Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#30450) üzenetére


instantwater
addikt

A linkelt cikkben benne van, hogy vagy a cég ad heti extra 6 fontot adómentesen vagy te claimelsz a HMRCtól heti 6 fontra eső adót.

(#30452) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Trükközni kell a családlátogatáshoz - index.hu

Akik alapvetően repülővel utaznak azoktól kérdezném, hogy ti megveszitek (vagy esetleg már meg is vettétek) decemberre a jegyeket és meglátjátok, mi lesz vagy esetleg bevállaljátok, hogy ha eltörlik a kötelező hatósági karantént otthon, akkor sokkal drágábban tudtok majd utazni az utolsó pillanatban megvásárolt jegyekkel?

(#30453) Apollyon válasza Alvin_ti4200 (#30452) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mi pont pár napja vettünk ryanairre buy 1 get 1 free akcióban jegyet 25 fontért Bp-re. Vagyis a kettő volt annyi, egy irányba.
Visszafelé nem vettük még meg, de az is ryanair lesz, ha megyünk, mert amikor giga lockdown volt Londonban, a ryanair akkor is ingázott heti 1-2x ezen a vonalon. De pont úgy vettük, hogy maximum nem megyünk ha valami gebax lesz, tavaly amikor sehol nem volt még a karantén, masszív pénz volt a decemberi repülőjegy.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30454) Alvin_ti4200 válasza Apollyon (#30453) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én közel lakom a London City Airporthoz és tavaly vagy 270 font volt egy bőröndös retúr jegy, ehhez képest most majdnem fele annyiért tudnék foglalni kb ugyanarra az időszakra a LOT-nál, ezért filózom csak...már áll májusról 800 fontnyi cash pointom amerikai/kanadai repjegyekben, mit nekem további 150-160 :D

[ Szerkesztve ]

(#30455) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#30452) üzenetére


instantwater
addikt

Mi is pont néhány napja vettük meg a csalagút jegyet Decemberre. Lesz ami lesz. Max leüljük a karantént.

Hónapok óta várunk a Ryanair refundra és csak hitegetnek. Ekkora ****** cégnek még, ha ingyen adják a jegyet sem fizetek többet.

Már a banknál van disputen a tranzakció. Sajnos nem credit carddal vettük, így egy kis ideig el fog tartani, de mégis hamarabb lesz mint a Ryanair féle örökös igérgetés.

Köszi srácok, hogy vesztek náluk jegyet, talán így a miénket lesz pénzük visszafizetni. Ti meg hiteleztetek nekik 25 fontot fél évre. :W

Nézzétek meg a kommenteked a HUKDn

[ Szerkesztve ]

(#30456) Apollyon válasza instantwater (#30455) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már sokszor utaztunk velük, eddig még nem szívtuk meg. Majd ha igen, akkor velük nem repülünk többet. :DDD

Ők legalább visszaküldik a pénzt előbb-utóbb, a wizzair meg limitált ideig levásárlásos utalvánnyal "kárpótol" a törölt járatokért. Szal pl. wizzair-rel biztos soha nem repülnék. Már rég néztem, de nem csak a fapados társaságok az olcsók.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30457) Mercutio_ válasza Alvin_ti4200 (#30452) üzenetére


Mercutio_
félisten

Wizznél pár napja volt "50%" akció* +1€-ért flex hozzá, amivel akárhányszor, akármilyen irányra/időpontra átfoglalható a jegy.

November elejére pl. Bp-Tenerife oda-vissza fillérekért, vagy ha nem akarom, hogy álljon benne a pénz Róma 4k

* ez nyilván mozgó jegyáraknál fiktív %

Apollyon: ez érdekes, itthon mindenki pénzt (vagy ha azt választja) Wizz pontokat kap vissza, igaz pár hét mire utalnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30458) instantwater válasza Apollyon (#30456) üzenetére


instantwater
addikt

Nekünk sem volt tele a puttonyunk velük, amíg meg nem telt :D .
Addig nincs baj amíg nincs baj.

