Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Atom_Anti válasza csatahajós (#1946) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Végre kiszivárogtak az ábrák :R.

De akkor ez mivel jobb mint a régi 5850? tesszaláció számít már valami játékban? fogyasztás 151 és 151W, Vantagéban 300 plusz pont a HD6870 javára. Nem egy nagy durrantás, de talán jó lesz GF104 ellenfélnek :F.

Abu85:
azért jó hogy 1120 stream processzoros, amit emlegettünk is, de te; még senki nem találta el :U. Ködösítésben te is jól vizsgáztál :P.

(#1952) DemonDani válasza csatahajós (#1946) üzenetére


DemonDani
addikt

Nem fizet itt senki :)
Akkor a Chiphell már saját maga után is jelzálogot vett volna fel ha mindíg fizetnének :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1953) szab0729 válasza csatahajós (#1946) üzenetére


szab0729
tag

More than 35% performance per mm2 és akkor hasonlítgatják a nem teljes értékű, visszavett órajeles rv870-el, mekkora szemetek..:)
Igaz teljesítményben nem egy kategória az 5870-el, de akkor is ez így enyhe ferdítés szvsz

[ Szerkesztve ]

(#1954) csatahajós válasza Atom_Anti (#1951) üzenetére


csatahajós
senior tag

Az 1120-as XT ill a 960as Pro kombót tényleg senki sem találta el, úgyhogy Abunak igaza volt ebben. Az órajeleket meg főleg nem, az egyébként pozitív csalódás lett, viszont végső soron a chip méret picit nagyobb lesz.

Hogy mire jó a kártya rra meg várjuk meg a rendes játékteszteket, ne a szintetikus szarokat nézzük. Főleg DX11 alatt igencsak nagyobbak lesznek a különbségek. és ha jól értem itt marad az 5ös tömbfelépítés és a Caymannal lesz 4-es? Erre utalhatott Abu hogy még generáción belül is van különbség a felépítésben. Csak az a kérdés, hogy ez a számozást miért magyarázza meg mégiscsak...

(#1955) DemonDani válasza szab0729 (#1953) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát igen szép hogy a csonkítottal mérik össze a teljeset XD
Ez inkább Nvidiás lépés lenne Elég csúnya megtévesztés... W-ot is így mérik...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1956) toldy


toldy
őstag

Egyébként mikkor lesz megjelenés, az első tesztek mikorra várhatóak?

Az élet nem habostorta.

(#1957) Oliverda válasza szab0729 (#1953) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont legalább a folyamatos követelőzők megkapják végre a 256bites mem. vezérlést a középkategóriába. Már senki sem mondhatja, hogy miért csak 128bit még mindig... :D

A középkategória kibővül kissé, sőt két részre is oszlik egy alsó-közép és felső-középre.

6750-6770-I-6850-6870

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1958) csatahajós


csatahajós
senior tag

Még pár slide, kikopogták végre a nagykarik nevét is hivatalosan...

Az első dia logikája alapján viszont az 5770/50 megtartja a nevét és nem lesznek átkeresztelve szerencsére. Így viszont az ezer dolláros kérdés az az, hogy mi lesz a 6770? Az lesz majd a 28nm-es pipecleaner mondjuk 1000Mhzen? :D

[ Szerkesztve ]

(#1959) Abu85 válasza csatahajós (#1958) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván valahova be kell rakni a pipecleanert.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1960) Oliverda válasza csatahajós (#1958) üzenetére


Oliverda
félisten

...hát elég meredek lett volna ha csak úgy lazán átnevezik az 57xx sorozatot 67xx-re úgy, hogy a feature lista gyakrolatilag egy fikarcnyit sem bővül. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1961) nkmedve


nkmedve
őstag

Ha igaz amit eddig tudunk (márpedig miért ne lenne, ha van már csomó hivatalos slide) akkor az új jövevények nem fognak semmit változtatni az árakon. Leváltják a régi generációt, kapuk tobb kategóriát, de nagy változás nem lesz. Azonos teljesitményért ugyan annyit fognak elkérni.

Ez kicsit szomorú, egyre inkább úgy néz ki, hogy még egy évet ki fog birni a már majdnem két éves Radeon 4830 a gépemben.

Azért kicsit reménykedem abban, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#1962) csatahajós válasza nkmedve (#1961) üzenetére


csatahajós
senior tag

Kb 60-65k-ért fogsz 5870 közeli teljesítményt kapni. nem azt mondom, hogy ez a világmegváltás, de végső soron mégiscsak előrelépés.

Más: ennek a képnek az alapján az Antilles két Cayman-ra épül, úgyhogy a 300W-os TDP köszöb az felejtős innentől...előbb-utóbb jön a gyári vízhűtés kéremszépen.

