Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Oliverda válasza rocket (#2549) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos befektető sem vagyok. Pedig jó lenne... :D

adamssss: Úgy fest, hogy december 13. lesz és attól a naptól már a polcokra is felkerül.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2552) Oliverda


Oliverda
félisten

"Perhaps the overall performance 6870 CF> = 6970> 5970> = 580"

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2553) TomiLi válasza Oliverda (#2551) üzenetére


TomiLi
addikt

Úgy fest, hogy december 13. lesz és attól a naptól már a polcokra is felkerül.

De nem az itthoni pocokra.... :( Gondolom! Vagy tévedek?

Én vga vásárlás előtt állok, és azért lenne jó, ha minnél előbb tudnék konkrétumokat a 6970-ről. :B

Bogyóka

(#2554) Oliverda válasza TomiLi (#2553) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyeneket ne kérdezz tőlem. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2555) gbors válasza TomiLi (#2553) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, nem akarlak lebeszélni, de a 6970 egy új architektúrával érkezik, én azért óvakodnék megjelenéskor bevásárolni belőle...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2556) MPowerPH válasza gbors (#2555) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miért? :U Csak azért, mert annál ami most van, csak jobb lehet, irreális hogy visszafelé fejlődjenek. :U

Én is a HD6970-re várok, első tesztek eldöntik. Ha nem, még mindig ott a GTX580. ;] :DDD

Oliverda: Igen, pont ez mondtam. Szerintem lesz kis lemaradás, de már önmagában ez óriási pofon lesz az NV-nek. Januárban pedig jön a kegyelemdöfés. Az az érzésem, akkor tájt a 3DMark őrültek, akik most szaladtak a boltba a GTX580-asért, gyorsan meg akarnak majd szabadulni hőn szeretett kártyájuktól, és kicsengetik az AMD-nek is a bevezőtő árat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2557) TomiLi válasza Oliverda (#2554) üzenetére


TomiLi
addikt

:R okés Uram!

(#2555) gbors Bennem is felmerült, hogy merész döntés egy új AMD vga-t bevállalni. Ha csak abból indulok ki, hogy tavaly is az 5870-nel bizonyos konfigokkal akár fél évig is szívás volt a micro laggolás terén...

Vagy Te nem a driveres részére gondoltál, hanem magában a hardver újításokban rejlő "veszélyekre"?

Karácsonyra tervezem a vásárlást, csak félő, hogy addigra hiány lesz, mint ahogy az tavaly volt az 5970-nekkel... Az 5870-et is elég nehéz volt beszerezni...
Persze, azért jobb megvárni egy-két tesztet, mások tapasztalatairól szoló beszámolót!
Ebben teljesen igazad van! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#2558) gbors válasza MPowerPH (#2556) üzenetére


gbors
nagyúr

mit értesz az alatt, hogy jobb? :) teoretikusan gyorsabb lesz, persze, de az új architektúrával érkező chipek nem arról híresek, hogy elsőre minden frankón, maximális játékélménnyel megy rajtuk...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2559) Oliverda válasza gbors (#2558) üzenetére


Oliverda
félisten

Driver problémákra gondolsz? Kizárásos alapon erre gondolok mivel olyan GPU errata-ra nem emlékszek az elmúlt évekből ami miatt romlott volna a játékélmény. Mondjuk sem jött le pontosan, hogy "játékélmény" alatt mire gondoltál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2560) MPowerPH válasza gbors (#2558) üzenetére


MPowerPH
félisten

A furcsa 'képhibákra' gondolsz, amit a cseles driver generál, hogy pár csúnyaságot a lepel mögött tartson. Értem itt ez alatt, hogy esetlegesen néhol a drasztikus FPS csökkenést e módon orvosolják.
Szerintem driver probléma nem lehet, én a csúszást is annak tudom be, vagy legalábbis számomra az a leghihetőbb. Mióta az AMD rátette a kezét az ATI-ra, folyamatosan fejlődtek ezen a téren. Szerintem mára már beelőzték a konkurenciát, elég csak megnézni a CF hatásfokot.(leszámítva egy két hibát, pl. HawkX)

Don't Tread On Me

(#2561) gbors válasza Oliverda (#2559) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, driver-problémára gondolok - olyanra, mint amikor a Call of Duty 4 bekapcsolt AA mellett nagyjából játszhatatlan volt a 3850/3870 kártyákon (és a 8.5 vagy melyik hozott +80% fps-t - wundertreiber! :) ). vagy a megmagyarázhatatlanul alacsony min. fps-ekre, amik itt-ott még most is felbukkannak. nem mondom, hogy biztos lesz ilyen, de sokkal esélyesebb, mint a HD6800-asok vagy a GTX580 esetében - ha valaki úgy spórolja össze a pénzt VGA-ra, akkor nem biztos, hogy egy ilyenbe jó dolog beleugrani rögtön megjelenés után.

