Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) KillerKollar válasza Z10N (#5000) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Tehát ha jól értelmeztem 2012 második negyedévében jön leghamarabb és akkor is csak úgy fogalmaztak hogy talán már 1 GTX 600-as típusú asztali kártya piacon lesz...juhééé...engem igazából a GTX 690/HD 7990 érdekel egyrészt ameik a gyorsabb azt venném ha azonos árba vannak kb másrészt talán lenyomná egy kicsit az árakat ha kintlenne egy 690-es is a piacon...250kért énse veszek kártyát pedig elég megszállott vagyok vettem annó 5970-et most GTX 590-em van és tervben volt a következő generációs 2 GPU-s kártya megvétele is de maximum 200k környékén....250 az sok.

(#5002) TESCO-Zsömle válasza KillerKollar (#4999) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

500$ a hivatalos indulóár.

A GTX590 700$-on kezdett, a mostani se lesz olcsóbb, ha egyáltalán lesz... Ennek tükrében kétlem, hogy két GK100-as meglenne egy kártyán...

FireKeeper: Pedig múltkor elújságolta, hogy ÁFA nélkül vásárol... Inkább örülne, hogy több áfát spórol... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5003) FireKeeper válasza KillerKollar (#5001) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt nehogy személyeskedésnek vedd, mert nem annak szánom, de komolyan nem értelek... az abszolút felsőkategóriát nézed ki, és kiakadsz a magas árakon? :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5004) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#5002) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

"ÁFA nélkül" többek között ezért is tartunk ott jelenleg, ahol...

Z10N: +1

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5005) Z10N válasza KillerKollar (#5001) üzenetére


Z10N
veterán

Azt meg megertem, hogy 7970-re varsz nade 690/7990 :DDD Mire nem eleg jelenleg az 590 (6990)? Raadasul miert akarsz egybol valtani, amikor a legdragabb? :F Mikor vetted a jelenlegit? Egyaltalan kihasznalod (Bulldozer 8 "magos" videovagasra, renderelesre)? Mert ahogy nezem eyefinity nincs, se 3D a 26"-os TN-nel, esetleg grafikazol vagy hash-t fejtesz rajta (abban amugy az nv-k sokkal lassabbak)? BF3-t is ultran 1920x1200-ban jatszod, nem? Szoval nem ertelek 200k-t kiadsz erte, de 250k-t mar nem :) Inkabb lepd meg a parodat/baratnodet vmivel ;) Szoval a megszallottsag helyett ez mar mas, hogy mindenbol a legujabb kell. A megszallott kisajtolja az adott hw/sw-bol a legtobbet. Ez inkabb fanatizmus.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5006) KillerKollar válasza Z10N (#5005) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Fanatikus gamer vagyok ezért veszek mindig 2GPU-s csúcskártyát,mivel a játékok főleg GPU igényesek magasabb felbontásban,igen BF 3-at is Ultrán játszom 1920x1200.Barátnőm meg jelenleg nincs már lassan fél éve :D Ismerve magam lehet hogy kiadok 250-et érte,csak nem akarok... :) De azért remélhetőleg normálisabb helyeken közelebb lesz a 200hoz mint a 250hez....200 alattban már nemis reménykedek.
TESCO-Zsömle:Egyszer vásároltam családi áfa nélkül családi cég nevére,de az itthoni gépem is céges tulajdon :D

[ Szerkesztve ]

(#5007) KillerKollar válasza KillerKollar (#5006) üzenetére


KillerKollar
senior tag

-családi :D kár hogy 2szer nem lehet szerkeszteni 1 hsz-t

(#5008) TESCO-Zsömle válasza KillerKollar (#5006) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fanatikus gémer lennél nem vennél 2GPU-s kártyát és nem játszanál Ultra felbontásom.

Azoknak ugyanis a betonstabil működés és 120+FPS kell.

Ha fanatikus Gamer lennél nem lenne Bulldozer-ed sem, mert egy K2500 agyba-főbe veri...

Szóval erről ennyi...