[ Szerkesztve ]

(#1963) cszn válasza csatahajós (#1962) üzenetére


cszn
őstag

Lényegében bővítik a választékot, hogy még jobban lefedjék a piacot. :)

(#1964) Oliverda válasza csatahajós (#1962) üzenetére


Oliverda
félisten

Minden bizonnyal a két Cayman a 6990-en jóval alacsonyabb órajelen fog dolgozni mint mondjuk az egy darab chip a 6970-en. Így van lehetőség a fogyaszt jelentős redukálására mivel ugyebár alacsonyabb órajelhez alacsonyabb feszültség is elég ami elég sokat számít.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1965) zuchy válasza csatahajós (#1962) üzenetére


zuchy
őstag

És az OEM-ekkel mi lesz? Ott meg marad a 300W-os korlát nemde? Mondjuk a Caymanról szinte semmit nem tudunk, lehet, hogy be tudják tuszakolni a 300W-ba a két Cayman Pro-t alacsony órajelekkel és alacsony fesz igényű chipekkel.

PC-STYLE.hu

(#1966) gbors válasza csatahajós (#1954) üzenetére


gbors
nagyúr

dehogynem - én :D mit nyertem?

#1955: láthatóan sokat tanultak az nVidiától marketingben. meg ezek a 6800-asok felépítésben is az nVidiás design felé mennek: erős backend, visszafogottabb mennyiségű ALU.
amúgy ami valódi különbség a Cypress és a Barts között, az a tranzisztor / mm2 - ebben is javultak 5%-ot. perf / mm2-ben meg nyilván az 5870-hez kellene hasonlítani, és azonos órajelen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1967) csatahajós válasza Oliverda (#1964) üzenetére


csatahajós
senior tag

Végső soron az 5970 is ezzel a logikával készült, a kérdés csak az hogy mennyivel alacsonyabb órajelen, mert bizonyos ponton túl a 6970 CF akkor jobban meg fogja érni 8már ha lehet ilyenről beszélni 700 dodós kártyánál :D).
A Cayman viszont a diás pozíciója alapján baromi ütősnek ígérkezik.

Jobban megnézve még ezt a diát, akkor ezek szerint a sweet spot strategy mégiscsak él, csak az 58xx szériára ez nem volt igazából igaz (túl drága volt a chip), míg a 48xx, 38xx-ra igaz volt és most ezért lett a 68xx megint ilyen 300mm2 alatti cucc.

(#1968) Oliverda válasza csatahajós (#1967) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom 2db 6970 nem 10 dollárral fog többe kerülni majd mint egy 6990.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1969) DemonDani válasza gbors (#1966) üzenetére


DemonDani
addikt

perf / mm2-ben meg nyilván az 5870-hez kellene hasonlítani, és azonos órajelen.

amit gondolom amint a kezed ügyébe kerül azonnal meg is fogsz tenni :DDD

Amúgy ha a specek lehozása miatt megbüntetik az oldalakat akkor az amd már ebből nyereséget fog termelni,nem de abu? :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1970) toldy válasza csatahajós (#1962) üzenetére


toldy
őstag

Némi pletyka már van a 6950/6970 prárosról és kicsit meredek.

-6950 / 1gb gddr5@5000mhz 8+6 pin táp 225w tdp
-6970 / 1gb gddr5@7000mhz 8+6 pin táp 300w tdp sac/kb

A kimenetek pedig 2×DVI+HDMI+2×mini-DisplayPort, ezek persze pletykák, de őszintén szólva elhiszem. ( mondjuk az a 7000mhz ram órajel azért meredek, )

Az élet nem habostorta.

(#1971) csatahajós


csatahajós
senior tag

Még pár nagy felbontású kép a 6850-ről.

(#1972) nkmedve válasza csatahajós (#1962) üzenetére


nkmedve
őstag

"Kb 60-65k-ért fogsz 5870 közeli teljesítményt kapni. nem azt mondom, hogy ez a világmegváltás, de végső soron mégiscsak előrelépés."

Ha ez tényleg igy lesz, annak már lehet örülni, de én kicsit szkeptikus vagyok a slide-ok láttán. Ott inkább 5850-hez hasonlitják a 6870-et, valószinű ahoz lesz közelebb. 60-65k (lehet még több is) egy 5850-szintű teljesitményért már nem annyira jó vétel.
ALU és Tex teljesitményben a 6870 valahol az 5850 szintje lesz, kiváncsi vagyok a többi egység felturbózása mennyit dob rajta.

(#1973) Lacika001 válasza csatahajós (#1946) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Utolsó képen el van írva az 5850 memóriasávszélessége.. :U tuti hogy ezek a "jó " adatok?