Egyébként okosan kitalálták ezt a 25 fontos árat.
Sok embernek nem ér ennyit a macera, és majd hagyják veszni.
A Section 75 csak 100 fonttól véd, tehát 8 jegyet kell egy tranzakcióval foglalnod, hogy egyáltalán érvényes legyen rád a törvény.
Reálisan, ki foglal nyolcasával jegyeket? :F

Ez most arra megy ki, hogy aprópénzen átverjenek százezreket, akik statisztikailag csak egy kis százaléka fog fejenként 12.5 fontért reklamálni.

Ennyi pénzért még feljelenteni/beperelni sem érdemes őket.

Okosak. :K

(#30459) zone válasza instantwater (#30458) üzenetére


zone
őstag

8 * 25 = 200 :DDD
De akkor már legyen 9 és lesz egy 3x3-as kis szigeted a gépen. :)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30460) Apollyon válasza instantwater (#30458) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lol...
Nem azért vettünk olcsó repjegyet, mert el akarjuk bukni az árát. Ha biztosan tudnánk hogy nem fogunk tudni menni, nyilván nem vesszük meg. De 3 hónapra előre lehet már azért úgy tervezni, hogy biztosan menni tudjunk.

Az egyetlen lehetséges akadályozó tényező az pedig egyes kormányok döntése a pandemic kapcsán.

Így vagy úgy, szerintem inkább én fogok röhögni azokon akik többszáz fontért vettek repjegyet a karácsony miatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30461) instantwater válasza zone (#30459) üzenetére


instantwater
addikt

2 for 1 offer
25 font a jegy.
4 darab 2 for 1 offer = 8 ember
4*25=100 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30462) instantwater válasza Apollyon (#30460) üzenetére


instantwater
addikt

Hidd el, mi sem azért foglaltunk közel 200 fontért Januárban Júniusra jegyet amit Májusban töröltek, hogy még Szeptember végén is könyörögjünk a refundért a törölt járat miatt és folyton csak hitegessenek és várakoztassanak. A linkelt HUKD offer alatt rengeteg ilyen ügyfélpanasz van akik még mindig várják a pénzüket.

Én nem leszek a hitelezőjük.

Amit folytatnak az egy pilótajáték már.
Most akciót hirdetnek, hogy sokan befizessenek, abból kifizetik a hónapok óta várakozókat, majd a 25 fontosokat kifizetik egy tavaszi másik akcióból.

Szerintem 12.5 fontért nem gazdaságos reptetni senkit.
Előtte ezek a jegyek normál időszakban is ennek többszörösébe kerültek.

Legyen szerencsétek, és ne kapjatok karantén plecsnit, mert akkor vagy otthon ültök az egész szabadság alatt, vagy kifizettek soktízezret, hogy pár nappal hamarabb szabaduljatok, ha esetleg életbe lép majd a korlátozás újra.

Reméljük tényleg nevetni fogtok, és nem csalódottan, becsapottan duzzogva Angliában maradni, mert vagy törlik a járatot, vagy karantén lesz a légi forgalomban utazóknak, ahogy nyáron is volt.

Minket egyszer átvertek, és a karantént is sikerült elkerülni kocsival. Amig ez az őrület tart 1-2-3 évig, addig kerülünk minden légitársaságot. Nem szeretek olyan cirkuszban fizetni ahol a nevető néző helyett a síró bohóc szerepet osztják rám.

Apropó légitársaság: COVID-mentes járatokat indít az Alitalia.

[ Szerkesztve ]

(#30463) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Clashes erupt as thousands attend anti-lockdown protests in London

Nem túl nagy az egy főre eső maszkok száma...

[ Szerkesztve ]

(#30464) FeRkE válasza Mercutio_ (#30457) üzenetére


FeRkE
őstag

Ma meg holnap up to 60% van 1 euros Wizz flexxel (kotelezo). Nalam Ryanair feketelistas, csak akkor megyek veluk ha mas nincs.