BMW001: az AMD a 2900XT óta nem jött elő olyan GPU-val, ami komoly változást felépítésbeli változást hozott volna a megelőző generációhoz képest. most úgy tűnik, hogy számos "R600 alapelvet" felrúgnak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2562) MPowerPH válasza gbors (#2561) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondasz valamit... :U Ezzel is az a probléma, hogy amíg nem jelenik meg, és nem kezdik el próbálgatni, nem tudjuk meg. Sőt, lehet csak a felhasználóknál jönnek elő a nagyobb hibák, sajnos ez benne van. Ez tényleg csak driver függő...és még ha probléma is van, majd hetente szállingóznak a hotfixek. Nem mondom, hogy ez jó, de minden nagyobb fejlesztés/változás velejárója ez is, biztosan lesznek problémák. Igazából majdnem lehetetlen hibák nélkül ezt megcsinálni. Lásd mi volt az R600 megjelenésekor, ami elég szélsőséges eset. Egy brutális szörny, amiben sokkal több volt annál, mint ami akkor kihoztak belőle. Szerintem még egy ilyenbe nem futnak bele.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2563) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Hol a 180$-os msrp ár?

6870

Ennyire jól fogy, vagy kevés van belőle? :U

(#2564) DeckardCain válasza DeckardCain (#2563) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Radeon HD 6850, 6870 prices climb skyward

"We've asked AMD for an official comment and are awaiting a response."

[ Szerkesztve ]

(#2565) Atom_Anti válasza DeckardCain (#2563) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

(#2566) TomiLi válasza DeckardCain (#2563) üzenetére


TomiLi
addikt

Úgy látszik ez már tradició lesz Karácsony előtt.... :U Talán nem véletlenül...

Nekem van még egy félelmem az új szériával kapcsolatban: Felrebbent egy olyan hír is, miszerint alkatrész hiány miatt késik a Cayman.
Csak nehogy az legyen a következménye egy esetleges kapkodásnak, mint tavaly volt az 5970-nekkel...
Elég szép számban mentek vissza garanciába bagatel problémák miatt. (venti lötyögés....)

Bogyóka

(#2567) Gabrika


Gabrika
tag

valamiről lemaradtam, vagy nagyon nem értem,
idén is megismétlődik a tavalyi árelemkedés? pedig most már van konkurrencia, s elvileg árverseny is

ez csak egy paradoxon vagy tranziens jelenség?
vagy még mindig elég nagy a kereslet és nem szűkül a diszkrét video kártyák piaca (pl. konzol miatt) vagy pedig ennyire alultervezik a gyártást?

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2568) gbors válasza Gabrika (#2567) üzenetére


gbors
nagyúr

most azt látod külföldön is, ami itthon végig így volt - az alacsonyabb MSRP ellenére a HD6850 drágább, mint a GTX460 1GB. gyorsabb is, úgyhogy nem is meglepő a dolog.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2569) Gabrika válasza gbors (#2568) üzenetére


Gabrika
tag

szóval az árverseny bizony jelentheti azt is, hogy az ár/teljesítmény szerint áll be a piac, függetlenül a gyártó által bejelentéskor ajánlogatott ártól - ezzel együtt kell élni, csak az álmokban volt olyan történet, hogy egymás alá ígérgetnek

mindehhez azért komoly kereslet is szükségeltetik szvsz

kíváncsi vagyok az ár-idő függvény, azaz az amortizáció is ismétli majd az elmúlt egy évet és a feledés homályába veszik a durva, konvex, sig. mon. csökeknő ár fv. ?

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2570) smkb válasza DeckardCain (#2563) üzenetére


smkb
őstag

Ugyanaz a DrMOS van a HD68xx kártyákon is, ami a HD69xx-ek késését okozza a hiánya miatt... lehet, hogy ahhoz hogy beraktározhassanak HD69xx-ekből indulásra, a HD68xx-ek gyártását fogják vissza, hogy legyen elég ...->készletcsökkenés->áremelkedés.

(#2571) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Tegnap még volt a 180 dolláros Radeonokból, átmenetileg elfogytak a nagy kereslet miatt. Ez nem jelenti hogy drágultak, csak most éppen a drágább darabok vannak készleten.
Egyébként most már hivatalos hogy December 13-ára tolódik a Caymanok startja. Akárhogy is még pont időben ;).

