Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Tirexi válasza tzsolesz (#2940) üzenetére


Tirexi
addikt

Azt írja hogy nem pörög fel a VGA meg nem melegszik mintha nem is dolgozna.
Remélem ilyen hiba nem lesz a 6970 driver-ben mert nem tom mit csinálok...

(#2952) TTomax válasza Oliverda (#2945) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na mindegy nem érdekes... majd 13-án meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2953) Tirexi válasza TTomax (#2952) üzenetére


Tirexi
addikt

Inkább arról mesélj Toma hogy hogyan megy a Crysis maxon fullHD-be.
Csak érdekelne pár szám adat semmi több. :)

(#2954) MPowerPH válasza smkb (#2950) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy értsem. Mivel itt a GTX580 a 100%, ehhez van hasonlítva az összes többi. Márpedig én nagyon úgy látom bármely felbontást figyelembe véve, hogy az 5870 lemaradása 22-27% a GTX580-hoz képest. :U Ha megnézem a grafikonokat, és utána számolok egyenként, ott van szórás, mert van ahol alacsonyabb, van ahol magasabb, de az átlag ennyire jön ki.
Persze azt is meg kell említeni, hogy magas felbontásnál inkább a GTX580 van nagyon elpáholva az 5970 által. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2955) MPowerPH válasza MPowerPH (#2954) üzenetére


MPowerPH
félisten

Már értem, Ti hogy számoltok. 5870 van az alapnak véve, és ahhoz viszonyítva ekkora a különbség. Igazatok van. :R Hülye voltam, hisz most az 5870-ről beszélünk, nem a GTX-ről, sry. :B
Viszont én meg ezzel az oldallal vitatkoznék. Nálam nagyon ferde a dolog, mivel a GTX470 is sokszor az 5870 előtt végez, amiben én nem sok realitást látok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2956) TTomax válasza smkb (#2950) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem nagyon úgy látszik,hogy a 6970 hajszálra fogja hozni a GTX480-at,egyébként mindenben egyetértek veled...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2957) tzsolesz válasza Tirexi (#2951) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne a driverben keresse a hibát, már mondtam mi lehet a gond, a VGA nem dolgozik csak kb. 50%-on, lehet hogy a slot amiben használja kontakt hibás, vagy van egy hatalmas cpu limite.

(#2958) Tirexi válasza tzsolesz (#2957) üzenetére


Tirexi
addikt

Azt írta hogy másik gépben is próbálták AMD 5200+ -al de ugyan az a hiba, sőt még rosszabb.

De ezt nem vágom. Ha nála a 4 magos Q6600 ami 3Ghz-en pörög nem elég egy közép kategóriás VGA-hoz akkor nekem hogy lesz elég a 4Ghz-en hajtott CPU-m két darab 6970-hez?
Jó nem Q6600-am van de az i7 sem egy világmegváltás a plusz Cache-el meg a tri-channel memória kezeléssel.

(#2959) SzlobiG válasza Tirexi (#2958) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy I7-et ne hasonlíts Q6600-hoz ég és föld kb a kettő közötti teljesítmény.:U

(#2960) Robi BALBOA válasza Erdei88 (#2948) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A 6950 szerintem kezdetnek lesz vagy 80-85k(sajnos), a 6970 meg vagy 120-125k, a 6990 160-170k körül.

Más: Mit számít, hogy a GTX580 gyorsabb az 5870-nél 20 vagy 30%-al, a kettő nem egy árkategória a másik az, hogy egy vga-t lecserélni csak akkor érdemes ha vagy 40-50%-al gyorsabb a másiknál.
Esetünkben az 5870-et talán csak a Metro2033 miatt érdemes lecserélni GTX580-ra, más gamék nem mozognak annyira a játszhatóság határán egyik karival sem, majd esetleg a Crysis 2 lesz még olyan ami miatt érdemes lesz cserélni, főleg ha az Nv belepiszkál a dolgokba. :DDD

(#2959)SzlobiG : Hát egy 3ghz-en hajtott Q6600-at tényleg nem érdemes egy 4ghz-en hajtott i7-el összevetni, de egy 3,5-3,6ghz-en hajtott Q6600 minden gaméhoz bőven elég, de még 3ghz is elég a gamék többségéhez(megfelelő felbontás esetén), de azok az eredmények amiket Tirexi kolléga leírt, azok nem a proci miatt ilyen rosszak az tuti.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2961) Tirexi válasza SzlobiG (#2959) üzenetére


Tirexi
addikt

Pedig NINCSEN eget rengető különbség.

