Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) zuchy válasza cszn (#1250) üzenetére


zuchy
őstag

Annyira kicsi nem lesz szerintem. Tény hogy kisebb lesz. 384CC-vel és a jó kihozatal miatt sok redundáns terület kell bele, és ennyi Cuda Core-val ~400mm2 köré saccolom.

PC-STYLE.hu

(#1252) gbors válasza zuchy (#1251) üzenetére


gbors
nagyúr

most kb. arról beszélünk, hogy a GF100 4 GPC-jéből kiesik egy, gondolom a 6 ROP blokkból repül kettő, és lesznek további egyszerűsítések is, amik csökkentik a méretet - vhol a GF100 60-70%-a között lyukadhat ki, ami 320-370mm2. Teljesítményben sem hiszem, hogy a GF100 65-70%-ánál többet tudna (azonos órajelekkel) - hacsak nem tudják megoldani a gDDR5 sebesség-problémákat, akkor könnyen kevés lesz neki a sávszélesség. Szóval az órajeleken a világ szeme - 850/1700/1200-zal biztos menne, mint az állat :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1253) zuchy válasza gbors (#1252) üzenetére


zuchy
őstag

Igaz, bár én csak a Fermi méretéből indultam ki, és megszoroztam 384/512-vel. Gondolom a grafikára felesleges részeket ki veszik kapásból. A GDDR5 sebesség probléma még érdekes lehet. De ezekkel az órajelekkel eléggé jó lenne. :) Sőt már 800/1600 is jó lenne, kérdés a ram...

PC-STYLE.hu

(#1254) robyeger válasza csatahajós (#1248) üzenetére


robyeger
addikt

a GF104 chip mindenképp gyorsabb lesz, mint a GTX460, a nagy kérdés mennyivel?, hiszen nagyobb memória sávszél, több CUDA mag, javított architektúra... Még nem temetem az ATI-t, csak sajnálom ha átengedi a kezdeményezést a kezéből és addig csak azon drukkoljon, hogy sok eladatlan GF100 chipje legyen az NV-nek vagy a GF104-es is sokat fogyasszon és szintén nagy legyen a selejt hányad a gyártásakor.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1255) ViiiiktorOC válasza robyeger (#1254) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Véletlenséggel nem 465-öt akartál írni?
Mert GF104= gtx460.
Időközben meg átmentünk Nv találgatósra. :U
Na de szóval reméljük csipkedi magát az AMD. A GloFo meg akkor a h2-ben kész a 28nm-rel? Azt nem alkalmazhatja az Amd? (Oliverda hozzászólásait elolvastam :D )

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#1256) robyeger válasza ViiiiktorOC (#1255) üzenetére


robyeger
addikt

ami most jön az NV-től az még a GF100 csonkítása, a pontos neve körül még kavar van, a GF104 később várható. A GloFo-nál jelenleg az Ontario és a Liano fusion chipekre koncentrállnak, per pillanat nincs kellő kapacitásuk se gyártó, se humán oldalon, majd bővítenek és mindenképp be fognak segíteni a 28nm gyártásba is, de a TSMC nélkül az se lesz elég az AMDnek az igények kiszolgálására. mert netán Oliverda mást írt? :)

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1257) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

http://www.hoc.hu/hir/20422-mar-iden-megerkezhet-az-amd-southern-island-csalad.html
Azt hiszem ez még nem volt,nem tudom ennek mekkora a valóságalapja de majd ti eldöntitek :)

(#1258) ViiiiktorOC válasza robyeger (#1256) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Aha, köszi a választ. Mondjuk amilyen ütemben fogynak az AMD-s kártyát, azt a sebességet nehéz tartani.
De a mondatod: "a GF104 chip mindenképp gyorsabb lesz, mint a GTX460, a nagy kérdés mennyivel?" Ott a GTX 465-nek kell lennie, mert a 465 GF100, 460 pedig GF104-gyel jön.
De ha ne, és én nem értem akkör üssetek meg.:) :DDD

NI mennyivel fog kijönni a SI-hoz képet? Kb. hány hónap?

