Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) zone válasza Yeffy (#31647) üzenetére


zone
őstag

Most lesz a szavazás, ez az egyik jelölt: [https://www.countbinface.com/]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31652) Yeffy válasza zone (#31651) üzenetére


Yeffy
veterán

lol :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31653) Beaumont válasza zone (#31651) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Nálam a TOP 3-ba került. :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31654) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Meg tudnátok véleményezni, hogy Angliába utazáshoz melyik test provider az ajánlottabb?

Itt egy 200-as lista van, és no idea, hogy melyiket válasszam, nyilván az ár sem mindegy.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31655) vbbb válasza Apollyon (#31654) üzenetére


vbbb
őstag

Private COVID Test | Fit to Fly | Day 2 Day 8 Arrivals Test Package | Test to Release (expresstest.co.uk)

Mi velük csináltattunk PCR tesztet utazáshoz, profi csapat. Nem mellesleg a legolcsóbb szerintem.

(#31656) Beaumont válasza vbbb (#31655) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de az NHS által készített tesztek nem jók?
Tavaly nyáron mi azzal utaztunk, és elfogadták.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31657) Apollyon válasza vbbb (#31655) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi, jó lenne, de ebben nincs Stansted repülőtér és nekünk majd olyan kell. Láttam, hogy a reptérnek is van ilyen covid csomagja, az 210 font, meg a govon is vannak opciók, megnéztem egy csomót, de 180 fontos meg a 360 fontos is self-swabos, tehát annyira nem prémium az se amire azt mondják. Én meg totál azt hittem, hogy kijönnek mindig házhoz, és elvégzik a páciensen a tesztet. Hogyne. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31658) vbbb válasza Beaumont (#31656) üzenetére


vbbb
őstag

nem

Apollyon
Én is egy órát autókáztam, de időre mentem nulla várakozással. Orrból és garatból is vettek mintát.

[ Szerkesztve ]

(#31659) tildy válasza Picco (#31639) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk meg tegnap , tőlünk kb 200-300 méterre . Arra szoktam a gyerekeket az oviba meg a parkba vinni . Mi előbb utóbb megyünk . Még kérdéses hova, de nekem kezd kicsit sok(k) lenni Anglia . És nemcsak ezek a dolgok gázak, de a lakások minősége is kritikán aluli, akkor is, ha Richmondban laksz, csak ott még mocsok drága is .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31660) BÁ Nutrition válasza vbbb (#31658) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Marmint Alngliabol ki vagy befele utazashoz nem fogadtak el valamit. Most lefagytam. Nemsokara nyaralo szezon aztan van egy rossz erzesem h oltas ellenere is szpTnak majd oda vissza uton.
Igy az oltasbol is az lesz mint a maszkbol. Ved fel de neveddfel megved de nem teged hanem mast. Vagy nem megis teged vagy megsem. Menj boltba de nemenj de csak akkor menj ha kell. Az utcara is akkor menj ha kell de maradj otthon. Fxom ebbe a ktsgbe mar :W

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31661) moleculez


moleculez
veterán

Kis fáradt gőz:
Szeretem az itteni ügyintézést, minden online és/vagy telón. De a Studen Finance England... Az valahol a kőkorban ragadt...
/Háttér: Eddig Open Unin tanultam part-time. Full time élhetetlen/lehetetlen (4X 30 credit egyszerre), szóval dobbantottam full time másik egyetemre, kb ugyanarra a szakra (Greewich)./
Na, szóval küldjem el passportomat. Eredetiben, postán. Ilyet már ugye egyszer csináltam, mert már egyszer ugye ezt lefutottuk, de most mégegyszer. Mert ez full-time. Mondom de az az egyetlen személyes okmányom, barmihez kellhet, plusz utaznék is. És egy ilyen kör az olyan 2-5 hónap (!), nem vicc. Twitteren írok nekik: nincs más opció. Email: Nincs más opció. Telefon: 45 perc (!) várakozás után (kemény skót akcentussal rendelkező, de legalább segítőkész hölgy): settled status is jó lesz, plusz a share code amit lehet generálni hozzá.
Most legalább nem kellett 7 évnyi lakcím igazolást beküldeni postán. Az úgy nézett ki, hogy 7 (év)x12 (hó)bank statement, persze közben volt bank váltásom, kérhettem ki a barclaytól úgy, hogy 4 éve nincs náluk számlám (kiadták). Hagyok időt a matekra, de az 84 lap. Rendesen kis csomagként kellett feladni.
:W
Szóval ez volt a mai nap. Köszönöm hogy meghallgattatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31662) BÁ Nutrition válasza moleculez (#31661) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Isten hozott a kokorszakban. ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31663) Maxxy10 válasza moleculez (#31661) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én is most nézegetem az egyetemeket. Többet szeretnék elérni az életben úgy gondolom egy diploma ebben sokat tud segíteni. De a drága jó Brexit itt is eléggé közbe szólt mivel amíg csak pre setelment státusszal rendelkezem nem vagyok jogosult mindkettő kölcsönre csak arra ami kifizeti az egyetemi képzést... Szóval most megy a matek, hogy bele kezdjek vagy sem...