(#2962) SzlobiG válasza Tirexi (#2961) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg nincs..., hogy a játékoknál maradjunk a left for deadot nézd meg. A másik meg sokkal jobban húzható egy I7 mint egy q6600 nem lehet egy kalap alatt említeni őket.

(#2963) MaUser válasza Tirexi (#2958) üzenetére


MaUser
addikt

Szvsz egy kicsit túl van ez a téma lihegve. Legutolsó ilyen ph tesztben még elég volt egy 3ghz-re húzott akármilyen core 2 duo, még a gtx295 sem gyorsult semmit magas felbontásnál és terhelve. Persze kisebb VGA terhelésnél van gyorsulás, de az legtöbbször senkit nem izgat, hogy 79 vagy 93 fps-ed van 1280x800-ban, ha te 1900x-ben akarsz játszani. A Q6600 3-3.5 gigán bőven jó. Én pl. 3gigára rántott e4300 mellé veszek majd valami felsőkategóriásat, mert 130-at nem ér meg nekem, hogy legyen esetleg 10% gyorsulásom némely játékban magas felbontáson a proci cseréjével. Egyébként meg nekem mindenhez bőven jó a 3gigás e4300.

Majd ha kihasználják normálisan a játékok a négy magot, akkor esetleg cserélek, de akkor is inkább egy megrángatott Q6600-ot veszek fillérekért, mint új alaplap, proci, ram, stb, ami aztán fejleszthetetlen lesz megint két év múlva hála a foglalatok cseréjének.

Btw, Abu felhívás keringőre: ha kijönnek az új kártyák és a Sandy Bridge, csinálhatnátok egy remek párosító tesztet újra. ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#2964) MaUser válasza SzlobiG (#2962) üzenetére


MaUser
addikt

A left for dead-nél nézted, hogy medium settings van? Pro multisok kivételével szvsz mindenki inkább feltolná überhigh-ra a grafikát és játszana 120 helyett 80fps-sel ott kb. lenne 5-10% különbség a procik között a játékban.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#2965) SzlobiG válasza MaUser (#2964) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó akkor linkelek mást ez új játék szép grafikával high beállítások mellett még is látszik, hogy gyorsul, na erre mit mondasz? Mellékesen jegyzem meg játszok a játékkal és ha alapon van a proci láthatóan kevesebb fps-el megy a játék a GPU-k sincsenek 99%-os kihasználtságon...nah de befejeztem a trollkodást higgyétek azt, hogy elég egy 20E-ft-os proci is az újabb vga-khoz...

Csak hogy legyyen full hd is.

[ Szerkesztve ]

(#2966) Robi BALBOA válasza MaUser (#2964) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

(OFF)Pont én is ezt néztem, hogy (Gaming: Left 4 Dead 2 1680x1050 (Medium settings)) közepes minőség és nem valami űber felbontás, szerintem max grafikán 8xAA-val FullHD-ben az i7 csak a max Fps-ben tudna esetleg elhúzni, de az átlag fps szerintem kb ugyan annyi lenne.(/OFF)
Aki csak játszik annak kár cserélnie egy jól húzható Quad procit i7-re, az meg végképp hülyeség ha valaki egy Q6600-at cserél egy Q9xxx-re, talán a fogyasztás miatt éri meg, de akkor is úgy ha nem sokat kell rádibni, csak az a baj, hogy míg egy Q6600 20-25k addig egy Q9550 45-55K.

