Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Bici válasza Oliverda (#2798) üzenetére


Bici
félisten

Nagyon sok féle képpen lehet tesztelni a GPGPU teljesítményt.
Feladattól függ. Ha sok a függőség a párhuzamos szálak között, akkor az AMd karik lehalnak, ha nincs, akkor közelítik az elméleti számítási kapacitást.
Volt szerencsém egy egyszerűbb renderprogi fejlődését figyelemmel kísérni, és amíg sima RT volt, addig az AMD karikon pont annyival volt gyorsabb, amennyivel az elméleti teljesítményük nagyobb, de ahogy pakolták bele a kép élethűségéért felelős dolgokat, úgy esett vissza a Radeon kártyákon, végül elég gyengén ment, pedig nagyon sokat optimalizáltak rajta. Az nV karikkal nem volt gond, bármit buheráltak a kódon az AMD karik kedvéért, a Geforce-okon nagyon szépen ment végig.
Az egyik programozó szavaival élve a Radeon gpu-kban nagyon könnyen alakul ki forgalmi dugó.
A fenti dolgok a Radeon 5870-re és GTX 470-re érvényesek. Ez volt a két tesztkártya.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2802) Oliverda válasza Bici (#2801) üzenetére


Oliverda
félisten

Én ezzel tisztában vagyok csak páran feljebb nincsenek amit mondjuk nem is csodálok.

Amúgy itt a komplett teszt.

Amúgy a Cayman ezen is javít, kíváncsi leszek hogy mennyivel...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2803) SzlobiG válasza MPowerPH (#2796) üzenetére


SzlobiG
félisten

Amikor vettem az 5970-et gondolkodtam rajta, hogy 480-at vegyek, de örülök, hogy nem azt vettem mivel ugyanakkora fogyasztás mellett nagyobb teljesítményt kapok főleg hogy lehet húzni mint a disznó, viszont ha már akkor egy ilyen gtx 580 szintű kártyát adnak ki nem biztos hogy az 5970-et vettem volna, de igaz még az se tudja befogni (persze van ahol igen).

[ Szerkesztve ]

(#2804) gbors válasza Oliverda (#2802) üzenetére


gbors
nagyúr

nagyon leegyszerűsítve a dolgot, ahol eddig 40% volt a kihasználtság, ott most 50% lesz, ahol 60% volt, ott 75%, ahol pedig 80%, ott már 100% :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2805) Bici válasza gbors (#2804) üzenetére


Bici
félisten

Ha a 7xxx-es szériánál is lesz ekkora lépés, akkor az sztem már nem is rossz.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2806) TTomax válasza MPowerPH (#2796) üzenetére


TTomax
nagyúr

A GTX480 sosem volt egy árban a HD5970-el,ne ferdits már ilyen keményen, a GTX580 is olcsóbb...szépen látszik melyik oldalt favorizálod.... :(((

(#2793) Abu85
Nem tudom milyen előnyökről beszélsz.. te is 5850-et vettél nem pedig két darab 5770-et a 3850CF-ed után...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2807) Abu85 válasza TTomax (#2806) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha megkaptam volna 40-ért a két HD 5770-et azt vettem volna. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2808) TTomax válasza Abu85 (#2807) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahol 40-ért vettél 5850-et ott volt 20-ért biztos 5770 is... ;] de legyen 25..akkor 50-ért lenne egy 5870-nél erősebb cuccod... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2809) Abu85 válasza TTomax (#2808) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajna nem, mert csak ez az egy HD 5850 volt a választék. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2810) gyiku válasza Abu85 (#2809) üzenetére


gyiku
nagyúr

tesztpeldany tuti :DDD

hüllő

(#2811) Gaboman válasza TTomax (#2808) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bizony jól tette volna ha annyiért hozzájut 2db 5770hez, nagyon jó ez a két kártya, legtöbb esetben 80-95%közti gyorsulás tapasztalható az egykártyás rendszerhez képest.
És eddig nálam semmi gond a CF, nincsenek ingadozások meg ilyen jellegű problémák.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2812) Robi BALBOA válasza Gaboman (#2811) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Miért lenne baj vele, ez csak egy-két Nv fan agyszüleménye, ugyan úgy mint a mikrolag (nekem a 5870-nel lagolt ellentétben a mostani karimmal ami néha néhány játékban be-be ránt, amúgy a karival semmi gond meglepően gyors a 5870-ről vissza váltva, de majd csak akkor leszek nyugodt ha a PhysX kártya szerepét tölti be egy Cayman mellett! :DDD )

