Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Petykemano válasza Malibutomi (#49999) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyetértek.
Ha ez úgy történt volna, hogy október 8-án bedobja az AMD a számokat a 2080Ti-vel szemben (mivel még a 3080 nem létezik), aztán bedob az Nvidia is számokat
Majd október 28-án megjelenteti az AMD dagadó mellkassal, hogy tádáám, itt van a 2080Ti verő csoda. (Itt akkor még mindig van lehetőség lastminute állítgatni a frekvenciákat) majd október 29-én bejelenti az Nvidia, hogy itt a 3080, és a tier2 kártya (sic!) még mindig 10%-kal gyorsabb mint az AMD flagship - egy ilyen szcenárióban is széles mosollyal és elégedettséggel rohanták volna meg az nvidia vásárlók a boltokat.

Viszont létezik az a magyázat, hogy a launch és a hozzátartozó 2x szorzók valójában nem a gpu piachoz kellettek, hanem az ARM dealhez, aminek a 2/3-át az NVidia saját részvénnyel fizeti.
(Én nem követem a nvidia részvényárfolyam alakulását, mert szerintem igen keveset mond - előre - egy cégről, inkább a belévetett spekulatív bizodalom aggregátuma. Ami ugye főleg most a központi bankok által nyomtatott pénz korában inkább egy lufi.)
De tegyük fel, ha tényleg nem sikerült most jól az Ampere és az AMD nagyon versenyképes, akkor vajon esne az Nvidia részvény árfolyama?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50002) Alogonomus válasza Petykemano (#50001) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az Nvidia részvények árfolyamát ugyanúgy a hype határozza meg, mint például a Tesla részvények árfolyamát, mivel egyik esetben sincs a piaci értékükhöz hasonló mértékű kézzelfogható vagyontárgy a cégek mögött. Az Nvidia esetében az azonnali kilengések talán mérsékeltebbek lennének, mint volt a Tesla esetében például az acélgolyós eset kapcsán, de egy teljesítményszinttől függően 50-100 wattal takarékosabb, de ugyanolyan teljesítményt nyújtó kártyaválaszték esetén azért az Nvidia részvényárfolyama is határozott csökkenésbe kezdene.

(#50003) Busterftw válasza Petykemano (#50001) üzenetére


Busterftw
veterán

A legutobbi penzugyi jelentesben eloszor, a data center tobb bevetelt generalt mint a gaming, szerintem az ARM kapcsan ez relevansabb reszveny szinten.
Ha az AMD versenykepes most ebben a genben, nem hiszem hogy sokat szamitana.

(#50004) Jack@l válasza Petykemano (#50001) üzenetére


Jack@l
veterán

Mit számít hogy tier 2 vagy 3? Régen is mondtam hogy kinemszarjale kategória, mert nincs olyan játék ami "végtelen" mittoménmilyen regisztert használ. A tier 2 készlete is bőven sok. Ellenben NV DX12 feature-ök terén évek óta előnyben volt/van. (feature level)
Emiatt viszont tényleg nem lehet az új dolgokat alkalmazni játékokban.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#50005) chewycl


chewycl
tag

Hogy látjátok, az új kártyák valamelyike várható 200e forint alatt/környékén vagy esélytelen? Eddig csak nv kártyáim voltak, el is adtam most a 2060S-t, hogy kipróbáljak egy AMDt(na jó m ost egy hd 4670 van a gépben ideiglenesen :DDD ). Viszont ha annyira elszáll az ára ezeknek is mint a 3080-nak, akkor benevezek egy 5700 xt nitro-ra inkább.

(#50006) Pug válasza chewycl (#50005) üzenetére


Pug
veterán

Eselytelen

(#50007) paprobert válasza chewycl (#50005) üzenetére


paprobert
senior tag

Tehát azt kérdezed, hogy várható-e $500 alatt kártya?

