Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Yeffy válasza FeRkE (#31450) üzenetére


Yeffy
veterán

hat akkor nem tudom, hogy ez most hogy van :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31452) zone válasza Yeffy (#31449) üzenetére


zone
őstag

Nekünk egyszer jött pár éve plusnettől email egy ncore letöltés miatt, azóta semmi. De nálunk főként publikus torrent megy magnet linkkel.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31453) Picco válasza Yeffy (#31449) üzenetére


Picco
addikt

ncore es mas privat trackerek, foleg virginnel voltam eddig. atlag 3-500gb/mo. soha nem jott level.
nalam mondjuk forced encryption be van allitva mindig bitorrent beallitasok miatt.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31454) Beaumont válasza Vaze (#31445) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Mazlista vagy. En tobbszor is kaptam toluk mailt, azert hasznalok VPN-t... Mag es bitu... Semmi mast nem hasznalok.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31455) Vaze válasza Beaumont (#31454) üzenetére


Vaze
őstag

Sajnos soha nem lehet tudni,hogy mikor neznek ra.
Csak remenykedni tudok en is,hogy tovabbra is tudok torrentezni,stb..

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31456) Bubee82 válasza Picco (#31453) üzenetére


Bubee82
őstag

Virgin itt is. Nem jott ide se figyelmeztetes, viszont ha durvan tolom a feltoltest unlimited bandwidth-el a kliens beallitasokban, akkor behuzzak a kezifeket (throttling). Viszont ha visszafogom, akkor korlatlanul mehet. Szoval ha az upload bandwidth korlatozva van, akkor nincs gond. A download meg senkit nem erdekel, ahogy mar emlitettek.

[ Szerkesztve ]

(#31457) moleculez válasza Picco (#31453) üzenetére


moleculez
veterán

Én kaptam már Virgintől. Ilyesztő volt, hogy konkrétan megnevezték a filmet amit letöltöttem. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31458) Yeffy válasza Picco (#31453) üzenetére


Yeffy
veterán

en is inkabb hasonlo sztorikat hallok, engem sem zaklattak meg, mondjuk amennyit en hasznalom... :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31459) vbbb válasza Picco (#31453) üzenetére


vbbb
őstag

Én BT-től kaptam levelet, utána vettem VPN-t.

(#31460) Bubee82 válasza moleculez (#31457) üzenetére


Bubee82
őstag

Gondolom XXX, de szigoruan aranyjavitas celjabol :C ;]

(#31461) instantwater válasza Yeffy (#31447) üzenetére


instantwater
addikt

Csak azt tudnám, ha népszámlálás kell, mert nem tudják ki, hol, merre, akkor honnan tudják, kit kell megbüntetni? :))

Mindegy, kitöltöttem, a szupernévtelen kérdőívet ami a nevemmel és születési dátumommal kezdte a faggatózást, majd lassan rátért a jövedelmemre, a nemi identitásomra, a szexuális orientációmra, vallásomra, iskolai végzettségemre és csomó más hasonlóan közérdekű adatra.

Mondjuk azt elmagyarázhatná valaki, hogy szerintük a 2 éves gyerekem tudja-e, hogy milyen nemzetiségűnek vallja-e magát. :F Még jó, hogy a szexuális orientációjára nem kérdezett rá ez a fantasztikum.

[ Szerkesztve ]

(#31462) Yeffy válasza instantwater (#31461) üzenetére


Yeffy
veterán

tudtommal minden haztartasnak van egy egyedi kodja, amivel regisztralsz, ez alapjan tudnak intezkedni a haztartassal/berlovel/tulajjal/stb szemben, ha nem regelnek a kodjaval.

csomó más hasonlóan közérdekű adatra.
elvileg 100 evig torveny garantalja az anonimitast, es csak anonim modon hasznalhatnak fel beloluk adatokat statisztikakhoz.

de egybk meg kb mindent tudnak mar rolad a hatosagok (foleg mint Four Eyes alapito, meg a legtobb CCTV/capita europai orszaga, tehat kb felesleges is ezen felakadni, meg ha nem is orulunk neki), nem beszelve a kismillio adatgyujto cegrol, amiket hasznalsz/kapcsolatba kerulsz nap, mint nap.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31463) instantwater válasza Yeffy (#31462) üzenetére


instantwater
addikt

Persze, van háztartási keksz kód, de kitölti egy valaki aztán kész. Összefuttatják az electoral roll és council tax adatbázisokkal? Akkor mi értelme a censusnak?

