Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) gbors válasza DemonDani (#1823) üzenetére


gbors
nagyúr

én nem gondolok a Caymanról semmit, túl kevés az info, hogy gondolkodjak :)

#1828: egy ekkora cég CEO-jának? akkor se hinnék neki, ha meg se szólalna ;]

#1841: az 1120-ast leírtam lejjebb (kb. 5870, esetleg vmivel alatta), az 1280 ALU (meg a vele járó +TEX) durván +7-10%. de ez már így nagyon fiktív, sok becslés van egymásra építve, az egyes lépcsők közötti különbségek kb. jók, de ha a legalsót és a legfelsőt nézed, ott már elég nagy lehet a szórás...

#1847: asszem eljött az idő a pattogatott kukoricához ;)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1852) Atom_Anti válasza Hakuoro (#1845) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Mindenhol az erősen túlzás, de nagy a ködösítés az biztos ;).

Abu85:
Én csak egy 4 jegyű számot szeretnék hallani tőled :K.

(#1846) Zanik
Nyugodtan mondhatsz az Envy-n túl, ami 14, vagy 15colos és kecses, szép.

(#1853) tzsolesz válasza Abu85 (#1850) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor te már azt is tudod, hogy nem lesz jobb? :DDD

Most már nagyon kíváncsi vagyok az újdonságokra, de inkább a teljesítményükre. Az egyetlen bivalyerős kártya az a 69xx lesz? :F

(#1854) smkb válasza Abu85 (#1843) üzenetére


smkb
őstag

"Az igazán vízválasztó a jövő év lesz, amikor az IGP kicsinálja a notis GPU eladásokat is. "

Azért itt vannak még nagy kérdések. Jelenleg tudjuk, hogy az AMD diszkrét mobil GPU-ból több fogy Intel CPU mellett, mint saját AMD mellett már csak abból az enyhe tényből is kiindulva, hogy 85% az intel részesedése a mobil szegmensben, és sok AMD noti IGP-vel megy el..

Csak azért Intel CPU + AMD vagy NV diszkrét VGA-ról váltani AMD CPU+AMD IGP-re, mert az AMD ilyet fog ajánlani, azért a vásárlók többsége nem fog. Én pl. elvagyok AMD vagy NV diszkrét mobil vga-val is jól, de AMD mobil CPU viszont nem kell.

Vagyis, az AMD-nek is érdeke, hogy Intel CPU mellé AMD diszkrét mobil VGA-t tehessen, mert a saját piaca szűkös.

Kétélű fegyver ez. Pont annyira húzhatja az AMD mobil eladásait az összetokozás, mint amennyire hátráltathatja, mert az IGP jó lenne, de a CPU nem kell a vásárlóknak, így választanak egy Intel CPU + diszkrét GPU párost. Ha pedig ez teszik a vásárlók, akkor a notebook gyártók ezt fognak gyártani.

Egy valamit ne feledj. Nem az AMD szabja meg a piaci igényeket, hanem a vásárlók. Ha a vásárlók továbbra is Intel CPU+AMD/NV diszkrét VGA mellett voksolnak, akkor csak ballaszt lesz a drága 480 shader pl a Llanoban, mert nyilván nem lesz egy budget kategóriás cpu.

Intel integrált IGP-je meg szinte nulla költség többlet a Sandy Bridge-ben.

Jövőre kiderül.

(#1855) Abu85 válasza tzsolesz (#1853) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel egyszerűsödtek a prezik, így lila gőzöm nincs, hogy jobb lesz-e az elődöknél. Sajnos százalékosan van a két termék mérve az NV-s konkurensekhez.

(#1854) smkb: Az AMD nem akar az Intel mögött cammogni mindig. Most azt kínálják, hogy válthatsz. Nem kötelező megtenni, mert lesznek továbbra is diszkrét GPU-k, de a CPU+GPU fogyasztás messze nem lesz olyan jó, mint az APU-s.
Az AMD-nek az az érdeke, hogy ne az Intel mellé vegyél diszkrét GPU-t, hanem, hogy vegyél helyette Fusiont. Egy jelentéktelenné váló rétegpiacon semmit sem ér a részesedés.

