Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Most kaptam egy mailt egy új benchmarkról. A HAWX 2 játéknak lesz egy preview verziója, ami a olyan tesszellációs kódot tartalmaz, ami a játékban állítólag már nem lesz. A háromszögeket állítólag 65-ször fogja felbontani a rendszer, így Full HD-ben egy pixelen belül 7-9 háromszög is lehet. Komoly ... ;] A raszterizálás hatásfokát 1% alá tippelem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2052) hugo chávez válasza nkmedve (#2048) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Ha jól értettem, akkor ezekben fognak debutálni a 4D shaderek (ha már a 6800-asokban nem, sajnos) ami elméletileg azonos méret mellett +25%-os teljesitménytöbbletet jelent."

Erről próbáltam burkoltan érdeklődni Abunál, de eddig még nem válaszolt, talán erről még nem beszélhet. ;]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#2053) rocket válasza Abu85 (#2033) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez sajnos nem igaz, jelenleg pl. az NV az EVGA GTX460 FTW verziojat ajanlja tesztelesre a referencia HD68xx ellen, es gondolom mint mindig fog is talalni partnereket a cselszoveshez.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2054) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

ASUS Radeon HD 6850: Early unboxing video

Abu: Open Physics-ről érdeklődnék. Lehet arra számítani, hogy a Liano grafikus magját fizikára használjuk majd diszkrét VGA mellett?

Illetve tudni lehet már arról valamit, hogy ez az Open Physics mikor fog játékokban megjelenni? Ha egyáltalán publikus.

[ Szerkesztve ]

(#2055) Abu85 válasza rocket (#2053) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor nem ártana javítani a testguide-ot, mert ott az van, hogy lehetőség szerint referenciakártyát, vagy referencia-órajelekkel rendelkező kártyát kell tesztelni, az elérhető legfrissebb WHQL meghajtóval. Évek óta ez áll ott.

(#2054) DeckardCain: Ezzel kapcsolatban még nem publikus semmi. Annyit mondhatok, hogy azokban a játékokban esedékes, amelyek Bullett és/vagy DMM motort használnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2056) DrJános válasza hugo chávez (#2052) üzenetére


DrJános
aktív tag

Szerintem ilyen infót leghamarabb pénteken kapunk abban a bizonyos hírben /tesztben ami már el is készült csak még nem publikus.

Ha akkor nem írnak / nem írhatnak róla akkor 1 hónap múlva vissza térünk a témára.

sakal83: azon a képen amit linkeltél ha igaz akkor a 6870 erőseb lesz mint az 5850 es erre a 3DMark Vantage teszt eredménye utal. Bár tény hogy a laikus azt mondja ok hogy a GPU jobb de az összes többi gyengébb jobb esetben egyenlő pl a 256 bit.

De igazából csak az első tesztek után derül ki az ereje addig lehet, hogy a direkt elszórt ködösítő képeket nézegetjük.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2057) smkb


smkb
őstag

(#2058) ViiiiktorOC válasza DeckardCain (#2054) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Unboxing lehetne már a 6970-esről. ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2059) rocket válasza Abu85 (#2051) üzenetére


rocket
nagyúr

Az AMD tudja jol osszefogjak sz@rni magukat a kartyaik a HAWX2 alatt tesszelacioval HD68xx sorozatustol, nem kell mar jo elore kodositeni felesleges magyarazkodassal :)

HardOCP ir a tortenetrol.

Mondjuk semmi olyan nem tortent ami ne lett volna elore varhato, az NV mindig megtudja szivatni az AMD-t valamivel, es nem ez az elso eset, hogy az Ubisoftban partnerere akadt. :)
Mar nehez eldonteni melyik a szanalmasabb, amit az NV csinal evek ota, vagy ez az ujonnan bevezett AMD fele magyarazkodas.

Hajara kenheti az AMD a 90%-os DX11-es diszkret VGA piaci reszesedeset.
Tovabbra se latja senki az AMD-nel azt az egyszeru dolgot, hogy a penz beszel, a kutya ugat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2060) smkb


smkb
őstag

HD6870 Teszteredmények

"Crysis GPU Test 1920x1080 Very High Settings (no AA) – 35.4 fps
3DMark06 – 17886
Vantage Mark – 7286 <- this was buggy though was getting weird colours in a few tests

Trying to get mafia 2's demo bench atm

Unfortunately I don't have a second reasonable card to compare it with =[
You'll have to request settings for me to test...

