Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) darvinya válasza blakey (#33397) üzenetére


darvinya
titán

Ez így működik jól, mert minek 2 digitális csatornát működtetni.
Arról nem is beszélve, hogy Tv-n lenne hang miközben hangeszközben is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33402) rostiron válasza darvinya (#33401) üzenetére


rostiron
őstag

Szia

Csak találgatok, de nem lehet hogy ahol az spdif optikai ( piros fény) ott nem szól a hdmi, ahol az spdif koaxiális
ott estleg mindkettő szól ?
Mert a Beelink M18 boxomnál nálam se szól együtt. ( Az is toslink )

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#33403) darvinya válasza rostiron (#33402) üzenetére


darvinya
titán

Nekem AV coax SPDIF van, nincs T95N-en optikai aljzat.
Tehát nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33404) kmarci25


kmarci25
veterán

Mi történhetett? kszaq és adamg sem frissített már régóta. :F

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33405) blakey válasza kmarci25 (#33404) üzenetére


blakey
titán

kszaq már nem nagyon frissít, a 8.90.4 meg hamarosan jön. Mi az ami hiányzik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33406) kmarci25 válasza blakey (#33405) üzenetére


kmarci25
veterán

Igazából semmi, csak csodálkozom... Január elején szinte 2 naponta jött egy frissítés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33407) blakey válasza kmarci25 (#33406) üzenetére


blakey
titán

Már írtuk, vége a kánaánnak, szépen áttérnek a hivatalosan támogatott boxok irányába és a többinel vagy megy vagy nem, nem nagyon fognak foglalkozni azokkal. A pontos leírást majd megtudjuk, itt is említettük, hogy milyen iányt vesz az LE. Ha szerencsénk van akkor lesz néhány box amivel nem lesz gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33408) szabi__memo válasza blakey (#33407) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez miért érdekes nem hivatalos le esetén mint amilyen az kszaq és adam féle?

(#33409) blakey válasza szabi__memo (#33408) üzenetére


blakey
titán

Mert hivatalossá teszik, változások vannak folyamatban, kszaq már nem nagyon fejleszti külön a "buildeket", közösen dolgoznak rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33410) castiels


castiels
addikt

sziasztok.

x96mini nél hbo go app home, nem tudom kiválasztani a szolgáltatót rámegyek és semmit nem csinál..miért?

(#33411) canniball válasza junkpod (#32821) üzenetére


canniball
nagyúr

Pont ilyen.

(#32837)
"Nézd meg a harmony programozást, mi van a stophoz rendelve..."
Ez.

(#32842) M_AND_Ms!
Köszi, feljegyeztem! Szeretem az egyszerű megoldásokat így egyelőre a szám gombok átprogramozása mellett tettem le a voksom, aztán ha szükség lesz rá később visszatérek erre.

Más.
Egyik probléma megoldva áthidalva, itt a másik: hálózatról (w7 smb, gigabites portok a routeren, cat5e kábelek) nem mennek a HD tartalmak. :((( Az SD megy, de a HD-t eleve puffereléssel indítja majd kb. 1-3 másodpercenként beszaggat. Egy fájlt teszt jelleggel feltoltam pendrivera onnan vitte, ugyanezen fájlt a PC hálózatról viszi (pedig ott a powerline adapter is gyengíti a láncot), de az x96 nem - ilyenkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33412) kokopo válasza Ejelhar (#33262) üzenetére


kokopo
aktív tag

OpenVPN megfelelne nekem, ha megtalalnam es betudnam allitani (LE-Kodi) :DD

(#33413) headhunter válasza blakey (#33405) üzenetére


headhunter
addikt

"Hamarosan" = Ezen a héten?

Az eddig üres könyvtárak (dtb) "megteltek"... [link]

(#33414) blakey válasza headhunter (#33413) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, ha már feltöltőtték a dtb-ket akkor tényleg nemsokára itt az új verzió, azt írta, hogy addig nem tölti fel az új dtb-ket, mert a régiekkel nem feltétlenül jó és komolyabb újítások, változások lesznek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33415) ttt válasza blakey (#33414) üzenetére


ttt
senior tag

Nem is lenne jó új .dtb-t amíg nincs új image - szóval akkor nem tudni mi van :U

A 905d-hez egy nappal későbbi az image az azelőttihez képest ...

