Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) moleculez válasza zone (#31350) üzenetére


moleculez
veterán

Közvetlen az egyetem kapja. 4-6 hét mire megkapod (ha elsőre minden papírt rendesen sikerül beküldeni, és nem tűnik el, mint postán, mint nekem). Amúgy az OU-nál hagyják hogy elkezdd a kurzust, ha már folyamatban van a diákhitel, pár hét csúszáson ne múljon.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31352) instantwater válasza sh4d0w (#31349) üzenetére


instantwater
addikt

Nagyságrendileg 1500-2000 font, meg 6-12 hónap, ha épp a vírus miatt bezárják a test centereket meg a Home Office elmegy covid szabadságra.

Az application fee az olyan 1200 font környéke.
Life in the UK 50 font környéke.
Felkészítő könyvcsomag 10-20 font.
Nyelvvizsga 50 font környéke.
Biometric appointment 20 körül.
Passport 75 font.

Plusz utiköltség, szabadság, összegyűjteni az összes alkalmat amikor elhagytad az országot, fénykép, dokumentum postázás.

Én egy hónapot vártam a LifeInThe UK tesztre és a nyelvvizsgára tavaly tavasszal, mert akkor ütött be a vírus, és kezdtek mindent lezárni, így hamar elfogytak a helyek.
Aztán a Home Office hónapokig ült az elbíráláson, és csak ősszel kaptam meg a Certificatet, pedig már tavasszal be volt küldve minden.

Meg persze feltétel, hogy itt élj 5+1 éve, legyen ILR státuszod.
Legalábbis tavaly ez volt, nem tudom, hogy a Brexit miatt változott-e valami.

Én úgy voltam vele, ha van rá lehetőség, és pénz is, akkor meg kell csinálni. Ki tudja, hogy az életem során mikor jön még jól, és 5-10-20 éven belül ez már nem sok pénz lesz. Befektetés a jövőbe.

[ Szerkesztve ]

(#31353) sh4d0w válasza instantwater (#31352) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm

https://www.coreinfinity.tech

(#31354) Yeffy válasza instantwater (#31352) üzenetére


Yeffy
veterán

Én úgy voltam vele, ha van rá lehetőség, és pénz is, akkor meg kell csinálni. Ki tudja, hogy az életem során mikor jön még jól, és 5-10-20 éven belül ez már nem sok pénz lesz. Befektetés a jövőbe.

ez igaz, egyetertek, de meg mindig hezitalok, h hamarosan, amikor eligible leszek ra, belevagjak-e, miota kileptek az EU-bol. :(
a pro/kontra lista elegge fej-fej mellett van nalam.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31355) moleculez válasza Yeffy (#31354) üzenetére


moleculez
veterán

Kontra szinte semmi, pont a Brexit miatt. Megtartod mind 2 passportot, veszteni nem vesztesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31356) instantwater válasza Yeffy (#31354) üzenetére


instantwater
addikt

Persze ez most épp negatív esemény, hogy kiléptek, de látod, a mi életünk során megtörtént, pedig senki nem gondolta volna.

Ugyanígy megtörténhet az is, hogy széthullik az EU, és akkor a magyar és a brit útlevél közül valószínűleg a brit lesz elfogadottabb világszerte.

Itt a nagy covid cirkuszban egy brit útlevéllel hamarabb beengednek, mint egy másikkal, aztán vacakolhatsz, hogy a határőrnek igazold a settled státuszod, hogy beengedjen.

Sosem tudni mi előnye lesz életem során, viszont az biztos, hogy a pénz amibe került, csak veszít az értékéből.

Azzal viszont vigyázni kell, ha magyarországon tartózkodsz, amikor ott kitör a diktatúra, akkor az angolok nem segítenek megszökni, mert az adott országnak is állampolgára vagy :DDD .

