Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) GreenGoblin válasza Devid_81 (#31750) üzenetére


GreenGoblin
tag

Hehe, akkor te sem unatkozol.
Na Dormeo matrac lett. 799-ről akciós most 399-re. Adnak ajándék párnát is egyet. Ez egy double size amúgy. 60 nap próba és ingyen begyűjtik ha nem tetszik bár a mostaninál tuti jobb lesz. Most TV-t nézek. :DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31752) moleculez


moleculez
veterán

Mi még ingatlan ugyileg nem vagyunk játékban, de tényleg várom, hogy ilyen problémáim legyenek :DDD Sínen vagyunk, még pár év.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31753) zone válasza instantwater (#31738) üzenetére


zone
őstag

Hermann Millert sokfele árulnak használtan és szinte mind pick-up only. Odamész, beleülsz.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31754) Ck. válasza Devid_81 (#31750) üzenetére


Ck.
addikt

“azota mindent IS atalakitottunk.”

Néhány hónapja futótűzként elkezdett terjedni ez a beszéd. Honnan ered? Van valami ismert történés, amit ezzel mémelnek? Lassan már a csapból is ez folyik és idegesítő, hogy nem értem a poénját. ;]

(#31755) Devid_81 válasza Ck. (#31754) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom honnan ered, javareszt Tesomekkal "szoktunk ra" amikor tipikusan valami munka zajlik/zajlott de kozben meg 12 extra dolgot is megcsinaltunk melle ami nem is volt betervezve ;)

...

(#31756) Snoop-y válasza instantwater (#31742) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ennek a szeknek az elonyeit egesz napos benne ules utan erzed csak. Hol szeretnel benne ulni 6 orat? :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31757) Snoop-y válasza Ck. (#31754) üzenetére


Snoop-y
veterán

Van igen. Hofi Geza Illetekes elvtars cimu muveben hangzott el.
Maga mindenhez ert? Mindenhez IS!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31758) Devid_81 válasza Ck. (#31735) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A regi ceg akinek dolgoztam csak Halfords johetett szoba...azok az idiotak azokkal voltak leszerzodve :O
Akarhanyszor elvittem a cegest hibaval pont ugyanugy sz@r volt eloszor de szerintuk meg kesz volt :DDD
Mindig ketszer kellett menjek ugyan azzal a hibaval mire "kijavult".
Kanna benzin es gyufa kategoria az egesz ahogy van.

Haver a BMW-nel jart ugy, hogy szervizeles kozben megutottek az ajtot, horpadas festekleverodes ahogy kell.
Kiverte a balhet, majd mondtak oke lefestjuk neked.
Megtettek de az ajto szine egy arnyalattal masabb lett, majd ujabb balhe, oke akkor lefestjuk ujra de lehet lekell festeni az oldalat is, megtettek a kuszobon megfolyt nekik a festes tobb helyen, balhe ujra, oke ujra festjuk...kozben jott az lockdown es par honapig zarva voltak...kozel fel evig huzodott az ugy mire oda jutott haver, hogy bepereli Oket.
Hirtelen feljottek egy otlettel, hogy akkor bevesszuk az autodat jo penzert es vigyel egy ujat akciosan.
Nah az ujra ugy adtak jo offert, hogy eloszor a dealershipnek hasznalni kellett az autot 1000 merfoldig es ott trukkozhettek az arral lefele eleg sokat.
Nah ezek 1000 merfold alatt lelaktak a belsejet rendesen, ujabb balhe volt mig vegul valami professzionalis takarito csapattal helyrehoztak belul :DDD

Masik jobaratomek nemreg vettek egy hasznalt 2.5eves Audit, 3 eves szervizeles egy vagyonba kerult mert a diagnosztikan kijott, hogy a gaz az A/C-ben mar nem volt jo es cserelni kellett. :U

Par (10) eves karbantartoi tapasztalattal kijelenthetem, hogy megromlott A/C gazzal meg nem talalkoztam egyetlen mukodo rendszerben sem ;] :D

...

