Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) TESCO-Zsömle válasza Petykemano (#54000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez hogy jött ki?
Q2=H2= június vége

Tudtommal a Q a negyedév, a H az félév. H2 = második félév = Júl-Dec

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54002) Televan74


Televan74
nagyúr

Március papper launch! Akkor az AMD -s launch -ot ismerve normál esetben is +2 hónap. De ha marad a bányász őrület akkor ki tudja mikor lesz nálunk kártya. Sőt lehet hogy az sem kell, elintézi nekünk a gyatra kihozatal. Világszerte lesz milliós tétel, amiből az anyaország kap nagyobb készletet. Mi nekünk megint a maradék jut itt az EU -ban. Abból megint pár darab jön csak kis hazánkba. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54003) poci76 válasza TESCO-Zsömle (#54001) üzenetére


poci76
aktív tag

H1-et akart írni.

(#54004) Petykemano válasza TESCO-Zsömle (#54001) üzenetére


Petykemano
veterán

H1 akart lenni, csak elgépeltem

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54005) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.guru3d.com/news-story/amd-looking-to-spread-chip-production-to-samsung.html

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#54006) Alogonomus válasza Jack@l (#54005) üzenetére


Alogonomus
őstag

Végül is az RTX 3060-as sorozat perf/watt értéke már látszólag rendben van, szóval az AMD kisebb teljesítményű CPU és GPU termékeihez a Samsung 8 nm is már jó választás lehet, mert a TSMC 7 nm-ért valószínűleg évekig nagy lesz még a verseny, miközben a Samsung még valószínűleg olcsóbban is adhatja a 8 nm-es wafert.

(#54007) b. válasza Alogonomus (#54006) üzenetére


b.
félisten

A 3080 is rendben van a 6800 Xt hez képest, nincs éppen túl nagy különbség a két kártya fogyasztása között. 10 %+ fogyasztást bárki bevállalna , aki venni akar, ha cserébe kapható lenne .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54008) Alogonomus válasza b. (#54007) üzenetére


Alogonomus
őstag

Akinek mindenképpen szüksége van egy felső kategóriás kártyára, az a jelenlegi áruhiány miatt valóban nem törődik nagyon a fogyasztással, de ezt az állapotot azért tavasz végéig remélhetőleg magunk mögött hagyjuk, és akkor nagyon nem lesz mindegy, hogy a gyári tuning mellett 1200-at forog egy kártya ventilátora, vagy 1700-at.

(#54009) b. válasza Alogonomus (#54008) üzenetére


b.
félisten

melyik gyártó milyen ventilátora? Hagyjuk már ezt.Nem 30-50 % Fogyasztáskülönbségről beszélünk.
Tavasszal itt még messze nem lesz semmi változás, szerintem az idei év nagyjából megy a levesbe, különben nem jönne vissza a Turing gyártásba.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54010) demmer123 válasza b. (#54009) üzenetére


demmer123
őstag

Ebbe az évbe szerintem se fog semmi se változni vga-k terén. Sőt inkább még rosszabb lesz

(#54011) Alogonomus válasza b. (#54009) üzenetére


Alogonomus
őstag

RX 6800 XT:
Sapphire Nitro+ 1500 rpm
PowerColor Red Devil 1400 rpm
XFX Speedster Merc 319 1200 rpm

RTX 3080:
Gigabyte Aorus Xtreme 2300 rpm
EVGA FTW3 Ultra 1700 rpm
MSI Gaming X Trio 1300 rpm
ASUS TUF Gaming OC 1900 rpm
Gigabyte Gaming OC 1800 rpm

Vagyis egyedül az MSI RTX 3080 Gaming X Trio tudott olyan értékeket hozni, amit az RX 6800 XT kártyák, viszont ezért cserébe a 3080-as listák 1 2 végére is szorult.