Egészen biztosan várható. Papíron a 3070 is ott van, és csak az új Radeonok erőssége határozza meg, hogy hova tagozódnak majd be a konkrét modellek.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#50008) Mumee válasza Pug (#50006) üzenetére


Mumee
őstag

Attól függ jön-e idén Navi22.
Navi21-ekből én se várnék semmit $500 alatt.

(#50009) Petykemano válasza Mumee (#50008) üzenetére


Petykemano
veterán

Valamilyen mozgás biztos lesz,hiszen ha a 3070 tényleg ledobja a 2080Ti teljesítmény $500-ra, akkor azt gondolnám, hogy mindennek, ami alatta van kicsit lejjebb kell menni.

De úgy látom, hogy már egy ideje az árak nem a $200, és már nem is a $250 árhoz simulnak, hanem inkább a $300-hoz. Kivétel ugye az örökéletű polaris.
Nem tudom, most mennyibe kerülnek ezek a kártyák, de ha az 5700X lemegy mondjuk $350-re, az 5700 $300-ra, szerintem akkor se fogják az 5600XT-t $250-ért adni. Hanem inkább kivezetik. A számok csak légbőlkapottak.

Ilyesmire akkor lehet majd számítani, amikor az AMD 5nm-re vált. Akkor lehet, hogy lesz majd egy navi kártya - potenciálisan a navi22 -, amit tovább fognak gyártani és lemehet majd esetleg akár $200-250-ra is. De ez mondjuk ilyen 2022. UGye a polaris is úgy él túl, hogy egy olyan node-on készül, amit úgy vág a GF az AMD után.
Én idén még örülnék egy olcsó(bban gyártható) 12nm-es navi kártyának is. Mivel a Navi fps/tflops hasznosítása lényegesen jobb, ezért nem különösebben kell attól tartani, hogy bányászok vásárolnák fel, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy szükség van több tflops-ra mint amit a polaris kínál. Persze ez nem fog megtörténni, mert az AMD-nek nincs megfelelő tapasztalata 12nm-en ehhez. Viszont a 7nm-rel 3 évig kísérletezgettek, itt talán van annyi tapasztalat, amit budget opcióhoz megéri továbbvinni akkor is, ha a mainstream termékek már 5nm-es chipletekből készülnek, viszont abból - a chiplet ellenére - nincs elég.

Sajnos ugyanez a sors vár szerintem a zen2-re is. Szerintem most még blackfridday alkalmával kiszórják a maradékot és már csak mutatóban marad meg nem úgy, mint a 14-12nm-es zen1/+ társaik.

Ja igen, és a valamilyen mozgás.
Szóval az simán lehet, hogy idén nem jön navi22. (Szintén kapacitás okokból?) de ha jön is, az is lehet, hogy a navi22 csak lejjebb nyomja a navi10-et a sorban és majd csak a navi23 fogja ténylegesen kiváltani.
De pont a $300-ba simulás miatt tartok tőle, hogy csalódottak leszünk. A már akkor esetleg $300 körül kapható 5700XT helyett egy kisebb, csak 128bites kártyát fogunk kapni, ami azon kívül, hogy olcsóbb gyártani a kisebb lapkaméret és a kevesebb ram modul miatt, csak annyi előnyt fog biztosítani a vásárlónak, hogy mondjuk 225W helyett csak 150W TDP-vel rendelkezik. Tehát szerintem pont ugyanaz fog lejátszódni, mint a polaris-navi14 kapcsán.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50010) Mumee válasza Petykemano (#50009) üzenetére


Mumee
őstag

Van benne ráció.
Engem mondjuk kevésbé érint, 200-250e körül tervezek VGA-t venni és az már Navi21/3070 térség. Persze kérdés, hogy mit milyen áron adnak.
3080-ért se rohannék 400e-ért, ha nem lesz úgy túlárazva valamelyik jobb VGA az említett árkategóriában, akkor jó.

