Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) junkpod válasza stigma (#33197) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ha neked van gondod, akkor sokat segít ha arról teszel fel képet nem maserol...
Várjuk a képeket, működnie kell.
(Jó lenne ha a kedves ph közönség leszokna ezekről a külső kepforrasokrol, lassúak, reklámoznak...)

Box's don't touch!

(#33203) krsanko válasza blakey (#33200) üzenetére


krsanko
tag

Nálam 2.0 és mennek a HD hangok,még az Atmos is..Szerintem nincs köze hozzá.Hangtovábbítás legyen engedélyezve és a hangformátumok mindegyike is ,a többit elintézi az AVR DSP procija.

(#33204) stigma válasza junkpod (#33201) üzenetére


stigma
addikt

(#33200) blakey,(#33201) junkpod :

köszi mindkettőtöknek, 5.1-et átállítottam 7.1-re, a képet elötte csináltam, egyenlőre nem megy a HD hang csak max DTS.

Kszaq féle 8.2.3.1-van rajta mint a képeken is látszik.

Egyenlőre furcsa az is , hogy beállítottam azt hogy mikor a menüben vagy bármiben mászkálok legyen hang, tehát ha más menüpontba vagy épp felületen vagyok akkor adjon hangot, az egyenlőre szakadozik => szakadozás alatt azt értem hogy kb elmegyek a filmek menübe, majd mikor scroll-ozom lefele akkor nem ad hangot hanem csak akkor mikor már filmet indítok....Ezt a fogalmat bocs de csak így tudtam leírni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#33205) t.zolka válasza #99499520 (#33202) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Hmmm... az érdekes. Milyen lejátszókkal próbáltad?
Próbáltam még egy-két filmet átkonvertálni, ugyan azokkal a beállításokkal, feltöltöttem azokat is az Oblivion mellé. Norbit hibátlan, mindegyik lejátszón, nincs zöld csík. Rihanna, nem csak alul, de jobb oldalt is vékony zöld csík. Nem értem én ezt :F

(#33207) junkpod válasza blakey (#33200) üzenetére


junkpod
nagyúr

A decoder output-nak nincs köze a dtshdma passthrough kimenethez.

Box's don't touch!

(#33208) footy válasza vargalex (#33178) üzenetére


footy
addikt

+(#33179) blakey
Ebben az imageben nem találom wait for network opciot.

GRANT ALL ON *.* TO 'kodi'; beutottem a MySQL alatt, szoval a jogosultsagnak passzolnia kellene.

(#33209) junkpod válasza stigma (#33204) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mutasd meg a videó lejátszási beállításokat is.

Box's don't touch!

(#33210) junkpod válasza footy (#33208) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szét nem az a LibreElec beállításokban van nem Kodi beállításokban.

Box's don't touch!

(#33211) blakey válasza footy (#33208) üzenetére


blakey
titán

Pedig ott van, csak Felszínt változtattál így nem lehet olyan egyszerűen megtalálni, de Csicsóka jóvoltából van olyan kiegészítő amivel láthatod vagy most gyári, Estuary-ra váltasz és beállítod majd vissza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33212) stigma válasza junkpod (#33209) üzenetére


stigma
addikt

A felhőbe fellőttem 2 képet...Maygar AC5.1 esetén van hang, ha 5.1-re váltok vagy 7.1-es hangra mely HD-Master autio vagy TrueHd akkor sajnos nincs hang.

Viszont 1 filmet elinítottam talán Dunkirk vagy enm tudom ott ami volt DTS-HD Master azt lenyomta...

Viszont ezen kívül szenvedek de majd utánaolvasok mert lehet ,,user error"

Segítséget köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#33213) blakey válasza stigma (#33212) üzenetére


blakey
titán

Szinte biztos, mert az összes HD hang megszólal ugyanazzal az eszközzel csak SD-ről..

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33214) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Itteni ajánlásra vettem a MECOOL M8S PRO TV Boxhoz egy Ugreen USBB hub-ot gigás Ethernettel, igen ám de a lant ebbe dugva a készülék azt írja nincs kapcsolódva (usb-s dolgok erről simán mennek), visszadugva a box Ethernet bemenetére megint van net automatikusan kapcsolódik újra.

Mit kell beállítanom, hogy az Ugreen eszközön keresztül is legyen?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#33215) junkpod válasza stigma (#33212) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bár nem mutattak videó beállítás képet de arra tippek be van kapcsolva a sync video playback to display opció. Ha igen, kapcsold ki

Box's don't touch!

