Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) 6x9=42 válasza zone (#30550) üzenetére


6x9=42
friss újonc

Azt hogy csináltad?? 6 éve magyar jogsival nyomod??
Soha nem kellett az itteni jogsi??

Ha nincs megállapodás, akkor nekem/nekünk szívás lesz? Jól értelmeztem a linket?

(#30552) G.Zs. válasza 6x9=42 (#30551) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Detto ugyanez. 5 eve vagyok itt magyar jogsival.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#30553) zone válasza 6x9=42 (#30551) üzenetére


zone
őstag

A jelenlegi szabályok szerint 70 éves koromig használhatnám. Úgy terveztem, hogy akkor cserélem be, ha lejárna az érvényessége. Rendőr is csak kétszer állított meg, amikor még bicajjal jártam :)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30554) instantwater


instantwater
addikt

(#30555) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Nezegetem hogy lehetne haza repulni a kozeljovoben es tesztelessel roviditeni a karantent. Kormany oldalan ezt talaltam:

"PCR tesztként azt a vizsgálatot is figyelembe kell venni, amelyet valamely schengeni térségbe tartozó országban, az Amerikai Egyesült Államokban vagy Kanadában végeztek el, és annak eredményét az érintett magyar vagy angol nyelvű okirattal igazolja."

Van valakinek otlete arra hogy az angol PCR teszt miert nem jo?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#30556) zone válasza G.Zs. (#30555) üzenetére


zone
őstag

"Szeptember 1. után kizárólag a Magyarországon elvégzett teszt fogadható el és csak a második negatív teszt után lehet felmentést kapni a további karantén alól." [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30557) G.Zs. válasza zone (#30556) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ugy tudtam hogy ez most valtozott.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#30558) Mercutio_ válasza G.Zs. (#30555) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tippre mert már nem EU tagállam UK és mivel (még?) nincs megállapodás az EU-val ebben a tárgyban harmadik országként kezelik :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30559) Mercutio_ válasza G.Zs. (#30557) üzenetére


Mercutio_
félisten

Külföldön már végeztettem teszteket. Mentesülhetek a karantén alól?
"Annak, aki a schengeni övezet valamely tagállamából (az Egyesült Királyság és Írország ebbe nem tartozik bele!), az Egyesült Államokból vagy Kanadából érkezik, egy – angol vagy magyar nyelvű – külföldi teszt elismertetése lehetséges, de a másodikat mindenképpen Magyarországon kell elvégeztetni."

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30560) 6x9=42


6x9=42
friss újonc

Köszönet a válaszokért! Úgy tűnik várni kell, hogy kiderüljön pontosan... :(

(#30561) instantwater válasza Mercutio_ (#30558) üzenetére


instantwater
addikt

UK sosem volt Schengen tag.

(#30562) Mercutio_ válasza instantwater (#30561) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az idézett rész se állít ilyet :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30563) sh4d0w válasza Mercutio_ (#30562) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

De te összekeverted az EU-t a schengeni övezettel.

https://www.coreinfinity.tech

(#30564) userZ


userZ
tag

Üdv!
A settled status kiváltása után 5 évig lehet a UK területén kívül élni folyamatosan a status elvesztése nélkül. Namost, ha én visszajövök az 5 év lejárta előtt mint túrista, akkor vajon a státuszom újra érvényes lesz 5 évig, ha megint elhagyom az országot? Ötletek? :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#30565) Mercutio_ válasza sh4d0w (#30563) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tök jó, hogy jobban tudod mint én, hogy mire gondoltam :DDD egyébként ezt miből olvastad ki? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30566) sh4d0w válasza Mercutio_ (#30565) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy mire gondoltál, azt csak te tudhatod, viszont egymás után leírtad: EU és schengeni övezet.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#30567) Tajrexi válasza userZ (#30564) üzenetére


Tajrexi
tag

Szerintem igen. Abból kiindulva, hogy a pre-settled status-t is megadják úgy, hogy elég 1 napot eltölteni az országban.

(#30568) G.Zs. válasza userZ (#30564) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem kell az uj UK lakcim 5 even belul ha meg akarod tartani. En is pont ezt nezegetem mert legalabb a jovo evet Magyarorszagon kell toltenem.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#30569) Mercutio_ válasza sh4d0w (#30566) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol látsz te EU-t és schengent egymás után, melyik hsz-emben? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30570) Mercutio_ válasza sh4d0w (#30566) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha az egymás utánt a 2 külön hsz-re érted nem ártana nem összemosni az elsőt (ötlet miért nem) a masodikkal (idézet egy linkkel a releváns oldalra).
A második hsz egyébként se állítja, hogy valaha is része volt schengennek, szimplán a laikusok miatt rögzíti, hogy nem értendő bele. Pont mert sokan keverik schengent és az EU-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30571) zone


zone
őstag

Ez elég röhejes... kiderült, hogy nálunk is van vírusos ember és volt is benn az irodában. De mivel 4 nappal később jöttek elő a tünetei, ezért a cég álláspontja a kormány útmutatója szerint nem számít "contact"-nak. [link]
Ezen logika alapján akkor nem csak két naposnak kellene lennie a karanténnak?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30572) instantwater válasza zone (#30571) üzenetére


instantwater
addikt

Nincs itt már semmiben logika.
Karácsonykor a házi pulykakedvenc halotti torját kell tartani, mert temetésen többen lehetnek mint családi ünnepen. :F

[ Szerkesztve ]

(#30573) Mercutio_ válasza instantwater (#30572) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na meg ez is... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30574) instantwater válasza Mercutio_ (#30573) üzenetére


instantwater
addikt

Utcabál :DDD

(#30575) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Magyarorszagra utazashoz az FCO advice jelenleg: The Foreign, Commonwealth & Development Office currently advises British nationals against all but essential international travel.

