Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Abu85 válasza aram01 (#1600) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amiről a topikban szó van az utóbbi időben. Többet nem mondhatok. Talán még ennyit se lett volna szabad. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1602) gbors válasza Abu85 (#1597) üzenetére


gbors
nagyúr

tehát akkor végső soron hasonlóan fogunk kinézni, mint a HD4870 -> HD5770 váltással, ott is lassabb volt az utóbbi, és ott is jött chip és kártya az 5770 fölé, itt is fog mindkettő a 6870 fölé. csak annyi a differencia, hogy most igyekszünk átverni a leendő vásárlókat a kreatív számozással. well...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1603) Med1on válasza Abu85 (#1601) üzenetére


Med1on
aktív tag

Majd ha hirtelen eltűnsz akkor tudjuk, hogy mi történt (jött pár AMD-s verőlegény :DDD ).

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1604) gyiku válasza gbors (#1602) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert ott volt 1 kis tdp csokkenes. most nem lesz kis optimalizacio?

hüllő

(#1605) smkb válasza gbors (#1602) üzenetére


smkb
őstag

"Üzleti szempontból a legjobb, ha HD 6800 lesz a Barts, mert nem középkategóriásnak tekintik az emberek."

Ugye ezek után senki nem fogj anyázni az NV számozását és átnevezéseit... és akkor még ugye elvileg itt van a HD5770 rebranding is...

(#1606) csatahajós válasza smkb (#1605) üzenetére


csatahajós
senior tag

Várjuk már meg a hivatalos infokat először én azt mondom....mellesleg ha 6870 is lesz a Barts az nem átnevezés akkor sem, mert soha nem volt előtte más neve. Azért ez nem egészen ugyanaz a tészta mint egy 8800GT ->9800GT és a többi ahol az órajelen kívül érdemben nem nagyon változtattak. Itt mégiscsak egy tök új GPU jön, architektúrális változtatásoakkal is.

Azon már lehet majd vitatkozni, hogy ez a felfelé eltolt számozás mennyire logikus/megtévesztő stb.

(#1607) Abu85 válasza smkb (#1605) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A számozás alapvetően a gyártó döntése. Annak hív egy új terméket, aminek akar. Ezzel senki sem lesz átverve, mert a generációk között eddig sem lehetett konkrét összehasonlítást csinálni a számok alapján. Az átnevezés az ultragáz, mert az lényegében átverésnek tekinthető, hiszen ugyanazt adják el neked egy generációval később, más néven. Természetesen a HD 5700=>HD 6700 gáz lesz (ha lesz), hiszen a név generációváltásra utal, de lényegében nem történt érdemi előrelépés, leszámítva azt, hogy esetlegesen változnak az órajelek, vagy csökken a fogyasztás. Nyilván ilyenkor a technikai előrelépés marad el, ami a fő problémának tekinthető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1608) Oliverda válasza Abu85 (#1607) üzenetére


Oliverda
félisten

A Barts lapka mekkora lesz a Cypress-hez képest?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1609) Abu85 válasza Oliverda (#1608) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Charlie pletykája szerint 200 mm^2 alatt van a Barts mérete. Szerintem 230, de én csak következtetek. Charlie forrásait nyilván nem merném megkérdőjelezni. ;] :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1610) Oliverda válasza Abu85 (#1609) üzenetére


Oliverda
félisten

Na ha már 100mm^2-vel kisebb mint a Cypress és kb. hozza majd azt a teljesítményt az már nem lesz rossz. A GTX 460-ra így borús napok várhatnak majd...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1611) ADAM1337 válasza Oliverda (#1610) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a chip méret miért annyira fontos, kb semmi értelmét nem látom ?
Én speckó lesz@rom hogy melyik mekkora, ha teljesítményben ok.

(#1612) ADAM1337 válasza SzlobiG (#1567) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ahogy elnézem a 2gpu-s megoldás csonkítva lesz rendesen... :(
A vram tekintetében meg a rambus-nál, ha ez marad akkor az 1gpu flagship lesz nálam a befutó crossfire-ben.

(#1613) keIdor válasza ADAM1337 (#1612) üzenetére


keIdor
titán

Biztos, hogy kell egyáltalán 2 GPU? :F ;]
Néha csak a baj van vele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1614) Oliverda válasza ADAM1337 (#1611) üzenetére


Oliverda
félisten

Abból a szempontból nagyon is fontos, hogy jelentősen függ tőle a termék ára pontosabban az előállítási költsége. A GF104 367mm^2 ez meg ~230mm^2 lesz úgy, hogy feltehetőleg kb. azonos teljesítményt fognak majd tudni. Nem nehéz kitalálni, hogy melyik GPU-val szerelt kártya árát lehet majd lejjebb vinni úgy, hogy azon még mindig maradjon normális haszon.

