Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) #26097408 válasza lumpy92 (#30100) üzenetére


#26097408
törölt tag

Olyan erzesem van mig mi eljutunk a nyugdijig ha egyaltalan megerjuk addig tuti lesz valami. Haboru, valsag amit nem elunk tul, jarvany, meteor becsapodik, termeszeti katasztrofa valami brutal, vizhiany, foodhiany. Bar ezek mar most is vannak de nem olyan mertekben, hogy az emberiseg jelentos reszet elvigyek. Ha ezek valamelyike beut akkor a penz is erteket veszti.

(#30102) Viszlát válasza instantwater (#30095) üzenetére


Viszlát
addikt

Még annyit, hogy hátulról koccanásnál mindig a hátsó a hibás, mert nem tartotta a távolságot, és senkit nem érdekel, ha kivágott eléd egy őrült, majd belefékezett.

Ez nem így van, bár bizonyos helyzetekben a bizonyítása problémás lehet (pl. ha mind a két autóban csak a sofőr ült, ilyenkor jön jól egy dash cam, másik tanú, rendőr). A Highway Code mind általánosságban (Rule 163), mint autópályán (Rule 267) kitér a biztonságos előzés feltételeire, illetve a másik útról való becsatlakozásnál is tiltja (Rule 170). De ez egyébként ugyanígy megvan a KRESZ-ben is.

Rule 163: Move quickly past the vehicle you are overtaking, once you have started to overtake. Allow plenty of room. Move back to the left as soon as you can but do not cut in.

Rule 267: Ensure you do not cut in on the vehicle you have overtaken.

Rule 170: Look all around before emerging. Do not cross or join a road until there is a gap large enough for you to do so safely.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30103) Viszlát válasza instantwater (#30097) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon leegyszerűsítve:

A State Pension a ledolgozott évek után járó összeg (amikor fizettél valamilyen módon NI-t), egy alap nyugdíj tulajdonképpen, nem célja jövedelemarányos juttatást fizetni.

A magasabb jövedelemből ha legálisan dolgozol, akkor a NI contribution-ön túl a fizetésed bizonyos százalékát valamilyen Workplace Pension Scheme-be utalja a munkáltató (illetve vállalkozóként ezt megteheted te magad is), gyakran maga is hozzácsap valamennyit. Ezen felül adókedvezmény formájában az állam is hozzátesz amennyiben adózól a jövedelmedből (ezzel meg is dől a jobban megéri minimálbéres vállalkozónak lenni elképzelés). A Workplace Pension egyébként államilag biztosított 2 módon is: csőd esetén az FSCS kompenzál, csalás esetén az FCF.

Ezen felül lehet akármennyi Personal Pension-öd is, az már csak rajtad múlik, viszont nincs állami garancia, tehát kis túlzással szimpla befektetésnek tekinthető.

Mindhárom nyugdíjtípusról bőséges információ áll rendelkezésre a vonatkozó GOV.UK oldalakon.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30104) Snoop-y válasza instantwater (#30097) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na ez pont eleg arra, hogy a Tescoban vegyel parizsit meg valami kocsisbort minden estere oszt hajra :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30105) zone válasza instantwater (#30099) üzenetére


zone
őstag

Állami nyugdíj külföldön

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30106) instantwater válasza Snoop-y (#30104) üzenetére


instantwater
addikt

Jah. Nyugdíjaskodni haza kell menni, de Angliából kérni a pénzt.

(#30107) tildy válasza instantwater (#30099) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hallgat róla a rendszer , a gov írja. Mivel 11 éve adozom itt nekem heti 60 font körül lenne. Ott van a gov oldalán .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30108) instantwater válasza tildy (#30107) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt tudnád linkelni kérlek?
Vagy ez csak 10 év után jelenik meg?

(#30109) BÁ Nutrition válasza instantwater (#30108) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30110) instantwater válasza BÁ Nutrition (#30109) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi.

Végülis, ha jól értelmezem, 35 év után már kész ráfizetés, mert annyi befizetéssel eléred a max szintet.

(#30111) BÁ Nutrition válasza instantwater (#30110) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Addig ez meg valtozhat mert folyamatosan toljak fel a hatart. Akar ugy is h max nem kapsz melot 6x evesen mondjuk. :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30112) tildy válasza instantwater (#30108) üzenetére


tildy
nagyúr

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30113) instantwater válasza tildy (#30112) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi.
Ezt hol keressem?
Itt nem látok ilyen sávokat, csak a 175 fontos maximumot.