Persze, tudnak mindent, de akkor minek kérdezik? Megnézik, hogy hazudnak-e a népek? :DDD

(#31464) instantwater


instantwater
addikt

Volt már valakinek Identity Fraud ügye?

Pár hónapja a Halifax küldött egy cserekártyát kéretlenül.
Aztán egy új Nectar card jött, az én nevemre, de új számmal.
Most pedig a Nationwidetól kaptam egy emailt, hogy az új kártyám úton van.

Valaki tudja a nevem, címem, és a bankok általában még a születési dátumot és account/card numbert is szokták kérni, tehát azt is tudják valahonnan.

Mindkét bankot telephone bankingon keresztül kérték a kártyacserére, de adatváltoztatás vagy illetéktelen tranzakció nem történt.

Az sem lehet, hogy a kártyaszámot ellopták valami cégtől mert a Halifaxról csak Borisz nyúlja a road taxot, a Nationwide pedig csak az insurance miatt van.

A múltkor a Halifaxnál kérvényeztem a telephone banking teljes tiltását. Amit nem tudok a neten elintézni, azért majd bemegyek. A jelszavam feltöréséhez pedig good luck.
Azt hiszem a Nationwidenál is ez lesz a vége.

Mi haszna van a csalónak abból, ha cserekártyát kér? A mailbox elég biztonságos, sosem tűnt el levél, csak egy amazonos csomag, mert felénk a futár csak ledobja, aztán delivered. De peches volt a tolvaj, mert csak egy vacak 15 fontos desk mat volt a zsákmány.

(#31465) vbbb válasza moleculez (#31457) üzenetére


vbbb
őstag

Nálatok is redukálják erősen a teamleader-eket a TESCO-ban? Azt hiszem már csak dotcom-ban és checkout-on voltak. Nálunk aki régen ott van kap 18 hónap bértámogatást extrába és step down, vagy ugyan annyi fizetésért teamleader-manager melót kell neki csinálni mint eddig...na persze csak ha van hely neki. Ja meg ha új manager vagy és nem voltál ott X ideje akkor auto step down semmi térítéssel. Fiatal 18 évesekre ráadják a manager inget azt tessék itt van teamleader fizu mellé, viszont hajtják is őket mint a versenylovakat megállás nélkül.
Elképesztő mennyire kapzsi ez a cég! Amióta kiderült, hogy anno mennyit lopott a felsővezetés, lejt menteben vannak...néztem mennyit fogok kapni a részvényeim után, 2 font 1 részvény...lol. Pedig próbálkoztak azért mindennel, főleg a dolgozókon spórolni. Üzemi konyhát bezárták, bónuszt megvonták, leépítették a counter-t meg több helyen a bakery-t...most meg ez.

(#31466) moleculez válasza vbbb (#31465) üzenetére


moleculez
veterán

Még nem hallottam róla. Én Metroban dolgozom, ami ugye medium format, és az operation az a extra és express ötvözete. Nálunk van Store Manager, Team Manager, Shift Leader, Customer Assistant. Na SM nélkül jól elvagyunk, én mint SL nem vagyok több mint túlfizetett CA, viszont TM-jeink nélkül szétesik a bolt. Engem nem nagyon érdekel, amúgy is vissza akarok lépni, ha szeptembertől full-time nyomom az egyetemet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31467) Yeffy válasza instantwater (#31463) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudom, ne tolem kerdezd

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31468) moleculez válasza Bubee82 (#31460) üzenetére


moleculez
veterán

Érdekes, akkoriban elég sokat torrenteztem, és csak néhány friss mozifilm miatt szóltak, a többi nem érdekelte őket. :F De valami Copyright company is meg volt nevezve. Rég volt. Azóta nem kell torrentezni, mert már streamelünk, jobb az angolunk.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31469) Yeffy válasza vbbb (#31465) üzenetére


Yeffy
veterán

Amióta kiderült, hogy anno mennyit lopott a felsővezetés, lejt menteben vannak...
csak kivancsisagbol, mire erted a lopast? a te store-odban, v altalanossagban?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31470) sh4d0w válasza instantwater (#31464) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel nagyon vigyázz, mert nagyon rosszul is járhatsz vele, ha annak a valakinek eszébe jut hitelt vagy hitelkártyát intézni a "megváltozott" címedre.