[ Szerkesztve ]

(#33416) blakey válasza ttt (#33415) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy milyen változások lesznek, tulajdonképpen a TX3 mini miatt várom, szerintem az S905W-k esetében (is) lesz előrelépés.
Please note these DTB's are designed to be used with 8.90.4 or above
For earlier versions please use the DTB's located @ https://sx05.eu/s905/8.2/device_trees/

Mindegyik dtb mai feltöltés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33417) tócószámtech


tócószámtech
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki nekem segíteni nagyon megköszöném,adott egy Mecool Kii Pro hybrid S905D 2GB DDR3 sd kártyáró akartam custom romot felrakni elindult a zöld robot és kiírta upgrading aztán hirtelen sötétség lett a képernyőn és nem is ad képet csak a kék led világít rajta.
Recoverybe próbáltam belépni a fogpiszkálós módszerrel nem reagál semmit rá.Tehát nem tudom az usb burning toolt használni de az sdkártyával sem tudom mert nincs kép a tv.......ötlet valakinek

(#33418) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Ha már ennyire közeleg az új verzió, akkor lenne is egy kérdésem. A korábban linkelt LE fórumon a támogatott készülékeknél (The consensus afaik is for LE to only support single board computers RPi/Odroid/LePotato/RK and possibly L1 widevine boxes WeTek/Minix) az RK az melyik gyártót, márkát jelenti?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#33419) ttt válasza blakey (#33416) üzenetére


ttt
senior tag

már azzal elkeverdtem, hogy a Leia bétákat eleve nem 9-s bétának nevezik - lehet ez csak az én hülyeségem :F

(#33420) junkpod válasza darvinya (#33392) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt írtad nincs erősítőd, lehet mivel így nincs passthrough bekapcsolva, ezért nincs egyszerre a két hang.

Box's don't touch!

(#33421) canniball válasza canniball (#33411) üzenetére


canniball
nagyúr

Update: átmásoltam a tesztfájlt az asztali gépem megosztott mappájába, onnan viszi. Ezek szerint csak a szerverem nem tetszik neki. :((

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a codecinfo-t (billentyűzeten "o" betű) merre keressem a Keymap Editorban?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33422) junkpod válasza canniball (#33411) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem is hasonló a tavom, nyugodtan pobald ki az általam feltöltött remote.conf + keymap.xml fájlokat.
Amit mutattal az nem a harmony programozása.

Box's don't touch!

(#33423) ttt válasza ztsoft (#33418) üzenetére


ttt
senior tag

Az Rk - gondolom - a Rockchipsetet jelöli

(#33424) darvinya válasza junkpod (#33420) üzenetére


darvinya
titán

Mi van?
Ha rácsatlakoztatnék erősítőt, akkor HDMI-n is lenne hang.
De akkor minek az erősítő??????

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33425) Beni2360 válasza canniball (#33421) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a codecinfo-t (billentyűzeten "o" betű) merre keressem a Keymap Editorban? - Egyszer találtam meg azóta sem és nekem sem árulták el.
Én is kíváncsi lennék és már el menteném a nasra.. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33426) sugarforce válasza darvinya (#33424) üzenetére


sugarforce
őstag

mondjuk ha nem akarsz erősítőt kapcsolni?! Nálam az összes boxon megy le alatt mindkét digit csatorna egyszerre és ez így is jó.
Mivel két lehetőséged van használni a cuccot:
-spdifen erősítő - hdmin tv, ebben az esetben tv lehalkít és kész a csoda
-hdmi->erősítő->tv és spdif nem használva.

(#33427) junkpod válasza Beni2360 (#33425) üzenetére


junkpod
nagyúr

Neked is: használd a feltöltött keymap.xml fájlomat, szerkeszd igény szerint, ha megnyitod, látni fogod, hogy milyen egyszerű.

Box's don't touch!

(#33428) ztsoft válasza Beni2360 (#33425) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha egyre gondolunk, akkor a Global->Other->Show codec info vagy a Fullscreen Video->Other->Show codec info (lehet, hogy még több helyen is szerepel), nekem az utóbbi van hozzárendelve egy gombhoz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#33429) darvinya válasza sugarforce (#33426) üzenetére


darvinya
titán

Szuper, de akkor minek SPDIF?
Pont az a lényeg, hogy SPDIF megy akkor nem kell HDMI.
Az meg.egyenesen szuper mikor 2 eszközön megy, mikor csak 1 szeretném, s megoldás Tv lehallkítása.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33430) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Megcsináltam a kábelt szól az erősítőn. De a legérdekesebb, hogy teljesen mindegy hogy a box-on hdmi-re vagy spdif-re van állítva, mindig van hang a tv-n is meg az erősítőn is.
Ez akár normális is lehet, vagy hibás ez a box ??? Android

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#33431) sugarforce válasza darvinya (#33429) üzenetére


sugarforce
őstag

Mert spdifes erositom van amin nincs hdmi :O
Belem 20 eve is az ivodott ha erosito van kapcsolva akkor tv lehalkit, dvd lejatszos korszakban pl. Nem egy nagy faradtsag.
Lehet a kakan is csomot keresni persze.