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2813) gbors válasza Robi BALBOA (#2812) üzenetére


gbors
nagyúr

mikrolag létezik. küldjek fraps file-t, ami igazolja?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2814) Robi BALBOA válasza gbors (#2813) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Csak nem úgy ahogyan a nagy NV-sek állítják, hogy minden ATI lagol és az összes Nv kari zsír.
Szerintem ez a lag dolog nagymértékben konfig függő, nálam a mostani konfigban az 5870 nem lagolt, de a 9800GTX+ meg már lagolgat, lehet, hogy egy másik gépben pont fordítva lenne, de akkor se általánosítsanak, hogy ATI= lag halmaz az Nv meg mintha filmet néznénk.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2815) keIdor válasza gbors (#2813) üzenetére


keIdor
titán

Igen, mindkét oldalon. De a zöld tábor csak a Radeon-on látja, GeForce-n nem, mily érdekes...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2816) gbors válasza Robi BALBOA (#2814) üzenetére


gbors
nagyúr

kutya nem állít ilyet szerintem. olyanokat szoktam látni, hogy "elegem van a Radeonos issue-kból, nVidiára váltottam". ami egyrészt túlzott általánosítás, másrészt viszont ha valaki egy olyanba belefut vmi kedvenc játékkal, amit nálam a Just Cause 2 minden Radeon kártyán művel, akkor meg tudom érteni, hogy elkedvetlenedik kissé. lehet, hogy konfig-függő, de nVidia kártyán sosem láttam/mértem ilyet - és Keldor mester is jobban tenné, ha vmi konkrétummal jönne elő :)

részemről itt van, egy fraps frametime lista. érdemes megvizsgálni az 1-7, 21-28 és 41-49 frame-eket, hogyan alakulnak a frame-hosszok. nézni k**** idegesítő...

Frame, Time (ms)
1, 0.000
2, 102.050
3, 111.073
4, 119.154
5, 127.909
6, 136.849
7, 154.410
8, 180.647
9, 206.789
10, 234.371
11, 259.220
12, 286.044
13, 312.340
14, 339.103
15, 365.541
16, 392.635
17, 415.935
18, 425.299
19, 452.121
20, 480.164
21, 507.775
22, 536.063
23, 638.435
24, 647.956
25, 658.292
26, 668.648
27, 678.852
28, 706.332
29, 734.794
30, 763.392
31, 791.848
32, 821.866
33, 848.690
34, 876.997
35, 905.468
36, 933.938
37, 962.269
38, 992.015
39, 1020.115
40, 1048.696
41, 1076.903
42, 1106.133
43, 1223.214
44, 1236.472
45, 1250.510
46, 1260.805
47, 1270.970
48, 1283.110
49, 1312.585
50, 1342.016

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2817) Tirexi válasza Robi BALBOA (#2814) üzenetére


Tirexi
addikt

Gyerekek pár dolgot azért tisztázzunk olyan hogy lag egy VGA-nál igazából nincs.
Az maximum azért van mert kevés a memód és a játék ahogy tölti a cuccokat a winyót cseszteti és azért lag-ol. (töltöget)
Egy VGA-val maximum kevés FPS-ed lehet ami nézhet ki úgy mint a lag de akkor az nem lag hanem kevés FPS. (magyarul diavetítés)

Gondolom a 9800GTX-eddel ugyan olyan felbontásban toltad a játékokat mint az 5870-el ami valljuk be azért egy kicsit erősebb VGA.
Tudni kell hogy egy 9800GTX-el manapság FullHD-ben játszani nem lehet.

Én csak tudom mert 1 db GTX285 nem volt elég az 1080p-hez.

Csak ennyit akartam. :)) :))

(#2818) Tirexi válasza keIdor (#2815) üzenetére


Tirexi
addikt

Én GTX285 SLI-t készülök leváltani HD6990-re és nem szeretnék csalódni.
Ha még is így lesz nem ússza meg az ATI holmi ejnye-bejnyével.