Vannak cégek, akik szolgáltatnak identity fraud elleni védelmet - ez általában kimerül annyiban, hogy az adataid mellé tesznek egy flaget, hogy online ne kérhess hitelt, hitelkártyát, csak személyesen.

https://www.actionfraud.police.uk/a-z-of-fraud/identity-fraud-and-identity-theft#:~:text=Identity%20fraud%20can%20be%20described,Order%20goods%20in%20your%20name.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#31471) vbbb válasza Yeffy (#31469) üzenetére


vbbb
őstag

Az évek során jó párszor megkozmetikázták a könyvelést ezért a befektetők be is perelték a céget.Utoljára talán 2017-ben. Ez miatt meredeken zuhant a részvények ára amit azóta sem hevertek ki. Ezért nyerészkednek a melósokon, mert azon lehet a legtöbbet spórolni.

(#31472) Yeffy válasza vbbb (#31471) üzenetére


Yeffy
veterán

az bájos. szoval akkor "general".

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31473) moleculez válasza Yeffy (#31472) üzenetére


moleculez
veterán

Ja, magas szinten ment ám az okoskodás :K Én bolti szinten láttam érdekes dolgokat, ott a payrollal játszottak, de hiába jelentettem a confidental lineon, valahogy semmi nem történt. Ki érti...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31474) vbbb válasza Yeffy (#31472) üzenetére


vbbb
őstag

Mondhatni igen. Amikor még csak a TESCO csinálta a házhozszállítást és nem voltak vetélytársak akkor szaladt a szekér, de ugye a többiek is akartak egy szeletet a tortából.No meg nem jött be az USA terjeszkedés sem, most legutóbb meg a Jack's shops is bukta. Aztán ott az Aldi meg a Lidl, na ezek erőszakosan terjeszkednek a minőség is kiváló. Ezért is szűkítették a kínálatot a boltokban, de még mindig nem tökéletes. (pl 20 féle balzsamecet ki a tarka fa**nak kell?)

#31473 moleculez
Igen, amíg nem lettem tag (Usdaw) addig nekem is számolni kellett a túlórákat. Utána érdekes mód nem.
Valaki az irodából azt is elhintette, hogy aki szakszervezeti tag annak a neve mellé került egy jel. Szóval azt rendesen elszámolták. Undorító egy cég, hiába annyira büszkék rá mennyire támogatják a helyi közösséget.

[ Szerkesztve ]

(#31475) Yeffy válasza vbbb (#31474) üzenetére


Yeffy
veterán

+ moleculez: azert ezeket eleg gaz olvasni. foleg egy ilyen multu, vagy kaliberu cegtol. de aht miert is lepodom meg.

Aztán ott az Aldi meg a Lidl, na ezek erőszakosan terjeszkednek

asszem 2016-ban ASDA warehouse-oztam egy jo ideig, ott is feljott ez az oktatason, h a ket nemet milyen agressziven nyomul. akkor nem kamuztak. :))

nem jött be az USA terjeszkedés sem
ezt olvastam, igen.

a Jack's shops is bukta
azt en nem is tudom, mi volt, csak valahol olvastam rola, ilyen Aldi/Lidli kopp akart lenni, termekek occo' aron?

a minőség is kiváló
azert sztem nem mindenre él naluk, de ez elmondhato kb az osszes grocery retail-rol.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31476) instantwater válasza sh4d0w (#31470) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, ezt már javasolták, de magamat sem akarom direkt szivatni. :(

(#31477) vbbb válasza Yeffy (#31475) üzenetére


vbbb
őstag

Igen a Jack's-et úgy hirdették meg nálunk mint Aldi/Lidl 'gyilkost' és ott csak az átcsomagolt TESCO gazdaságost próbálták eladni többnyire.
Nem is értem mert ugyan ezt majdnem ugyan olyan áron árulják a megint csak átcsomagolt hangzatos nevekkel úgy mint: Woodside Farms/Creamfields/Willow Farm (dairy, frozen), Ms Mollys/Grower's Harvest/Stockwell & Co (gorcery frozen), NIghtingale Farms (produce)
Na ez mind korábbi Tesco Value cucc...a paraszt meg veszi mert jujj de olcsó meg szép a csomagolása. :)

Tesco Finest range meg csak fekete/ezüst (ezen akad meg az ember szeme, minőséget sugall) de nem nagy szám, pl én még nem találtam finom csokit ilyenben. Belga származás ide vagy oda. Erősen túl van árazva, mert ami drága azaz angol szerint csak jó lehet. Nem.