nem nem irt mást:)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#1259) robyeger válasza ViiiiktorOC (#1258) üzenetére


robyeger
addikt

a még újabb pletykák szerint Csatahajós víziója esélyesebb, mint az enyém, a GF104-et nem csinálja az NV nagyon erősre, például csak 192bites lesz a memósáv és nem 256, szóval lehet hogy még véletlenül se akarja veszélyeztetni a nagyok (GTX470) pozícióját. Hogy pontosan mikor jön a GF104, azt nem akarom megtippelni, átengedem más valakinek :B

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1260) ViiiiktorOC válasza robyeger (#1259) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Aha.
Én a Northern Island-t kérdeztem hogy akkor mennyire fog csúszni a Southern Island-hoz képest. Sok idő vagy hamarabb, amint elkészülnek a normális 28nm-es chipek?:)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#1261) csatahajós válasza robyeger (#1259) üzenetére


csatahajós
senior tag

Back to school-ra lesz itt a GF104 is (aug vége-szept).

Az nvnek ezt a kört sajnos most be kell nyelnie, viszont jövőre ők lehetnek picit lééselőnyben amikor majd egy már jól megalapozott architektúrát gyúrnak tovább, az Ati meg majd előbb utóbb valami újat fog hozni.
Mellesleg szerintem már rég volt, hogy az egyik oldal ennyi ideig üljön a trónon, mint most az 5970 (2009. nov. óta) és ha így megy tovább jó eséllyel megdönti az egy évet. Talán a 8800GTX/Ultra tudott utoljára ennyi idáig a csúcson maradni.

(#1262) jozsef11


jozsef11
tag

Srácok bármilyen info az új érkező HD 6000-es ATI karikról nincs? Milyen típusok milyen néven várhatóak esetleg milyen paraméterekkel? Szeptemberben lesz már egy éve hogy az 5870-es kijött ideje lenne már lassan kiadni az újabb szériát nem?

(#1263) Gerisz válasza jozsef11 (#1262) üzenetére


Gerisz
addikt

Én úgy emlékszem egyszer Abu írta valahol, hogy a 6000 nem fogja a felsőkategóriát váltani, hanem az új nm tesztjére szolgál.

(#1264) Abu85 válasza Gerisz (#1263) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egyik lapka a 28 nm-res lesz, de a HD 6700-ig a 40 nm-en maradnak. A HD 6800 az elsősorban teszt, de lesz belőle termék is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1265) jozsef11 válasza Abu85 (#1264) üzenetére


jozsef11
tag

Aha kösz az infot Abu85!
Ez érdekes mert én úgy gondolkodtam hogy majd a 6000 sorozatból vennék terméket ami legalább olyan gyors vagy gyorsabb mint az 5870-es de akkor a 6700 valszeg nem lesz gyorsabb az 5870-nél. Na akkor mire váltsak év végén?
Mert a régi karim már kiszolgálta az idejét 3 évet és valami hasonló időtállóra akarok beruházni ismét. :(

(#1266) csatahajós válasza jozsef11 (#1265) üzenetére


csatahajós
senior tag

Nem tudom milyen karid van, de ha három éves már (G92 vagy R600/Rv670 szint) akkor egy 5870 teljesítményű kártya azért elég szépen köröket ver rá, szóval nem jársz olyan rosszul azzal a 6770-nel szerintem (ami még hoz 10-15%ot az 5870en).

Abu, semmi hír nincs még azóta Kusu ügyben (ha még így hívják egyáltalán)? Tudom, hogy nyár van meg szabi meg minden, de nagy a pangás...

(#1267) jozsef11 válasza csatahajós (#1266) üzenetére


jozsef11
tag

Helló egy 8800GTX OC verzió-m van. És igen már köröket ver rá egy 5870 de kíváncsian várom a HD 6000 szériát főleg a 6770-est hogy menyivel lesz gyorsabb mint a jelenlegi csúcstartó 5870.

(#1268) csatahajós válasza jozsef11 (#1267) üzenetére


csatahajós
senior tag

Túl sokat nem kell várni, maximum 20% lehet clock to clock és mivel ugyanúgy 40nm-en lesz egy kicsit nagyobb chip ezért az órajelet sem fogják tudni túlzottan megnövelni...