Mindig is NV-s voltam mert hát jobb volt a támogatás többek közt a FizX miatt ami valljuk be elég látványos egy cucc főleg ilyen Batman játékban.

Most azért leszek ATI-s hogy végre átérezzem azt hogy milyen ATI-snak lenni és tudni hogy van erő a gépemben és nem kell attól félnem hogy a Crysis 2 1080p-ben maxon csak 25FPS lesz. Legalább is remélem.

Ha csalódnom kell egy az egyben adom el a kártyát és visszatérek NV-re.

Csak úgy mondtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#2819) SzlobiG válasza Tirexi (#2818) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha a Crysis 2 lesz a lényeg, akkor ne vegyél ATI-t.:D Nv nem kis pénzt adott nekik, hogy az ő kártyájukra fejlesszék a játékot és dobják el az eddigi munkát...

(#2820) Tirexi: Jó hát nem úgy kell érteni, hogy el se fog indulni, de biztos, hogy nv-n jobban fog futni viszont ha úgy elb@sszák mint a metro-t akkor csak röhögni fogok.:D

[ Szerkesztve ]

(#2820) Tirexi válasza SzlobiG (#2819) üzenetére


Tirexi
addikt

De gyerekek nehogy má oda süllyedjünk hogy ATI VGA-val nem lehet játszani majd, azért ez tényleg vicc lenne.
Ráadásul a Cryengine 3-at nem csak a Crysis használja majd hanem elég sokan akarják licencelni.
Azért csak felér majd Cry 2-ben egy 6990 egy GTX460 szintjére. :D :))

(#2821) Tirexi válasza SzlobiG (#2819) üzenetére


Tirexi
addikt

"(#2820) Tirexi: Jó hát nem úgy kell" (előzőt már nem tom szerkeszteni)

Én láttam már pár videót a Crysis 2-ből és hát annyira nem lesz nagy szám hogy most aztán GTX580SLI kelljen hozzá ezzel én is tisztában vagyok.
Csak ne az legyen hogy egy 60K-s kártyán úgy fog menni mint nálam a 130K-s kártyán...

A Metro-t meg ne említsük az Oroszok mindig 5 évvel előbbre járnak mint mi. :D :D

(#2822) keIdor válasza Tirexi (#2820) üzenetére


keIdor
titán

Ha szarul fog menni a Crysis 2 nem az AMD lesz a hibás, hanem az nVidia. Ők azok, akik megveszik azért, hogy szándékosan "tönkreverjék" a motort... de várjuk ki a végét, lehet csak egy PhysX-et (ami nekem egyébként nem jön be, nem is igazi fizika az csak sima látványelem) tesznek bele. Ez lenne a jobbik eset... de szerintem Metro 2033 filling lesz, azaz vehetsz te SLi GTX-580-at azon se fog menni maxon. :DDD 6990 meg alatta lesz ugye.

CryEngine 2-t is elég sokan "akarták" licencelni azt nézd meg mekkora bukás lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2823) gbors válasza Tirexi (#2817) üzenetére


gbors
nagyúr

Gyerekek pár dolgot azért tisztázzunk olyan hogy lag egy VGA-nál igazából nincs.

:W Akkor legyél kedves megmagyarázni, amit a bemásolt fraps file-ban látunk minden 20. frame-nél. Az szerinted micsoda?

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2824) Tirexi válasza keIdor (#2822) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát akkor majd játszunk 1280*720-ban annyi baj legyen. :DD :DD

Elég szemét húzás az NV-től ez de hát sehol nincsen leírva hogy ezt ne lehetne megtenni.

(#2825) Tirexi válasza gbors (#2823) üzenetére


Tirexi
addikt

Bocs nem értek a lovakhoz, én ilyen VGA lag-okat nem szoktam látni.
A Fraps meg nekem másra kell nem FPS time kielemzésekre.