A Llano mérete nem nagyobb a Sandy Bridge-nél. Az meg az AMD egyéni döntése, hogy inkább a GPU teljesítményét tartotta szem előtt, és nem a CPU-ét. Nyilván a Sandy Bridge CPU magjai méretben kétszer akkorák, mint a Llano magjai. A GPU-nál ez fordított. Így kijön mindkét rendszernél egy 200+ mm^2-es méret, ami elfogadható.
A Budget szintre a Zacate megy. Ott az Intel továbbra is a jelenlegi Arrandale termékekkel küzd.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1856) smkb válasza Abu85 (#1847) üzenetére


smkb
őstag

Vantage-ban jók a Radeonok. A HD5830 is megeszi mindkét GTX460-at ebben a tesztben, valós alkalmazásokban meg összességében 10%-al gyorsabb nála a 768-as GTX460 is, az 1Gb-os meg 20%-al. Sok következtetést ebből nem vonnék le.

Amúgy meg szép is lenne, ha a 6870, nem fogná be a GTX460/1GB-at, mivel annál a HD5850 is erősebb... a HD6850 az érdekesebb jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#1857) Zanik válasza Atom_Anti (#1852) üzenetére


Zanik
addikt

Jah, hogy még kecses és szép is legyen, hát arról nem volt szó! ;] Most divatbemutatóra kell, vagy játékra? :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1858) tzsolesz válasza smkb (#1856) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

(#1859) Zanik válasza smkb (#1856) üzenetére


Zanik
addikt

Hát remélem hogy erősebb lesz a 6850 mint a GTX460, mert a végén még kénytelen leszek Nvidiás kártyát rakni egy AMD-s gépbe. :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1860) smkb válasza tzsolesz (#1858) üzenetére


smkb
őstag

http://prohardver.hu/teszt/geforce_gtx_460_erre_varunk_ket_eve/osszegzes.html

PH teszt sem hiteles? :)

(#1861) tzsolesz válasza smkb (#1860) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kicsit kásás ez az össze-visszaság. Valószínű nagyon játék függő. ez gondolom a sok csonkolásnak köszönhető mind két fél részéről. :U

Természetesen hitelesnek tartom mind két oldal tesztjeit. :K

[ Szerkesztve ]

(#1862) gbors válasza tzsolesz (#1861) üzenetére


gbors
nagyúr

a differencia két fő oka a HAWX (ami nálam nincs), ill. az AVP. HAWX-ban egyszerűen sokkal gyorsabbak a GeForce-ok, az AVP kicsit bonyolultabb. az előregyártott benchmarkban nagyon száguldanak a Fermik, a pH!-s tesztben a leírtak alapján egy valós átlagos játékszituációt látsz (itt nagyjából egál), én pedig egy olyan helyen mérek, ahol meg vannak fingatva a VGA-k, és itt a Fermik elvéreznek a gyenge textúrázási tudás miatt. lehet választani, hogy kinek melyik szimpatikus :)

amúgy a Vantage-ben sem a HD5000-esek erősek, hanem a GTX400-asok gyengék - elsősorban a fenti ok miatt.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1863) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Fudzilla
We realized that we have never mentioned the shader number of the Barts XT part and the number of Shaders is 1120. These shaders are arch 5D and the Radeon HD 6850 also has arch 5D shaders. In AMD’s case they run at the same clock as the GPU, which is 900MHz for the faster card and they can bring quite a lot of performance. :DDD :DDD :DDD
Nem 4D-s shaderekről pletykáltak eddig? :W

[ Szerkesztve ]

(#1864) Gabrika válasza Hakuoro (#1863) üzenetére


Gabrika
tag

nem inkább arról pletykáltak, hogy minden meg van keverve :))
ja és ködösítve :D

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#1865) smkb válasza Hakuoro (#1863) üzenetére


smkb
őstag

Fudzilla.... az kb olyan minőségű portál, mint amilyen hiteles hírforrás, a faluban a fonó nemzetközi világpiaci hírekkel kapcsolatban. Van, hogy Fuad 1 mondaton belül ír oltári baromságokat. De már megfordult bennem az is, hogy nem tud angolul, vagy szimplán csak fogyatékos. :)