(#31357) Yeffy válasza moleculez (#31355) üzenetére


Yeffy
veterán

tedd hozza, h nalad. en is hozzatettem. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31358) moleculez válasza Yeffy (#31357) üzenetére


moleculez
veterán

Igaz! :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31359) Yeffy válasza instantwater (#31356) üzenetére


Yeffy
veterán

hat ez az, el nem tudtam volna kepzelni. ez egy nagy csalodas volt szamomra, viszont amiket irtal, pontosan, a pro listamon vannak.

Azzal viszont vigyázni kell, ha magyarországon tartózkodsz, amikor ott kitör a diktatúra, akkor az angolok nem segítenek megszökni, mert az adott országnak is állampolgára vagy :DDD .
nyilvan nincs, es remelem, h nem is lesz ebben tapasztalatom, de amugy ez valoban igy lenne, ha megtortenne? termeszetesen elmeleti sikon kerdezem, idiotisztan meg mindig jobban teljesit!!44neegy :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31360) ElektrikusDE válasza moleculez (#31347) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen.

Kicsúszott a számon egy rosszul fogalmazott megjegyzés Kádárról az 56-os eseményekkel kapcsolatban a történelem vizsgán.

Nem jutott eszembe Kádár neve, ezért azt mondtam a szóbelin róla " tudják az aki behozta az oroszokat 56-ban" rögtön meg is buktattak.

Javító vizsgán szintén.

Kértem évismétlést, erre az igazgató az mondta hogy ne tegyem és felesleges azt máshol kérnem.

Mivel addig amig Ő az igazgató addig én sehol se fogok történelemből levizsgázni :W Magyarországon.

És ezen még a pártvezetőségi tag apám se tudott változtatni.

1977-ben történt

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#31361) instantwater válasza Yeffy (#31359) üzenetére


instantwater
addikt

Igen.
Nem kaphatsz konzuli szolgálatot olyan országban amelynek szintén állampolgára vagy.
Benne van az útlevélben, hogy rutinszerűen nem kaphatsz.
Bizonyára vannak kivételek.

(#31362) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,

Van itt valaki esetleg aki otthon van freehold-osok Service Charge témájában?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31363) Yeffy válasza instantwater (#31361) üzenetére


Yeffy
veterán

erdekes, ezt nem tudtam.
megneztem, a sajat utlevelemeben ezt a kriteriumot nem talaltam leirva, de gondolom a BM vagy hasonlo tudnivalok oldalon le van irva.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31364) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Covid oltasban van itt guru?
Nagyon ellenzem,húzom is az időt, hátha változik a dolog.
Ma kaptam sms-t, hogy lehet bookingolni, utana olvastam hogy 2-3 hetente küldik, ha nem reagálsz.
Tudja valaki, hogy meddig?
Vagy ha nagyon szorul a hurok, és tényleg nem lehet oltás nélkül már levegőt venni sem,akkor mi a teendő ha mégis beadatnám?
Előre is köszi :)

(#31365) d3tox1c válasza instantwater (#31343) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Már a kéket adják?
Én is most állampolgárosodok, igaz, még az elején járok.

(#31366) Snoop-y válasza d3tox1c (#31365) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az elso legfontosabb intezkedesek egyike volt. Igaz elotte is lehetett volna akar libafosszinu is de hat ezt igy megiscsak egy fullos achievmentkent lehet elkonyvelni :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31367) d3tox1c válasza Snoop-y (#31366) üzenetére


d3tox1c
senior tag

:DDD

(#31368) rgqjx válasza instantwater (#31343) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Bocs. ;]

