Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Én is csak ffodi kollégát tudom ajánlani, ő ért ehez a legjobban itt szerintem.
Én itthon nem tudtam kipróbálni, mert pont akkora tudtam szerezni egy 9800GTX+ karit amikorra eladtam az 5870-et, de haverhoz elvittem a karit és nála működött ez a hibrid PhysX dolog.

Insolent hát eléggé idegesítő lehet, hogy kipóbálod a dolgot ezerféleképpen több karival és sehogy sem megy. :O
Úgy nézem ugyan olyan lapunk van csak nehogy itthon nekemse menjen, mert akkor nagyon dühös leszek :DDD, szerintem fel is hívom havert, hogy ugorjon fel az ő kariával majd ha tud nehogy nagy meglepetés érjen.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2352) Insolent válasza Robi BALBOA (#2351) üzenetére


Insolent
aktív tag

Most szegény ffodi-t nem fogom zaklatni, hogy nem jön össze sehogysem, amúgysem biztos hogy segítene.

Az jó lenne ha kipróbálnátok, aztán tessék beszámolni, hogy miújság :K .
Lehet a windowsom miatt nem akart összejönni nem tudom. (7esem van)

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2353) Robi BALBOA válasza Insolent (#2352) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem se zavard ezzel mindenszentekkor, amúgy nagyon segítőkész és rendes ember, nem fogja leharapni a fejed ha segítséget kérsz tőle.

Win7-el is mennie kell, nem azzal volt a gond, milyen öreg volt a win a gépen amikor próbáltad ezt a Hibrid PhysX-et és milyen vga kari volt a gépben azelőtt, hogy még próbálkoztál a Hibrid PhysX-el?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2354) Insolent válasza Robi BALBOA (#2353) üzenetére


Insolent
aktív tag

Május - junius környékén próbálkoztam vele talán. A winfos is akkori, mert akkor vettem az SSD-t és frissibe rá is pakoltam.
Vga-m az most lesz 1 éves :)
Lényegében szűz rendszerrel próbálkoztam, ezért is nem értettem miért nem jön össze, semmi szutyok a rendszerbe. Rengeteg oldalt elolvastam ezzel kapcsolatban, és mégse, de mint írtam az NV-nek egy tesztprogramja használta a physx-et (éneklő, táncikáló lányok vannak benne)
Egy game sem, akarta használni, GTA4,Metro 2033,Batman stb...

Jut eszembe, már kértem tőle segítséget, ő sem tudod megoldást a bajomra.
Pedig mindent a leírtak szerint csináltam, és rengeteg variációt kipróbáltam.
Még egy dologra tudok gondolni hogy a windowom verziója lehet gond, vagy az alaplap.

Még ezt is megtaláltam privik között

Szőrösfánk

[ Szerkesztve ]

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2355) shteer válasza Insolent (#2350) üzenetére


shteer
titán

jobb ötletem nekem sincs, én GT220-szal nyomattam és ment metro-ban

..szerintem jónak tűnik

(#2356) Insolent válasza shteer (#2355) üzenetére


Insolent
aktív tag

Jó oké, köszi a tippet csak potyára nem akartam venni egy olyan karit. , ezért próbálkoztam ezekkel...De talánpénteken elbíbelődöm vele újból.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2357) TomiLi


TomiLi
addikt

Gyerekek!

November van! Hol van már a "Kajmán"??? :DD

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#2358) DrJános válasza TomiLi (#2357) üzenetére


DrJános
aktív tag

jó a kérdés ;] De sajna csak a hónap közepe vagy vége fele lesz a hivatalos bejelentés, ha mázlik lesz akkor úgy mint most pár nappal a start előtt " véletlenül " valaki elszólja magát vagy kirak pár képet.

Természetesen nem Abu ra gondoltam, sajna ő nem ad(hat) ki infót.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2359) shteer válasza Insolent (#2356) üzenetére


shteer
titán

kártyától függetlenül kellene működnie

milyen lapban próbáltad?

..szerintem jónak tűnik

(#2360) Insolent válasza shteer (#2359) üzenetére


Insolent
aktív tag

Elvileg, de lehet a lapomat nem szereti, Gigabyte GA-X48-DS5 lapocskában próbáltam.
holnap megkapom valamelyik karit kölcsönbe majd elbohóckodom vele.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2361) Robb202


Robb202
tag

Hali!

A 6990-es lesz akkor csak egyedül két GPU-s? Mikor érkezik pontosan? Jövőre lehet csak megvenni? Am még annyit kérdeznék hogy erre 4gb vram kerül vagy kettő?

