Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) zone válasza Maxxy10 (#31800) üzenetére


zone
őstag

Ezt a vérrögös ijesztgetést hagyjuk már... Kialakulhat bárkiben, milliókat oltottak be és alig van egy-két eset, ami kb. véletlen egybeesés is lehet.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31802) moleculez


moleculez
veterán

Szóval kaptunk egy Parking Charge Notice-t (figyelj, nem Penalty Charge Notice!) amit egy MET nevű magán parkolócég állított ki, ugyanis: 114 percet állt valaki egy nevezett meki parkolójában, szombat reggel 10:xx és 12:xx között... mindez képpel illusztrálva, és postán jött, tehát a DVLA-tól lekérték az adatokat. Egy a bibi: abban az időpontban a kocsi itthon volt. Mind a három személy aki vezethette itthon volt. Na most akkor ez scam?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31803) Vaze válasza Maxxy10 (#31800) üzenetére


Vaze
őstag

En nem foglaltam,es egyenlore nem is szeretnek idopontot.Iden ugy sem akarok sehova menni,maradunk szepen a poponkon :D
Az nem az asztra zenekar :D ,ami blood clot-ot okozhat?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31804) GreenGoblin válasza moleculez (#31802) üzenetére


GreenGoblin
tag

Két fotót kellene hogy láss ilyen esetben. Egyik amikor beléptél a parkolóba és a másik mikor elhagytad. Mind a kettőn látszódnia kell a rendszámodnak, időnek és dátumnak. Ha ez nem így van akkor scam.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31805) dipeti


dipeti
senior tag

Sziasztok,

Ferihegyen elvegzett PCR teszttel/tesztekkkel (ugyanis ketto kell) is ki lehet valtani a karantenkotelezettseget?

Azert kerdezem, mert Nepegeszsegugyi kozpont oldalan nincs feltunetve a ferihegyi teszkozpont. :F

Mexikobol - USA-n es Nemeto.-n keresztul - utazok haza es szeretnek mielobb karanten alol kikerulni. Ha a 2 PCR teszten kivul van mas mondja a kivaltasnak, orommel fogadom a javaslatokat. :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#31806) fojtviki válasza Ck. (#31799) üzenetére


fojtviki
senior tag

Kezd mar itthon is elterjedni a nem indexelek dolog. Amig nem volt jogsim, addig idegesitett parom mert szitkozodott allandoan :DDD Most, hogy kozben nekem is meglett a jogsi, igy mar engem is idegesit :DDD

(#31807) Bubee82 válasza moleculez (#31802) üzenetére


Bubee82
őstag

A Parking Charge Notice – the one issued by private companies - is not backed up by law. Instead, it is an invoice that has been issued for what it alleges is a breach of contract. If the car park operator wants to force you to pay, they will need to take you to the civil court, which is costly and time-consuming.

[link]

(#31808) moleculez válasza Bubee82 (#31807) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, ugyanezt találtam én is egy másik oldalon :R Amúgy ahogy fent írta a kolléga van 2 fotó, dátummal és idővel, ki és be, de az biztos hogy fake, mert itthon voltunk. El kéne kérnem az eredeti felvétlet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31809) instantwater


instantwater
addikt

Mi most a legolcsóbb módja egy 1 kiló körüli kis csomag hazaküldésének? Még mindig parcel2go?

(#31810) Malibutomi válasza instantwater (#31809) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

1 kilos csomag siman posta szvsz

RM International tracked and signed. Kb 10£
Ha nem kell tracked akkor olcsobb

[ Szerkesztve ]

(#31811) BÁ Nutrition válasza zone (#31801) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En is aggodtam amiatt. De amugy arra kivancsi lennek h ez kimutathato-e h van kozvetlen osszefugges h az oltas okozta vagy amugy is lett volna. Kb 2 hete halt meg egyik gyerekkori ismerosom infarktusban (42). Oltas nelkul. Szal lehetne viszonyitani h mondjuk egymilliobol evente 72en meghalnak 30-50 ev kozott alapbol. Vagy h elvileg van statisztika arra h hanyan halnak meg eventr mo-n ugy h leesnek az agyrol. (Jellemzoen nagyon idosek)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31812) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#31811) üzenetére