(#31664) vbbb válasza BÁ Nutrition (#31660) üzenetére


vbbb
őstag

Anglián belül nem tudom mi a követelmény, de ha külföldre mész akkor az NHS teszt nem játszik, a gov oldalán fel is van tüntetve. Visszafele ugyan csak nem tudom, nem tervezek menni. :)

off:
2 hét után már találtam is melót, biztonságtechnikai szerelő főleg hálózati kamerarendszerek telepítése és karbantartása. Hétfőn kezdek 3 hónap próbaidő. 200-250k nettó 5 perc gyalog tőlem, helyi szinten nem rossz kezdésnek. :DD Gyerek már megkapta szeptemberre a behívót, a három oviból szerencsére a Vekerdy András féle módszert alkalmazókhoz kerül amit mi is támogatunk. Ide még nem folyt be a politika, úgy gondozzák a kicsiket ahogy akarják. :)

(#31665) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Mielőtt felteszem Face-bookra megkérdezem itt:
Akit esetleg érdekelne egy Apple Watch 6, az keressen meg. Megválnék tőle ha el tudnám adni normális áron, ha nem akkor megmarad, no para.
GPS-es
40mm
fekete szilikon szíj
plusz egy kék sport loop szíj
plusz egy dbrand tok fekete és van egy szürke berakás is hozzá.
Ja akinek kép kell tudok küldeni. Amúgy egy darab mikro, nano, pico karc/sérülés nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31666) Maxxy10 válasza GreenGoblin (#31665) üzenetére


Maxxy10
addikt

Amilyen üzeneteket kapni fogsz facen... :W
Inkább eBay.
Topikban nem lehet hirdetni. :R

(#31667) fojtviki válasza Maxxy10 (#31666) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, nagyon sok fura ember van, viszont jol mukodik es eleg gyorsan tul lehet adni a cuccokon. A vegen mar ugy csinaltuk, hogy aki nem volt szimpi az tiltas es kesz :)

(#31668) Tufa_ válasza GreenGoblin (#31665) üzenetére


Tufa_
aktív tag

(#31669) GreenGoblin válasza Tufa_ (#31668) üzenetére


GreenGoblin
tag

:C
Maxxy10: Csak kérdés volt. Még árat sem írtam, így nem hiszem mennyire minősül hírdetésnek. Amúgy van Angliában adok-veszek topik?

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31670) Picco válasza tildy (#31659) üzenetére


Picco
addikt

ugh, az erosen kellemetlen, foleg hogy nalatok gyerkocok is vannak :/

facebook erosen idegorlo neuron hinyos embertarsaink miatt, hatvanyozottan igaz ez ha valami meno cuccod van mint az apple watch is...ahogy mar irtak, nagyon durva nepek vannak fb marketplacen.
alapbol keszulj fel hogy 8/10 mennyit engedsz a felebol tipusu emlos allat lesz.

