Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) SzlobiG válasza Komplikato (#2249) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elírás, csak GDDR5-el szereltek ezek.

(#2252) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#2251) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezzel én is egyetértek, egy GDDR3/4 nagyon visszafogná ezt a remek gpu-t.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2253) robyeger


robyeger
addikt

Ha már így túl vagyunk a Barts modellek megjelenésén, szerintem nem érdemes nagy csodát várni a 6950 és 6970-től, ha az AMD jelenlegi teljesítményhézag kitöltő taktikáját vesszük alapul, akkor az új caymanek a 5870 és 5970 közé érkeznek. Valószínűleg marad a 256bites memo vezérlő, és talán shader egységeből se lesz több 1440 és 1600. Továbbá az új architektúra mellé biztos, ami biztos nagyobb órajeleket alkalmaznak; 900 vagy 950Mhz a 6970 esetében, hogy minden körülmények között gyorsabb legyen a régi 5800-as sorozatnál.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2254) shteer válasza robyeger (#2253) üzenetére


shteer
titán

jó lesz az úgy. de mit kellene tudnia, gyalázni az 5970-et? :U

..szerintem jónak tűnik

(#2255) I.T.E.M válasza shteer (#2254) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Hát a 6870 CF már most jobban teljesít mint az 5970...

PL: Crysis Warhead-ban:

6870CF

HD5970

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2256) |nsane válasza robyeger (#2253) üzenetére


|nsane
tag

Hi all

Ez az első hozzászólásom ebben a témában, nem mintha már annyit írtam volna a ph! fórumaiba. :)

Szerintem nagyon is várhatunk csodát a Cayman-tól és jó marketing szempontjából a kártyák elnevezése.

Először megtévesztő, mert a vásárlók nagy/nagyobb része nem tudja mit vesz, azt hiszi, hogy felső kategóriás kártyát kap egy középkategóriás árán, mindezt a nevére alapozva.
Másodszor nem is tévedett akkorát, teljesítményt nézve a Barts a 58xx teljesítményét hozza, tehát a számozás teljesítményileg rendben lesz. A Cayman-nál is, pont a 5870 és a 5970 közé fognak érkezni, vagyis a neve 69xx-nek kell lenni.

Könnyen összekeverhető, nagy vízhangot kelt az új besorozásnak köszönhetően, amolyan ingyenes reklám.

Harmadszor teljesítményben tutira megközelíti, vagy megelőzi 5870-et. A driverek fejlődnek és a új játékok is a 6xxx szériára fognak már építkezni. A Cayman titka is ebben fog rejleni. Eleinte 5970 marad a csúcs, de amikor kijönnek az új játékok akkor már verve lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2257) robyeger válasza shteer (#2254) üzenetére


robyeger
addikt

Nem én várok többet a cayman-től, hanem a topic-ot visszaolvasva egy két forumtag, őket próbálom megóvni előre a csalódástól :B

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2258) robyeger válasza |nsane (#2256) üzenetére


robyeger
addikt

az 6990-esnek lesz az a küldetése, hogy letaszítsa a trónról a 5970-et. Ennek a teljesítménykitöltő taktikának az is a hozadéka, hogy az AMD-t nem készteti azonnali raktársöprésre a régi 5000 kártyákkal, az 5000-ek árait egy jó ideig egyedül csak az ellenfél Nvidia reakciói befolyásolhatják.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2259) shteer válasza I.T.E.M (#2255) üzenetére


shteer
titán

és mi köze ennek a közelgő cayman-hez? :)

..szerintem jónak tűnik

(#2260) MZsoltee válasza robyeger (#2258) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát az 5850 árának nagyon oda ver a 6870...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2261) I.T.E.M válasza shteer (#2259) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

" mit kellene tudnia, gyalázni az 5970-et? "