fojtviki
senior tag

Valahol lattam egy statisztikat, igaz nem kimondottan Magyarorszagra vonatkozoan, hanem vilagszinten. A sziv es errendszeri betegsegek miatt halnak meg magasan a legtobben. Tehat az a vezeto halalok. A masodik helyen pedig mar az a rohadt alattomos COPD van. Azt mondjak, hogy ez lesz a vezeto halalok nem is olyan sokara, mondjuk ne is csodalkozzunk, elegge szennyezzuk a kornyezetunket :((
Ugy tudom, hogy a verrog nem az injekciotol, hanem a virustol van. Sajnos nem 1-2 eset fordul elo, hanem joval tobb :(

(#31813) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Luton...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31814) zone válasza BÁ Nutrition (#31811) üzenetére


zone
őstag

[link] Itt azt írják évi 16-20 ezer új eset, és 2-3 ezer hal meg a szövődményeiben Magyarországon.
Ha lesz is kimutatható összefüggés minden egyes esetben, akkor is rettentően alacsony az aránya, 20 millió oltás után volt 79 eset és 19 hunyt el... ezzel szemben van közel 4,5 millió pozitív covid eset és 128 ezer halott.

Én ma délután kaptam meg a Pfizert, egyelőre semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Kicsit piros az oltás helye.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31815) Maxxy10 válasza Mercutio_ (#31813) üzenetére


Maxxy10
addikt

Számomra elég furcsa, hogy nem termett ott vagy 10 rendőr... Lehet bennem van eltérő kép a reptéri biztonságról de én úgy voltam vele, hogy ha beüt a gebasz fél perc alatt ott lesznek.

Szerk.: zone: Lehetett választani?

[ Szerkesztve ]

(#31816) moleculez válasza zone (#31814) üzenetére


moleculez
veterán

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31817) zone válasza Maxxy10 (#31815) üzenetére


zone
őstag

Lehetett választani, hogy mikor megyek és melyik karomba adják. :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31818) Balinov válasza moleculez (#31816) üzenetére


Balinov
félisten

Ezt láttam Redditen is, de még most sem értem.... :F :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31819) emvy válasza Balinov (#31818) üzenetére


emvy
nagyúr

[link]

while (!sleep) sheep++;

(#31820) zone válasza Balinov (#31818) üzenetére


zone
őstag

Az Umbrella Corporation a Resident Evil univerzumban a cég/labor, ami kifejlesztette a zombivírust.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31821) Balinov válasza zone (#31820) üzenetére


Balinov
félisten

Jaaj :B RE játékok kimaradtak a gamer életemből. Köszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31822) Devid_81 válasza Balinov (#31821) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Volt ebbol par film is, de kb az elso volt valamire valo, de ha kimaradt sem vesztettel semmit sem :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#31823) BÁ Nutrition válasza Devid_81 (#31822) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a harmadik resz nekem pl kifejezetten tetszett

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31824) Devid_81 válasza BÁ Nutrition (#31823) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Anno emlekszem a masodik resz nagy csalodas volt, nem is tudom eljutottam-e valaha a harmadik reszig?!
Majd ranezek valamikor :R

...

(#31825) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Kicsit felhúztam magam azon amit ma megtudtam.
Szóval olyan helyen vagyunk ahol újépítésű házakat húztak fel. Majdnem 300 van itt. Ezeknek kb. 10%-a council-os. Valami olyasmit mondott anno az építtető, hogy a Council kötelezi a beruházókat, hogy biztosítsanak ilyen helyeken valahány százalékot a council részére. Ezzel semmi bajom nincs. Segítsünk a rászorulókon. Viszont akik lakják na azokkal már több bajom van. Két fajta népek lakják az ilyen házakat.
1. Olyan emberek akik kizárólag lelakják, tönkrevágják, szemetelnek, hangoskodnak, rossz légkört teremtenek.
2. Tisztességesen dolgozó emberek akiknél mindkét pár dolgozik, tehát van bevétel de csak élősködnek így. Több ilyen háznál is kiderült hogy anno mikor jelentkeztek a házra hazudtak és egyedülállóként jelentkeztek a házra vagy gyereket egyedül nevelőként. Persze azóta lett párjuk vagy volt is. Kitudja?! Fizetnek fele annyit mint én a mortgage-re, jobban is keresnek, megtehetik hogy kettő autót tartsanak fel (méghozzá nem is akármilyen autók ezek) és ez senki nem kontrolálja, ellenőrzi. Aki meg igazán rászorulna az ilyen házakra elesik az ilyenek miatt.

