Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) Ck. válasza Yeffy (#30946) üzenetére


Ck.
addikt

Egyáltalán nem nyomorodás, sokkal nagyobb élmény autóval. Főleg, így ahogy másik is írták és ahogy mi is szoktuk, félúton Németországban éjszakára megállni, esetleg még ott helyben aznap egy kis szétnézés, reggel svédasztalos reggeli, aztán frissen, kipihenve lehet is folytatni az utat. Minden nyári szabadságnál vagy karácsonykor autóval megyünk haza, nem is csinálnánk már másképp, sokkal rugalmasabban intézhető, nem vagy semmihez kötve, részemről nem kérdés. Mondjuk kutyussal máshogy nagyon nem is lehetne nálunk.

(#30952) Yeffy válasza instantwater (#30949) üzenetére


Yeffy
veterán

kossz :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30953) instantwater válasza Ck. (#30951) üzenetére


instantwater
addikt

Így van, családdal jó móka.
Ha jól értem Yeffy egyedül utazna, úgy valóban szenvedés.

(#30954) moleculez válasza Ck. (#30951) üzenetére


moleculez
veterán

Mi mennénk kocsival, de akkor az kb ilyen EU-körutazás lenne, megállni több országban. :DDD Kutyit én majd akkor vinnék ha már tapasztaltabb vagyok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30955) callmeakos válasza Yeffy (#30944) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ismerős elméletileg Szerdán indulna haza kocsival. Holnap rácsörgök hogy áll e még a dolog, de nem lennék meglepve ha visszafújná. Pedig mindent megvett, ami ilyen útra kell télen. Téligumiszett, hólánc meg a többi. Szerencsére nekem nem volt most hely az autóban az első pillanattól, hogy játszak a gondolattal hogy hazamenjek velük úgy mint nyáron tettem, mert most nem lennék a helyükben. Nyáron se volt egy leányálom a tervezgetés az útra a sok bizonytalansággal, de most aztán pláne nem.

Nem is terveztem karácsonykor hazamenni, pedig mióta UK-ben élek, ez az első alkalom, hogy szabad a karácsonyom és a szilveszterem, erre bezzeg pont most nem mehetek haza a családhoz. Micsoda csirónia ez az élettő :U

All→M8

(#30956) fojtviki válasza Ck. (#30951) üzenetére


fojtviki
senior tag

Parom reggel 4:30-kor indult a haztol ahol lakott es este 9 korul mar a Magyar hatarnal volt Marciusban:) Mas kerdes, hogy pont akkor volt a hatar lezaras eloszor. Ott vart tobb mint 4 orat :DDD Nem nagyon volt boldog miatta:)

(#30957) instantwater válasza fojtviki (#30956) üzenetére


instantwater
addikt

Azt hogy? :Y
250-nel keresztül Németországon? :F

[ Szerkesztve ]

(#30958) fojtviki válasza instantwater (#30957) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nagyon kevesen voltak akkor az utakon. Mikor beszeltunk telon mondta is, hogy olyan fura erzes ez az egesz, mint egy vilagvege. Benzinkutakon senki, Nemet autopalyan alig alig. Gyorsan jott nagyon :) Viszont ugye a hatarnal elment az ido :)

[ Szerkesztve ]

(#30959) instantwater válasza callmeakos (#30955) üzenetére


instantwater
addikt

Sok sikert nekik.
Tegnap este 10-től 48 órára lezárták a csalagutat és a kompot is a személy és áruforgalom előtt, és több ország repülőjáratokat sem fogad Angliából.

Mindenki farkasemberré változik Londonban :Y

(#30960) emvy válasza instantwater (#30957) üzenetére


emvy
nagyúr

Majd valamikor meghal vagy megol valakit, semmi gond. :)

szerk: utanaszamoltam, nem annyira veszes atlagtempo, bocs a feltetelezesert

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#30961) instantwater válasza fojtviki (#30958) üzenetére


instantwater
addikt

Most talán még nagyobb forgalom volt mint nyáron.
Viszont, az ultragáz volt, hogy étterem egyik benzinkúton sem volt nyitva, csak néhány száraz szendvics figyelt a shopban. :(

(#30962) fojtviki


fojtviki
senior tag

Biztos, hogy nem. Nem egy tulsagosan szaguldozos fajta egyebkent. No de egy "kihalt"autopalyan jojjon 130-cal? Ott amugy sincs sebesseg korlatozas.

(#30963) instantwater válasza emvy (#30960) üzenetére


instantwater
addikt

Hidd el, nem ő az egyetlen.

Mi is sokszor mentünk 160-170-el ahol nem volt sebességkorlát, és gyakran megjelent mögöttünk valaki aki még nálunk is sokkal gyorsabban akart menni, mert mondjuk 2x annyi lóerő volt a kocsijában.

