Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) tzsolesz válasza csatahajós (#1299) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mindenesetre izgalommal teli, érdekes ősznek nézünk elébe.
Szerintem e-hónap közepétől már repkedni fognak a fals infók, és jó infók is. csak ki kell bányászni belőlük az igazságot. Majd Abu85 segít benne, ha szét kapják a tökeit, ha nem. :DDD

(#1302) attiLANte


attiLANte
tag

Akkor jöjjön a nagyágyú :DDD
Igaz túl sok információtartalommal nem bír, de amíg nincs más, talán ez is megteszi:

Caicos, 64-bit 1GB 4pcs 128Mx16 DDR3 650e/800m (forrás: www.chiphell.com)
(nem végleges példány/engineering sample)

HD5450 alternatíva, UVD3 támogatással - gondolom jelentős gyorsulás az alsóbb régiókban már nem várható - kell a mozgástér a LIano-nak... :U

Egyébként jópofák ezek a kódnevek - úgy látszik most a Karib-tengerre cuppantak rá a névadáskor (Antilles, Cayman, Turks, Caicos) -, ezek tényleg "déli szigetek"...

(#1303) gbors válasza Abu85 (#1300) üzenetére


gbors
nagyúr

Na ez érdekes - köszi! Ennyire fontos az a 256-bites memóriabusz? :D

Amúgy melyik része a világújdonság? A textúrázókhoz dedikált L1 cache? Vagy az N:N kapcsolás az L1 és az L2 cache-ek között?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1304) Angel1981 válasza csatahajós (#1299) üzenetére


Angel1981
veterán

"Ami nagyobb kérdés számomra, hogy az nV mennyire fog árat csökkenteni ezekután, mert a GTX470 ill 480 versenyképessége ezekkel az új kártyákkal szemben drasztikusan esni fog"
Reméljük nem az lesz, hogy az új AMD kártyákat árban felé pozicionálják!
Volt itt már egy-két kósza hír 750 USD-s ársávról.... :U

(#1305) pszihó


pszihó
aktív tag

Hogy roh@djanak meg.
Már megint rám fog jönni egy roham.
Ismét nagy halom lóvét fogok kiadni rá.
Szerintem ez már függőség.
De ha nem tudom megvenni belehalok.
:W :W :W :W :Y :Y :Y :Y

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#1306) jozsef11 válasza pszihó (#1305) üzenetére


jozsef11
tag

Vásárlási kényszer :DD ezt használják ki a nagy cégek. De most év végén én is venni fogok egy HD 6000 terméket mivel jelenleg egy alsókategóriás ATI-m van. :DDD

(#1307) Angel1981 válasza pszihó (#1305) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem elég mindenre az 5870?!?!?!? :P

(#1308) Redneck válasza Angel1981 (#1307) üzenetére


Redneck
veterán

Hagyd csak, ezek a "fél-generációváltásokat" pont az ilyen usereknek találták ki. Nem mintha a DX 11 kártyákkal akkora újításokat hoztak volna. A jelenlegi generáció is csak a lehúzásról szól.

Ha végre látványban is lenne egy ugrás az nem lenne rossz :) Azért várom mit alakítanak :D

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1309) Angel1981 válasza Redneck (#1308) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van, és elnézvén a PC játékok jövőjét, én sok-sok év után most először nem vagyok különösebben felajzva a következő GPU generáció kapcsán; számomra másfél éve nem jött ki olyan játék, amiért kártyát váltanék, a mostaniakhoz meg elég a jó öreg 4870.

(#1310) gainwardgs


gainwardgs
addikt

6770(Barts XT):

(#1311) Angel1981 válasza gainwardgs (#1310) üzenetére


Angel1981
veterán

Teljesítményben kb. mégis hová várható ez? 5830?