(#2826) keIdor válasza Tirexi (#2824) üzenetére


keIdor
titán

Én 1280x640-ben fogom szerintem játszani. Kétlem, hogy az Xbox többet bírna. :DDD
Szerk: Már ha nV megcsinálja amit szokott.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2827) Tirexi válasza keIdor (#2826) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja majd megint az nyer akinek Box-a lesz mert ott nem fog "szaggatni". :C

Asszem akkor egy box is rendel a 6990 mellé. :D

(#2828) Robi BALBOA válasza Tirexi (#2817) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem ugyanazon a felbontáson teszteltem, és a konfig nem változott vagyis a memória ugyan annyi volt mindkét esetben, azért azt el tudom dönteni mi a lagolás és mi a lassulás.

(#2816)gbors: Nem mondtam, hogy nem mondasz igazat, csak én is azt mondom, hogy nem szeretem aki általánosít, a Just Cause 2 meg tényleg nagyon tréül megy ATI-n, de ez nem az ő hibájuk, nézzünk meg egy olyan gamét amit az ATI szponzorált Pl: Dirt2, szépen megy ATI(még egy 4850-en vagy egy 5670-en is szépen elmegy) és Nv karikon is, még a 9800GTX+-on is megy FullHD-ben maxon 8xAA-val röccenés nélkül, ha ezt az Nv szponzorálta volna akkor minimum GTX280 kellene ATI karikon meg kb 4év múlva menne játszható sebességgel. A mafia2-t az Nv szponzorálta mi lett a vége :( , a Metro2033 is jó példa.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2829) TTomax válasza Robi BALBOA (#2828) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert mi lett a Maffia 2 vége?Ugyan mond már el nekem...Például az hogy egy 4870-el ki lehet maxolni 1680-ban?Hol tudod ezt megtenni a GTA4-el?Fiziksz kell?Az is high-on?Akkor venni kell egy társkarit...amig ageia volt addig nem fájt senkinek?Ki lehet kapcsolni?Játékmenetre van hatása?Lagol a maffia2 valakinek radeonon?Ja persze fizikszet miért is kapnál?

Még annyit hozzátennék a két mag vs egy maghoz....Melyik az a játék és milyen beállításon ami 580-al nem játszható és 5970-el igen?Hm? ;]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2830) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

A topic címét pedig változtassuk át "NV istenítők OFF-olós totyikja"-ra.
Barátaim, ha ez a flame egy Geforce-os topic-ban menne, már régen vér fojt volna, és a modker tele lenne "tisztítást kérek" stb... kéréssel. :(((
Nem lehetne a témáról beszélgetni?

Én speciel leszarom az NV-t, a mocskos húzásaival egyetemben..., Kívánom hogy a 6990 alázza be minden téren az összes csúcs VGA-ját....

[ Szerkesztve ]

(#2831) gbors


gbors
nagyúr

no akkor zárásként. én nem vagyok sem nVidia, sem AMD párti, csak azért írtam a pár hsz-t lentebb, mert emberek iszonyú hülyeségeket állítottak, és gondoltam korrigálok. de úgy tűnik, felesleges - ahhoz képest, hogy itt megy a legenda, hogy az nVidiások milyen elvakult fanboy-ok, én a piros oldalon sokkal több elvakultságot látok, egyszerűen nem vagytok hajlandóak elfogadni a tényeket, vagy kényelmesen újakat találtok ki. tök jó, hogy valaki kijelenti, hogy a VGA-kon nincs lag, aztán hozzáteszi, hogy igazából nem is ért hozzá. wtf? vagy hogy a minden 20. frame-ben jelentkező rendering lag nem az AMD hibája - ki a bánatos francé lenne, talán az Intel CPU-m tehet róla? ráadásul egy olyan játékban, ami sebesség terén jobb a Radeonokon, mint a GeForce-okon...

na jó, befejeztem. asszem ezt a topic-ot is hanyagolom egy időre... :(

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2832) TTomax válasza gbors (#2831) üzenetére


TTomax
nagyúr

A te munkád és hozzáállásod mindig etalon marad számomra!Vagyunk így vele néhányan mindkét "oldalon",remélem azért nem veszi el a kedved ha ilyesmiket olvasol ,és sok hasonló minőségű tesztet látunk még tőled,mint amit eddig készítettél! :R :R :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2833) tzsolesz válasza gbors (#2831) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tudom, hogy van olyan játék amiben létezik ez a lag, mert bizonyított tény.
Nekem az ebből fakadó általánosításokból van elegem.