(#31369) Yeffy válasza rgqjx (#31368) üzenetére


Yeffy
veterán

painfully accurate... :( :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31370) Mercutio_ válasza ElektrikusDE (#31360) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól számolom 61 éves vagy, úgy 30 éve volt valami rendszerváltás nevű dolog, onnantól (akár estin is) bármikor leérettségizhettél volna ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31371) moleculez válasza Mercutio_ (#31370) üzenetére


moleculez
veterán

Ha nem volt rá szüksége, mert érvényesült anélkül... sok ilyet ismerek. És mivel érvényesült, akár lett némi egisztencia/család/munka meg úgy általában élete, nem biztos, hogy ennek prioritása volt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31372) Mercutio_ válasza moleculez (#31371) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez teljesen rendben van, csak akkor nem értem ezt a hsz-t :B (bár azt se, hogy érettségi nélkül hogy lehet valaki technikus, hisz az szakközépben érettségi után +1 év és vizsga)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31373) rgqjx válasza Mercutio_ (#31372) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Itt az UK-ban simán lehetsz technikus szakirányú technikusi végzettség nélkül. Ha tudod bizonyítani az alkalmasságodat, akár még feljebb is juthatsz. A tapasztalat itt többet ér.

(#31374) moleculez válasza rgqjx (#31373) üzenetére


moleculez
veterán

Ez tény :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31375) ElektrikusDE válasza Mercutio_ (#31372) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Magyarországon is lehetsz Technikus (a rendszerváltás óta.)

Pontosabban, technikusi munkakörben dolgozhatsz akár csak szakmunkás végzettséggel is.

Tehát nem vagyok technikusi végzetségű, de azért mondhatom magamat technikusnak, mivel több munka helyen is ilyen munka körben dolgoztam.

Egyébként az életkor nem talált, mivel az nem írtam meg hogy munka mellett, levelező tagozaton jártam gimnáziumba.

Hogy miért?

Az is egy kacifántos történet.

A lényeg összekevertem a Salgótarjáni utat a Kőbányai úttal Budapesten.

Emiatt lekéstem a felvételi vizsgáról (szakközép iskola) a következő évben pedig már érettségihez lett kötve az a szakma amire jelentkeztem. :W

Igy 8. általános után szakmunkás képzőbe jártam, amit el se végeztem végül (pedig országos szaktárgyi versenyen 2. helyezett voltam.

Egy másik szakmából (ami közelebb ált hozzám) magántanulóként vizsgáztam le (miután megszereztem a szükséges szakmai gyakorlatot betanított munkásként)

Tehát még a szakmámat se a hagyományos úton szereztem meg. :)

Még vizsga nélkül voltam amikor magamban röhögtem, mert volt mikor mérnök cipelte a szerszámos táskámat utánam.

Igen a rendszer váltás elött ilyen is előfordult Magyarországon

Oka: Pártfegyelmi rendezetlen magánéletért, (a mérnöknek)

Azért az jó hogy ilyen dolgok már nem történnek.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#31376) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#31375) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Az embernek vannak gyermekkori és fiatal felnőtt kori vágyai, álmai.

Ebben szerepelt az hogy elektromérnök legyek. (számitástechnika részleg akkor még nem létezett)

Párszor felcsillant a remény, de az élet mindig közbe szolt.

Persze rajtam is sok múlott.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#31377) Mercutio_ válasza ElektrikusDE (#31375) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, hát simán vannak olyan állások is ahol bár elvileg diplomához kötött a pozíció betöltése, de ideiglenes, vagy bizonyos kor fölött végleges mentesség adható:DDD

Ha gyengeáram vonalon mozogsz tippre nem állhat tőled távol a hardware közeli programozás, én abban az irányban nézelődnék a helyedben, ha új kihívásokat keresnék. Ha már túl vagy rajta, akkor taln az okos otthonok, biztonságtechnika ami még érdekes lehet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31378) ElektrikusDE válasza Mercutio_ (#31377) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Köszönöm.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#31379) instantwater válasza Yeffy (#31363) üzenetére


instantwater
addikt

A brit útlevélben van .

(#31380) instantwater válasza d3tox1c (#31365) üzenetére


instantwater
addikt

Igen kéket.
A fedlapja nagyon gyenge a magyarhoz képest, és a belseje pedig unalmas a korábbi verzióhoz képest.
A korábbiban híres emberek, helyek, találmányok voltak az oldalakon, ebben pedig csak egy unalmas kör alakú minta.