(#1270) Angel1981 válasza DeckardCain (#1269) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi az infót!
Ezek alapján nem úgy tűnik, hogy a 40nm-es HD6000 széria hosszú életű lesz, mivel jövő tavasszal már elvileg dolgozni fognak a 28 nm-es gyártósorok, és nem hiszem, hogy várnának a kihasználással, ergo jövő nyár környékén ha más nem is, de "die shrink version"-ök már megjelenhetnek.

(#1271) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak én látom úgy, hogy feltűnően megállt a DX11 szekere? Mármint hogy épp csak annyi játék jelent meg vele, és lett bejeltve (aztán azóta akár el is halasztva, vagy még máig TBA dátummal), amennyi a HD5 reklámjához minimálisan kellett, aztán kész, és játszunk tovább DX9/10.0 játékokkal (rendes AA nélkül, stb...)?
Én pl egyedül az AvP-vel játszottam, és más nem is érdekel a nem túl hosszú listáról. De ugye még csak bejeltve vagy előpletykálva sincs sok... Vagy én vagyok lemaradva? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1272) gbors válasza janos666 (#1271) üzenetére


gbors
nagyúr

hát valóban nem érkezik az a hatalmas játékzuhatag az új API-val - ami meg jön, annál sem hoz sokat a DX11. compute shaderes ambient occlusion rulez, ha valakinek olyan az ízlése (nekem nem :DDD ), tesszeláció közel észrevehetetlen, advanced dof-ról érdemes lenne tudni, mitől olyan advanced (pl. attól, hogy nem is látni? ;] ), aztán ki is fogytunk a nagy újításokból...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1273) tzsolesz válasza gbors (#1272) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szisztematikusan konzerválódott nálam a DX10.1, és vele a HD4850, a rengeteg DX11-es gamma megjelenésével. :DDD Hmm, szinte belegyógyult az alaplapba, annyira elég mindenhez. :)
Ha így folytatódik nem is veszek még vagy 2 évig DX11-es VGA-t.

(#1274) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - nagyon beteg AMD reklámvideó. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1275) VaniliásRönk válasza Abu85 (#1274) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

:D :D :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1276) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tom mennyire igaz, de az biztos, hogy kell lennie már működő mintának.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1277) TTomax válasza Abu85 (#1276) üzenetére


TTomax
nagyúr

De miért xtreme beállítás?? :O
Egyébként nagyon impressziv a memória sávszél!!!!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1278) zuchy válasza Abu85 (#1276) üzenetére


zuchy
őstag

Ennyire visszafogná a mem sávszél a Cypresst? Ha jól értem, akkor a Backend lesz más, az 1600SP marad benne. 5870 csinál kb 8200 pöttyöt, ez meg 12000-t. Az durva, és ezt mind 1600SP-vel? Persze ez a teszt nem hivatalos.

PC-STYLE.hu

(#1279) leviske válasza Abu85 (#1276) üzenetére


leviske
veterán

Szóval akkor végül is csak egy durvább "csiszolást" kapnak az előző generáció tagjai, ahogy eddig sejteni lehetett? És a végén mégis a HD6900-asok lesznek az egyetlen széria (plusz a HD6800-asok későbbi frissítései) amik 28nm-en lesznek gyártva? ;]

(#1280) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

A HD58xx váltó széria megjelenése mikorra várható?

(#1281) csatahajós válasza zuchy (#1278) üzenetére


csatahajós
senior tag

1920SP lesz az inkább (ötös helyett négyes tömbökbe lesznek átrendezve, így jön ki a 480X4 szemben a Cypress 320X5-jével).

A RAM meg feltehetőleg 6,4 Ghz-7Ghz-es effektív órajelű GDDR5, de a busz marad 256 bites. Állítólag a NYÁK marad ua. mint az 5870 hogy csökkentség a költségeket...

A teszt nem hivatalos, de hihető, ha ennél kevesebbet hoz az új kártya nem igazán lenne értelme. Azért a korábbi azonos csíkszélesség melletti növelésnél (rv670 ->rv770) volt egy 2,5X shader növekedés és teljesítményben is legalább 2X-es (persze akkor a kiindulási alap kisebb volt mint most, de most a NI-es frontend is sokat hozhat, nemcsak a több shader). 5-ös szériáról azért így sem lesz sok értelme váltani, hacsak valaki nem éjjel -nappal Unigine Heaven benchmarkkal játszik ;]

Ami inkább kérdés, hogy ez a 850 Mhz-es core clock már egy végleges szám, vagy overclock vagy ezeket is lehet majd gond nélkül 900-950ig küldeni mint a Cypresst....