(#31759) GreenGoblin válasza Devid_81 (#31758) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nálam az is kiütötte a biztosítékot mikor kiszedették velem a kamerákat a kocsimból mert addig nem állnak neki…interesting.
Volt olyan hogy (jó ez mondjuk nem dealership volt hanem noname szerviz) elküldtek hogy ne lábatlankodjak ott. Nem akarták hogy nézzem mit csinálnak a kocsimmal…Amúgy a rendes dealer-eknél sem lehet látni mit csinálnak. Zárt ajtók mögött mókolnak ahol azt csinálnak a kocsival amit akarnak.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31760) Devid_81 válasza GreenGoblin (#31759) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Miert zavarta Oket a camera?
Gondolom azt hittek rogzit kepet/hangot
Kivancsi leszek ra nalunk majd lesz-e okoskodas a camera miatt, pedig van elol hatul.
Amiota a gyoker 1st Centralnal voltunk azota megtanultam, hogy kell es tobbet nem hagyom idiota hozzanemerto emberekre a dontest, kell video es kesz, majd megnezik es utana dontenek, hogy ki is volt a hibas :K

Tavaly ugrott a no claim bonusunk mert egy idiota picsa bele durrant az autonk hatuljaba, mivel elrantotta a kormanyt igy esoben szo szerint lecsuszott az auto hatuljarol es a hatso ajtoig sikerult neki minket torni, 1st Central azt mondta hogy a mi hibank, hatulrol jottek belenk ugyan de csak az auto oldalan latszik a serules, kesz, nyugodjunk le ennyi. :W
A masik fel az LV-nel volt, ott gondolom tudtak mit csinalnak :K

[ Szerkesztve ]

...

(#31761) GreenGoblin válasza Devid_81 (#31760) üzenetére


GreenGoblin
tag

Parking mode be van kapcsolva szóval mindent felvesz. Elől-hátul van nekünk is.
:DDD
Ez nem egyedi eset. Barátoméknak is ki kellett szedniük.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31762) Devid_81 válasza GreenGoblin (#31761) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem eleg nekik ha kihuzom? :Y
Elmokoltam vele par orat mire beraktam, raadasul a 3M ragaccsal raktam fel, hogy ne essen le...azt orom lesz lekaparni a szelvedorol :D

...

(#31763) instantwater válasza Snoop-y (#31756) üzenetére


instantwater
addikt

Persze, sok óra után érződik, de azért egy gagyiba beleülve 1 perc után érződik, ha kemény vagy nem támaszt ott ahol kell.

(#31764) Ck. válasza Devid_81 (#31760) üzenetére


Ck.
addikt

Rendőrt kell hívni minden esetben és mindent dokumentálni. Nekem is drága tanulópénz volt néhány éve.

(#31765) Balinov válasza Devid_81 (#31762) üzenetére


Balinov
félisten

Ha az sem elég nekik, ha ott, előttük veszed ki a dashcambol a memoriakartyat és is keresnék mást, az tuti

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31766) moleculez válasza instantwater (#31763) üzenetére


moleculez
veterán

Én direkt kényelmetlen széket veszek:
a kényelmes székben csak elpilledek, meg elálmosodom, sokáig ülök egyhuzamban, és nem vagyok produktív.
Az olcsó átlagos székből gyakrabban felállok lépni párat, és produktívabb vagyok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31767) instantwater válasza Devid_81 (#31758) üzenetére


instantwater
addikt

Halfordsnál eddig még csak full servicen voltunk, nagy javítást még nem kellett csinálni a kocsit, de akkor ezt majd észben tartom.

Kemény az a BMWs story.
Nekünk a Toyotánál volt hasonló.

5 évesen vettük a márkakereskedésből ahol beszámolták az előző tulajnak egy újba.
Korábban jól megszívtuk egy private sellerrel, úgyhogy csak hivatalos cég jöhetett szóba.
A vételárban benne volt egy garancia, hogy a következő évben a MOTon garantáltan átmegy, és ingyen meg is csinálják.

Eltelt egy év, elvittük a hivatalos márkakereskedésbe ahol vettük, hogy csinálják meg a MOTot.

Hát mit látunk utána, az egyik márkás Michelin gumit lecserélték valami kínai sz.rra.
Balhé kiver, emailezgetés hetekig a szalonvezetővel.
Aki benyomta a kamu dumát, hogy ezt szivességből cserélték le, mert defektes volt a másik.

