Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) tildy válasza instantwater (#30600) üzenetére


tildy
nagyúr

valoszinuleg. Mi is gondolkodunk, hogy megyunk valamerre, de nem Magyarorszaga terv es nem most.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30602) Yeffy válasza Apollyon (#30598) üzenetére


Yeffy
veterán

+1, sajnos

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30603) vbbb válasza instantwater (#30600) üzenetére


vbbb
őstag

Lassan 12 éve vagyunk kint, gyerkőc is született megtakarításunk is van és biztos munkánk még ha nem is élünk belőle eget rengetően kimagaslóan jól. Nem szeretném ragozni mik azok az okok amiért haza szeretnénk menni. A fő ok, hogy a párom egészségügyi állapota miatt én őt otthon szeretném tudni a családja mellett. Ha ez segíthet neki a gyógyulásában akár egy hangyányit is, nekem megérte. Meg akarjuk várni az áprilisi adó év végét és utána elkezdeni a költözködést, de azért már most tájékozódni szeretnék a témában. Majd megnézem a facebook-ot, bár ott ilyen ömlesztett szinten van fent minden a kommentek között szerintem. Jobban szeretem ha össze van foglalva minden egy oldalon és nem úgy kell kihámozni mindent.

(#30604) #26097408 válasza Apollyon (#30598) üzenetére


#26097408
törölt tag

Az adok hidd el itt is megfognak ugrani, mert mibol lesz visszafizetve az a sok penz amit az allam kiadott/kiad/ki fog adni ebben a virusos idokben. Semmi sincs ingyen!
Az arak fel fognak menni, thx to Brexit, mar most is erezheto, mondtam is egy peldat lent es tudnek meg. Persze ezek az apro par fontos emelesek sok embernek nem szamitanak ahol atlag feletti a bevetel. Csak vallat rantanak rajta, de a kisembereket ez a sok kicsi sokra megy alapon le fogja padlozni. Es ha az oket is erinti akkor elobb vagy utobb a tehetosebb reteg is megerzi. Knock on affect.
A fejekben itt is van baj nem is keves, plane, hogy lassan 10 eve hogy itt lakunk es laktunk is eleg sok helyen es talalkoztunk is rengeteg emberrel volt idonk megtapasztalni hogy a szuklatokoruseg ami odahaza van az itt is jelen van.
Tortenelmet inkabb ne hozzuk fel, mert minden orszagnak van mire buszkenek lennie ill. nem.
Itt a bajok az orszag merete miatt sokkal nagyobb volumenuek mint odahaza, szoval ezt nem neveznem bagatelnek.
Ha menni kene innen, bar nem akarunk mert a gyerekre nezve, o szebb jovore szamithana, mint mi. De ha kene menni tuti nem mennenk masik orszagba Magyaroszagon kivul, mert
1. Meg egyszer nem kezdenenk ujra az eletunk az elejetol. Ehhez tul oregek vagyunk mar.
2. Draga mulatsag foleg a messzi orszagok USA, Kanada, Ausztralia, Uj zeland, stb.
3. Otthon legalabb ott vannak a nagyszulok akik be tudnanak segiteni, itt es sehol masutt senkire sem szamithatunk.
4. Eleg sok kedvezmenyt/tamogatast adnak odahaza a gyerekes szuloknek. Testveremek akik otthon laknak kihasznaljak.
Persze ezek csak a mi gondolataink, a mi peldank. Nyilvan egyen fuggo ezt ti/masok hogy elitek meg. Majd a kovetkezo evek eldontik hogy lesz, mi lesz. Addig elunk ahogy eddig is de tudad alatt B tervet tervezgetjuk.

zone: Stamp duty nem egy nagy osszeg, amit ott nyersz azt majd elveszited a magasabb service charge-al, vagy a megemelkedett kamatokkal. Van ahol adnak, van hol elvesznek. A felhasznalo sosem jar jol.