[ Szerkesztve ]

(#1282) robotjatek


robotjatek
tag

Azt hittem mostanra kicsit pörgősebb lesz ez a topik. Ennyire nem jönnek még az infók?

(#1283) leviske válasza robotjatek (#1282) üzenetére


leviske
veterán

A HD5000-esek érkeztekor is ez volt. Nagyon jól ködösített az AMD. Az utolsó megtippelhető széria a HD3000 volt. A HD4-esek és HD5-ösök esetében már csak alig a megjelenés előtt lehetett ésszerű infókat olvasni és akkor is csak a megjelenés pillanatában tudtunk meg mindent.

Szóval sokan leszoktak a vaktába lövöldözésről.

(#1284) zuchy


zuchy
őstag

Igaz, volt már a HD58xx topikban, de ide is belinkelem.
[link]
Ezek szerint szépen rágyúrtak a tesszelációs teljesítményre.
Én a TDP-t 250W körülire tippelem. A chip ~400mm2 körül lesz a pletyi szerint. De az reális is.

PC-STYLE.hu

(#1285) gV válasza zuchy (#1284) üzenetére


gV
őstag

a heaven fake, nem egyezik a számok "betű"tipusa

(#1286) caizzz válasza gV (#1285) üzenetére


caizzz
aktív tag

a kisebb betűknél artifactosodik a jpeg, szerintem lehetséges hogy nem fake.

marakujás kőbányai

(#1287) MMIX


MMIX
addikt

ITOCP.com Oktober 12. Other aspects of the new features, Radeon HD 6000 series core will improve Blu-ray video rendering 3D stereo, integrated third-generation video decoding engine UVD3, supports HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 interface specification, the formation of multi-screen system will be easier.

(#1288) Oliverda


Oliverda
félisten

Azért ez az 5770->6770 átnevezés elég vadul hangzik...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1289) wolfy84


wolfy84
csendes tag

Sziasztok!!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tudna nekem valaki belinkelni egy olyan oldalt ahol le tudom szedni az Ati xpress 200M/1100M laptop karihoz a drivert. Persze a problémát az okozza hogy win7 alá nem találok megfelelőt.
Vagy ha pont ez nincs akkor milyet rakjak fel?

Válaszotokat előre is köszönöm.

wolfy

(#1290) wolfy84


wolfy84
csendes tag

Igazság szerint újra kellett rakni ezt a lapot, (Asus X51RL) win7-et kellett rátolnom és hát most szívok mert amit adtak hozzá driver cd-t az csak xp-vel kompatibilis. :F
Esetleg ha valaki tudna ehez a laposhoz driverereket azt megköszönném! Meghívom egy virtuális sörözésre. :D

wolfy

(#1291) zuchy válasza wolfy84 (#1289) üzenetére


zuchy
őstag

Üdv! Rossz topikba írtál, de talán a vistás driverek jók lesznek hozzá. [link]

Oli: Lesz itt is kavarás, de mi az a Barts XT? Most az 5770-t átneveznék 6770-re, és kerülne ugyanannyiba, a többit meg szépen erő szerint fölé árazni. A HD6990 mennyi lesz 200k? :F
Nem tettszik ez nekem. Bár az is igaz, hogy ez a széria nem nevezhető a szokásos generációs ugrásnak.
Szerintem a 6990 két Barts XT-ből fog állni, mert két 400mm2-s csipet nem nehéz lesz 300W-ba bevinni, bár ki tudja, lehet javult már annyit a gyártástechnológia. Nv-nél is össze tudták hozni a két GT200-at.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1292) gbors válasza Oliverda (#1288) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért ez az 5770->6770 átnevezés elég vadul hangzik...

Mé', csak a zöldeknek szabad? :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1293) wolfy84 válasza zuchy (#1291) üzenetére


wolfy84
csendes tag

Köszi szépen a segítséged! Ez a driver tökéletes hozzá!

wolfy

(#1294) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Cayman will be the 6810/6830/6850/6870 (yes, four based on Cayman) to be released in November. The 6870 will be around 10 - 15 % faster than the GTX480, have clocks of 900/1500 and have 2GB memory.