(#2965)SzlobiG: Te meg nehogy azt hidd, hogy az a 20k-s proci alap órajelen fog döcögni ;] , 3,6ghz-en egyik játéknál sem lenne 10-15%-nál nagyobb különbség az i7 javára.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2967) TTomax válasza Tirexi (#2961) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nincs mi? [link] ;]
Amúgy tök,jó hogy mindenki véleményt formál olyan dolgokról amiröl éppen fogalma sincs,de olvasta valahol tesztekben...én egy Q9550-röl váltottam i7-re a q9550 3.8Ghz-en ment stabilan,de kb hozzá sem szagolt az i7-hez azonos órajeleken... persze az is hozzátartozik,hogy nem egy középkategóriás vga-val néztem,hanem sli vagy cf-el,ami zabálja a procit...de hát ez itt már hatalmas off...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2968) Tirexi válasza TTomax (#2967) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát pedig azt leszögezte hogy nem fog csak azért platform-ot (i7) cserélni mert egy nyamvadt 60Ft-os VGA-hoz nem elég egy Q6600 4 magos CPU 3Ghz-en.
Meg is értem őt hisz enyhén nagy lehúzás lenne.

Ez elég elszomorító hogy 2010-ben komplett gépet kell cserélni azért hogy egy NFS ne 15 hanem 35FPS-el menjen.

Kajak a számítógép hamarosan tényleg csak a gazdagok szórakozása lesz.

Amúgy én Q9450 után i7 920-ra váltottam és a legtöbb játékban kb 5-6 FPS különbség lett, néhol még annyi sem. :(

(#2969) fatallerror válasza TTomax (#2967) üzenetére


fatallerror
addikt

tyűűű ilyen videókat a ph-n is hozzácsaphatnának a kedves szerkesztők a cikkekhez :ĐĐ azok jól járnának vele akiknek csak a számadatok kellenek :]

don't tell me what i can't do!

(#2970) TTomax válasza fatallerror (#2969) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt le tudják olvasni a PH! grafikonokról is,vagy nem? ;]

(#2945) Oliverda
Nézd már mit találtam... [link]

"While the HD 5970 2GB also put in some impressive numbers at 1,920 x 1,200, we encountered serious micro-stuttering at 2,560 x 1,200, meaning that the game was unplayable. We’ve therefore graphed the card has having a minimum of 0fps to reflect the unplayability of the game at this resolution with this card – again, we have to blame the driver for this poor result. The GTX 580 1.5GB is therefore the card of choice for Bad Company 2 players with 30in screens – the minimum of 34fps in epic, with the game never stuttering. "

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2971) MaUser válasza SzlobiG (#2965) üzenetére


MaUser
addikt

Nézted is amit linkeltél? Ott van a második linked alján, hogy 2560-ban ugyanúgy VGA limitbe futottak, azaz tök mindegy, hogy 2.2-őn vagy 3.7-en járt az i7, ugyanúgy ~73fps-t kaptak. Erről beszélek. Azaz egy 2.2-es i7 elég BC-nél egy 5870 mellett, ha nem pro multis vagy. Elhiszem, hogy gyorsul, de pont ezt írtam feljebb is, hogy egyszerű játékosnak úgyis mindegy hogy 70 vagy 130fps-ed van kevésbe részletes beállításon, mert előbb utóbb úgyis VGA limitbe futsz, mert inkább a grafikát maxolod és nem azon élvezkedsz, hogy 70 fps helyett legyen 130. Azaz a linked alapján bizony elég egy 20eFt-os proci is, ha én maxon akarok BC-zni, inkább vegyek egy gyorsabb kártyát, mert az 5870 a szűk keresztmetszet...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#2972) fatallerror válasza TTomax (#2970) üzenetére


fatallerror
addikt

lehetne úgy h ahogy halad a cikk a képek mellett lennének kis 1 perces videók is, pl h mi van a dobozban, tesztgépnél is a gépről 1 kis videó meg a többi vga-ról, magukról a tesztekről nem kell video, azt tényleg látod a grafikonon, a cikk végén meg pár perces videóban is lehetne 1 összegzés
de ez csak 1 spontán ötlet, úgyis a szerkesztők döntik el :]

tényleg, a gtx 580 cikk kint lesz a héten?

don't tell me what i can't do!

