Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Petykemano válasza Cathulhu (#39000) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát igen, de nem tudjuk, hogy a navit tartották-e vissza és azért, vagy a visszamondott 7nm kapacitás ablakra ugranak rá és a navi csak lopta volna a showt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39002) #45185024 válasza Cathulhu (#39000) üzenetére


#45185024
törölt tag

AMD Radeon VII Interjú Scott Herkelmannal az AMD Radeon Gaming üzletágának alelnök és vezérigazgatójával .
2019. január 14., hétfő
Szerző: Kyle Bennett (legendás a név itt)
Szükséges tudás a riporthoz :

[ Szerkesztve ]

(#39003) Cathulhu válasza Petykemano (#39001) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szvsz hulyek lettek volna az extra kapacitast nem Zen2-vel feltolteni. Inkabb arra tippelek, hogy a MI50 ragadt a nyakukon es attol szabadulnanak "nyomott" aron.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39004) Petykemano válasza Cathulhu (#39003) üzenetére


Petykemano
veterán

Gondolod, összefügghet ezzel?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39005) Cathulhu válasza Petykemano (#39004) üzenetére


Cathulhu
addikt

Sokkal inkabb ezzel
Meg ugy nagy altalanossagban ezzel
De ez sem segit az elterjedesben

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39006) Cathulhu válasza Cathulhu (#39005) üzenetére


Cathulhu
addikt

Friss ropogos

Egy szo mint szaz (pedig csak 1 eve magam ismetlem): Nem eleg az elmeleti szamitasi kapacitas, szoftveres hatter kellene ezen a piacon, marpedig amig pl a tensorflow ROCm portra is 1 embert allokalnak, addig nem lesz zsiros biznisz az Instinct.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39007) #45185024 válasza Cathulhu (#39006) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha most ebbe beilleszted a VII-et hogy érzed 4 stackkal hova jönne bele ?

Egyszerűen csak meg kell keresni az adott célterületet amiben jó (IMDB LSTM modell) és arra a felhasználhatósági területére rágyúrni.

[ Szerkesztve ]

(#39008) stratova válasza Cathulhu (#39000) üzenetére


stratova
veterán

Félig FE félig Vega 64 állapot. A státusz az előbbihez az árazás az utóbbihoz közelít. Most ugye nicns bányaláz, hogy ennél sokkal drágábban el lehessen pattintani. Meglepő lett volna, ha 16 GB HBM2-vel 7 nm GPU-val valóban gamer kártyának szánták volna. Ezzel csak kipipálták azt az ígéretet, hogy a játékosok is kapnak időről időre friss vasat.

(#39009) #45185024


#45185024
törölt tag

Egy nagyon érdekes bejegyzés ami részletesen leírja a VII kiadási számait.
Ami fura hogy sokkal részletesebben mint a hivatkozási alapja. :F
De lényeg hogy 2 részletben szállítanak
Az első 20.000 db-ot februártól és egy második 40 ezres tételt Júliustól szállítja az AMD $50 - $75 közötti árcsökkentéssel, megnevezi a cél régiókat is.
Az Alapcikk az a VII teljesítményét az 1080Ti és a 2080 közé lövi be.
Szerintem még AMD se tudja mert még 3 hétig reszelgetheti a drivereket :D

(#39010) Petykemano válasza #45185024 (#39009) üzenetére


Petykemano
veterán

60000db $699 kártya, amiből mondjuk $3-400 a hbm, a nyák, szerelés, szállítás, a többi jut a lapka gyártójának és a kártya kiadójának. Ez olyan $20m bevételt jelent. Furcsa, hogy ennyiért lehajolnak.
A legyártott lapkák ára $5m lehet csak. Nem számolva persze a tervezési költségekkel, ami meg $300m is lehet.
Jó, persze, ha már kész a lapka, csak értelmesebb kiadni, mint bezúzni, csak hát a kártyát is meg kellett tervezni, kell a reklám a rajthoz, tehát azért van költség a kiadással azon túl, h a lapka le van gyártva.
Én nagyobb volumenre számítottam.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39011) Yutani válasza #45185024 (#39009) üzenetére


Yutani
nagyúr

Rendkívüli módon érdekelne a Radeon VII hashrate-je. :K

#tarcsad

(#39012) Raymond válasza Petykemano (#39010) üzenetére


Raymond
félisten

A 60K darab meg mindig jobb mint a Tweaktown-os 5K darab :) Igazabol mindketto olyan keves hogy mindketto ugyanugy lehetseges.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39013) Raggie válasza Yutani (#39011) üzenetére


Raggie
őstag

Azok alapján amit eddig láttunk belőle kb a hash növekedés arányos lesz a játékokban nyújtott sebességnövekedésével. Azaz jobb lesz mint a Vega64 de nem egetverően, nem éri majd meg továbbra sem ASIC helyett ezzel tolni szóval nem lesz gáz.