(#1312) gainwardgs válasza Angel1981 (#1311) üzenetére


gainwardgs
addikt

Sztem inkább 5850 szint :K

(#1313) Angel1981 válasza gainwardgs (#1312) üzenetére


Angel1981
veterán

Úgy legyen! :)
Mondjuk ha az árat is oda igazítják, akkor mindegy... :U

(#1314) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Aztakurvazeentségit! Most felbazstak az AMD-sek: [link]
Feltettem pár kérdést, erre egy moderátor rögtön bezárta a topicot, miután postolt egyet (mielőtt én válaszolhattam volna), amiben téves információkkal nyilvánítja értelmetlennék a kérdésemet. (Így meg sem válaszolja igazán, csak pont azt mondja, ami a kétejeket okozza eddig is.)
Mi ez kérem? Cenzúra? :U Ez most nagyon felhúzott! :W :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1315) Angel1981 válasza janos666 (#1314) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyrészt nem rossz az angolod! :)
Másrészt valóban udvariatlan volt a reakciójuk - megértelek.
Harmadrészt viszont ez szerintem nem illik ebbe a topikba.

(#1316) janos666 válasza Angel1981 (#1315) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem igazán találtam neki megfelelő helyet, gondoltam az ATI-bulvár megtűr ennyit. :DDD
Most írtam ennek a spyre-nek egy pm-et, hogy miben tévedett, és hol talál rá bizonyítékot. És persze kértem, hogy nyissa meg a topicot, mert ő már bebizonyította, hogy alkalmatlan a kérdéseim megválaszolására, így szeretném, ha másoknak is esélyt adnánk.
Remélem az utóbbiért nem fogok csuklóból ban-t kapni. De ha igen, akkor bekaphatja, és addig írkálok az AMD-nek panaszleveleket, míg történik vele valami. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1318) Angel1981 válasza XoZ (#1317) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi, végre valami konkrétum!
Épp azon hőbörögtem magamban, hogy elvileg 2 hónapon belül megjelenik a szinte teljes termékpaletta, és mégsem tudunk gyakorlatilag semmit!
Túl jó a hírzárlat AMD-éknél! :)

(#1319) Crytek válasza XoZ (#1317) üzenetére


Crytek
veterán

Ezek alapján mely Geforce-al fog "harcolni"?

Next PC Upgrade: 2022

(#1320) Crytek válasza Crytek (#1319) üzenetére


Crytek
veterán

LOL oda van írva a táblázatba nem kicsit nem vettem észre!
GTX 460 ellen.Bárcsak az árazási is ahhoz hasonló lenne!

Next PC Upgrade: 2022

(#1321) cszn válasza XoZ (#1317) üzenetére


cszn
őstag

Azért nem hülye az AMD se. Ott üt az Nv-nek ahol a legjobban fáj. Az egyetlen jó kártyájuk a 460-as két verziója ellen egyből két kártya. Nagyon kíváncsi leszek a teljesítményekre. :)

[ Szerkesztve ]

(#1322) lsc


lsc
nagyúr

Barts pletykák.

Az élet kegyetlen .

(#1323) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#1324) cszn válasza DeckardCain (#1323) üzenetére


cszn
őstag

Az kizárt, hogy ezt 6850-nek hívják, ez tuti 6750 lesz.

(#1325) TomiLi válasza lsc (#1322) üzenetére


TomiLi
addikt

És magyarul is .... :DDD [link]

Más: A nagyágyúk, hogy-hogy csak később fognak megjelenni? Nem fordítva szokott lenni, hogy előbb a csúcs vga-k, majd később a kisebbek jelennek meg? :U

Bogyóka

(#1326) cszn válasza TomiLi (#1325) üzenetére


cszn
őstag

Azért, mert most jól működött az ipari kémkedés és időben megtudták, hogy a GTX 460-as jó kártya lesz. Tényleg! Most, hogy belegondolok elég gyors lesz a válasz az AMD részéről.

(#1327) TomiLi válasza cszn (#1326) üzenetére


TomiLi
addikt

Értem...
Nem rossz logika! Akkor az ütősebb vga-kat (ha egyáltalán lesz - pl: 6870) későbbre tartogatják? Mondjuk egy esetleges teljes GF104 ellen, vagy egy GF100-as GTX 485 ellen (zöldeknél sem biztosak ezek a vga-k, csak tipp)

Bogyóka

(#1328) Crytek


Crytek
veterán

Remélem jó áron lesz ez a 6770 és üti a GTX 460-at mert akkor atira váltok!