(#2973) SzlobiG válasza MaUser (#2971) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak nem bírom ki, hogy ne válaszoljak.:D

Valahogy gondoltam, hogy egyből a 2560-al támadsz vissza, szerinted hányan játszanak, akkora felbontásba? Userek 2-3%-a? A másik meg akkora felbontáshoz remélem tudod, hogy egy középkategóriás kártya szart se ér és pont abból indult a vita, hogy egy közép kat kártyát nem hajtott ki egy q6600(6850) szal a nagy felbontást félre is tehetjük...amit ttomax linkelt azt is megnézted? Szerinted ha a tesztbe raknak egy Q6600-ot vajon mit mutatott volna 6850? Remélem érzékeled mire célzok...egyedül abba értek veled egyet, hogy átlag felhasználónak mind1 hogy 70, vagy 130 fps, de olyan hülyeségeket ne mondjuk már, hogy mind1 milyen proci az kihajt mindent, mert ez egy baromság.

(#2966) Robi BALBOA: Te meg azt ne hidd, hogy egy I7-et nem lehet tuningolni... ;]

(#2974) Oliverda válasza TTomax (#2970) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom "hozzáértők" csinálták a tesztek.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2975) lsc


lsc
nagyúr

Egy off topicban miért mindenki offban ír ? Nehezebb legyen olvasni ? Igaz ez a procis téma messze nem ide való.

Az élet kegyetlen .

(#2976) TTomax válasza SzlobiG (#2973) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mondok neked valamit... mindenkinek az a jó amit éppen vásárolt.Azt próbálja meg védeni,nekem se tetszett amikor az I7-es konfig árát ki kellett csengetni.Amíg olyat nem látsz ,hogy a friss i7-es tulaj itt höbörög,hogy vissza nekem a régi yorkot vagy a kentet esetleg duo-t addig nincs gond... ez pont ugyanaz mint a két mag VS négy mag... akinek duo procija van az azt bizonygatja hogy minek a négy mag úgy se használják a játékok...akinek meg átnyergelt meg azt,hogy soha többé kétmagost.A mai napig látom,hogy kétmagos procikat ajánlgatnak erős gépekhez,mert úgy se használja semmi... na mindegy ez egyébként tényleg nagyon nem ide tartozik,kár ebbe belemenni,gémelj inkább. :R

(#2974) Oliverda
Te nekem egy márciusi tesztet vágsz ide decemberben?... hámiez? :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2977) TTomax válasza Oliverda (#2974) üzenetére


TTomax
nagyúr

De tudod mit... ha itt szerinted értenek hozzá akkor ezt magyarázd meg... [link]
Szépen olvasd csak el a végig,ez pontosan az amit én írtam a két GPU-s megoldásról...szépen lemattoltad magad! ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2978) Abu85 válasza TTomax (#2977) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából itt nem a két GPU-val van baj, hanem a memória mennyiségével. Az a 2 GB GPU-nként 1 GB. Magas felbontáson és durva AA-val egy modern DX11es játék valami mocskosul zabálja a VRAM-ot. Kifejezetten észrevehető a Civ 5 alatt. Oda 2 GB is kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2980) Oliverda válasza TTomax (#2977) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, most ezen mit kéne nézzek meg megmagyaráznom? :F

Gondolom ezen a memórián is csak addig fogsz lovagolni amíg ki nem jön 2 gigával a 6900-as sorozat. Kezdhetsz gondolkozni valami új dolgon mert bő 10 nap és kint lesznek.

mod: [link] :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2981) TTomax válasza Oliverda (#2980) üzenetére


TTomax
nagyúr

Éppen van 5970 is 2G memóriával...csak hát az ára megállító...a 6990 nem lesz kinn 10 nap múlva,vagy szerinted ugradeljek 6970-re? :DDD

(#2978) Abu85
Az a baj,hogy 1G elfogy már 1920-ban is néhol...ezt próbáltam meg elmondani 50hsz viszább,de mindegy.Amugy örvendetes,hogy 2G lesz a 6970-en mennyit dob ez a fogyasztáson load?Mert mert itt van egy fél "G" többlet az 580-hoz képest ami eszik,vagy ez nem jelentős?Egyébként egy 6970CF mindent vivö lehet,persze ha elkészül a driver hozzá... aprópó még mindig áll az hogy kb a mostani drivert a kukába lehet dobni?Mert az akkor az első 3-4hónapban marad a várakozás,amivel az nV sokat nyerhet.Vagy gyúrtak rá nagyon?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2982) Oliverda válasza TTomax (#2981) üzenetére