Más, 5 évente kapsz egy piros badge-t meg közös fotó pl a line managereddel akárkivel. Na nekem az 5 éveset nem adták oda, akkor nem is nagyon érdekelt. A mostani 10 éves is úgy látszott nem jár a foreigner-nek, de panaszkodtam ide-oda míg szóltak az egyik manager-nek, hogy ennek járna valami ilyen. Aztán meg is kaptam pár napra rá...a team leader mondta ott van az asztalon valami nekem, de senki sem gratulált a managmentből. Az angolokról persze ott a kép a falon meg feszítenek a jelvényükkel, gondolom nem kellett kérniük senkitől...A store managerünk amúgy is egy sügér pöcs, ha nem ismernéd azt mondanád az Orbán ikertestvére. Nem vicc, egy köcsög. Pedig voltak jó fej store managerek is az évek során akivel pl együtt mentünk partyzni az éjszakában. :DDD

Voltál már magyarországi nagy Lidl-ben? Na ott már a péksütik/pékárú minősége mérföldkövekkel jobb mint akármelyik TESCO-ban. Az egész bolt németes minőségről árulkodik. Az itteniek boltok persze vissza vannak butítva, gondolom a nyereség miatt. Nekem több minden jobban tetszik, vagy már beleuntam a sajátmárkásba nem tudom. Pl baby wipes vagy az 1.23 fontos olasz/francia kávé stb.

Megint más, ez az utolsó ígérem. :D Azt vettem észre, hogy hozzánk az utóbbi években inkább a fehér echte angolokat vették fel vagy esteleg a British színeseket, külföldit szinte senkit se. Vagy ha igen akkor kis hátszéllel pl én segítettem neki bekerülni éjszakára. Ott amúgy is nagy a fluktuáció. Szóval olyan mint diszkrimináció nagyon is ott van a TESCO-nál. Megint egy kis rumor: úgy megy a felvétel, hogy először angolokat néznek aztán a színes angolok majd ezután jöhetnek a külföldiek a job interview-ra. A fenti dolgot nézve látok benne némi igazságot.

És ez mind csak a jéghegy csúcsa...már csak április 5-ig kell kibírnom a cégnél aztán lépek. Fú de várom!

(#31478) fojtviki válasza vbbb (#31477) üzenetére


fojtviki
senior tag

Azt vettem eszre en is, hogy a Lidl es Aldi nagyon jo termekeket arul. Pedig, ha jol emlekszem akkor nem volt ez mindig igy :))

Igen, van szerintem is diszkriminacio, hiaba is tagadjak. A legalja munkakon mndjuk eppen nem, de normal helyeken ugy is az Angol lesz az 1-es szamu az tuti :) Mondjuk tudok eppen ellenpeldat is epp mostanrol. Sogornom elvegezte a nover egyetemet. Jelentkezett korhazba, kardiologiara, es 40 emberbol o lett a legjobb az interview-n. Pedig szinte csak Angolok voltak rajta kivul. Nagyon nehez oda bekerulni, elvileg Europaban az elso 5 legjobb korhaza kozt van, de vilagszinten is a top 10-ben allitolag. Ez volt az alma, ami teljesult :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31479) Yeffy válasza vbbb (#31477) üzenetére


Yeffy
veterán

az igen, szep kis sztorikat irtal le. csak gratulalni lehet a tacskonak. :N
ritka gaz egy legkor uralkodik naluk. mondjuk ASDA-rol is tudnek meselni, meg ha en nem is a shop flooron, hanem chilled warehouseban toltam. az ilyen helyekrol dobbantani kell mihamarabb, ha nem akarod/tudod megszokni/elfogadni az ottani legkort, amit abszolut megertek.

a Tesco Finest termekek bar nem rosszak, de valoban nem nagy szam tobbseguk. es igen, ahogy irod, sok termek tul van arazva. de azert vannak kivetelek.