(#30605) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Happy Halloween-t beletek jol.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30606) sh4d0w válasza Snoop-y (#30605) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Beléd is :)

https://www.coreinfinity.tech

(#30607) moleculez


moleculez
veterán

Nekem a hazakoltozes nem opció, semmink senkink nincs már. Néhány családtag, semmi.
Engem az adminisztráción kívül az viselne meg, hogy mentálisan "magyarosodjak" (mindenféle negatív töltet nélkül). Egyszerűen teljesen más világ (nem jobb-roszabb viszonylatban) és eltartana egy ideig visszaállni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30608) fojtviki válasza moleculez (#30607) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat igen, vissza kell szokni azert rendesen :) A legszokatlanabb az nekem, hogy a boltokban neha ugy viselkednek az emberrel, mintha a kutyaja lennek :) Pont most volt egy kis eszmecserem a TV-s topikban egy forumtarssal es neztem nagyokat. Irtam, hogy a MediaMarkt-ban vettunk hutot, kitoltottek a papirokat, es utana kozoltek, hogy a kialitott darab lesz a mienk :((( Teljes aron, es mondtuk, hogy akkor koszonjuk de igy nem kerjuk. Az eladonak ez nagyon nem tetszett. No erre irta egy itteni forumtars, hogy hat azert nekem kene rakerdezni, hogy bontatlan vagy kiallitott darab :DDD WTF :F

(#30609) Maxxy10


Maxxy10
addikt

A boltokat újra elkezdték kifosztani... :(((

(#30610) Snoop-y válasza fojtviki (#30608) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne feledd magyarorszagon a boltos tesz neked szivesseget azzal, hogy hagy teged vasarolni valamit.
Legyel halas erte meg minden ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30611) #26097408 válasza Maxxy10 (#30609) üzenetére


#26097408
törölt tag

What? :Y

(#30612) Tajrexi válasza Maxxy10 (#30609) üzenetére


Tajrexi
tag

Aztán majd kidobálják bontatlanul a kajákat, mint márciusban...

(#30613) FeRkE


FeRkE
őstag

Allitolag international travel ban is lesz, kiveve business related... :((

(#30614) fojtviki válasza Snoop-y (#30610) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nagyon ugy tunik igen :K

(#30615) vbbb válasza #26097408 (#30604) üzenetére


vbbb
őstag

+1

(#30616) Beaumont válasza Maxxy10 (#30609) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Sok idiota... :((( Megint jon a korlatozott vasarlas. Eljenek az angol hulyek/hulye angolok. Monthy Python mar akkor is jol latta...

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#30617) instantwater válasza #26097408 (#30604) üzenetére


instantwater
addikt

Az otthoni gyerekes támogatásokat hagyjuk.
Mindet benyelte a piac. Ugyanott vannak mint korábban, csak még az államnak is eladták a lelkület pár évre.

Az egyéb kiegészítő támogatásokat pedig hagyjuk. Itt annyit keres az ember, hogy nem szorul rá mindenféle támogatásokra. Ezért nincs is annyi féle mint otthon.

Mindig eszembe jut milyen szánalmas a hazai bérezés, amikor előkerül egy SZÉP-kártya valamelyik családtagtól. Én szeretek tisztességes fizetést kapni, és nem valami monopoly kártyát amivel csak meghatározott helyeken költhetek.

(#30618) instantwater válasza Beaumont (#30616) üzenetére


instantwater
addikt

Most már kicsit én is szégyellem magam miattuk is. :(
Bár én Angol sosem leszek, csak Brit.

Amúgy vicc, de ma a játékbolt előtt hatalmas sor állt, a Sainsburys előtt semmi. Biztos azért mert a non-essential shopokat megint bezárják.

Kit érdekel már. Elég volt. Megveszek mindent a neten aztán kész.
Kiváncsi vagyok, mikor lázadnak fel a kereskedők, hogy felülről beleszólnak mennyire pörgethetik a bizniszt.
Ja, soha. Ez Anglia. Angol hidegvér...

