Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) Yeffy válasza instantwater (#30243) üzenetére


Yeffy
veterán

nemtom' mar, volt korabban valami cirkusz, h egy csomo fiokot letiltottak, vagy mi, mar nem emlekszem.

Nem is kell FSCS.
neked. nekem meg elonyos, sose' nem lehet tudni, mikor jon jol. inkabb legyen, mint ne.

Ez külföldi olcsó devizára kitalált kártya, nem arra, hogy a fizetésed ezen tartsd.
Én csak annyit töltök mindig rá amennyit az elkövetkező néhány napban el tervezek költeni külföldön, illetve mindig van rajta valamennyi minimális 10-20 font az impulzív vásárlásokhoz Alin vagy máshol.
erre nekem tokeletes a Monzo. ugyis evi kb 5x ha hasznalom. nincs kedvem zsonglorkodni 500 kartyaval, epp eleg ez a 3 is, ami van. plusz ennek tetszik az elenk szine. :)) , es remek app-ja van. ha lenne hitelkartyajuk, 99% h atcuccoltam volna vele.

Orosz tulajdonosi háttérrel.
na igen... :U

Halifax Clarity
ezt majd lehet, kiprobalom, nezegettem par napja, nem vagyok megelegedve teljesen a Metro credit carddal. de ezt majd kicsit kesobb.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30252) instantwater válasza lumpy92 (#30249) üzenetére


instantwater
addikt

Én azt látom, hogy itt Nottinghamben az elmúlt 2 évben gomba mód szaporodnak a különféle irodaház és lakás építések, shopping center felújítások.

Mintha mindenki dézsából öntené a pénzt ingatlanba.
Bár lehet, hogy ezek a befektetők tudnak valamit.
Lakni és dolgozni Brexit után is fognak, és egy belföldi ingatlan elég low risk befektetésnek számít.

(#30253) Yeffy válasza FeRkE (#30245) üzenetére


Yeffy
veterán

jo, hat nekem nincsenek font-tizezreim még ;] amit tudok oda-vissza konvertalgatni.

Monzo nekem megfelel mint 2nd option, de a TW-t is nezegettem, az is jo, anno majdnem az is lett, ugyis hasznaltam a szolgatatasukat nehany evig rendszerezen.
esetleg bejon a kepbe a Hali Clarity/Travel card-juk a jovoben.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30254) instantwater válasza Yeffy (#30251) üzenetére


instantwater
addikt

A tiltásokra gondolsz?

Valóban voltak tiltások, de azért mert nullkilométeres accounton első néhány tranzakcióval megpróbáltak többezer fontokat átváltani illetve otthoniak százezer és millió forintokat. Erre jelzett be a vészcsengő, és bekértek igazolást a pénz eredetéről, hogy megakadályozzák az esetleges pénzmosást.

Ésszel kell használni, és akkor nem kerül ilyen helyzetbe a delikvens.

Mint írtam, csak költőpénz van rajta, amit nagyon hamar el akarok költeni, így nem érdekel, hogy nincs FSCS, nem megtakarítás a célja.

Az, hogy orosz az sem érdekel. Meg tudja Putyin, hogy Magyarországra szoktam utazni, és vettem 3 filléres vackot az Alin, és van 15 font egyenlegem. :F

(#30255) Yeffy válasza instantwater (#30254) üzenetére


Yeffy
veterán

nagyszeru ;] :C

Troll mode off: kosz az infokat. :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30256) FeRkE válasza instantwater (#30254) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen en is igy vagyok Revoluttal, sok penzt nem tartanek rajta de travel cardnak / penzt konvertalni tokeletes. Korabban nezegettem hol lenne erdemes GBP-EUR-t konvertalni es Revolut tunt legolcsobbnak, meg elutalni is ingyen tudom rola az EUR-t.

(#30257) Mercutio_ válasza instantwater (#30252) üzenetére


Mercutio_
félisten

A nagy építkezésekről mindig a Spanyolok ugranak be ;]

FeRkE: Kár, hogy 08.12-től max 350k Ft-nyi deviza az ingyenesen utalható összeg, de pl. a GPS-hez kötött védelem, app-ból ki/be kapcsolható kártya elég jó dolog :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30258) FeRkE válasza Mercutio_ (#30257) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen ezt en is olvastam hogy csokkentik az ingyenesen valthato limitet, de ami erdekes, hogy nekem meg mindig 5k-t mutat az app hogy ingyenesen atvalthatom/ho ha bemegyek a Profile->Price planbe. 2k-t mar valtottam a honapban es nem chargeolt.

(#30259) instantwater válasza Mercutio_ (#30257) üzenetére


instantwater
addikt

Ezek nem nyaralók amik itt épülnek.
Irodaházak és lakóházak. De tucatszámra szinte minden sarkon ahol volt egy kis darab szabad terület.