Az előző hozzászólásomban említett 1200 rpm az RX 6800 XT esetén így átlagosan 1366 rpm-re változik, viszont az RX 3080 esetén is 1800 rpm-re nő az 1700 rpm, de még az Aorus nélkül is 1675 rpm lenne, plusz az EVGA gyári tuningját direkt nem vettem figyelembe, ami szintén 2200 rpm-re emelné a kártya ventilátorának a fordulatszámát.

[ Szerkesztve ]

(#54012) Petykemano válasza Alogonomus (#54011) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért az RTX 3080 lényegesen jobban pörög!

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54013) Alogonomus válasza Petykemano (#54012) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az idézett csatornán pont hétfőn volt egy frissített és a korábbinál bővebb összevetés, ami csak még inkább megerősítette, hogy átlagot nézve 1080p mellett az AMD kártya a jobb, 1440p mellett egálban vannak, 4K mellett pedig az Nvidia kártyája a nyerő.
Valamint azt is megint megállapították ismét, hogy a kártyákkal elérhető képkockaszám továbbra is nagyban függ az adott játéktól. Van amiben 1080p esetén is az RTX 3080 nyer 10+ százalékkal, és van ahol 4K esetén is az RX 6800 XT nyer ugyanúgy 10+ százalékkal.
Persze az alap kártyákat mérték össze, de a custom kártyák tesztjeiben mindkét típussal azonos mértékű gyorsulások jelentkeznek, csak a ventilátorok ehhez lassabban forognak az AMD kártyákon.

(#54014) Devid_81


Devid_81
nagyúr

METEO-val mi a zsak tortent, hogy igy beszurkult? :F

...

(#54015) Pug válasza Devid_81 (#54014) üzenetére


Pug
veterán

Ha a kerdesed nem csak koltoi...

Kapott egy kis bant, meg 11 napig off, ha ranyomsz az adatlapjara, akkor lathatod az ilyen plusz infokat a felhasznaloknal.

(#54016) Devid_81 válasza Pug (#54015) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A kerdesem annyira volt koltoi, hogy inkabb a miertje erdekelne, marmint csakis annyira amennyire publikus. :B
Azt latom persze, hogy pihenon van es mennyi van hatra neki ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#54017) Petykemano válasza Devid_81 (#54016) üzenetére


Petykemano
veterán

a politikai banhammer csapott le.
Gyakran nyilvánult meg afféle SJW-ként, csak ellentétes előjellel. Valaki besokallhatott a politikai inkorrektségtől.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54018) Devid_81 válasza Petykemano (#54017) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ah oks, koszonom az infot! :R

...

(#54019) Yutani válasza Petykemano (#54017) üzenetére


Yutani
nagyúr

Fogalmazzunk úgy, kellemetlenül érezték magukat valakik a hozzászólásaitól, nem érezték magukat biztonságban. Nem volt a topic safe place.

#tarcsad

(#54020) smc válasza Yutani (#54019) üzenetére


smc
addikt

Meg ne sajnáljuk, pár nap és újrareggel ha nem bírja, ahogy szokta.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#54021) awexco válasza Petykemano (#54017) üzenetére


awexco
őstag

SJW az ki ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54022) Yutani válasza smc (#54020) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem sajnálatból írtam, hanem azt, amit én tudni vélek. Nem egyszerű eset, ezt én is tudom. :) Mindenkinek máshol van az ingerküszöbe, neki elég magasan. :DDD

awexco: privi ment

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#54023) OgreImre válasza awexco (#54021) üzenetére


OgreImre
senior tag

Social Justice Warrior

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#54024) b. válasza Alogonomus (#54011) üzenetére


b.
félisten

És ebből hol jon az le hogy azonos gyártó azonos hűtése azonos ventntilator rmioseggel és számmal van osszehasonlitva? Hol van a hangerő, hőfok mioseg? Belinkeltel 3 only Radeon gyártót aztán RPM alapján jól van az.
Én gigat akkor sem vennék, ha 800 RPM lenne.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54025) Alogonomus válasza b. (#54024) üzenetére


Alogonomus
őstag

Na most már csak magyarázod a tévedésedet. Egyébként a videókban szerepelnek a hőfok és hangerő értékek is.