(#1974) keIdor válasza toldy (#1970) üzenetére


keIdor
titán

Kíváncsi vagyok tényleg mennyi lesz a 6970 itthon. Szerintem -> :O

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1975) csatahajós válasza keIdor (#1974) üzenetére


csatahajós
senior tag

110k minimum, inkább 120-130. A 6990 meg 180-190k :(....mindaddig amig az nV nem lép valami érdemit ezzel a GTX580al (nem nagyon hiszek benne, hogy abból még idén lesz valami).

Talán a dollár mélyrepülése segít valamit az árakon, de nagy csodára nem várok a felső házban.

[ Szerkesztve ]

(#1976) keIdor válasza csatahajós (#1975) üzenetére


keIdor
titán

Arra kérlek mérget vehetsz már most, hogy nem lesz GTX-580... eleve 28nm-ig nem is lehet új Fermi. Az meg legalább 1 év mire ekkora GPU-t bevállalnak arra a csíkszélességre.:)

A következő forgatókönyv esetén már elégedett lennék az árakkal:
HD6850: 50k
HD5850 (használt): 55-60k
HD6870: 65k
HD5870 (használt): 70k
HD6950: 85-90k
HD6970: 110-120k

Bár megfogadtam, hogy 100k felett nem veszek többet VGA-t, azért nem vettem meg az 5970-et sem 120-ért... :U

Bár valami azt súgja, hogy meg kell majd várni a januárt, mert csak akkor fognak normalizálódni az árak, hiszen:
-újdonság varázsa
-jön a karácsony, amit amúgy is úúúúgy imádok <- minden drágább
-a magyar amúgy is rátesz még egy lapáttal a kezdőárra...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1977) attiLANte


attiLANte
tag

Asus EAH6850 DCU ("kicsit" hevenyészett képek):
- doboz
- elölről
- hátulról

A VoltageTweak miatt azért már kell a 2x6 tűs csati...

(#1978) attiLANte


attiLANte
tag

"Kapunk" új élsimítást, a jelszó: morphological AA...

Persze gondolom szigorúan HD6k tulajoknak fenntartva, hogy legyen miért lecserélni az 5750/5770/5830/5850-et ;] ...

[ Szerkesztve ]

(#1979) Oliverda válasza keIdor (#1976) üzenetére


Oliverda
félisten

Remélem tényleg így alakulnak az árak mert akkor az azt jelentené, hogy kb. még mindig annyiért el tudnám adni az 5850-et mint amennyiért februárban megvettem. :D

Amúgy szerintem akinek elég a jelenlegi kártyája annak tök felesleges cserélni (mondjuk ez általában mindig igaz:D). A jövőre érkező 28nm-es GPU-k engem még mindig jobban érdekelnek mint ezek az úgymond átmeneti megoldások. Főként fogyasztásuk miatt. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1980) SzlobiG válasza Oliverda (#1979) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha találsz rá vevőt.:U Hiába maradnak az új árak annyin mint most, nyilván az új kártyákat fogják venni a népek.

(#1981) Oliverda válasza SzlobiG (#1980) üzenetére


Oliverda
félisten

Valakit mindig lehet találni. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1982) Izzé válasza csatahajós (#1962) üzenetére


Izzé
őstag

A slide-ok alapján szvsz tuti, hogy a Barts XT-re fog épülni a 6990, plána ha igazak azok a pletykák miszerint 200W felett lesz a Cayman fogyija. Ezért lesz a 69xx-ban ez utóbbi chip, így már a számozás alapján sem lesz sokkal erősebb a 6970-nél.

(#1983) Oliverda válasza Izzé (#1982) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez alapján szerintem meg pont nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1984) smkb válasza Izzé (#1982) üzenetére


smkb
őstag

Az kevés lenne... a Barts XT ippen megugorja HD5850-et, így nem túl életképes egy HD6990-be, aminek azért masszívan a HD5970 felett kellene teljesítenie.

(#1985) csatahajós válasza Izzé (#1982) üzenetére


csatahajós
senior tag

Én is az Oliverda által linkelt slide-ra gondoltam fenn. Abu korábban írta, hogy ebben a körben a 300W-os TDp limitet elfelejthetik, úgyhogy akkor nyitva az út a dual Cayman előtt csak bírják hűtéssel.

(#1986) Izzé válasza Oliverda (#1983) üzenetére


Izzé
őstag

Megint félre akarnak vezetni. :D

(#1984) smkb: Az 5970 nagyon alul van órajelezve. Ha csak egy kicsit is gyorsabb lesz a 6990, ami a 2 Barts XT-vel lehetséges, akkor az AMD szemszögéből már megérte.

(#1985) csatahajós: Én nem zárom ki a két Caymanal szerelt vga-t, de szvsz az nem a 6990 lesz, esetleg visszatérnek az X2 jelzéshez. Ha befér 2 Barts XT-vel szerelt vga is a 300W tdp-be és ha gyorsabb lenne az alulórajelezett(?) dual Caymanál akkor nincs miről beszélni.