Ez rendben is lenne, ha ugyanolyan minőségű márkásra cserélik ki, és nem egy kínai gagyira.
És különben is, ha defektes mégis hogy mentem volna vele a szomszéd városban lévő szervizig?
Ha pedig puszta jófejségből cserélték le, akkor miért került bele a MOT reportba, hogy lyukas a gumi, ha kicserélték?
Miért cserélték ki, ha nem eresztett?

Simán csak kellett nekik egy márkás gumi valamire.

Hetekig tartó emailezgetés után kicserélték ugyanolyanra amilyen rajta volt.

De persze ekkor meghúzták a felnin a fényezést.

Ilyen kontár gumisok csak angliában vannak, komolyan mondom.

Újabb hetekig emailezés, fenyegetőzés, stb.

Végül ingyen lefényezték a felnit.

Ennyit az ingyen MOT ról :D .

Pár évvel később kaptunk egy visszahívás levelet, mert valami szériahibás volt a légzsák felfújó rendszerben.

Bevittük egy másik márkakereskedésbe ahol ingyen kicserélték amit kellett, de eltörték a rádió körül a műanyag keretet.

Megint balhé, megint visszamenni.....

Katasztrófa.

(#31768) Balinov


Balinov
félisten

Szek temaban: Herman Miller szekeket merem ajanlani. 2016-ban, mikor meglett az iroda/HQ overhaul ilyeneket vettek mindenkinek. Iszonyatosan kenyelmes, az anyaga miatt meg a seggem sem izzad bele. 5 eve gyurom, semmi baja. sot, miota WFH van (tavaly St Patrick nap ota) hazahozhattuk es azota barki beleul, imadja. Kisfiamat neha ugy kiell kirobbantani belole :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31769) Yeffy válasza Balinov (#31768) üzenetére


Yeffy
veterán

ezeket nezegettem en is korabban, kar, h dragak... :(
neked melyik van?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31770) Devid_81 válasza instantwater (#31767) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huuuuh latom akkor Te is belenyultal rendesen :D
Amugy tenyleg katasztrofalis ami itt megy sokszor...nem is ertem, hogy egy egy garazs mikent uzemelhet komolyan :O

Most van egy baratunk aki autoszerelo, barmilyen gondunk bajunk volt a regi autoval O azt megcsinalta, es meg is volt csinalva rendesen.
A srac most lett hivatalosan vallalkozo es epp varja a pecsetet stb maganak...nagyon remelem, hogy Szeptember vege elott megkapja, kulonben vihetem az autot valami barbarhoz :O

[ Szerkesztve ]

...

(#31771) moleculez válasza instantwater (#31767) üzenetére


moleculez
veterán

Anyós akkor 3 éves (2017-es) Ford Focusának törtenete dióhéjban:
A fent említett, egyébként korrekt dealertől vettük.
3 hét után elkezdte enni a vizet(!).
Hetente szervíz, mert a saját szerelőjük nem tudta kitalálni ki a baj. ( cseréltek víztartályt, csöveket, turbót (?!))
Betolták a ford szervízbe. - hengerfej ( 3 éves kocsi)
Megcsinálják, de egy engine check még mindig világít, nem tudják miért, amúgy működik, átvesszük így? ( :W persze hogyne, végülis épp csak bármi lehet a baja)
Vissza a Fordnak. Teljes kábelcsere, még mindig világít az engine check.

Elállunk a vasarlastol, dealer visszavette, kifizette a financet ami volt rajta. Finance company visszafizette amit eddig fizettünk a kocsira, ugyanis 3 hónapig volt a tulajdonban az autó, ebből 3 hetet használatban, a maradék szervízben. Eközben a dealer biztosított csereautót (2013 focus, automataváltó rángatott).

Fontos megjegyezni, hogy nagyon kifinomult tárgyalással, rengeteg türelemmel, és korrekt hangnemben, kultúráltan beszéltünk egymással a dealerrel, nem az ő hibájuk volt, csak ugye pénzt nem akartak bukni, ezért tologatták az ügyet. (Egy rendes jamaicai család rájuk gyújtotta volna az egészet 2 hét múlva. )
Nem tudom mi lett a sorsa a kocsinak, nem lepődnék meg ha lebontották volna alkatrésznek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31772) instantwater válasza Ck. (#31764) üzenetére


instantwater
addikt

Rendőrt? :DD
Ebben az országban csak akkor jön ki a rendőr, ha vér folyik.