[ Szerkesztve ]

(#30619) Apollyon válasza #26097408 (#30604) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bocsánat, nem szándékoztam senkit sem a döntése miatt megvetni. :R
Ofc megértem, ha valakinek másképp alakult az élete, és úgy jön ki a matek, hogy Hun jobb mint GB. Ezeknek a dolgoknak az én részemre vetítve mindig csak a racionális oldalát nézem.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30620) Maxxy10 válasza #26097408 (#30611) üzenetére


Maxxy10
addikt

Voltam bevásárolni az Aldi-ba mindenkinél a wc papír, konzervek, tészta, liszt stb stb.. ugyan az mint múltkor. Kilométeres sorok...

Kuldtem egy pm-t neked, kérlek majd nézz rá van egy két kérdésem :R

(#30621) Yeffy válasza instantwater (#30617) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan, detto ugyanigy gondolom

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30622) zone válasza Beaumont (#30616) üzenetére


zone
őstag

Yep... [https://www.youtube.com/watch?v=VLuWpC2Qy1s]
Azért az vicces volt, amikor a pali egy alsógatyában ment a Tescoba, mert a walesi parlament szerint a ruha nem alapszükségleti cikk.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30623) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Az elmult 25 napban minden nap meloztam, atlag 85 orat/het.a multkor lefelezodott a letszam a melo meg kb 2x annyi mint elotte. 200 orat is dolgozhatnek hetene ha lenne annyi.. kivancsi leszek megint mi a rosseb lesz ebbol. Mondjuk a gyarakat nem zarjak be. Remelem a sportdirectet nem arasszak el holnap mert pont cipot kene vennem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30624) zone


zone
őstag

Amcsi járványügyi hivatal becslése:
0-19 years: 3 deaths per 100,000 infections
20-49 years: 2 deaths per 10,000 infections
50-69 years: 5 deaths per 1,000 infections
70+ years: 5.4 deaths per 100 infections
Forrás: [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30625) tildy válasza instantwater (#30617) üzenetére


tildy
nagyúr

KHm, azert az ember az 1000-2000 font havi adojabol azert szivesne latna vszont valamit. Nem ertem, pl miert kell elvenni a csaladi potlekot itt. Nekunk pl otthon anyagilag jobb lenne. De mas szinten meg nem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30626) moleculez


moleculez
veterán

Én Tescoban dolgozom, de nem vettem észre, hogy pánikvasarolnának. Igaz, ma ellopta a showt a Halloween. Kb utolsó hétvége, hogy kint együtt loghatnak a fiatalok. (és magassarkúban hányhatnak a boszorkányok/vámpírok/tetszőleges hercegnők)
Megint furlough-n van pár vendéglátós ismerős. Ebben az a durva, hogy ebben az évben ők a semmire kaptak fizetést, nekem még ugyanúgy be kell járni. Félreértés ne essék, nekem nem az a bajom, hogy ők "jól jártak", hanem hogy én eközben ugyanúgy dolgozom ugyanazért a pénzért, mint bármikor. Bocs, a Tesco egyszer bedobott 10%-os bónuszt egy 6 hetes időszakra. Nem tudom mit várok, meg tényleg örülök, hogy nem halnak éhen közben, csak na'. Pl akik dolgoznak ilyenkor azok kapnának extra szabadságot jövőévben vagy nemtudom, valami. :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30627) BÁ Nutrition válasza moleculez (#30626) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyenlore buntetlenul nyomtathatjak a trilliardokat, igy fentmarad ez a rendszer amig lehet szerintem
meg inkabb kapjanak enni minthogy itt is bejarjon a nep unalmaban ingyen gucci taskaert a plazakba..
magasabb fizunal amugy nem nagyon vagysz furloghra mert azert van egy nem tul magas cap is, ill ha egy csaladot tartasz el es fizetsz vmi hitelt akkor azert gondolom nincs nagy dorbezolas
en csak 2 hetet voltam itthon karantenban de az "rosszabb" mert meg bevasarolni se lehetett menni, mikor raneztem a teszko oldalara kiszallitas ugyben akkor 1 hettel kesobbre lett volna csak szallitas :) mondom akkor ebbu nem lesz semmi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30628) tildy válasza BÁ Nutrition (#30627) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez attol fugg. Nalunk a ceg kipotolta, 90%os fizu volt egy ket honapig.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30629) instantwater válasza tildy (#30625) üzenetére