(#2362) Insolent válasza shteer (#2359) üzenetére


Insolent
aktív tag

Kapok még egy karit tesztre, egy GTX 260-as csodát. ;]

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2363) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hol vannak már a kiszivárgott infók? Semmi? :F
Régebben nem így pörögtek a találgatós totyikok.... :U

(#2364) csatahajós válasza tzsolesz (#2363) üzenetére


csatahajós
senior tag

AMD-ék nagyon jól titkolóznak az utóbbi időkben, egyszerűen szinte semmi konkrétum nincs. Olyanokat lehet sejteni, hogy 6Ghz-es lesz a GDDR5 legalább az XT-n, de az is lehet hogy 7. Az is valószínű hogy 2GB VRAM lesz, de ez se biztos. Még a 4-es felépítés az ami sejthető és kész is.

Elvben 19.-én vagy 22.-én lesz a start, de szerintem ha ebből a GTX580-ból lesz énekes hallott (értsd nem csak paper launch) akkor csöpögtetnek majd még egy kis infót.

(#2365) TomiLi válasza csatahajós (#2364) üzenetére


TomiLi
addikt

A 384 bit az teljesen esélytelen? Gondolom, ha ilyen 6-7GHz-eket rebesgetnek... :B

Bogyóka

(#2366) zuchy válasza tzsolesz (#2363) üzenetére


zuchy
őstag

Hát igen... a régi szép idők. :)
Most semmi sincs, alig van konkrétum, igazából szabadjára is engedhetnénk a képzeletünket, amit csatahajós mond, azok mondjuk úgy biztosak, a többi talány.
Sp szám mehet ~1600-1900-ig, ott is lehet variálni, de a nagyobb kérdés, hogy a backend-el mi lesz? 32ROP a régi architektúrán limitálná a kártyát, főleg 1920SP-vel. De ha az egész kártya NI lesz, akkor gőzünk sincs mi hogyan lehet benne.

ceaser: Valószínű, hogy marad a 256-bit, volt egy kép a kártyáról, 8db memóriachip volt rajta. De lehet a kép fake is.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2367) Oliverda válasza csatahajós (#2364) üzenetére


Oliverda
félisten

Én nagyon sanszosnak tartom az 1920 SP-t egy 430-440mm2-es lapkaméret mellett. Azt kétlem, hogy 2000 SP fölé mennének sokkal kevesebb meg ismét csak nem lenne túl jó a teljesítmény szempontjából. Ebből kiindulva játék függően durván +30-40%ot várok amivel überelni fogja az 5870-et.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2368) csatahajós válasza Oliverda (#2367) üzenetére


csatahajós
senior tag

Én is erre tippelek, ha fogadni kéne. DX11-ben biztos, hogy meglesz az 5970 szintje a 6970től (1GPU-val)...majd persze megint jönnek a trollok hogy dehát semmi előrelépés :D

ceaser: semmi értelme olyan NYÁK-nak ekkore memó sebesség mellett, felesleges drágítás lenne

(#2369) tzsolesz válasza zuchy (#2366) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Már megint ez az SP-k háborúja.... Nem úgy volt hogy teljesen új architektúra lesz? Én ezt még mindig ilyen nagy számok háborújának érzem, ami semmi áll leejtőset nem fog hozni. A GTX580 le fogja nyomni azt is.
32ROP, még mindig?
A 6850 vs. 6870 példája. A 6870-ben feleslegesen van több SP, ha egy kicsit az 50-est fölé húzzuk órajelben, mindjárt jobban teljesít mint a bátyó. 4830 vs. 4850, 640SP vs 800SP, alig van különbség alapon, húzva meg el is tángálja a bátyót szintén.
Azt mondom, hogy az AMD sem jó felé tereli ezt az egészet. pedig én aztán tényleg nem értek hozzá. :(

[ Szerkesztve ]

(#2370) bandi94 válasza TomiLi (#2338) üzenetére


bandi94
tag

Majd egyszer csak kitalálják a 3 slotos kártyákat.Két slotban a csatik, a harmadikban a hűtés.Viszont akkor már illene teljesen telirakni azt a műanyagházat bordával, ha már van. :DD