Hogy őszinte legyek nem tudom a két típusú ember közül melyik idegesít jobban meg hogy ez mennyire jellemző. :U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31826) instantwater válasza GreenGoblin (#31825) üzenetére


instantwater
addikt

Ne aggódj, nekem sem tetszik, hogy a gyerekem nulla óra ingyen ovit kap és ha kicsit nő a fizum akkor még a Child Benefitet is elveszik, és még egy adag extra Income taxot is a nyakamba varrnak, mindezek mellé kb 1000 font a rent és a council tax.

Pusztán azért mert vagyok akkora "hülye", hogy nem a rendszeren élősködök part time benefites minimálbéresként council lakásban.

De én képtelen lennék várni a sültgalambot és valami lelakott council csótánylakásban lakni.

(#31827) Snoop-y válasza GreenGoblin (#31825) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez ilyen. Mi is laktunk shared ownership-es lakasban. Ne foglalkozz vele, amint tudsz majd koltozz sajatba.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31828) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Másik dolog amin lehidalok. Elkezdtem tokokat nézni a telefonomhoz. Amazonon naná, hisz mindent onnan rendelünk. Csak kíváncsiság kedvéért felnéztem az Aliexpressre. Szerintetek megtaláltam ott azt amiket Amazonon néztem jóval olcsóbban?! :Y
De még a képek is ugyanazok mint két oldalon. Anno az Unboxing Therapy-s csavót buktatták le, hogy az Aliről rendelt tokokat árulta saját brandként (de lehet még most is).
Hihetetlen.
Azt hiszem rendelek egy 0.01 fontos tokot ami 12 lenne Amazonról.
😄

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31829) Yeffy válasza GreenGoblin (#31828) üzenetére


Yeffy
veterán

no offense, de erre csak most jottel ra? ezer eve ez megy, eBay detto.
foleg ilyen kisebb csip-csup dolgokkal. nem mind, de eleg sokkal.
mondjuk a nyartol (illetve reszben mar januar 1-tol) eletbe lepo kinai aruk adomentessegenek valtozasa miatt tippre kevesbe lesz nepszeru.

az UT-s csavos sztorin jot rohogtem, mikor kiderult. :))

a council-os komment meg: hat igen, eleg szomoru. :((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31830) GreenGoblin válasza Yeffy (#31829) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem szoktam Alira felnézni pláne meg összevetni azokkal a termékekkel amik Amazonon vannak fent. :B

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31831) FeRkE válasza GreenGoblin (#31828) üzenetére


FeRkE
őstag

Alirol viszont nem biztos hogy megeri rendelni most mar, hogy megvamoljak a cuccokat, korabban legalabb 95% esely volt, hogy atcsuszott, szerencsere a Mi Pad4-em meg meguszta 2 eve.

(#31832) Vaze válasza GreenGoblin (#31830) üzenetére


Vaze
őstag

Pedig ez egyszeru.Ha gyorsan meg szeretned kapni a cuccot,akkor fizetsz erte tobbet,ha meg raeros,akkor lerendeled Kinabol...Nincs ebben semmi rossz,ezt ugyan ugy te is meg tudnad csinalni.En utalok varni,ezert lerendelem ebay,amazon....Nyilvan ha van olyan cucc,ami itt sokkal de sokkal tobbe kerul,akkor en is lerendelem Kinabol azt varok.

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31833) Maxxy10 válasza GreenGoblin (#31828) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én inkább kifizettem azt a 12£ minthogy megadjam a kártyám adatait annak a weboldalnak...

(#31834) instantwater válasza Maxxy10 (#31833) üzenetére


instantwater
addikt

Revolut. Még az árfolyama is jobb, mint a bankodé, és még 3% non-sterling feevel sem húz le.

