Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) gbors válasza SaGaIn (#28954) üzenetére


gbors
nagyúr

Újraolvastam, hogy mit írtam, mert annyira másra válaszoltál :)

Ez a hsz elsősorban az itteni közösségnek szólt vicces tükör jelleggel, nem az AMD-nek. És nem írtam volna meg, ha a 10-20 sorok nem olyan markánsan istenbiza' formában jelennének meg rendszeresen.

A GPU-fejlesztőknek amúgy mi köze az egészhez? Az itt is látható prolémák elsősorban kommunikációs jellegűek, másodsorban pedig menedzsment. Fogalmunk sincs, hogy a tényleges technológiával foglalkozó emberek mit terveznek, mit mondanak, ill. hogy mik az elvárások feléjük. Mi csak a felső réteget látjuk.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29002) .Ishi. válasza Raymond (#28997) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

"Igen a Vega egy eszement nagy csalodas es bakloves"

Nem magával az architektúrával, kártyákkal vagy a késéssel van a baj, hanem a tálalással/marketinggel. Egy lelkesebb játékos, aki tűkön ülve várja a Vegát, meglátja a mai 4K Prey Threadripper/Dual Vega demót, az nem fog örülni a nevetséges bemutató láttán.

Raja mondta az AMA-ban, hogy "we will be showing off RX Vega at Computex." Nagyon remélem, hogy nem ez volt a showing off, mert ez egy vicc. Még azt sem tudjuk, hogy ez melyik Vega a családban. És ez rajtol két hónap múlva?

Még egyszer mondom, állhat a háttérben bármi. Szoftveres oldal, HBM2 kínálat szűkössége, stb. de ezt lehet máshogyan csinálni, és ráadásul nem kell hozzá egy marketinges diploma sem. Sőt, még a zöld oldalon látható pénzmennyiség sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#29003) Yutani válasza .Ishi. (#28995) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem vagyok biztos benne, hogy tisztában vagy a screen tearing fogalmával.

#tarcsad

(#29004) #85552128 válasza -Solt- (#29000) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha lenne mire büszkének lenni megmutatták volna, Ryzennél 3 hónappal a megjelenés előtt külön eseményt csináltak és már a 6900k ellen mentek a szintetikus benchmarkok/render tesztek ahol tényleg jobb volt, játéktesztet (eredményekkel) nem is igen mutattak csak 4k-t és ahogy az várható volt máshol pedig le is maradt :B Egy Computexen pedig még csak szót sem kap az RTG feje ? WTF :W

[ Szerkesztve ]

(#29005) Raymond válasza .Ishi. (#29002) üzenetére


Raymond
félisten

Arra gondoltam en is, mert a tobbi ismeretlen. Igaz mar irtam hogy az osszes jel arra mutat hogy a kartya nem az a (sarkitva) "1080Ti teljesitmeny 1070 aron" termek lesz amit paran vizionalnak meg mindig ennyi into jel utan is. Es ha csak 1080-1080Ti teljesitmeny jon az igy tobb mint egy ev utan mar keson van es keves.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29006) velizare válasza gbors (#29001) üzenetére


velizare
nagyúr

tbh, azért annyira nem meglepő, hogy csúsznak. az amd kisebb cég, mint nv, és még kisebb, mint az intel, de ennek ellenére mindkét fő termékcsoportjukból egy komplett portfóliót hoznak ki idén. az intel ebbe már rég belekavarodott, most a hedt szegmensben hozzák a skylaket, amit 2014ben jelentettek be, és 2015ben jöttek ki vele elsőként a desktop szegmensben.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29007) .Ishi. válasza Yutani (#29003) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Nem vagyok egy nagy szaki az biztos, de a screen tearing gondolom az, amikor nincs összehangolva megfelelően a GPU és a megjelenítő. Tehát valóban lehetséges, hogy gyorsabban futott a 4K Prey, de akkor minek bemutatni egy ilyen kivetítőn? Mi értelme van kikapcsolni az FPS számlálót, ha valóban gyors a cucc?