Ugye ez azt jelenti hogy ha utazom, es kotnek biztositast, az nem lesz ervenyes mert Magyarorszag az utazasra nem ajanlott kategoriaba esik.

A kerdesem az lenne hogy a European Health Insurance Card (EHIC) ettol meg ervenyes-e ?

Ha nem, akkor milyen lehetosegeim vannak hogy az otthon toltott idoszakban ellassanak ha tegyuk fel peldaul utazas kozben ugy rendesen benyelem ezt a virust es Magyarorszagon jon ki rajtam.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#30576) Beaumont


Beaumont
aktív tag

Kozeledbe se mernek menni, ha elkaptad. :D

[link]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#30577) moleculez


moleculez
veterán

Amyós kocsija 2 hete szervízben. Kaptunk csereautót, de ugye arra is kell insurance (short term insurance), heti 100£ plusz a kocsi (amit nem használ) törlesztője, plusz arra az insurance.
Garis javítás, az ugyan egy pennybe nem kerül, de mégis kb 500£-ba van eddig. Szerintetek érdemes lenne felkérdezni őket, és kompenzációt kérni, vagy engedjük el?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30578) zone válasza moleculez (#30577) üzenetére


zone
őstag

Nem lett volna jobb ideiglenesen a jelenlegi biztosításhoz adni a csereautót?
- szerk. Már ha egyáltalán lehetséges az adott biztosítónál.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30579) moleculez válasza zone (#30578) üzenetére


moleculez
veterán

Nem volt ilyen opció :((

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30580) #26097408 válasza moleculez (#30577) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ez nekem fura. Ilyenkor nem kene hogy a csereautot bebiztositsak az illeto nevere?! :F
Mert ez mar mi? Adnak is meg nem is kategoria.

(#30581) BÁ Nutrition válasza zone (#30578) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Akkor ez sima berauto most vagy csereauto. Utobbinal nem nagyon kene teged erinteni tankolason kivul extra koltsegnek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30582) moleculez válasza BÁ Nutrition (#30581) üzenetére


moleculez
veterán

Csereautó. Szerintem sem fair ez így.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30583) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Boris és társasága megint alkotott: kormányzatközeli tudományos tanácsadók szerint egy 2 hetes lockdown már nem elég a vírus terjedésének megfékezésére. Megint eltotojázták az időt...

https://www.coreinfinity.tech

(#30584) Maxxy10 válasza sh4d0w (#30583) üzenetére


Maxxy10
addikt

Èn most valami Decemberig tartó lockdownról olvastam..

(#30585) #26097408 válasza sh4d0w (#30583) üzenetére


#26097408
törölt tag

Mi mar lassan azt a scenario-t is figyelembe vesszuk hogy megyunk haza. Eleg kilatastalannak nez ki a jovo. Ha meg egy lockdown lesz pont az garantalt meg tobb munka elveszites. Erre majd meg egy lapattal rajon a brexit.
Paromeknal mult heten rugtak ki a csapat 50%-at mig a maradeknak 50% oralevagas.
Can ismerosunk akik jovo heten mennek haza. Az itteni hazukat kiadjak albikent mert nem tudtak eladni. Nem igen akarnak az emberek hazat venni most ami ertheto is.

(#30586) tildy válasza Maxxy10 (#30584) üzenetére


tildy
nagyúr

Végre . Ideje lenne . Nalunk volt a gyerek csoportjában pozitív eset. Két hete itthon vannak. És nem érdekel , ha kijön a child service , nem megy vissza egyik se, se bölcsibe, se suliba. Clinically vulnerable vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30587) instantwater válasza #26097408 (#30585) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem van munkám, úgy tűnik marad is.
Ecommerce. Az most főleg pörög.

Hova kell menni menteni szegény embereket akik el akarják adni a házukat?
Olcsón veszek Brexit közepén is.

Felénk nem látszik az árakon, hogy vídus vagy Brexit lenne. Az ingatlanárak lassan, de biztosan mennek felfele.

(#30588) #26097408 válasza instantwater (#30587) üzenetére


#26097408
törölt tag

De szerinted miert mennek fel az arak? A mienk is megy fel folyamat. Az ingatlan arak altalaban felfele mennek virus ide vagy oda. Ha valsag lesz ami lesz akkor sem fognak esni az arak sot. Mar most eleg sokminden dragabb. Autot pl mar nem tudnank venni olyan APR-ekkel amikkel vettuk az elso autonk evekkel ezelott, hitelt sem. A demand dolgok sem lettek olcsok, sot. Es brexit meg ratesz egy lapattal majd.