ide irok egy peldat is, pont tegnap/ma tortent :)
hosunk ir 10pm utan hogy kellene neki az egyik uj Ryzen 3600 @£130amit hirdetek, jonne erte egy ora mulva, mondom neki -egyebassza- ejfelig belefer.
ejfel elott irok neki hogy jon e vagy sem, kezdtem elalmosodni. irja hogy persze...de (senki meglepetesere) nem jott. tapasztalatbol tudom hogy az ilyenekbol baj lesz -> leave conversation.
ma delutan ramir DMbe, minden esszeruseget mellozve mondtam neki hogy jojjon -ugyanannyi banant adnak az idiotak fontjaiert is a tescoba alapon- erre ir hogy currysen csak 190 es oda megy. -insert worlds smallest violin meme- ezt egy "byee" + nevetessel, tiltassal le is tudtam. mentem is vissza ipari mennyisegu lencse fozeleket kesziteni.
2 ora mulva ir valaki, jonne erte mostazonnal. nem alkudott meg semmi, mar itt gyanus volt hogy elozo felebaratunk lesz a vasarlo csak haver accountjan keresztul irt.
jon, atveszi, fizet, ir kesobb hogy "nem megy more"...mo'nika ebbu baj lesz he!
persze nem sikerult beilleszteni a socketbe es szanaszet hajlitotta a labait es ram akarta fogni hogy en igy adtam...mikozben a szemem elott nezte meg oket, el is hajtottam.
(raadasul van elektromos kis mikroszkopom es nemi gyakorlat is, ha oszinten megmondta volna hogy bal- voltam teso, tudsz e segiteni, £20ert visszahajtogattam volna oket, de en ilyen emberrel nem uzletelek)

before - after

ebay konzumernek mar 13%ba faj, de dragabban is tudod eladni a cuccaidat.

gumtree valahol a ketto kozott van, ott tenyleg lesz hideg/meleg, ha nem surgos akkor meg jo is lehet.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31671) Tufa_ válasza Picco (#31670) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Elakartam adni a nespresso gepunket, fullos csomag, aerocino, 40 kave, stb, £50ert, csak hogy ne kelljen alkudozni, £100ert arulta mas. Az ember aki jott atvenni meglepodott hogy nem hivom be a lakasba kiprobalni es hogy ez mekkora riziko neki, meg hogy o komoly vasarlo mert 2kmrol eljott erte. Mondtam neki hogy viheted ha akarod de az biztos hogy nem hivlak be a lakasba.. Elvitte vegul.
Amikor a gepemet adtam el viszont, kb £1000 ertekben, alku nelkul elvittek 3 reszletben. Mondjuk eleve tenyleg ugy arazok hogy nem akarom hirdetni, vigyek azt kesz, de meg mindig ruhellem ezt a masod kezes eladas dolgot. Pont ezek a storyk miatt, inkabb a legtobb cuccot felajanlom ingyen a lakokozossegben vagy kidobom.

[ Szerkesztve ]

(#31672) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Angliából Magyarországra, és forditva, még mindíg azok az agyig feldugós tesztek vannak?
Ha magamnak csinálom, no problem, de ha más, az elég kellemetlen.
És ezeket a reptéren csinálják? Vagy hogy működik ez?
Sajnos temetés miatt haza kell utaznunk a tervezett idő előtt, és ha már úgyis menni kell, akkor most maradnánk otthon 2-3 hetet a tervezett helyett.
Előre is köszi a segítséget.
Szép napot.

(#31673) Dobi 562 válasza d3tox1c (#31672) üzenetére


Dobi 562
addikt

Magyarorszagra belepeshez nem kell teszt. Ott karantenba fogtok kerulni 10 napra amit ki tudtok valtani 2 db negativ PCR teszttel (beutazast kovetoen 5 napon belul es 48 ora elteressel kell elvegezni). Foglalnotok kell idopontot es el kell majd mennetek, amig a tesztet csinaltatjatok addig mentesultok a karantenkotelezettseg alol. Ha nem gond a 10 nap karanten akkor ne foglalkozzatok ezzel.

Mikor visszafele jottok Angliaba akkor kelleni fog 1 db negativ PCR teszt max 3 nappal indulas elott kell elvegezni. Pluszban le kell foglalni a day 2 - day 8 test kit-et amit majd kikuldenek az angliai lakcimetekre. Ez utobbi mar ontesztelo, a magyarorszagi az sajnos nem.

Parom es kislanyom most vannak otthon, sajnos muszaj volt menniuk mert nagyon beteg az anyukaja. Ami ledobbentett az az, hogy Magyarorszagon nincs tesztmentessege a gyerekeknek sem, le kell teszteltetni meg a kisbabakat is ha el akarjatok hagyni a karantent 10 nap elott... Gratulalni tudok csak hozza! :W

(#31674) moleculez válasza Dobi 562 (#31673) üzenetére


moleculez
veterán

Mi majd augusztusban tervezünk utazni, remélem addigra rendeződik ez :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31675) d3tox1c válasza Dobi 562 (#31673) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszönöm szépen.
Azt tudod, vagy valaki tudja esetleg, hogy másféle megoldás létezik? Mármint az orr-garat kombó kikerülése. Valahol láttam, hogy van olyan is, hogy vérből.
Ha már választani lehet, én jobban szeretném. Rosszul vagyok az orrban turkálós részétől :(

(#31676) Dobi 562 válasza moleculez (#31674) üzenetére


Dobi 562
addikt

Meg az ilyen-olyan extra papirokat amiket intezni kell pluszban le sem irtam, mert csak a tesztelesre vonatkozott a kerdes...