(#30465) tildy válasza instantwater (#30462) üzenetére


tildy
nagyúr

Oh nejem már hány járatot törölt a Wizz. De mivel flexivel (1 EUR volt) össze vissza tologatom , vagy visszakapom pontban azonnal az arat , így nem aggódom. Ok legalább azonnal visszautaljak pontban , vagy atfoglalhatom, a LOT törlése miatt már 2-3 hónapja futok a pénzem után .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30466) tildy válasza Alvin_ti4200 (#30452) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi megvettük májusban, törölte a Wizz, atraktuk júliusra , törölte , azraktuk szeptemberre , törölte , atraktuk karácsony utánra ( vissza útra van) . Wizz ha torol járatot akkor -14 +60 nap közt ingyen atfoglalhatsz. Én nem vennék karácsonyra , hanem vennék ma flexivel novemberre , és bíznék abban , hogy törlik , és akkor mennek karácsonykor . Ha nem pont akörül szülnek 😃

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30467) Mercutio_ válasza FeRkE (#30464) üzenetére


Mercutio_
félisten

A bűvös "Up to" :D főleg a nov. végéig tartó időszakra vannak magasabb kedvezmények, a többség 10% körül mozog. Persze flexelve megérheti aprópénzt beletolni a lehetőségért cserébe :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30468) tildy válasza moleculez (#30432) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk egyik gyereknél se volt megkésett beszédfejlődés. Mondjuk itthon kötelező a magyar.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30469) instantwater válasza FeRkE (#30464) üzenetére


instantwater
addikt

Nálad miért kerültek feketelistára a kékek?

(#30470) sh4d0w válasza instantwater (#30469) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is feketelistások, az utóbbi évek rossz hírei alapján nem bízom bennük - és most nem az ügyfélpanaszokra gondolok, hanem a személyzettel való bánásmódra, a veszteségeikre.

https://www.coreinfinity.tech

(#30471) FeRkE válasza sh4d0w (#30470) üzenetére


FeRkE
őstag

Jaja nalam is ezert, meg ki nem allhatom az arrogans O'Learyt.

Meg egyszer volt, hogy eladtak priorityt amikor mar elerte a maximumot, azert vettem hogy tuti fel tudjam vinni a nagy kezipoggyaszt. Pultnal meg telon hiaba reklamaltam, penzt sose adtak vissza a mar nem elerheto szolgaltatasert. Megoldottam vegul, bealltam a priority sorba es siman felvittem a CabinMaxot :DD

#30467 Mercutio_: van az kesobb is olcson, en jan vegere is vettem return jegyet flexxel 27.5£-ert Debrecenbe. :)

(#30472) #26097408 válasza Alvin_ti4200 (#30463) üzenetére


#26097408
törölt tag

Nezem a BBC Newst es nem is beszelnek rola. :F

(#30473) Mercutio_ válasza FeRkE (#30471) üzenetére


Mercutio_
félisten

Január az első hetet kivéve szerintem holt időszak, még mindenki a szilvesztert piheni, épp visszatért munkába :)

PrivayGirl: Már 14 órája volt téma

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30474) FeRkE válasza Alvin_ti4200 (#30450) üzenetére


FeRkE
őstag

Ezt vajon en is igenybe tudnam venni? A ceg akinek dolgozok nem volt irodajuk, amikor felvettek tavaly nyaron, mert epp visszamondtak az elozo berleset es egeszen marciusig nem talaltak megfelelot amit meg a Covid miatt nem kezdtunk el meg hasznalni, igy azota is otthonrol dolgozok. A cegtol nem kapok plusz penzt a working from home-ert.

#30473 Mercutio_ Tudom, en altalaban ekkor megyek haza potkaracsonyozni :D

[ Szerkesztve ]

(#30475) #26097408 válasza Mercutio_ (#30473) üzenetére


#26097408
törölt tag

Altalaban minden ilyen esemenyrol napokig beszelnek erre most a tvben semmi.

(#30476) fazr válasza instantwater (#30455) üzenetére


fazr
senior tag

Probald meg itt [link] .

(#30477) Alvin_ti4200 válasza tildy (#30466) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az összes decemberi jegynél fel van tüntetve, hogy Rebooking free of charge, amit annyival egészítenek ki, hogyha a jegy, amire át akarod foglalni drágább, akkor a különbözetet ki kell fizetned. Hogyhogy fogsz a pénzed után a LOT-nál? Ha törölték a járatot, akkor nem kellene, hogy visszaadják legalább cash point vagy valami ekvivalens formában?

(#30478) instantwater válasza FeRkE (#30474) üzenetére


instantwater
addikt

Olvasd el amit az MSE ír róla.

Nekünk jó fej volt a cég és ad extra 6 fontot hetente amennyit a törvény enged adómentesen.