A párom a barátnőjével utazott, majd bevágott eléjük egy kocsi ami utána még be is fékezett, így belementek hátulról.

Hívtak rendőrt aki először ki sem akart jönni, mert nincs sérült.

Végül nagynehezen kijött, lehordta őket, hogy az elakadásjelző háromszöget kitenni veszélyes, és ne mászkáljanak az úton. :F

Majd mondta, hogy intézzék el a biztosítóval, és elment.

A biztosító pedig őket hozta ki vétkesnek, mert ők mentek hátul és biztos nem tartották a követési távolságot.

(#31773) instantwater válasza moleculez (#31766) üzenetére


instantwater
addikt

Nem alvásra keresek széket, csak olyat amiben nem fáj a hátam/derekam.

[ Szerkesztve ]

(#31774) instantwater válasza Balinov (#31768) üzenetére


instantwater
addikt

Az Aeronra sokan esküsznek, de nálunk sóher a cég és csak 200 fontos vackokat vesz.

A gyerekek pedig imádnak minden széket ami forog. A kislányom ebben a vacakban is szeret üldögélni, és kéri, hogy pörögjünk :DDD .

(#31775) instantwater válasza Devid_81 (#31770) üzenetére


instantwater
addikt

Pecsétet? Olyat angliában ritkán látni. Mindenki nyomtat.

(#31776) Balinov válasza Yeffy (#31769) üzenetére


Balinov
félisten

Amit mi kaptunk azt már nem látom a kínálatban, de kb a linkelt oldalon levohoz hasonló a típus.

5 éve a Facility mondta, hogy valami 500eur volt darabja, úgy hogy vett a cég valami 600dbot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31777) instantwater válasza moleculez (#31771) üzenetére


instantwater
addikt

Nálunk is volt a családban Ford Focus, Magyarországon. Pár hónapos volt aztán hetekig állt a szervízben, kicseréltek rajta egy csomó mindent de még mindig égett a motorhiba jel.
Azt hiszem a vége az lett, hogy valami kábel volt a rossz, és a márkaszervíz nem tudott rájönni a hibára.

Én az örök jótanács szerint élek: 3F autót nem szabad venni - Ford, Fiat, Francia.
Ezért vettem Toyotát. Ha a taxisok mind Toyotával járnak akkor annyira nem lehet rossz, hiszen ők ezzel keresik a kenyerüket, nem állhat a szervízben egyfolytában.

[ Szerkesztve ]

(#31778) instantwater válasza GreenGoblin (#31751) üzenetére


instantwater
addikt

Mi is most akarjuk lecserélni a sokéves IKEA matracot, de sajnos 1100 fontba kerül a king size Silentnight ami kényelmes. :Y
Próbálom magam és a párom győzködni, hogy évekig fogjuk használni. Ugyanakkor lehet, hogy ha IKEAsból vennénk 3 évente újat, ugyanott lennénk.

(#31779) Devid_81 válasza instantwater (#31775) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekunk a regi szerelonk (elkoltoztunk es picit mar messze van) pecsetet dobott a service konyvbe, nem is tudom kaptunk-e osszesitett nyomtatott papirt, passz. :B

...

(#31780) Apollyon válasza instantwater (#31778) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A matrac egy olyan dolog, amiben naponta 8 órát eltöltesz. Másrészt a jó minőségű alvás nagyon fontos, meghatározza az egész napod. A (jó) matracra én így sosem sajnálnám a pénzt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31781) Maxxy10 válasza instantwater (#31778) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én egy 3xx fontos hibrid dormeo matracot használok kb fél éve és teljesen megvagyok vele elégedve. Azt hittem évekig azon a helyen fogok lakni ahol most azért vettem de végül költözni kell. Most próbálom eladni töredèkèrt a matracot mivel nehézkes lenne ezzel költözni.