Pl.: "Az ATI kártyák szarok, mert lagolnak a játékok rajtuk". Hidd el, vannak ilyen fanboyok. Ezek a fanboyok nem ismerik el , hogy az NV IS manapság egyre több szar drivert nyom ki a népnek, és azt sem, hogy ott is előfordulnak microlag szerű akadások. Néha az ide tévedő újoncok számolnak be ezekről, persze Ők egyből megvannak győzve, hogy az nem driver hiba, hanem a játék hibája.......
Ha ATI-ról van szó, akkor egyből mindenki szidja, mert az természetes. Még az a szerencse, hogy nálam nincsenek ilyenek.

(#2834) Oliverda


Oliverda
félisten

trémárk11 pontok:

GTX580:X1748
GTX 460:X923
GTS 450:604
HD5750:602
HD5770:722
HD5830:X845
HD5870:X1234
HD5870CF:X2350
HD6850:X899
HD6870:X1120

HD6970:X1807

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2835) Atom_Anti válasza Oliverda (#2834) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

A pontok már ismertetve vannak emitten. Amúgy meg de jó ezeknek a Kínaiaknak, 3Trémark11 elhetnek, HD69xx-et tesztelhetnek...

(#2836) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#2828) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én játszottam a Just Cause 2 -vel nálam nem volt vele semmi gond fullon toltam egy ideig ameddig nem untam meg.:U

Oliverda: 6970 akkor ahogy megtippeltük 580 szint lesz ha hinni lehet az eredményeknek.

[ Szerkesztve ]

(#2837) gyiku válasza SzlobiG (#2819) üzenetére


gyiku
nagyúr

megvettek a cryteket kilora? eddig szerettem oket, de ezutan mehetnek a p.csaba. :(((

hüllő

(#2838) SzlobiG válasza gyiku (#2837) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondhatjuk úgy is.

(#2839) LK válasza SzlobiG (#2838) üzenetére


LK
addikt

Gusztustalanok.... Halál az nvidiára ;]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2840) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#2838) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Pedig már kezdtem örülni, hogy legalább ebben nem lesz benne az Nv keze! :O

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2841) hugo chávez válasza SzlobiG (#2838) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Hát, én nem vagyok meggyőződve a hírben leírtak hitelességéről, mert először is, azt írják, hogy csak pletyka, másodszor pedig arról van szó a hírben, hogy emiatt késni fog a pc-s Crysis 2, de a hivatalos megjelenési dátum még mindig 2011.03.22. (persze, nyilván ez még változhat), úgyhogy szerintem inkább arról lehet szó, hogy az NV azért fizetett (ha tényleg fizetett), hogy legyen egy szép nagy Nvidia logó a játékban, meg a hivatalos gépigénynél csak Nv kártyák legyenek felsorolva. Amúgy meg, ha tényleg úgy lenne, ahogy a hírben szerepel és a tesszellációra gyúrnának rá a fejlesztők, szerintem az sem lenne olyan nagy probléma, mert, ha minden igaz, a Caymanok jóval erősebbek lesznek tesszellációban, mint a többi Ati/AMD gpu és fel tudják majd venni a versenyt a Fermikkel.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#2842) DrJános válasza SzlobiG (#2838) üzenetére


DrJános
aktív tag

Ha ez igaz akkor az NV-sek sokkal nagyobb férgek mint gondoltam, pedig eddig is tudtam róluk, hogy nem angyalkák.

Persze az ÁMD sem abból termel profitot, hogy ők szentek, de szerintem ilyen messzire azért nem mennek el.

Dirt2 ről annyit, hogy én a 4670-el toltam 1080P vel ( na jó nem VH-n) de azért bőven játszható szint felett.

