Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) gbors válasza Abu85 (#1498) üzenetére


gbors
nagyúr

na ja, de profit akkor van, ha megfelelő a performansz...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1502) Neck


Neck
veterán

Lehet már tudni, mikor kapunk részletes infókat (kb?).
Ez a 14-e mennyire reális?
Csak azért kérdezem, mert VGA vásárlás előtt állok, és szeretném tudni, érdemes-e várni. :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1503) keIdor válasza Atom_Anti (#1473) üzenetére


keIdor
titán

Ez gyenge? Llano-t amúgy sem vettünk volna játékra, viszont ez a teljesítmény is bőven sok. Vigyen el teljesen alap játékokat pl. Worms Reloaded, esetleg Medium-on Left 4 Dead, CS: Source és annyi elég is, na meg a Full HD-t. Teljesen jó, na meg a 3D Mark amúgy se mérvadó. Csak egy pontszám.
Amúgy inkább a Szandra híd lesz gyenge.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1504) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#1505) Abu85 válasza gbors (#1501) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Erre azért lehet pár ellenpéldát találni. A GTX 295 performanszja is jó volt, de pénzt senki sem látott belőle.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1506) gbors válasza Abu85 (#1505) üzenetére


gbors
nagyúr

jól van na, nem kell itt kiforgatni a slendrián fogalmazásomat :) azt akartam mondani, hogy profit csak akkor van, ha performance is.

#1504: állati vicces, hogy a 67x0 pletykák az 1280 ALU-s chipről szólnak, ez a 6870-es pedig a 960-asról :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1507) TomiLi válasza DeckardCain (#1504) üzenetére


TomiLi
addikt

most már ahány "hír" annyi féle specifikáció....
6870: memória frekvencia: 4200MHz.... ez gyengébb, mint az 5870-esé...(Abu 6GHz-et emlegetett... :C )
Szóval én már csak annak hírnek fogok hinni, ami hivatalos lesz... :B

Bogyóka

(#1508) TESCO-Zsömle válasza gbors (#1501) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Neeeem. Profit akkor van, ha az "olcsó gyártás - magas ár - nagy kereslet" trióból legalább 2 megvan.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1509) rocket válasza TomiLi (#1507) üzenetére


rocket
nagyúr

A pletykakban hasznalt szamozas ne tevesszen meg, a Barts mainstream GPU.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1510) adamssss válasza Neck (#1502) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem nem érdemes rá várni. Amire ez ideér lesz december is. Az 5xxx-es szériával is ez volt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1511) attiLANte válasza rocket (#1509) üzenetére


attiLANte
tag

Ez alapján (igaz kicsit kínai : link1, link2, link3) Barts = 68xx.
:F

(#1512) Abu85 válasza attiLANte (#1511) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezen miért csodálkoztok. Korábban már megírtuk, hogy mi az elképzelés. [link]
Egyszerűen a Juniper gyártása marhára olcsó, és nem tudja befogni az NV. Lehet, hogy nem lesz átnevezve, de nincs értelme eldobni, így helyet kell neki biztosítani a HD 6000-es termékskálában, legalább addig, amíg viszik, és nagy profittal lehet árulni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1513) Gabrika válasza Abu85 (#1512) üzenetére


Gabrika
tag

dehát a többi lapkára is ugyanez igaz, nem?