Ne mondjátok már nekem, hogy úgy kell tartani egy bemutatót, hogy "figyi, itt van egy brutális Threadripper meg dual Vega, ez odaver majd, de bocsi, csak ilyen kivetítőre futotta." Vagy Lisa akkor miért nem mondta, hogy "Oké srácok, mivel enthusiast réteg vagytok, látom, feltűnik majd a screen tearing. A gameplayt nézzétek majd meg a computexes monitorokon is."

(#29008) -Solt- válasza #85552128 (#29004) üzenetére


-Solt-
veterán

Na igen, pont ezek miatt aggódom én is, és mivel nem feltételezem, hogy a marketing részlegük annyira tufa lenne, hogy ezt nem látják át, ezért marad az, hogy valami nem kerek... bárhogy is van, ez a "bizonytalanság" igencsak kártékony.

www.smart-bus.hu

(#29009) velizare válasza .Ishi. (#29007) üzenetére


velizare
nagyúr

screen tearing

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29010) .Ishi. válasza velizare (#29009) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Ez nem az? Ha nem, akkor elnézést, én néztem be valamit.

(#29011) BReal válasza #85552128 (#29004) üzenetére


BReal
addikt

Nagyon érdekelne, hol marad le a 6900K-hoz képest az 1800X olyan mértékben, hogy ezt neked ki kelljen emelni. Mutasd. :B

(#29012) #85552128 válasza BReal (#29011) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha elolvasod a hozzászólást és értelmezed akkor remélem eljut neked is mire gondoltam.

(#29013) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Mondjuk visszatérve kicsit a jóval korábbi bemutatókra (4K60fps a DOOMban és a Battlefrontban), én azt hittem, hogy azokat single Vegákkal csinálták, de akkor miért egy dual Vegával demózták a 4K60fps-es Preyt? Vagy lehet, hogy a korábbi bemutatókon is a dual Vegás megoldás rejlett? (Ha jól emlékszem a Ryzen bemutatón egy single Vega engineering sample-ön ment a Battlefront.)

(#29014) Malibutomi válasza solfilo (#28953) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ugy kell erteni hogy lesz.
4/8 chip Vega IGP-vel mutattak egy nagyon slim prototipus gepben. A chip maga nagyon kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#29015) Szeszkazán válasza .Ishi. (#29013) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Azok single demók voltak.

(#29016) Abu85 válasza .Ishi. (#29010) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De ez teljesen az a jelenség. Ez akkor fordul elő ilyen formában, ahogy a képen látszik, amikor a kijelző frissítésénél háromszor-négyszer gyorsabb jön a kép. Már csak az a kérdés, hogy a kijelző mennyin frissített. :DDD
Amúgy ez ellen a V-Syncet szokás alkalmazni, mert az megvárja, hogy a back buffer tartalma teljes legyen, és akkor megy a kijelzőre a kép.

Egyébként feltételezve azt, hogy 60 Hz-es volt a kijelző, akkor azon a ponton a törések közötti résekből számolva úgy 160-180 fps körül futhatott a játék.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29017) velizare válasza .Ishi. (#29010) üzenetére


velizare
nagyúr

de, csak itt több van. csak nem a túl gyors framerate az egyetlen, ami okozhatja. crossfire/sli megoldásoknál az is okozhatja, hogy a kijelzőre összelegózott képrészbe az egyik gpu már egy későbbi fázisnak a képét rakta bele.

az amd helyében én ezt így semmi esetre se mutattam volna meg.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29018) BReal válasza #85552128 (#29012) üzenetére


