Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) instantwater válasza #26097408 (#30500) üzenetére


instantwater
addikt

Célszerű taxokat és biztosításokat egyösszegben fizetni, úgy a legolcsóbb.
Ha eladod a kocsit, akkor a V5C-n van egy szelvény amit be kell küldeni, innen tudják, hogy eladtad, és kapsz egy csekket amit beváltva visszakapod a fennmaradó taxot időarányosan.

(#30502) moleculez válasza #26097408 (#30500) üzenetére


moleculez
veterán

Ha egy összegben fizeted, akkor refundolják ami hátravan. DD esetén lemondod, újat csinálsz, és az új ref num lesz érvényes. Ha 2 hónap után lemondod a DD-t akkor sincs semmi, ott megint választhatsz mennyi időre, vagy hogyan kötöd.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30503) #26097408 válasza moleculez (#30502) üzenetére


#26097408
törölt tag

De lemondaskor automatikusan kuldik a levelet ujra?
Amugy mindig egyosszegben szoktam fizetni mindent de most valahogy minden ilyen kifizetes oszre jott ossze es konnyitenek magamon DD-vel.

(#30504) instantwater válasza #26097408 (#30503) üzenetére


instantwater
addikt

DD != Monthly payment.
Nekem annual DD van.

(#30505) #26097408 válasza instantwater (#30504) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ne haragudj. Havi fizusra gondoltam mikor DD-rol beszeltem.

(#30506) instantwater válasza #26097408 (#30505) üzenetére


instantwater
addikt

Sejtettem, csak tisztázni szerettem volna, hátha erre jár később valaki.

(#30507) moleculez válasza #26097408 (#30503) üzenetére


moleculez
veterán

Arra nek emlékszem sajna :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30508) #26097408


#26097408
törölt tag

Amugy nem is tudtam hogy van online chat es ott megbeszeltem veluk mindent.
:C

(#30509) moleculez válasza #26097408 (#30508) üzenetére


moleculez
veterán

Én Twitteren intézek kb mindent :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30510) #26097408


#26097408
törölt tag

Amugy durva, hogy a Covid alatt tokre megszaporodtak a spam hivasok. Mindenki indiai a masik oldalon es meg akarja oldani a penzugyi problemaim... :U
Regen vezetekes szamrol hivtak most mar mindenki mobil szamrol. Blokkolok egyet erre uj szamrol zaklatnak utana...nem kicsit idegesitoek.
Ennel jobban marcsak a hazalokat utalom akik Covid alatt is zaklatnak (maszk nelkul persze) es el akarnak adni nekem netet, gazt, villanyt olcsobban vagy meg rosszabb hivove akarnak tenni. Agyrem!

(#30511) sh4d0w válasza #26097408 (#30510) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért hívnak másik számról, mert felvetted az előző hívást.

https://www.coreinfinity.tech

(#30512) moleculez válasza #26097408 (#30510) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem egyszer a telszámom kikerült és mindenféle hitelajánlatokkal bombáztak text messagesben, nem telón. De ilyen 3-4 számjegyű telefonszámokról, sokszor szám nélkül (igen én is meglepődtem). De megtaláltam a módját hogy tiltsam őket, aztán eltűntek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30513) #26097408 válasza moleculez (#30512) üzenetére


#26097408
törölt tag

Es el is arulod a titkod?
:DDD

(#30514) moleculez válasza #26097408 (#30513) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, 10£ bitcoinban/paypalon :DDD

Alapból ugye le lehet tiltani az üzenet küldőket. De ezeket a szemeteket nem tudom,mert rányomtam, hogy Block és nem csinált semmit, mert maszkolva volt a szám. De rányomtam, megcsörgetni, ami nyilván nem működik olyan telszámmal hogy : 06,.3 (de tényleg volt ilyen), és azt már tudtam tiltani. Egy hét múlva kezdődik el is tűntek a: "Cash Kitty EXPRESS LOAN SAME DAY PAYMENT" jellegű üzenetek.