(#50011) Alogonomus válasza chewycl (#50005) üzenetére


Alogonomus
őstag

Elméletileg jöhetne 200 ezer körül az RTX 3070 és RX 6700 kártya, amibe a még raktárakban megmaradt 160 ezer körüli RX 5700XT kártyák sem zavarnának be. A gond az, hogy a boltok biztosan a 3080/90 kártyák jelenlegi 1500/3000 dolláros árához próbálják majd arányosítani a kisebb kártyák árát, így pedig azok ára is 700 dollár fölött lesz, amíg a szeptember óta felgyülemlett igényekből hasznot tudnak húzni.
Talán jövő év elejére lecseng a hype, és az MSRP közelében is lehet majd kapni az új kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#50012) Petykemano válasza Mumee (#50010) üzenetére


Petykemano
veterán

Bakker, tényleg.
Az $500 milyen közepes, akár elérhető árnak tűnik.
És közben $200eFt.
Kiárazódtam :D

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50013) #09256960 válasza Petykemano (#50009) üzenetére


#09256960
törölt tag

A Normál ez... lenne várj kivastagítom
270 ezer 3080 ref de sose volt csak 340 felértékelve 400+ra jó ++ :DDD
280 Big Navi 16 GB OCUKon mivel nincs konkurencia ipon alza 320
300 3080 20 GB-> lesz az 500 is mert drága a GDDR6X
240 ért a kis vágott 12GB OCUKon magyar bolt 280
Miután már a normállal is elhagytuk a rögvalóságot és a 78 erzes magyar minimálbérhez viszonyítva űrhajó így én nem csodálkoznék ha GFel kötnének valami 12++os megállapodást a középkategóriában mert 120-180 ban nézzük a szakadt sátorponyván át a csillagos eget és hallgatjuk hogy áá 460ért vettem nem volt drága nem értetek hozzá ...

[ Szerkesztve ]

(#50014) Mumee


Mumee
őstag

Én eleve úgy hallottam a másik topicban, hogy ha nincs 3090-ed, akkor annyit is érsz. :DDD

(#50015) Petykemano válasza #09256960 (#50013) üzenetére


Petykemano
veterán

"[...] így én nem csodálkoznék ha GFel kötnének valami 12++os megállapodást a középkategóriában [...]"

Nos igen, de ugye ezt kérdeztem a múltkor - amire senki nem reagált - , hogy alulról jönnek az apuk, DDR5-tel az RDNA2 biztos elketyeg majd 12, sőt akár 16CU-val (ha DDR4-gyel elment 8CU vega)

Illetve $300-500-ért ott vannak a konzolok.
A series S $300 és pont benne van az a 20CU, ami belépőszintre kellene. Mennyiért kéne adni egy ekkora aput, hogy az versenyképes legyen az xboxSS-sel? $150?
mivelhogy neked még meg kell venned az alaplapot, ramot, háttértárat, stb. Egyetlen reményünk az lehetne, hogy az AMD tényleg kiad AMD márkás szériagépeket a Quantum project égisze alatt.
És mennyiért kéne adni egy ekkora GPU-t? $100?

Arról nem is beszélve, hogy itt már versenyezni kell az $5-10-os cloud-dal is.

Szóval szerintem sajnos nem fognak már vesződni azzal a piaccal, amelynek a fizetőképessége $100--300 között van.
Remélem tévedek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50016) stratova válasza Mumee (#50014) üzenetére


stratova
veterán

Ja, hogy mióta nincs Quadro már nem azzal kell csajozni? :DDD

(#50017) Cifu válasza Petykemano (#50015) üzenetére


Cifu
nagyúr

Illetve $300-500-ért ott vannak a konzolok.
A series S $300 és pont benne van az a 20CU, ami belépőszintre kellene.