ebből adódóan még jövőre is elhúzhatnák a 6xxx-okat

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#1514) Abu85 válasza Gabrika (#1513) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy a HD 5000 készült a 40 nm-re. A HD 6000 eredetileg a 32 nm-en mutatkozott volna be. Ez gondot jelent a pozicionálásban, és előfordulhat, sőt láthatóan elő is fordult olyan terület, ahova nem lehet jobbat csinálni. Gyakorlatilag a Barts és a Cayman lesz együtt az ami leváltja a Cypress-t. Az egyik kicsit lassabb, míg a másik gyorsabb. Ezzel az AMD válaszol az NV aránytalanul pozicionált GTX 460-jára. A HD 5850 oda nem jó, mert gyorsabb, és egy árcsökkentéssel le kellene hozni a felsőházban alkalmazott árazást. Az, hogy ezt a kategóriát szétvágta az AMD megoldotta a gyártási költségek problémáját.
A kisebb termékek esetében a frissítés inkább a szolgáltatásokban mutatkozik majd meg. Teljesítményt nem érdemes várni, mert az AMD-nek jobb a lapkaméretet csökkenteni.
A HD 6700 gyakorlatilag egy üres terület. Valószínű, hogy ide jön a 28 nm-es tesztlapka. Olyan 150 mm^2 körüli méret jó is szokott lenni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1515) ADAM1337 válasza Abu85 (#1514) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Van előre látható spec-ek amik nem változnak ?
Engem főleg a "6870" érdekelne hogy mire számíthatunk, a 2gpu-s ugye majdnem ugyanaz a gpu*2.
És esetleg valami új feature ?

(#1516) Abu85 válasza ADAM1337 (#1515) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezúttal a HD 6900 is egy GPU-s lesz a csúcsot leszámítva. A Barts a performance GPU. Neked a HD 6970 kell majd. :)
Fícsőrből új az UVD 3, amivel mindent tud gyorsítani, ami megjelenhet a böngészőkben.
Új lesz még a HD3D, ami lényegében az eddigi 3D-s támogatás névre keresztelve. Mondjuk itt kérdés, hogy ezt mennyire lehet újnak nevezni. Ugye itt gondolom majd azzal jönnek elő, hogy kártyák támogatják a HDMI 1.4-et és a DisplayPort 1.2-őt, ami kell a szabványos 3D-s tartalomátvitelhez.
Emlegetnek még valami EyeSpeed-et is. Lila gőzöm nincs mi lehet az. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1517) ADAM1337 válasza Abu85 (#1516) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi, gondolom még a hó végén pontosabb infók lesznek már.
Soha se értettem amúgy miért jó a gpu gyorsítás a böngészőben, ez az uvd3 nem küldi fel 3d órajelekre a vga-t értelmetlenül vagy valamelyik profilra rááll power2d vagy low3d-re ?
A 3d az vili, az eyespeed meg valami halucinogén lehet így elsőre. :)

(#1518) Abu85 válasza ADAM1337 (#1517) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Direct2D gyorsítás szerintem nem fog max órajelen menni. Sőt maradhat a legalacsonyabb órajelkapu is. Ami az UVD codecjeit használja, ahhoz az UVD órajel lesz aktiválva, ilyen a flashtartalom, és a HTML5-ös vagy WebM-es videógyorsítás (utóbbi kettőt csak a HD 6000 fogja tudni). A WebGL-hez a 3D-s órajel illik, de valószínű, hogy nem fognak olyan combos 3D-s weboldalakat csinálni, amihez ne lenne elég az UVD órajelszint, de itt ez kérdéses.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1519) ADAM1337 válasza Abu85 (#1518) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen engem is érdekel a téma, ha már 3d gyorsítás van, akkor az energia takarékosságot kicsit megosztja(több órajel kapu stb.) vagy lehet felrúghatja, csak ne legyen driveres gond belőle, bár murphy törvénye beleszólhat.

(#1520) Crytek


Crytek
veterán

"AMDs kommende Generation, Codename Northern Islands, wird vermutlich als HD-6000-Serie den Markt betreten. Die für Spieler spannenden Modelle basieren auf dem Barts- und dem Cayman-Chip, hinzu kommen Turks und Caicos - letzter wird wahrscheinlich als Radeon HD 6300 launchen. Problematischer sind die anderen drei NI-Derivate: Bis vor Kurzem galt es als gesichert, dass Cayman die HD 6800 befeuert und Barts die HD-6700-Serie - Turks wäre Radeon HD 6600. Zwei Barts bilden zusammen Antilles und damit die Radeon HD 6900. So weit, so gut. Geht es nach den Meldungen der letzten Tage, so wird der doppelte Barts als Radeon HD 6990 vermarktet, Cayman XT als Radeon HD 6970 und Cayman Pro als Radeon HD 6950. Barts XT und Pro dagegen stellen die Radeon HD 6870 und HD 6850, die Radeon-HD 6700-Serie wird vorerst übersprungen - dürfte aber auf Turks basieren. Warum AMD das Namensschema nach oben verschiebt, ist unklar, vielleicht einfach nur bewusste Fehlinformationen seitens der Radeon-Macher (so wie schon bei RV770)."