Értem én, hogy kevés a lakás, és az új shopping center sok céget fog vonzani az irodaházakba, ahol sok ember fog dolgozni akik megveszik/kibérlik majd azt a sok lakást, de gyanús, hogy ez inkább amolyan Brexit-álló készpénz kimenekítés akar lenni, mert csak az utolsó kb 2 évben szaporodrak meg nagyon. Az ingatlan 20-30 év múlva is ingatlan, és hol lesz akkor már a Brexit.

(#30260) Balinov válasza Mercutio_ (#30257) üzenetére


Balinov
félisten

Huh, ezt konkrétan láttam közelről 2 éve, rohadtul nyomasztó egy épület :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30261) FeRkE válasza instantwater (#30259) üzenetére


FeRkE
őstag

Mondjuk most pont megy a rinya hogy probaljak Johnsonek visszaterelni az embereket dolgozni az irodakba, mert kulonben a kutya se berli oket egy vagyonert ha mindenki otthonrol fog dolgozni a jovoben.

(#30262) instantwater válasza FeRkE (#30261) üzenetére


instantwater
addikt

Mese habbal.
Az én munkáltatóm pont mondta le az irodát, és nem hosszabbít többet egyelőre.
Fél a főnök, ha mindenki lebetegszik, ki fog dolgozni.

Mondjum ezt nálunk szerencsére meg lehet csinálni. E-commerce biznisz. A fejlesztés és a sales is home officeból megy, és van egészséges folyamatos bevétel.

Még spórol is a cég azzal, hogy nem bérli az irodát.
Egy kb 30 fős iroda, de a városközpontban. Havi ezrekbe került.

(#30263) Ck.


Ck.
addikt

Mortgage esetén sokféle információt és variációt hallottunk a help to buy scheme és a first time buyers fogalmak kapcsán. Lényeg a lényeg, hogy páromnak van otthon lakás a nevén, nekem nincs és nem is volt.
Ilyen esetben beférünk-e a help to buy-ba (itt jövő áprilisig megengedett ha már volt ingatlan a neveden, de jelenleg nem lehet élő), illetve valamiképp lehetünk-e first time buyerek (én az lennék, de párom az kérdéses. Egyedüli jövedelem nem lenne rá elég, közösen kellene mindenképp).
Voltunk már néhány tanácsadáson és 3 opciót hallottunk:
- nem vagyunk jogosultak
- én az vagyok és jelentkezhetünk így is (???)

- nem kell külföldi ingatlant bevallani, úgysem tudják ellenőrizni (???)

Valaki volt már hasonló helyzetben és alaposan körbejárta esetleg a témát? :R

(#30264) #26097408 válasza Ck. (#30263) üzenetére


#26097408
törölt tag

Mi helptoval vettunk hazat igaz nincs otthon hitelunk. Bar nem ertem annak a hitelnek mi koze a helptohoz, miert lenne valaki nem megfelelo ra ha masik orszagban mar van hitele. :U

(#30265) Ck. válasza #26097408 (#30264) üzenetére


Ck.
addikt

Nem a hitel a lényeg, hanem az ingatlan tulajdon. Az mindegy, hogy van-e hitel vagy nincs rajta, az a lényeg, hogy van-e ingatlan tulajdonod.

[ Szerkesztve ]

(#30266) ronson válasza Ck. (#30265) üzenetére


ronson
őstag

Én is úgy hallottam, hogy ez nem ellenőrzött

(#30267) zone válasza Ck. (#30263) üzenetére


zone
őstag

Én is kétlem, hogy meglenne a megfelelő információs infrastruktúra ennek az ellenőrzéséhez. Az ilyen adat a tulajdonlapon szokott lenni, azt meg az itteni hivatal hogy találná meg?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30268) Ck. válasza zone (#30267) üzenetére


Ck.
addikt

Hivatalból nem kérheti meg angol hatóság a magyart ilyen jellegű adatok közlésére?

(#30269) instantwater válasza Ck. (#30268) üzenetére


instantwater
addikt

Nem csak a származási országodban lehet tulajdonod. Innentől pedig elég sok országot le kéne kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#30270) Ck. válasza instantwater (#30269) üzenetére


Ck.
addikt

Persze, de ott a legnyilvánvalóbb. Én nem tudom, nem akarok okoskodni, csak nem tudom hogy mekkora az esélye a lebukásnak és az esetleges büntetésnek, illetve jó lenne tudni, hogy valójában hogyan működik a dolog. Az a baj, hogy tanácsadás során is mindenki mást mondott eddig.