Nézd meg 2 nappal ezelőt tmiket írt, vagy miket fog holnap :)

[ Szerkesztve ]

(#1866) Hakuoro válasza smkb (#1865) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Éppen ezért linkeletem. Őrület mennyire csapong... :W

(#1867) Abu85 válasza Hakuoro (#1866) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kivételesen jól csinálja. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1868) Hakuoro válasza Abu85 (#1867) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Aha :DDD Pedig már ki akartam venni a kedvencek közül. :DDD

(#1869) cszn válasza Abu85 (#1867) üzenetére


cszn
őstag

Konkrétan melyik rész az amelyiket jól csinálja? :DDD

(#1870) Bici válasza cszn (#1869) üzenetére


Bici
félisten

Segít az AMD-nek ködösíteni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1871) gbors válasza Bici (#1870) üzenetére


gbors
nagyúr

nem, valószínűleg eltalálta a valódi 6870 specifikációkat. régen történt vele már ilyen :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1872) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

(#1871) gbors
(#1847) Abu85; "Bezzeg a valósat, még senki sem találta el."

[ Szerkesztve ]

(#1873) Oliverda válasza Atom_Anti (#1872) üzenetére


Oliverda
félisten

Kissé PS szagú...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1874) Abu85 válasza gbors (#1871) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Há várjá, azt azé még ne előlegezzük meg, hogy mindezt saját kút főből. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1875) Med1on


Med1on
aktív tag

Ha "vótmá" én kérek elnézést:
AMD Radeon HD 6800 Dirt 2, Battleforge Benchmarks Leaked

Amúgy ütős!! :DD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1876) Crytek válasza Med1on (#1875) üzenetére


Crytek
veterán

Ütös ?? Direkt nétem most ugyanilyen tesztet ahol ilyen beállításokkal van és az 5850 szintjét nem ütik meg. (Dirt 2-öt néztem) Battlegenyó nem érdekel!
Ez nem ütős hanem nagybetűs szánalom.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1877) TTomax válasza Atom_Anti (#1872) üzenetére


TTomax
nagyúr

Fake,,, hol van a plx chip???Meg a memóriaelrendezés is gyanús,na meg a 2X8 meg egy 6 pin PCI-E csati...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1878) Abu85 válasza TTomax (#1877) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Legnagyobb poén, hogy ott vannak a PCI Express kivezetések a második GPU alatt, de a csatoló hiányzik. :D Nagyon amatőr munka.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1879) Atom_Anti válasza TTomax (#1877) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hát, még van rajta mit csiszolni :DDD.

(#1880) smkb válasza Med1on (#1875) üzenetére


smkb
őstag

Az eredeti forrásban forrásban ez szerepel :

"Platform i7 920 6GB DDR3"

Ahhoz viszont nem fura számok..ezek? Keveslem őket, mindkét gyártó részéről. A PH tesztben jóval magasabbak szerepelnek ugyanezen beállításon.

[ Szerkesztve ]

(#1881) Med1on válasza Crytek (#1876) üzenetére


Med1on
aktív tag

Ebben a tesztben a HD 5870 se gyorsabb, mint a HD 6870 (pont egyezik), ráadásul már a kisebb Barts is elkalapálta a nagyobb GTX 460-at. És ez lenne a szánalom? :Y

smkb: Lehet, hogy fake adatok, de a rajtig valószínűleg nem kapunk komolyabb tesztet.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1882) aram01 válasza Abu85 (#1878) üzenetére


aram01
nagyúr

na én már azt sem tudom hogy kivel vagyunk,vagy nagyon nagyot villant az AMD vagy jól beégnek.Bár szerintem az első lesz az,legalábbis bízom benne.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1883) smkb válasza aram01 (#1882) üzenetére


smkb
őstag

Szerintem nagyot villantani nem fognak, mert nem kell, felesleges. A cél a középkategória visszaszerzése, a két GTX-nél jobb teljesítmény. Ebben nyilván pont a minimumot hozzák, annyit amennyit kell, a költségminimalizáció miatt (a puskapor durrogtatásra ott lesznek a nagyobb modellek). Nyilván alul nem mardnak, akkor nem lenne értelme piacra dobni őket. Elég ideje a piacon vannak a GTX460-ak ahhoz, hogy HD6850 és 6870-et profin be tudják lőni éppen kellően, de ne túlzottan föléjük (ugye kell a vevő az erősebb drágább modellekre is :) )