Next PC Upgrade: 2022

(#1521) TomiLi válasza Crytek (#1520) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor most már jól meg van kavarva minden... Legalább lehet róla beszélni....
Kíváncsi leszek mi lesz a végleges felállás.

Ha jól értettem ezen írás szerint egyelőre a 6700 kimarad. Pontosabban nem marad ki, csak 6870 és 6850 néven indulnak a Barts XT, és Pro (eddig 67xx)

A Cayman Pro lesz a 6950, és a Cayman XT meg a 6970... (utóbbi a 5870 utódja, ami engem jobban érdekel)
A 6990 lesz a dupla gpu-s megoldás, ami két barts.
Két Cayman nem lesz?

huuu ez vagy tényleg kacsa, vagy miért kell így megvarriálni?

Bogyóka

(#1522) Crytek válasza TomiLi (#1521) üzenetére


Crytek
veterán

Én leszarom magasról mi lesz a neve legyen gtx 460 verő hasonló alacsony áron!

Next PC Upgrade: 2022

(#1523) TomiLi válasza Crytek (#1522) üzenetére


TomiLi
addikt

A név végül is lényegtelen. Az kicsengetett cash-ért kapott portéka a lényeg.
Nekem lenne még egy kívánságom: Az induló vga-khoz legyen normális catalyst!
Remélem erre azért van esély, mert az 5-ös szériánál már sikerült kiküszöbölni a problémákat.

Bogyóka

(#1524) Atom_Anti válasza keIdor (#1503) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Gyengébb mint amire számítottam. Hát persze hogy játékra is venném, hiszen én már csak egy szép kecses kis hordozható laptopot tudok elképzelni. Desktopnak nincs helyem, nem hordozhatnám és költeni sem akarok külön játékgépre. Azért remélem lesz hybrid kiépitése egy nagyobb GPU-val, és akkor fain lesz.

Többieknek:
2 lehetséges opció az új Radeonok neveivel kapcsolatban:

Ki melyik oszlopra tippel :B ?

[ Szerkesztve ]

(#1525) fatallerror


fatallerror
addikt

kíváncsi vagyok ezekre az új kártyákra, augusztusban lett új gépem, 5750 van benne, remélem nem bánom meg h nem vártam meg 6000eseket, bár már vmennyire megbántam mert plusz 10e-ért most gtx 460at lehet kapni, de ez van, 2 évig csak elég lesz ez is : D

don't tell me what i can't do!

(#1526) Abu85 válasza Atom_Anti (#1524) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Option 3:
Antilles: HD 6990
Cayman: HD 6950-6970
Barts: HD 68x0
Juniper: HD 57x0
Turks: HD 6600-6500
Caicos: HD 6400

Később a Juniper helyére a 28 nm-es tesztlapka: HD 6700

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1527) Atom_Anti válasza Abu85 (#1526) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

:DDD, nem gondoltam lesz még egy opció, de logikus :R.
Az Option 2 és 3 -ban való nevek nekem nem igazán érzékelteti a kategóriák közti különbséget +zavart kelt. Milyen már hogy 2GPU-s és 1GPU-s is HD69xx nevet viseli, vagy hogy a HD6870 lassabb lesz mint a HD5870 :F
Szóval ha lehetne választani akkor az Opció 1re adnám voksom!