Te inkább fanatikus vásárló vagy. ;)

sz: 5 percen belül akár 10* is lehet szerkeszteni a HSZ-t...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5009) stranger28


stranger28
addikt

Azért az 550 euró igencsak irreális szerintem, elég buta pletyka, legalábbis remélem. :)

(#5010) BeLucZ válasza TESCO-Zsömle (#5008) üzenetére


BeLucZ
addikt

ez jó :) ez tetszik :D

(#5011) KillerKollar válasza TESCO-Zsömle (#5008) üzenetére


KillerKollar
senior tag

8150-et azért vettem mert AM3-as alaplapom volt és azért vettem annó AMD-s lapot mert amikor vettem ezt a gépet még az előző procival és kártyával mondtam hogy alaplapot nem akarok cserélgetni egy darabig és akkor azvolt hogy a Bull menni fog AM3-on az Intelekhez kell majd új alaplap,úgyhogy vettem X6-ot,aztán most már csak beleraktam egy bull-t ha már ezért vettem a lapot annó..amúgy újabb játékokban nem veri agyba főbe a 2500k,battlefield 3,Dirt3,Deus Ex alatt is hozza a szintjét,attól függ melyik oldal tesztjeit nézzük,de azért ez még eléggé új archtektúra nincs még túlzottan támogatva/kihasználva,se a 8 mag.Nekem az a fő hogy minden játék elfusson maximum grafikán az én felbontásomon...Én nem vagyok hajlandó egy effektet sem kikapcsolni senki kedvéért és sajon idén még nem de jövőre elfog már lehet kelleni a 60 FPS-hez max grafikán 1920x1200-ban az új kártya.

(#5012) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#5008) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem vegyük külön a professzionális, versenyszerű multit, az otthoni, single játéktól. mert előbbinél (multi) 100%-ban egyetértek azokkal amiket leírtál, de egy otthoni, single, "koca" játékosnak inkább az a fontos, hogy minden játék fusson max grafikán élvezhető sebességgel, mert ott nem a hatékonyság a cél, mint a multinál, hanem effektíve a játék élvezete.

ha 5 percen belül vagy, szerk gomb plz.
az egy dolog. az meg egy másik, hogy a profik hogy csinálják. 800x600, fix 120fps, <1000dpi optikás egér.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5013) KillerKollar válasza FireKeeper (#5012) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem vagyok profi gamer,de azért n00bnak se nevezném magam :) 3 évig CoD 4-eztem klánban például.

(#5014) TESCO-Zsömle válasza KillerKollar (#5011) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De most nem AM3-as lapod van, hanem AM3+-os.

Amikor megtudtad hogy lapot kell cserélni, simán válthattál volna Intel-re...

Szóval nem értem a dolgot. Játékra a legtöbb esetben jobb a 2500k, és igen, 1-2 helyen utoléri a bull. De játékok alatt nincs semmi olyan előnye, amiért megérné +20k-ért a Bull-t venni SB helyett...

sz: Én is azért vettem AMD-s lapot, és az én lapomba menne is a Bull, ha megérné belerakni. De egyelőre nem éri meg... Talán majd a Piledriver...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5015) KillerKollar válasza TESCO-Zsömle (#5014) üzenetére


KillerKollar
senior tag

AM3-as lapom van...BIOS frissítéssel...Crosshair IV Formula...

(#5016) TESCO-Zsömle válasza KillerKollar (#5015) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt benéztem, pedig nekem is olyan van. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5017) KillerKollar válasza TESCO-Zsömle (#5016) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Mellesleg tapasztalatok alapján nem teljesítene rosszul a bull az X6hoz képest,de a Steam-es játékok kékhaláloznak vele...úgyhogy sajnos egyenlőre tényleg faildozer,de remélem hogy szoftveres támogatással javulni fog a helyzet,meg ígértek egy registry patch-et ami 40%-al megdobja a teljesítményt,remélem lesz belőle valami...

(#5018) Stukker1987 válasza KillerKollar (#5017) üzenetére


Stukker1987
senior tag

"ígértek egy registry patch-et ami 40%-al megdobja a teljesítményt"--AHA,jó hogy nem 100%-ot mondanak.

Az meg hogy i5 és bull egymáshoz viszonyítva játékban milyen eltérést mutat elég félrevezető tud lenni. (teszten közben megnézik alacsony felbontáson)
Merthogy azt már elég sokan kitárgyalták,hogy magas felbontáson nagyrészt a vga végzi a munkát.

Ph teszt idézet:
"Összességében most is elmondhatjuk, hogy Full HD-hoz és a fölé, a játékok többségében inkább egy izmos VGA, mintsem pedig egy erős CPU szükséges."

U.I: Köv generációból bevásárolnék én is 7870 vagy 7950-et,ha ÁFA nélkül tudnál nekem szerválni! :Y

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#5019) Abu85 válasza KillerKollar (#5017) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Frissíts BIOS-t. Azután nem kékhaláloznak a steam játékok.