(#30114) Viszlát válasza instantwater (#30110) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt a ráfizetést hogyan sikerült kiszámolni? Tényleg kíváncsi vagyok, hiszen az NI contribution nem kizárólagosan nyugdíjjárulék, illetve még ha annak is tekintjük, perpill évi 262.000 font kereset felett vonnak le a jelenlegi maximum járuléknál többet hetente. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem sikerült megérteni a nyugdíjrendszert, de érdeklődve várom a számolási módszered.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30115) instantwater válasza Viszlát (#30114) üzenetére


instantwater
addikt

(#30116) Viszlát válasza instantwater (#30115) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem, tehát az éveket nézed csak, azt, hogy ténylegesen mennyit fizetsz be ez idő alatt és mennyit kapsz járulékként azt nem. Ez így butaság, még akkor is ha kizárólagosan nyugdíjbefizetésnek tekintjük a NI-t, de nyilván ez a te dolgod.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30117) tildy válasza instantwater (#30115) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugyanezen az oldalon volt nekem .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30118) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Amikor egy angol színésznő itthon forgat és tőlünk rendelnek neki kávéhoz zabtejet akkor azért nagyot dobban a szív. :D

⭐ Stella

(#30119) #26097408 válasza instantwater (#30115) üzenetére


#26097408
törölt tag

Amugy nem ertem mi a gond ezzel az osszeggel. 761 fejenkent egesz jo de ez biztos megy fel az inflacioval. Ha ketten vagytok akkor a duplaja. Mire megeri az ember a nyugdijat valoszinuleg mar hitel sem lesz. Szamlak maradnak csak meg a kaja, gyogyszerek. Arra boven eleg a ket ember nyugdija. Akik meg megtehetik (szerintem itt a tobbseg) az meg szepen sporol es gondja nem lesz. Nekem tetszik hogy nem az alapjan adjak a nyugdijat ki mennyit keres hanem mindenkit egyenrangukent kezelnek ilyen teren. Igazsagos.
Barcsak a berek is igy mukodnenek.

(#30120) Viszlát válasza #26097408 (#30119) üzenetére


Viszlát
addikt

No meg a kötelező és államilag garantált workplace pension alkalmazottként jelentősebb járulék lesz, aminél ráadásul már megjelenik a jövedelmek különbözősége is. A volt munkahelyemen például az általam befizethető 7%-ot ugyanennyivel egészítette ki a munkáltató, amihez még hozzájön az adókedvezmény is, ami így együtt több mint kétszeresét tette ki a NI-nek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30121) tildy válasza #26097408 (#30119) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy hónapra ???? Hol élsz te ? 761 font egy hónapra UK-Ben mocsok kevés ... főleg ha évekig 2000 font vagy jócskán afölött kerestél. Igen mondhatja az ember, akkor pakolt maganba. Hogy? Ha gyereket is vallalaz 1500 a bölcsi , ovi, ha nem tudsz 3ra ott lenni , hogy 3 éves kortól az ingyenesbe járasd.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30122) Snoop-y válasza tildy (#30121) üzenetére


Snoop-y
veterán

761 az arra eleg amit irtam ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30123) #26097408 válasza tildy (#30121) üzenetére


#26097408
törölt tag

En a parommal havi 2300-bol megelunk ugy hogy hazat is vettunk meg uj autot.
Persze nem kaviaron elunk meg nem lamboval jarunk, nincs 100colos tevenk, stb.
Meg lehet elni belole ha en mondom csak nem mindegy hol.

(#30124) tildy válasza #26097408 (#30123) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak a fiamnak meg a lányomnak 2100 font volt tavaly ilyenkor a bolcsije. Es akkor meg lakhatast, az elelmiszert nem szamoltam. PErsze idosen erre nem kell kolteni, de hogy 2300bol most mar nem tudnank megelni, az hot ziher, pedig volt mikor 1300bol is megeltunk ketten, hogy meg pakoltam is felre, igaz nem ma volt,hanem jo 9 ev.
Nem tudom hol eltek, de valoszinuleg valami kistelepulesen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30125) #26097408 válasza tildy (#30124) üzenetére


#26097408
törölt tag

Hat igen aki egyszer elerte a magas eletszinvonalat az utana nehezen tudna annak goodbye-t inteni.
Van is egy olyan musor a TV-ben meg nem mondom melyik csatornan ahol helyet cserel egy kis idore egy gazdag es egy szegeny csalad. Tanulsagos nagyon.

