Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) smkb válasza Robi BALBOA (#2100) üzenetére


smkb
őstag

Van ám kívánság lista :) Végülis... a Mikulás is PIROS ruhában jár... kitudja...

(#2102) Oliverda válasza tzsolesz (#2085) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz 50K/60K reális indulóár lenne az 6850/6870 kettősért.

smkb:

5870 - GTX480

A két legolcsóbb ott kapható kártya a maga típusából.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2104) smkb válasza Oliverda (#2102) üzenetére


smkb
őstag

(#2102) Oliverda : Ok, így korrekt.

Ausztráliában imádnak árazgatni idő előtt úgy látszik :)

6850

6870

[ Szerkesztve ]

(#2105) Robi BALBOA válasza smkb (#2101) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

:DDD
Pedig lenne még egy-két jóféle kívánságom, de nem vagyok telhetetlen, ha ezek bejönnek akkor teljes mértékben elégedett leszek! ;]

(#2102)Oliverda: Én is az 50/60k-t tartom reálisnak, de a kereskedőket ismerve :O lesz az még úgylehet 60/70k is, főleg a kezdeti időkben.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2106) toldy válasza Robi BALBOA (#2100) üzenetére


toldy
őstag

lesz dupla csatis, ha jól nézem akkor pl az asus 6850 directcu pl 2 csatis.

Az élet nem habostorta.

(#2107) Robi BALBOA válasza toldy (#2106) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyit fog számítani tuningolásnál az, hogy 1 vagy 2 darab tápcsati van-e az adott karin.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2108) Izzé válasza Robi BALBOA (#2107) üzenetére


Izzé
őstag

Aki alapfeszen szeret tuningolni, annak elég lesz szvsz az 1 tápcsatis.

(#2109) zuchy


zuchy
őstag

Szerintem inkább a kártya tápáramköre az, ami a meghatározó a tuningnál, feltéve, ha leglább van egy 6 pines tápcsati a kártyán. A foglalatból max 75W-ot tud felvenni, de az egy tápcsatin nem feltétlen 75W a maximum. Lehet az több is, nem korlátozza azt semmi. De nem szoktak egy 300W-os kártyára csak egy 6 pinest tenni, mert az már lehet, hogy túlterhelné azt az ágat, vagy a vezetéket. Szépen elosztják a terhelést a vezetékek között.
A HD4870X2 is furmark alatt megeszik 370W-ot, amikor amikor csak 75W+75W+150W állna rendelkezésére a specifikációk alapján. Egyszerűen többet szív ki a tápból és kész.

PC-STYLE.hu

(#2110) tzsolesz válasza Robi BALBOA (#2105) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

lesz az még úgylehet 60/70k is, főleg a kezdeti időkben.

Aki meg megveszi úgy járt. Ennyi. Én mondtam, a 6850 max 45K, a 70 pedig max 55K-t ér, nem többet. Az NV ráadásul még most fog árakat csökkenteni.
Valahogy nagyon nem úgy néz ki a helyzet, hogy az AMD lenne az olcsóbb. Sőt. :(
neki kell az NV után kuncsorognia árazásban, ha nem akar belefulladni ebbe a bizniszbe.

(#2111) smkb válasza tzsolesz (#2110) üzenetére


smkb
őstag

Ja belehúzott az árcsökkentésbe már most csak 46k a Gainward meg a Palit 1GB GTX460..., hogy a notebook árak mérnem tudnak így csökkenni 1-2 hét alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#2112) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Én is egy 6870-re pályázom, nagykeres spanoknak már leadtam a drótot, ;] szal remélem köv héten szólnak majd,ha egyáltalán köv héten elérhetőek lesznek már a hazai nagykerekben?! :F

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2113) Robi BALBOA válasza tzsolesz (#2110) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Pedig az AMD adhatná a Barts-ot sokkal olcsóbban is, mivel szerintem jóval olcsóbb az előállítása mint a GF104 esetében, Barts 255 negyzetmilliméter kiterjedésű szemben a GF104 366 négyzetmiliméterével, szerintem a GF104-et ennél már nem igazán lehet olcsóbban adni, mert már szerintem így is elég kicsi lehet rajta a haszon.

Szerintem a Barts-ot annyival fogja olcsóbban vagy drágábban adni az AMD amennyivel éppen lassabb vagy gyorsabb az adott GF104-nél, hogy minnél nagyobb profitja legyen, de ha akarná akkor úgy a GF104 ára alá mehetne, hogy az Nv bekakálna. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2114) smkb válasza Robi BALBOA (#2113) üzenetére


smkb
őstag

Pont ezt bizonyította legutóbbi negyedéves jelentésük is, hogy nem... az eddigi áraikon sem tudtak épkézláb profitot termelni. 390m usd árbevételből 1m üzemi nyereség a VGA üzletágban. Ez 0.00257%-os nyereség... semmi

(#2115) Gabrika válasza smkb (#2114) üzenetére


Gabrika
tag

a bevételek mellett pontosan ismertek az feltüntetett ráfordítások, kiadások is?