(#31381) Yeffy válasza instantwater (#31379) üzenetére


Yeffy
veterán

azom sajnos meg nincs. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31382) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Sorry hogy megint ezzel jövök ide,de érdekel a dolog, és nem tudom mit csináljak.
Nem akarom(egyenlőre, de inkább egyáltalán) az oltást.
Ha most vissza utasitom, van rá lehetőség hogy kérjem később?
Nem, később sem fogom akarni, csak ugye egyre jobban úgy néz ki, hogy az oltás igazolás nélkül még haza utazni sem fogok tudni :/
Előre is köszönöm ha valaki tájékozott ebben a témában, es tud segíteni.
Szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#31383) Devid_81 válasza d3tox1c (#31382) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mondjuk erre en is kivancsian varom a valaszt, ha lesz.
En sem vagyok nagyon oltas parti, megfazva nem voltam lassan 2 eve.
Raadasul munkakoromnek koszonhetoen egesz covid alatt meloztam kulonbozo helyszineken, minden nap uton vagyok talalkozok emberekkel stb.
Ezzel nem arra celzok, hogy engem hagyjanak beken orokre, de boven raerek az utolso kozott megkapni.
Es ha nem lesz muszaj-muszaj akkor engem nem is erdekel igazan az egesz.
Ha jol tevedek jovo ilyenkorra a lakossag nagy resze mar vaccinated lesz vilagszinten es ez az egesz mupanik generalas mar sokkal kisebb lesz korulotte. :K

...

(#31384) d3tox1c válasza Devid_81 (#31383) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Én is pont igy vagyok ezzel...
Csak az a gáz,hogy hetente küldik az sms-t, hogy foglaljak időpontot.
Van olyan opció is, hogy nem akarom az oltást.
Egyenlőre nem is akarom,viszont ha a munkaadóm kötelezővé teszi, vagy nem tudok haza utazni nélküle amikor már lehet, akkor kénytelen leszek beadatni. Na, pont ezt nem tudom, hogy lehet-e olyat, hogy valamikor csak úgy kérek időpontot oltasra.
Ahhhhh, de gyűlölöm ezt a "nem kötelező" de ha nincs,el lehetetlenitjük az életed dolgot :(

(#31385) Bubee82 válasza d3tox1c (#31384) üzenetére


Bubee82
őstag

Azokat kerdezd, akik kuldozgetik az sms-t vagy akik ebben kompetensek. Mastol nem fogsz hiteles informaciot kapni.

De logikusan gondolkodva, ez a vakcina innentol fogva mindig elerheto lesz, ahogy szamtalan masik. Max. fizetni kell majd erte.

(#31386) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Használ itt valaki Telenor MyTV-t?

https://www.coreinfinity.tech

(#31387) zone válasza d3tox1c (#31382) üzenetére


zone
őstag

Ha van most rá lehetőség, miért nem akarod?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31388) d3tox1c válasza zone (#31387) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Hát ez most olyan dolog, hogy anyum is azt mondta, miért nem adatom be, ingyen van? :D
Hogy miért nem?
Rengeteg oka van, fosok a lehetséges mellekhatasoktól,eleve ellenzek mindent, ami "kötelező".
Munkatarsam 60 éves, 2 hete adták be neki a Pfizer-t, mára elkezdtek a karján viszkető kiütések kijönni,olyan mintha cigivel meg égették volna, persze nem annyira durva, de elég jól látható, holnap megy dokihoz.
Nem mondom hogy az oltás miatt van, de én köszönöm, egyenlőre jól meg vagyok nélküle, ha rajtam múlik sose adatom be.