Clint Eastwood FTW

(#39014) Cathulhu válasza #45185024 (#39007) üzenetére


Cathulhu
addikt

Van egy nagyon réteg igény, amit a Mi60 kielégíthet (32GB, dupla pontosság és saját jól optimalizált, tesztelt kód). A Mi50 ebből a 32 gigát rögtön bukja, és ez szerintem rögtön töredékére csökkenti a potenciális érdeklődőket. Az indoklásod meg szerintem nevetséges, senki nem fogja keresgélni azt célterületet, ahol ez éppen jó mikor a konkurencia univerzálisan tudja ugyanazt kínálni, csak ha valaki notorikus márkahívő, de remélhetőleg az instinct és a Tesla vásárlók nem oda tartoznak.

@39008: nem tudták volna most igazán szeparálni az FE és az RX vonalakat, kisebb HBM nem volt, külön GPUt meg nem gyártottak, 64 bit egyikben sincs. Nem véletlen, hogy a CESen egyszerre említették a gamereket és a content creatorokat. Jó félprofi szeparációt a Mi60-nal tudnának csinálni, de arról szó sem volt.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39015) Yutani válasza Raggie (#39013) üzenetére


Yutani
nagyúr

A durva memória sávszélesség növekedés miatt én nem
30% hashrate emelkedésre számítok. Persze nem fogok ilyet venni magamnak, de izgalmas kérdés.

#tarcsad

(#39016) Raggie válasza Yutani (#39015) üzenetére


Raggie
őstag

Ebben mondjuk lehet valami...
Mindegy, azért reménykedjünk. :B

Clint Eastwood FTW

(#39017) golya87 válasza Yutani (#39015) üzenetére


golya87
őstag

CNHeavy szerintem nagyon fogja szeretni, az FE-t is szereti. ETH-re én Titan V szint feletti érték jóslást olvastam. (80Mh/s+).
Szerintem jó kis kártya lesz ez!

(#39018) juve600


juve600
nagyúr

üdv

ezeket a játékokat el tudom adni olyannak akinek nincs amd kártyája ?
:R

(#39019) #45185024 válasza Yutani (#39011) üzenetére


#45185024
törölt tag

csak hessinnenrét van :) bányászoknak a csodálatos gamerkártyákra már fáj a foguk nézd mááár

Petykemanó:
-amd.hu ügyfélszolgálat tessék
-Petykemanó vagyok 300m a fejlesztés és 20m a haszon akkor miért gyártank maguk VIIest?
-máris kapcsolom a manó osztályt tessék
-AMD manóosztály, kedves uram szerintem ön túl becsüli a fejlesztési költségeket ha ez így lenne Intel sosem tudna bekapcsolódni egy új GPU gyártásával, mert ők sem gondolják komolyan hogy startra többet szereznek meg mint a piac 30%a.
Másrészt mint tudja a referenciakártyákkal több marad a zsebünkben, meg ez csakvega kicsit kisebb szilícium (495mm2 -> 331mm2) ,kicsit 4 stockosabb de kérem ne kérdezze meg a fórumba hogy na és ezen már működik e a primitíííív shéder mert úgyse...
elég ha kitermeli a költségeit a kártya majd a nagy kártya szakítja a pénzt, ez olyan mintha ön csak a V56al akarná kitermeltetni a bekerülési árakat miközben a 64en szor tíz haszon lenne
mindazonáltal nem csak két ciklusra kell tervezni egy kártyával még ha kisebb haszonnal is de egy 2 Navi chipsetes példányig kint maradhat a termék a piacon és esetleg más piacok is becsatlakozhatnak.(MI)
Reklám: Az AMD termékei támogatják a Mutatnt Road to Eden játékot Ryzen processzorokkal is.
-Halló uram itt van mééég ?:D

[ Szerkesztve ]

(#39020) Yutani válasza #45185024 (#39019) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sok volt a szörpi, pihenj le kicsit! :DDD

#tarcsad

(#39021) Raymond válasza Yutani (#39020) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem sokszor olyan erzesem vagy hogy ez tenyleg szörpi lehet, tehat Purple Drank es tarsai :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39022) Z10N válasza #45185024 (#39009) üzenetére


Z10N
veterán

A 2nd batch intervalluma erdekes. Ezekszerint a Navi majd a kozepkategoriaval indit junius elejen (papiron), kicsit korabban a vartnal. Az arcsokkentes pedig adja a V56/64 arcsokkentes is, ami a kifutashoz kell. Mondjuk az $50-75-s arcsokkentest mar most el tudnanak viselni. 2020 elejen meg jon a csucs Navi. (Szerintem).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#39023) gejala válasza juve600 (#39018) üzenetére


gejala
őstag

Igen.
Beaktiválni nem tudná, de vannak, akik továbbadásra átveszik. $50 kb. a 3 együtt.