(#30126) Snoop-y válasza #26097408 (#30125) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert tanul es dolgozik az ember, hogy elorebb jusson. Lehet egy szobaban is lakni harom menekult tarsasagaban es tesco-s parizsit majszolni. Viszont ez csak egy ideig mukodik.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30127) Tajrexi válasza Snoop-y (#30126) üzenetére


Tajrexi
tag

Működik az sokáig, ha igénytelen az ember, mint egy fenyő. Egy volt kolléganőmék éltek úgy 5-6 évet 40-hez közel, hogy egy szobát béreltek és abban laktak hárman, (párja, meg a gyermeke) plusz a házban még 3-4 indiai fószer. :DDD

(#30128) Maxxy10 válasza Tajrexi (#30127) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem egy embert ismerek akik már 10+ éve szobát bérelnek, egyszerű anyagi okokból.
Mondjuk én soha nem mennék el ilyen liba nyelvű házba lakni mint ahogy fent is írtad. De barátokkal egy full magyar ház szerintem nem rossz.

(#30129) tildy válasza #26097408 (#30125) üzenetére


tildy
nagyúr

Laktunk 10 emberrel is egyutt, melyszegenysegbol jovok, gyerekkent lyukas cipoben jartam iskolaba. Nem arrol van szo, hogy adott eletszinvonalat elerte, az nem tud alabb adni. De 2300 fontbol nem tudnam kifizetni a gyerekemnek a bolcsodet, meg a lakashitelt a rezsivel, ugyanis a ketto egyutt tobb mint 3000 font.Ezen nincs mirol beszelni.
De gyanitom neked sem menne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30130) ronson válasza tildy (#30129) üzenetére


ronson
őstag

Ezért van a UK-ben sok egyéb lehetőség, a családi költségvetés egyensúlyban tartására. Ez nagyon a klasszikus út, ahogy ti csináljátok, de vannak egyéb más lehetőségek is.

(#30131) #26097408 válasza Snoop-y (#30126) üzenetére


#26097408
törölt tag

Pont ezt mondtam. Aki elerte azt a bizonyos szintet mar el sem tudja kepzelni milyen azalatt elni es mindent ugy kepzel el ahogy te. Menekultekkel elek es parazsit eszek mar evek ota, a seggem meg kilog a gatyambol...🤦🏼‍♂️

tildy: szerintem nem olvastad figyelmesen amit irtam. 2300-at keresunk ketten es megelunk. Fizetjuk a mortgage-et, szamlakat, PCP-t es a gyerekem is oviba jar. Es meg felre is tudunk tenni. Nem sokat, ugy havi 300 fontot kb. de az is tobb mint a semmi. Szoval igen van elet meg lehetosegek ilyen fizuval is. Az egesz akarat es geographic kerdese.

(#30132) Ck. válasza tildy (#30129) üzenetére


Ck.
addikt

Kicsit északabbra is van élet, negyed olyan ingatlan árakkal, igaz a bérek is kisebbek, de nem negyed annyival. Ha valaki az adott szektorban talál munkát fentebb is, akkor összeségében sokkal jobban kiadja a matek.

[ Szerkesztve ]

(#30133) Snoop-y válasza #26097408 (#30131) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem azt mondtam, hogy te ugy elsz viszont sokan masok igen :U

En is laktam hetedmagammal egy alberletben koszonom nem kerek belole :D

Lehet sporolni esszeruen (mi is megnezzuk mire koltunk)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30134) #26097408 válasza Snoop-y (#30133) üzenetére


#26097408
törölt tag

Megha nem is nekem szantad akkor is serto ilyet irni, igy lenezni azokat akiknek nem olyan “jo a sorsuk”. Illetve azzal elintezni mert azert tanult meg dolgozott az ember, mintha a masik reteg nopla a napot...Ez a masik forumtarsra is igaz aki gyakorlatilag leigenytelenezte azt a reteget.
:(

(#30135) Snoop-y válasza #26097408 (#30134) üzenetére


Snoop-y
veterán

Semmi kulonleges nincs abban, hogy beadod oviba a gyermeket, ez nem luxus.
Akinek meg igen az szerintem marha gyorsan kezdjen el gondolkodni mert nyugdijkor lesz meglepodes...

Mod:
Nem lenezes volt hanem megallapitas. Amugy en sem ezustkanallal a szamban szulettem.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30136) instantwater válasza Snoop-y (#30135) üzenetére


instantwater
addikt

Ha valaki mondjuk a minimálbér fölött keres kicsivel, annak nem éri meg 1200 fontot kifizetni ovira, inkább otthon marad a gyerekkel.

(#30137) Ck.