BReal
addikt

Amit ígértek a bemutatón, azt hozta az 1800X. Ahogy írod, 4K bemutató volt játékokból egyedül (BF1 4K a 6900K ellen), valamint egy Ryzen+Vega gépen futott a Battlefront 4K-ban. Ehhez képest FHD felbontáson mondjuk 5-8%-ra lehet egy 6900K-tól. Úgy, hogy az egyik 150e, a másik 350e Ft. :D

RX580 diáknál volt CF eredmény, amihez oda volt írva, hogy veri a 1080-at. Csillagozva oda volt írva, hogy ez AotS x beállításon értendő. Tehát ez nem jelenti azt, hogy minden játékban CF-ben erősebb lesz a 1080-nál. Ez a tesztekben is bebizonyosodott, a 1080-at verte AotS-ben. Ahogy az is kiderült, hogy nem érte be átlagolva a 1080-at (bár a skálázódó játékokban 4k-ban kb. 2%-ra volt összességben tőle).

(#29019) solfilo válasza Malibutomi (#29014) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, meg vagyok nyugodva. Egy ilyen 4/8, 11CU-s példányra pályázok majd desktopon. :B

solfilo

(#29020) Raymond válasza velizare (#29009) üzenetére


Raymond
félisten

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29021) BReal válasza .Ishi. (#29013) üzenetére


BReal
addikt

Kizárt dolog, hogy a Doomot (nyilván Vulkan alatt) 1 db Vega ne vigye 4K 60 fps-sel. A FuryX is 62 átlag fps-sel viszi.

[ Szerkesztve ]

(#29022) TTomax válasza velizare (#29017) üzenetére


TTomax
nagyúr

"a túl gyors framerate az egyetlen, ami okozhatja"

Dehogy is,ezt honnan vetted?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29023) #85552128 válasza BReal (#29018) üzenetére


#85552128
törölt tag

Na akkor össze is foglaltad, hogy mit lehet ebből leszűrni, ahol verte a 6900K-t ott olyannyira bátrak voltak, hogy LIVE demót futtatak renderből meg videókódolásból és még a render fájlt is közzé tették. Ahol nem ott meg eleve óvatosabbak voltak, 4K CPU esetében nem benchmark, hanem lóf*sz, alacsonyabb felbontásokon pedig elmaradt és ott nem is demózták (mindegy mennyivel, nem az a lényeg hanem a módszer). Ha lenne mivel virítani akkor most is egy normálisabb demó lett volna nem pedig Prey dual GPU-val amit egy single vegának simán vinnie kéne, ez olyannyira hülyeség, hogy nem is értem mi értelme volt ennek a demónak.

[ Szerkesztve ]

(#29024) Abu85 válasza TTomax (#29022) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy túl lassú, vagy túl gyors a frissítéshez képest. Ha csak egy törés van, akkor lassabb az fps a kijelző frissítésénél. Ha sok törés van, akkor gyorsabb.
A fenti képen, ha 60 Hz-es a frissítés, akkor nagyjából 5-5,5 ms körül van egy back-frame buffer csere, tehát átlagban 1000/5,25=190 fps.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29025) .Ishi. válasza Abu85 (#29016) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Ha a feltételezés (60hz-es kijelző + screen tearing a túl sok fps miatt) igaz, és ha valóban 160-180 fps körül volt a játék (ezt a redditen is számolgatták), akkor én bekapcsoltam volna az fps számlálót. :DDD

BReal #29021: Ezért is mondtam, hogy akkor mi értelme volt a dual Vega bemutatónak? A Prey-t very high-on egy Fury X 43 fps körül viszi. Akkor miért nincs single Vega 4K Prey demó? Ez így teljesen értelmetlen. Esetleg erről egy tipped van? Nekem így teljesen logikátlannak tűnik az egész.

[ Szerkesztve ]

(#29026) BReal válasza .Ishi. (#29025) üzenetére


BReal
addikt

Én a Doomos reakciódra reagáltam. Ettől persze a Prey motorja is bőven átlagon felüli, sokkal jobban fut, mint a legtöbb játék.