Továbbra se értem, miért kerül a konzol összehasonlítási alapként az asztalra. Ha innen nézzük, akkor vegyük bele az összehasonlításba azt is, hogy az új konzolokra 10$-al magasabb lesz a játékok ára is. :DDD

A konzolokat veszteséggel árulják a gyártók - hogy aztán a licensz díjakból pótolják a kiesést. Almát körtével...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50018) #09256960 válasza stratova (#50016) üzenetére


#09256960
törölt tag

Az igazi menő már nem BMV klucsot pattint ki a bárpultra hanem ilyet :DDD

(#50019) chewycl válasza Alogonomus (#50011) üzenetére


chewycl
tag

Ettől félek én is, ősszel egyszer lett volna érdemes vásárolni: amikor mindenki szórta kifelé a turingokat és navikat, mert jön az 3080 250-ért :DDD . Az új AMD széria bejelentését még megvárom mit hoz + a black friday ajánlatokra is nem sokat kell már várni, hátha megint lesznek jó dealek. Mondjuk most látok akciósan egy 2060S strix-et 146-ért,az nem is tűnik rossz ajánlatnak és az alig marad el az 5700xt-től.

(#50020) Petykemano válasza Cifu (#50017) üzenetére


Petykemano
veterán

Hm...
én pedig azt nem értem, hogy miért ne kerülne összehasonlításra - fogyasztói szemmel?

Nem állítom, hogy a konzol és a PC/notebook egymást tökéletesen helyettesítő termékek, de amikor hardvert veszel játszani, akkor nem videokártyát akarsz venni, hanem eszközt, amin játszhatsz.

mondok egy analógiát:
Azon morogni valóban nincs értelme, hogy ha az alma 400Ft/kg, akkor a körte miért 600.
De a piacon ha gyümölcsöt szeretnél venni, akkor látod, hogy 400Ft alma, 600Ft körte, akkor a 400Ft-os alma előnyösebb árban van. Nyilván vannak olyan vásárlók, akik nem gyümölcsöt szeretnének, hanem almát vagy körtét és amíg elegendő számú csak körtét vásárló, addig van létjogosultsága a körte termesztésének. De ha a körteárusok azt látják, hogy mindenki az almáért áll sorba, és nemtudják olcsóbban adni (mert az almaárusok beszerzési áron alul adják), akkor felhagynak a körte forgalmazásával

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50021) Callisto válasza Cifu (#50017) üzenetére


Callisto
őstag

konzolokra 10$-al magasabb lesz a játékok ára is.
Amit el is tudsz adni, ellenben PC-n... Öngól :D :D :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#50022) Cifu válasza Callisto (#50021) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Petykemano: Fogyasztói szemmel hogy játszol mondjuk FPS-t vagy RPG-t egérrel és billentyűzettel konzolon?

A konzol és a PC továbbra is külön tényező, ha valaki csak játszani akar az általános A, AA és AAA játékokkal, hát vesz konzolt. Ha valaki más oldalról közelíti meg (pl. modok esete, speciális játékok (pl. ArmA-széria), indie-játékok esete), akkor az a világéletében marad a PC-nél.

@Callisto: A büdös életben nem adtam még el egy játékomat se az elmúlt cirka 27 évben (az első vásárolt játékom a Syndicate volt Amigára). BTW egy konzolcsaládra igaz az állításod, mert az XBox Series X/S esetében se lehet majd eladni, ahogy az XBox One esetében se lehet, ha jól tudom. Tisztában vagyok vele, hogy van egy réteg, aki szeret csencselni a játékokkal, nekik marad a Playstation, ha ezt a szokásukat meg szeretnék tartani.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50024) Pug válasza Cifu (#50022) üzenetére


Pug
veterán

ha valaki csak játszani akar az általános A, AA és AAA játékokkal, hát vesz konzolt. Ha valaki más oldalról közelíti meg (pl. modok esete, speciális játékok (pl. ArmA-széria), indie-játékok esete), akkor az a világéletében marad a PC-nél.

Magyarul a fogyasztok nagy reszenek gamingre igenis alternativa a konzol... /attol, hogy meg neked nem/

[ Szerkesztve ]

(#50025) Mumee


Mumee
őstag

Big Navi TDP-k?
[link]

(#50026) Petykemano válasza Mumee (#50025) üzenetére


Petykemano
veterán

185/205/270
Ez Vajon Navi 21 variánsoknak, vagy navi lapkák tdpje?