(#33216) kovacss72


kovacss72
aktív tag

X96 boxomhoz vettem ugreen 20265 -t (usb3 hub-gigabit adapter). Hálózaton az adatátvitel 40 MB/s sebességről indul, majd a felére csökken, 2,5" HDD -t használva. Gondoltam segítek rajta, USB - 3,5x1,35 átalakító kábellel telefontöltőről (5V 2A) megtápláltam a HUB -ot. A csatlakoztatott HDD ilyenkor viszont el sem indul. Mi lehet a gond?

(#33214) Breki: Nálam semmit sem kellett állítgatni, azonnal működött.

[ Szerkesztve ]

(#33217) Beni2360 válasza t.zolka (#33205) üzenetére


Beni2360
félisten

A Rihanna.x265.10bit_preview miért 29.970?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33218) footy válasza junkpod (#33210) üzenetére


footy
addikt

+(#33211) blakey

Most nezem, be van kapcsolva az opcio.
Egyeb otlet?

(#33219) t.zolka válasza Beni2360 (#33217) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Passz! A Blu-ray-en is ennyi.
Képkockasebesség: 29,970 (30000/1001) FPS

Nálad is ott a zöld csik?

[ Szerkesztve ]

(#33220) Beni2360 válasza t.zolka (#33205) üzenetére


Beni2360
félisten

Na most voltidőm megnézni a filmeket. Igaz S912 gép van most beüzemelve.
A 29.970 már tudom a választ. Ott is látható oldalt a csík.
Anno én is bele estem ebbe a hibába amikor filmeket konvertáltam. Nálam úgy jelentkezett ez, hogy mintha vissza kunkorodna a film és nálam csak néha váltott zöldre de általában fekete csík keletkezett. A zöld csík szerintem már a szín keveredésből adódik. Ki is takarta a képet. Ezt a takarás meg kéne valahogy nézni.
Ez akkor volt észlelhető amikor magasabb bitrátájú filmből készült alacsonyabb és valami a kódolásnál a függőleges képaránnyal voltak gondok. (Pl MKV-ből DVD kép.)
Ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást, akkor eltűnik a zöld, viszont így nézhetetlen, annyira szaggat! - tehát gyorsítás nélkül mér nem tudja vissza tolni az alját. Aztán lehet, hogy az egész amit írtam nem lehetséges. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33221) stigma válasza blakey (#33213) üzenetére


stigma
addikt

(#33213) blakey: Ezt passzolom, de SD-m nincs itthon, majd holnap átpakolom ha találok egyet, vagy gondolom pendrive-ra is jó lesz ha kiírom, mert abból van 2-3 db :DDD

(#33215) junkpod :Töltöttem fel új képeket, de most utánakeresek forumban mitől lehet ez.

köszönöm mindkettőtöknek a gyors és konstruktív hozzáállást. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#33222) blakey válasza t.zolka (#33219) üzenetére


blakey
titán

LE alatt ott a zöld csík 2 anyag esetében de Apple TV 4K-n, Sony Blu-ray lejátszón nincs zöld csík, még nem néztem utána, hogy mi lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33223) junkpod válasza stigma (#33204) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor nem marad más mint az erősítő. Próbáld a prologicII helyett autó surround módra állítani...

Box's don't touch!

(#33224) t.zolka válasza Beni2360 (#33220) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Azt néztem, ha a Handbrake alatt a GPU kódol, szinte minden tesztelt film alján/oldalán ott a zöld csík, ami csak az Amlogic-os lejátszókon látszik! Viszont, ha a CPU kódol, akkor nincs csík, de így egy film átkódolása kb. 35 perc helyett akár órákig is eltart(ana), ha hagynám neki. :D Nem értem én ezt az egészet :F :W

Íme, Oblivion CPU-val kódolva: [link] nincs zöld csík! :W

[ Szerkesztve ]

(#33225) blakey válasza t.zolka (#33219) üzenetére


blakey
titán

A 10bitet nem értem, hagyd nyugodtan 8 biten.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33226) t.zolka válasza blakey (#33225) üzenetére


t.zolka
aktív tag

8 biten is ott a csík.

És valahol azt olvastam, hogy a 10 bites színmélységgel jobb/szebb lesz a végeredmény.