Ha a céged nem partner benne, akkor heti 6 fontra eső income taxot visszaigényelhetsz a HMRC tól.

Illetve gondolom az alap, hogy a cég biztosítja a munkavégzéshez szükséges eszközöket, laptop, monitor, asztal, szék.

Én mondjuk asztalt vettem, mert nem akartam cipekedni se most, se majd amikor leszámolok egyszer.
Széket kértem az irodából amikor kezdtem, azóta a cég lemondta az iroda bérletet, mondván, hogy nem lehet COVID-safevé tenni, így tavaszig tuti marad a working from home nálunk, és aki kapja marja alapon vihet mindenki asztalt, széket, billentyűzetet, stb az irodából, hogy annyival kevesebb cuccot kelljen raktározni, és ezzel is segítve az otthoni munkát.

[ Szerkesztve ]

(#30479) instantwater válasza fazr (#30476) üzenetére


instantwater
addikt

Ezen már rég túl vagyunk... azért köszi.
Megy tovább az igérgetés, hitegetés, várakozás.
Majd a bank elintézi.

(#30480) fazr válasza instantwater (#30479) üzenetére


fazr
senior tag

En juliusban repultem volna, toroltek a jaratokat es voucher is megkaptam julius elejen. Ket hete kitoltottem a formot a fenti linken es egy heten belul a szamlamon volt a penz mindket foglalashoz. Erdekes, hogy veled meg ennyit szorakoznak.

(#30481) zone válasza Alvin_ti4200 (#30463) üzenetére


zone
őstag

Vicces, hogy it kántálnak a szabadság mellett a korlátozások miatt, miközben nincs szólásszabadság. Arra meg kíváncsi lennék, pár héten belül hányan fogják felköhögni a tüdejüket.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30482) #26097408 válasza zone (#30481) üzenetére


#26097408
törölt tag

Azert ezekbe az indulatokba azok az erzesek is eleg komolyan szerepet jatszanak, hogy emberek veszitik el munkajukat, cegek zarnak be, szunnek meg, egyre nagyobb lesz a munkanelkuliseg, no a feszultseg az emberekben es ez meg csak a kezdet.

(#30483) Mercutio_ válasza #26097408 (#30482) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a politika szépen összemossa a coviddal azt is ami a brexit következménye...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30484) BÁ Nutrition válasza zone (#30481) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

konkretan meg egy vicc miatt is elvesztheted az allasod, a liberalfasisztak szerint ne viccelodj, tiszta Monty Python szint az utso 5-6 ev mar

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30485) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#30484) üzenetére


Yeffy
veterán

lyally, hat iJeneket HOgY mOnDhAtSz... :( ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30486) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

https://mobile.twitter.com/DrRosena/status/1313066062284500993

Sok ész, merre jársz?

https://www.coreinfinity.tech

(#30487) moleculez válasza sh4d0w (#30486) üzenetére


moleculez
veterán

Valahol a balkánon ezt el is nézném, de... tudtommal ez nem az. :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30488) instantwater válasza sh4d0w (#30486) üzenetére


instantwater
addikt

Excel.
Welcome to the Public Sector, welcome to the 90s.

(#30489) qqzs


qqzs
őstag

Nem tudjatok veletlenul hogy lehet megujitani a legegyszerubben a jogositvanyt. Megtalaltam hogy lehet online de ahhoz uk passport kell. Arrol viszont nem talaltam semmi hogy lehet ha nincs uk passportom

Eladó: GTS450

(#30490) sh4d0w válasza qqzs (#30489) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha idén év vége előtt lejár, automatikusan hosszabbodik 11 hónappal: https://www.gov.uk/government/news/expired-driving-licences-automatically-extended-by-11-months

Ahogy elnézem, uk passport csak az online-hoz kell.

https://www.coreinfinity.tech

(#30491) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Karacsonyi jaratokkal tortent valami..?
LOT elore torolt BUD-LON retur jegyet, ryanair meg hihetetlenul olcso..