(#39024) imi123 válasza Yutani (#39020) üzenetére


imi123
őstag

Nem értem. Minek iszik aki nem bírja. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#39025) hokuszpk válasza #45185024 (#39019) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a beszelgetes valosaggal torteno mindennemu egyezese csak fikcio :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39026) #45185024


#45185024
törölt tag

Picit komolyabban.
"TheStreet" Interjú Mark Papermaster-rel
az AMD jövőjéről és a versenytársakról.

Kivágom ide a címeket hogy el tudd dönteni érdekel e:

Hogyan tervezi az AMD a 7 nanométeres PCs processzorai felépítését
AMD tervei a harmadik generációs notebook processzorok számára
Az AMD processzorainak játék teljesítmény javítása
Lesznek e Speciális feldolgozómagok hozzáadva az AMD GPU-jaihoz ?
Várakozás az 5 nanométeres chipekre
Az Intel legújabb csomagolási és CPU-architekturális közleményei
AMD nézetei az ARM szerver processzorairól.

[ Szerkesztve ]

(#39027) Petykemano válasza #45185024 (#39026) üzenetére


Petykemano
veterán

Elég semmitmondó sztem.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39028) Yutani válasza #45185024 (#39026) üzenetére


Yutani
nagyúr

És elhangzik konkrétum a különböző témákban, vagy csak mellébeszélés van?

#tarcsad

(#39029) D013


D013
aktív tag

Egyébként számomra nem teljes csalódás a Radeon VII, nem érdekel hogy nem fogja be a 2080Ti-t, és valószínűleg a 2080 is verni fogja a játékok javában ha csak 5 fps-el, akkor is. Nekem az a bajom hogy nem jött el a Polaris 2. eljövetele. Hogy miről beszélek? Hogy korábban mennyibe is került egy Geforce 970, mondjuk 2015 vége, 16 eleje? 80-85? (tényleg nem tudom pontosan) és mikor kijött a 470-480 akkor a 4Gb-os verziókat szuper árakért el lehetett hozni, és 62-ért vettem a 470 4Gb-omat, és a 970-el lazán párban van, sőt. Később, a bányászáz előtt nagyon jó áron voltak a Polaris 20-asok is. 2019 elején egy olyan családot szerettem volna, ami a 1070-1080 között dobál be a korábbiakhoz képest nevetséges áron kártyákat. Pl 1070 körüli kártya itthoni áron 80, 1080 - 90 körül, persze mindezt 7nm-en. Elég szkeptikus vagyok hogy idén bármi lesz a Naviból, attól félek, idénre az AMD kb ennyit tervezett kiadni (gamer) GPU frontom

[ Szerkesztve ]

(#39030) smc válasza D013 (#39029) üzenetére


smc
addikt

Szerintem, de ez csak egy tipp, azért sem erőltették a navi említését, mert az erősen visszavágná a polaris (és esetleg a vega, ha gyártják még) eladásokat így rajtuk maradna rengeteg, mert azok ennél olcsóbbak már nem nagyon lesznek. Szóval nincs veszve minden és még jöhetnek a nyáron.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39031) Jacek válasza D013 (#39029) üzenetére


Jacek
veterán

Szerintem meg a computexen bejelentik, q2 vége q3 elején megveheted. Inkább attól függ mit akarnak előbb kitolni Zen2 vagy Navi, szerintem Zen2 aztán Navi.

(#39032) FollowTheORI válasza smc (#39030) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vagy csak "szokásos" módon, baromi nagy csúszásban vannak... :)

Legalább azt nem akarták megismételni amit a Vegával játszottak el.
Novemberben már demózták, poor Volta... aztán kb következő év nyár végén/őszén lehetett is kapni limitáltan... :D

Akkor inkább tényleg be se jelentsék.