[ Szerkesztve ]

(#30271) Mercutio_ válasza Ck. (#30270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Első körben azt kellene kiderítened itthon létezik-e központi ingatlan nyilvántartás és abban a neved, születési dátumod alapján (bár ez személyes adat, nem vagyok benne biztos, hogy ilyen célra felhasználhatja az angol hivatal/hatóság) lehet-e keresni.
Mert, ha pl. önkormányzatonként, megyénként külön nyilvántartások vannak máris esélytelen, hogy a 2 állam között simán menjen egy ilyen adatszolgáltatás. (Bááár, esetleg az adó/illeték hivatalt megkérdezhetik ingatlanszerzési illetéket kiróttak-e rád, de ahhoz is kell azonosításhoz szükséges adat :U )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30272) Snoop-y válasza Ck. (#30263) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem kell bevallani oszt kesz. Nekunk ketto is volt a kutya nem foglalkozik vele...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30273) BÁ Nutrition válasza Ck. (#30263) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Te vagy jogosult csak, viszont nem tudjak leellenorizni a magyar nyilvantartasokat. Szoval rajtatok mulik
meg most is csinaljak paran h 3-4 orszagban (Virus elott)is segelyeket vesznek fel, azt se tudjak ellenorizni. Pedig ott te kapsz penzt. Akkor gondolhatod h ehy ilyen adatot mennyire neznek meg. Sot nem olyan regen meg azt is megcsinaltak h nemetorszagon belul ugyanazok vettek fel segelyeket kulonbozo tartomanyokban

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30274) #26097408


#26097408
törölt tag

Nem tudom ti hogy vagytok de szerintem a legundoritobb dolog itt angliaban az a SPAM hiavsok. Par napja ujitottam meg a insurance-ainkat. Furcsa mod azota naponta hivnak tobbszor is. Ha letiltom a szamokat akkor masik szamrol probalkoznak. :U
Frankon kiadja itt mindenki a privat adatainkat.

(#30275) Apollyon válasza #26097408 (#30274) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ilyen nekem is volt...
Nem csak normál számon hívtak már, hanem viberen is... Ilyen szövegekkel, hogy You are involved in a car accident...
A legdurvább eddig az volt, hogy egy robothang mondta be, hogy az HMRC valamiért meg akar büntetni és ha nem nyomom meg az 1-es gombot akkor le is tartóztatnak. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30276) instantwater válasza #26097408 (#30274) üzenetére


instantwater
addikt

Alap, hogy aki szám nélkül hív azt nem veszem fel.
Javaslom a TrueCaller vagy a Hiya használatát, segít kiszűrni a spammereket.

Pontosan ezért kérik a telefonszámot, hogy hivogassanak.
Nyugodtan adj meg insurance keresőnek kamu telszámot. Ha nagyon fontos, majd megadod a valósat annak akivel végül szerződsz.

Ha megnyugtat, engem is hivogatnak fejvadászok, pedig minden oldalon inaktív a CVm.

(#30277) instantwater válasza Apollyon (#30275) üzenetére


instantwater
addikt

Viberen?
Na az új :Y

Nekem volt már HMRC phising SMS, meg bankos phising SMS olyan bank nevében ahol nem is voltam ügyfél :DDD

(#30278) #26097408 válasza instantwater (#30276) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ezaz hogy nem tudom melyik esetben fontos megadni a rendes szamom. Ugyanez igaz mailra is. Napi szinten legalabb van 5 hivasom. Vagy mobilrol vagy vezetekesrol hivnak. Voicemail-t egyik sem hagy persze. Utolag mindig kintomozom ki hivott es SPAM mindig.

(#30279) instantwater válasza #26097408 (#30278) üzenetére


instantwater
addikt

Truecaller/Hiya akkor jelez már amikor jön a hívás.
Sőt, ha ismert spammer automatikusan képes elutasítani.

Mailt én megadom, ha kicsit is fontos a dolog. A gmailnek jó a spamszűrője.
Ha nem fontos a dolog, csak kierőszakolják a regisztrációt, akkor disposable email.

[ Szerkesztve ]

(#30280) Yeffy válasza instantwater (#30276) üzenetére


Yeffy
veterán

en is kamu szamot szoktam megadni ahol kerik, kiegeszitve disposable email-lel.
csak ha fontos/szerzodok, akkor adok meg valos adatokat.

szerencsere engem nem talalnak be. remelem, hogy igy is marad. *kopp-kopp*

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30281) #26097408 válasza Yeffy (#30280) üzenetére


#26097408
törölt tag

De mi kotsz egy biztositast kamu adatokkal? Hol adsz meg igazit?

(#30282) instantwater válasza #26097408 (#30281) üzenetére


instantwater
addikt

Nem kamu adatokkal. Csak kamu telefonszámmal. Ne hívjon mindenki aki ajánlatot adott. Majd én hívom azt, akivel szerződök, akkor amikor claimelek. It's that simple.

