Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Atom_Anti válasza keIdor (#1432) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

384bitesek lesznek Caymanék? Hát nem hiszem :N.

(#1452) aram01 válasza Atom_Anti (#1451) üzenetére


aram01
nagyúr

pedig nem lenne rossz a 384 bit,az azért odaverne :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1453) gbors válasza Abu85 (#1448) üzenetére


gbors
nagyúr

ja. arra, hogy rugalmatlan. meg arra (ezen belül), hogy mesterségesen elvágja a CPU-t meg a GPU-t egymástól, holott a scene számításban is van egy csomó olyan elem, amihez a GPU jobb lenne. mindjárt nem lenne baj a tesszelációval sem. szóval, szét kellene robbantani a francba.

persze, azzal én pontosan tisztában vagyok, hogy mekkora érvágás egy tömegtermelésre beállt cégnek más technológiára átállni, de előbb-utóbb valaki meg fogja lépni, és akkor meg muszáj lesz szaladni utánuk.
a mostani GPU-k meg csak úgy égetik el a tranzisztorokat a felesleges alkatrészekre, szerintem ez sem jó hosszútávon senkinek...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1454) TomiLi válasza Atom_Anti (#1451) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is ez tűnt fel és volt szimpatikus a Cayman-ban, ben (mittomén....)
Jó lenne, ha nem csak egy felesleges felhasználó izgatása lenne ez az infó!

Abu: Te mondhatsz erről semmit? (cayman 384it) Meg kell várni a hivatalos bejelentést?

Az egész 6-os szériáról meg tudhatunk mindent október 14.-én?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1455) Abu85 válasza hugo chávez (#1450) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A visszaskálázás tiltása gyakorlatilag ezt jelenti, hogy nem megoldható. Elméletben persze lehet játszani a gondolattal, de a steam szerint a felhasználók 5,6%-a rendelkezik DX11-es kártyával. Esélytelen, hogy valaki bevállalja az only DX11-et.

(#1453) gbors: Jelenleg ez történik. Minden piaci szereplő rálép a rendszerszintű integráció útjára. Bár a piac pont ellentétesen gondolkodik, nem robbantják szét a GPU-t és a CPU-t, hanem pont, hogy összefűzik őket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1456) Crytek válasza Abu85 (#1455) üzenetére


Crytek
veterán

Ezt úgy írtad hogy minden embernek a világon akinek dx11-es vga-ja van fent van a STEAM-en is!
DX10 onlyt is bevállalták ezt is befogják!

Next PC Upgrade: 2022

(#1457) Abu85 válasza Crytek (#1456) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel nincs más statisztika erre, nem tudok közelebbit mondani. Mindenesetre a Steam egy nagyon fontos disztribúciós rendszer, és a statisztikát nagyon figyelik a fejlesztők, mert a potenciális vásárlók gépeit összegzi.

Egyszer a DX11 only-t is bevállalják, de borítékolható, hogy nem 5,6%-os elterjedtségnél. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1458) gbors válasza Abu85 (#1455) üzenetére


gbors
nagyúr

tehát akkor pont marha nagy szükség van egy olyan modellre, ami ezeket élesen külön kezeli, nem? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1459) Abu85 válasza gbors (#1458) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerencse, hogy az API-k is erre mennek. Gondoljunk csak az OpenCL-re. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1460) SzlobiG válasza keIdor (#1425) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor csak vissza adtad látom, lehet jobban is jársz így mivel hamarosan itt a 6-os széria.:)

(#1461) hugo chávez válasza Abu85 (#1455) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

De végül is, ha bevállalják az "only DX11"-et, akkor mehetne a tesszelláció orrba-szájba, kizárólag a tesszellálás miatt nem lenne muszáj újabb API?

(Valójában a Steam-es statisztika szerint a felhasználók 8.55%-ának van Ati 57xx, 58xx, NV GTX 460-470 kártyája, de nyilván vannak közöttük olyanok, akik nem Vista/Win7-tel használják, itt katt a "Video Card Description"-ra. :) )

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1462) keIdor válasza hugo chávez (#1461) üzenetére


keIdor
titán

Csak úgy érdekességképpen: érdemes rámenni az Intel CPU Speeds-re és látni, hogy tényleg milyen kevesen tuningolnak.
2.3 Ghz to 2.69 Ghz vezet 27.66%-al de az alatta lévő két "szakasz" is még gyári érték.
Tehát ki lehet jelenteni, hogy a Steam júzerek kb. 3%-a tuningol... érdekes. Én legalább 15%-ot gondoltam.