"

[ Szerkesztve ]

(#2061) Abu85 válasza rocket (#2059) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt igazából az a fő kérdés, hogy megéri-e az overshading. Egy háromszögre mindenképpen 4 pixelt kell számolni, vagyis ha egy háromszög kisebb, mint négy pixel, akkor a grafkártya, annyiszor végez több ellenőrzést, ahány poligon van azon a 2x2-es griden belül. Ez lerontja a raszterizélás hatásfokát, vagyis extrém mértékben csökken az összes 2x2 grides elven működő termék sebessége, és még a képminőség sem javul. Ezzel az NV nem az AMD-t szívatja, mert az AMD-nek annyiból áll erre megoldást találni, hogy a programra maximalizálják a tesszelláció mértékét addig, amíg egy háromszög nem lesz négy pixel nagyságú. Mivel a kép kirajzolása pixelekben történik, ezért látható különbség nem lesz, mert attól, hogy a pixelen belül több háromszög van, azok nem változtatják meg a pixel végső színét.

Az AMD megérti, hogy a pénz beszél, és a kutya ugat. Rengeteg pénzt költöttek az elmúlt években, aminek az eredménye 20 megjelent és jövőben megjelenő DX11-es játék. Az NV három fejlesztést volt képes DX11-re rakni, holott többet költöttek. A különbség annyi, hogy az AMD a felhasználók kárára nem kötelezi a fejlesztőket olyan technológia implementálására, ami nem hoz kimutatható képminőség-javulást. Valószínűleg ez a megfelelő stratégia amellett, hogy egy generáció előnnyel vannak az NV előtt. Utóbbi nyilván a gyártóknak fontos, mert ők pénzt akarnak keresni. Talán intő jel, hogy az XFX már vörös, a BFG pedig tönkrement.

A HardOCP-n meglepődtem, mert Kyle zöld fanatizmusa ismert, de valószínűleg ő is átlátja, hogy az NV a felhasználók kárára dolgozik. :( Előnyöd biztos nincs abból, hogy a program sokkal lassabban fut a képminőségben történű előrelépés nélkül.
Nyilván az NV-t nem érinti jól, hogy elköltöttek egy rakás tranyót a tesszellálásra, és ennek a játékokban semmi hatása. Azokat a tranyókat okosabban is fel lehetett volna használni. Igazából még a professzionális piacon sem szoktak egy pixelnél kisebb poligont csinálni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2062) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Véleményt kérnék tőletek. Figyeltem a hozzászólásokat itt a fórumban és valszeg 6870-es valami OC-s verziót akarok majd venni. Játszani 1920x1080-ba akarok 16AF-el élsimítás nem fontos nekem. Milyen proci kell egy ilyen jószág mellé? Nekem egy Q6600 van menyire húzzam a jó öreg Quadot hogy kiszolgálja majd az új ATI karit?

(#2063) #72042496 válasza nkmedve (#2048) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kérdés nem volt komoly, de azért ezek érdekes dolgok, köszi, hogy leírtad!

(#2064) gainwardgs válasza smkb (#2060) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez nem sok gtx 460 ocval simán hozza ezt, sőt :W

(#2065) gbors válasza DrJános (#2056) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, azért az a +24% core órajelben nem elhanyagolandó. az ALU és a TEX kapacitásban így minimális különbség van a 6870 és az 5850 között, a frontend pedig ennyivel gyorsabb a 6870-ben, ami jó, mert ebben a Cypress chip nem volt éppen oroszlános.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2066) Robi BALBOA válasza jozsef11 (#2062) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

