Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) DrJános


DrJános
aktív tag

gbors köszönet az elemzésért valamiért az az érzésem van hogy ráéreztél a dologra.
Sajna én ezekből a számokból nem értek szinte semmit.
Ami világos az a GTX460 1G +4-8%. Itt csak az zavar engem.

Hogy az AMD jól tudja, hogy a 460 ban még vannak letiltott egységek és ők könnyen ki tudják számolni a teljes lapka képességét. Akkor miért hoznak ki 1 olyan karit ami a "gyengébbiket" elveri de az erősebbel szemben elbukik? Sőt ha nézzük az OC karikat akkor kb egyenlő erősek ( jó természetesen ebből is lesz OC de akkor is zavaros kicsit)

Ez valamiért nekem nem tűnik jó megoldásnak, mert a 69xx az már más kategóriában versenyzik és más áron. Persze később majd kiderül, hogy mit miért csinálnak, de most nekem ez jött le elsőnek.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1752) hugo chávez válasza Abu85 (#1750) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Abu, azt lehet tudni, hogy a Cayman és a Barts ugyanarra az architektúrára épül-e, úgy, mint pl. a Cypress és a Juniper, vagy a GF100-GF104, vagy a "csonkoláson" kívül egyéb jelentős eltérések is vannak?

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1753) gbors válasza Abu85 (#1750) üzenetére


gbors
nagyúr

hehehehe... asszem leesett... hogy ezek mekkora g*cik :D

DrJanos: az az elemzés egy Cypress felépítésű Barts-ot feltételezett, 960 ALU-val. az látszik, hogy ennél a Barts XT valamilyen fronton többet fog tudni.
a teljes GF104 amúgy azonos órajelek mellett 5-10%-kal lesz gyorsabb (ha lesz), mint ami az 1GB-os GTX460-ban van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1754) Med1on válasza gbors (#1753) üzenetére


Med1on
aktív tag

A vgaspeed.hu csak nálam nem töltődik be vagy valami megint besikerült?

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1755) KING1000 válasza Med1on (#1754) üzenetére


KING1000
tag

Nálam se jön be... :(

(#1756) DrJános válasza gbors (#1753) üzenetére


DrJános
aktív tag

Persze tudom, hogy ez elemzés és találgatás, és ennél lehet erősebb és gyengébb is.

Viszont ha azt nézzük, hogy ez egy mondhatni "titkolt" középkategóriás ahhoz képest nagyon is erős a kicsike. Nekünk (nekem) talán jövőhéten leesik, "hogy ezek mekkora g*cik:D " aztán, hogy majd mosolygunk-e rajta vagy nem az majd kiderül.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1757) gbors válasza Med1on (#1754) üzenetére


gbors
nagyúr

karbantartják a szervert. mit értesz az alatt, hogy besikerült? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1758) Med1on válasza gbors (#1757) üzenetére


Med1on
aktív tag

Erre gondoltam csak, hogy karbantartás történik, szóval nem az én internetszolgáltatómnál történt valami és csak várnom kell (legutóbbi problémánál ha jól emlékszek egy izraeli hacker csoport játszadozott, de most szerencsére nem erről van szó).
Thx az infót.

First official AMD Radeon HD 6870 picture

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1760) DemonDani válasza DeckardCain (#1759) üzenetére


DemonDani
addikt

Most ennél is érdekes megkérdőjelezni az infókat hiszen ott van náluk a két kártya :D nem csak az "infók"

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1761) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Bár azt mondtam elmegyek egy hét szünetre, de mivel a fentebb említett hozzászólásokból összeállt a kép ezért felvilágosítanám a kedves fórumozókat hogy ne álljanak ebben a bizonytalanságban. Lehet :B ?

(#1762) aram01 válasza Atom_Anti (#1761) üzenetére


aram01
nagyúr

:Y nem akarsz nekem infós pü-t küldeni? :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1763) Atom_Anti válasza aram01 (#1762) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Elvileg én beirhatom ide a forumba is vagy nem :F

(#1764) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Írd, had tudjuk meg mi is.:) :))

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#1765) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Bizony, mint eddig is sejtettem a Bartsék sokkal jobbra sikerültek, mint azt bárki várta volna. Ez elsősorban az új architektúrának köszönhető, plusz hogy bőven beletették a jót.