Gondolom a kártya árát amit kicsengetsz már nem sz@rod le annyira. :D

A wikipedia-ra pedig én inkább nem alapoznék.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1615) ADAM1337 válasza Oliverda (#1614) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Persze logikus az érved, de én mint végfelhasználó engem hidegen hagy mekkora egy pénzérméhez képest a gpu, szvsz még érdekesség képen se izgat max akkor látom ha újra kell pasztázni a vga-t.
Max örülök ha olcsón tudja előállítani de megjelenéskor a kínálható maximális áron adják majd úgyis.

Keldor: mindenképp.

(#1616) DemonDani válasza Oliverda (#1614) üzenetére


DemonDani
addikt

Viszont az AMD a HD3000 és 4000 mellett megszokott árazásával felhagyott a HD5000 megjelenésével, és közel sem az előállítási költségek szélén egyensúlyozik, jelen esetben pedig egy GTX460 is nyereséges lenne még 100$ig...

(#1615) ADAM1337
kisebb gpu=kevesebb paszta=több pénzed marad amit el lehet szívni esetlegesen

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1617) Abu85 válasza DemonDani (#1616) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

110 dollárba kerülhet a 768 MB-os GTX 460 előállítása, 5000 dolláros wafferköltséggel, és 100%-os kihozatallal számolva. 150 dolláros MSRP árnál már rezgőléces a dolog tekintve, hogy kizárt a 100%-os kihozatal. Nem véletlenül kerülik ilyen méretű GPU-val a 200 dollárnál alacsonyabb árat. Illetve kerülték eddig. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1618) Oliverda válasza DemonDani (#1616) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen de én nem erről beszéltem illetve céloztam. A 6850/70 megy majd a GTX 460-ak ellen úgy, hogy valszeg a Radeon-ok olcsóbban gyárthatóak lesznek. Ergo könnyebb dolga lehet majd az AMD-nek az árversenyben.

Mondjuk afelől vannak kétségeim, hogy $100-os árnál még mennyire lenne nyereséges a 460. Szerintem már nem igazán...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1619) gbors válasza ADAM1337 (#1615) üzenetére


gbors
nagyúr

de itt nem csak olyanok vannak, akik pusztán végfelhasználói szemmel nézik a GPU-kat :)

Abu: felesleges magyarázni a névkonvenciókat, Te magad mondtad, hogy azért hívják 6800-asnak, hogy felsőkategóriásnak tűnjön - ez a szoft átverés tankönyvi esete. ennél akkor már jobb volt a 9800GTX+ -> GTS250 fordulat, mert ott legalább igaz volt, hogy a köv. generáció midrange kártyája az előző generáció csúcsával versenyez ;]

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1620) Abu85 válasza gbors (#1619) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát, ha szerinted jobb háromszor eladni ugyanazt, más néven, mint egyszer eladni egy új terméket egy eddig soha nem használt jelzéssel, akkor nincs miről beszélni. :) Szerintem komoly különbség van a két felfogás között.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1621) DemonDani válasza Abu85 (#1617) üzenetére


DemonDani
addikt

csak gyorsban irtam, de amúgy ahogy számolni lehet 113$-119$ attól függően mennyi a memória a lényeg hogy távoli, és az igazi lényeg meg a hszem többi része, hogy az amd üzletpolitikája egyáltalán nem ebbe az irányba orientálódik mostanában.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1622) Abu85 válasza DemonDani (#1621) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Perzse, az AMD abszolút a profitra megy. Ezért nincs HD 5850 250 dollár alatt, mert jó esetben 115 dollár körül állítják elő, és így 250 dollár alatt egyszerűen nem éri meg eladni. Nyilván a 115 dollárra rá kell rakni az AMD használt, a gyártó hasznát, aztán ki kell fizetni a gyártót, aki megcsinálta a kártyát (ők sem ingyen dolgoznak :) ), majd ott a csomagolás és a tartozékok, ami szintén pénz. Nagyjából a 200 dolláros MSRP az a minimum, ami üzleti szempontból még elfogadható. Ez alatt már valakinek be kell dobnia a hasznát, vagy olcsóbbá kell tenni a gyártási költségeket, amennyire azt lehet ugye.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1623) Med1on válasza Abu85 (#1622) üzenetére


Med1on
aktív tag

Valahogy jobban tetszett az az AMD, amikor 99 dolcsiért rajtolt a HD 4770, 129 körül a HD 4870 talán 159 volt a HD 4890... :K Persze megértem az AMD igényeit, (ennyi év után már pénzt akar) de ezzel a GTX 460-as árhengerrel most az NVIDIA se tűnik már olyan gonosz lénynek. :DDD
Az meg aztán nem sok vevőt fog zavarni, hogy az NVIDIA mennyit keres vagy bukik a kártyán.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1624) Abu85 válasza Med1on (#1623) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Az kellemes időszak volt, az AMD sem profitált sokat belőle. :D
Ja most az NV lett a jófiú. :DD Na de majd Charlie megint újradátumozza a régi bumpgate-es cikkeket, ha nagyon szükséges. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1625) Oliverda válasza Abu85 (#1624) üzenetére


Oliverda
félisten

Furcsa mód akkoriban mégsem nőtt meg úgy a piaci részesedésük mint utána az 5000es sorozattal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1626) DemonDani


DemonDani
addikt

230,3mm2 lesz a Barts.