A Windows 7-hez készül egy kiegészítés, de főleg kevés programszálon jelent sebességelőnyt. 5-15% közötti extra várható max.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5020) KillerKollar válasza Stukker1987 (#5018) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Pont ezért veszek mindig drága VGA-t és kevésbé drága CPU-t,nagyon kevés a procilimites szituáció,a legtöbb helyen a GPU-t terhelik a programok.
Mint már leírtam,családi cégünk van,a gép céges tulajdon abba rendeltem a Bull-t ÁFA nélkül,ez volt az 1-etlen alkalom amikor áfa nélkül vásároltam...Hozzáteszem teljesen legálisan...Ugyanis a cég profilja belevág az informatikába,így céges gépbe cégesre vásárolhatok ÁFA nélkül akármit.
Abu 85:Crosshair IV Formulához sajnos tudtommal még nincs újabb BIOS mivel ez elvileg hivatalosan nem is támogatott lap :/
Ez mikorra várható?

[ Szerkesztve ]

(#5021) Abu85 válasza KillerKollar (#5020) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom. A Socket AM3+-os alaplapoknál mindhez van BIOS. Az ASRock, az MSI és a Giga supportjáról az AMD is írt. [link] Mára már az ASUS és más is megoldotta.

Sajnos a Socket AM3-at az AMD hivatalosan nem támogatja. Valszeg meg lehet oldani, de a régi foglalat esetében az AMD az alaplap gyártójára hárítja a felelősséget. Az AMD hivatalosan elmondta, hogy a Bulldozer Socket AM3+-ba való. Más foglalatú lap nem kap gyári támogatást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5022) KillerKollar válasza Abu85 (#5021) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Akkor én megszívtam,vagy imádkozhatok hogy Asusék jófejek lesznek és kiadnak még1 BIOS-t az én lapomhoz is? :D Dejó.

(#5023) TESCO-Zsömle válasza KillerKollar (#5022) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hányas BIOS van fent?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5024) Abu85 válasza KillerKollar (#5022) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írj az ASUS-nak, hogy ezzel a problémával küzdesz. Valszeg egy béta BIOS-t azért összedobnak. Elég jó a supportjuk.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5025) KillerKollar válasza TESCO-Zsömle (#5023) üzenetére


KillerKollar
senior tag

3027-es béta BIOS ha jól emlékszem
A magyar Asusnak elég lenne?

[ Szerkesztve ]

(#5026) Abu85 válasza KillerKollar (#5025) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát elfogadják, de hosszabb lesz mire elér a supportnak a leveled.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5027) KillerKollar válasza Abu85 (#5026) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Köszi,akkor megpróbálom,végülis annyira nem sürgős,nekik meg mégiscsak értelmesebb levelet tudok összedobni mint angolul :D

(#5028) Abu85 válasza KillerKollar (#5027) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - linkeld majd ezt. Innen azonnal tudni fogják miről van szó.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5029) KillerKollar válasza Abu85 (#5028) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Köszi szépen :)

(#5030) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Lám, csak lám. Ez vajon mi? :D

3 GB-nyi GDDR5-ös fedélzeti memória 5,5 GHz-en 384 bit széles buszon? Nem rossz, de én arra számítottam, hogy legalább a GDDR5 lapkák effektív órajele majd eléri a 6 GHz-et.
Ami viszont tényleg brutális, az a 3 Wattnál kisebb üresjárati fogyasztás!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5031) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Na végre erre várt mindenki! :)
5,5 GHz egy kicsit kevéske nekem is. 6,5 GHz-esre tippeltem volna.
HA viszont igaz a 3watt akkor ........ :Y

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5032) polonic válasza ViiiiktorOC (#5031) üzenetére


polonic
félisten

384 bites memóriabusszal is?

(#5033) TESCO-Zsömle válasza huskydog17 (#5030) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A 3.5TFLOPS-ot kevésnek érzem a HD6990-es megfogásához. A Cayman XT 2.7-et tudott az Antilles pedig ~5.1-et...