#31675 d3tox1c

Szivesen! En nem tudok mas modszerrol itt is-ott is a PCR-t kerik de probalj szetnezni a kormanyzati oldalakon, hatha talalsz valami extra infot.

(#31677) fazr válasza d3tox1c (#31675) üzenetére


fazr
senior tag

Ha fel éven belül volt pozitív teszted és utána negatív is, akkor nincs teszt és karantén sem Mo-ra érkezéskor. Persze, ha nem változott ez az utóbbi pár hétben.

(#31678) #72806656 válasza vbbb (#31430) üzenetére


#72806656
törölt tag

Na jol megszivtam veluk. Elofizettem egy evre. 9.50 helyett 55 dollart vontak le. Meg Jo hogy eszrevettem...

(#31679) vbbb válasza #72806656 (#31678) üzenetére


vbbb
őstag

Ott valami mellé ment nálad, másnak nem volt vele gondja. Lekésted az akciót, ennyi. Kérj refund-ot, visszaadják. Pláne, hogy nem is használtad egyáltalán.

Jelenleg 70% off két évre azaz 79.99USD, az egy évre 47% off ami meg 69.95. A kedvezmény aránya mindig változik úgy mint az akciók is...

[ Szerkesztve ]

(#31680) #72806656 válasza vbbb (#31679) üzenetére


#72806656
törölt tag

Nem ment melle semmi. Aprilis kozepen vettem, es tobbet vontak le.

(#31681) vbbb válasza #72806656 (#31680) üzenetére


vbbb
őstag

Passz, nekem nem szokott semmi gondom lenni. Ami ki van írva annyit egybe kifizetek előre és kész, ennyi.

(#31682) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Valaki próbálta már ezeket:
[link]
[link]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31683) moleculez válasza GreenGoblin (#31682) üzenetére


moleculez
veterán

A bootsosat nem próbáltam, másik sztem pont ugyanaz, mint a többi brandelt, nyomtatott vacak, kinyúlik egy idő után :U
Tescoban mi kaptunk 2 rétegű textilt, az egész jó. Amazonon vettem maszk tartót, aztán a fulemet sem vágja le lassan. ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31684) GreenGoblin válasza moleculez (#31683) üzenetére


GreenGoblin
tag

Én még keresem a tökéleteset. Vagy megsülök bennük, vagy vágja/nyomja a fülem, vagy le/felcsúszik, vagy bök. Amazonon sok a fake review, ott más senkinek sem hiszek.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31685) Maxxy10 válasza GreenGoblin (#31684) üzenetére


Maxxy10
addikt

Gyógyszertárban lehet kapni KN95 maszkot. £2.5

(#31686) Ck.


Ck.
addikt

Hogy lehet az, hogy ezen a nagy szigeten mindenki csak és kizárólag Chelsea fan? :DDD

(#31687) Maxxy10 válasza Ck. (#31686) üzenetére


Maxxy10
addikt

A Brexittet is megszavaztàk nem igaz? ;]

(#31688) GreenGoblin válasza Ck. (#31686) üzenetére


GreenGoblin
tag

Hogy lehet az hogy csak a foci meg a pub létezik ezeknek a népeknek? Teljesen kívülállónak érzem magam úgy hogy egy sport sem érdekel meg nem iszok.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31689) moleculez válasza GreenGoblin (#31688) üzenetére


moleculez
veterán

Üdv a klubban. ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31690) Yeffy válasza Maxxy10 (#31687) üzenetére


Yeffy
veterán

amennyi agyuk van :( :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31691) Maxxy10 válasza Yeffy (#31690) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ne is mondd... Ma szembesültem vele, hogy nem kaphatom meg a loan-t az egyetemhez amíg nincs meg a settled status. Pre-settled nem elég...
Ez a settled status igazán lehetne 3 év 5 év helyett... :W

(#31692) Yeffy válasza Maxxy10 (#31691) üzenetére


Yeffy
veterán

en nagyon merges vagyok rajuk emiatt, h (szinte) ugyanaz a demagog faszsag gyozott/uralkodik el itt is, ami elol kis tulzassal menekultem otthonrol. :(((

mellette nalunk tegnap polgar jeno valasztasok voltak, ott is vezetnek korrupt konziek, nemtom hany ev labour utan. es nemelyik komment a posztok alatt... (giga facepalm) :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31693) Ck.