[ Szerkesztve ]

(#33432) Beni2360 válasza ztsoft (#33428) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi, majd megsasolom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33433) Ejelhar válasza kokopo (#33412) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Fel van erre készítve az LE, erre az egy VPN-re.

Szóval ...

a.) az OpenVPN szerveren legyártod a kliens kulcsait és konfigját, majd bemásolod az LE alá, praktikusan a /storage/.config alá.

b.) Szerkeszted a "gyári" /storage/.config/system.d/openvpn.service.sample file-t, itt az "ExecStart" kezdetű sor érdekes, itt mondod meg hol találhaó pontosan az openvpn konfig.
Ha kész átnevezed a file-t, a végéről törlöd a sample részt.

c.) Engedélyezed az automatikus indítást:
systemctl enable openvpn.service

majd kézzel -hogy nem kelljen rebootolni emiatt- elindítod:
systemctl start openvpn.service

Ha jól működik, akkor kiépíti a tunnelt és felhúz egy TUN/TAP interface-t valamilyen IP címmel, ezt az ifconfig paranccsal ellenőrizheted.

(#33434) kmarci25 válasza blakey (#33414) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, erre leszek kíváncsi, mármint a komolyabb változásokra...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33435) darvinya válasza rostiron (#33430) üzenetére


darvinya
titán

És (#33431) sugarforce

Lehet bug-os fw, mert átkapcsol SPDIF-re, akkor másik csatornán nincs jel.
2 box-omon (Amiko, T95N) is így működik, sőt Tv-n külső hang csatornára (Optikai kimenet) kapcsolva sincs tovább hang a Tv-n.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33436) kokopo válasza Ejelhar (#33433) üzenetére


kokopo
aktív tag

Ez magas nekem 1 kicsit, de megprobalom
Koszi

(#33437) Ejelhar válasza kokopo (#33436) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Segítek majd ha elakadsz. Itt igazából a fő gond az, hogy kevés router támogatja az openvpn-t, tehát megfelelő eszköz kell a túloldalra. Az ugye a szerver.

Az LE alatt csak bemásolod a VPN konfigot, szerkeszted a gyári példa filet (megmondod neki hol van pontosan a konfig, átnevezed, majd a szervízt engedélyezed (vagyis bootkor induljon el automatikusan).

(#33438) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Megérkezett a T6 S905x box. Már fut is rajta a Librelec, de sajnos a távirányítót még nem skerült beüzemelnem. A LIBRELEC Configfiles mappájában nem találok remote.config fájt, valahogyan át kellene másolnom az Androidból. Ehhez kérnék segítséget. Hogyan kell? :U Hogyan tudok bejutni az Android /system/etc/remote.conf mappájába?

[ Szerkesztve ]

-

(#33439) korcsi válasza canniball (#33421) üzenetére


korcsi
veterán

Az egyik része a Playerprocessinfo-ba van a másik pedig a PlayerDebug-ba került. Én csak keyboard.xml-t használok, van ennek jelentősége?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#33440) dugesz77


dugesz77
őstag

Most egész olcsó a X96 Mini 1GB/ 8GB ROM 905W-s box a CADEALS11 kuponnal 19,9$..

[ Szerkesztve ]

(#33441) Ejelhar válasza koma106 (#33438) üzenetére


Ejelhar
senior tag

https://mobilarena.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_15844-15844.html

(#33442) sugarforce válasza darvinya (#33435) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor bugos volt eddig 4 boxon is a 7es le , 8-as le-bol vagy 4 verzio, meg a leia betaja is ezek szerint, ugyanis mindegyiken igy mukodott nalam az spdif/hdmi output.

(#33443) szabi__memo válasza Ejelhar (#33441) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Próbálj meg legyszíves kattintható linket beilleszteni ne csak az elérési utat magát. Mobilon elég gáz ezt kezelni, de amúgy is ocsmány.
Köszi

(#33444) kokopo válasza Ejelhar (#33437) üzenetére


kokopo
aktív tag

Lehet 7vegen allok neki, ha lessz idom :R Elore is koszi a segitseget

(#33445) Keef_Lee válasza szabi__memo (#33443) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

(#33446) szabi__memo válasza Keef_Lee (#33445) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, így :) köszi

(#33447) DoItYourself válasza szabi__memo (#33443) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sztem ő is mobilról dobta be a linket. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#33448) szabi__memo válasza DoItYourself (#33447) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, én is onnan szoktam jól megcsinálni. Mondjuk az appból könnyebb mint böngészőből.
/Reklám off/ :)

(#33449) divan válasza sugarforce (#33442) üzenetére


divan
senior tag

Nekem is így működik, le kell halkítani a tévét, különben van egy kis visszhang. Még a WDTV Live-on is így működött.

(#33450) ERPY válasza szabi__memo (#33448) üzenetére


ERPY
őstag

Milyen app-ból?
Megvan, sorry.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.