Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Raki válasza #32839680 (#49000) üzenetére


Raki
aktív tag

Ez az amit nem értek én sem, de az is lehet nv hirtelen hozta előre a launch-ot, mert ők sem így terveztek, de ez csak tipp...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#49002) Simid válasza #32839680 (#48995) üzenetére


Simid
senior tag

Wishful thinking!
Valóban számíthat, ha egy cég 'do or die' szituba kerül. Ezt pont a Zen bizonyítja, de itt is 10 évet kibírt a CPU részleg, úgy hogy nem volt versenyképes. A RTG ennél sokkal 'jobb' helyzetben van. Amíg a CPU részleg hasít, addig kb bármeddig kidírják underdog szerepben az NV ellenében, önmagában a APU és semi-custom (konzolok) miatt megéri fejleszteniük és ott épp fényesek a kilátásaik.
Nagyot gurítani a dVGA piacon szerintem most sokadlagos szempont náluk. Őszintén remélem, hogy ettől függetlenül mégis sikerül nekik! :)

(#49003) Simid válasza Raki (#48998) üzenetére


Simid
senior tag

Persze, hogy lehet! :)
Technikai akadálya nincs, csak marketing szempontból lenne nagy ballépés. Ezek a techcégek - érthető okokból - szeretik maguk bemutatni és a lehető legjobb színben feltüntetni a terméküket. Ha a bemutató napja lenne a release date, akkor már 1-2 héttel előtte ki kellene küldeni a tesztkártyákat hozzávaló driverrel, fel kellene tölteni a nagykereket stb. Elkerülhetetlen lenne, hogy szinte mindent (speckók, árak, kiszivárgott teszteredmények stb) tudjunk a bemutatóra. Lisa Su meg unottan mutogatná a termékeit és minden mondatát azzal fejezné be, hogy '... de ezt ti már úgyis tudjátok'. Ahol fontos a marketing vízhang ott ilyet nem csinálnak.
Szóval reménykedni lehet, csak ebben az esetben nem érdemes.

(#49004) Alogonomus válasza Simid (#49003) üzenetére


Alogonomus
őstag

Amíg nincs driver, nincs mivel mérni, Nvidia is ezért adott olyan későn drivert a kártyákhoz. Simán megcsinálhatná AMD, hogy a kártyákat kiszállítja, és a bemutató végén élesítené a honlapján a szükséges driver letöltőlinkjét. Addig pedig csak a kinézetről lehetne szivárogtatni, azt pedig már úgyis tudjuk.

(#49005) Simid válasza Alogonomus (#49004) üzenetére


Simid
senior tag

Aha... Az ilyenkor kiemelten fontos független tesztek meg jönnek majd amikor jönnek. Mindenki állna a 'startvonalnál' a driver nélküli kártyájával és frissítgetné a weblapot, hogy mikor lehet már letölteni, aztán persze a leggányabb és legösszecsapottabb tesztek jönnének elsőre. Tech Jesus és 'Hammer on box' meg közösen küldené el őket melegebb éghajlatra.
Mint mondtam nincs technikai akadálya, csak nagyon gáz lenne marketing szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#49006) Alogonomus válasza Simid (#49005) üzenetére


Alogonomus
őstag

De Nvidia is ezt csinálta, azok a tesztek pedig elvileg alaposak voltak.
Jó, Nvidia röviddel a bemutató után küldte elvileg a drivert. Az a néhány nap már nem számítana, csak ne egy héttel később legyen teszt.

[ Szerkesztve ]

(#49007) Simid válasza Alogonomus (#49006) üzenetére


Simid
senior tag

Ne haragudj, de nem igazán tudom miről beszélsz. NV szeptember elején tartott egy bemutatót, pár nappal utána kiküldte a drivert és a kártyákat, természetesen csak azoknak akik NDA-t aláírtak. 15-én lejárt az NDA addig mindenkinek volt ideje elkészíteni a teszteket és 17-én indult - elméletileg - az értékesítés.
Ehhez képest te egy olyan felvetésre reagáltál, amiben ez a 3 dátum egy napra esne. Erre írtam, hogy márketing szempontból hülyeség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#49009) velizare válasza Pkc83 (#48981) üzenetére


velizare
nagyúr

nem. a 2070 super az már érezhetően jobb az 5700xtnél. mindkét kártya járt a gépemben az idén, a novideo maradhatott.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49010) Mumee válasza velizare (#49009) üzenetére


Mumee
őstag

7%-al ? Na és mennyivel drágább a 2070S ? 20%-al ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49011) velizare válasza Mumee (#49010) üzenetére


velizare
nagyúr

nem ár/értékről volt szó.