A Radeon VII egy kényszertermék semmi más.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39033) #45185024 válasza Yutani (#39028) üzenetére


#45185024
törölt tag

Attól függ mit nevezel konkrétumnak. Itt továbbra is narancssárga pöttyök lesznek a bejelentések meg a CESeken :)
De Mondok neked konkrétumokat.
Mostantól akkor nem vágok be cikkeket csak konkrétumokat jó? linkek nélkül.:D

Az amd dolgozik a saját ray tracing eljárásán, tehát lesz Gamer kártyákon. Ami nekem nagyon szimpi mert ők nem azt az elvet vallják hogy add ide a lelked meg a fél házad a RT-ért hanem ha felszabadul plusz teljesítmény azzal kezdjünk valamit.
Figyeld meg hogy mit beszél az Intel Lakefield CPUjáról Papermaster és mit zár ki.
Ebben rengeteg infó van Az ARMos rész meg abszolút izgi még a cégek részvényárfolyamai is ott vannak akikkel AMD üzletel. Én megértem hogy lehet azt mondani erre hogy uncsi és minket nem érrdekelnek a folyamatok amik belül zajlanak egyszerűsítsük le addig hogy mikor jön ki a ZEN és a NAVI és mennyiért és itt a sarki boltban mennyi lesz. Igen ezen a szinten valóban nincs benne konkrétum.
De konkrétumok érdekelnek csak OKÉ
AMD ma cáfolatot adott ki a kis kezdőkészletes leak-ekre, igen ezek is leakek mégis Amd válaszol rá.
Egy friss interjúban leírják a VII. támogatja a DirectML , a Microsoft gépi tanulási (ML) bővítményét, és megnyitja az utat az AMD által támogatott fejlesztésekhez az AMD legújabb grafikus kártyájával.
"amely lehetővé teszi a DirectX 12 számára, hogy támogassa a fejlett funkciókat és használja az AI-t a jövőbeli játékok javítása érdekében."

A Microsoft már bemutatta a gépi tanulás lehetőségeit kint a CES-en is voltak Linus full hüledezett rajta hogy nem érti és elképesztően mellélőtt a videójával.

[ Szerkesztve ]

(#39034) velizare válasza #45185024 (#39009) üzenetére


velizare
nagyúr

az amd cáfolta ezt a pletyit több helyen is. [link] [link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39035) #45185024 válasza velizare (#39034) üzenetére


#45185024
törölt tag

Cáfolta de mivel cáfolta?
-Én azt mondom 5, te mennyit mondasz ?
-Én azt mondom cáfolom !
:)))

(#39036) #45185024


#45185024
törölt tag

"Alright, I finally have the Radeon VII FP64 performance matter sorted out with AMD.
Contrary to earlier statements, it is being throttled. Radeon VII's rate will be 1:8, versus Vega 20's native 1:2 rate. Notably, this is still twice the native FP64 rate of all other Vegas."
mondta Ryan Smith.

(#39037) golya87 válasza #45185024 (#39036) üzenetére


golya87
őstag

Ez lehet, hogy csak SW limitáció, amit mondjuk egy MI50 BIOS felold?

(#39038) Petykemano


Petykemano
veterán

Subor Z+
~$720

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39039) lezso6 válasza #45185024 (#39033) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen az a saját ray-tracing eljárás? :D Úgy tudom nincs sok. Nagy esélyét látom annak, hogy az NV-féle utat választják, hacsak nem lesz valahonnan hirtelen elég sávszél illetve csodadriver.

DL az egy érdekes terület. Az Vega 20 viszont meglehetősen gyenge ebben. :D Amíg az NV pl 1 egységnyi FP32 mellé tud 8x annyi 16 bit mátrixszorzós elemi műveletet, a Vega 20 ennek csak negyedét (!) tudja. Mert utóbbi nem dedikált hardvert használ (mátrix FMA), hanem a CU-k képesek natívan dot product műveletet végezni. Ez jó is meg nem. De leginkább nem jó, ha DL-ről van szó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39040) Cathulhu válasza lezso6 (#39039) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem feltetlen baj az ha szigoruan DL-t nezunk. A GPUk nagy elonye leginkabb a tanitas es szvsz hulye az aki FP16-on tanit, dedukciora meg van a GPU-nal hatekonyabb hardver. Viszont ha DL es jatekot nezunk (mint pl a DLSS), akkor a geforceokon jatek alatt gyakorlatilag malmoznak a tensor core-ok, amiket igy legalabb munkara lehet fogni, anelkul, hogy ez befolyasolna az FPS-t. Mig egy Radeonon ugyanazoknak az egysegeknek kellene a dedukciot is vegezni, mint magat a renderelest, igy hacsak nem utemezik kurvajol a feladatokat, akkor bizony az FPS rovasara fog menni. Bar ha tenyleg ROP vagy egyeb bottleneck van a vegan, akkor marad boven folos kapacitas DLSS-re is.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39041) lezso6 válasza Cathulhu (#39040) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na igen, az NV GPU-i a célhardverek mellett elbújhatnak. Így hosszabb távon az AMD megoldása jobbnak tűnik, hisz ha nem használod a dot product utasításokat, attól még nem marad kihasználatlan a hardver. Az NV tensorjai viszont feleslegesen foglalják a helyet, hogy ha nem fut rajtuk DL. Ugyanez igaz az RT magokra is, bár utóbbiaknál azért elég nagy esély van, hogy előbb-utóbb minden játék kihasználja.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39042) FollowTheORI válasza Petykemano (#39038) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rossz nézni mit szenved azzal az egér+bill-el az ölében... ez gáz. :D