(#1884) aram01 válasza smkb (#1883) üzenetére


aram01
nagyúr

Az rendben van hogy fölé pozicionálják őket.Csak az árazásnál legyenek észnél mert nem biztos hogy az emberek megfizetik azt a "kis" plusz inkább húznak egyet,vagy még egyet,a régi kártyán.

Jah:a villantást a csúcsragadozóra gondoltam ;)

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1885) gbors válasza Abu85 (#1874) üzenetére


gbors
nagyúr

eszemben sincs fuadról ilyet feltételezni ;)
bár lehet, hogy charlie adott neki a gombából, és megvilágosodott...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1886) Atom_Anti válasza smkb (#1883) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Nem felesleges a villantás, ez a legjobb időzítés hátba döfni az Nvidiát. Ha egy kicsit lenne gyorsabb a Barts, akkor az Nvidia rögtön tudna reagálni egy teljesen feloldott GF104-el. Kellően gyorsabb Barts esetén egy jó darabig kényelemben érezheti magát az AMD, de az is lehet jövőre már az Intel lesz a legközelebbi konkurenciája. Nagy itt a tét kérem ;)!

(#1887) rocket válasza Atom_Anti (#1852) üzenetére


rocket
nagyúr

Tessek egy negyjegyu szam ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1889) Crytek válasza DeckardCain (#1888) üzenetére


Crytek
veterán

Hm ha euróval számolok akkor olyan 70-75 ezer közöt lesz a 6870.

Next PC Upgrade: 2022

(#1890) zuchy válasza DeckardCain (#1888) üzenetére


zuchy
őstag

Ez már barátságosabb árnak tűnik, ha igaz. Így minden csúszik kicsit lefele ehhez képest.

PC-STYLE.hu

(#1891) DeckardCain válasza zuchy (#1890) üzenetére


DeckardCain
senior tag

A 6870 a 915mhz GPU-val már szerintem egy Asus Top verzió,legalábbis egy másik webshop-ban az volt.

Egyébként nem lepődnék meg egy 199/249$-os kezdőáron.

(#1892) smkb válasza DeckardCain (#1888) üzenetére


smkb
őstag

"Asus HD 6870 1GB GDDR5 265$
Asus HD 6850 1GB GDDR5 213$
"

Ugyanitt mindenből a legolcsóbb:

HD5850 legolcsóbb: 286 usd
GTX460/1GB legolcsóbb: 222 usd
GTX460/768MB legolcsóbb: 169 usd

Nincs itt semmi extra meglepetés semelyik irányba, egyszerűen kb. oda lettek árazva ahova megfelelnek jelenlegi ismereteink alapján, de AMD saját berkein belül, nagyon versenyképesek.

(#1893) aram01 válasza Atom_Anti (#1886) üzenetére


aram01
nagyúr

látom neked átjött a lényeg :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1894) uvlight


uvlight
csendes tag

Ha valakit érdekel a radeon 7000
6000-es magórajeléhez képest az eltérés 4-5x :DD

(#1895) smkb válasza uvlight (#1894) üzenetére


smkb
őstag

Őőő ugye viccelni akartál?? :) Nem túl friss cikk :)

[ Szerkesztve ]

(#1896) cwn


cwn
tag

ugy hallottam a fermivel elertek a 2Ghz-es shader orajelet, ugyhogy az amd-nek megint marad az OBOA :D
:DD

(#1897) cwn


cwn
tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#1898) aram01 válasza cwn (#1897) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönjük,egyes,leülhetsz

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1899) Oliverda válasza cwn (#1896) üzenetére


Oliverda
félisten

mi meg úgy hallottuk hogy egy papucsállatka előtted végzett az iq tesztben :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1900) tzsolesz válasza cwn (#1896) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kérhetek abból amit te beszedtél, vagy megittál, vagy beszívtál? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.