LOL és még mindig vezet az 1280x1024! Bár közel az 1680x1050, de még csak második. Mik ki nem derülnek... teljesen sötétben éltem eddig.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1463) smkb válasza keIdor (#1462) üzenetére


smkb
őstag

De ami a legdurvább az OS részen... XP 32 bit +2.2% PLUSZ, növekedett a Win 7 meg csökkent...ehh??? Vannak itt fura dolgok :)

Meg a video card description is... az első 10-ben nem épp a DX11 kártyáknak növekszik az aránya a legjobban... :)

[ Szerkesztve ]

(#1464) SzlobiG válasza keIdor (#1462) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nézd meg ezt.:D

(#1465) keIdor válasza SzlobiG (#1464) üzenetére


keIdor
titán

Az szép. :D Mi a Full HD-val elég kevesen vagyunk. :DDD

smkb: Sokáig várható még az XP uralom. :( Van aki azért nem használ Windows 7-et, mert nem akarja megtanulni, hogy mit hol talál benne. :F

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1466) ADAM1337 válasza keIdor (#1465) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Inkább azért is mert sok programhoz még nincs win7 support én cégeknél ilyenekkel és hasonlókkal találkoztam, meg persze a gyenge hw is közre játszik.

[ Szerkesztve ]

(#1467) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
van valami új fejlemény a 6xxx-nél?Már tiszta ideg vagyok :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1468) Crytek válasza aram01 (#1467) üzenetére


Crytek
veterán

19-én már tudni fogunk mindent!

Next PC Upgrade: 2022

(#1469) TomiLi válasza Crytek (#1468) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem 14.-én? :B (Részlet kérdés, csak a 14.-e korábban van... :DD )

Bogyóka

(#1470) jozsef11


jozsef11
tag

Hali!
Új infót találtam a HD 6000 sorozatról! Úgy néz ki csak Novemberben fognak megjelenni és először a 6850 és a 6870-es fog jönni!
[link]

(#1471) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ide is beírom, hátha valakit érdekel:

AMD Llano sample ... órajel ismeretlen
3D Mark Vantage default - 2826 pont

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1472) Med1on válasza Abu85 (#1471) üzenetére


Med1on
aktív tag

3DMark Vantage - 1280x1024
Nvidia GeForce GT 220 -2857 pont
ATi Radeon HD 5570 -4000 pont

Az értékelést már a népre bízom. :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1473) Atom_Anti válasza Abu85 (#1471) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Érdekel hogyne :R, nagyon gyengének tűnik :U. ha csak egy Ontarió eredmény lett volna, akkor azt mondom ok.

(#1474) Bluegene válasza Atom_Anti (#1473) üzenetére


Bluegene
addikt

szerintem igen jó az eredmény, ne feledjük ez csak egy CPU, vagy APU

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1475) Atom_Anti válasza Bluegene (#1474) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Liano egy 4magos CPU, Hd5670 grafika erejével megspékelve. Ehhez képest igen gyenge eredmény, de remélhetőleg egy nagyon korai példányról van szó. Különben esélye nem lesz az Intel Sandy Bridge ellen :(.

(#1476) Abu85 válasza Atom_Anti (#1475) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ontario/Zacate 600-900 pontra képes. Az Intel Sandy Bridge 2C 1000-1200 pontot ad.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1477) smkb válasza Atom_Anti (#1475) üzenetére


smkb
őstag

Nyilván nem nagyon fog többet tudni. Hiába van HD5670-es shader szám, ha a TDP miatt nyilván alacsonyabb órajel kell, plusz ott a lassú rendszer memória.

(#1478) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Akkor még is jó Intel Sandy Bridge-hez képest, de részére is jóval több pontot reméltem (Hd5470 erejű grafikát hangoztattak).
Igen a lassú rendszermemórián már én is gondolkoztam, az igaz hogy Ontarió és Zacate csak Single channelos DDR3 memóriát fog használni?

(#1479) Abu85 válasza Atom_Anti (#1478) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 5470 1000-1100 pont körül megy függően a CPU-tól.
Az Ontario/Zacate az single channel. Arról nem tudni, hogy a memóriavezérlő mekkora órajelet támogat hivatalosan, de a mobil szinten megszokott 1333 MHz a valószínű. A Llano 1866 MHz-es kétcsatornás módot támogat. A Sandy Bridge 1333 MHz-es kétcsatornás módra jó. Persze az utóbbi termékek esetében az alaplapgyártók túllépnek a hivatalos paramétereken. Ezt megszokhattuk már.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1480) Oliverda válasza Atom_Anti (#1473) üzenetére


Oliverda
félisten

Órajel ismeretlen, engedélyezett CPU magszám ismeretlen, engedélyezett shader szám ismeretlen... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1481) Atom_Anti válasza Abu85 (#1479) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

(#1472) Med1on adatai alapján gondoltam, hogy jóval több pontot kellene hozniuk -e termékeknek. Na meg persze az is zavaró hogy éppen mobil vagy desktop VGA teljesítményéről van szó.
Akkor ha a Zacate is csak 1 memória csatornás, nem is várható hogy valamelyik laptopgyártó ezt felülbírálja és megcsinálja dual channelre?