en igazabol szinte mindenhol talalok olyat, ami vagy nagyon izlik (kaja), vagy nagyon jo az ar/ertek aranya, vagy mindketto. :D
Tacsko, Morri, ASDA, Aldi, Lidli (tudom, tudom, nem igy mondik', de en mar csak ilyen borsodi suttyo vagyok, igy ragadt meg :P ), altalaban ezeken a helyeken szoktam a heti bevasarlasokat intezni, mikor hova van kedvem menni.

a nemet diszkontokbol pl a steakhus nem igazan jon be. vegigprobaltam az osszeset, a legolcsobbtol a sajat "finest" termekukig, daralt, szeletelt, vakuum csomagolt - valahogy nem jo az ize. olyan semmilyen. ebbol pl a Morris hentespultnal szoktam vasarolni, az ovek izlik a legjobban. akar rib eye, sirloin, (tender)loin, vagy csak "occo" skirt - mind bejon. mindenfele finom marhahusijaik (is) vannak.

nem tudom, h az angol Lidli/Aldi valoban butitott-e, otthonrol valoban jok a tapasztalataim (bar ott meg nagy Spar-os is voltam). :DD van jopar termek ami meg toluk jon be, pl tejszinhab. a legjobb az aldis belga hab, nagyon izletes. vagy a tejfol, bizonyos felvagottak - mindket helyrol nagyon franko. :B
na jo, befejezem, mert bar most vacsiztam, de mar nyaladzok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31480) moleculez válasza Yeffy (#31479) üzenetére


moleculez
veterán

Az igazából mindegy hogy hol veszed, a lenyeg a beszallito. De a csomagolt husok mindig izetlen szarok sajna. Ahhoz el kell menni henteshez, ott vagatni. Mi pl a Tariq-t preferaljuk. Meg legalbb nem egy multi zsebét tömöd.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31481) Bubee82 válasza vbbb (#31477) üzenetére


Bubee82
őstag

Errol csak az jut eszembe, hogy "Isten hozott Angliaba". Nem neked, hanem ugy altalaban. En is tudnek meselni boven - lenne mit. Az elejen meg naiv f@sz voltam es hittem valamiben, amiben nem kellett volna. Aztan jottek a pofonok es seggberugasok es sikerult kiabrandulnom a csipkerozsika alombol.

En mar inkabb az orszag mielobbi elhagyasara koncentralok. Koszonom, eleg volt.

Amugy szanalmas, hogy sok joravalo ember elbaszarint olykor egy evtizedet is az eletebol egy adott helyen es ennyi a koszonet - meg meg is alazzak.

[ Szerkesztve ]

(#31482) instantwater válasza vbbb (#31477) üzenetére


instantwater
addikt

Mi lesz Ápr 5-én az adóév végén kívül amiért ki kell bírnod?

(#31483) sh4d0w válasza instantwater (#31476) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Te tudod, de én a helyedben nem haboznék.

https://www.coreinfinity.tech

(#31484) zone válasza instantwater (#31482) üzenetére


zone
őstag

Felmondási idő lejárta gondolom.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31485) moleculez


moleculez
veterán

Volt számtalan melóm itt, vendéglátóban. Azt tanultam, abban helyezkedtem el. Aztán rájöttem, hogy utálom. Nem akarom csinálni. Az meg nem élet.
Szóval kicsivel kevesebbért minimális efforttal szintén kijövünk a suttyó Tesco fizuból. Egyelőre maradok a seggemen. Itt sincs kolbászból a kerítés, de 30 évesen 2 gyerekkel Angliában belefér az, hogy az ember fia elmegy egyetemre, és kezd magával. Na ez az, amit Mo-n nem tehetek meg, hacsak nem anyucival élek. Maradok a seggemen ismét. ;)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31486) vbbb válasza instantwater (#31482) üzenetére


vbbb
őstag

Aham az adó év vége miatt. Aztán rá következő hétvégén vasárnap indulás haza kocsival. Szombaton alszunk még egy jót az új építésű két szobás council házban a matracon (ezt sajnálom kidobni, de beáldozom) amit haver másnap begyűjt és kivisz a szeméttelepre.
Kulcs visszavisz az irodának, postaládába bedob és reménykedünk, hogy franciák nem köcsögösködnek. (Azért biztos ami biztos felxi jegyet veszünk.)