Ami ~32$os chipeket eredményezne, durván 90$ lenne a komplett kártya.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1627) gbors válasza Abu85 (#1620) üzenetére


gbors
nagyúr

nyilván ironizáltam (re zöld vigyorgó smiley), de túl nagy különbség valóban nincs, megfelelő távolságból nézve - mindkét cég bekaphatja :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1628) DemonDani válasza gbors (#1627) üzenetére


DemonDani
addikt

Megfelelő távolság ;D

OFF
Intel a 1-200mm2-es cpuival 1000$os áron milyen távolságból kaphatja be? UltraHiperMacróval nézve is :(((

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1629) Neck válasza DemonDani (#1628) üzenetére


Neck
veterán

Ott kisebb az árverseny :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1630) DemonDani válasza Abu85 (#1617) üzenetére


DemonDani
addikt

1.2es DP porton keresztül láncba fűzve is kezeli majd a monitorokat, így nem kell temérdek port csak 2 1.2es DP az Eyefinityhez, és az 1.2es DP is kezeli a 3D tartalmak megjelenítését

Érdekes az a szöveg a friss diákon, hogy "Increase Performance in Every Segment"
November második felében jön a Cayman utánna A mikulás hozza az Antilákat XD

Érdekes hogy a Barts-ot a diák picivel a 460 felett említik a nagyobbra 150W+ a kisebbre 150W alatti fogyasztást írnak
A Kajmán valamivel a 480felett várható, de elég szépen megindul a fogyasztás, a kisebb 225W a nagyobb 300W környéke lesz (pont mint a 480 és 470 annó) és a nagyobb komolyabb memóriákat kap majd amit a dia 6Gbpsnek említ.

amúgy nem 100%al számoltam hanem 75el amit meg csárli emlegetett legutóbb (persze elég pozitívnak tűnik)... atinál nyilván ez 80felett is meglenne

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1631) Crytek


Crytek
veterán

14-e van.Semmi hivatalos bejelentés?

Next PC Upgrade: 2022

(#1632) DemonDani válasza Crytek (#1631) üzenetére


DemonDani
addikt

22.én lesz

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1633) Atom_Anti válasza DemonDani (#1632) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Elvileg mától kapni fogunk valami hírmorzsákat Abu85-től ;) .

(#1634) Crytek válasza Atom_Anti (#1633) üzenetére


Crytek
veterán

Érkeznek az új Abu Radeonok :C

Next PC Upgrade: 2022

(#1635) Abu85 válasza DemonDani (#1626) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Huh ... nem gyengén eltaláltam a méretet. :D Hiába na ... a rutin. Charlie bekaphatja ofkorsz. ;]

[link] - vannak diák ... talán nem fotoshop. ;)

Egyébként mindenkit megvezetett az AMD (pletykagyára) ez a Northern Island lesz, és új architektúra. Cseles volt a ködösítés, de a Southern Island is létezik, csak nem ez a generáció lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1636) gainwardgs válasza Abu85 (#1635) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem most kéne jönnie a teljes feloldott gf104-nek :F :F

(#1637) Atom_Anti válasza Abu85 (#1635) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Na én nem értem lényegét ennek a Southern, Northern Islandosnak :F. Most lényegében jobbat kapunk mint amire számítottunk?

gainwardgs:
Meg a dupla GPU-s változatának :K.

[ Szerkesztve ]

(#1638) gainwardgs válasza Atom_Anti (#1637) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez lenne a logikus lépés :DDD

(#1639) Abu85 válasza Atom_Anti (#1637) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eddig úgy tudtuk, hogy a Southern lesz egy feljavított Evergreen számos Northern egységet felhasználva. Erre jó fedősztori volt a TSMC 32 nm-es technológiájának kilövése. A valóságban úgy néz ki, hogy a Northern Islands a következő lépcső, vagyis egy új architektúrával van dolgunk. Ezt bizonyítja az is, hogy 100 mm^2-ert csökkent a lapkaméret anélkül, hogy ezt komolyan megéreznéd a teljesítményben, mindezt azonos gyártástechnológián. Gyakorlatilag az AMD úgy tartja be Moore törvényét, hogy nincs lehetőségük gyártástechnológiát váltani.
A Southern Islands a következő generáció lesz.