[ Szerkesztve ]

(#1528) Abu85 válasza Atom_Anti (#1527) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen ... az eredeti Option 1 lenne a legjobb, az valószínűleg még a GTX 460 előtti feltevés. Azóta van egy GTX 460, és annak az ára jóval a tényleges kategória alá került. Erre az AMD-nek reagálnia kell, és úgy döntöttek, hogy az ár csökkentése helyett az NV árazásához és kiépített kategóriáihoz igazodnak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1529) csatahajós


csatahajós
senior tag

Van már végre használható kép is az új kicsikéről. Ezúttal már 5 kimenet lesz és ha minden igaz mindegyikre lehet majd kijelzőt kötni, tehát az Eyefinity-t 5-re bővítik.

Az Eyespeed-nek a video lejátszás közbeni átméretezéshez lehet köze.

[ Szerkesztve ]

(#1530) rocket válasza attiLANte (#1511) üzenetére


rocket
nagyúr

#1432-es hozzaszolas alapjan kerdeztek a #1493-ban, amire Abu irta a 6+ GHZ-et.
Magyarul o a Caymanra gondolt nem a Bartsra.

Nevetseges, hogy hetek ota ez a szappanopera megy a forumokon a nevevel kapcsolatban, emiatt mar B3D is egy ovodara kezd hasonlitani :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1531) gbors válasza rocket (#1530) üzenetére


gbors
nagyúr

ezek szerint bevált az AMD dezinformációs stratégiája :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1532) csatahajós


csatahajós
senior tag

HD6850

(#1534) smkb válasza DeckardCain (#1533) üzenetére


smkb
őstag

Ezeket az adatokat írták korábban a nordichardwaren-en is, azzal hogy a HD6850 lassabb lesz mint a jelenlegi HD5830, ami az adatokat látva hihető.

Innentől az a kérdés, ezzel mire lőnek, mert az alap GTX460/768 erősebb a HD5830-nál, vagyis a GTX460 38-40.000-es ára alá kellene árazni, viszont akkor mi lesz a HD5750/5770-el?

[ Szerkesztve ]

(#1535) Atom_Anti válasza smkb (#1534) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Nem hinném hogy Bartsék gyengébbek lesznek mint a GTX460-ok, különben értelmetlen volt fejleszteni őket hónapokig. Szerintem a HD5850-5870 teljesítmény szintet fogják hozni hatékonyabban.

(#1536) DeckardCain válasza smkb (#1534) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Kíváncsi leszek mi lesz. Kis árverseny jó lenne és akkor cserélek :DDD

Itt egy kis táblázat Vantage eredményekkel. Más infó még sajnos nincs.
Úgyhogy egyelőre ezen csámcsoghatunk.

(#1537) rocket válasza smkb (#1534) üzenetére


rocket
nagyúr

Ennyire azert nem kene elore szaladni a konkluzioval, az hogy lassabb eleg tag fogalom, en nem latok egy darab DX11 tesztet se, sot igazabol a szokasos nesze semmi fogd meg jol tobb eves szintetikus teszt programokkal.

Az AMD a DX11 teljesitmeny szerint szamozza a NI-re epulo kartyakat.
Az mar elore lathato, hogy nem lesz olyan merteku nyero strategia ez mint amit a nevvalasztas indokolna amiatt, mert 2011-hez kozeledve a DX11 szekere lassabban docog mint tavaly ilyenkor, es fog is meg evekig, amikor talan megjon egy DX11-es konzol generacio.
Viszont errol nem az AMD tehet, ok megcsinaltak amit kellett, a tobbi mar a jatekfejlesztok sara.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1538) smkb válasza rocket (#1537) üzenetére


smkb
őstag

Én csak felvetettem egy kérdést... a speckók alapján mindenképp a HD5770 fölé de HD5850 alá jön a kisebbik a HD6850. Elképzelhetetlennek tartom, hogy a 800sp, 256bit,40nm meg lehetne oldani, hogy egy 1440sp azonos technológiával készült vga-t be tudna fogni. Ennyit nem lehet optimalizálni. De nem vagyok csiptervező mérnök, így bármi is lehet, de ...