(#33227) blakey válasza t.zolka (#33226) üzenetére


blakey
titán

Nincs ott a csík, legalábbis nálam jó, csak a 10 bites Oblivion és Rihanna esetén van csík.
És valahol azt olvastam, hogy a 10 bites színmélységgel jobb/szebb lesz a végeredmény. - de nem így hanem a készüléken beállítva, tehát a Blu-ray lejátszón, médialejátszón. Nálam arra van állítva a Blu-ray lejátszó és az Apple TV, kszaq féle LE nem tudja.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33228) blakey válasza blakey (#33227) üzenetére


blakey
titán

Jaj, nem az Oblivion hanem a Norbit jó, de a 8 bitet hagyd meg, nem kell a 10 bit illetve itt valami a kódolásnál bukik meg, mert olyan lesz amit az LE nem kezel normálisan, más lejátszókon nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33229) t.zolka válasza blakey (#33228) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ugye, hogy ugye? :D
Nem értem, hogy a Norbit miért lett jó, miben más a forrás, mint a többi. Vagy tíz filmet próbáltam, de csak az lett csíkmentes. És azt sem értem, hogy ha a CPU kódol, akkor miért lesz szintén hibátlan, zöld csík mentes mindegyik, Amlogic-os lejátszókon is!

(#33230) junkpod válasza t.zolka (#33229) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lehet valami olyasmi lehet a háttérben hogy a kép meretnek 8-cal oszthatonak kell lennie?

Box's don't touch!

(#33231) blakey válasza t.zolka (#33229) üzenetére


blakey
titán

Valami színtér probléma lehet, mivel más médialejátszókon nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33232) stigma válasza junkpod (#33223) üzenetére


stigma
addikt

Ojs, kiprobalom és visszajelzem. Sajnos ezt csak holnap tudom összehozni.

Köszönet mindkettőtöknek a segitséget :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#33233) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!

Egyelőre Rpi2-vel játszom le TV-n a NAS-on tárolt médiát és youtube videókat. Azonban néha pl. mediashark lejátszásnál meg-meg akad. Szeretnék majd egy kicsit pörgősebb rendszert, illetve gondolva majd egyszer lesz 4k TV, akkor abba ne haljon bele.
Olvastam az összefoglalót, de nem teljesen tiszta. Szóval ha jól értem az S905D a jelenlegi legjobb?
CEC-re szükségem van, illetve Gigabites hálóra.
Ami a lényeg, hogy Kodi könnyen fusson rajta akar android akar LE alapon.
Melyik márka preferált stabilitás es garancia szempontból?
(még új vagyok ezen a téren)

(#33234) palank


palank
csendes tag

Nálam tökéletes a 720p felbontású HBO GO a laz**** repo-ból, webes HBO GO regisztrációval, nem tudom másoknak mi a gondja vele, a függőségeket automatikusan telepíti...

(#33235) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok libreELEC-re van mytv telenor vagy mindig tv app?

(#33236) junkpod válasza fcbarca (#33235) üzenetére


junkpod
nagyúr

Olyasmi. Movieshark topik.

Box's don't touch!

(#33237) mimey


mimey
tag

Sziasztok!
Tegnap kaptam kézhez a Geekbuying-os Mecool M8S Pro+-t. Leírom az első benyomásaimat.

Két MiniMXIII-at hajtok egyet tv-n, egyet egy CL720 „projektorral”.
Vettem egy 4K tv-t (43MU6102-t, de bár csak ne tettem volna, a 40F6500-nak sokkal szebb képe volt), és kíváncsi voltam a 4K tartalmakra, viszont ehhez meg kevés volt a gigabites miniMXIII SOC.

Szóval első benyomás: van rajta reset gomb.

Először csak a rajta levő androidot próbáltam ki, de elsőre nem jött össze, mert nem sikerült a képet kicsikarnom belőle. M8S Pro+ VSX-329  Samu 43MU6102.
21:9-ra monitorra kötve viszont azonnal volt kép.

A monitorra kötve LE 8.2.3.1 ment fel rá. Dugesz77 fórumtárs által linkelt dtb-img és remote.conf bemásolva.

A monitorról átkötöttem a házimozira és a 4K tv-re. Kodi-ban viszont az a rossz hír fogadott, hogy nincs 4K felbontásra opció, csak 720p vagy 720i és 1080p vagy 1080i. Hogyan tudnám a 4K felbontást beállítani Kodi alatt? Lehet, hogy azért csak 1080p a max, mert nem a 4K tv-n, hanem a monitoron konfigolta magát először az LE?