Next PC Upgrade: 2022

(#1329) cszn válasza TomiLi (#1327) üzenetére


cszn
őstag

Nv oldalról fingom nincs mikor mit hozhatnak ki. De Abu hátha tud valami jó pletykát és erre jár... ;] :P

(#1330) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

(#1331) ZewaDeluxe válasza csucsbicep (#1330) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Na kérem alássan!

Ez izgalmasan hangzik. Valamelyik szakemberünk meg tudja esetleg erősíteni avagy cáfolni a fenti elemzés konklúzióját? ...Esetleg...? :U

Jó lenne... :B

(#1332) csatahajós válasza ZewaDeluxe (#1331) üzenetére


csatahajós
senior tag

A fenti elemzés az egyik szakemberünktől származik :).

Egyébiránt a kiszivárogtatott infok alapján nagyon is reális a becslés, ha mostani kártya teljesítményében kéne kifejezni akkor a Barts XT a Cypress Pro (HD5850) szintje körül fog mozogni, sőt szerintem még meg is verheti.

Ebből az interjúból meg az jön le, hogy bizony lesz Barts-ra épülő dual GPU-s kártya: "He confirmed that it wouldn't just be the high-end card hitting the shelves by Christmas either. It wont be the full lineup, but we will see multiple SKUs of the card with the complete range following very quicky."

A Caymanról nem tudni még mindig szinte semmit ezért számomra több mint valószínű, hogy a kezdeti csúcs kártya is a Bartsra épül.

(#1333) Angel1981 válasza csucsbicep (#1330) üzenetére


Angel1981
veterán

Erősnek tűnik!
És ez még nem az egychipes csúcsmodell....

(#1334) Gabrika válasza Angel1981 (#1333) üzenetére


Gabrika
tag

nem bizony, bár lassan a középkategóriát is csúcsmodellnek láttyuk, remélem csak teljesítményben, s nem árban :))

megérzésem szerint dimenziónként nagyon eltérő lesz a generációs különbség
pl. felbontás szerint: nagy felbontásokban sokkal erőteljesebb lesz a gyorsulás, mint kisebb felbontásokban
s ebből talán a több monitoros megoldások profitálhatnak a legtöbbet

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#1335) gbors válasza csatahajós (#1332) üzenetére


gbors
nagyúr

azért túlzás a 6770-et az 5850 környékére várni - hacsak nem lettek az ALU tömbök mintegy varázsütésre másfélszer hatékonyabbak, mint a Cypress-ben...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1336) csatahajós válasza gbors (#1335) üzenetére


csatahajós
senior tag

Én csak a tesztere alapozok, ha szerinted megveri a GTX460/1GB-ot, még ha csak marginálisan is, akkor meg ennek alapján nem lesz messze az 5850-től...szerintem

(#1337) csatahajós


csatahajós
senior tag

Bocs, az összesítőt akartam linkelni.

Kb 5% differencia van az 5850 és a GTX460 közt.

(#1338) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!
Lenne egy aktuális kérdésem.
Előreláthatólag mikor kezd eltűnni a boltok polcairól a HD5770?
Szeretnék még időben venni még egy kártyát CF miatt és nem szeretnék lecsúszni róla.
Arról esetleg infó, hogy ha marad egy ideig, akkor olcsóbb lesz, vagy marad ennyi az ára? :R

(#1339) gbors válasza csatahajós (#1337) üzenetére


gbors
nagyúr

ha már "tranzitívan" becsülsz, akkor praktikus ugyanazon tesztelő eredményeinél maradni - itt van, hogy szerintem hogy viszonyul a GTX460-1G az 5850-hez. ez reálisan 15-20% differencia :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1340) csatahajós válasza gbors (#1339) üzenetére


csatahajós
senior tag

Mester, nem okoskodás, de a te táblázataidat alapul véve akkor mondhatom, hogy a becslésed alapján (igaz ez a jobbik eset) a 6770 10%-ot fog verni az 1GB-os 460-ra, tehát megint csak a te tábláid alapján 5-10%-ra megközelíti az 5850-et. Ezt nem érzem olyan borzasztó nagy differneciának, hogy ne állná meg a kijelentésem a helyét, vagyis hogy: "akkor a Barts XT a Cypress Pro (HD5850) szintje körül fog mozogni, sőt szerintem még meg is verheti."