[ Szerkesztve ]

(#30283) tildy válasza Snoop-y (#30272) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért hazugságra nem kene biztatni. Később állampolgárság is bánhatja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30284) #26097408 válasza instantwater (#30282) üzenetére


#26097408
törölt tag

Lehet az a kamu szam amit megadnak az emberek az enyem azt azert kapok ennyi hivast.
:))

(#30285) Yeffy válasza instantwater (#30282) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan.
pl comparethemarket, meg hasonlo oldalakon, vagy mas quote-oknal. semmi kozuk a telszamomhoz, amig nem irok veluk ala.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30286) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Amexre visszaterve, ha valaki utazgat tavolabbra repulovel, british airways amex plus kartya £10,000 fontos eves koltesnel ad egy 2for1 vouchert. Economy vagy premium economy jegynel nem egy nagy extra, de ha gyujtod az avios pontokat (vagy atvaltod), viszonylag konnyen osszehozhato egy biznisz retur jegy tavolabbra, es csak a Londoni repter adot kell fizetni a jegynel.
Januar-marcius kozott az NYC-London utamjaibol sikerult osszehozni eleg pontot es a 2f1 vouchert ket biznisz retur jegyre japanba pl.
Nehany ceges (tobbnyire elso osztaly) utat is Amex ponttal fizetunk, igaz havi atlag 300k pont jon be egy gold es egy platinum kartyan

(#30287) instantwater válasza tildy (#30283) üzenetére


instantwater
addikt

Apropó állampolgárság.
Júniusban jött a Decision Letter email, hogy rendben, lehetek állampolgár.
Azóta semmi.

Pedig kell jönni egy Invitation Letternek is, amivel a councilhoz tudok menni esküt tenni.
Már felhívtam őket, azt mondták, normális ez a késlekedés. Really? Ha már van egy döntés, vissza is jeleztek, akkor mi tart ennyi ideig kiküldeni még egy levelet? :F

A vírus mellékhatása a totális elhavazódás és belassulás...

(#30288) instantwater válasza Tufa_ (#30286) üzenetére


instantwater
addikt

Az egész jól hangzik.

10000 fontnak normál Cashback kártyán 1% cashback jár. 100 fontból nem adnak repjegyet.

(#30289) BÁ Nutrition válasza tildy (#30283) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez biztosiasi ajanlathoz megis mi koze lenne az allampolgarsaghoz?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30290) #72806656 válasza instantwater (#30287) üzenetére


#72806656
törölt tag

Ha Mar esku: megigersz fut-fat bozsi neninek, hogy szolgalni fogod uj hazadat. A jovoben haboru lenne Magyarorszag-Anglia kozott. Melyik oldalra allnal? :)

(#30291) instantwater válasza #72806656 (#30290) üzenetére


instantwater
addikt

Nem megyek háborúba senkinek a kedvéért. :N

Egyszerűen csak növelni akarom a rendelkezésre álló opcióimat, ha beüt a gáz valahol.

[ Szerkesztve ]

(#30292) zone


zone
őstag

Warringtonban van lángos :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30293) instantwater válasza zone (#30292) üzenetére


instantwater
addikt

Megyünk :D

Ott is 7.50 mint itt Nottinghamben szokott lenni?
Otthon sírnak, hogy drága a 800 Ftos lángos. Én örültem, hogy milyen olcsón ettem a nyáron.
De a 7.50 azért még itteni pénznek is kicsit soknak érzem.

(#30294) Balinov válasza instantwater (#30293) üzenetére


Balinov
félisten

Sok is, itt Dublin /Howth a Nóra lángososnal 5-6 euró, feltettol fuggoen. COVID19 előtt persze, azóta nem ettünk

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30295) zone válasza instantwater (#30293) üzenetére


zone
őstag

A 7.5 tényleg sok. Árak: [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30296) aero. válasza instantwater (#30293) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Bristolban is 4.50, sörrel 6.50

[ Szerkesztve ]

(#30297) instantwater


instantwater
addikt

Akkor csak felénk ilyen lehúzós a lángosos ember :((

(#30298) sh4d0w válasza instantwater (#30297) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egy dolgot tehettek: nem vásároltok. Ha nem megy az üzlet, majd lejjebb engedi az árakat.

https://www.coreinfinity.tech

(#30299) fojtviki válasza sh4d0w (#30298) üzenetére


fojtviki
senior tag

Vagy esetleg lehet otthon is csinálni:) Én sokszor csináltam, nem egy bonyolult dolog.

(#30300) instantwater válasza sh4d0w (#30298) üzenetére


instantwater
addikt

Ő csak alkalmi árus. Bizonyos alkalmakkor süt. Magyar bulira kibérelnek egy pubot évente 1x-2x és ott szokott árulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.