Gbros feltételezése alapján a Barts XT a következő specifikációkkal ( 1120 ALU, 56 TEX, 900MHz GPU) elcsípi az 5870es szintet. . Az ATI forum igazolja a fentebb említett speckót és a következő Abu85 hozzászólásból megtudjuk az ATiforum jó forrásból dolgozik. De ezzel még nincs vége :N ! Gbros elemzés egy Cypress felépítésű Barts-ot feltételezett, nem pedig a Northern Islandosat. Nem tudom mennyi többletet jelenthet, de ezzel már a korábbi hozzászólásaim beigazolódnak, hogy Bartsék erősebbek lesznek, mint a jelenlegi Cypressek!

A Cayman ugyanerre az architektúrára fog épülni, csak még több jóval megáldva, azaz durván nagy teljesítménnyel lehet számolni! Akárhogy is a Caymanok fogyasztása túl nagy 2GPU-s szörnyet készíteni, ezért az Antilies 2 Barts XT- ből fog állni. De nincs is ezzel semmi gond, mert mint fentebb említettem a Barts XT gyorsabb, mint az 5870, azaz a 6990 gyorsabb lesz mint az 5970. Akárhogy is Abu85 egyik hozzászólása miatt fenntartom a 2GPU-s Cayman esélyét, de emellett lesz dupla GPU-s Barts.

Felhasznált hozzászólások; (#1635) Abu85 , (#1648) Abu85, (#1650) Atom_Anti, (#1687) Atom_Anti, (#1688) Abu85, (#1749) gbors, (#1750) Abu85, (#1753) gbors

(#1766) Duck001 válasza Atom_Anti (#1765) üzenetére


Duck001
tag

Én már csak az árakra leszek kíváncsi főleg a 6980-árára :K

(#1767) schwartz válasza Atom_Anti (#1765) üzenetére


schwartz
addikt

A plusz hogy bőven beletették a jót es a még több jóval megáldvát reszletezned? :))

If he dies, he dies.

(#1768) aram01 válasza Atom_Anti (#1765) üzenetére


aram01
nagyúr

érdekes okfejtés,mivel Abu85 nem mondhat semmit remélem egy vigyorgó,vagy egy szomorú smile-val kommentálja a dolgot ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1769) keIdor


keIdor
titán

Abu nincs kedved szivárogtatni? ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1770) Atom_Anti válasza aram01 (#1768) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hallgatás belegyezés ;).

schwartz:
Jók alatt shardereket értek.

(#1771) toldy válasza keIdor (#1769) üzenetére


toldy
őstag

Igen, nekem az is megfelel ha buszon ott felejt egy mappát véletlenül ;]

Egyébként arra nem tudtam rájönni, de képet nézve az 6850 hez is 2 db pci táp kábel kel?

Az élet nem habostorta.

(#1772) DemonDani válasza Atom_Anti (#1765) üzenetére


DemonDani
addikt

Én már a Cayman pontos specifikációit is ismerem, és teljesen más lesz mint amit eddig kaptunk!

2 változata létezik a sima Cayman és a Cayman S, mind a kettő 6 nagyobb blokkot tartalmaz amikben 2900 és 3400 egység oszlik el, értelem szerűen a nagyobb lesz az S-jelölésű. A 7200 Mhz pedig gondoskodni fog arról hogy minden kiférjen a csövön hiszen ez hatalmas sávszélt garantál!

(#1769) Keldor papa
pfúj perzerv állat! menjé szobára

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1773) keIdor


keIdor
titán

Na látom ezerrel megy a találgatás. :DDD
Tehát akkor nem érdemes megvennem az 5870-et, várjam meg a 6970-et, mi? :DDD
Egyébként mivel 6990 tuti nem kell, ezért remélem, hogy a 6970-et megkapom 120k-ért és tartani fogja az árát, akárcsak az Evergreen. :DD (így jobb lenne a kis lelkemnek fél év után is)

Tyű milyen karácsonyom lesz. :C Csak azt sajnálom, hogy a Crysis 2 kivételével semmi nem igényel ekkora erőt, mivel a GTX-460 is elvisz mindent, igaz 8xAA-t el köll felejteni.

