Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Oliverda válasza smkb (#2450) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy látszik, hogy valamelyik nV-nek termelő gyártósornál dolgozó némi extra juttatásért macskasz@rt keverhetett a homokba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2452) Abu85 válasza Oliverda (#2451) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért ilyen nem szokott lenni. A launchra még nem érkezett halasztás. Amennyit a gyártóktól kiderítettem az új kártyákra az inkább az elérhetőségre vonatkozik. A Zotac 100 darab GTX 580-nal kezd (a best buy egészen pontosan 200-at kap). Ez annak tudatában nem meglepő, hogy nekünk sem küld senki tesztholmit, mert nincs elég. Az XFX-nél kérdezgettem a konkurens helyzetét. Sokat nem húztam ki belőlük, de annyit megtudtam, hogy a design a 32 nm-re készült szóval ugyanaz a probléma, mint a Barts-nal csak a Cayman nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2453) DemonDani válasza Abu85 (#2452) üzenetére


DemonDani
addikt

Véleményem szerint jobban jártak azzal, hogy nincs 32nm...
Így marad az hogy készülnek gőzerővel a Június környéki 28nm-re, de legalább nincs gond a 32nm-rel meg a gyártásával... Gondolhatod milyen elérhető lett volna, ha a 40nm-en nem volt ekkora gáz, és ott is hónapokba telt mire telíteni lehetett a piacot. Így viszont minden erővel a 28nmre koncentrálhatnak a gyártás terén.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2454) Abu85 válasza DemonDani (#2453) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártástechnológia jobb ha fejlődik. Valószínűleg a TSMC azért lőtte le a 32 nm-ert, mert szar volt, de önmagában nem jó, hogy kiesett egy lépcső. A TSMC-nek sem, mert így bukták a 22 nm-et is. Aztán még mindig nincs konkrét állásfoglalás, hogy a HKMG-ből a gate first vagy a gate last a jobb. Egyelőre a gate first megvalósítás jobbnak tűnik a 32/28 nm-re (vagy inkább úgy érdemes fogalmazni, hogy több előnye van mint hátránya), de a 22/20 nm kérdéses.
A GlobalFoundries-nek még abból a szempontból könnyű, hogy nekik van SOI-juk, ami 22 nm alatt kell az értékelhető fogyasztás eléréséhez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2455) Oliverda


Oliverda
félisten

"Got a message a few days ago that the GTX 580's throne might not be as expected, performance of the 6970 is extremely impressive, at least on the same performance class as the 580."

"6970 loses out on synthetics (Vantage is likely) vs 5970, but (way) better in games, bad drivers now, probably has ample room for improvement."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2456) keIdor válasza Oliverda (#2455) üzenetére


keIdor
titán

Jól hangzik!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2457) keIdor válasza Oliverda (#2455) üzenetére


keIdor
titán

Dupla...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2458) Oliverda válasza Abu85 (#1471) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyan nem írják, hogy milyen módban ment a Vantage de a legizomasabb Bobcat 3294 pontot kapott az AMD saját mérésében:[link]

A Llano ES 2826 pontos eredményével valami nem kóser. Lehet, hogy nem is Llano volt hanem Bobcat...? :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2459) MPowerPH válasza keIdor (#2456) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól ám. NV felfedte a lapjait, és számomra eddig messze nem elégséges a teljesítménye.

Don't Tread On Me

(#2460) ViiiiktorOC válasza MPowerPH (#2459) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát az a ~+10% tényleg nagyobbat vártam, kb 20%-ot minimum. Mindenki ezt rebesgette, aztán mégse igy lett.
Jöhet az AMD, 6970 & 6990! ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2461) d.beni válasza ViiiiktorOC (#2460) üzenetére


d.beni
aktív tag

igen jöjjenek már! Most nincs videokártyám és ebből a kettőből akarok választani egyet:)

(#2462) ViiiiktorOC válasza d.beni (#2461) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát a jó öreg 3780-et is lelehetne váltani egy kedvező 6950-esre, ha minden úgy alakul ahogy az meg van írva. :)
Csak akkor az legyen is olyan, ami ennek kell lennie! :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2463) Oliverda


Oliverda
félisten

Ejjj...mindig csak a fránya hájp. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2464) Robb202


Robb202
tag

Valaki azt árulja el nekem hogy az NDA mikor jár le az ATI 6990-ről. Azért kérdezem mert nem nagyon tudok uralkodni magamon :D Ha tudok egy dátumot vagy valamit már nyugisabba szitu mert tudom mihez kötni a dolgokat.
Akkor egészen biztos hogy a 6990 4GB ramot fog tartalmazni?