Hogy mi a tippem a Prey-es Computexes bemutatóra? Azt mondanám, hogy egy 16/32-es CPU mellé snassz lett volna berakni egy 1 kártyás megoldást. Egy 1080 is viszi 60 fps-sel a Preyt 4K-n. Elvileg 1 GPU-s Vegaból 2 lesz, ami eléri ezt a teljesítmény szintet. Ennyit tudtam összerakni az adatokból és a demóból. Az igazság meg majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#29027) -Solt- válasza .Ishi. (#29025) üzenetére


-Solt-
veterán

Vagy FreeSync monitoron mutogattam volna és zárójelben megjegyzem, hogy 144 FPS-re korlátozva. :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#29028) BReal válasza BReal (#29026) üzenetére


BReal
addikt

*és a pletykákból

(#29029) #45185024


#45185024
törölt tag

Hehe nekem tetszik mikor a Hardcore egymásnak feszül ;)
én ebbe most nem szállnék bele
Csak most esett le miért záratták be az OCUK fórumot, hát mert a H1 benne volt a nevében :))))
Az meg akkor így epic fail. Tudjátok én min gondolkozom ? Hogy akkor szegény PowerColor mit fog bemutatnia Computexen ?
Mert hogy ők kivitték a Custom vegás hűtésüket oda.
Hát ha azt felemelik már ment volna az ováció mert mutattak valamit...
Mivel nem volt bejelentés csak egy üres hűtési megoldást mutogathatnak (pont mint 2 éve)

(#29030) darkhorse válasza TTomax (#29022) üzenetére


darkhorse
tag

"csak nem a túl gyors framerate az egyetlen, ami okozhatja"

(#29031) TTomax válasza Abu85 (#29024) üzenetére


TTomax
nagyúr

190fps?WOW,akkor egy kártya esetén ez lett volna 100fps igaz?Tehát akkor a Froniter Vega vagy 20%al erösebb mint egy 1080Ti?És akkor az RX Vega még ennél is gyorsabb lesz... na persze...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29032) wjbhbdux válasza TTomax (#29031) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ez az RX vega volt a Prey demoban.

/s

(#29033) TTomax válasza wjbhbdux (#29032) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igaz...tehát akkor csak simán 20%ot vert a Tire?Valami itt nekem nem kerek...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29034) Abu85 válasza TTomax (#29031) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Abban a jelenetben valószínűleg akörül van. Az, hogy egy hosszabb menetben mennyi azt nem tudni. Csak erről van képtöréses kép. Az egész egyébként egy human-FCAT. Látod a törést, és leszámolod a 16,6 ms-os 60 Hz-hez képest az erre vonatkozó részt. Ez nagyjából 5-6 ms közötti szám a törés méretéből ítélve. Tehát az fps 166 és 200 között van. Legnagyobb valószínűséggel 170-180 fps közeli, mert nehéz meghatározni az alsó törést, mivel kamerás a felvétel, ezért ne adjuk meg neki a 190 fps-t. De ettől még a számítás nem atomfizika, csak megpróbáltam leegyszerűsíteni a hsz-ben, hogy hogyan lehet meghatározni ebből a megközelítőleges fps-t. Az FCAT is ezeket a töréseket nézi, amikor felveszi a frame-eket. Persze sokkal több adata van, szóval sokkal pontosabb, mint én.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29035) wjbhbdux válasza TTomax (#29033) üzenetére


wjbhbdux
veterán

"ha 60 Hz-es a frissítés"

/s

(#29036) TTomax válasza wjbhbdux (#29035) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kevesebb nem hinném,ha meg több akkor az fps is több... azt meg már megintcsak nem hinném.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29037) #45997568


#45997568
törölt tag

Csak nehogy 30Hz-es projektor legyen :DDD Mondjuk CF-ben az is +-80-90FPS

(#29038) Z_A_P válasza sayinpety (#28969) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ezek belsos Vega infok, vagy ki vagy te? ;]

OK

(#29039) do3om válasza Abu85 (#29034) üzenetére


do3om
addikt

Abu ezt azzal a módszerrel számoltad kis mint a vonalhúzogatós dián ahol a vega-t kiszámoltad hogy 2016 karácsonyára kint lesz?
Esetleg attól jött a bennfentes infó aki a Prey megjelenést súgta, és hogy a karik készen állnak egy raktárban a kiadásra csak várják a játékot? Most is ott állnak a készletek startra készen bedobozolva?