(#54026) b. válasza Alogonomus (#54025) üzenetére


b.
félisten

De nem fogod fel hogy nem egyforma hűtés van rajtuk? Ahány gyártó annyiféle hűtést, anyagot és ventilátor fajtát használ, saját fejlesztések is vannak.
AZ EVGA nem gyárt Radeont, attól függetlenül 1700 fordulatnál is halkabb tud lenni mint sok gyártó lassabb fordulatú ventilátora. Hülyeség RPM alapján következtetni.
10-15 % többlet fogyasztás kb annyival nagyobb fordulatot jelent vagy agresszívabb ventilátor szabályzást, azonos hűtésnél, ha egyáltalán.

Csak a kedvedért azonos hűtés azonos gyártótól.
Asus TUF :


[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54027) Callisto válasza b. (#54026) üzenetére


Callisto
őstag

"nem is értem magam"

Ebben szerintem mindenki egyetért veled.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#54028) Alogonomus válasza b. (#54026) üzenetére


Alogonomus
őstag

Próbálkozol, hátha igazad lesz egyszer. :D

(#54029) b. válasza Alogonomus (#54028) üzenetére


b.
félisten

Felénk azt szokták mondani , próbálkozni a kecskénél kell. Nem lesz ,hanem igazam van. Remélem RPM alapján fogsz venni kizárólag kártyát. Tényleg remélem.

ÉN már küldtem vissza Gigabyte GTX 1060 kártyát cirpeléssel, pedig Extreme Edition volt, helyére jött egy olcsóbb MSI Armor, öröm bodottá, .
A tavaly használt RX 5700 Asus TUF kártyám halkabb és jobb hűtésű volt, mint a most használt és sztárolt RTX 2070 Asus ROG Strix.
Pedig aztán a TUF a szegény ember ROG Strix kártyája ugye.
Soha többet Strix, ez az utolsó nálam. Pedig technikai adatok alapján nem kérdés melyiket vennéd.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54030) Yany válasza Alogonomus (#54025) üzenetére


Yany
addikt

GN és egyéb komolyabb helyeken le se bagózzák az RPM-et, az csak egy szám a sok közül. Hangnyomást mérnek és normalizált hőfokokat. Ha RPM alapján döntesz, hozzávetőlegesen jó lehet a döntés, de érhetnek még kemény csalódások.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54031) Alogonomus válasza b. (#54029) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mifelénk nem a kecskénél próbálkoznak, de ahány ház annyi szokás. :)

(#54032) Petykemano válasza Petykemano (#53611) üzenetére


Petykemano
veterán

2020Q4-Ben 4.5M PS5 az eladási szám. [link]
Ez kb 6 hetet jelent.
Nem tudom, mennyivel kezdhették a release előtt a gyártást, felhalmozást, de szerintem nem sokkal.

Amíg az AMD által lefoglalt kapacitás nem nő felszabaduló 7nm waferkapacitás miatt, vagy nem hagy alább a konzolok iránti kereslet, addig minden AMD termékből hiány várható.

A jó hír (?) Az, hogy Állítólag AMD 2021Q1-től már nagyobb kapacitások felett rendelkezik és Q2-től már érezhető lesz a kínálat bővülése.

Akárhogyis, de úgy tűnik, a remek Zen3 és Navi21 rajt ellenére ez pár negyedév/ generáció az AMD számára gyakorlatilag elúszott. Persze pénz, meg eredmények lesznek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54033) TESCO-Zsömle válasza b. (#54029) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Pedig aztán a TUF a szegény ember ROG Strix kártyája ugye."

Ha csak azt nézed, hogy plecsni van rajta, akkor igen. Eredetileg a TUF széria pont arról szólt, hogy nem annyáig túlhajtott cuccok vannak rajta, hanem a lehető legellenállóbbak, amik tovább bírják, nehéz körülmények közt is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54034) Z10N


Z10N
veterán

ASRock plans Radeon RX 6600XT with 12GB and RX 6700 with 6GB

By far the most interesting part of this leak is the RX 6600 XT model, which hasn’t appeared in any rumor yet. This model would allegedly offer 12GB memory, so just as much as RX 6700 XT. This would suggest that RX 6600 XT would also feature Navi 22 GPU with a 192-bit memory bus.