3,4ghz-et a legtöbb Q6600 simán viszi, szerintem ennyi elég is lesz, nemem is 3,5ghz- en megy a q6600-am és simán jó volt vele a 5870-es karim, csak a benchmarkokban nem jeleskedett, de az meg kit érdekel. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2067) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#2068) DrJános válasza gbors (#2065) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi a felvilágosítást. :R Az igazat meg mondva én semmit sem tudok a VGA-k működéséről, arról, hogy benne lévő " alkatrészek " mit csinálnak és, hogy mi milyen fontossággal bír a működése közben. Az 5xxx topicból annyit már tudok ha minden áron tuningolni akarnék akkor a GPU órajelét húzzam inkább és ne a memét mert az úgy eredményesebb. De ezenkívül semmi. Én csak azt értem ha látom a tesztben hogy x y játék alatt az egyik kari 20 fps a másik 25 akkor azt venném meg ami 25 fps-t tud. Azért nézem folyamatosan a topikot mert a vid karik teljesítménye nagyon érdekel, érdekelne, az is hogy miként működnek, de kezdőknek szájbarágós írás nem túl sok akad vagy nem vagyok elég figyelmes.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2069) smkb válasza DeckardCain (#2067) üzenetére


smkb
őstag

A nagyban javított tesszellációval?

(#2070) Abu85 válasza smkb (#2069) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Helyesebben fogalmazva a pletykált nagyban javított tesszellációval. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2071) keIdor válasza Abu85 (#2061) üzenetére


keIdor
titán

Jól látom? Húsz DX11-es játékra költöttek?
Mindjárt megfulladok a röhögéstől... :DDD hát ez marha nagy! ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2072) Abu85 válasza keIdor (#2071) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aha, de még NDA alatt vannak a konkrétumok (bár a megjelenteket meg lehet említeni). Pár játék eleve nincs megnevezve, de vannak pletykák/infóim.

Megjelent GE játékok: BattleForge, STALKER: CoP, Dirt 2, Battlefield: BC2, Aliens vs. Predator, Lord of the Rings Online, Civilization 5, F1 2010, Medal of Honor, D&D Online: Eberron Unlimited.
Megjelent TWIMTBP játékok: Metro 2033, Lost Planet 2

DX11-ből még három játék jó eséllyel jön idén, és hét pedig a jövő év első felére van bejelentve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2073) DeckardCain válasza smkb (#2069) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Lehet:DDD Holnap kiderül minden.

Ez viszont érdekes lehet:Against HD 6800: GTX 470/460 price cuts planned

[ Szerkesztve ]

(#2074) toldy


toldy
őstag

Azt lehet tudni akkor holnap kerül ki cikk? Esetleg éjfél után mint arénán a wp7 cikk?

Az élet nem habostorta.

(#2075) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem tudom ezek voltak már:
HD6870 teszt I
HD6870 teszt II

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2076) Hakuoro válasza kisza25 (#2075) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Kicsit túl optimista teszt.... :U

(#2077) smkb válasza kisza25 (#2075) üzenetére


smkb
őstag

Ezekből ma már semmi sem igaz...

(#2078) XoZ válasza kisza25 (#2075) üzenetére


XoZ
aktív tag

Ezek Cayman tesztek, és a végleges számozás szerint a gyengébb Barts kártyák neve lett 6850 és 6870. Tehát a nevet 6970-re módosítva akár igazak is lehetnek, de persze arra is van esély, hogy csak fake eredmények.

(#2079) Angel1981 válasza gainwardgs (#2064) üzenetére


Angel1981
veterán

Tényleg nem "hasraesős" eredmény.
Mondjuk én annyira nem vagyok meglepve, egyrészt mert majd a 69XX-ok fognak igazán "ütni" másrészt csíkszélesség csökkentés nélkül nincs drámai teljesítménynövekedés, ez tény! (Hacsak nem csinálnak 600 ^mm feletti chipeket 250-es TDP-vel...)

(#2080) smkb


smkb
őstag

Tán még nem vót, HD6850 teszteredmények

Kínai legújabb induló árak 199 (HD6850) - 299 (HD6870) usd-nek megflelő Yuan

(#2081) jozsef m. válasza DeckardCain (#2073) üzenetére


jozsef m.
tag

Már itthon: :K is

(#2082) Motion_Blur válasza smkb (#2080) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha nálunk 70k körül fog indulni a HD6870, akkor ahhoz képest nem is drága az 5870.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2084) jozsef m.