150ért jutottam hozzá boltból az 5700xthez, 170ért pedig ugyanabból a boltból a 2070shez. ez nem 20%.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49012) Pkc83 válasza velizare (#49009) üzenetére


Pkc83
őstag

Én azt írtam: "kb". :K
Szerintem ez helytálló is mivel játékfüggő
hol és melyik a gyorsabb. Nagy különbség
nincs a két kártya között. :N

(#49013) Alogonomus válasza Simid (#49007) üzenetére


Alogonomus
őstag

Te is azt írod, hogy az Nvidia a bemutató után el is küldte a szigorú NDA-t aláíró kiválasztott tesztelőknek a drivert. Magyarország és Abuék érthető okokból annyira nincsenek az Nvidia belső köreiben, így ők kicsit később kapták a drivert.
15-éig mindenkinek rengeteg ideje volt a teszteket elkészíteni, H.Unboxed Steve még áradozott is a szerinte szokatlanul sok időről.
AMD simán ugyanígy a bemutató után röviddel kiküldhetné az NDA-t aláíró bizalmi tesztelőknek a drivert, és ha Abuék is 2 nap alatt részmunkában le tudták tesztelni a kártyát, akkor a profi főállásként tesztelők még a kártyák felépítését is végigelemezhetik az alatt a 2 nap alatt.

(#49014) velizare válasza Pkc83 (#49012) üzenetére


velizare
nagyúr

biztos van olyan játék, vagy játékok kombója, ahol kb. egálra jön ki. de nálam nem ez volt a helyzet.
és ez csak a teljesítmény, összhatásban még jobban kijött a 2070s előnye.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49015) arabus válasza velizare (#49009) üzenetére


arabus
addikt

mitöl jobb?mert tezt állitod?
semmivel sem jobb de legalább drága.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#49016) Simid válasza Alogonomus (#49013) üzenetére


Simid
senior tag

Olvasd már vissza légyszives a hozzászólásom előzményeit, mert az az érzésem, hogy csak úgy vaktában reagáltál a legutóbbi hozzászólásra amit megláttál.
Az Nvnél bemutató->driver->NDA lejárta->release volt az időrendi sorrend, szerintem ez a helyes és remélem AMD is így jár el.
Raki megkérdezte, hogy miért ne lehetne a bemutató és a launch egy napon. Leírtam, hogy szerintem ez miért rossz ötlet. Nem értem, hogy miért válaszoltad erre, hogy kiadhatnák a drivert is ezen a napon (ami még nagyobb hülyeség) és főleg nem értem miért írtad, hogy az Nv is így csinálta mikor nem (értsd: az NV-nél nem volt egy napon ez a 3 dolog).

(#49017) Televan74


Televan74
nagyúr

Én megvárom mit hoz az AMD Ray Tracing -be ellenfélnek a 3060(TI/S) -nek. És a tesztek alapján döntök hogy melyik gyártó termékét választom. Ha azonos áron és közeli teljesítménnyel lesz, nyilván való hogy az AMD -t veszem. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49018) Pkc83 válasza velizare (#49014) üzenetére


Pkc83
őstag

Nézd meg akár youtubeon akármelyik
játék összehasonlító videót szinte
mindegyikben a játékok kb felénél
jobb az xt. Összhatás?? Nem értem mire
gondolsz. :N A lényeg aki e két vga között
vacillál annak talán nem mindegy mivel
játszik zömében. Ugye az árkülönbség sem
elhanyagolható.

(#49019) Raymond válasza Pkc83 (#49018) üzenetére


Raymond
félisten

A #49010-ben linkelt tesztbol:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49020) gergom válasza Raymond (#49019) üzenetére


gergom
csendes újonc

Azóta már van update is:
[link]

(#49021) sutyi^ válasza Pkc83 (#49018) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nincs ebben semmi különös "egyenrangú" SKUk között RX 5700 XT és egy 2070S között ~0-20% különbség címektől függően. Árban is kb. ennyi a differencia köztük 15-20%.

Ha zömével olyan játékkal játszol ami jobban preferálja az NV-t, akkor van látható különbség a kettő között erről kár vitatkozni. Aztán hogy az átlag kb. 10-15% plusz teljesítmény plusz ami kb. 30e hungaropengőként realizálódik árban megéri-e számodra az megint egyéni preferencia. Na meg bármennyire is check box feature az RTX, meg félig-meddig a DLSS mint funkció ott vannak.

Persze aztán valószínűleg a jövőbe tekintve a 0. generációs RT kb. pont arra lesz elég amire a semmilyen, de talán a DLSS bekapcsolható és élvezhető funkció marad (feltéve ha a bőrdzsekis nem dönt máshogy).