(szerk: ez iphoneon működik így, Androidon biztos van más megoldás, de úgy rémlik Te is iPhone user vagy.)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30515) zone válasza moleculez (#30514) üzenetére


zone
őstag

Nekem mostanában mobil számokról jönnek különféle sms-ek, hogy a PayPal vagy bank fiókom veszélyben és erősítsem meg az adataim random linkeken.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30516) #26097408 válasza zone (#30515) üzenetére


#26097408
törölt tag

Engem tegnap 4 mobilrol hivtak plusz kaptam egy funeral-os sms-t. Kb. ennyit kapok minden nap. Mind mobil, vezetekesrol mar senki sem zaklat pedig az volt regen.

(#30517) qqzs


qqzs
őstag

Na most akkor megint megall az elet? https://24.hu/kulfold/2020/10/15/koronavirus-nagy-britannia-london-zart-ter-szigoritas-keszenleti-szint/
Es ugyanezek az emberek talalkozhatnak buszon vagy konditerembe? Mert ha ezt komolyan betartjak nekunk megint annyi, butorokat epitunk be lakasokba

Eladó: GTS450

(#30518) #26097408 válasza qqzs (#30517) üzenetére


#26097408
törölt tag

Az elejen mikor elkezdodott azt kellett volna csinalni hogy mindenki menjen el boltba vasaroljon be egy honapra (ez kordinalva lett volna) es kerek egy honapig se be se ki a hazbol. Brutalul hangzik de az az egy honap alatt vege lehetett volna ennek a szenvedesnek. Ezt kellett volna csinalnia minden orszagban.

(#30519) sh4d0w válasza #26097408 (#30518) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Aham és akkor hogyan kezelted volna a 2. hullámot, fél éves lockdownnal? :F

https://www.coreinfinity.tech

(#30520) #26097408 válasza sh4d0w (#30519) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ha ezt amit irtam mindenki betartotta volna, akkor masodik hullam nem is lett volna.
:U
Hogy hozta volna be kulfdrol mikor irtam minden orszagban ezt kellett volna. Ergo nem lett volna utazas.

[ Szerkesztve ]

(#30521) sh4d0w válasza #26097408 (#30520) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Aham, tehát nem fordulhatott volna elő, hogy valaki külföldről hurcolja be a vírust?

https://www.coreinfinity.tech

(#30522) instantwater válasza qqzs (#30517) üzenetére


instantwater
addikt

Agyrém.

Mindenki kap a lakásába egy Bobbyt, vagy hogy fogják betartatni? Jön a mindenki mindenkit megfigyel és feljelent világ?

Komolyan, a következetlen korlátozásoktól a falnak megyek.

Az iskolában százával rohangálnak a gyerekek zárt térben, de otthon ne találkozz a barátaiddal. Nevetséges.

(#30523) tildy válasza #26097408 (#30518) üzenetére


tildy
nagyúr

Aha, es akkor hogy derult volna ki, hogy minden rendben van-e peldaul a babavala pocakomban? Vagz ha a gzerek eltoruia kezet, semmi gond, se ki se be senki, majd osszeforr. Ertem mire gondolsz, de tul drasztikusnak talalom. Hazhozszallitas elelembol megoldando feladat, koylekedes szinten.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30524) Snoop-y válasza instantwater (#30522) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez mar most tortenik. Az elso lezarasok alkalmaval ismerosok utcajaban csomo embert felnyomtak privat party-k meg latogatok miatt

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30525) Snoop-y válasza tildy (#30523) üzenetére


Snoop-y
veterán

Arra akart ramutatni, hogy feleslegesen nem kellett volna embereknek maszkalni. Nyilvan egy korhazi kezeles az kivetelt kepez. De az is rohely, hogy ezrevel maszkalt mindenki mindenfele...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30526) #26097408 válasza Snoop-y (#30525) üzenetére


#26097408
törölt tag

Pontosan

(#30527) zone válasza Snoop-y (#30525) üzenetére


zone
őstag

Meg ez is: "Há' nehogy má' ne mennyek spanyolba', csak mer világjárvány van"
https://www.manchestereveningnews.co.uk/news/greater-manchester-news/police-investigate-superspreader-who-flew-19107065

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30528) ronson válasza Snoop-y (#30525) üzenetére


ronson
őstag

Dolgozni menni kellett, illetve kell. Akkor meg már mindegy, ha megyek máshova is.