Android alatt 4K/60Hz az alap, csak itt meg bug-os a HDMI-Cec. Ha android-ot indítok és pl. a tv-n a Source gombbal átváltok más inputra, majd vissza, akkor csak be-bevillan egy-egy pillanatra HDMI felirat az AVR-en, de azonnal el is alszik. Ilyenkor nincs kép, csak az segít, ha kitépem a tápból, visszadugom a tápot és indul sd-ról az LE, majd Reboot from NAND.
Simple Reboot alkalmazást letöltve újraindítható az sd-ről boot-olva LE-t. OTA Update-et nem talál.
A 100mbit-es lan tényleg kevés, majd kipróbálom egy gigabites adapterrel.
Android-on Play-ből telepített SPMC nem lopta be magát a szívembe, háromszor újraindult csak attól, hogy a NAS ip címét írtam be a hálózati hely hozzáadásánál. 4K Rouge one kotlik, ezt beismerem a 100mbit lan-nak, de egyébként instabil, lassú.

Szóval két kérdésem van felétek:
LibreElec alatt 4k felbontást valahogy be lehet állítani?
Android-ra létezik újabb verzió, aminek nem ilyen érzékeny a lelke?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv: mimey

(#33238) kmarci25 válasza mimey (#33237) üzenetére


kmarci25
veterán

Most nem az van, hogy amelyiken van reset gomb, az a rossz verzió? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33239) blakey válasza kmarci25 (#33238) üzenetére


blakey
titán

DE, az van. A jókon nincs Reset, nem is értem, hogy miért küldenek olyat, de gondolom kiszórják, hátha van akinek megfelel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33240) Csicsóka válasza mimey (#33237) üzenetére


Csicsóka
őstag

Csak a GUI 1080 p, a lejátszás 4K, mint ezen a képen is látszik

(#33241) mrh1982


mrh1982
újonc

Sziasztok,

Kis ssh segítség kellene. Szeretném rsa kulccsal hitelesíteni az ssh belépéseimet jelszó helyett, de elakadtam. Kulcsok legenerálva, de hiába másolom be a public kulcsomat az authorized_keys alá, nem tudok belépni. Megnéztem az sshd konfigot, abban úgy látszik hogy a rsaauthentication és publickeyautentication sorok bár engedélyezettek, jelenleg ki vannak kommentelve. Hiába adtam a flash particionak rw jogot nem bírom szerkeszteni a fájlt. Mit cseszek el? Előre is thx. :-))

(#33242) fcbarca


fcbarca
őstag

Mx Plus 1 gb AMS905-höz melyik Libreelecet töltsem? [link] :R

(#33243) Beni2360 válasza t.zolka (#33224) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát most mind az 5 filmet megnéztem a ZIDOO x10-n ott is jelen van a zöld csík kivéve a Norbit és az utolsó CPU. Ott valahol a Norbit alap anyagában van a megoldás. szvsz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33244) Joke21 válasza blakey (#33227) üzenetére


Joke21
aktív tag

Jól értem, hogy azt mondod, hogy a kszaq féle le nem tudja a hdr 10bit-t?

(#33245) fcbarca válasza fcbarca (#33242) üzenetére


fcbarca
őstag

sikerült,szuperül megy az mx plus-on a libreelec,az lenne a kérdésem,hogy kodi alá tudok vpn-t letölteni?mert Ukrajna/Kárpátalja,és nem megy a my tv telenor,se a mindig tv.

[ Szerkesztve ]

(#33246) mimey válasza blakey (#33239) üzenetére


mimey
tag

Igen, ezen van sajnos. Mennyiben jelent ez szívást? Mintha azt olvastam volna, hogy fagyogatnak.
Ti mit ajánlotok, küldjem vissza? Vagy partial refund?

(#33247) sysrq válasza fcbarca (#33245) üzenetére


sysrq
őstag

Melyikekkel sikerült? 8.2? dtb?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#33248) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Szeretném zenehallgatásra is használni az M18-as boxomat. LE alatt van erre valami a használható módszer, esetleg telefonra app? Viszonylag nagy gyűjteményem van, nehézkes keresgélni, lejátszani. Yatse-t is használok, de nem az igazi.

(#33249) ramzess


ramzess
csendes tag

Sziasztok,segitseget szeretnek kerni adott egy H96 pro amlogic s912 , szeretnek kiprobalni rajta egy libreelec .melyiket tudnatok ajanlani ami menne rajta gond nelkul? Valaszokat elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

(#33250) mexel válasza mimey (#33246) üzenetére


mexel
veterán

Nem törvényszerű hogy bármi baja lesz, én sok ilyet teszteltem, beállítottam és azóta is stabilan mennek. Ha nem frissítgeted mindenféle custom rommal akkor nem lesz baj elvileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.