(#30964) fojtviki válasza instantwater (#30963) üzenetére


fojtviki
senior tag

Megtalaltam 2 kepet, a Nemet autopalyarol, elvileg az egesz ut majdnem ilyen volt. Sokszor voltunk kocsival, de ilyet nem nagyon lattunk soha. :) Hangsulyozom, hogy nem szaguldozos tipus, komolyan nem!!

(#30965) instantwater válasza fojtviki (#30964) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, tényleg elég kihalt volt nyáron.

Most Calais-Hegyeshalom 14 óra a Maps szerint.
Ha valahonnan Londonból indult, akkor reális lehet az a 17 óra, ha ritkán állt meg és csak kicsit volt nehéz a cipője :) .

(#30966) fojtviki válasza instantwater (#30965) üzenetére


fojtviki
senior tag

Marciusban volt ez. Igen majdnem Londonbol indult/ Bracknell/ 2x allt meg tankolni/wc. Gyors volt na :DDD

(#30967) FeRkE


FeRkE
őstag

Magyarország sem fogad utasszállító járatokat az Egyesült Királyságból keddtől

Mondjuk nem ertem miert, eddig is ket het karanten volt majdnem mindenkire aki jott.

[ Szerkesztve ]

(#30968) Maxxy10 válasza FeRkE (#30967) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ha jól értem akkor Magyarországról ugyan úgy lehet jönni mint korábban

(#30969) FeRkE válasza Maxxy10 (#30968) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem torolve lesznek a gepek.

(#30970) Ck. válasza Maxxy10 (#30968) üzenetére


Ck.
addikt

Nehezen hinném, hogy a pénzéhes légitársaságok járatot indítsanak oda fele és utána visszafelé üresen jönnének vissza, csakhogy ismét tudjanak járatot indítani Angliába. Esetleg ha közben lesz egy Anglia-XY ország, majd onnan Magyarország, így ki lehet játszani azt, hogy ne “not in service”-ként kelljen visszajönni. De a legvalószínűbb, hogy nem lesz befelé sem járat.

[ Szerkesztve ]

(#30971) callmeakos válasza instantwater (#30959) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jah, jelen állás szerint nem is mennek. Ha feloldják a lezárást és újraindul a vonat Folkestone-ból akkor mennek, de na, most még ők se tudják. Mint valami rossz Alcatraz.
Erre bezzeg otthon feloldják a korlátozást szenteste. WTF :F :DDD

All→M8

(#30972) instantwater válasza callmeakos (#30971) üzenetére


instantwater
addikt

Mennek, ha újraindul ÉS lesz hely. Mert amint újraindul mindenki átfoglal...

(#30973) axioma válasza callmeakos (#30971) üzenetére


axioma
veterán

Itthon annyi lesz hogy este 8 reggel 5 kozott eddig ha nem volt papirod hogy miert vagy az utcan, akkor buntettek. Most _ezert_ nem fognak buntetni. De minden mas marad, mondjuk szenteste eleve minden zarva, egyszeruen hosszabb ido lesz rokonokhoz atjarkalni, nem kell besuriteni 8 ele azokat az utakat, amit szerintem mindenki megtett volna ha ahova mindenkepp el akart menni. [En arra szamitottam hogy 8 helyett ejfelig lehet jarkalni, de vegulis nincs jelentosege sztem.]

(#30974) Yeffy válasza instantwater (#30953) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, egyedul mentem volna.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30975) Yeffy válasza callmeakos (#30955) üzenetére


Yeffy
veterán

szerintem ha van esze, lemondja. ki tudja, mi lesz itt ujevkor, hogy fog tudni egyaltalan visszajonni.
azert koszi.

neked meg kitartas, latom, mi megy most Londonorszag es kornyeken. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30976) Mercutio_ válasza FeRkE (#30967) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom nincs elég ember, hogy a karantén betartását ellenőrizze + nincs elég infó az új variánsról és nem akarnak kockáztatni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30977) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nos úgy néz ki, hogy kb. február 15-ig se ki se be. Frankón. Továbbá az utazást is a vakcinához fogják kötni, ergo ha nem vagy beoltva akkor nem mehetsz sehová.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30978) Mercutio_ válasza Apollyon (#30977) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez mekkora baromság már, és aki már átesett rajta az is oltassa be magát? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30979) Maxxy10 válasza Apollyon (#30977) üzenetére


Maxxy10
addikt

Forrás?

(#30980) Beaumont válasza Apollyon (#30977) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Honnan a február 15? :F Néztem pár oldalt de nem találtam ilyet.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#30981) vbbb válasza Maxxy10 (#30979) üzenetére


vbbb
őstag

Ilyet találtam csak. Én már az elején megmondtam, hogy jövőre oltáshoz lesz kötve az utazás sok országba.

Csak oltásigazolással mehetünk majd be egy sor helyre Magyarországon is - Portfolio.hu

(#30982) instantwater válasza vbbb (#30981) üzenetére


instantwater
addikt

Portfolio egy klikkvadász oldal.

(#30983) FeRkE válasza Mercutio_ (#30976) üzenetére


FeRkE
őstag

A karantent mar a legtobb embernek az appon keresztul ellenorzik, ha jol tudom, kotelezo azt hasznalni.