Ami most nagy kérdés az a Fusion, hogy az Evergreen vagy Northern Islands alapú. Az értelmezés szempontjából fontos a dolog, mert az utóbbi kevesebb SP-vel több magasabb teljesítményt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1640) csatahajós válasza Atom_Anti (#1637) üzenetére


csatahajós
senior tag

A dupla GPU-s változat elvben kukázva lett a prot darabok után. ne kérdezd hogy miért, XS fórumon egy bennfentes írta, aki az egyik gyártónál dolgozik (hogy konkrétan már ott voltak a kezükben a samplék amikor azt mondta az nV hogy mégsem).

(#1641) Abu85 válasza csatahajós (#1640) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg itt elvi kérdések merülnek fel. Sokan még mindig azt hiszek, hogy a Fermi a DX11 done right, és csak egy dupla-GPU-s kártya kell az NV-nek a trón átvételére. Ha kijön egy ilyen kártya és elmarad a trónfosztás (márpedig 300 watton belül még a HD 5970 sem fogható), akkor megdől a DX11 done right szlogen is, aminek nagy marketingértéket tulajdonítanak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1642) toldy


toldy
őstag

Wow, micsoda izgalmak, ezekszerint valóban sikeres volt a ködösítés. :))

Az élet nem habostorta.

(#1643) Izzé válasza Abu85 (#1639) üzenetére


Izzé
őstag

Ha az új architektúrával kisebb mérettel hozzák az előd teljesítményét akkor nem kérdéses a Fusion sem. Nagy ziccert hagynának ki, ha nem a NI-re épülne.

(#1644) Oliverda válasza Izzé (#1643) üzenetére


Oliverda
félisten

Necces mert elvileg a Llano tape out-ja már majd egy éve megvolt. Nem tudom, hogy akkor milyen állapotban volt még ez a GPU architektúra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1645) Atom_Anti válasza Oliverda (#1644) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Szerintem meg pont azért késik annyit a Liano, mert az új generációs grafikára épül.

Abu85:
Ha a legkisebb Cayman is 225wattot fogyaszt, akkor hogyan lesz annak dupla GPU-s változata ami belefér 300W limitbe? Nem inkább két BartsXT GPU-ból fog állni?

[ Szerkesztve ]

(#1646) csatahajós válasza toldy (#1642) üzenetére


csatahajós
senior tag

Nekem is pont ezen forog az agyam az elmúlt fél órában, hogy az AMD mesterien csinálta a ködösítést és szinte tuti, hogy ak iszivárgott infók 90%-kát direkt ők szivárogtatták ki. és még per pillanat is azt mondom, hogy kb halovány lila gőzünk sincs hogy mi is várható pontosan, pl hogy az Antilles két Cayman vagy két Bartsból áll-e stb.

Azek a slideok amik ma láttak napvilágot meg még feltehetőleg régebbről valók, lévén az Ati Radeon logó, tehát akár még ez is változhatott. Én a magam részéről még a x8xx-as Barts elnevezésre sem vennék mérget, az SPk és az órajelet illetőleg meg aztán pláne nyílt a dolog, a teljesítményről ne is bezséljünk. Ha tényleg új architektúra akkor simán lehet, hogy a Barts megveri a Cypresst úgy hogy ténylegesen kiérdemelje a 800-as sorozat jelölést. :Y

(#1647) Oliverda válasza Atom_Anti (#1645) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy azért mert a 32nm-es gyártástechnológia még nem áll készen a tömegtermelésre...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1648) Abu85 válasza Atom_Anti (#1645) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Be lehet szerintem butítani a Caymant annyira, hogy a fogyasztás rendben legyen. Lényegében az Antilles egy ultratop e-pénisz növelő kártya lehet, 700+ dolláros árral. Még válogatni is lehet a legyártott chipek között.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1649) csatahajós válasza Abu85 (#1648) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hát ha abból indulok ki, hogy a Cypress XT valahol 175W körüli TDPvel van megáldva, akkor a Cayman XT 225W feletti TDPje vagy baromi sok SPt vagy 1Ghzes órajelet takar....az Antillesbe bele sem merek gondolni :D

Mondjuk azért a kezdeti éppenhogy csak vérfrissítés 6xxx szériáról lassan ott tartunk, hogy közel duplázták a teljesítményt megint.

[ Szerkesztve ]

(#1650) Atom_Anti válasza Abu85 (#1648) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

150 Watt alá lebutítani egy 225wattos GPU-t :F. Szerintem nem! A Barts XT a kézenfekvő erre, és mivel új architektúrával van szó, valószínűleg sokkal jobban fog teljesíteni mint amit várunk. Nem véletlen nevezték be a 68xx kategóriába :N. Feltételezem erősebbek lesznek a Cypresseknél, a Cayman Pro és XT pedig csak a legerősebb egy GPU-s címre kellenek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.