Na és, hogy ne legyen ful off nagyon várom már a 69xx es karikat és remélem, hogy sz*rrá alázzák az 580 at. ( egyébként volt NV-m is és az áruk hoz képest meg is voltam velük elégedve, de ez már nagyon gusztustalan amit most csinálnak)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2843) wednesday válasza Robi BALBOA (#2840) üzenetére


wednesday
őstag

Eddig AMD-n folyt a fejlesztés, legalábbis azzal demoztak mindig. :W

(#2844) keIdor válasza wednesday (#2843) üzenetére


keIdor
titán

Pénz beszél... én ezért is szeretném ha elmennének egy olyan piacra, ahol én "nem vagyok ott". Szórakozzanak a nénikéjükkel. Az AMD se maradna sokáig egyedül, úgyis jön az ARM és itt szerintem éveken belül megváltozik minden.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2845) kkeeppeekk


kkeeppeekk
csendes tag

hali ma vettem egy hd5450 vkarit minden szuper vele de csak 60 hz müködik nem tudom feljebb rakni délelött még benne volt a 6600gt azzal simán 85hz rakom
az ati catalist nem ismeri fel a samsung sincmaster 1000p vga monitort
a megjelenités-speciális- monitor ablakban se lehet állitani itt is 60 hz
mi a megoldás segitsetek pls

(#2846) WesTM válasza kkeeppeekk (#2845) üzenetére


WesTM
senior tag

Akkor legyél szíves keresd meg az ide vonatkozó topicot. (amúgy nem árt driver pucolás egy új kártya előtt. :K

MÁS: Uraim legyetek szívesek ne ATI-NVIDIA háborút játszani, mert piszkosul szánalmas. Az elmúlt 100hsz-ben nem sok érdemi infót találtam. Moderálja picit mindenki magát, mert senki nem kíváncsi a hülyeségetekre. Már elnézést. :R

(#2847) Abu85 válasza hugo chávez (#2841) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem számít milyen gyorsan tesszellál a rendszer, amíg a raszterizálás 2x2 grid-es pixeltömbre történik. Ez ahogy a Heavenben látod egyenlő a szaggatós jelenetekkel. Kártyafüggetlen a dolog. Mindegyik termék meghal.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2848) MPowerPH válasza SzlobiG (#2838) üzenetére


MPowerPH
félisten

Undorító, gusztustalan, hányok tőlük. Ez volt eddig is, mindent megpróbálnak pénzért megvásárolni. Szerencsére mindent nem lehet, és mindig van egérút. Ált. ebbe bele is bukik az ilyen. ;) Remélem a Cayman XT hozza amit várunk tőle, és odavág nekik...

Egyébként ez a mondtad megragadt bennem:
"A pletyka szerint a Fermi architektúra tesszellációs képességeivel az AMD kártyái nem versenyezhetnek"

Az új VGA generációnál az AMD pont a tesszellációs képességekre ment rá, nem igaz? Tehát a legnagyobb, akár 2x-es gyorsulás ott várható az eddigiekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2849) Abu85 válasza MPowerPH (#2848) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Ez nem igaz. Amíg nincs megoldva a raszterizálás problémája, addig csak tranzisztorpazarlás a tesszellátor teljesítményére költeni. A fejlesztők is ép ésszel gondolkodnak. Ha leviszed a háromszög méretét 16 pixel alá, akkor kapásból 50% alá kerül a raszterizálás hatásfoka. Ez a jelenség az overshading. Innentől kezdve a kártyát nagyságrendekkel jobban terheli a raszterizálás vagyis a képminőség gyakorlatban látható változása nélkül elveszted a sebesség 20-30%-át. Minél kisebb a háromszög annál több felesleges munkát végez a raszter.
Ezt jelenleg egy megoldással lehet kivédeni. El kell dobni a renderelés 2x2 grides megvalósítását, és át kell állni egy pixeles raszterre. Ez persze szintén probléma, mert a 2x2 grides feldolgozás sokkal hatékonyabb, csak akkor még nem gondolt senki a tesszellálásra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2850) MPowerPH válasza Abu85 (#2849) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg ugye arról volt szó, már a Barts esetében is, hogy a tesszelációs motort sikerült optimalizálni, és ezekből az egységekből már kettőt kap a Cayman. Tehát már megtették ezt a kiadást, és ahogy Te is mondtad, a fejlesztők nem hülyék. De ezek szerint mégis lesz egy szűk keresztmetszet.
Ferminél ez hogy néz ki?

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.