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#2371) zuchy válasza tzsolesz (#2369) üzenetére


zuchy
őstag

Igen, a Cypressben asszem a setup? volt kevés, így nem tudta etetni az SP-ket, és a backend is belimitelhetett még pár helyen. Gondolom újragondolták az egészet, ahol limit volt, ott azt próbálták megszüntetni. Akár ~1600 SP-vel is jöhet, de akkor valszeg jobban ki lesz majd használva ez a része. De ~430mm2-ben én is az 1920SP-t tartom valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2372) gbors válasza zuchy (#2371) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, a Cypress-nek az eleje is meg a vége is kevés volt a 1600 ALU meg a 80 TEX mellé. most úgy tűnik, a Caymanban is kettéveszik a setupot, mint a Fermiben, úgyhogy az pipa, a ROP-oknál meg lehetnek trükkök annak ellenére, hogy marad 32 - ROP fronton ugyanis nem a sima color fillrate az igazi limitáló erő, hanem a z-only fillrate vagy az AA sampling rate, amin nem kizárt, hogy javítanak.
az ALU-szekció is érdekes, mert ha igaz az 1920, akkor az 2x15 SIMD tömböt jelent, és akkor akár a korábban látott 120 textúrázó is igaz lehet, ami viszont rém brutális.

igaza van Abu-nak, érdekes lesz ez a chip! :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2373) Abu85 válasza zuchy (#2371) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

430 mm^2-be 2400 SP is belefér. Persze az irány rossz, mert rossz alapokkal számolgattok. Mellesleg én nem számítanék 400 mm^2-nél nagyobb chipre, persze ezzel ne foglalkozzatok én csak hangosan gondolkodok. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2374) DrJános válasza Abu85 (#2373) üzenetére


DrJános
aktív tag

Gondolkozz csak nyugodtan minket nem zavar, sőt az sem ha hangosabban teszed ;]

Taníts mester :R :DDD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2375) csatahajós válasza Abu85 (#2373) üzenetére


csatahajós
senior tag

Igen ma én is láttam egy slide-ot, hogy csak ilyen 360-380mm2 lesz...tehát akkor az a pletyi is kamu hogy ez lesz Ati/AMD idáigi legnagyobb GPU-ja.... :U

(#2376) Oliverda válasza Abu85 (#2373) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor esetleg 1600 SP és ~380mm2-es lapkaméret. ;]

Abból kiindulva, hogy a 6870 majdnem 50 százalékkal kevesebb SP-vel kb. hozza az 5870 teljesítményét lehet, hogy felesleges is lenne az 1920 SP.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2377) tzsolesz válasza Oliverda (#2376) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ennek fejében elég magas órajellel jött.

(#2378) cszn válasza tzsolesz (#2377) üzenetére


cszn
őstag

De ez is jöhet magasabb órajellel.
Úgy gondolom hiába találgatunk. Abu hozzászólásaiból ítélve nagyon nem jó irányban gondolkodunk. :N

(#2379) keIdor válasza tzsolesz (#2369) üzenetére


keIdor
titán

Ez az 580 egyáltalán nem lesz nagy was ist das, egy optimalizált, kapkodott GF100 az egész. Majd ezt is gyártják 2 hónapot azt annyi, utána nem éri meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2380) Oliverda válasza tzsolesz (#2377) üzenetére


Oliverda
félisten

+50MHz az 58xx-hoz képest? Nem látok okot arra, hogy ezt a magas órajelt ne lehetne tartani több SP és nagyobb lapkaméret mellett. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2381) Abu85 válasza cszn (#2378) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szokás szerint gbors megy jó irányba, ha lehet így fogalmazni. Persze ő ezzel foglalkozik, szóval neki kötelező. :P :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2382) AMATŐR válasza Abu85 (#2381) üzenetére


AMATŐR
őstag

Abu!

Én a 6990 es karit várom!
Két kérdésem lenne. az első: kijön még az idén?
A második kérdésre elég, ha egy smilet teszel válaszul! Tehát,kukázzam az 5970 es karimat?

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2383) Abu85 válasza AMATŐR (#2382) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajna ezzel kapcsolatban nem mondhatok semmit konkrétat (főleg azért, mert a csúcsra tényleg nincs konkrét dátum). De legyél bizakodó. ;) Én az vagyok, ha érted mire gondolok. :)

Szerintem jó még a HD 5970, de ha maximalista vagy, akkor nyilván nem kérdés a dolog, persze a kuka helyett inkább hirdesd meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2384) DemonDani válasza Abu85 (#2373) üzenetére