Hát a teszt alapján két Barts XT is jobban teljesít,ergó azthiszem a 6970-től talán elvárható lesz,hogy megközelítse az 5970-et. Ha megközelíti,akkor meg majdnem mondhatjuk,hogy jobban teljesít az 1 GPU-s Cayman XT mint a kétcsipes Hemlock. És akkor ugye még a Cayman XT CF-ről nem is beszéltünk. Na az már tuti "gyalázza" majd az 5970-et a legtöbb tesztben és játékban is. És ugye a végére még tartogatják az Antilles-t is. Valahogy így értettem a mondandómat.
;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2262) gbors válasza I.T.E.M (#2261) üzenetére


gbors
nagyúr

az Antilles az a két GPU-s megoldás lesz, a Caymantól pedig nem érdemes nagy világmegváltást várni - az már nagy csoda lenne, ha az 5970-et elérné.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2263) shteer válasza gbors (#2262) üzenetére


shteer
titán

szvsz elég ha arányosan jobb lesz a hd5870-től :K persze fogyasztás még mindig kérdés

..szerintem jónak tűnik

(#2264) Bici válasza gbors (#2262) üzenetére


Bici
félisten

Én azt várom a 6900 csúcsmodelltől, hogy tuningolva beérje az alapfrekis 5970 átlagos teljesítményét.
Sztem ez az elvárás jogos.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2265) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Van egy olyan érzésem, hogy a Cayman új architektúrára fog épülni. Lehet, hogy a Barts lett volna a 32nm-es tesztlapka. De mivel ez a lépcső kiesett, impriovizálni kellett. Ezért kavarták meg az elnevezéseket is. :U

(#2266) gbors válasza Bici (#2264) üzenetére


gbors
nagyúr

jogosnak jogos, csak sajnos nem reális...

igazából a nagy kérdés a Caymannál, hogy mekkora backendje lesz. ha marad a 256-bites busz / 32 ROP, akkor abból sok mindent nem lehet kihozni (hacsak nem kerül a ROP-okba valami teljesen váratlan újítás, pl. a 4 helyett 8 z-pixel kapacitás). ennyi backend mellett hiába lenne akár dupla az ALU-kapacitás, iszonyú nagy extra teljesítmény nem lenne belőle.
ha viszont lesz 384-bit / 48 ROP, akkor ott azért van potenciál - úgy megfelelő ALU/TEX növelés mellett elérhető a HD5870 + 50% - ami viszont még mindig < 5970.

shteer: az attól függ, mit értesz arányos alatt :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2267) tzsolesz válasza gbors (#2266) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy mi értelme ennek a 6000-es szériának? Minden egyes tagja lassabb lesz az elődtől? A 6990 is? :F

(#2268) Oliverda válasza Robi BALBOA (#2248) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem 400mm² eleje lesz valahol a lapka mérete. ~420mm² körüli méretre tippelek de ez tényleg szinte csak egy hasraütésszerű tipp. Sokkal nagyobb szerintem nem is nagyon férne bele az AMD jelenlegi termékpolitikáját szem előtt tartva.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2269) gbors válasza tzsolesz (#2267) üzenetére


gbors
nagyúr

nem, a dual Cayman biztosan jobb lesz, mint a dual Cypress.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2270) Abu85 válasza gbors (#2269) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg a fogyasztása is ott lesz. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az OEM-eket hogyan győzik meg a cégek a 300+ wattos kártyákról. :D Én a sehogyra tippelek. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2271) I.T.E.M válasza gbors (#2262) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Tudom,hogy 2 GPU-s! ;] Én meg azt látom,hogy a mostani Barts XT is jól skálázódik. (CF)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2272) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Hát most nézegettem a techpower up-os tesztet. Ott a 6870 CF simán elkalapálta a mezőnyt az 5970-el és a GTX480-al egyetemben... :D
ASUS HD6870 CF

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2273) Robi BALBOA válasza Oliverda (#2268) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én is max 420-430mm² körüli lapkára tippelek, és szerintem 1920sp tuti meglesz, de a 2240sp már nem férne bele csak ilyen 500mm²-es lapkába ami már tényleg túl nagy, mondjuk ha bele préselnének 2240sp-t egy 420-430mm² körüli lapkába akkor minden elismerésem.
Én még a mem vezérlőre leszek kíváncsi, hogy lesz-e 384bit/48 ROP vagy marad a 256bit/32 ROP és ezen próbálnak még csiszolgatni?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2274) |nsane válasza tzsolesz (#2267) üzenetére