instantwater
addikt

Van itt is Child Benefit

(#30630) #26097408 válasza instantwater (#30629) üzenetére


#26097408
törölt tag

Nem valami sok. Mi 80akarhany fontot kapunk a lanyunk utan. Es ezen felul annyi benefit van meg, hogy 15 ora ingyenes ovi. Ez nem valami sok. Ha adnanak mondjuk 30-40 ora ingyen ovit az nagy help lenne, mert akkor mindkettonk dolgozhatna teljes munkaidoben.

(#30631) instantwater válasza #26097408 (#30630) üzenetére


instantwater
addikt

Nálunk ugyanez.
De ha otthon jobb, akkor miért kell panaszkodni?
Persze nekünk is jobb lenne az ingyenes ovi otthon, de minden másban rosszabb lenne.

(#30632) #26097408 válasza instantwater (#30631) üzenetére


#26097408
törölt tag

De ha otthon jobb, akkor miért kell panaszkodni?
What :F

(#30633) tildy válasza instantwater (#30629) üzenetére


tildy
nagyúr

Hahaha. 50k felett szépen vissza kell fizetni . Most léptettek nyáron elő , annyival kapok többet , amennyit vissza kell fizetni családi pótlékban .

Egyébként meg leírtam, nem minden az anyagi dolog. Azt hogy nekünk otthon jobb lenne anyagilag az csak egy rész, de mellett olyan negatívumok is vannak ami miatt nem szívesen mennénk vissza bocs. Az meg hogy az ember megemlíti hogy van negatív meg pozitív dolog is azt én meg nem érzem panaszkodásnak ez meg a másik .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30634) instantwater válasza #26097408 (#30632) üzenetére


instantwater
addikt

That:

4. Eleg sok kedvezmenyt/tamogatast adnak odahaza a gyerekes szuloknek. Testveremek akik otthon laknak kihasznaljak.
Persze ezek csak a mi gondolataink, a mi peldank. Nyilvan egyen fuggo ezt ti/masok hogy elitek meg. Majd a kovetkezo evek eldontik hogy lesz, mi lesz. Addig elunk ahogy eddig is de tudad alatt B tervet tervezgetjuk.

(#30635) instantwater válasza tildy (#30633) üzenetére


instantwater
addikt

Ez igaz.
Azokat büntetik akik jól keresnek, és netán még egy kis megtakarításuk is van.

Midig azzal szoltam viccelődni, hogy benefites ingyenélőnek a legjobb lenni. Azok annyi segélyt kapnak, hogy megéljenek belőle, én meg egy hónapig dolgozok a pénzért.

De nem tudnék úgy élni... :(

(#30636) Snoop-y válasza instantwater (#30631) üzenetére


Snoop-y
veterán

Anglia egy erdekes hely. Sok dolog aranyaiban dragabb mint pl itt svajcban. Surrey-ben egy atlag office fizu kb £2500 viszont a kornyeken (Weybridge) egy fulltime ovi £1500-1600. Berleti koltseg ugyanez pepitaban. Mig svajcban a fizud harmadat koltheted csak alberletre(ki sem adjak neked ha nem haladod meg ezt az aranyt) angliaban akar a felet vagy tobbet is elkoltheted.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30637) #26097408 válasza instantwater (#30634) üzenetére


#26097408
törölt tag

Nem ertem hogy jon ez ide. Leritam korabban hogy otthon tesomeknak okes es sokmindent kapnak (tobbet mint itt lenyegesen) amit te megmagyaraztal, hogy az nem is ugy van.
Most meg leirtam, hogy itt kutyafulet sem adnak. Nem panaszkodas volt, csak tenyek.
Vagy ezzel most azt akarod mondni akkor miert nem megyunk haza ha otthon jobb?