(#2465) Oliverda


Oliverda
félisten

Robb202: Valszeg csak valamikor januárban mivel az kb. akkor fog megjelenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2466) #72042496 válasza Robb202 (#2464) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez olyan, hogy aki elmondaná az nem tudja, aki pedig tudja az nem mondja el, mert elég csúnyán tökön markolnák érte.

(#2467) zuchy


zuchy
őstag

Nem tudom volt-e már, nekem mindenesetre ez új. [link]

PC-STYLE.hu

(#2468) DemonDani válasza Oliverda (#2465) üzenetére


DemonDani
addikt

feltünően közel van a kettő egymáshoz (6900 6800)... elég poénos cucc ez így

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2469) cszn


cszn
őstag

"A magas TDP-re is van magyarázat, csak még nem tudjátok, de gondoljatok az Intel procik egyik érdekes tulajdonságára, ami az órajelet változtatja." A Caymanról volt szó persze. Van valakinek kedve találgatni, hogy hogy oldják meg ezt a "turbó" módot? :)

(#2470) Oliverda válasza DemonDani (#2468) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmit sem jelent ha el is olvasod azt ami a slide-ra van írva és nem csak a képet nézed.

Amúgy ha megnézed pont akkora a távolság a 6870 és a 6950 között mint az 5770 és az 5850 között.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2471) SzlobiG válasza Oliverda (#2465) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én kb ilyesmi sebesség növekedésre számítok, gondolom ahol lesz komolyabb tesszelláció ott nagyobb lesz a gyorsulás.

(#2472) sagvary


sagvary
aktív tag

Reálisan egy ideig nem kell tovább lépnem, ha 4870-es hajtok?

A directX az egyetlen, amit nem tudok felmérni, kellhet ez, vagy ezzel se kell még foglalkoznom? Szokásos mindenes használatú gépem van, mindenre is használom.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2473) SzlobiG válasza sagvary (#2472) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez egyszerű ha kevésnek érzed a kártyát, akkor kell váltani. A DX miatt meg szerintem ne aggódj alig venni észre még az előnyét jövőre már lehet változik a dolog.

(#2474) Duck001 válasza SzlobiG (#2473) üzenetére


Duck001
tag

Na ugy látom marad a jó öreg 4870-es 6870 nem érdemes váltani mert annyival nem tud többet!
5870-re vagy megvárni a 6970-et?? jó lenne tudni mit csináljunk :W :W

(#2475) DrJános válasza Duck001 (#2474) üzenetére


DrJános
aktív tag

Az 5870 még a 6950 is erősebb lesz, persze ha a legjobb 1 GPU-s kari kell akkor 6970, a GTX580 meg nem tűnik túl nagy eresztésnek, de nem szólnám le míg nem látjuk a teszteket, azért a 6970 jó eséllyel eltángálja majd.

Megvárni meg mindenféle képen megéri hisz az árak is változhatnak az új karik megjelenése után, meg ekkor tudsz majd mérlegelni az árak és teljesítmények között.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2476) MPowerPH válasza DrJános (#2475) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért nem biztos, hogy eltángálja. De közelebb lehet hozzá, mint az 5870 a GTX480-hoz.
Én kb. arra számítok, hogy azt hozza az 1GPU-s szegmensben, mint amit a 4890 produkált a GTX285 ellen. A GTX580 pedig azért nem olyan rossz a maga nemében, az 5970-et éppen befogja 1GPU-val. És tuningpotenciál is maradt benne rendesen, tehát az OC-s modellek már bőven le is körözik azt. Érdemileg akkor lehet nyilatkozni, amikor kijön a 6900-as széria.
Én is azon vagyok, az NV-nek ezzel kellett volna indítania, akkor lehetett volna keményebb árverseny a piacon.

Nekem eddig 4890 CF-em volt, mondhatni, minden lazán futott, nem gondoltam fejlesztésre. Aztán a 6900-as széria miatt mégis úgy döntöttem, talán megéri, így megbontottam a CF-t.
De azt látom, hogy Full HD-ban, a HD4890 1000/1150-en mindenre elég a mai napig. És nem a DX11 miatt fogok váltani, azt is tudom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2477) Chiller


Chiller
őstag

Nocsak!

Egy újabb lehetséges indok a késésre...