(#2572) gbors válasza gbors (#2568) üzenetére


gbors
nagyúr

az árverseny utolsó láncszemei a kiskereskedők. ha ők úgy gondolják, hogy nem adják az 5-10%-kal gyorsabb Radeont olcsóbban, mint a konkurens GeForce-ot, akkor nincs mit tenni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2573) Gabrika válasza gbors (#2572) üzenetére


Gabrika
tag

naívan azt hittem, a kiskerek között is van piaci verseny

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2574) DemonDani válasza gbors (#2572) üzenetére


DemonDani
addikt

Konkrétan ebben nem tudok most veled egyet érteni, általában ezen a piacon mindig kiélesedik annyira az árverseny, hogy amilyen olcsón csak tudják, úgy adják a kiskerek.
Nevezetesen nem rég volt egy kiskerben 25ezer magyar forintért HD5770! Nem érdekel hogy honnan sikerült beszerezniük, de őket sem érdekelte hogy elmenne 30ért is BestBuynak, így is adták ennyiért...
Szintén ebben a kiskerben szereztem hasonló képen a mostani, His Turbo HD3850-emet, a Newegg-es ára alatt!!
Szóval nem a kiskerek teszik fel a pontot az árra ( :) ) inkább a kisker és az ati között nő meg az ár.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2575) Abu85 válasza DemonDani (#2574) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja mindig a szegény kiskert ütjük, mert ők közel vannak. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2576) DemonDani válasza Abu85 (#2575) üzenetére


DemonDani
addikt

Persze mert nekem ott adják drágán :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2577) gbors válasza DemonDani (#2574) üzenetére


gbors
nagyúr

nem csoda, hogy nem értesz egyet, mert hülyeséget írtam :B nem a kiskereken múlik a dolog, (általában) nem ők teszik zsebre a nagy pénzt, hanem a nagykerek. ők meg nem versenyeznek - és akkor a #2573-ban felvetett kérdés is választ nyer...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2578) adamssss


adamssss
veterán

Már hivatalosan bejelentették a karikat? Nem nov 13.-a volt a megjelenési dátum?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2579) TomiLi válasza adamssss (#2578) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem sajnos!
November 22.-e volt eredetileg a bejelentés dátuma, ami december 13.-ára tolódott...

Bogyóka

(#2580) KukkSteve válasza Atom_Anti (#2571) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Kíváncsi vagyok rájuk már, bár pénzem tuti nem lesz megvenni egyiket sem :(, csak vagy 1-2 év múlva, mikor már kellően lecsökkent az áruk. Kissé a karácsonyra gyúrtak :), még szerencse hogy hagytak 1 hetet beszerezni a karikat :P ;] .

A számom az adatlapomon. ;)

(#2581) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - A PowerColor beszél a Caymanről.

Aki esetleg nem érti (ilyen akcentussal nem is csoda :) no de nem bántani akarom, én sem vagyok jobb :D ): Lényegében azt mondja, hogy a HD 6970 30-50%-kal lesz gyorsabb a HD 6870-nél. Azt is mondja, hogy jön a HD 6990 is, ami ellen senkinek semmi esélye.

Nem marketingnyelven, az AMD ugyanazt csinálja, mint a HD 5000-nél. Egy sokkal kisebb lapkával szeretne lépést tartani a csúcs-GeForce-szal. Valószínűleg az árazás is úgy alakul, ahogy az előző generációnál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2582) Oliverda válasza Abu85 (#2581) üzenetére


Oliverda
félisten

Én végig azon gondolkoztam, hogy melyiknek borzasztóbb az akcentusa. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2583) Bici válasza Abu85 (#2581) üzenetére


Bici
félisten

Ez a 30-50% számításaim szerint pont az 580 teljesítményét jelenti, feltéve, ha magasabb felbontásokra vonatkozik az 50%, kisebbekre a 30%.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2584) smkb válasza Abu85 (#2581) üzenetére


smkb
őstag

Pár napja néztem ezt a videót. Pont olyan az egész hangulata, mintha elkaptak volna egy taiwani parlamenti képviselőnőt, kérdezgetni ... ezért rá is kerestem a csaj nevére a neten, tényleg létezik, a TUL értékesítési igazgatója :)

(#2585) keIdor válasza Abu85 (#2581) üzenetére


keIdor
titán

6870 és 6950 elég közel lesznek akkor egymáshoz. Már csak az árakat kéne tudni. Tuningolt 5870-ről nem tudom mennyire lenne értelme váltani... +15-35% körül lennék ha nem húznám az újat.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2586) Gabrika válasza keIdor (#2585) üzenetére


Gabrika
tag

költői kérdés
másként: vajon mihez kevés a húzott 5870, amihez már jó egy 6950/6970?
bárcsak a válaszban hosszú felsorolás következne :U