(#31835) GreenGoblin válasza instantwater (#31834) üzenetére


GreenGoblin
tag

Vagy kredit kártya

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31836) GreenGoblin válasza FeRkE (#31831) üzenetére


GreenGoblin
tag

Azt hiszem egy bizonyos összeg alatt most sem kell fizetni vámot.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31837) moleculez válasza GreenGoblin (#31828) üzenetére


moleculez
veterán

Amazonon sokszor azt fizeted meg, hogy nem kell várni. :K
Amúgy valamiért leszoktunk az Aliról egy ideje.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31838) FeRkE


FeRkE
őstag

Németország megtiltotta a belépést Angliából május 23-tól. Aki kocsival megy annak fontos lehet.

(#31839) Maxxy10 válasza FeRkE (#31838) üzenetére


Maxxy10
addikt

Annak is aki kocsival megy?

(#31840) FeRkE válasza Maxxy10 (#31839) üzenetére


FeRkE
őstag

Majd meglatjuk a tapasztalatokat, egyenlore ennyt irt a BBC

(#31841) Vaze válasza Maxxy10 (#31839) üzenetére


Vaze
őstag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31842) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Kuldott mar valaki mostanaban ide haza valamit postan? Megvamoljak? Sogornom kuldene nekunk egy garmin orat meg egy fenykepezot. Kb £1000 ertekben. Mire szamithatunk? :) Koszonom :R

(#31843) FeRkE válasza fojtviki (#31842) üzenetére


FeRkE
őstag

Ekkora ertekben eselyes, hogy vam+afa-t kell fizetni, vkivel nem tudnad hazakuldetni?

(#31844) fojtviki válasza FeRkE (#31843) üzenetére


fojtviki
senior tag

Az a baj, hogy senki ismeros nem akar hazajonni a karanten miatt :DDD Csomagkuldovel esetleg, sajnos parom befejezte eme tevekenyseget :) Ugy kicsit egyszerubb lenne, ha meg jarkalna csomagozni :)

(#31845) sh4d0w válasza fojtviki (#31842) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Postán a külföldi csomagra vámáru nyilatkozatot kell kitöltened.

https://www.coreinfinity.tech

(#31846) fojtviki válasza sh4d0w (#31845) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom. Akkor marad a csomagkuldo :DDD

(#31847) Snoop-y válasza fojtviki (#31846) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak ugy mondom, hogy oket is megallithatjak es vamvizsgalat eseten nagyon meg leszel baszcsikazva ha nem vallottad be...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31848) moleculez


moleculez
veterán

Konkréten láttam hogy unatkozó fiatalok kaviccsal dobálnak autókat, az egyiknek betört a szélvédője. Ők is láttak engem. Ja, a szomszédaim. Ez szép menet lesz. Eddig semmi, mert befutottak a házba, de hagyok egy cetlit az autón a tulajnak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31849) Snoop-y válasza moleculez (#31848) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk anno a szomszedokhoz jottek hazibuliba meg akkor kint volt az elado tabla a hazunkon. A fiatalok ugy gondoltak jo otlet ha megprobaljak kirugni a helyerol. Eppen a furdo ablakan neztem ki mikor probalkoztak. Kiorditottam, hogy Oi. Mar szaladtak is 6 fele. Gyoker nepseg...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31850) GreenGoblin válasza moleculez (#31848) üzenetére


GreenGoblin
tag

Az utcánk végében van egy pub. Már vagy 5 éve bezárt és körülötte csak gy űlt a lom. A sok suttyó oda vitte a hűtőt, matracot, mosogépet, na egyszóval megunt dolgokat. (Bár nem értem ha odáig elvitte akkor ennyi erővel már a tippre is elvihette volna vagy szóljon a vasgyűjtőknek akik ingyen elviszik, tegye fel ingyen fécre úgyis lesz aki elviszi) Erre körbekerítették de a lom maradt ott. Aztán fel lett feszítve az osb lap ami a kerítés szerepét töltötte be és látom ám a fiatalok ott dobálták az épület abalkait azt röhögnek rajta. Pár nap után már bent tomboltak, törtek zúztak. Harmadik nap jövök haza melóból, utca lezárva mert égett a ház és ott voltak a tűzoltok. Rommá égett.
Szóval ilyen népek itt is vannak bőven.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.