Jöjjön már-jöjjön már... az árverseny :DDD

(#2478) Oliverda válasza Chiller (#2477) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre írtam egy másik helyen, hogy a következő hír már arról fog szólni, hogy hiánycikk van a kartonpapírból amivel a kártyákat csomagolnák. :D

Ami viszont igazán nonszensz ebben a mostani "hírben", hogy ugye azt állítják, hogy abból az alkatrészből van hiány amit a 6800as kártyákon használnak. Amennyiben ez igaz lenne akkor ezekből is hiány lenne, vagy ellenkező esetben éppen nem lenne ez probléma mert egy pár ezer kártyához való alkatrészt átcsoportosítanának a 6900es sorozathoz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2479) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ha ezért késik, akkor inkább tényleg késsen. Ha már jön, akkor szóljon nagyot, pörköljön oda az NV-nek ahogy kell. ;]

Don't Tread On Me

(#2480) Oliverda válasza MPowerPH (#2479) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt a harmadik kacsa. :D Múlt héten még gyenge volt a kihozatal, aztán azóta elfogyott egy alkatrész most meg még nincs kész a BIOS és/vagy a driver. Úgy látszik működik a konkurencia bullshit generátora.

Más: [link]

1920SP, 30 SIMD
<400mm2 magméret
Turbo

Nagyjából ennyit lehet tudni az 6970-ről az elmúlt napban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2481) rocket válasza MPowerPH (#2479) üzenetére


rocket
nagyúr

Remelhetoleg nem az all a hetterben, hogy verszemet kaptak, hogy megtudjak fogni a Cayman XT-vel a GTX580-at (ugye az AMD elmult evekben alkalmazott sweet spot strategiaja nem errol szol), emiatt van csuszas. (a tervezetnel magasabb orajelek, driver csiszolas.)
Az biztos az AMD-nek nem kell kapkodnia, a GTX580 a HD5970 alatt landolt nehany szazalekkal teljesitmenyben, az MSRP arat csokkentette az AMD a GTX580 szintjere (499$), a presztisz szempontbol fontos leggyorsabb VGA cim meg mindig az ovek, egy majdnem 1 eve megjelent VGA-val.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2482) MPowerPH válasza rocket (#2481) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem hiszem. Nagy valószínűséggel már töltik a raktárakat, hogy mikor hivatalosan megjelenik, ne legyen hiány belőlük. Én egyébként még mindig látom annak az esélyét, hogy a Cayman XT megfogja a GTX580-at, vagy legalább annyira megközelíti, hogy már ezzel közvetlen konkurenciát állítanak, és a később megjelenő HD6990 konkurencia nélkül marad.(ez ugye nekünk nem jó, mert megint elszállnak az árakkal, NV-eknek lehet jól jön, olcsóbban megkapják a kedvencüket.) Így van idő a drivert rendbe tenni, mert a 6990 sikere hatványozottan ettől fog függni. Mondjuk ahogy nézem, a GTX580-ban maradt rendesen tartalék, így ha a ref. modell hivatalosan nem is gyorsabb, mint az 5970, az OC-s modellek már elhagyják, ami mondjuk nem nagy dolog, elég sok idő kellett hozzá.

Oliverda: Mindig kitalálnak valamit, bár ez talán még hihető is. Kíváncsi lennék egy core clock -ra. Memóriák terén mire lehet számítani? Ugye itt nem lesz akadály a szar memvezérlő, ahogy a konkurenciánál. ;] Bár még mindig úgy vagyok vele, nagyobb memsávszél, több ROP-al jobb eredményt lehetne elérni. Csak ugye magméret nőne, előállítás drágább lenne, így a végfelhasználói ár is elszállna. De erre kevés az esély, az eddigi stratégia is a 256bit, 32ROP -ra+piszok gyors GDDR5 memóriákra irányult.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2483) MPowerPH válasza Oliverda (#2480) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most nézem, írták a magméretet. Ebből lehet következtetni, hogy valszeg maradt a 256bit.

Don't Tread On Me

(#2484) Oliverda válasza MPowerPH (#2482) üzenetére


Oliverda
félisten

A 256bit már biztos egy ideje de a magasabb órajelű chipekkel ezt kompenzálni lehet és az egyszerűbb nyák miatt olcsóbb is ez a megoldás (a 384-hez képest) ha bírja a GPU illetve hozzáférhető a magasabb órajelű chip is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2485) cwn


cwn
tag

azert toltak el a megjelenest atiek, mert lattak mit tud a a gtx580 1ghz-en :XD
egy chippel veri a meg se jelent 2 chipes vackotXD

(#2486) SzlobiG válasza cwn (#2485) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne már ma este is kabaré lesz?:D

(#2487) Oliverda


Oliverda
félisten

"I'm pleased to post some rumours from three graphics discussion boards in the Mainland China.

Firstly, according to the three sources (Chiphell's nApoleon, someone in ZOL and Edison in PCinLife), Cayman XT is a 1920 SP chip.

Secondly, according to someone in ZOL, Cayman XT consists of six modules, each with one tessellators.