Bár a kormányuk márciustól engedélyezett minden nemű belépést indoklás nélkül UK-ból, elvileg:

"Travel to France is subject to entry restrictions
-On 11 March, the French government announced it was easing restrictions on travel from the UK. From 12 March, arrivals no longer need to justify an essential reason to enter France. All other measures (such as the pre-departure testing requirement) remain in place and apply to all air, car, ferry and train passengers. For further details, please see the Entry requirements
-All travellers from the UK, including children aged 11 and above, will need to present a negative COVID-19 test result (PCR only), carried out less than 72 hours before departure. Arrivals will also be required to self-isolate for 7 days upon arrival, before taking another PCR test
-Arrivals from the UK will need to complete a ‘sworn statement’ (déclaration sur l’honneur) form self-certifying they are not suffering from symptoms associated with coronavirus and have not been in contact with confirmed cases in the preceding fortnight. Arrivals from the UK who have visited non-European countries within the last 14 days remain subject to the requirement to evidence a compelling reason. You should check our COVID-19 advice on things to consider, and be prepared to stay overseas longer than planned"

Információ a maradóknak a változásokról UK-ban:

25 key changes in the UK from April 2021 | National (inyourarea.co.uk)

[ Szerkesztve ]

(#31487) vbbb válasza Bubee82 (#31481) üzenetére


vbbb
őstag

Azért nem csak panaszkodni szeretnék, mert a párom diákhitelét letudtuk és rengeteget utaztunk, sok barátunk lett. Ez mellett elsajátítottuk a nyelvet amivel akár lehet valamit kezdeni. Egy kislánnyal gazdagodtunk és félre is tudtunk tenni némi pénzt (~425 a font oyea :) ) Amúgy is mindig az volt a terv, hogy hazaköltözünk. Ez most pár évvel hamarabb jött el a vártnál. Még egy gyerkőcöt akartunk volna itt vállalni, de a párom egészségi állapota miatt ez nem teljesülhetett. Talán majd otthon, ha rendbejön testileg-lelkileg rápróbálunk egy kistestvérre.

Egy kis infó az otthoni meló lehetőségeimről ha érdekel:
Volt kollegám már jelezte vissza mehetnék IT-ba support help desk-re nettó 200-250k kezdő fizuval ezt 1-1.5 hónapig tartotta is volna, de egyenlőre nem akarok helyileg oda visszamenni (Szeged). Más terveink vannak és az első 3 hónapban fel akarunk töltődni, meg tervezgetni.
El akartam volna valamit végezni OKJ-n, pl a villanyszerelés mindig is érdekelt. De pont év elejétől megszűntek ezek a képzések. :((
Unokaöcsém például elvégzett egy központifűtés, -gázhálózat szerelői OKJ-t és megpályázott egy épületgépész technikusi állást Szombathelyen, még mindig tanulja, de 350k nettó kezdő és a főnöke másnap már küldte neki a céges kocsit. Na ő is mondta, hogy tudna melót ha lenne nekem is ilyen papírom. Szóval vannak lehetőségek otthon is de nagyon sok függ a kapcsolati rendszertől és ki milyen beállítottásgú. Azt azért elmondhatjuk, hogy itt kint is jó ha ismersz valakit aki ismer valakit aki melóst keres. Az itteni melóim is mind a kapcsolataim révén valósultak meg. :)

(#31488) zone válasza vbbb (#31487) üzenetére


zone
őstag

Ha legalább 10 éve itt vagy, miért nem itt mentél vissza IT-ba?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31489) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Tök durva, hogy arra volt idejük hogy bedobjanak egy figyelmeztető levelet, hogy 1000 bünti ha nem töltöm ki a censusos papírt viszont kódot azt cseszték kiküldeni.
:W