távol álljon tőlem, hogy számviteli, kontrolling vagy audit okosságokat mondjak, de egy eredménykimutatást szvsz még egy AMD méretű cég is nagyon szépen meg tud cicomázni, ha akar

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2116) Oliverda válasza smkb (#2114) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem nem túl nehéz átlátni, hogy 1 millió nyereség még mindig sokkal több mint mondjuk 50 milla mínusz. Másrészt ahogy az már párszor elhangzott itt most leginkább arra megy ki a játék, hogy tovább tudják növelni a piaci részesedésüket, ezzel még inkább kiszorítva az nV-t. Amennyiben ez egyszer netán végképp bekövetkezne, akkor már nem 1 milla lesz a profit hanem jóval több. Illetve azt sem ártana figyelembe venni, hogy gyakorlatilag az 1 milla profit mellé egy igen fejlett GPU architektúrát is kaptak aminek a folyamatos fejlesztése elengedhetetlen ahhoz, hogy azt a jövőben be tudják majd rakni egy következő generációs APU-ba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2117) Robi BALBOA válasza smkb (#2114) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Lehet, hogy az Nv úgy van vele, hogy ha már így is ilyen kicsi a profit a karikon akkor mért ne lehetne profit nélkül esetleg minimális deficittel árulni a karikat csakhogy minnél jobban megszorongassák ezzel az AMD-t, mert azért a 255 négyzetmilliméteres gpu sem éppen középkategóriába való, oda inkább 150-200 négyzetmilliméter lenne idális, de mint mondt itt az egyik kolléga a középkategória két részre szakadt, ami nem is baj mivel a középkategória iránt a legnagyobb az érdeklődés, így belefér ebbe a két kategóriába egy nagyobb és egy kisebb gpu is.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2119) tzsolesz válasza DeckardCain (#2118) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem sikerült az oldal fordítása. Az eredeti oldallal is meggyűlt a baja a Mozillának. :(((

(#2120) smkb válasza Oliverda (#2116) üzenetére


smkb
őstag

Nyilván... de mintha pár hozzászólással korábban meg pont az hangzott volna el, hogy NINCS üzlet a diszkrét vga piacban... Na akkor, ha nincs, akkor miért ölnek $ milliárdokat ebbe a két nagy cég részéről, hogy majd aztán csak az egyik maradjon, főleg ha egyre szűkebb lesz... nem értem... miközben a CPU-ba integráltságban van a jövő ugye... ugyancsak gyakran itt a portálon olvasható...meg az is, hogy a piaci részesedés növelése önmagában nem hoz profitot, főleg, egy szűkülő piacon.

Az meg eléggé merész gondolat, hogy éveken át egy cég, összességében több milliárd $-t forgat meg úgy, hogy abból nincs profit, csak azért, hogy a másiknak se legyen jó. Nonszensz. Sem az üzletágvezetőknek nem jó (nincs bónusz), sem a cégnek nem sem a befektetőknek.

Akkor másba forgatják. Ennyi. Az meg, hogy bármelyiküket is kinyírja a másik, az nagyon odébb van. Túl nagy játékos ehhez mindkettő.

Azt meg sehol nem állítottam, hogy a jelenlegi árak jövedelmezőek az NV-nek, de az biztos, hogy az überolcsó AMD VGA-ról keltett urban legend nem áll meg a lábán, mert akkor az AMD-nél már dollárban fürdenének a VGA üzletágban, mint Dagobert bácsi....

(#2121) jozsef m. válasza DeckardCain (#2118) üzenetére


jozsef m.
tag

A linkelt GPU-z -be még mindig ATi-logó van :K ?

(#2122) smkb válasza tzsolesz (#2119) üzenetére


smkb
őstag

Ez az csak más fórumon, mint amit korábban linkeltem.

(#2123) Oliverda válasza tzsolesz (#2119) üzenetére


Oliverda
félisten

6850 vs. GTX 460 1GB (ha jól értem)

smkb:

Szerintem inkább az a helytálló, hogy most nincs üzlet. Ez pedig nem jelenti azt, hogy később esetleg nem lesz. Ezek a cégek általában hosszútávon gondolkoznak. A piaci részesedés GPU fronton pedig most azért fontos általában jó eséllyel a piacvezető gyártó által támogatott szabványok mellett teszik le a voksukat a fejlesztők.

Amire válaszoltál abban pedig már leírtam, hogy az AMD-nek miért jó üzlet még nullszaldó mellett is most a GPU fejlesztés. Próbálj meg egy kicsit ne csak dollárban gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2124) tzsolesz válasza Oliverda (#2123) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

jah, ez valóban az.

Én ezt a tesztet azért fenntartásokkal kezelem a PH!-s tesztig. Az a Vantage is, hát nah, látszik mire megy ki a játék. :N

[ Szerkesztve ]

(#2125) smkb válasza tzsolesz (#2124) üzenetére


smkb
őstag

Na igen... az a Vantage elég büdös... ott mintha kicsit NV felé lett volna irreálisan billentve a mérleg. GTX460 tuti nem fogja Vantageban megelőzni a HD6850-et.