(#1341) gbors válasza csatahajós (#1340) üzenetére


gbors
nagyúr

nézd úgy a százalékokat, hogy a GTX460-1G-t teszed 100%-nak - mindjárt nem 10% különbséget fogsz látni :)
de amúgy igen, ízlés dolga, hogy mi a közel és mi a nem - nekem a 10% már relatíve nagy differencia, mert manapság 15%-kal magasabb teljesítmény már kategória-ugrást jelent.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1342) Angel1981 válasza szacsee (#1338) üzenetére


Angel1981
veterán

Ezt nehéz előre megsaccolni, de szerintem fél évig még biztos lesz (4850-et pl. a mai napig kapni, pedig több, mint 2 éves modell).
Az árcsökkentés még nehezebb dolog jóslás tekintetében, mivel az AMD jelenleg dominál - lehet a HD6000-es széria sem árcsökkentést hoz, egyszerűen bepozicionálják őket teljesítmény alapján a jelenlegi kínálatba... :(

(#1343) zuchy válasza csatahajós (#1340) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem azért megelőzni nem fogja a Barts XT (ha ez a 960SP-s) a Crypress Prot.
Igaz, hogy magasabb az órajele a Barts-nak, de kevesebb végrehajtóegység van benne. 1440SP vs 960SP. Na meg textúrázóból is kevesebb van neki. Azért az se rossz dolog, ha van belőle elég, de kb ennyi SP-nek elég. Memória rendszer viszont szinte ugyanaz, kicsit gyorsabb is, de nem 50mhz fogja eldönteni, hogy gyorsabb, vagy sem. Persze itt ott lehet némi architektúrális csiszolás, de sokat ezek úgy sem jelentenek. 1-2%. Bár nem tudom, itt már az új backend lesz, vagy még a régi R600-as marad?

Amúgy ez a Triangle setup mitől függ? Azt sejtem, hogy a frekvenciától, de a többi?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1344) Angel1981


Angel1981
veterán

Ma egy éves a topik! :)
Bár ahhoz képest, hogy elvileg 1 hónap múlva megjelennek a HD6000 első képviselői, szerintem nem sokat tudunk róluk - túl ügyes az AMD...

(#1345) toldy


toldy
őstag

ügyebár elvileg várható 2gpu-s csúcs kártya ( 6970, esetleg 6990? :F ) nos az elvileg a 300w határba benne lesz, de a jelenlegi 5970-hez hogy fog viszonyulni , kb mennyivel lehet majd gyorsabb?

Az élet nem habostorta.

(#1346) csucsbicep válasza Angel1981 (#1344) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hát azért már információkat sok helyről hallunk, de pontosat majd megjelenéskor. Én nagyon bízok benne, hogy lenyomja az árakat.

(#1347) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Vajon AMDék számolnak e azzal hogy a GF104-ben még 48 sharder feloldható? Akarom mondani a Bartsoknak nem lenne elég erősebbnek lenniük a mostani 336 sharderes Geforce 460aktól, de a 384 shardereseket is túl kellene teljesíteniük!

(#1348) Tomate válasza Atom_Anti (#1347) üzenetére


Tomate
veterán

Úgy kell elképzelni ezt az indulást szerintem mint a 4770-et. Megjelennek leváltják a 4870/5770-et és majd később jön a nagyobb durranás. Annak még nincs itt az ideje. Elég erős lesz az szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1349) csucsbicep válasza Tomate (#1348) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekünk az lenne a jó, ha az egyik félnek muszáj lenne árat csökkentenie. HD6xxx megjelenésével kíváncsi leszek az árak alakulására.
Legerősebb kártya még mindig Ati kezében van.

[ Szerkesztve ]

(#1350) Tomate válasza csucsbicep (#1349) üzenetére


Tomate
veterán

5850 mehetne lejjebb nekem ez a véleményem. A többi nem annyira izgat. :))

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.