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31490) vbbb válasza zone (#31488) üzenetére


vbbb
őstag

Először nem volt erős az angolom ill nem voltam elég magabiztos. Utána volt egy lehetőség (Watford) úgy 4 éve, de nem engem választottak mert azt mertem mondani az állásinterjún, hogy hétvégén nem szeretnék dolgozni. Pedig nagyon örültek nekem, hú de jó végre egy ember akit nem kell betanítani van több év tapasztalata stb. Mutogatták ez meg az hol van mit kell csinálni majd stb. Aztán meg meg jött az üzenet, hogy mégse én.
Na ez lelombozott, és ráhagytam. Egy évre rá megszületett a kislányunk. A rugalmas beosztás a TESCO-ban, plusz átkerültem a hajnali kezdős műszakból 8-órás kezdésre elfogadható volt. És csak 1.5 mérföldre laktunk ahol melóztam. Ha mégis ezt akartam volna itt csinálni, akkor ingázás be Londonba Aylesbury-ből esetleg költözés be. Köszi nem, utálom a nagyvárosi életet, London különösen nem egy vonzó város és mocskos drága. A környéken szinte semmi ilyen lehetőség nincs, vagy erősen alul vannak fizetve az IT technician/Help Desk Support amire az én végzetségem, gyakorlatom megfelelő lenne. Ja meg TESCO-ban is nőttek a bérek, volt túlóra is. Ennyi.

(#31491) Tufa_ válasza GreenGoblin (#31489) üzenetére


Tufa_
aktív tag

nekunk is jott figyelmezteto de a kod a figyelmezteton is ott van

(#31492) GreenGoblin válasza Tufa_ (#31491) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekünk nem volt rajta. Most kértem smsre azt megcsinálom.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31493) Maxxy10 válasza GreenGoblin (#31489) üzenetére


Maxxy10
addikt

Hozzám kijöttek, hogy hello hello miért nincs még kitöltve... :((( Még ott helyben megvárták amíg megkaptam a kódot. Tegnap én is megcsináltam..

(#31494) Yeffy válasza vbbb (#31487) üzenetére


Yeffy
veterán

ja h koltozol haza? ez kimaradt.
te tudod, sok sikert az otthoni lethez, remelhetoleg megtalalod a szamitasaidat. :K

elvégzett egy központifűtés, -gázhálózat szerelői OKJ-t
otthon ugy is jol megy a gazszereloknek. ;] vagy legalabb is egynek biztosan! :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31495) d3tox1c válasza vbbb (#31487) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Sok sikert otthon,azért kicsit irigykedek, de viszont én nem merném meglépni.
Egyenlőre tökéletes itt,csak a szülők, rokonok, barátok(90 százalékuk külföldön, a többi alkesz 🤷‍♂️) hiányoznak.
De ez az egész az évek során már szinte teljesen beszűkült a legközelebbi barátokra, rokonokra.
Amikor ki kell mennem az utcára, esetleg egy boltba, akkor már minden bajom van :/
El szoktam teljesen az otthoni dolgoktól, emberektől,fura ez :/
Találd meg a szamitásaidat, hajrá ;)

(#31496) moleculez válasza d3tox1c (#31495) üzenetére


moleculez
veterán

"De ez az egész az évek során már szinte teljesen beszűkült a legközelebbi barátokra, rokonokra."

Ez nálunk is így van. Gyakorlatilag pár emberrel találkozunk ha megyünk Magyarországra. Akkor is pár órára. :B De amúgy leépítettem magam körül a sok energiavámpírt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31497) BÁ Nutrition válasza moleculez (#31496) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem pont forditva van

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31498) Snoop-y válasza moleculez (#31496) üzenetére


Snoop-y
veterán

Total ugyanez :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31499) Vaze válasza moleculez (#31496) üzenetére


Vaze
őstag

Nalunk is ez a helyzet.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31500) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egy nagyon kellemetlen szitu történt.
Mikor asszonnyal leléptünk britbe, nem foglalkoztunk a TB témával. Eddig nem nagyon vettünk igénybe eü segítséget, így mindig halogattuk a dolgot.
Nos, novemberben hazalátogattunk magyarba, úgy volt, hogy januárban megyünk vissza britbe. Sajnos azóta is itt ragadtunk, és mikor már készültünk volna vissza, elkaptuk a koronát.
Mindkettőnknek októberig van bejelentett jogviszonya britben, viszont nem hoztuk magunkkal a papírokat, illetve mire én megkaptam a P45-öt levélben, már itthon voltunk.

Mindenféle infó van össze-vissza, nem tudom mit kell csinálni...
Tud esetleg valaki tippet hogyan lehet ezt rendezni, vagy most a magyar TB-hez tényleg be kell fizetnünk közel fél millió forintot?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.