De úgy nézem nem csak a Cayman lesz badass, hanem a Barts is. Mit mentek volna ezek 32nanón? :Y

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1774) Crytek válasza keIdor (#1773) üzenetére


Crytek
veterán

Metro 2033-at nehezen viszi maxon.
Crysis 2nek nem lesz nagy igénye! Metro 2033 mindent visz!

Next PC Upgrade: 2022

(#1775) Petya2900XT válasza DemonDani (#1772) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Hát szerintem ez elég életképtelen lenne,ha igazak a hírek miszerint a Barts*2=Antilles....Elvileg azt írják,hogy 1280sp lesz a Barts-ba,így az Antillesbe meg lenne 2560stream proci...valószínű,hogy a Cayman S-be 3400sp lenne...még 2900 is fura volna :DDD ....az egymagos csúcskártya erősebb lenne,mint a nagy fogyasztású böszme 6990 :F :N

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#1776) gbors válasza Atom_Anti (#1765) üzenetére


gbors
nagyúr

Kicsit keverednek a dolgok :) zanzásítva a becsléseim, most már 900MHz-cel:
960 ALU, Cypress architektúra: GTX460 1G + 10-12%
960 ALU, új architektúra: 5850
1120 ALU, Cypress: 5850 felett 5-10%
1120 ALU, új: 5870 körül

Nekem a 3. az esélyes jelenleg, de meglássuk :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1777) DemonDani válasza Petya2900XT (#1775) üzenetére


DemonDani
addikt

Ez már biztos... :)
De az is hogy nagy lesz a fogyasztása hiszen igen csak izmos cucc! de a Boxer néven emlegetett felépítés (újdonság) segítségével így is elég jó lesz a fogyasztása a hagyományosokhoz képest ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1778) Atom_Anti válasza gbors (#1776) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De tudjuk hogy ezek Northern Islandra épülnek, akkor mért használnák a Cypress architektúrát?
Szóval szerintem a Barts Pro a 2-es opció kevesebb MHz-el, a Barts XT a 4es opció ;).

(#1779) Petya2900XT válasza DemonDani (#1777) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Tegyük fel,hogy igazad van :) ..kérlek magyarázd el,hol a logika ebben?A 6990 gyengébb,mint a 6970? :U

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#1780) gbors válasza Atom_Anti (#1778) üzenetére


gbors
nagyúr

A caymanok vszleg full NI, barts kérdéses...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1781) Med1on válasza Petya2900XT (#1779) üzenetére


Med1on
aktív tag

Még nem esett le? :DD Kicsit elkalandozott már a téma... ;]

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1782) DemonDani válasza Petya2900XT (#1779) üzenetére


DemonDani
addikt

:D guglizz már rá mert beszarok a röhögéstől már :DDD

(#1781) Med1on
;D áh jobb ez a téma, szegény hd2900xt is elérhetett volna valami sikert ha kimagyarázza, pedig már úgy ráizgult :)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1783) Petya2900XT válasza DemonDani (#1782) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

bazze....-.-".pafff nem esett le...mind off-ba,akkor Cayman S meg boxer motor...neeee..annyit agyaltam a baromságodon,hogy már nem tom melyik vga-ba mi írtakxD Azért köszi,jól csőbe húztál:))

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#1784) davi1x


davi1x
csendes tag

Van aki még emlékszik arra, hogy mielőtt megjelent az evergreen széria arról volt szó hogy ez az új architektúra lesz és nem egy chipből fog állni?
Aztán nem így lett. De elvileg ez már épiteni fog az NI-re is(A Barts).
A Cayman pedig ha igazak a hírek akkor teljesen az lesz már.
Vagyis nem biztos hogy egy monolit chipben kellene gondolkozni.
Mivel jóval olcsóbb több kisebb chipet tenni a nyákra mint egy nagyot már csak a kihozatalt is nézne.
Tehát kérdések merülnek fel így a 6990-n kapcsán hogy akkor 2 Barts lesz rajta csak vagy lesz még csak shadert tartalmazó chip is így növelve a teljesítményt.