|nsane
tag

Ne a számozás szerint hasonlítsd össze a kártyák teljesítményét.
6850 a 5830 és a GTX460 ellenfele és veri is mind a két VGA-t teljesítményben (persze tuningot nem nézzük a 460-nál). Ja és nézd meg az árát (50 000/45 000 forint) ez egy olcsó középkategóriás kártya, ami majdnem teljesítményben a 5850-et éri el. Ezzel egy óriási űrt töltöttek ki, vagyis a középkategóriát ami az 5xxx szériában jóformán nem is létezett. Magyarán szólva nem volt "best buy". Ezt persze ügyesen kihasználta az NVIDIA és egyből (bő félév) ki is töltötte az űrt a GTX460, ezért volt muszáj kifejleszteni a Barts-ot.
Azért fejlesztenek gőzerővel az NVIDIA-ék és AMD-ék, mert a pirosak az árazással cseszték el és a zöldek pedig a késés végett nem kaszálhattak a GTX460-al. Ezt próbálják karácsonyra kijavítani.
6870 pedig egy 5850 és 5870 közötti teljesítményű kártya, aminek szintén nagyon fontos szerepe van. Az ATI-nak a 5xxx szériában nem volt felső kategóriás teljesítményű és középkategóriás árú álomkártya, vagyis teljesítmény/árbajnok a "majdnem" felső kategóriában (65 000/60 000 forint). Na jó ezt a szerepet a 5850-nek szánták, csak az ára nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#2275) gbors válasza I.T.E.M (#2272) üzenetére


gbors
nagyúr

csak az a fenenagy kérdés, hogy a Barts-ok hirtelen csudálatos szárnyalása minek köszönhető. meg az, hogy az 5970-et az oldalak újramérték-e a 10.10-es Catalysttel. én már csak ilyen kétkedő lélek vagyok :)

Abu: jah, a fogyasztás az izgalmas lesz. meg az is, hogy mekkora lesz a kártya - vajon sikerül felülmúlni az 5970-et? :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2276) I.T.E.M válasza gbors (#2275) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Hát azt nemtudom, de ez a mérés így zajlott..

De az xtremesystems fórumos srácok a 10.10-est használták mikor a crysis-t lemérték, és ott is jobban ment a 6870 CF.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2277) TomiLi


TomiLi
addikt

A kajmánról' mikor lehet tudni hivatalos infókat? November eleje, vége?
Engem is az érdekelne, hogy a 384 bit, az csak egy légből kapott adat, vagy van valóság tartama is....

Bogyóka

(#2278) I.T.E.M válasza TomiLi (#2277) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

November vége...

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2279) TomiLi válasza I.T.E.M (#2278) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm!

Akkor abból jó ha Karácsonyra (jó drágán) lesz vga.....
Azt hittem azért már november végén már a boltok polcain lesznek a cayman-ok....

Bogyóka

(#2280) tome.jr


tome.jr
addikt

Van valakinek reális becslése, hogy a 6970 és a 6990 teljesítménye a GTX 480-hoz és az 5970-hez képest hogy fog alakulni?

Nem AMD fan-os becslés érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#2281) cwn válasza tome.jr (#2280) üzenetére


cwn
tag

hat jatekban alulmarad 20-30%-al a 480-as, gpgpu-ban meg 300% lesz gyorsabb meg mindig
de lesz ott gtx 580 is, minek a 480-hoz hasonlitani?

(#2282) tome.jr válasza cwn (#2281) üzenetére


tome.jr
addikt

Engem csak a játék teljesítmény érdekel. Most a 480 kb 10-15 %-kal gyorsabb mint az 5870. A 6970 ezek szerint gyorsabb lesz az 5870-hez képest 30-40 %-kal? :F

(#2283) cwn válasza tome.jr (#2282) üzenetére


cwn
tag

majd a tesztekbol kiderul, joslasokba kar belemenni

(#2284) tome.jr válasza cwn (#2283) üzenetére


tome.jr
addikt

Na ezért írtam, hogy reális becslést várok, nem pedig hasraütés szerűt. Ilyen +20-30 %-ot én is tudok itthon a gép előtt kitalálni. :D

(#2285) SzlobiG válasza tome.jr (#2284) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerinted mi mit tudunk mondani? Ugyanúgy találgatni mint te. Az 5870 utóda biztos +20%-al gyorsabb lesz meg a GTX 480-tól is gyorsabbnak kell lennie, hogy vissza vegye a leggyorsabb egy gpu-s kártya címet az amd, szal kb ezekből lehet találgatni, de ahogy elnéztem a 6870 árát CF-be nagyon bika.