(#30638) tildy válasza Snoop-y (#30636) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, pontosan errol beszélek. Mi most kivettuk bolcsibol a gyereket a covid miatt , mert én veszélyeztetett vagyok. Így az megmarad (1530 Font körül ) , de 29 hetes terhes vagyok a harmadikkal , dolgozom, online tanitom a nagyobbat plusz meg msct is csinálok. Nem tudom hogy fogom ép ésszel bírni . Na ez panaszkodas. Persze maradhatott volna a gyerek suliban oviban, én meg dobhatnam fel a pacskert ha hazahozza egyikük . 3 covidos , lelegeztetore kerülő diabosbol 1 meghal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30639) vbbb válasza moleculez (#30626) üzenetére


vbbb
őstag

Én is Tescoban vagyok, de nálunk 3 hónapon keresztül a fizetések mellé tolták a +10% extra bónuszt, mert annyira jól ment a cégnek.
Most januárban lesz 10 éve, hogy ott vagyok...nem fog hiányozni.
IT-ben akarok majd visszamenni Magyarországon, ott talán kevesebbet kell érintkezni emberekkel. Bár anno azért a telefonos support-nál akadtak érdekes user error-ok amiket izzadva oldott meg az ember. :)

(#30640) zone válasza vbbb (#30639) üzenetére


zone
őstag

10 év kihagyás után nem lesz egyszerű visszakerülni IT-be, hacsak nincs ismeretség. Én 3,5 év raktározás után nagy nehezen kaptam egy gyakornoki állást (fantasztikus 13k apprentice fizetéssel) egy év után permanent full time. De hiába csináltam közben CompTIA meg BCS certeket, nem igazán megy a továbblépés, 40+ jelentkezésből eddig csak két interjúm volt. A jelenlegi cégnél meg esélytelen a magasabb/specializált pozíció, mert kicsi és így is leépítés volt, örülhettem, ha megtartanak.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30641) vbbb válasza zone (#30640) üzenetére


vbbb
őstag

Igazából nem nagyon izgat mit fogok csinálni egyenlőre. Ami biztos, hogy retail vagy fast food-ot soha többet! Az ami tetszett régen az IT-ben, hogy használni kellett a probléma megoldó képességet és az ember érezte hasznos. Ezt amúgy itt kint is csináltam nem hivatalosan, meg egy időben telefonokat is javítottam. Azért vannak előnyei, ha egy több mint 300 embert foglalkoztató cégnél vagy hosszú ideig és tudja mindenki mivel foglalkozol mellékesbe. Mindegy, ha kell megyek futárkodni unix trade-hez, ott van ismerős.

(#30642) BÁ Nutrition válasza vbbb (#30641) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Kicsit fura azert hogy egy tescoban nem erzed magadat hasznosnak. Valahol valami el van baxva a rendszerben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30643) moleculez válasza BÁ Nutrition (#30642) üzenetére


moleculez
veterán

Engem is nagyon lecsavar a Tescos lét... Konkrétan minden egyes napot elvesztegetve érzek, amit eltöltök ott. Nagyon lehangoló, hogy egy szám vagyok a kiadási oldalon. Értéktelennek érzem magam.
Volt egy pont amikor eldöntöttük Asszonnyal, hogy akkor most mindenki elindul affelé a karrier felé, amit megálmodott, azt csináljuk ami érdekel. Ő Nurse Student (University of Greenwich), én Data Science (Open University). Ki akarunk törni abból, hogy az időnket fordítjuk pénzre. És nem úgy akarok többet keresni, hogy a családom nem látom melette. Szóval tanulunk, s feltörünk mint a talajvíz. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30644) Tufa_ válasza vbbb (#30639) üzenetére


Tufa_
aktív tag

10 ev UK-ban toltott ido alatt, foleg ha ennyire nem birod a tescos munkat, miert nem probalkozol/tal meg itteni ITs melokkal vagy akar egy tanfolyammal?