(#30492) instantwater válasza Tufa_ (#30491) üzenetére


instantwater
addikt

Apa, kezdődik! :Y

Hidd el, a Ryanair is törölni fog, de előbb beszednek pár vagon pénzt, hogy túléljék a telet, aztán mindenkinek beigérik a többhónapos várólistát, és statisztikailag sokan fogják veszni hagyni a túl olcsó törölt járatok árát, és még a Section 75 sem véd 100 font alatt.

Okosak, jól kitalálták.
Addig tudják ezt csinálni amig nem alakít pertársaságot néhány károsult és gennyesre perelik őket.

Nekem is lóg majdnem 200 font náluk a levegőben.
Egyszerre megy a vakítás tőlük, közben a bankom is dolgozik rajta, és a Resolveren is lépdelünk feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#30493) Alvin_ti4200 válasza Tufa_ (#30491) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

LOT-nál London City Airport - Budapest járat volt? Szomorú lennék, ha igen :( Nem mintha úgy nézne ki a helyzet, hogy december közepén bárki hazarepülne mindenféle macera nélkül.

(#30494) Tufa_ válasza Alvin_ti4200 (#30493) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Igen, bar ez Budapest to London es vissza

(#30495) tildy válasza Alvin_ti4200 (#30493) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt, de én 2 hónapja várok a pénzemre tőlük . Imádtam amúgy azt a járatot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30496) Alvin_ti4200 válasza tildy (#30495) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:O Most nézem, hogy decemberre törölték az összes nem business jegyet, nagyon szomorú vagyok.

(#30497) instantwater


instantwater
addikt

El sem hiszem.
Korábban említettem, hogy a Ryanair tartozik hónapok óta majdnem 200 fonttal és már a banknál van disputen az ügy.

Harmadik próbálkozásra kifejezetten kértem dispute reference numbert, mert előtte csak vakítottak a sültkrumplik, hogy persze megnyitották, küldjek emailt, aztán mégsem látott senki semmit.

Végül 24 órán belül visszakaptam a teljes összeget (az eredetileg debit card tranzakcióra amire nincs Section 75 protection). :C

Szóval piros pont a HSBCnek, meg egy fekete a sültkrumpli szintű ügyintézőkért.
A Ryanairnak pedig egy egész fekete lyukat kívánok :W .

Akiket szintén hónapok óta vakít légitársaság, (akkor is, ha valami ok miatt nincs Section 75 protection a tranzakcióra,) érdemes transaction disputet nyitni a banknál.

Ezt általában telebankon vagy valamilyen online formon keresztül lehet megtenni. Ez Anglia, a telefon országa. Ilyen esetekben jobban bízok a telefonban mint egy online formban ami a spamboxba megy.

[ Szerkesztve ]

(#30498) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Mivan akkor ha kolléga köhög mint az állat de nem engedik haza és még azt mondják, hogy másnap is jönnie kell dolgozni? :F
Persze lehet sima megfázás plusz dohányzik is, de én szerintem akkor is kockázatos.

(#30499) moleculez válasza Maxxy10 (#30498) üzenetére


moleculez
veterán

Lázzal együtt igazán para. Én hazamennék a helyedben, amíg ez nem tisztázódik.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30500) #26097408


#26097408
törölt tag

Road Tax-al kapcsolatban lenne kerdesem.
Eddig egy oszegben fizettem, de most lehet atmennek DD-re.
Elolvastam a GOV oldalan az erre vonatkozo infokat de kene egy kis megeoristes attol aki fizetett mar igy.
Jovore tervezek uj autot venni amit valoszinuleg ugy tennek, hogy Part Exchange lenne.
Szoval ha jol ertelmeztem amit a GOV oldalan irnak, akkor a DVLA torli ilyenkor a DD-et es nem nekem kell ezzel foglalkozni ugye?
Amennyiben neadjisten kesobb vissza szeretnek alni arra, hogy egy osszegben fizetem ki a teljes evet akkor annak mi a modja? Azt irja torolnom kell a DD-et de ilyenkor kapok egy uj levelet (V11-et) uj reference szammal amivel elkezdhetetem a befizetest vagy a regi reference number lesz ismet ervenyes? Vagy mi van ha mondjuk fizetek pl. 3 honapot es torlom a DD-et. Utana tudni fogja a rendszer, hogy 9 honap van hatra es annyit kell fizetnem ha egyoszegben akarom kifizetni az egesz evet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.