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#49022) velizare válasza Pkc83 (#49018) üzenetére


velizare
nagyúr

mitx házam van, ami alig szellőzik, szóval előbb vagy utóbb de nálam minden throttlingol. az 5700xt csúnyán elvérzett. kevesebb effekttel/részletességgel bírta csak tartani a 60fpst egy 2órás sessionben, viszont rohadt hangos volt, amíg be nem állítottam neki profilt. utána még kevésbé bírta. nem érdekelnek a yt videók, az én konfigomban, nálam egyértelműen elbukott.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49023) Laja333 válasza velizare (#49022) üzenetére


Laja333
őstag

Két, egyforma fogyasztású GPUról van szó. Áruld már el, mitől nem hasal el ugyan ott a 2070S ahol a 5700XT igen. Tényleg érdekel.

(#49025) Pkc83 válasza velizare (#49022) üzenetére


Pkc83
őstag

oké,mondjuk így érthető. Melyik
tipus volt az xt-d?

(#49026) velizare válasza Laja333 (#49023) üzenetére


velizare
nagyúr

nem tudom. lehet, hogy az nv hűtése jobban működik nálam, pedig szét is kellett kicsit kapnom. viszont a nitro plus volt nálam az amdből, az meg annak a teteje. első választás volt, szóval az esélyt megkapta.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49028) Mumee válasza gergom (#49020) üzenetére


Mumee
őstag

Ezt kerestem, de rosszat linkeltem végül, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#49029) Mumee válasza velizare (#49022) üzenetére


Mumee
őstag

Pont az ilyen házak miatt létezett még az AMD referencia kártyája. Ha tudod h előbb utóbb minden throttingol, akkor ennek tudatában kellene vásárolni.
Ilyen házakba igenis jó a mókuskerék, de könnyebb volt annyit mondani h nálad szarabb volt...
Főleg hogy még le is fojtottad a hűtését.

(#49030) velizare válasza Mumee (#49029) üzenetére


velizare
nagyúr

ugyanúgy throttlingol, viszont az összes létező hűtési megoldás közül az a leghangosabb. soha többé.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49032) Mumee válasza velizare (#49030) üzenetére


Mumee
őstag

Ha a mókuskerék is throttingol, akkor ott valami jól el van b@szva. :DDD
Ventigörbe meg megoldja a hangot meg az undervolt.
Halkabb volt a ref 5700am, mint a nitro 5700XT gyárilag.

(#49033) velizare válasza #32839680 (#49031) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, a vizes 295x2-m volt eddig a legjobb ebben a házban. sajna kilyukadt az fc blokk, és visszaraktam a gyári hűtését, ami már nem bírta, throttlingolt. aztán amire megjött a pótblokk, addigra már elment a kedvem az egésztől, meg lett egy egyévesem, aki így is állandóan a gépben akar matatni, úgyhogy a nagy álló mora a gép mellett sajnos nem megoldható. nemrég behalt a gyári hűtés szivattyúja, azért rendeltem be ezt a két kártyát.

@Mumee: néhány dx12 játék extrém módon be bírja terhelni a kártyákat, volt, hogy a gyári hűtésű 295x2-t nem fogta meg a driver temp targetje, hanem a firmware hővédelme kapcsolta le a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49034) Mumee válasza velizare (#49033) üzenetére


Mumee
őstag

Mókuskerék beállítva 1950mhz / 1V -ra, ~1800 rpm (GamersNexus tesztek alapján ez kb 34dBA) és kifelé fújja a levegőt ugye.
Ha ez így is throttingolna, akkor a CPU-d a ludas, hogy befűti az ITX házat...

(#49035) velizare válasza Mumee (#49034) üzenetére


velizare
nagyúr

jó, akkor majd lekapcsolom a cpu-t, nehogy melege legyen szegény vga-nak. :))

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49036) Mumee válasza velizare (#49035) üzenetére


Mumee
őstag

Közben ránéztem a házadra. Cooler Master HAF Stacker 915F
Ez kellőképpen mesh, hiába ITX és még a mókuskerekes nélkül is okés lehet, hisz az oldallap is mesh, mókuskerékkel meg jó beállítással biztosan nem throttingolna.

Így marad az, hogy user error / user igény. Mint írtad a Nitro 5700XT-t ventijét leszabályoztad, de undervoltolni gondolom már nem undervoltoltad. A gyári hangját viszont nem bírtad.
Gyári OC leszabályozott venti meg evidens, hogy throttingol még talán testbench-en is. :D

Tudom nem érdekelnek a youtube videók, de másoknak (akár reddit) nincs ilyen panasza, max az hogy ITX így hangosabb is. [link]

(#49037) awexco válasza Abu85 (#48996) üzenetére


awexco
őstag

AMD választása érdekes mert eddig az ac sorozat tagjai szarul futottak AMD karikon . 🤔

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#49038) Pug válasza awexco (#49037) üzenetére