(#30984) Mercutio_ válasza FeRkE (#30983) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amikor app-ot emlegettek haver felmutatta a Nokia 206-os telóját amit ilyen helyzetre (+vésztartalék) hord magánál:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30985) instantwater válasza FeRkE (#30983) üzenetére


instantwater
addikt

A kötelező app csak ijesztgetés.
Köteleznek rá, hogy legyen hozzáértésed, hogy letöltsd és használd? Köteleznek rá, hogy csatlakozz a netre és az ő appjukat használd?
Blablabla...

Az appos ellenörzés úgy működik, hogy küldenek egy SMSt random időpontban, ami után van 15 perced, hogy igazold a helyed az kémprogramon appon keresztül.

A marketing szöveg szerint nem kell várni a rendőri ellenörzésre.
Mégis, hova menne a karanténba zárt személy amiért nem ér rá várni? :F
Dolgozzanak csak...

Első nap a lakásajtóig jött egy rendőr, és egy FEGYVERES KATONA.
WTF?
Lelövi a vírust, vagy mire ez a nagy készültség?
Többi napon csak telefonálós, ablakon integetős ellenörzés volt.

Itt a teljes tájékoztató. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#30986) FeRkE válasza instantwater (#30985) üzenetére


FeRkE
őstag

Tudom hogy mukodik, hasznaltam mar Novemberben :) Nekem az appot hasznalni sokkal jobb, mintha hazhoz jonnenek, engem ne zaklassanak naponta, mintha bunozo lennek.

(#30987) Dantee_Mikoo


Dantee_Mikoo
tag

Sziasztok. Láttam sokan nem tudják mi a helyzet ezzel a reptèri lezárással, ahogyan èn sem. Legalábbis bárhol nèztem mindenhol "ideiglenes" reptèri lezárásról volt szó, amit felülbírálhat Boris következő bejentèse. Viszont a konzuli Magyarországi weboldal szerint a Brit gèpek február 08.-ig tiltva vannak. Ami èrdekes hogy csak ott láttam ezt. Illetve annak ellenére hogy minden gèp tiltva van, az èn Jan. 4.-ei gèpem sem töröltèk, sőt, ebben a pillanatban is lehet foglalni a legtöbb lègitársaságnál jegyet mindkèt irányból. Igazából èn próbálok nem aggódni a helyzet miatt. Legalábbis azok után hogy egy dèlután alatt lezárták Dèl-Angliát, aztán egy nap alatt majdnem minden ország elutasította a UK repülőket, semmit nem tudok biztosra venni.

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#30988) Mercutio_ válasza Dantee_Mikoo (#30987) üzenetére


Mercutio_
félisten

A légitársaság azért nem törli, mert kivár, másrészt addig is nála van a pénzed.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30989) Dantee_Mikoo válasza Mercutio_ (#30988) üzenetére


Dantee_Mikoo
tag

Na igen, csak nyáron ismerősnek már a hetekkel kèsőbbre foglalt jegyèt töröltèk a társaságok.

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#30990) tildy válasza Apollyon (#30977) üzenetére


tildy
nagyúr

Február 8 az

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30991) FeRkE


FeRkE
őstag

Mar lehet igenyelni az uj EHIC-et. [link]

(#30992) Yeffy válasza FeRkE (#30991) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor jol latom, a regim le fog jarni, ezt meg ujra meg kell igenyelni?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30993) FeRkE válasza Yeffy (#30992) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen, a regi tipusu a honap vegen ervenyet veszti.

(#30994) Yeffy válasza FeRkE (#30993) üzenetére


Yeffy
veterán

cool, akkor applikalok is, szep magyaroschan :D
kocce!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30995) instantwater válasza FeRkE (#30991) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi, megcsináltam.
Már csak az a kérdés, hogy hogyan fogom megkapni, mert jelenleg Magyarországon vagyok.
Próbáltam már hetekkel indulás előtt elintézni, de akkor még csak studenteknek engedték.
Káosz ez a Brexit :W

(#30996) Tajrexi


Tajrexi
tag

(#30997) instantwater válasza Tajrexi (#30996) üzenetére


instantwater
addikt

Majd, ha a govon lesz...

[ Szerkesztve ]

(#30998) Yeffy válasza Tajrexi (#30996) üzenetére


Yeffy
veterán

epp most olvastam.
remelem, h vegre tenyleg vege ennek a cirkusznak.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30999) Maxxy10 válasza Tajrexi (#30996) üzenetére


Maxxy10
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy ennek a kamion zárnak mennyi köze volt hozzá :U

(#31000) callmeakos válasza Maxxy10 (#30999) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem feltétlenül mondanám azt hogy semennyise. Azért az ijesztő, hogy 2 napra megszűnik az import, és rá elkezdenek fenyegetőzni áruházak, hogy bizonyos termékek eltűnhetnek a polcokról a hét végére. Karácsony ide vagy oda.

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.