Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) aero. válasza moleculez (#31848) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez is 2 napja volt. FB link

(#31852) moleculez válasza aero. (#31851) üzenetére


moleculez
veterán

Itt mi volt az alkalom, azt lehet tudni? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31853) aero. válasza moleculez (#31852) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

https://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-57207947

A leggusztustalababb felé angolok ezek szvsz

[ Szerkesztve ]

(#31854) GreenGoblin válasza aero. (#31853) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem tudom ki lehet ilyenkor blame-elni.
A sok agyrokkantat akik ilyet tesznek?
A rendőröket mert senki sem tiszteli őket, fél tőlük mivel fegyverük sincs. Vicc kategória itt a rendőrség UK-ban. Mire meg kijön a fegyveres brigád már késő.
Vagy akár a törvényt ami alapján az önvédelem UK-ban nem létezik.Ha ez USA-ban lett volna akkor az ipse akinek bezúzták az ablakát simán fejbe lőhette volna bármelyik suttyót önvédelem céljából, még meg is köszönték volna neki. Utána a többi szaladt volna százfelé.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31855) moleculez válasza aero. (#31853) üzenetére


moleculez
veterán

Szép...
Rögtön az jutott eszembe az orosz rendőrség hogy reagált volna :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31856) Yeffy válasza GreenGoblin (#31854) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

agyam eldobom az ilyen fattyukon. valamit nagyon kene ezzel kezdeni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31857) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Szerintetek autóúton (2x2 sávos 40-es tempó) lehet tekerni bicajjal? Tök veszélyes szerintem de minden nap van valaki aki ott teker büszkén.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31858) rgqjx válasza GreenGoblin (#31857) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ha a dual carriagewayt hívod annak (ahol 70mph a megengedett max sebesség), akkor a válaszom igen, lehet rajta bicajozni. (Donoroknak kifejezetten ajánlott) :U Autópályán, ahol szintén 70mph a max megengedett, ott nem lehet. ;]

Igen, veszélyes. Természetesen az autósnak kell vigyázni, nehogy elgombázzon egy elészédülő bringást. Nálam ez ott válik sokkolóvá, ahol single carriageway található (max megengedett sebesség 60mph), az út kanyargós és forgalmas, de a bicajos szemmel láthatóan mindent megtesz, hogy ellehetetlenítse a szabályos előzést. Az már hab a tortán, mikor ez közvetlenül a kerékpárút mellett történik. :O

[ Szerkesztve ]

(#31859) Mercutio_ válasza rgqjx (#31858) üzenetére


Mercutio_
félisten

UK-ban nincs a kereszben, hogy ha van kerékpárút azon kell menni a biciklisnek?
Vagy lesz*rják mint itthon? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31860) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#31859) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Elelveznek ha feltarthatnak. Jutyub tele van ilyen videokkal

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31861) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#31860) üzenetére


Snoop-y
veterán

En mindig fenyszorot mostam ilyenkor elozes kozben ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31862) rgqjx válasza Mercutio_ (#31859) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nincs. :( Jogilag nyugodtam mehet az autóúton, hiába van mellette a kerékpárút.

(#31863) GreenGoblin válasza Snoop-y (#31861) üzenetére


GreenGoblin
tag

:C
rgqjx: Az ilyenek mintha direkt keresnék a bajt olyanok.

Más: 36 vagyok és kaptam sms-t, hogy mehetek oltásra. Rá pár napja levél is jött, ma még egy sms. Azon filóztam ezek mennyi pénzt elköltenek ezekre a kiküldött levelekre?! SMS-ből is megértettem, bár nem megyek amúgy.
Az viszont jobban dühít hogy a GP-nél semmibe vesznek míg negatív tesstet nem lebesget az ember. Lányom köhög, folyik az orra már egy hete.Hívtuk a dokit megbeszéltük ez flu a tünetek alapján de azért teszt nélkül ne menjünk be. Ennek vajon mikor lesz vége hogy nem kérnek minden köhögésre negatív tesztet? Tök idegesítő, idő és pénzpocsékolás mindenkinek. Államnak sem kevés kiadás ez.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31864) Maxxy10 válasza GreenGoblin (#31863) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én nem kaptam levelet csak sms-t. Végül miután több orvos ismerőssel beszéltem elmentem és megkaptam az oltást de elég szakszerűtlen volt az egész. Hiába mondtam a nevemet nem találtak a listán inkább adtak egy üres lapot, hogy töltsem ki. Utána kérdés kör és oltás kb 20 alatt megvan mivel 15 percet ülni kell, hogy lesz e allergiás reakciód vagy sem. Mellettem ájult el egy lány az oltás után az elég para volt főleg ha izgultàl az oltás miatt. Azt sem értettem én miért kaptam már meg mikor még messze van az a bűvös 30 és elvileg most azokat oltják...