(#31782) GreenGoblin válasza instantwater (#31777) üzenetére


GreenGoblin
tag

Toyota, Kia, Hyundai, Mazda, Lexus, Suzuki, Skoda, ezekkel nem lősz mellé.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31783) Tufa_ válasza Balinov (#31768) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nekem egy HM Lino van itthon, fel specizve es bar kenyelmes, a nyavajas hattamlaja allandoan turi fel a polomat. Ilyen problemam nem volt az Ikea Markus szekkel es neha meg tud orjiteni hogy folyamatosan turogetem le a polomat...

(#31784) Devid_81 válasza GreenGoblin (#31782) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mi is Kiat akartunk de vegul Suzuki lett (Vitara)
Utasterbol tudnek par hibat felsorolni, de amugy osszetettben nagyon jo gep, csak 140 lovas turbojet 1.4-es motor hajtja, de nagyon porgos (automata).
Az asszony azota ujra imad vezetni :D

...

(#31785) Yeffy válasza Balinov (#31776) üzenetére


Yeffy
veterán

úgy hogy vett a cég valami 600dbot
az igen :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31786) Balinov válasza Yeffy (#31785) üzenetére


Balinov
félisten

Akkor volt vagy 350-370 ember, plusz egy rakat tárgyaló ugye.

Nasdaq cég Corp Hq is itt volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31787) Ck. válasza instantwater (#31772) üzenetére


Ck.
addikt

Kijönnek azok, csak nyomulni kell kicsit erőszakosabban. Sőt, ha már a helyszínen vannak, akkor kapni fogsz tőlük egy CAD-számot is, amivel mind a biztosítónál, mind a későbbi fejlemények során a rendőrségen is lehet hivatkozni a balesetre, ők pedig ilyenkor a biztosító felé is tudnak jelenteni. Biztos nem hagynék egy ilyen esetet annyiban, pláne ha vétkesként könyvelik el az ártatlan felet.
Nekem a mentővel van inkább ilyen negatív tapasztalatom, hogy b@sznak kijönni... :U

[ Szerkesztve ]

(#31788) Snoop-y válasza instantwater (#31763) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amit en irtam az szek 1x ev multan is, jelenleg egy 8 eves modellben ulok ami a karcokat leszamitva olyan mint az uj szovet, kartamasz hattamasz egyben nem nyeklik-nyaklik es kenyelmes is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31789) zone válasza instantwater (#31772) üzenetére


zone
őstag

Ismerős mesélte, hogy Birmingham környékén egy bizonyos "ázsiai" népség úgy keres pénzt, hogy kiégett féklámpával megy eléd, aztán befékez és megy a biztosítóhoz, hogy megrándult a nyaka.

Azzal egyetértek, hogy bármilyen autó sérülést minimum dokumentálni kell. Pár éve egy Tesco parkolóban nyitották a kocsimra az ajtót úgy, hogy épp befordultam a parkolóhelyre. Fiatal srác teljesen beszarva, én meg egy hosszú munkanap után hullafáradtan. Lefényképeztem a jogsiját és abban maradtunk, hogy másnap találkozunk és elrendezzük kápéban. Persze többet soha nem láttam, gondolom a családja lebeszélte róla .A biztosítóm nem tudott vagy nem akart semmit kezdeni a jogsin lévő adatokkal. Az ő autójáról sajnos nem csináltam képet.
De nem forogtam álmatlanul utána, nem volt nagy értékű kocsi, egy 5-700 fontos Punto, amit hónapokkal később roncs árban beszámoltak a következőbe. :D

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31790) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Most kaptam meg én is az smst a GP-től, hogy foglalhatok időpontot az oltásra.... Valahogy én még mindig nem barátkoztam meg a gondolattal. Persze nem hiszem, hogy chip van benne és társai. Ha nem foglalkozom vele mi lesz?

(#31791) Devid_81 válasza Maxxy10 (#31790) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is ma kaptam meg az sms-st, nalam auto-ignore van :D
Majd az utolsok kozott leszek, ha addig el nem felejtik ;)

...