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2587) keIdor válasza Gabrika (#2586) üzenetére


keIdor
titán

Azon kívül, hogy szebbeket álmodom, semmi. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2588) DemonDani válasza Bici (#2583) üzenetére


DemonDani
addikt

GTX 570 pedig szintén ekkortájban érkezik, feltételezem az sem véletlenül lett sietős, látva az nvidia, hogy esélyük van megelőzni a debütel a Cayman-t Feltehetően gyengébb lesz az 570 de ha meg tudják előzni akkor nem marad el a viszonylag nagy hírverés, ami a Cayman árnyékában nem lenne túl jó.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2589) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Azt hiszem megvan a következő kártyám az új jövevények egyikéből.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2590) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Vajon egy GTX 595 -el mit fog kezdeni az AMD 6990 :F. Kezdem azt érezni Nvidia nem csak behozta az AMD-t, hanem még le is hagyja.

(#2591) Abu85 válasza Atom_Anti (#2590) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

375 watt PCI-SIG értékre átszámolva 450 watt azzal semmit. Az OEM-ek le sem tesztelik, de már mutatják az ajtót (mondjuk picivel 300 watt fölött is nagyon győzködni kell). :) Esetleg megfelezik a lapkák teljesítményét, akkor beleférhet 350-be, ami elviselhető. Ezt tették a dupla GF100-zal is, csak szart sem ért, ami miatt nem jelent meg a termék. A dupla GF110-zel nem érdemes foglalkozni. A fizika törvényi miatt lehetetlen megcsinálni komoly butítások nélkül. Ugyanezzel a problémával küzd az AMD is, csak ők bevezetnek valami újat a Caymanben, ami többé kevésbé ezt megoldja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2592) Atom_Anti válasza Abu85 (#2591) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Sajnos azt nem tudom mi újat vezetnek be AMDéék :N. Viszont abból kiindulva, hogy a Cayman hasonló TDP adatokkal fog rendelkezni mint a GF110, akkor nem látom akadályát a GTX595-nek. Kicsit megnyirbálják, órajelet csökkentenek, válogatott GPU-k és jön az Nvidia második meglepetése.

(#2593) rocket válasza Abu85 (#2591) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez egyszeru marketing, kutyat nem erdeklik az OEM-ek, presztizs kartyanak jo lehetne, evvel ovek lehetne a leggyorsabb GPU es VGA cim is egy hosszabb idore, utobbi iden meg nem jott ossze.
Valaki az AMD-tol par honapja azt nyilatkozta, hogy 2010-ben ovek lesz vegig a leggyorsabb VGA cim, akkor meg ugye ugy volt, hogy jon iden a Antilles, vicces lenne megjelenne iden a dual GF110 :)

Azert huteni nem lenne egyszeru egy 400+wattos kartyat, lehet csak ilyesztgetik az AMD-t :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2594) keIdor válasza Atom_Anti (#2590) üzenetére


keIdor
titán

Jó lenne ha ez kijönne, így lenyomná a GTX-580, HD6990 és HD6970, azaz az értelmes kártyák árát.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2595) Oliverda válasza keIdor (#2594) üzenetére


Oliverda
félisten

Lenyomná? Áhhh....

...bár szerintem kis sem fog jönni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2596) A.tessz válasza Abu85 (#2591) üzenetére


A.tessz
senior tag

Bevezetnek valami újat , ami megoldja :D , nem gondolod , hogy akár gf 110 nél is bevezetnek valami újat ami megoldja :D, ha már ennyire szakmaiak vagyunk...

(#2597) Atom_Anti válasza keIdor (#2594) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Én röhögnék egyet, megérdemelné az AMD amiért 1 év leforgása alatt nem volt képes előjönni új csúcs kártyával. Addig az Nvidia fél év alatt lassan a 3.at (480, 580, 595).

(#2598) Gaboman


Gaboman
nagyúr

És a 6990 1GPUs lesz vagy olyan mint az 5970?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2599) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Közben megtaláltam, ez lesz a felállás a 6000 szériánál.

Type:
Antilles 6990: double-crystal products, the flagship performance (should be the 6970x2)
Cayman XT 6970: the top single crystal
Cayman PRO 6950: single-crystal sub-top
Barts XT 6870: the mainstream of higher-end series
Barts PRO 6850: mainstream views high-end series
Juniper XT 6770: mid-range mainstream
Juniper LE 6750: mainstream views in the end of series
Turks 66xx/65xx: low-end series
Caicos 6350: Getting Started Series

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2600) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Az nvidia végre megszerezte a papíron leggyorsabb vga címet is, grat, nekik már csak ez maradt:)

(#2590) Atom_Anti: Még mindig az 5970 a leggyorsabb vga...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.