Pug
veterán

Valoszinuleg pont az a cel, hogy a jovoben ne igy legyen :DDD

(#49039) smc válasza Pug (#49038) üzenetére


smc
addikt

Pedig már az előző is kiemelt játék volt amd-nél. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#49040) JóképűIdegen válasza velizare (#49035) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Teljesen ugyanez volt nalam is a helyzet a Nitro-x-el, illetve a tobbi 5700XT-vel is, hangos volt es forro is, volt ventiprofil meg undervolt is pasztacsere is, ami segitett valamennyit csak akkor mar 2070 alatti teljesitmenyt sikerult prezentalni, illetve minden masodik harmadik restart utan ment a radeon software alapallapotba, amiert kulon felemlegettem a mernokok kedves csaladtagjait.
Rogton utana jott egy 2080S Windforce ami ugye valahol a vodor aljan van, de erezhetoen halkabb es huvosebb volt mint a Nitro-x, pedig az is fogyaszgat.

Mumee: az a 4800 pont azert emberesen gyenge, egy Gtx1080 ezt kette.... :DDD

(#49041) velizare válasza awexco (#49037) üzenetére


velizare
nagyúr

ez volt a legolcsóbb. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49042) Yutani


Yutani
nagyúr

A Radeon RX 6000 sorozat elérhetősége november közepétől várható.

#tarcsad

(#49043) Mumee válasza JóképűIdegen (#49040) üzenetére


Mumee
őstag

Mi jelentősége itt a pontszámnak? Nem azért linkeltem, hanem mert a képen referencia 5700 van beállítva 1950mhz / 1V -ra, ~1800 rpm -re, ami halk és kellőképpen hűvös.
Ha nem tetszik nektek egy gyárilag beállított Nitro, akkor vagy tanuljátok meg beállítani vagy más márkát kell venni ami az igényeknek megfelel. :R

Mint visszaolvastam a te Nitrod ráadásul hibás lehetett? (Gyári beállításokkal artifact)
Ebből bármilyen következtetést levonni elég erős.

[ Szerkesztve ]

(#49044) awexco válasza smc (#49039) üzenetére


awexco
őstag

https://youtu.be/1OuThl3w3JQ?t=121

jól optimalizált címben 580x verte az 1060-at .... És ezért még fizettek is :D :Y :Y :Y :Y

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#49045) b. válasza awexco (#49044) üzenetére


b.
félisten

Csak azt nem illik elfelejteni hogy az 1060 az Rx 480 ellen jött aminél némileg jobb volt. az 580 egy refresh kártya +10 % kal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49046) Yutani válasza awexco (#49044) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom, mit kell nézni, de az FPS számláló alapján gyorsabb az 1060. Vagy most mi van?

#tarcsad

(#49047) awexco válasza b. (#49045) üzenetére


awexco
őstag

Ezzel nincs gond , az 580 és 1060 kb partiba van ...
De az h fizetnek egy gammáért és a másik oldal kártyáin jobban fut az kurva gáz ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#49048) JóképűIdegen válasza Mumee (#49043) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Volt tobb nitrom-x-em is, abbol valoban az elso hibas volt cserelve lett a masodik hibatlan volt de jart nalam red devil is, xfx es sapphire ref is...
Jah ha ez sima 5700 eredmeny akkor ok, azt hittem XT :R

(#49049) Alogonomus válasza b. (#49045) üzenetére


Alogonomus
őstag

RX 480 kijött 2016 júniusban, amire válaszként 2016 júliusban érkezett a GP106-400-A1, amit modernizáltak 2016 augusztusban (GP106-300-A1) és decemberben (GP104-140-A1) is. Ezek után a 2017 áprilisban bevezetett RX 580-ra válaszként kihozták sorban a GP106-410-A1, GP106-350-K3-A1, GP104-150-A1, GP104-150-KA-A1 verziókat, és így is lemaradtak, pedig 7,2 milliárd tranzisztort is felvonultattak az 5,7 milliárd ellen.

(#49050) b. válasza Alogonomus (#49049) üzenetére


b.
félisten

már csak azt lenne jó tudnod melyik mit jelent igaz ?
- GP106-300-A1 = GTx 1060 3 GB ( modernizálták ? :DDD )
- GP106-400-A1 = GTx 1060 6 GB
- GP104-140-A1 = GTx 1060, az 1070 és 1080 megnyesett vátozata ugyan azokkal a
specifikációkkal mint az alap GTX 1060 . Nincs teljesítménybeli különbség a régihez képest. 2018 tavaszán kezdték így felhasználni a kihullott nagy GPU kat.
- GP106-410-A1 9 Gbps memóriák plusz +3 %.
- GP106-350-K3-A1 Nálunk soha nem volt kapható, alap GTx 1060 5 GB..
- GP104-150-A1 - soha nem létezett 8 GB GDDR5X verzió

tehát egyetlen egy variáns kínált 3 % kal több teljesítményt a pályafutása alatt a 9 Gbps verzióva szerelt. nem fejlesztették a GTx 1060 kártyát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.