Nincs több kérdésem, már megint jobban járnál ha hallgatnál. :K

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#29040) golya87 válasza do3om (#29039) üzenetére


golya87
őstag

Mert egy találgatós topikban találgatni mert? :DDD
Mesélj még! :))

(#29041) Yutani válasza do3om (#29039) üzenetére


Yutani
nagyúr

Cáfold meg, ne csak fikázd.

#tarcsad

(#29042) do3om válasza Yutani (#29041) üzenetére


do3om
addikt

Már írtam hogy nem én mesélek hanem Ti örültök hogy milyen mesék jönnek itt elő.

Mit cáfoljak? A 2016-os megjelenést? A Prey megjelenést? Vagy hogy bedobozolva készen állnak most már szó szerint minimum több mint egy hóna a Vega karik a kiadásra?

Gondolkozzatok már.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#29043) Raggie válasza TTomax (#29033) üzenetére


Raggie
őstag

Túl kevés vagy túl sok szerinted ez alapján a teljesítmény?

Clint Eastwood FTW

(#29044) velizare válasza TTomax (#29022) üzenetére


velizare
nagyúr

ez most biztosan csak valami vicc, ugye?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29045) TTomax válasza Raggie (#29043) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tul sok,a 1080Ti +20% szerintem irreálisan magas.

(#29044) cain69
Amit irtál inkább,még stabil 60fps mellet is lehet tearinged,akár 3 csik is ha nem egyenletesen jönnek a képkockák.Ebböl fpst számolni na az a vicc....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29046) #85552128 válasza TTomax (#29045) üzenetére


#85552128
törölt tag

A Frontiernek ~480 GB/s sávszélje van ha ennyi lesz az RX Veganak is akkor biztos, hogy lassabb lesz mint a Ti - 484 GB/s mellett, mert az utóbbi pár generációban mindig is több kellett az AMD kártyáknak ugyanahhoz a teljesítményhez.

RX 480: 256 GB/s
1060: 192 GB/s

Ez 33% különbség, még ha valamivel jobb is a Vega ilyen téren akkor sem tűnik valószínűnek, hogy most már adott teljesítményhez elég lesz nekik ugyanannyi sávszél és főleg nem gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#29047) -Solt- válasza do3om (#29039) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem te vagy az aki jobban járna ha hallgat!

www.smart-bus.hu

(#29048) myckey válasza do3om (#29039) üzenetére


myckey
veterán

-

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#29049) Szeszkazán válasza TTomax (#29045) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Lehet meg kapta a Vega speficikus kódot a motor és akkor Doom Vulcan eset állt elő , azért futik jól.

(#29050) TTomax válasza Szeszkazán (#29049) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az kizárt ugyanis Vulkan alatt én ugy tudom nem megy multiGPU.ez meg ugye két RX Vega volt.

Más:

Én egyébként a 1080 és a Ti közé várom a Vega RXet,a Tihez közelebb,hasonlóan a Furyhoz (vs980Ti),de annál jóval kiegyensulyozotabban,tehát mindig valahol ott lesz.Na most ez azért nem jó az AMDnek mert a Ti alá kell áraznia,viszont gyártani meg biztosan drágább lesz mint a Tit.Szóval az árvesenyt igy nem nagyon látom ismét.A vágott verziók lehetnek itt érdekesek.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.