(#31792) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Felfúrtam pár kocka polcot a falra. Érdekes volt látni, hogy mikor húztam ki a fúrót volt ahol semmit volt ahol egy kis kőzetgyapot dirib-darabot is húzott ki. Kb. ilyen lehet a szigetelés a falban. Itt is ott is van egy kicsi. :W
Gondolkoztam korábban Flir kamerát venni azt megnézni de tuti szívrohamot kapnék az eredménytől.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31793) Beaumont válasza GreenGoblin (#31792) üzenetére


Beaumont
aktív tag

En a TV-t akartam a falra tenni, de a falba furva egyszeruen nem lehetett normalis helyet talalni, ami meg is tartani... Igy marad butorvasarlas, es atrendezes...

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31794) Snoop-y válasza zone (#31789) üzenetére


Snoop-y
veterán

Aki UK-ben dashcam nelkul maszkal az csak balszerencse kerdese mikor huzzak le valamivel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31795) Vaze válasza Maxxy10 (#31790) üzenetére


Vaze
őstag

Nekem is pont ma jott.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31796) Ck. válasza Snoop-y (#31794) üzenetére


Ck.
addikt

Az a baj, hogy a dashcamesek egytől-egyig szentül meg vannak győződve, hogy ők tökéletesen vezetnek. Tisztelet a kivételnek. Pl. körforgalomban teljesen oké nem indexelni. Ha valaki velem szemben jön és index nélkül körbemegy, én már megyek is ki elé szándékosan. Máskülönben sosem tanulja meg, hogy ilyen esetben befelé és kifelé is kell indexelni.

[ Szerkesztve ]

(#31797) GreenGoblin válasza Ck. (#31796) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha valaki velem szemben jön és index nélkül körbemegy, én már megyek is ki elé szándékosan. Máskülönben sosem tanulja meg, hogy ilyen esetben befelé és kifelé is kell indexelni.

Nem sértés képpen, de ezzel te sem vagy jobb. Igazságot nem nekünk kell tenni az utakon, nincs meg a jogunk hozzá. Sok ilyennel találkozok az utakon akik próbálnak rendet teremteni, csak hogy meglegyen az önigazolásuk. Volt olyan, hogy az előttem lévő ipse nem indexelt erre a másik aki érintett volt vagy 10 másodpercig dudált rá, amit tilt az itteni kressz és még követte is, bevágott elé és leckét adott neki…road rage-nek hívják ezt.
Vagy mondok példát az en esetemből. Jobbra nagy ívben kanyarodtam volna ki. De már ott álltam 5 perce mert mindkét irányból jöttek autók. Jobbról megállt az ipse és intetett, balról egy motoros jött de még befértem volna elé. Húztam ki erre direkt a gázra lépett a motoros ezzel majdnem belém csattant, és üvöltözött velem csak hogy igaza legyen. Igazságszólgáltató volt ő is, én csak így hívom az ilyeneket. Inkább udvarias módon lassíthatott volna. Etikett az itt nuku, vagy ritka mint a fehér holló.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31798) Tufa_ válasza GreenGoblin (#31797) üzenetére


Tufa_
aktív tag

+1

En miota itt vezetek, sokkal nyugisabban vezetek, azt inkabb hagyom az ilyen hulyeket mintsem hogy szetdudaljam magam vagy eroskodjek. Amikor motorozok akkor meg ugyis ugy tekintek mindenre ami mozog hogy biztos egy bergyilkos es megakar olni :)

[ Szerkesztve ]

(#31799) Ck. válasza GreenGoblin (#31797) üzenetére


Ck.
addikt

Az a baj, hogy az emberek jó 90%-ának fogalma sincs a Highway Code-ról, arról pedig, hogy körülötte mi és miért történik, végképp nincs. Nem voltam én sem mindig ilyen, mint amire reagáltál és tudom, hogy nem ez a helyes dolog, de mióta napi 10-12 órákat is az utakon vagyok, kicsit átértékelődött bennem a dolog. Dudálni egyébként lehet arra aki szabálytalankodik vagy emiatt veszélyhelyzetet teremt (elmulasztott vagy nem kikapcsolt index is az), nyilván nem 10 percig, meg nem üldözni, de figyelmeztetni lehet és kell is, különben örökké úgy fogja csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#31800) Maxxy10 válasza Vaze (#31795) üzenetére


Maxxy10
addikt

Keddre lefoglaltam. Jobb tulesni rajta minél előbb.. De remélem lehet majd választani azt a blood clot-ost kihagynàm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.