Ha a GP sz@arszik akkor 111 ők mindig kedvesen segítettek nekem mikor hívnom kellet őket. Mióta ez a vírus helyzet van csak a 111-et hívom ha kell.

(#31865) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Kezdodik a mutans virusozas megint. :(
Karacsonykor torolnom kellett a haza utazast, most lehet megint torolhetem a juniusi utat mert nem lehet majd repulni. Ausztria mar bannolta a repulest UK-bol ma reggelre, Nemetorszag meg mar a mult heten.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#31866) Apollyon válasza G.Zs. (#31865) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én múlt hét hétfőn repültem haza bp-re, és közvetlen a gépre szállás előtt rádióztak oda a jegykezelő lánykáknak, hogy a nem magyar állampolgárokat ki kell venni a sorból, mert nem léphetnek be az országba, vagyis fel se szállhatnak a gépre, hacsak nincs valami igazoló dokumentum, hogy üzleti ügyben mennek.

Viszont azt nagyon remélem, hogy innen UK-ba menni ugyanúgy lehet jövő héten is, mint eddig.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31867) Maxxy10 válasza G.Zs. (#31865) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ismerős pénteken indul haza kocsival kíváncsi vagyok át tud majd e menni Németországon angol rendszámmal...

(#31868) aero. válasza Maxxy10 (#31867) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem egész biztosan nem, jobb, ha kerül. Csak a fuvarozókat engedik át a gov oldal információi szerint. Azoknak is 72 órán belül el kell hagyni az országot.

[ Szerkesztve ]

(#31869) Vaze válasza Maxxy10 (#31867) üzenetére


Vaze
őstag

Ezt most irtak facebookon. Utazás és más hasznos infók Brexit után covid közben

Sziasztok most beszéltem a Német Magyar konzulátusal át lehet utazni Németországon !!!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31870) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Amúgy tök nagy baromság ez az egész. Egy-két kivétellel lehet menni de, negatív teszteket kérnek mindenhol de mi van ha pont az az egykét kivétel hozza-viszi a meglepit magával vagy a teszt után kapta a meglepit és nem is tud róla hogy viszi.
Ennek így sosem lesz vége csak megnehezítik mindenki életét.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31871) aero. válasza Vaze (#31869) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

lol, akkor mi értelme ennek az egésznek. Ez olyan, minthogy most magyarországra van karantén bemutatáskor, de csak repülővel, mert, ha autóval mész senki nem állít meg. :DDD

(#31872) FeRkE válasza G.Zs. (#31865) üzenetére


FeRkE
őstag

Mar Ausztria is kezdi...

(#31873) Vaze válasza aero. (#31871) üzenetére


Vaze
őstag

Nem tudom,es oszinten szolva nem is nagyon erdekel ez a tema.
Csak gondoltam bemasolom ezt az irast,igabol az sem tuti,hogy igaz,hisz mindenki azt ir amit akar :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31874) G.Zs. válasza FeRkE (#31872) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Valszeg atfoglalok most hetvegere hogy meg hazaerjek. Junius 12 -re van eredetileg a jegyem de van egy erzesem akkor mar nem lehet repulni. :( (Ne legyen igazam, de inkabb atszervezem amig lehet.)
Visszafele szerintem nem lesz gond a default karantenon kivul.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#31875) Beaumont


Beaumont
aktív tag

És meddig fog ez tartani vajon? De tényleg a t*k*m televan ezzel. Idén tuti nem jutunk már haza, de jövőre is itt lesz ez a szar? Vagy esély rá, hogy lehessen utazni?

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31876) Yeffy válasza G.Zs. (#31865) üzenetére


Yeffy
veterán

kurva jo... :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31877) tildy válasza G.Zs. (#31874) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt honnét veszed? Mi 5én repülünk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31878) tildy válasza Apollyon (#31866) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha családtag, felszállhat. ( A gyerekem is brit útlevéllel jön, be is b.szna, ha nem szállhatna fel, mert ugyan hivatalosan magyarállampolgár csak épp útlevele nincs még. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31879) aero. válasza tildy (#31878) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondolom abból, hogy mo 1 héttel később copyzza ausztriát, ergo lehet ők is megtiltják az uk beutazást. Bár lényegtelen, mert nem tilthatják meg állampolgároknak, marad a karantén. Erre jön a légitársaság válasza, jó eséllyel járattörlés.