Ez minden bizonnyal a RAM nélkül van.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50027) Mumee válasza Petykemano (#50026) üzenetére


Mumee
őstag

Navi21 GPU TDP-nek tűnik.
Még a Chiphell-es táblázattal is közel egybevág, ha hozzáadjuk a többit.

#50028 : Ez egyértelmű. Valószínűleg idén csak 3 kártya jön. Talán 4.

[ Szerkesztve ]

(#50028) awexco válasza Mumee (#50027) üzenetére


awexco
őstag

Kizárt h az Amd ennyi kártyát egyszerre piacra dobjon ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50029) Malibutomi válasza awexco (#50028) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez csak 3 chip plusz a vagott verziok

(#50030) awexco válasza Malibutomi (#50029) üzenetére


awexco
őstag

Amd valamiért inkább letilt balfasz módjára mint kisebb vágott lap legyen betervezve kapásból .
javítson ki valaki ha tévedek ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50031) Mumee válasza awexco (#50030) üzenetére


Mumee
őstag

Táblázat code name oszlop.
3 chip van és azok vágott verziói.
Nvidia is 3 mivel GA102,GA104,GA106 és a Vágási Ferik.

(#50032) stratova válasza awexco (#50028) üzenetére


stratova
veterán

Egyszerre NV sem szokott ennyit, általában a felső, de nem csúcskategóriás lapkával indítottak egy ideje (erről náluk a memóriabusz is árulkodik).
GTX 680, 670 - GK104
GTX 980, 970 - GM204
GTX 1080, 1070 - GP104
RTX 2080, 2070 - TU104
RTX 3090, 3080-nál jött a csavar - GA102 és kicsit később a kisebb 3070 - GA104

[ Szerkesztve ]

(#50033) stratova válasza stratova (#50032) üzenetére


stratova
veterán

Ok Maxwellnél ez nem egészen igaz, mert a v1 a GTX 750(Ti)-vel érkezett.

(#50034) awexco válasza Mumee (#50031) üzenetére


awexco
őstag

Arra utaltam , h 5700 ill az 5700xt ben is uaz a szilícium van amd esetén az helyett , hogy a kissebb kártyát kiseebbnek gyártanák . (olcsóbban ) !!!!

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50035) Malibutomi válasza awexco (#50034) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ahogy nvidianal is mindig ket kartya epul ugyanarra a chipre.

Nem ertem hova akarsz kilyukadni.

[ Szerkesztve ]

(#50036) #09256960 válasza awexco (#50034) üzenetére


#09256960
törölt tag

Szerintem nem érted a működést. De itt van MíTú Zéró a kék Boratgatyás szuperhős ki nem tudásirigy :)
Kezdjük a Vafergyártással, a Vaferen hibák vannak, egy 30 centis Vafer kb 9.000 dollár.
Miniél nagyobb monolit GPUkat gyártasz annál biztosabb hogy beleesik egybe, ezért akarják a chipsetes technológiát ahol sok kis GPU dolgozik ezért drasztiksan javul a kihozatal. lásd az ügyes intel ;)
Vegyük a Vegát példának. 4096 shader 64 ROPba van szervezve.
Amit Vega 56-nál ki hitte volna 56-ra lockolnak.
Városi legenda hogy a Vegában alapból 64 ROP van, NEM :)
Nincsenek tökéletes dolgok még Palvin Barbi is pukizik :D, huh most lehet lelkileg összetörtelek...
Fölé terveznek kicsit hogy a kihozatal jó legyen ez ilyen 2-4 plussz.
De ami nagyon sérül mondjuk 60 jó ROP van ott 56-ra korlátozzák.
Régen a Furyknál volt egy ati UNLOCK program ami megkereste a sérült részeket és választhattál Unlockoltál 3800 shaderre azaz 60 ROP-ra a program ajánlásával vagy az egészet fel oldhattad ez volt a nem ajánlott, ilyenkor a sérült részt is aktívvá tehetted
Ha zárlat volt lett egy drága kisült téglád. Emiatt ezt már Vegán és Navin nem teheted meg.