(#30589) instantwater


instantwater
addikt

Tegnap végre megkaptam a Certificate of Naturalisationt.

Sok-sok hónap várakozás után egy "csökkentett módban" megtartott ceremónia keretében adták át.
ID ellenörzés, eskü, kezünkbe nyomták a papírt, aztán lehet menni haza. Semmi fénykép, se vendégek, semmi. Betegesen retteg a council a vírustól.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, válaszokat a kérdéseimre.
Most azon gondolkozom, hogy van-e értelme azonnal kiváltani a Brit útlevelet, ha érvényes még a Magyar évekig.
Inkább afelé hajlok, hogy van.

Főleg így vírus idején ahol egyik napról a másikra döntenek arról, hogy csak a saját állampolgáraikat engedik be az országok. Útlevél nélkül elég körülményes ezt bizonyítani.

(#30590) instantwater válasza #26097408 (#30588) üzenetére


instantwater
addikt

Én azért várok némi csökkenést az ingatlan árakban mert sok ember elveszíti a munkáját és eladásra kényszerül.
Egyetemek átállnak távoktatásra, a sok student házban nem fog lakni senki.
A vízumkötelezettség is tovább fogja csökkenteni a beáramló néptömeget.
És sokan haza is költöznek, ahogy te is írod.

Néha én is elgondolkozom a hazaköltözésen, de ahogy most felpumpálták otthon az árakat, azt nem vagyok hajlandó megfizetni. És az államnak sem vagyok hajlandó eladni a lelkem évtizedekre, hogy felvegyem a mindenféle csik-csokot, hogy ugyanott legyek anyagilag mint mielőtt elkezdték önteni a pénzt az ingatlanpiacba mindenféle támogatás címén.

Brexit ide vagy oda, itt még mindig jobb az élet mint otthon.

(#30591) Snoop-y válasza instantwater (#30589) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gratula 🤪

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30592) instantwater válasza Snoop-y (#30591) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi. Amennyire nehéznek gondoltam mielőtt belekezdtem, annyira nem is volt nehéz.

A legstresszesebb az a vírus miatti több hónapos késés és várakozás volt, hogy vajon benyeli-e az állam a pénzt vagy kapok is valamit a végén :DDD

Márciusban amikor röpködtek a kezdeti bezárások, viccelődtem, hogy majd csak karácsonyra leszek állampolgár. Hát majdnem bejött :DDD .

(#30593) tildy válasza instantwater (#30592) üzenetére


tildy
nagyúr

Gratula. Szerintem kerd ki az utlevelet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30594) vbbb


vbbb
őstag

Sziasztok! Tud valaki olyan csoportot, vagy oldalt ahol a hazaköltözéssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalók össze vannak foglalva? Köszi!

(#30595) instantwater válasza vbbb (#30594) üzenetére


instantwater
addikt

Ez új.
Rengeteg kiköltözős oldalról és topikról hallottam már, de hazaköltözősről még nem.

Szerintem tedd fel itt a kérdésed.

(#30596) Yeffy válasza sh4d0w (#30583) üzenetére


Yeffy
veterán

eedes Isstenem... :W :W <facepalm>

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30597) zone válasza #26097408 (#30585) üzenetére


zone
őstag

A hírek épp arról szólnak, hogy sokan most vesznek házat, rekord méretű az áremelkedés és 13 éve nem vettek fel ennyien lakáshitelt. Az emberek WFH miatt nagyobb házakba költöznek, stamp duty-t márciusig nem kell fizetni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30598) Apollyon válasza #26097408 (#30585) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én biztos nem költöznék haza, legalábbis végleg tutira nem. Az adók világelsően gigamagasak, horror árak, mindezt töredék fizetésből finanszírozni. Plusz reggelig sorolhatnám.
Az emberek nagy részének a fejében is baj van, mert észre se veszik, hogy pár száz kilométerrel arrébb a határon túl már évtizedekkel előrébb vannak, és nem csak gazdaságilag, hanem emberileg is. Az elmúlt 500 év történelme meg nekem elég proof, hogy ez nem is fog változni.

Persze itt britben se okés minden, itt is vannak problémák, meg olyanok is, amik otthon nincsenek, de ez mind bagatell ahhoz képest, mint ami magyarban van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30599) tildy válasza instantwater (#30595) üzenetére


tildy
nagyúr

Facebook csoportok vannak ra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30600) instantwater válasza tildy (#30599) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor ezért sem tudtam róla, mert nem használom a laposföldes chemtrailes oltásellenes kék bibliát :( .

Bár hazaköltözni sem akarok, így nem is kerestem, de jó tudni, hogy ilyen is van.

Szerintem kiköltözni sokkal nehezebb, mint hazaköltözni, hiszen az elején minden új, hazaköltözésnél pedig ismert a terep valamennyire.

Gondolom a kérdező arra kiváncsi, hogy itt mit kell bejelenteni, lemondani, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.