(#31880) G.Zs. válasza aero. (#31879) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Emlekezz karacsony kornyeken a mutans virusozas miatt kb 2 het shutdown volt kb miden jaratra UK-bol. Magyarorszagra sem repult semmi.
A szoke bohoc meg a haverjai most nagyjabol ugyanazt csinaljak.
Akkor nem tudtam haza menni, most nem kockaztatom meg.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#31881) tildy válasza aero. (#31879) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát, most pénteken jön ide a főni, szóval addig csak nem már....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31882) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Na majd írom, hogy mi lett velük. De személy szerint nem tudom elképzelni, hogy be engedjék be őket csak átutazólag.

(#31883) Yeffy


Yeffy
veterán

napi szines :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31884) moleculez válasza Yeffy (#31883) üzenetére


moleculez
veterán

És gondolom megint azok a leghangosabbak (közösségi medián (!)) akik szimultán FB + Snap + Instan 24/7-ben közvetítik az egész életüket, hogy mikor mit hol csinálnak kivel. Mert ugye annyira fontos a privacy... :W

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31885) Apollyon válasza Yeffy (#31883) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mint a gúgel, fb és stb. ökoszisztéma teljes elutasítója, csak úgy mondom, hogy ebben semmi meglepő nincs, sőt, kifejezetten visszafogottak a cikkben közölt információk, a valóság ennél biztos, hogy sokkolóbb.

Csak úgy halványan megjegyzem, hogy amikor Snowden 2013-ban kiborította a bilit, akkor a Citizenfour nevű dokumentumfilmben is elmondta, hogy még a britek is segítettek az NSA-nek a különböző megfigyelési (adatgyűjtési) trükkök megvalósításában.
Ez így nem volt / nincs kimondva, de a helyzet az, hogy a brit adatgyűjtési technológiák sokkal fejlettebbek lehetnek (vagy voltak) az usákiainál. A különbség, hogy a britek egyből befenyítették a brit újságírót aki szintén ott volt Snowdennel, és az általa átadott infókat a GCHQ-ról (ami usákiában az NSA) teljes mértékben meg kellett semmisíteni. Még videó is volt róla, ahogy ott fúróval túrták szét a Snowdentől kapott infókkal teli diszkeket.
A világ amúgy is inkább az NSA-re figyelt, miközben a GCHQ, a brit adatközpont mindent is, vagy még többet tud rólad, hiába nem fészbukozol meg gémélezel.

Ezért is nagyon kézenfekvő, hogy UK-ben elég sok mindent lehet elektronikusan intézni. Persze ki tudja, hogy mit fognak kezdeni a jövőben a begyűjtött adatokkal, de az biztos, hogy általában azért történik ez, hogy valaki(k)nek a hasznára váljon, akár mások kárára, mint ahogy az ki is derült a linkelt cikkben. Közben meg amúgy sokkal többet tudnak/gyűjtenek már, mint ami valaha nyilvánosságra fog kerülni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31886) Yeffy válasza Apollyon (#31885) üzenetére


Yeffy
veterán

nyilvan, mivel alapito tagja az orszag a 4 Eyes, meg kb az osszes tobbi Eyes-nak is, de attol meg felhaboritonak tartom - nem magat az adatgyujtest, hanem, h nem tajekoztatnak rola/nem jarulsz hozza.

igen, hallottam a GCHQ-rol, bar nem ilyen melysegekben.

az utolso bejegyzes meg sajnos giga +1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31887) FeRkE válasza Yeffy (#31886) üzenetére


FeRkE
őstag

be is allitottam nordvpn-t always connectre :)

(#31888) moleculez válasza FeRkE (#31887) üzenetére


moleculez
veterán

Egyrészt már késő, másrészt meg a VPN sem biztonságos, alacsony szintű követés esetén hatástalan, a high level követés meg nem az amitől tartani kell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31889) rgqjx válasza Yeffy (#31886) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Csak helyesbítés. Öt az a négy.