(#2286) tome.jr válasza SzlobiG (#2285) üzenetére


tome.jr
addikt

Semmiképp nem azt vártam hogy tolongani fog mindenki a hivatalos teszt eredményekkel :)

Nekem is kb az az óvatos becslésem, hogy a 6970 kb 20 %-kal lesz erősebb az 5870-től, és kb 10 %-kal a 480-tól.

[ Szerkesztve ]

(#2287) cwn válasza SzlobiG (#2285) üzenetére


cwn
tag

de csak jatekok alatt , egy opencl-es renderprogramnal az nvidia iszonyatos buntetest ad az amd-nek

(#2289) kicsiultra válasza cwn (#2287) üzenetére


kicsiultra
tag

Fáj? ;]

Kávé?

(#2290) cwn válasza kicsiultra (#2289) üzenetére


cwn
tag

fajni nem faj , csak idegesit, mikor tudatlansagbol leirjak az nvidiat, mert jatek alatt 10%-al lassabb, mas teruleten meg jobban bealazza a konkurenciat mint ludas matyi a dobrogit

(#2291) cszn válasza cwn (#2290) üzenetére


cszn
őstag

Nem tudatlanság csak érdektelen számunkra az információ, elvégre mi játékra használjuk/használnánk.

(#2292) gbors válasza tome.jr (#2286) üzenetére


gbors
nagyúr

reális becslést azért nem tud senki adni (aki beszélhet, legalábbis :) ), mert nagy talány, hogy hogy fog a kártya backendje kinézni. de itt van két kb. becslés:
- ha marad a 256-bites busz a 32 ROP-pal, akkor 5870 + 20-30%
- ha 384-bit + 48 ROP lesz, akkor van értelme az ALU-kat is hasonló arányban növelni, úgy 5870 + 40-60%

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2293) Abu85 válasza cwn (#2287) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És szerinted melyik otthoni átlagfelhasználó futtat OpenCL rendert? :D Egy szempont számít nekik, hogy a játékokban legyen gyors. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2294) tome.jr válasza gbors (#2292) üzenetére


tome.jr
addikt

A második változat jobban hangzik. Az erre épülő 6990 alázna rendesen. :)

(#2295) SzlobiG válasza cwn (#2287) üzenetére


SzlobiG
félisten

A fórumozók 90%-nak a játék a fontos ilyen kaliberű VGA-k esetén aláírom hogy az nv ott gyorsabb, de ez itt nem sok mindenkit érdekel mert a játék dominál.

[ Szerkesztve ]

(#2296) cwn válasza SzlobiG (#2295) üzenetére


cwn
tag

de csak azert mert ezek az elavult jatekok meg mindig dx9-es kodokat hasznalnak, mihelyt valos dx11-es jatekot irna valaki , egybol az nvidia alazna :)

[http://www.youtube.com/watch?v=mrtwESnTOwY&feature=player_embedded]

(#2297) I.T.E.M válasza cwn (#2296) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

ATI találgatós topik :((

Most miért kelted a flame-et ? :U Kit érdekel most az nvidia,amúgy nézegesd meg a teszteket ott sem openCL benchmarkokat tesztelnek hanem játékokat! ;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2298) cszn válasza cwn (#2296) üzenetére


cszn
őstag

Most ezekkel az elavult játékokkal játszik mindenki. 3 év múlva majd mindenki a 3 évvel későbbiekkel fog, esetleg a mostaniakkal vagy még régebbiekkel, de semmiképpen nem azokkal amelyek még nem jelentek meg. :U

(#2299) Bici válasza cwn (#2296) üzenetére


Bici
félisten

Az AMD is elkövette azt a hibát a HD2000-es szériánál, hogy a jövő játékaihoz készített VGA-kat. Ha annak idején valós DX10 játékok lettek volna, akkor a HD2000-es széria sokkal jobban állta volna a sarat a GF-okkal szemben, de nem így volt, mert az emberek a jelenkor játékait akarják használni.
Ebből a hibából tanulva nem szaladnak előre a kelleténél jobban.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2300) Oliverda válasza I.T.E.M (#2297) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell vele foglalkozni. Mindenfele amerre csak megy szórja a nagyobbnál nagyobb ökörségei. Látnád mit művel a hwsw-n...kész kabaré. :DDD :O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.