De ez csak találgatás. Elvégre erre van a topic. :))

[ Szerkesztve ]

(#1785) keIdor válasza Crytek (#1774) üzenetére


keIdor
titán

Na jó, meg elfelejtettem említeni a Gothic 4-et, az is szaggat.

Amúgy van egy ötletem... Abu! Mennyit kérsz? :DDD (összedobjuk :DDD)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1786) jozsef m.


jozsef m.
tag

Egy sz :K erényebb összeggel én is beszállok!

(#1787) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Szerintem 1120/56 lesz, legalább is a magok méretének arányából ez jön ki. és ha ez az 1120 SP majdnem olyan hatékony mint az 1600 akkor az a kis órajel emelés (850>900) elég lehet hogy beérje a HD5870et.
A név gondolom azért alakult így, mert az azonos számozású kártyák kb azonos erősségűek lesznek (5870~6870) ezt álátámasztaná a 5770>6770 átnevezés is, ha egyáltalán lesz ilyen. AMD most úgy sincs annyira rászorulva a teljesítmény növelésére, viszont így azonos kategóriában kisebb csipeket adhat el ugyanannyiért. Az "új" csúcskategória (x990) pedig ott lesz majd hogy lealázza a csúcs Fermiket.
Ha olyan dolgokat írtam ami már nyilvánvaló (vagy hülyeség) akkor sorry:D

szerk: Jah és, mikor is lesznek pontos infók?

[ Szerkesztve ]

(#1788) Med1on válasza keIdor (#1785) üzenetére


Med1on
aktív tag

Jó hogy nem Tibi csokival akarjátok lefizetni. :DDD Figyelni kell általában semmit nem ír véletlenül, aztán majd kiderül mennyi voltak pontosak az értesülései. :) (most már valószínűleg fixre vehető infói vannak)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1789) aram01 válasza Med1on (#1788) üzenetére


aram01
nagyúr

én a tibicsokiban is benne lennék :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1790) Oliverda válasza Neck (#1669) üzenetére


Oliverda
félisten

Számlával boltból rendes garanciával? Honnan?

Gabee_hun:

49.923Ft az nem 42K... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1791) Med1on


Med1on
aktív tag

Microsoft Office 2010 támogatás a HD 6870 dobozán. ;) Akkor a GPU gyorsítás révén még 1 kis pluszt kap majd ez a széria.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1792) aram01 válasza Med1on (#1791) üzenetére


aram01
nagyúr

valami azt súgja hogy ez kéne nekem,csak ne legyen nagyon drága

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1793) shteer


shteer
titán

huhh, jó nagy a kupac :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#1794) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Újabb információ morzsa :)

6850 ~ 1499 RMB ~ 225USD
6870 ~ 1999 RMB ~ 300USD

(#1795) shteer válasza DeckardCain (#1794) üzenetére


shteer
titán

azért durva elírások vannak itt - memory clock 4GB :D

..szerintem jónak tűnik

(#1796) bandi0000 válasza shteer (#1795) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali
kérdés a kövvi
a konfig egy intel q9550 2 giga mem ati 2600xt win 7
bármelyik játékot indítom el v rögtön egy egy kis idő múlva hibát észlel és leáll
vmi ötlet?

Xbox One: bandymnc

(#1797) shteer válasza bandi0000 (#1796) üzenetére


shteer
titán

ez nem az a topik :) jobbat nem tudok mint ezt, ide írd be és adunk tanácsot

..szerintem jónak tűnik

(#1798) aram01 válasza shteer (#1795) üzenetére


aram01
nagyúr

nem találtam még két olyan oldalt ahol egyforma infók jöttek volna át.Várjuk meg ezt a pár napot,szerintem Abu is azért van "eltűnve" mert már írja a nagykirály cikk/tesztet :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1799) Neck válasza bandi0000 (#1796) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem ide írd meg a problémádat...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1800) Insolent válasza DeckardCain (#1794) üzenetére


Insolent
aktív tag

És mennyi lesz mire kis hazánkba ideérnek ?? :Y
Érdekelne mikorra várható némi áresés az 5000eseknél. :DDD

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.