(#31890) Yeffy válasza rgqjx (#31889) üzenetére


Yeffy
veterán

jogos, mea culpa, valamiert 4 remlett. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31891) BÁ Nutrition válasza Apollyon (#31885) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ezert se ertem h a keses hasszanokat alig kapcsolgatjak le.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31892) Maxxy10 válasza BÁ Nutrition (#31891) üzenetére


Maxxy10
addikt

De azért azt mindig elmondják, hogy valamelyik listán már rajta volt :U

(#31893) Yeffy válasza Maxxy10 (#31892) üzenetére


Yeffy
veterán

szokasos eso utan koponyeg.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31894) Apollyon válasza BÁ Nutrition (#31891) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egy ilyen rendszernek a végső beteljesülése az, ami Kínában is van. Pontrendszer (hű erről már hallottunk) és az erre alapuló egyéni "szabadság". Na de ez a téma nem ide való .)))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31895) moleculez válasza Maxxy10 (#31892) üzenetére


moleculez
veterán

Volt/van ralatasom a témára plusz bele is másztam rendesen.

A muszlim közösségek tele vannak téglákkal, tényleg tudják kit/mit kell figyelni. Az a helyzet, hogy baromi hatékonyak. Nagyon. Csak akkor hallunk a munkájukról amikor épp nem azok... Amikor nem eredményesek akkor az a "még nem jó, még nem jó már nem jó" jelenségnek köszönhető, vagyis nem lépnek, mert egy nagyobb szintre vezet a megfigyelt személy, és ha lekapcsolják akkor ugye borul az egész (több éves megfigyelés, hálózatépítés, beépülés, kapcsolatok, stb). Nyilván nem követi valaki 24/7-ben az illetőt. Nehéz elhinni, de a kémfilmek cselekménye naponta zajlik körülöttünk, és mitsem sejtünk róla.
Valamint a kommunikáció: nemzetközi megfigyelés folyik ami több ország több szervezetének egymástól független működése, és a kommunikáció ezen a szinten nem whatsappon zajlik. (személyesen leginkább).

Amúgy akit érdekel a téma, javaslom a Most Wanted c filmet, ritka jó film, és meglepően realisztikus :K , nem egy buta akciófilm.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31896) instantwater válasza FeRkE (#31887) üzenetére


instantwater
addikt

Sosem értettem miért hiszik az emberek a VPNről, hogy csodafegyver ami megállítja a követést.

A követés általában cookiekkal, browser fingerprintinggel és más nyalánkságokkal történik, ami vígan átfolyik a VPNen, és attól mert nem az otthoni IPdet látják, még a Google, Facebook és társai boldogan a profilodhoz linkelik a böngészési előzményeidet.

A VPN egy titkosított csatorna amit akkor érdemes használni, ha nem megbízható az internetkapcsolat. Például nyílt wifi, szolgáltatói tartalomblokkolás, régió szűrés, stb.

Tehát a VPN arra jó, hogy tudj nézni USA Netflixet, de a privacyt minimális mértékben növeli csak.

[ Szerkesztve ]

(#31897) FeRkE válasza instantwater (#31896) üzenetére


FeRkE
őstag

Koszi hogy kifejtetted, tudom, hogy a Google, Facebook es tarsai ugyanugy tudnak trackelni cookie-kon keresztul (aminek megakadalyozasara szinten vannak lehetosegek) de legalabb az ISP nem latja reszletesen a forgalmamat, mar ez is elorelepes szerintem.

(#31898) BÁ Nutrition válasza FeRkE (#31897) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

erre en is kivancsi volnek. egy-ket eve kb elegge felmergeltem magam ezen, aztan oreg boomerkent elengedtem hozza nem ertes miatt, olyat meg egyenlore nem talaltam aki elmagyarazna :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31899) zone válasza aero. (#31871) üzenetére


zone
őstag

Hát ez jó kérdés. Van elvileg karantén, meg utaskövetés, aztán mégis itt van az indiai variáns. A progresszív skótoknál meg közben az a legfontosabb, hogy hivatalosan átnevezzék. :D
[link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31900) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sajnos jó pár szoba és kerti növény rajtam maradt a költözés miatt. Esetleg ha valakit érdekelnek nagyon szívesen oda adnám őket természetesen díjmentesen. Nincs szívem őket kidobni és itthagyni se hagynám őket ha lehet. Egy kerti grill sütő is maradt még azt is nagyon szívesen felajánlom annak aki használni tudná, szállításban sajnos nem tudok segíteni. Helyileg IG6 a postcode privátban tudok képet és pontos címet küldeni ha valakit érdekelne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.