(#30529) tildy válasza Snoop-y (#30525) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat nem tudom , mi kb heti egyszer mentünk ki akkor is, bevásárolni . Júniustól meg a gyereket vittük suliba, de ennyi. Utcán akkor is most is maszkban megyünk , hazaerve kézmosás . Áprilisban meg ruha csere és fürdés is minden egyes kintlévőség után. Ennél többet mit?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30530) #26097408


#26097408
törölt tag

Mas kerdes. PCP-s autonal muszaj oda visszavinni az autot ahol vette az ember vagy viheti mashova is. Fogja affectelni a vegeredmenyt mikor lejar a szerzodes?
Kicsit soknak tartjuk a majdnem 400 fontos szervizt egy ket eves autonak. Egyelore lebookoltuk de talaltunk olcsobban is fele annyiert ugyanazt.

(#30531) instantwater


instantwater
addikt

Már csak azt mondja meg valaki, ha most mindenkinek otthon kell maradni, akkor a retail sector évvégi bevételét ki fogja kitermelni?

Minden évben az utolsó néhány hónap a pénzköltésről szól, és ilyenkor degeszre keresik magukat a boltok.
Most mindenki szállíttasson házhoz? Azt már láttuk tavasszal, hogy erre nincsenek felkészülve a boltok.

Azt már meg sem kérdezem, hogy jövő nyáron mekkora lesz a travel sector a 2019eshez képest. Elég kevés cég fog túlélni ekkora kiesést.

(#30532) Balinov válasza tildy (#30529) üzenetére


Balinov
félisten

Szigoruan SzVSz, de ha mindenki (orszagtol fuggetlenul) megtenne legalabb kozel annyi elemi ovintezkedest, mint Ti, akkor nem lenne ilyen durva masodik hullam.

~Csak sajnos a sok fogalmatlan barom (marbocsanat) azt hiszi magarol, hogy o bullet proof

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30533) tildy válasza Balinov (#30532) üzenetére


tildy
nagyúr

Ferjem mondta, hogy nem is tudja mikor volt utoljara stratfordban ( hetvegen mentek a fiammal),talan 4-5 honapja. Regen minden hetvegen mentunk kb.

O volt , hogy ket hetig az utcan max annyit jart, hogy kivitte a szemetet. Oke repuloztunk mi is, de amit Magyarorszagon lattunk, pl felegyhazan, hat nem csoda, hogy igy berobbant a jarvany. (Mennunk kellett, mert mindketten fulltime munka, gyerekek meg itthon voltak)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30534) Snoop-y válasza tildy (#30529) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi marcius ota itthon ulunk. 3x elmentunk kirandulni mikor svajcban lockdown volt (harman voltunk az egesz hegyen :D) oszt ennyi. Masok meg mentek nyaralni mindenfele.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30535) Tufa_ válasza instantwater (#30531) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Bevasarlo kozpontok elegge teli vannak ujra, es azok a cegek akik fektettek e-commercebe, hatalmas novekedest elveznek, plusz felkeszultek az ev vegi hajtasra mar ami lesz.. ne feledd hogy az emberek nagy szazaleka elvesztette a munkajat szoval kerdeses mi lesz.

(#30536) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Boris bejelentette, hogy vége a Brexit tárgyalásoknak az EU-val, és mostantól a No Deal következményeire készülnek.:(
Ha valaki tud olyan átfogó cikket (magyar vagy angol), ahol objektíven kifejtik a 2 tárgyaló fél álláspontját, azt megköszönöm, ha belinkeli.
Boris elég simán rákente az EUra, a kanadai egyezségre hivatkozva, amiben lehet részigazság, de érdekes lenne ezt függetlenül leírva átlátni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#30537) instantwater válasza lumpy92 (#30536) üzenetére


instantwater
addikt

Great.
Akkor most jön a GBP-EUR árfolyam paritás? És még örülünk, ha nem megy lejjeb.

Mit fog csinálni a sok ember aki eddig az EUból rendelte a sok kacatot? Simán rátolnak vámot, aztán fizess?

Honnan lesz elegendő vámos hirtelen?