Ck.
addikt

Autós kollégákat kérdezném, szerintetek is állítani kellene a fényszórón? A vetítési kép nekem valamiért nem kerek, pláne nem a bal oldali közlekedésben, vagy szerintetek jó így?
Ez egy statikus led, itt külön nem lehet menüből átállítani a jobb/bal oldali közlekedéshez a lámpát, tehát nem user error.
[link]

Köszi a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

(#30138) Ck. válasza Ck. (#30137) üzenetére


Ck.
addikt

Kicsit lassan töltötte fel a videót, de mostmár él a link. Erősen off topic a téma, csak azért írtam ide, mert a brit, bal oldali vetítési kép miatt nektek talán jobban szemet szúr, hogy ilyennek kellene lennie vagy nem.

(#30139) aero. válasza Ck. (#30138) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mi az a folt baloldalt? Mintha valamit kitakarna allandoan. Amugy a baloldalnak kellene messzebb vilagitania.

(#30140) Balinov válasza Ck. (#30138) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz az a bal oldali feher vonalnal levo vakfolt a fenycsovaban nem normalis

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30141) Yeffy


Yeffy
veterán

[link]
hihetetlen, mi megy itt. :((( :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30142) Alvin_ti4200 válasza Yeffy (#30141) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

No komment...nagyon nem örülnék egy ismét pocsék gyenge fontnak, mert folyamatosan amerikai részvényekbe fektetem a pénzt lassan egy éve (és ez még így is lesz jó sokáig).

(#30143) Yeffy válasza Alvin_ti4200 (#30142) üzenetére


Yeffy
veterán

en inkabb amiatt, h hosszabb tavra terveztem/nem az itt letemet, de hat ki tudja, meg mi lesz itt... :((( :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30144) Tajrexi válasza Yeffy (#30143) üzenetére


Tajrexi
tag

Borisszal az élen? Még a hullámvasút és a cirkusz el sem kezdődött. :))

(#30145) Yeffy válasza Tajrexi (#30144) üzenetére


Yeffy
veterán

ne is mondd

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30146) FeRkE válasza Tajrexi (#30144) üzenetére


FeRkE
őstag

Elvileg mar csak par honap es lelep, szegeny kis tudeje nem birta a nem is veszelyes koronavirust...

(#30147) Maxxy10 válasza FeRkE (#30146) üzenetére


Maxxy10
addikt

Addig gyorsan szét kapja az országot amennyire csak lehet... Az a Kanada egyre csábítóbb :K

(#30148) Alvin_ti4200 válasza Yeffy (#30143) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én kettő, nagyon max három évre terveztem Londonban (és a UK-ban) maradni, most telt le az első év, a vírus és a relatíve stabil és jól fizető munkám miatt nem terveztem ugrálni, viszont pár héttel ezelőtt elkezdtem elképesztő mennyiségű információt begyűjteni és utána járni annak, milyen módon lehet Kanadában munkát vállalni és ha csak átmenetileg is, de oda költözni (a cél leginkább Torontó, Vancouvernél már annyira nagy az időeltolódás, hogy a kapcsolattartás az otthoniakkal majdhogynem lehetetlen lenne).

Maxxy10: ha még nem kezdtél el informálódni, ajánlom, hogy láss munkához, mert elég sokféle út van Kanadába, viszont nem mindegyik elérhető mindenkinek és van, amelyik sokkal tovább tart és nehezebb, mint egy másik. Kezdésnek a Moving2Canada oldal (van YouTube csatornája is a srácnak) jó kiindulási alap lehet, de vannak UK-ból Kanadába költözött angolok is, akik dokumentálták az egész folyamatot. Az Express Entry a legnépszerűbb, de oda kell elég magas IELTS nyelvvizsga például, mert ha jól teljesítesz rajta, akkor a végzettséged után dupla pontot kapsz, stb. Sajnos az életkorra is kapsz pontszámot és 30 év felett ez folyamatosan csökken, én például a magam 36 évével a határon vagyok, hogy mennyire tudom kompenzálni más dolgokkal a kieső pontokat. Az IEC program felső korhatára 35 év, így abban már részt sem tudok venni, de van Global Talent Stream is például, szóval ha komolyan mozgat Kanada, én a helyedben elkezdenék nézelődni, mi fán terem az immigration :)

[ Szerkesztve ]

(#30149) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#30148) üzenetére


instantwater
addikt

Most nézem, hogy Toronto még Budapestnél is délebben fekszik. Wow. Nekem eddig Kanada = hideg volt :DDD

(#30150) Yeffy válasza Alvin_ti4200 (#30148) üzenetére


Yeffy
veterán

nekem is volt hasonlo otletem, de (egyelore) nem tervezek Europan kivulre koltozni.
aztan persze ki tudja, mit hoz a jovo.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.