Thirdly, according to the one who posted OpenCL Benchmark Results of the 1536 SP sample card on Chiphell, TMUs no longer attach to the SIMD Cores. 4 (x4) TMUs are shared in the module."

SzlobiG: Ilyen bohócért egy cirkuszban keményen kell perkálni. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2488) tzsolesz válasza cwn (#2485) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Neked muszáj trollkodnod itt? Vedd meg az 580-at és használd egészséggel, de ennek itt semmi értelme.
Ez még a trollkodásnál is durvább volt.

(#2489) cwn


cwn
tag

az nvidianak nincs mas dolga mostantol, mint kivalogatni a jobb chipeket felkurni 1GHz-re, esetleg egy gyorsabb memoriat is raapplikalhatnak, es hatradolve varhatjak az ati uj zsugait

(#2490) Abu85 válasza cwn (#2489) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miből gondolod, hogy 1 GHz-en specifikálható a GTX 580?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2491) Oliverda válasza cwn (#2489) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2492) gbors válasza Oliverda (#2484) üzenetére


gbors
nagyúr

a memória sebességét tudják kompenzálni gyorsabb chipekkel, de több ROP attól nem lesz benne.

@2487: érdekesek ezek, de a TMU-s a legjobb esetben is félre van fordítva - az biztos, hogy nem 24 TMU lesz a chipben. ill. az is gyanús, hogy kiszedik a TMU-kat az ALU SIMD-ekből - miért?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2493) Oliverda válasza gbors (#2492) üzenetére


Oliverda
félisten

"So currently Barts is arranged in 2 rows of 7 SIMDs - each SIMD has 16 x 5 = 80 SP's

Likewise, Cypress XT is arranged in 2 rows of 10 SIMDs - again, each having 16 x 5 = 80 SP's

It appears that Cayman may very well be arranged in 6 modules - each with 1 row of 5 SIMDs - each SIMD is 16 x 4 = 64 SP's, thus giving each module 320 SP's and thus an overall setup of 1920SP's. Cayman PRO may thus have 1 SIMD in each module disabled, thus creating 6 x 4 SIMDs for 1536 SP's total

And for the third point, it appears that TMUs are no longer tied to each row of SIMD, and thus they can be shared - that is, disabling SIMDs doesn't disable TMUs.

More interestingly, it appears that Tesselation will be tied to each module, and going from 2 engines to 6 should mean a significant boost in performance "

cwn: Még senki sem hívta fel arra a figyelmedet, hogy a túlzott drog használatnak káros hatásai vannak?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2494) cwn válasza Abu85 (#2490) üzenetére


cwn
tag

megerzes:) , a processzor emulalashoz magas frekvenciara van szukseg, latszik hogy ebben a szellemben dolgoznak mar

(#2495) MPowerPH válasza cwn (#2485) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hát egyenlőre még a régi 2 chippes 'vackot se veri'. Nézzél már teszteket, mit művel a Barts CF-ben. Földbe tiporja az 580-at. És a HD6990 nem Barts GPU-kból fog felépülni. ;)
Asszem ezzel mindent elmondtam, fölösleges butaságokat írnod, mikor még magad se tudod, hányadán is vannak az erőviszonyok. :)

Oliverda: Tesszeláció terén ezek szerint elég nagy gyorsulás fog jelentkezni. Kicsit a memsávszélt, de inkább a ROP -ok számát bánom én is. Az persze igaz, hogy így olcsóbb lesz az előállítás.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2496) SzlobiG válasza cwn (#2494) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát a te megérzéseidre ha nem bánod nem alapozunk.:D

(#2497) cwn válasza MPowerPH (#2495) üzenetére


cwn
tag

30ezer vantage scoret nyom a gtx580 1 ghz-en
az 5970 22-t?

(#2498) SzlobiG válasza cwn (#2497) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az a 22k jó lesz 31K-nak is szerintem ha már itt tartunk, de a gpu score még több ahogy láthatod a képen is.

[ Szerkesztve ]

(#2499) Oliverda válasza cwn (#2497) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ASUS Ares meg kicsit meghúzva 28 ezret: [link]

Amúgy te a Vantage-vel szoktál játszani? Mondjuk az értelmi színvonaladat elnézve nem lepődnék meg rajta túlzottan. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2500) Abu85 válasza cwn (#2494) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És hogyan oldják meg a GPU-n az emulálást? Ha konkrétan x86-ra gondolsz, akkor az kivitelezhetetlen. A Transmeta számára egy speciálisan erre készített CPU-val sem sikerült ez, egy tökéletesen más dizájnt követő GPU esetében bele sem érdemes fogni. Ezek a dolgok leírva szépen hangzanak, de az a cég, aki ilyenbe belefog az őrült vagy kétségbeesett.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.