jozsef m.
tag

Mi lesz itt az év végére!? :U

(#2085) tzsolesz válasza smkb (#2080) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A 6850-nek 40K, a 6870-nek pedig 50K a reális ára a tesztet elnézve. ha ennél drágábban adják, akkor senkinek nem fog kelleni. Kíváncsian várom a valós árakat. :U

(#2086) toldy válasza smkb (#2080) üzenetére


toldy
őstag

Hé-hé, ott a 460nak be van kapcsolva a physx , ez nem fer. :U
Nekem egyre jobban tetszik az a 6850en, hiszen 5830/460 1gb tól erősebbnek tűnik és csak 1 db tápcsatija van, ha 50 körül/alatt lesz akkor szerzek egyet. ( úgy is kell kártyát vennem mert nincs).

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2087) SzlobiG válasza Abu85 (#2072) üzenetére


SzlobiG
félisten

Éjféltől felkerül a teszt mint a tegnapi wp7?:)

(#2088) Zanik válasza toldy (#2086) üzenetére


Zanik
addikt

Egyetértek. Egy tápcsati, 50e körüli ár és best buy lesz! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2089) cowboy_bebop válasza tzsolesz (#2085) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Azért ez a senkinek se fog kelleni, egy elég alaptalan túlzás. Az 58xx-as széria is drága, mégis viszik, mint a cukrot.

(#2090) smkb válasza Zanik (#2088) üzenetére


smkb
őstag

1 tápcsati nem fogja korlátozni az OC lehetőségeket?

(#2091) tzsolesz válasza cowboy_bebop (#2089) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem ilyen drágán biztosan nem kéne egyik HD58xx, és HD68xx széria. Minimum 20K-val van összes túlárazva az NV-hez képest. Pedig mindenki tudja, hogy általában (pont a barátságos árai miatt) a radeonokat részesítem előnyben ha VGA-t veszek.

(#2092) smkb válasza cowboy_bebop (#2089) üzenetére


smkb
őstag

Fogyott az aggresszívan árazott GTX460-ak megjelenéséig... azóta nem eszik annyira a cukorkát... ezért is kellett az AMD-nek meglépni a HD6850/HD6870-et. Jól elvoltak addig az árképzéseikkel.

(#2093) Robi BALBOA válasza cowboy_bebop (#2089) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezzel én is egyetértek, ezek a 6800-as karik nem lesznek semmi esetre olyan drágák mint a 5800-as karik voltak, a teljesítményük pedig ahoz képest korrektnek nevezhető, szerintem pedig ha megjelenés után egy kis idővel csökkeni fog az áruk akkor könnyen lehet, hogy úgymond népkari lesz.

(#2090)smkb: Erre én is kíváncsi vagyok, mert ha a 6870-en is csak 1db tápcsati lesz akkor éppen, hogy elég lesz neki a kraft, pedig gyanús, hogy sok tartalék van ezekben a Barts lapkákban.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2094) smkb válasza Robi BALBOA (#2093) üzenetére


smkb
őstag

Nagyobbikon kettő, a kisebbiken egy.

(#2095) Zanik válasza smkb (#2090) üzenetére


Zanik
addikt

Nem minden akar ám tuningolni! :N

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2096) smkb válasza Zanik (#2095) üzenetére


smkb
őstag

Gyári OC-ra gondoltam. Azokon tuti 2 tápcsati lesz a 6850-en is.

(#2097) Motion_Blur válasza tzsolesz (#2091) üzenetére


Motion_Blur
félisten

HD5870 - 81K
480GTX - 115K

Mi van itt túlárazva? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2098) TTomax válasza Motion_Blur (#2097) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mind a kettő....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2099) smkb válasza Motion_Blur (#2097) üzenetére


smkb
őstag

Linkeld légyszíves melyik kiskerből van mindkét kártya ára.

(#2100) Robi BALBOA válasza smkb (#2094) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Akkor oké, ha a kisebbikel így is el lehet érni a 900mhz körüli gpu frekit sítani és remélhetőleg lesz olyan gyártó aki a kisebbik karira is két tápcsatiti fog bobni. ;]
A nagyobbik kari meg remélem simán fogja vinni az 1000mhz+ gpu órajelet, és remélem a kisebbik és nagyobbik karin is olyan ramok lesznek amik mennek 4800-5000mhz körül.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.