(#31389) vbbb válasza d3tox1c (#31388) üzenetére


vbbb
őstag

Ha 50 alatt vagy nem kell aggódni, 'delay' van. ;]

Covid vaccines for England's under-50s delayed due to major shortage (msn.com)

Amúgy én sem akarok vakcinát egyenlőre, inkább megcsináltatom majd otthon azt a tesztet ami kimutatja, hogy volt-e már korábban. Így legalább megtudom immunis vagyok-e rá egyáltalán.
Mivel a Tescoban dolgoztam kihagyás nélkül ez idáig, és az elején kb mindenki nagy ívben tojt a szabályokra, kizártnak tartom, hogy nem kaptam el már korábban többször is.

[ Szerkesztve ]

(#31390) d3tox1c válasza vbbb (#31389) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Hiába a delay, ha nekem meg jön a "behívó" minden héten.
De valószínű hogy megirom nekik, hogy kétszer kaptam sima influenza oltást, mindkettő után kb 1 hétig beteg voltam, szóval egyelőre nem akarom.
Az egyelőre=soha, dehát ki tudja milyen szabályok jönnek még.

(#31391) moleculez válasza vbbb (#31389) üzenetére


moleculez
veterán

Én is, szintén Tesco. Pont ugyanígy vagyok vele. Nem erőltetem, amíg nem muszáj. Foschok a hosszútávú mellékhatásoktól.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31392) d3tox1c válasza moleculez (#31391) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Én targoncázok egy raktárban,nem sok munkatars, egy műszak kb 15 fő.
Egyébként én is úgy gondolom, hogy még tavaly áprilisban atestem rajta. Akkor volt 4 olyan napom, mint még soha,hihetetlen szarul voltam. Aztán ahogy jött, úgy ment 🤷‍♂️

(#31394) Maxxy10


Maxxy10
addikt

A Facebook marketplacen hirdetett lakások mennyire valósak? Belvárosban luxus lakás ( szerintem luxus) 950/hó számlákkal együtt. Nekem ez túl jónak hangzik.
Kíváncsiságból küldtem nekik egy emailt:

Mit gondoltok?

(#31395) Tufa_ válasza Maxxy10 (#31394) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Belvaros es £950? Zone 6?

(#31396) d3tox1c válasza Maxxy10 (#31394) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nálam már az is gyanús, ha pet accepted :)

[ Szerkesztve ]

(#31397) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Rá gugliztam ez ilyen common scam. :(

(#31398) FeRkE válasza moleculez (#31391) üzenetére


FeRkE
őstag

Egyebkent a Covid hosszu tavu mellekhatasaitol nem fostok? Ugy csinaltok basszus, mintha az nem okozhatna semmit, lol. Szerintem attol kene inkabb, mint a vakcina mellekhatasaitol.

(#31399) d3tox1c válasza FeRkE (#31398) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Mindenki attól fosik, amitől akar, ahogy érzi,lol.
De ha te azt gondolod hogy most hirtelen neki álltak megmenteni az emberiséget ezzel a hiperhúdefasza cuccal, jár a taps ;)

[ Szerkesztve ]

(#31400) Devid_81 válasza FeRkE (#31398) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jelenleg egyiket sem lehet meg megtippelni sem, mert nincs 5 vagy 10 vagy 50 eves tapasztalat.
Barmelyiknek lehet hosszutavon eleg csunya es maradando mellekhatasa.
Egy biztos a vakcinat nem adjak be sem gyerekeknek sem terhes noknek.
Jo tudom ezek amugy majdnem minden alol kivetelek mas esetben is, de mar csak emiatt is erdemes elgondolkodni azon ha Ok nem, akkor en miert igen? :)
Felre ne erts, nem vagyok se mellette sem pedig ellene ennek vaccine-nek, egyszeruen csak ugy erzem, hogy nekem most nem kell, menjen azoknak akik tenyleg veszelyeztettebbek bizonyos betegsegekkel stb.
En raerek a vegen megkapni ha nagyon muszaj ;)

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.