Contrary to previous reports, the RX 6700 non-XT is listed with 6GB GDDR6 memory.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54036) b. válasza #32839680 (#54035) üzenetére


b.
félisten

Gondolom Kína, Ázsia, internetkávézók lesz a célpiaca. Aztán fene tudja..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54037) Z10N válasza #32839680 (#54035) üzenetére


Z10N
veterán

"Érdekes..."

Az ara lesz meg nagyon :DDD Az, hogy kapni nem lehet majd az mar nem is kerdes.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54038) Petykemano


Petykemano
veterán

Chinese GPU miners are now bulk buying GeForce RTX 30 laptops to mine Ethereum
[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54039) Yutani válasza Petykemano (#54038) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vajon mi jön még, amire nem számítunk? Egyre mélyebb ez a gödör...

#tarcsad

(#54040) hokuszpk válasza Yutani (#54039) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kiepul az Europai gyartas :D mert maskent ide lassan nemjut semmise.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54041) Yutani válasza hokuszpk (#54040) üzenetére


Yutani
nagyúr

Korrekt, az európai bányászoknak csak így jut hardver.

#tarcsad

(#54042) Petykemano válasza Yutani (#54041) üzenetére


Petykemano
veterán

+1

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54043) Petykemano válasza Yutani (#54039) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nem vagyok bányász. Azt értem, hogy a számítási kapacitásért cserébe kapsz pontot, ami felhasználható csereeszközként, mint más pénznemek.

Azt is értem, hogy a blokklánc alkalmas elosztott hiteles nyilvántartási rendszerek kialakítására, tranzakciók nyilvántartására és a blokklánc működtetése számításigényes.

A csereeszközként felhasználható pont a külső forrásból bevont számítási kapacitás rendelkezésre bocsátásért kapott elismerés. Ha a FED állna át ilyen rendszerre, ő akár valódi dollárt is adhatna.

De magának a jelenleg elérhető kriptovaluta bányászatnak, magának a számítási kapacitás felhasználásának van értelme? Milyen haszon van a jutalom túloldalán?

Vannak ezek a boinc, meg folding@home, ami kutatási célú számítás. De csak pontot ad, meg dicsőséget.

Van valami üzleti célja, vagy tudományos haszna az élvégzett számításoknak?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54044) Pug válasza Petykemano (#54043) üzenetére


Pug
veterán

Elegge egyszeru, az "uzleti celja" maga a rendszer uzemeltetese (decentralizalt tranzakcios hatterrendszer vs konvencionalis bank szektor). Ez olyan kerdes kb, mint hogy a server park uzemeltetesenek mi az uzleti celja...

[ Szerkesztve ]

(#54045) hokuszpk válasza Petykemano (#54043) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"De magának a jelenleg elérhető kriptovaluta bányászatnak, magának a számítási kapacitás felhasználásának van értelme?"

hát ez az, a rengeteg "erre meg erre es ereis hasznalhato lenne " vilagmegvalto otletbol eddig sajnos csak a zsarolovirusokat es a physingmailokat lattam megvalosulni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54046) Z10N válasza hokuszpk (#54045) üzenetére


Z10N
veterán

"hát ez az, a rengeteg "erre meg erre es ereis hasznalhato lenne " vilagmegvalto otletbol eddig sajnos csak a zsarolovirusokat es a physingmailokat lattam megvalosulni."

+1

A technologia ket elu fegyver. Mivel az emberiseg legnagyobb resze gyarlo, ezert mindig exploitalta valik a vegen. Lasd atom energia, internet, kozossegi media, szamitasi kapacitas, stb. Persze "szabad" vilagban elunk es mindenki azt csinal amit akar. Kiveve amikor nem...