Konzolhoz kontroller való és azzal kényelmes... :U ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39043) #45185024 válasza lezso6 (#39039) üzenetére


#45185024
törölt tag

Amikor azt monda konkrétan ugye Lisa hogy az AMD a saját útját járja arra gondol hogy nem kell a Fix funkciós Tensor magos csoda ahhoz hogy Te RT-t használj.
Egy versenyképes termékhez egy 200 e körüli legalább 60 FPSsel járó termék kellene. Ami nincs.
Tegnap néztem ezt a Metro Exodust ahogy a gameplayba megy a pasi 5 percig a posztapokaliptikus porsivatagba és végig azon járt a fejem a refleksön itt ? Pocsolya szimulátor itt ?
Kávézgatnak ott egymással a Tensor magok majd, esetleg megbeszélik a tegnapi meccs állását. VII meg végig pörgi. Emiatt gondolom hogy az Intel is az AMD módszerét fogja használni sőt a végén maga az NV is.
A tegnapi cikkből idéznék:
"az AMD Radeon VII teljesítményét egy „DLSS-szerű” hatás elérésére lehet használni, de olyan megközelítést használva, amely a Radeon hardveren fog működni. "
Minden VS nélkül szerinem elbagatelizálják az emberek az 1 TB/s sávszélességet és a 16GB HBM-et.
Olyan terméket kell kihozni ami jó árérték arány mellett folyamatosan kihasznált.
A lehetőségekben kell körülnézni
Microsoft Azure AI ->> CES DEMO

[ Szerkesztve ]

(#39044) Envo_ válasza FollowTheORI (#39042) üzenetére


Envo_
aktív tag

Konzolt is lehet asztalra rakni, meg monitorra :U

Inkább mondjuk azt hogy "fotel -> kontroller"

(#39045) lezso6 válasza #45185024 (#39043) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, csak amíg a az NV csúcs ~130 TOPs sebességet tud FP16-ban, addig az Vega 20 csak ~30 TOPs-ot. Legalábbis ha mátrixszorzásról van szó. Ha már valami más, pl egymástól független dot product számítás esetén az NV teljesítménye rögtön negyedelődik. Csak az a kérdés, hogy hol van szükség ilyenre, mert erre nem tudok példát. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39046) HSM válasza #45185024 (#39043) üzenetére


HSM
félisten

Az RT nem csak reflection-re jó. A Metro-ban azt olvastam, a megvilágítás megvalósítás lesz RT alapú.
Ami szvsz sokkal nagyobb előrelépése a RT-nek, mint a demózott tükröződések.

(#39047) FollowTheORI válasza Envo_ (#39044) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor meg az már PC. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39048) X2N válasza #45185024 (#39043) üzenetére


X2N
senior tag

Jó lenne ha utána néznél mire való a tensor mag és miket lehet vele megfelelő szoftverrel megcsinálni. Nvidia elmondta augusztus 20-án amikor bejelentették az RTX kártyákat.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#39049) lezso6 válasza X2N (#39048) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már Volta óta tudni mire való. Egy tensor mag az 64 db speciálisan összedrótozott FMA ALU, ami egy órajel alatt képes egy D = A + B * C mátrixművelet elvégzésére, ahol A pedig egy-egy 4x4 FP32 (vagy FP16) mátrix és B és C pedig egy-egy 4x4 FP16 mátrix. Turing óta van INT8 és INT4 támogatás is, mely 2x illetve 4x sebességű mátrix FMAC-ra képes.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39050) Petykemano


Petykemano
veterán

#

AMD Gonzalo

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.