DemonDani
addikt

Érdekes azért az mindenképpen, hogy az atinál a méret általában lineárisan változik...
Persze most lesz mellette rengeteg változás, de 1920-al és 1600-al meglehetősen nagynak kéne lennie, főleg hogy ide nem lesz már elég a Redwood memóriavezérlője, legalábbis biztos nem ártana ha megkapná a Cypressben használtat, ami megint nem sok helyet takarít meg a Bartshoz képest.
Minden esetre én sem gondolnám hogy az ati szeretne 400mm2 fölé pályázni de sokkal alatt sem hozható ki ez, hacsak megint nem húztak meg valamit amivel még helyet is nyernek, esetleg egy teljesen új design... (?)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2385) Oliverda


Oliverda
félisten

A HD 6970 árára $475 a 6950-re pedig $400-t csicseregtek az XS-en.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2386) AMATŐR válasza Abu85 (#2383) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszönöm!
Értem mire gondolsz! :D :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2387) Duck001 válasza Oliverda (#2385) üzenetére


Duck001
tag

Kár hogy amire ide ér már 475 euro lessz az ára :O :O

(#2388) BemAnyó válasza AMATŐR (#2382) üzenetére


BemAnyó
senior tag

nyugodtan kidobhatod, csak előtte dobj egy privit hogy hol kukázzak :DDD ;]

(#2389) tzsolesz válasza Abu85 (#2383) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

2 fontos infót is elmondtál, úgy hogy meg sem "szólaltál". :DDD

(#2390) AMATŐR válasza tzsolesz (#2389) üzenetére


AMATŐR
őstag

És az, hogy ilyen jól tudok kérdezni az smafu? :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2391) Insolent válasza AMATŐR (#2390) üzenetére


Insolent
aktív tag

Hol laksz, mert szivesen átnézném a kukádat ha kihajítod a karit :DD ? :R

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2392) Robb202


Robb202
tag

Az 5970-es Shappirekkal csak az a baj hogy 2 év garisak. Muszáj őket cserélni mert ha a gari lejár és utána a kari beadja a kulcsot akkor kb 110e forintod megsemmisült. Én tavaly decemberben vettem. Ez a nagy cumi az egészben :( Én kénytelen leszek váltani hogy még garival el tudjam adni az amúgy eddig hibátlan kártyát. Várjuk a 6990-est.

Biztos nem 4GB lesz rajta? :)

[ Szerkesztve ]

(#2393) Oliverda válasza Robb202 (#2392) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyen hozzáállással akkor minden 100K körüli vagy feletti értékű cuccot le kell cserélni még mielőtt lejár a garancia.

Mivel a 6970-en 2GB lesz ezért jó eséllyel 4GB lesz a dual GPU-s 6990en.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2394) AMATŐR válasza Robb202 (#2392) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nálam szintén ez a helyzet!

Insolent: Este akarom kukázni a cuccost, de a kuka körül már most gyűlnek a "hiénák"! :DD

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2395) Insolent válasza AMATŐR (#2394) üzenetére


Insolent
aktív tag

:C

Kécske, utca, házszám ?? netán a part környékén,vagy strandnál laksz? :P asszem nagy verekedés lenne,, :R

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2396) AMATŐR válasza Insolent (#2395) üzenetére


AMATŐR
őstag

Te nagyon képbe vagy! Ismerős vagy netán erre? :Y :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2397) Insolent válasza AMATŐR (#2396) üzenetére


Insolent
aktív tag

Nyaralni voltam ott, meg bulizni párszor, elé jól ismerem a környéket.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2398) Robb202 válasza Oliverda (#2393) üzenetére


Robb202
tag

Ez így igaz de egy videokártyát javíttatni sem lehet. Ha megfeküdt annyi. Egy TV-t autót vagy monitort mosógépet etc... lehet javíttatni. Videokártyát csak cserélni lehetne.

(#2399) Oliverda válasza Robb202 (#2398) üzenetére


Oliverda
félisten

Manapság kapható TV-t, monitort javíttatni? Veszett ügy. Az autó meg a mosógép más tészta, de a VGA mellé még berakhatod a procit, a RAMot, meg úgy szinte mindent ami a gépben van ha nem éppen csak egy kondi pukkant el rajta. Ráadásul procinál még a kondi is felejtős. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2400) Insolent válasza Oliverda (#2399) üzenetére


Insolent
aktív tag

Srácok, egy rossz VGA-t meg is lehet sütni, ti nem hallottátok még ezt? Mondjuk azt hozzáteszem, hogy vagy bejön a dolog vagy nem, én még sohasem próbáltam.

Csemege1

Csemege2

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.