Oliverda
félisten

6950, 6970. Bocs, azt gondoltam, hogy legalább ennyire képben vagy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2983) MaUser válasza SzlobiG (#2973) üzenetére


MaUser
addikt

Egyrészt: itt senki nem támad, csak beszélgetünk róla. :)

Másrészt: végigkattintgattam a képeket a ht oldalán, ezeket látom a játékoknál:

Battleforge: egy esetet leszámítva max. 30% gyorsulás -> vegyél inkább egy jobb kártyát a nagyobb proci helyett, pedig ez a sok egység miatt talán a leg prociigényesebb játék a supreme commanderek mellett...
Crysis: izmos 5-6 százalék gyorsulás -> vegyél inkább egy jobb kártyát a nagyobb proci helyett...
Dirt 2: az AMD szponzorálta játékok szépen futnak AMD rendszeren. Mi ebben a furcsa? Néhányszor még a gtx460 is lassul a nagyobb gépre téve(!) Érdekes... -> vegyél inkább egy jobb kártyát a nagyobb proci helyett...
Hawx, Streetfighter: bőven elég fps-ek már ezeken a kártyákon is, procitól függetlenül.

Harmadrészt: ha berak egy 3.5-re felrántott Qxxxx-et akkor kb. ugyanazt látná, mint a 6950-nel, ergo ez egy olcsó proci teljesítménye.

Negyedrészt: A ph-s Thuban [tesztben] gyakorlatilag ugyanazon fps-eket mérik egy kihajtott 5850-nel, procitól függetlenül. Érdekes. Ezek szerint csak a Bf-ben és az SC-kben ér valamit az erősebb proci, de mint látjuk ott is max 30%-ot. -> vegyél inkább egy jobb kártyát a nagyobb proci helyett...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#2984) TTomax válasza Oliverda (#2982) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tessék?Már iszol,vagy nem volt nálad szemüveg?Vagy nem értem,mi a gond? :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2985) Abu85 válasza TTomax (#2981) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen az 1 GB AA mellett elfogyhat Full HD-ben is. Szerencsére ez nem olyan problémás, mert nem sokkal léped át a keretet. Igazából akkor van baj, ha már a texture streaming algoritmus sem tud hatékonyan működni. A legtöbb játék eleve több VRAM-ot használ 1 GB-nál, de ezt okos streameléssel jól lehet kezelni. Mindig csak az a textúra van a memóriában amire szükség van. Persze vannak elég durván streamelő játékok, mint az UE3-as cuccok. Ott ennek negatív hatása is van, mert sokszor későn tölt be a textúra. Nyilván ez állítható dolog.
A memória mennyisége annyira nem ad jelentős változást fogyasztásra. A mai GDDR5 lapkák eléggé energiatakarékosak. Amúgy olyan 10 wattot jelenthet pluszban az 1 GB-tal több memória. A GTX 580 eleve alacsony fogyasztású memóriákat kap, mert úgy sem lehet 6 GHz-en járatni őket. ott tényleg elhanyagolható a fogyasztás.
Mivel új architektúra lesz, így a finomítani biztos lehet az első eredményeken. Mindenesetre a mostani driver nem fog sokat változni már. A shader fordító az, ami kiegészl a Caymanhez illő rutinokkal. Jövőre pedig úgyis zsír új driver lesz mindennek. Az új Catalystból egyelőre csak az OpenCL rész érhető el, de az is fejlődni fog, mert jön a Stream SDK 2.3, ami egy csomó újítást hoz. Meg ugye elérhetővé teszi az UVD-t is. Egyébként nem kell eget rengető változásra számítani a 3D esetében. Ott csak finomítások lesznek. A fő fejlesztés multimédiás részt éri. Az kompletten újra lett írva, teljesen felkészülve az új internetes böngészőkben bevezetendő felületek teljes GPU-s gyorsításához (tartalomgyorsítás, HTML5, WebM, WebGL, új flash modul). Ezenkívül a vezérlő is más lesz. Nagyobb lesz az integráció a különböző szoftverekkel, mint az AMD Overdrive, plusz ha platformod van, akkor teljes energiagazdálkodás is lehetséges, automatizáltan és/vagy egyénileg definiált paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2986) TTomax válasza Abu85 (#2985) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm! :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2987) Robi BALBOA válasza SzlobiG (#2973) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Bizony, hogy lehet azt az i7-et is tuningolni, nem is akár hogyan ;] , én csak azt akartam mondani, hogy 3,6ghz i7 vs 3,6ghz Quad kb ugyan azt hozza gamék alatt, persze kis felbontáson már más a helyzet, de ha valaki vesz egy jó karit oda illik venni egy jó monitort is.
A BFBC2-ről meg annyit, hogy 1920*1200-as felbontáson sem lenne az a különbség ha nem 2xAA val és 4xAF-el teszteltek volna, hanem inkább 8xAA-val és 16xAF-el(nekem ennyin ment az 5870 és mindíg 50-100fps között voltam).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2988) rocket válasza MPowerPH (#2954) üzenetére