Mondjuk laptoppal banyaszni mar elegge izzadsag szagu, ebbol is latszik, hogy mekkora a kapzsisag. Eleve dragabb price/perf, nagyobb helyet fogalal, rosszabbul lehet huteni, egyenkent kell uzemeltetni, stb.

"We have heard many stories where miners in China are queuing up to NVIDIA board partner factories in hopes to buy graphics cards in bulk. Some AIBs agree to sell cards directly to them because those clients pay more (usually 1/3 more than any distributor) and they get limited or no warranty at all."

Ui: Innentol kezdve el kell felejteni a pc gaminget. Senkinek se erdeke es senki se szol kozbe. Az meg plane szanalmas, hogy az 5 eves Polaris dragabb, mint valaha volt. Ahogy mondtam, ez lesz a standard.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54047) korcsi válasza Petykemano (#54043) üzenetére


korcsi
veterán

"De magának a jelenleg elérhető kriptovaluta bányászatnak, magának a számítási kapacitás felhasználásának van értelme? Milyen haszon van a jutalom túloldalán?"

Amennyire én meg tudom ítélni, a jelenlegi formájában nincs.
Az árfolyam a kereslet miatt magas, ezért a bányászatért (ami tulajdonképen szükséges az rendszer üzemeltetéséhez csak nem ilyen mértékben) kapott jutalom magas ezért nagy a rendelkezésre álló teljesítmény ezért nehezíteni kell a rendszert, hogy megfelelő sebességgel álljanak rendelkezésre a megfelelő eredmények.

Alapvetően lufi. Magához a működtetéshez nem lenne szükség ennyi erőforrásra (egy bank olcsóbb). A bányászat miatt károsabb is mint egy értékpapír.
Gigawatt teljesítményeket elfűtünk feleslegesen...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#54048) Petykemano válasza Pug (#54044) üzenetére


Petykemano
veterán

Tehát azt mondod, hogy a kriptovalutért való számításnak nincs az adott kriptovaluta rendszeren kívüli haszna, hanem az összes számítási kapacitás arra megy, hogy az adott kriptovalutában történt tranzakciókat feldolgozza.

Jól értelek?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54049) Petykemano válasza korcsi (#54047) üzenetére


Petykemano
veterán

Az árfolyam a kereslet miatt magas, ezért a bányászatért (ami tulajdonképen szükséges az rendszer üzemeltetéséhez csak nem ilyen mértékben) kapott jutalom magas ezért nagy a rendelkezésre álló teljesítmény ezért nehezíteni kell a rendszert, hogy megfelelő sebességgel álljanak rendelkezésre a megfelelő eredmények.

------
Na, ezt kérdezem.
Azt mondod, megnőtt a teljesítmény, ezért nehezíteni kell.
Ha a bányászat tulajdonképpen az adott kriptovaluta tranzakcióinak feldolgozása, akkor ha mondjuk 10x-esre nőtt a kapacitás a megnövekedett árfolyam miatt beugróktól, akkor vagy a tranzakciók száma is megugrott legalább ennyivel, vagy miért nem az történik, hogy ott állnak gépek és nagyon hamar elvégzik a feldolgozást és akkor pihennek?

Miért kell nehezíteni? Nem az lenne a jó, ha hamar végbemegy a feldolgozás?
Ebben a rendszerben miért nem a jutalom csökken annak függvényében, hogy tulajdonképpen mennyire fontos az általad rendelkezésre bocsátott számítási kapacitás?

De azt hiszem választ kaptam
Maga a techmológiá tök jó, de jelen formájában gigawattokkal történő lufifújás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54050) hokuszpk válasza Petykemano (#54048) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jólértem azt, hogyan múködik a rendszer, akkor igen arramegy az összes számitás, hogy hitelesítse a tranzakciókat.
a bitcoin esetében biztosan. Tök jó amúgy a technológia, csak valaki találja már ki, hogy milyen _értelmes_ dologra lehet használni azonkívül, hogy átvette az alvilág banki főkönyvének szerepét.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.