Ck.
addikt

Elképesztő: [link]

Viszonylag sűrűn belefutok én is hasonló öntörvényű állatokba. Hihetetlen némelyik "aranyvérű" szigetlakó mennyire agresszív tud lenni bizonyos helyzetekben.

(#31694) GreenGoblin válasza Ck. (#31693) üzenetére


GreenGoblin
tag

De ő mercit vezet, neki lehet ilyet… :DDD
Amúgy a jogsiját venném el egy ilyennek.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31695) moleculez válasza GreenGoblin (#31694) üzenetére


moleculez
veterán

Majd valaki telibeveri valami nagyobb szekérrel szemből azt majd nekiáll feljebb.
Amúgy látom sok videója van onnan, rendszeres lehet ez a probléma jelenteni kéne az esetet a councilnak, rakjanak fel valami korlátot vagy valamit a 2 sáv közé.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31696) GreenGoblin válasza moleculez (#31695) üzenetére


GreenGoblin
tag

Amúgy tudom nem érdemes általánosítani de eddig nekem csak a német autósokkal (Merci, BMW, WV, Audi) gyűlt meg a bajom.
Akikkel sosem volt bajom az utakon azok a Jaguárosok, Mazdások, Lexusosok, és Skodások. A többiek is-is.
(Én tapasztalatom)

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31697) Devid_81 válasza GreenGoblin (#31696) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szinten. :K
En meg tudnek altalanositani, csak nem akarok senkit megbantani.:D
Viszont mar annyira utalom oket az utakon, hogy Nemet autot akkor se vennek ha £1-osba is arulnak a legujabb legszuperebbeket :W
10 evembol 9-et az utakon toltottem el, most mar Londont szerencsere messzirol kerulom (7evig rendszeresen jartam be Central Londonba), viszont videken is pont ezekkel van a baj, autopalyan detto :W

...

(#31698) Yeffy válasza Ck. (#31693) üzenetére


Yeffy
veterán

ez tenyleg az, szerencsere en ilyenekbe nem futok bele, es latni se latok, pedig eleg sok fele megfordulok videken. a nagyfalut nem ismerem, de miota itt elek, kifejezetten pozitiv a tapasztalatom az atlagos vezetesi moralban. mig otthon meg par evnyi javulas utan (volt honnan) megint elkezdett romlani.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31699) Beaumont válasza Devid_81 (#31697) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Na... :D Én egy Audival koptatom a vidéki utakat mégse vagyok paraszt. Beengedem az embereket, nem száguldozok (Ok, németben én is kipróbáltam a 210-et autópályán de kb ennyi. :DDD ), tudok viselkedni. Igaz nem 1x-2x vagyok már, de azért kikérem magamnak. :DD
Londonba én is jártam egy ideig, de soha többet, oda max kétkereküvel, hogy ki is szabaduljak valamikor. :)

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31700) Devid_81 válasza Beaumont (#31699) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En kerek elnezest es tisztelet a kivetelnek :R :D
Ha neznenk egy gyors felmerest akkor merleg a BMW-sek fele billenne...eleg rendesen :K
Videken (Milton Keynes) szimpla matekot nezve kb 90% BMW es a maradek 10% egyeb Nemet auto markakra jellemzo, hogy valami baj van a soforok labaval es kezevel, mert se lassan nem tudnak menni, se index, se egy ertelmes savvaltas es se nem tudnak nem aggressziven mindenkit "lesz@rva" kozlekedni. :(
Szerencsemre a ceges Expertrol lepattan az osszes ha epp belem jon, plusz 2 camera van az autoban (ceges es a sajat) ugyhogy felolem johet mind ;] :DDD
Regen C. Londonba kis Partnerrel es Vauxhall Comboval jartam, azzal konkretan "lathatatlan" voltam a parasztok elott, mar voltak olyan napjaim amikor azon gondolkodtam, hogy beszerzek egy par vonatkurtot es fel rakatom fel a cegesre, mert a sima kurtot full ignoralja mindenki velem eggyut. :O

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.