rocket
nagyúr

Ebben a tesztben nem kell matekozni, ramesz a HD5870-re es mutatja mennyivel gyorsabb a GTX580 :D

Leggyakrabban hasznalt 4xAA/16xAF mellett 1680x1050-ben 40%, 1920x1080-ban 38%-al gyorsabb a GTX580, 2560x1600-nal kifogy a vram a HD5870 alol.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2989) SzlobiG válasza rocket (#2988) üzenetére


SzlobiG
félisten

Érdekes viszont, hogy 2560-ba elvileg akkor az 5970-alól is ki kéne fogynia a vram-nak és alig lassult valamit csupán 2%-al előzi meg a gtx 580.

(#2990) Abu85: Jah így már más.:)

[ Szerkesztve ]

(#2990) Abu85 válasza SzlobiG (#2989) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AFR valamivel jobban tűri a VRAM kifogyásával kapcsolatos problémákat, lévén a két GPU minden második képkockára dolgozik. Persze itt nem kell nagy előnyre számítani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2992) ollie válasza DemonDani (#2991) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

DemonDani, a szóhasználat miatt kaptál 6 óra kitiltást.

***

(#2993) Atom_Anti válasza ollie (#2992) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

elgondolkodtató hogy pont DemonDani üzenetét törülted ki és nem azt a rengeteg szétoffolós marhaságot. Fel sem tudom fogni mit irkálgattak ennyi oldalon keresztül:( .

Többinek:
Nem tudom észrevettétek-e, de a HD58xx árak magas zuhanásban vannak; Sapphire Radeon HD 5870 már 222 dollárért vagy XFX Radeon HD 5850 $190ért. Gondolom nem véletlen ;).

(#2994) csatahajós


csatahajós
senior tag

Na hogy végre valami minimál on topik is legyen a sok agymenés után, a "román PH!"-s kolléga kezében már ottan figyel kettő darab 69xx :D :C

(#2995) tzsolesz válasza Atom_Anti (#2993) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szétnéztem, de a magyar árak egyelőre ezt nem tükrözik. :N

222dodó ez nettó, vagy bruttó? 46K-ért szép is lenne egy 70-es. :Y

(#2994) csatahajós: Anyám, mint két jól megtermett nápolyi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2996) Atom_Anti válasza tzsolesz (#2995) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Amerikában netto és brutto is annyi, de itthon 25% áfát, egyebeket nem árt rászámolni ;).

(#2997) SzlobiG válasza csatahajós (#2994) üzenetére


SzlobiG
félisten

Még a tekintete is rossz.:D

(#2998) Oliverda válasza SzlobiG (#2997) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem ő csak megborotválkozva? :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2999) SzlobiG válasza Oliverda (#2998) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hehe tényleg hasonlít.:D Kétlem, hogy egy ilyen idióta kezébe adnák a kártyákat.:D

(#3000) Tirexi válasza csatahajós (#2994) üzenetére


Tirexi
addikt

Há mi lesz majd ha az én kezemben lesz 2db ilyen. :)) :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.