(#2126) toldy válasza tzsolesz (#2124) üzenetére


toldy
őstag

és ez az a teszt ahol szoltam hogy vantage alatt be van kapcsolva a physx. :U

ráadásul a vantage tezstem 14030at kapott a 460 nem 14040et ( physxel)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2127) tzsolesz válasza smkb (#2125) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Gondoljuk át ezek alapján át az egész tesztet.

(#2128) gbors válasza smkb (#2125) üzenetére


gbors
nagyúr

lehet, hogy vantage-ben hasonlóak lesznek, TEX kapacitásban a két kártya közel egyforma, míg pl. az 5850 majdnem 1.5x erősebb...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2129) DeckardCain válasza tzsolesz (#2124) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Akkor ezt benéztem..

Frissített techpowerup-os cikk. Kezdődik ;]
GeForce GTX 460 1GB: US $199; €169 including VAT
GeForce GTX 470: US $259; €219 including VAT

[ Szerkesztve ]

(#2130) Crytek válasza DeckardCain (#2129) üzenetére


Crytek
veterán

Már nálunk is 46 ezer az 1GB-os GTX 460.
Ez a 61 ezres GTX 470 elég ütős lenne magyar honba!
De olvastam valamit hogy valami baj van velük mi is?

Next PC Upgrade: 2022

(#2131) I.T.E.M válasza Crytek (#2130) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

[ASUS GTX470]

229.90 Euro -- ditech.at

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2132) Komplikato válasza I.T.E.M (#2131) üzenetére


Komplikato
veterán

Valamelyik híroldalon ma láttam linkelve 200 eurós verziót is. Keményen esnek az árak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2133) adamssss


adamssss
veterán

Szerintetek a gtx480-as ára is fog esni vagy az csak akkor amikor kijönnek az Antillák?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2134) I.T.E.M válasza adamssss (#2133) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Szerintem erre egy darabig ne várj. A 480-as zászlóshajó, amíg a poweruserek veszik addig nemhiszem,hogy nagyon csökkentenék az árát. Bár ha tényleg kijön az új kétmagos 6xxx az nagyon fájni fog majd a zöldeknek. :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2135) lsc


lsc
nagyúr

6850 ár ?

Az élet kegyetlen .

(#2136) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Itt van a teszt! :DD Végre:D

[link]

mod: Már 10 perce kint és nincs itt senki?

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2137) DeckardCain válasza ViiiiktorOC (#2136) üzenetére


DeckardCain
senior tag

:D

(#2138) TomiLi válasza ViiiiktorOC (#2136) üzenetére


TomiLi
addikt

Nézem! :R

Még az elején vagyok, annyi már nagyon tetszik az új vga-kal kapcsolatban, hogy az 5-ös szériához képest sokkal igényesebb a műanyag burkolat. Nem csak a kinézetére gondolok, hanem (igaz a képek csalhatnak) magára az anyagminőségre is!
Ez nem annyira fontos, de azért egy picit igen....

Nézem tovább, mire is képesek a jövevények.

Bárcsak az 6970-ről jönne már a teszt.... :B

Szerk: jó rákattant a világ.... iszonyat belassult az oldal.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#2139) ViiiiktorOC válasza TomiLi (#2138) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Túlterhelt a GURU.:)
Bár nem is csoda:D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2140) Gabrika válasza ViiiiktorOC (#2136) üzenetére


Gabrika
tag

nincs mert mindenki a tesztet olvassa :D

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2141) ViiiiktorOC válasza Gabrika (#2140) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Egyszerűen nem jönnek be az oldalak:) :O ;] :DDD

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2142) TomiLi válasza ViiiiktorOC (#2141) üzenetére


TomiLi
addikt

A fogyasztás diagramnál ragadtam.... :O
Utána szintén zenész...
Egyoldal sem jön be... :(

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#2143) jozsef11


jozsef11
tag

Jee jee jee végre teszt!!! Erre vártam!!!

(#2144) tzsolesz válasza TomiLi (#2142) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szintén zenész. Majd később....

Akinek bejött, az 1-2 képet berakhatna ide.

[ Szerkesztve ]

(#2145) Gabrika


Gabrika
tag

nem könnyen, de a lényeg eljutott:
le a kalappal és grat - részemről főleg - a 6850 kártya :C

végre itt az harc, a háború - értünk :K

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2146) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Valami más oldal ötlet?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2147) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

A Battlefield-nél elakadtam..
Valaki tovább is jutott.
[link]

szerk: Amit még láttam, az hogy modern warfare 2-ben majdnem megegyező teljesítményt mutatnak az új kártyák az 58xx-hez képest.

szerk2: Itt a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#2148) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2149) Gabrika válasza tzsolesz (#2144) üzenetére


Gabrika
tag

képet már sajnos én sem tudok másolni, de a lényeg - hogy a 6850-es gyönyörűen húzható, s így sztem gyakorlatilag majdnem eléri a 5870-est, nevezhetnénk 5865-nek is
mindezt féláron

remélem igaz, s nem délibábot láttam

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2150) WesTM


WesTM
senior tag

Guru sajnos tényleg meg van halva, de aki eddig olvasta mindenki nagyon lelkes. Lehet megjött a 4-es széria utódja? :Y :Y :Y :C

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.