(#30538) Snoop-y válasza lumpy92 (#30536) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha a corona nem lenne eleg szetzilalni a britt gazdasagot akkor nincs mas biztosra kell menni...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30539) #26097408 válasza Tufa_ (#30535) üzenetére


#26097408
törölt tag

Nalunk az emberek felet kirugtak a maradeknak levagtak az orait felere. Parom meg dolgozik rendesen es eleg busyk de nem tudni miert. Vagy azert mert keszulnek a brexitre es tudjak amig lehet addig nyomjak vagy csak a normal karacsony elotti hajtas. Majd kiderul januarban.
En szeptemberben mozdultam ki eloszor, a gyerekem is az ovi miatt. Szeptemberig csak setalni mentunk ki minden nap. Parom jart boltba heti ketszer.

(#30540) FeRkE válasza lumpy92 (#30536) üzenetére


FeRkE
őstag

(#30541) Apollyon válasza FeRkE (#30540) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Keresem, de sehol nem találom ebben az emberben a britek érdekét preferáló szándékot. Az ilyen típusú alak az, aki romba tudja dönteni a monarchiát, és valszeg fogja is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30542) FeRkE válasza Apollyon (#30541) üzenetére


FeRkE
őstag

Johnsonrol beszelsz konkretan ? :)

(#30543) lumpy92 válasza FeRkE (#30540) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm, pont ilyesmire gondoltam. Érdemes megnézni!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#30544) Apollyon válasza FeRkE (#30542) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát nem is a yutuberről. :D
Igen, meg a cimbijeiről. Azért masszívan bízom benne, hogy a királynő még sokáig fog élni, mert nem biztos, hogy az utódja annyira elfogadott lesz, mint amilyen ő most.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30545) Snoop-y válasza Apollyon (#30544) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez a penzrol szol semmi masrol... :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30546) moleculez


moleculez
veterán

Gyerkőcöknek sportlehetőség?
Próbálkoztunk nekik sok mindennel, de nem találtunk úgy sportegyesületet, vagy valami intézményt, ahol normális edzés van gyerekeknek. Nagyon langyosak, meg játekosak az edzések, amellett, hogy drágák, bár erre nem sajnálom a pénzt, de heti 1x fél óra 45£/hó/fő az nevetséges, pl Karate, Kungfu, küzdősport esetén egy rendes bemelegítésre nem elég. De ugyanez focira is igaz volt. Most fociznak, de csak hogy mozogjanak valamit, nem nekik való, nem is nagyon szeretik, de legalább közel van, mozognak, jobb mint a semmi.
De rendesen egyesület szinten, heti több normális edzés, az hogy érhető el, hol, hogy keressem?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30547) instantwater válasza moleculez (#30546) üzenetére


instantwater
addikt

Ez olyan angolság, mint a 3 órás strand :(

(#30548) 6x9=42


6x9=42
friss újonc

Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Új vagyok itt, bár jó néhány hete olvasgatom a fórumot.Ahogy látom, ti sokkal tájékozottabbak vagytok az itteni dolgokkal kapcsolatban, mint jómagam. Ezért engedjétek meg, hogy egy kérdést feltegyek nektek, mert én nem találok megbízható választ
Azt próbálom megtudni, hogy jól értelmezem-e a jelenlegi helyzetet, miszerint a Brexit után, a jogosítványok nem lesznek oda-vissza válthatóak a UK és Mo. között?
Jól értem, hogy vezetni lehet majd Magyarországon az angol jogsival, max kelleni fog egy nemzetközi jogosítványt kiváltani itt, de hogy a jogosítvány csere, és a kategóriák kölcsönös elismerése megszűnik?

Nekem ez azért lenne fontos, mert itt szereztem két újabb kategóriát (class 1-2) a meglévők mellé, és
bevallom nem szeretném elveszíteni ezeket. Arra nem is akarok gondolni, hogy az előtte megszerzett
kategóriákat is elveszíteném, ha nem lesz cserélhető a jogsi..
Én szeretnék hazaköltözni egy pár éven belül, ezért érdekes számomra ez a helyzet.
Köszönöm előre is ha válaszoltok!

(#30549) moleculez válasza instantwater (#30547) üzenetére


moleculez
veterán

Jobb híján itthon hajtom őket :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30550) zone válasza 6x9=42 (#30548) üzenetére


zone
őstag

Ez valószínűleg deal / no deal függő, ahogyan Hollandiában is: [link]
Mondjuk már ideje lenne, ha kiderülne. Én is már 6 éve itt vagyok, de nem cseréltem be a magyar jogsit.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.