Ezért találgatós a topic neve :)

Persze lehet, hogy ezek csak valami korai samplék eredményei, amik nem is a piaci specekkel rendelkeznek :)

(#1539) Komplikato válasza csatahajós (#1529) üzenetére


Komplikato
veterán

"Van már végre használható kép is az új kicsikéről. Ezúttal már 5 kimenet lesz és ha minden igaz mindegyikre lehet majd kijelzőt kötni, tehát az Eyefinity-t 5-re bővítik."

Ööö, az Eyefinity már a HD5xxx sorozat csúcskártyáinál is 6 azaz hat darab kimenetet kezelhetet kártyánként. A PowerColor csinált HD5770-et aminek 5db kimenete van, meg a FirePro kártyákból volt mindenféle 3, 4, 5 kimenetes verziója.

Engem érdekelne mi az az Eyespeed, a HDMI 1.4 támogatás és az UVD3 plusz tudása.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1540) Oliverda válasza Komplikato (#1539) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1541) csatahajós válasza Komplikato (#1539) üzenetére


csatahajós
senior tag

Tudom, sőt a powercolor csinált 12 kimenetes 5970-et is, viszont ezek mind sepcial edition kártyák voltak, a normál szériakártyák "csak" 3-at tudtak kezelni, abból is az egyiket kötelezően displayporton (bár valószínűsítem ez a követelmény itt is megmarad).

(#1542) tomic


tomic
addikt

[link]
Egy kis infó ha még nem lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#1543) smkb


smkb
őstag

(#1544) Komplikato válasza csatahajós (#1541) üzenetére


Komplikato
veterán

Akkor én valamit biztos benéztem, de a HD58xx szériát eleve a 6 kijelzővel reklámozták, még ha ezt a többsége nem is tudta, de az viszont biztos, hogy a legtöbb HD57xx/58xx kártyán kapásból 4 kimenet (DVI, DVI, HDMI, DP) szokott lenni, ami simán megy egyszerre.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1545) Abu85 válasza Komplikato (#1539) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egy speciális kártya volt. Bár a játékkal reklámozták, de nem igazán volt arra alkalmas a hatmonitoros dolog. Ellenben a termék nagyon olcsó olyan helyekre, ahol kell a hat monitor. Így nem kell az 1000+ dolláros FirePro-t megvenni, ha csak a kijelzők meghajtása a lényeg.

Az Eyefinity 5 is inkább egy munkaállomásokba ajánlott rendszer. Nyilván erre is ráakasztják a gaming jelzést, de játékra három monitornál nem kell több.

Az Eyespeed egy olyan technológia lesz, ami növeli a lejátszandó médiák minőségét. Ilyenek már vannak a mostani Catalyst driverekben, de ez ki lesz terjesztve. Automatikus felskálázás, és hasonló nyalánkságokra lehet számítani. Ezek az internetes videókra is használhatók.

A HDMI 1.4 és a DisplayPort 1.2 lényegében csak abban különbözik ez elődöktől, hogy az új interfészek átengedik a szabványos és védett 3D-s tartalmakat. Nyilván ha jönnek a 3D-s (szabványos felületet alkalmazó) Blu-ray filmek, akkor ez jól jön annak, akit érdekel a dolog.

Az UVD3 legfontosabb újítása a VP8-as kodek, ami a HTML5 és a WebM alapokra épülő internetes videóportálokon is engedi a lejátszás hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1546) aram01


aram01
nagyúr

gyerekek még négy nap a bejelentésig.Ugye? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1547) Atom_Anti válasza aram01 (#1546) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Igen, de mi van ha csak specifikációkat kapunk és közlik még egy hónapot várni kell :F

(#1548) aram01 válasza Atom_Anti (#1547) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor benéz a ló az ablakon,de remélem nem mert én már legkésőbb november elején a gépemben szeretném tudni valamelyik 6-ost :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1549) Abu85 válasza aram01 (#1546) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Négy nap a bemutatóig. A bejelentés később lesz. Valószínűleg 8 nap múlva. Addig hírezni sem tudunk róla. Persze a fórumban elejtünk néhány morzsát. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1550) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.