(#30645) BÁ Nutrition válasza moleculez (#30643) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt siman elfogadom h azt mondod h "tobb" van benned es mesz az almaid utan, de attol meg rossz gondolat h haszontalan amit csinalsz. nalunk majdnem minden nap megkoszonik a munkankat, max csak veletlen nem. sokat szamit neha a vezetes is.
mondjuk en otthon buszkebb voltam a munkamra, pedig kb ugyanazt csinaltam csak rosszabb korulmenyek kozott. nekem is volt itt egy kieges 2-3 ev utan, most "elvagyok"

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30646) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#30642) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van ott egy ismerős, számára azért volt ez az érzés, mert 10-ből 2 olyan van mint ő, aki pörög, teszi a dolgát, a másik 8 sunnyog, bratyizik, mindennel próbálja eltölteni az időt, hogy érdemi tevékenységet ne kelljen csinálni.
Ráadásul velünk ellentétben ott egyes nemzetek tagjai összezárnak, simán kiutálnak azért is mert te a színvonalas munkáddal veszélyt jelentesz rájuk, vagy csak keresztbe tesznek ahol tudnak (beosztás, feladatok, belső képzésed nem támogatják, stb.)
Fentiek miatt (+ belső manager tréning után se emelték ki) most átkérte magát kiszállítónak, ott legalább nem kell néznie a láblógató kollégákat...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30647) #26097408 válasza Mercutio_ (#30646) üzenetére


#26097408
törölt tag

Hehe ismeros erzes amit leirsz.
Kb csak ilyenekkel talakoztam eddig idekint miota kijottem.

(#30648) tildy válasza moleculez (#30643) üzenetére


tildy
nagyúr

Ena sainsnel voltam, IT-s oldalon. Hidd el , ott is egy szamnak ereztem vegen magam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30649) moleculez válasza BÁ Nutrition (#30645) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt részben magamnak köszönhetem, érettségivel a zsebben nem nagyon ugralhatok, ezek az entry level, szakképesítést nem igénylő munkák ilyenek. Semmilyen munka nem büdös nekem, mosogattam is, voltam kitchen porter, nem szégyellem, 16 éves korom óta állok a lábamon.
Viszont furja az oldalam, hogy szeretnék valami olyat csinálni, ami érdekel is, ami leköt, amiben tudok fejlődni.
Amúgy a Tescoban nem is a tápláléklánc alján vagyok, mert teamleader vagyok Metro-ban. (Az a közepes formátum az Express és a Extra közt) Az azt jelenti, hogy a fent említett munkakerülőket kell kergetnem, busyn tartani őket, miközben a saját dolgaimmal is haladni kéne. Meg kb az egész bolt a nyakamban, tehát First Aider vagyok, foglalkozni rendőrséggel, mentővel, evakuálni a boltot ha kell, valamint az összes problémás vásárló nálam köt ki, (és nem verhetem agyon őket) :DDD . Na ehhez nekem nem sok kedvem van, de most ez van. Nem panaszkodom, legalább van munkám, ez ma nagy szó.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30650) #26097408


#26097408
törölt tag

Elkezdodott a panikvasarlas erre is. Most jottem meg az Aldibol. Egy rutin 10 perces bevasarlas 1 oras volt. Meg egyelore van cucc a polcokon de ha ennyi ember megy boltba (hetfo reggel van raadasul...senki nem dolgozik vagy mi van?) akkor par nap es uresek lesznek a polcok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.