Barts will be very similar to Cypress but on a new PCB and different clocks, maybe some SP's disabled and have 1GB memory.

Turks will be very similar to a Juniper but again on a new PCB and with different clocks (possibly higher).

Also, the four different SKU's are faster than a reduced Cypress (Barts). There should be atleast be a 40% difference between that and the top end Cayman. That leaves 3 to fit in the middle somewhere I guess.

One thing is for sure though, the reduced Cayman versions look to be able to clock like a madman. They are likely to have some SP's disabled though, but they certainly look to be great bang for the buck cards.

Vélemény?

(#1295) csatahajós


csatahajós
senior tag

Cayman XT ('valszeg 6870 lesz a neve):

(#1296) tzsolesz válasza csatahajós (#1295) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Brutális ez a kép. Van valami sejtelmes az egészben. Igazából semmit sem lehet belőle kiolvasni. :)

Egyébként ez még nagyon távoli nem? Asszem úgy rémlik hogy csak jövőre jön.

(#1297) csatahajós válasza tzsolesz (#1296) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ha lehet hinni a pletykáknak akkor október 12.-én jön az első 6xxx kártya, persze az még nagy kérdés, hogy ez a Barts (67xx) vagy a Cayman (68xx) lesz-e. Ráadásul decemberre, még karácsony előttre ígérik a nagyvadat is (dual GPUs Antilles).

Abból ítélve, hogy az Evergreenek megjelenése előtt mennyi idővel jöttek felszínre az első képek ez az októberi dátum simán lehet reális.

(#1298) tzsolesz válasza csatahajós (#1297) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hmm, ez ellentmondásos egy kicsit.

Idézem Abu-t:

A partnerektől kiszivárgott információk szerint az érkező termékek végleges mintáit a következő héten küldi ki az AMD, ami azt is jelenti, hogy az október végére pletykált start egyre biztosabb. Idén várhatóan a belépőszinten található drágább megoldások, valamint a középkategória frissül, majd decemberben beeshet az új csúcsmodell, ami a HD 6970 nevet viselheti. A Radeon HD 5800-as sorozat két leggyorsabb modelljét valószínűleg csak 2011 elején váltja le az AMD.

Ez azt sugallja, hogy az 5700-asok kerülnek csak leváltásra ebben az évben.
Hoppá, viszont ez is érdekes, hiszen a csúcsmodell általában két teljes értékű chipből tevődik össze. Tehát RV770, vagy RV870-ből. Ezzel Abu azt mondja, hogy most ez megváltozik? Két RV940-ből készülne a 6970, és 2db RV970-ből az 6990? Hülyeségeket beszélek? :F :DDD

Egyáltalán lesz 6990? :F

[ Szerkesztve ]

(#1299) csatahajós válasza tzsolesz (#1298) üzenetére


csatahajós
senior tag

AMD nagyon ködösít az ügyben, de ez sem zárható ki, hogy két dual GPU-s megoldás is lesz (mármint két különböző chipre épülő).

Az valószínű azért, hogy ha 2011 elején is jön a Cayman akkor nagyon az elején.

Jellemzően ugye fentről lefelé szokták kiadni a kártyákat, illetve pár hónappal az első csúcsmodell megjelenése után jött mindig a dual GPUs verzió belőle (3870X, 4870X2 és 5970-nél is így volt). Ez alapján igen könnyen lehet, hogyha októberben a Barts jön akkor a decemberi dual GPU-s cucc arra fog épülni.

1-2 hét múlva mr többet fogunk tudni jóval, ha ez az októberi dátum igaz.

Ami nagyobb kérdés számomra, hogy az nV mennyire fog árat csökkenteni ezekután, mert a GTX470 ill 480 versenyképessége ezekkel az új kártyákkal szemben drasztikusan esni fog, főleg ha igaz, hogy a Barts is 256bites memória interfészt kap.

[ Szerkesztve ]

(#1300) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Érdekes bejegyzés az AMD-től. [link]

Érdekes dolgok lehetnek a textúrázó alrendszerben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.