(#1482) Abu85 válasza Atom_Anti (#1481) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudnak a chipbe extra csatornát szerelni, ha erre gondolsz.
Miért kellene jóval több pont? Az előző generáció legerősebb integrált megoldásai 300-400 pontot kapnak. Ennél nagyobb fejlődés hova kell? :) És akkor még nem is az Onterio megcélzott piacairól beszéltünk, ahol a termékek örülnek, ha elérik a 100 pontot a Vantage-ben. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1483) Oliverda válasza Atom_Anti (#1481) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem zavaró, hogy jóformán a tesztrendszer semmilyen paraméterét nem lehet tudni? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1484) Atom_Anti válasza Oliverda (#1483) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

3Dmark eredménynél elég tudni a procit és vga-t. Kell más? körülleli értékeket kaptunk, ami még pár száz pontot fog mozdulni valamerre, de kétlem hogy ugrana ezernyi pontot a liano teljesítménye.

(#1485) toldy válasza Atom_Anti (#1484) üzenetére


toldy
őstag

Szerintem mozdulhat. ( ami most jön csak példának mondom).
Tegyük fel hogy a mostani teszt egy 2,4 ghz 2 cpu magos verzió 560mhz gpu frekin és 1600mhz cl9 rammal beta driverrel amíg ezzel szemben egy 3-4 cpu magos ( 2,8 ghz) jófajta 2133mhz cl7es rammal 850mhz gpu frekkivel végleges driverrel ssd-n kijön majd ~4000 pöty. ( nem tudni, elképzelhető) és akkor még az engedélyezet részegységekről ( pl shadarek) nem is beszélve.
Lényegébbe semmit nem tudunk a teszt rendszerről, csak hogy ennyi pontot kapot.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#1486) Oliverda válasza Atom_Anti (#1484) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen valóban elég, csak most éppen nem tudjuk ezeket. Annyit tudunk csak, hogy valamilyen Llano. Azt viszont hogy a négy, három vagy netán kétmagos verzió illetve, hogy ezek a magok milyen órajelen mennek már nem tudjuk. Sőt azt sem hogy ez egy olyan verzió volt-e amiben nincs-e letiltva a shader-ek fele. Ugyanis lesz belőle ilyen is. Ja, és még a GPU órajeléről nem is beszéltem...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1487) Med1on


Med1on
aktív tag

Újabb fud féle vicc?
Llano to come in Q3 2011

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1488) Abu85 válasza Med1on (#1487) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem inkább félreértés, mert az AMD azt mondta, hogy a megjelenés Q2-ben lesz, de a nyáron fogják a notebookok és az OEM gépek elárasztani a piacot a Llanora alapozva. Szerintem ebből következtetett Fuad a Q3-ra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1489) Med1on válasza Abu85 (#1488) üzenetére


Med1on
aktív tag

Igazad lehet, meg hát a fudzilla ha AMD-ről van szó szereti sötétebb szemüvegen keresztül nézni a dolgokat. :DDD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1490) TomiLi válasza Abu85 (#1488) üzenetére


TomiLi
addikt

Korábbi kérdésem szerintm kimaradhatott: Légy szíves azt mondd meg nekem, hogy pontosan mikor is hull le a lepel a 6xxx szériáról?

Október 14.-e, vagy 19.-e? A teljes szériáról kapunk információt, vagy csak a közép mezőnyről? (Barts)

Igazából engem a Cayman érdekelne....

Köszönöm!

Bogyóka

(#1491) Abu85 válasza TomiLi (#1490) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

14-én lesz az AMD bemutatója. Azt, hogy mikor lehet róla hírezni, nem tudom. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1492) rocket


rocket
nagyúr

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1493) adamssss


adamssss
veterán

A 68xx-as széria tényleg 384 bitet fog kapni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1494) Abu85 válasza adamssss (#1493) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

6+ GHz-es GDDR5 mellé minek 384 bit? Semmi nem indokolja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1495) TomiLi válasza Abu85 (#1491) üzenetére


TomiLi
addikt

Aham... értem, köszönöm. :R Ezek szerint az még titok, hogy miről is kapunk infót ezen a napon... na mindegy, mindjárt itt van....

Bogyóka

(#1496) oliba válasza TomiLi (#1495) üzenetére


oliba
őstag

Mi azon a napon lehet, hogy semmilyen infót sem kapunk

(#1497) gbors válasza Abu85 (#1494) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, én azért tudnék 16 plusz indokot hozzá - a HD5800-asoknak nem olyan sok az a 32 ROP...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1498) Abu85 válasza gbors (#1497) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elég egy ellenérvet felhozni, és mindegyik indok lényegtelenné válik: a profit. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1499) schwartz válasza Abu85 (#1494) üzenetére


schwartz
addikt

Semmi? Egy xar memoriakontroller es semmi nem lesz a 6+ Ghz-bol. :)
(ez a sok semmi nagyon vag az uj alairasoddal. :DDD )

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#1500) Abu85 válasza schwartz (#1499) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel a teszttermékek már működnek 6 GHz-en, így ez nem lehet gond. Azt a hibát, ami az NV-nek okozza az alacsony órajelet az AMD már a HD 5000-nél javította. Persze a HD 4000-nál ők is megszívták. :D
(Sejtettem, hogy tetszeni fog. :) )

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.