A 3W viszont brutális. Főleg ha valaki laptop vagy APU szinten gondolkodik...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5034) BeLucZ válasza TESCO-Zsömle (#5033) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerintem egy nagy kamu 3 wattos idle fogyasztás, azért ne nevettessük már ki magunkat :D a flopsok meg szerintem nem feltétlenül tükrözik a játékokban nyújtott valós teljesitményt

lásd 5870 meg 6970 esete, de ugyanakkor mondhatnám a gtxeket amik joval kevesebb teraflopsot tolnak ki de játékokban klafák

(#5035) gbors válasza BeLucZ (#5034) üzenetére


gbors
nagyúr

2048 ALU 925MHz-es órajellel 3.8TFlops, nem 3.5 ...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5036) Abu85 válasza gbors (#5035) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kicsire nem adnak. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5037) radi8tor válasza gbors (#5035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyre jobban tetszik nekem ez a 7970-es. Lehet a két 6970 helyett egy ilyenem lesz.

⭐ Stella

(#5038) ViiiiktorOC válasza polonic (#5032) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Igen. De csak reméltem volna. :(

Viszont egy érdekes gondolat. HD5970esből volt egyedileg tervezett nyák.
HD6990nél nem volt egyedi tervezés viszont fogyasztott is rendesen. Gondolom ezért nem lett belőle egyedi kártya.
Viszont a 28nm-en készült 7990es kártyából lehet már egy nagyonnagyon durva szörnyeteg? ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5039) Z10N válasza huskydog17 (#5030) üzenetére


Z10N
veterán

Csak azt felejted el, hogy ez 264GB/s. Ha meg "keves" lesz tuningolod :D attol fuggoen,hogy a memoriavezerlo mennyire engedi majd. A 3W tenyleg brutalis ezzel a zero-core-ral :Y
Viszont en 3788,8 GFLOPS-ot szamoltam, illetve 32(?) ROP :F Nem ugy volt, hogy CU-n kent 2 ROP, azaz 64 lesz? Nem lesz ez igy szuk a backend-en, ekkora savszelesseg mellett? Korabban meg ugye 48 is szoba jott , de nem 32. A tesszellacios grafikon impressziv.

ui: vegre lesz ertelme az OverDrive-nak (1,1GHz minimum) :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5040) huskydog17 válasza Z10N (#5039) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A sávszélesség így is nagyon szép, de nem erre gondoltam. Én arra számítottam, hogy 1,5 év után előrelepés történik memória lapka téren is, de ehelyett - amennyiben igazak a linkelt adatok - nem történt előrelépés. Szerintem nem túlzás elvárni 1,5 év után, hogy gyorsabb lapkákat rakjanak a felső kategóriás kártyákra.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5041) stranger28 válasza huskydog17 (#5030) üzenetére


stranger28
addikt

Csorog a nyálam, mostmár csak valami rendes teszt kell, aztán hajrá. :) Örülök, hogy 3 giga lett, nem másfél..de azért ez várható volt. Már csak az ár van hátra...

[ Szerkesztve ]

(#5042) gbors válasza huskydog17 (#5040) üzenetére


gbors
nagyúr

de minek? a sávszélességet 1.5-szeresére emelték a szélesebb busszal (persze csak ha igaz a pletyka) - mire lenne jó a gyorsabb memória, azon kívül, többet fogyasszon?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5043) gyiku válasza gbors (#5042) üzenetére


gyiku
nagyúr

epenis.

hüllő

(#5044) schwartz válasza huskydog17 (#5030) üzenetére


schwartz
addikt

Hogy jon a 384bit-hez 32ROP?

If he dies, he dies.

(#5045) Abu85 válasza schwartz (#5044) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez bizony nagy kérdés. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5046) TESCO-Zsömle válasza schwartz (#5044) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

December van. 12*32=384. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5047) huskydog17 válasza schwartz (#5044) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Erre nem tudok neked sajnos felelni, csak annyit tudok hozzáfűzni a dologhoz, hogy a Donanimhaber megerősítette a kiszivárgott információkat, ugyanis úgy tűnik, hogy a hivatalos bemutató dia képei is kiszivárogtak. :)

A linkelt információk alapján PCI-Express 3.0 és DirectX 11.1 támogatást is kapott a GCN.

A VR-Zone állítása szerint december 22-én rajtol el a Radeon HD 7970, míg a kistestvére, azaz a Radeon HD 7950-es január 9-én, egy nappal a CES startja előtt kap hivatalos startot.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5048) wolfwood132


wolfwood132
csendes tag

Nem tudom volt-e már.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5049) BeLucZ válasza huskydog17 (#5047) üzenetére


BeLucZ
addikt

én azt is olvastam hogy 7950esből nem lesz referencia design, ez hogy lehetséges ? :))) azért illene, nemde?

(#5050) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#5046) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan. A hónappal szorozták fel. Decemberben nyújtja majd a legjobb teljesítményt. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.