(#1987) gbors válasza Izzé (#1986) üzenetére


gbors
nagyúr

az 5970 két olyan chippel van szerelve, ami 3-5%-kal gyorsabb az 5850-nél. ahhoz, hogy ezt egy két Barts-ból álló VGA elérje, ahhoz a Barts XT órajelein kell mennie a kártyának, amivel kapcsolatban azért vannak erős kételyeim. arról nem beszélve, hogy az kinyitná az utat az nVidiának, hogy csináljon egy gyorsabb kártyát, annak ellenére, hogy generáció-hátrányban van...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1988) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Egy-két oldal nem bírt magával ma. Egyre közelebb a péntek ;]

Na egy kis újabb "morzsa".

(#1989) Crytek válasza DeckardCain (#1988) üzenetére


Crytek
veterán

De tényleg érdekes hogy ezek a "szívárgások" szinte állandóan csak erről fos 3D genyóról vannak!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1990) lsc


lsc
nagyúr

Vót má [link] ?

Az élet kegyetlen .

(#1991) ViiiiktorOC válasza lsc (#1990) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Volt már.
Várom már a teszteket, na és persze az árakat!:) +6970

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#1992) TomiLi


TomiLi
addikt

Nekem küllemre nagyon tetszenek az új 68xx vga-k. Képek alapján sokkal igényesebbnek tűnik a műanyag borítás az 5-ös szériához képest!
Látom "csak" egy cf hidat lehet csatalakoztatni, így "csak" két vga rakható párba... (mint a GTX 460-osknál)
Kíváncsian várom az elős teszteket a vga-kal, de Isten igazából én műr a Cayman-t várom.
A 68xx tesztjei mikor láthatnak napvilágot? Pénteken?

A Cayman startja novemberen belül mikorra tehető?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1993) rocket


rocket
nagyúr


;]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1994) 9950es válasza attiLANte (#1978) üzenetére


9950es
aktív tag

:DDD :DDD :DDD :O

Abu? Ez most talán UE3-ra is érvényes? Amúgy Borderlandsben a DOF is meglepően jó AA hatást kelt. Durva. Végre egy kis verseny.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#1995) Abu85 válasza 9950es (#1994) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát én nem tudhatom, hogy ez a dia igaz-e. :D Na de ha igaz, akkor az MLAA minden játékkal működhet, hiszen post process effekt. (Valószínűleg Win 7 vagy Vista kell majd hozzá.)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1996) Robi BALBOA válasza rocket (#1993) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát az első kép az nagyon betyáros! ;]
Úgy látom, hogy az AMD is kezd feljönni, ami a marketinget illeti! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1997) 9950es válasza Abu85 (#1995) üzenetére


9950es
aktív tag

Hát, mostmár Radeonosok skálázhatják lefelé a felbontást framerate javára ha akarják (lag kárára), ez borzasztó előny szvsz és sokakat fog érdekelni a skálázott felbontású teljesítmény , borítékolható.
Ami engem érint:
Crysis2-höz nem fog kelleni, gyárilag edge detect AA, szerintem Storm of WAR-hoz se, DNF -ben ha nem lesz gyárilag DOF szerű shader akkor ahhoz kellhet. Visszamenőleg viszont érdekes, és tuti hogy az nV nem fogja szónélkül hagyni, én nem is értem eddig miért nem volt ilyen, de már beszéltünk erről.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#1998) Motion_Blur válasza DeckardCain (#1988) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hááát Vantage-ban szintén 4G-re húzott X4-el én több GPU pontot kapok alapon...

szerk:

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1999) DrJános


DrJános
aktív tag

Abu azt tudjuk, hogy ha minden jól megy akkor 22. én az AMD hivatalosan is bejelenti a 68xx adatait és felépítését, azt lehet tudni illetve elárulhatod, hogy mikor kerülhetnek leghamarabb a kezeid közé ezek a kártyák?

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2000) zuchy válasza Motion_Blur (#1998) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem ennyi SP-vel ez elég jó teljesítmény, nyilván nehéz lenne ennyi SP-vel befogni a HD5870-t. De ez csak egy program, a többiben alakulhatnak másként is a dolgok, plusz mínusz egyaránt lehet. Na meg nem is a HD5870 árszintjére van pozicionálva ez kari. Inkább a Caymant lesz érdemes figyelni, bár az meg már felette lesz mind méretben, mind teljesítményben.
Kihozták a legtöbbet a 40nm-ből. A közép-felső kategóriában (HD68xx) csökkentették a lapkaméretet, növelték a teljesítményt, a felsőbb kategóriát meg még feljebb tették növelték a chip méretét, a kártya árát és teljesítményét. Igazán drága kari a HD6990 lesz. Reméljük a következő gyártástechnél az ár mérséklődik adott teljesítményhez képest.

PC-STYLE.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.