[ Szerkesztve ]

(#50037) Yutani válasza #09256960 (#50036) üzenetére


Yutani
nagyúr

CU lesz az a ROP.

#tarcsad

(#50038) #09256960 válasza Yutani (#50037) üzenetére


#09256960
törölt tag

De a chipletet nem szúrtad ki ;) VideoCardz adja így meg hogy:
Magok: TMU-k: ROP: Náluk minden így van megadva. NV is. Intelnél meg EU van.
Vissza kell osztani a TMU-t 4-el a CUhoz kicsit zavaró. Jó akkor álljon itt konrétan a Navi:
20 WGP=20 Dual CU (DCU)=40CU benne 2 SIDM-el
így megfelel kékinges ? :)

[ Szerkesztve ]

(#50039) Simid válasza #09256960 (#50038) üzenetére


Simid
senior tag

A VideoCardz teljesen jól adja meg, nem keverik a CU és a ROP fogalmát, bár a CU-t nem is írják ki külön. Te viszont összekeverted. Az AMD-nél nem is emlékszem mikor vágtak utoljára ROP-ot. Az jellemzően még a vágott lapkáknál is teljes (Lásd 5600XT, Vega56 stb.).

(#50040) szmörlock007 válasza awexco (#50034) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Remélem azt tudod, hogyha minden kártyának külön chip lenne az sokkal drágább lenne :DDD

(#50041) awexco válasza szmörlock007 (#50040) üzenetére


awexco
őstag

Nem vagyok benne 100%ban biztos .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50042) Malibutomi válasza awexco (#50041) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor a logika nem erosseged mert 100% igy van.

Egy chip fejlesztesi koltsegbol csinalnak ket kulonbozo kartyat, es a hibas chipeket is el tudjak adni kisebnek letiltva.

Amit te mondasz ott ket chipet kell megtervezni, ketfelebol csinalni engineering sample-t, ketfelet tesztelni, ketfelet gyartani, es akkor a te elmeleted szerint a kishibasak kuka mert a kisebb kartyara a kisebb chip kerul.

Pontosan amiket fentebb irtam amiatt van altalabn ket tier kartya egy azonos chipen, hogy a kishibasakat is eladjak, es ket savot lefednek egy chip fejlesztesebol.

(#50043) awexco válasza Malibutomi (#50042) üzenetére


awexco
őstag

Akkor Nvidia miért csinál vagy 3 kölönbözőt ? mert hülye mint én ?

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50044) Danex válasza awexco (#50043) üzenetére


Danex
addikt

Azt irta a kolléga hogy az osszesnek új chip, az nvidia se csinál mindegyiknek újat, hanem egyet a felső kategóriába, meg egy másikat lentebb.

(#50045) Pug válasza awexco (#50043) üzenetére


Pug
veterán

nV is tobb kartyahoz hasznal fel egy chip-et, es AMD sem csak egy chip-pel fedi le a teljes palettat, nem igazan ertem, hogy mit nem ertesz...

(#50046) Malibutomi válasza awexco (#50043) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Te mirol beszelsz?
Nvidia sem csinal kulon fajta chipet minden kartyahoz

Mindket ceg kb 3-4 chippel fedi le a teljes palettat.

AMD hoz most Navi 21,22,23-at

NV hoz GA-102-104-106-ot...meg a jovoben talan 107-et

[ Szerkesztve ]

(#50047) Mumee válasza Petykemano (#50026) üzenetére


Mumee
őstag

Ice Lake TDP-k voltak nem Navi.

(#50048) Petykemano válasza Mumee (#50047) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát az még gombócból is sok 😃

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50049) Raymond válasza #09256960 (#50038) üzenetére


Raymond
félisten

+(#50036) METE0

Hagy abba legyszives. Mindig feludules amikor kivagnak es egy darabig nem vagy itt. Remelem ez az era se tart mar sokaig.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50050) Senki9876


Senki9876
tag

Nekem hiányozna hogy nem olvasatnám az agymenéseit :D :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.