Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Skyhunter válasza smc (#53000) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Pont erre gondoltam én is, Lian Li OC-11D vagy NZXT 700-asokban meglepően jól mutatna.

(#53002) TESCO-Zsömle válasza smc (#53000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lila-Kék-re belőtt két tónusú RGB-vel, esetleg egy oldschool UV-csővel... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53003) b. válasza #09256960 (#52972) üzenetére


b.
félisten

wtf ez kell nekem :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53004) arn válasza Jack@l (#52993) üzenetére


arn
félisten

Akkor lesz az 1000, amikor a 6800xt 650. :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53005) #09256960


#09256960
törölt tag

Hi there

We shall be launching cards around 2pm to browse, but we won't be taking any orders online or via the phones sorry.
Reasoning is simply due to lack of stock and were unwilling to allow a crazy backorder situation to build up on a product that we see very little stock incoming on this year.
Any stock that does come in, we shall give a heads up on the forum before making available to order, but that is very unlikely to happen this week, more like next week.
So in short today all you can do is window shop.
Sorry guys but we get so much flak when you guys are waiting on your orders and when I have gone and ordered 50,000 units and might struggle to see a few hundred cards this side of Christmas, it is ourselves who get the blame and the negative reviews, but as we do not manufacturer the product it is out of our control and considering that we can literally take 1000+ orders per minute on these new GPU launches which then causes havoc we have to take measures to stop this happening.
As such the product won't be available to order from OcUK today, when we feel we have adequate stock to make product available to order we shall do so and announce that date/time only on our forum.
*P.S. THIS THREAD IS THE THREAD WHERE UPDATES & ANNOUNCEMENTS WILL APPEAR REGARDING 6800 SERIES AND HINTS AS TO WHEN YOU CAN ORDER!

GIBBO

[ Szerkesztve ]

(#53006) b. válasza #09256960 (#53005) üzenetére


b.
félisten

És erre nyilatkozta Nvidia hogy a botok és algoritmusok leszedálják a normális vásárlókat és nem tudnak ellene védekezni megfelelőlen. Ne hogy azt hidd hogy 700 dolláros kártyákra percenkét 1000 megrendelés esik be napokon át.
Pár sakál ezt megoldja így aztán dobja fel 50 % felárral.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53007) #09256960 válasza b. (#53006) üzenetére


#09256960
törölt tag

Napokon át nem de a megjelenés napján 3-kor simán.
Itt a fórumon a fiúk biztos nyomtak összesen egy 5000 F5-öt :)
Nem lesz kirakva nem lesz megrendelhető hanem majd a fórumba lekommunikálják.
Érted milyen érdekes a világ ?
Régen: Kint volt a kirakatban egy termék, még éjszaka is megnézhetted ha arrajársz álmaid tárgyát némi fetisizálás közepette. Még a börtönt is megkockáztathatta egy fikció genszterbé hogy megszerezze
Aztán eltűntek a kirakatokból. Megszűntek a vidéki IT boltok.
Megrendelést adhattál le egy weblapon.
És ma már azt se ! Ez aztán a progresszív fejlődés :))
Alza már úgy árulta a refet hogy random pillanatban megjelent és így is 5 perc alatt elfogyott nem 3 kor!!!

[ Szerkesztve ]

(#53008) EXA válasza #09256960 (#53007) üzenetére


EXA
aktív tag

Én szerintem levertem 10000-et is. :DDD

(#53009) b. válasza #09256960 (#53007) üzenetére


b.
félisten

ja az Nvidia 3080 ra( is) értettem ezt. Redditen nyilatkozták ezt OC-s fiúk hogy éjjel nappal ment a megrendelés vagy emlékezz vissza valamelyik webshopra ( talán EVGA? ) hogy 20000 megrendelés első nap. Mint kiderült algoritmusok tolják rá ezt. Gondolj bele ha csak elmar 500 kártyát a hackerje és eladja 200-300 $ felárral.Jó kis havi kereset.
Amúgy persze biztos nagy rá a kereslet ezt nem vonom kétségbe, de sajnos beteg lett ez is ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53010) arn válasza b. (#53009) üzenetére


arn
félisten

ez ellen csak ugy lehet vedekezni, ha eleg kerul a piacra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53011) awexco válasza b. (#53006) üzenetére


awexco
őstag

Válogatott mecsre 10:00 kor kezdték értékesíteni a jegyeket .
10 óra 0 perc 10 másodperckor frissítettem rá mert bealudtam ...
ilyen 5000. voltam a sorban :DDDDDD

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53012) b. válasza awexco (#53011) üzenetére


b.
félisten

jah hát én így voltam a Metallica koncerttel. 12 percig volt jegy. 30-70 ezer lett volna olcsóbb jegy még itt a HA-n is volt a koncert elötti nap 250 ezerért alap kategóriás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53013) awexco válasza b. (#53012) üzenetére


awexco
őstag

Ez a sorbanálós dolog nagy okosság ...
Nem terheli túl az oldalt . Bár igazándiból a szervert terhelik túl nem az oldalt de ez már részletkérdés :D A korona is lényegében egy DDOS de itt az egészségügynek :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53014) beef válasza arn (#53010) üzenetére


beef
őstag

Feltalálták már rég a robotok/scriptek ellen a védekezést, csak használni kellene, de úgy látszik jobb ha az egész webáruháza lerohad az F5-öktől, mint egyszer megfizetni a programozót :)

(#53015) Pipó válasza #09256960 (#53007) üzenetére


Pipó
őstag

A Karinthyn volt egy üzlet, naponta megálltam előtte megcsodálni az asus P2B alaplapot, pedig nem is esett útba.
53012 b: valamikor az MTK pályán párszáz forintért láttam őket (nem emlékszem pontosan), de időben közel volt hozzá pl. a Scorpions ugyanott és arra emlékszem, hogy 210 -ért vettem a jegyet, az ülő talán 230 volt.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#53016) #09256960


#09256960
törölt tag

A Devilben vannak nagyon szép eredmények 2700MHzen de én most nem erről szeretnék beszélni.

Egyrészt Alza felhekkelése nagyon érdekes amikor az árgörgetővel tudják kinyomozni a nem kiírt árakat, ez nagyon hasonlít a hekkelés menetéhez igaz hogy a f5 nyomkodás meg egy DDOS támadáshoz.

Tegnap olvastam Gibbonak a kommentjeit Ugye OCUK eleve csak Anglia és Íreket hajlandó kiszolgálni. Egy EU kereskedelmi rendszerben ez is egy erős téma volna hogy jogilag lehet e ilyet.
Pl árulok Kovid gyógyszert megmondhatom e hogy csak Magyaroknak meg Lengyeleknek ?
Két időzet:
-Bored of all this 6800 rubbish, put Sapphire Nitro+ 5700XT up for £400 and I'll order one today :)
Gibbo: We would if we could but they now cost us more than £400 to buy and Sapphire just informed me there is no more. At this rate there won't be any GPU's to sell come Christmas........

▓ Tehát nemcsak az új árak emelkednek ,ilyenkor ki emel ha nem az AMD ? De mekkora ez az emelkedés nézzük meg !

The prices of all GPU's have risen, the 5700 XT cost a good $50 or more plus to buy at present and our sales are strong on them, there is zero point trying to do deals on cards that we were selling cheaper a few months ago as everyone simply points it out so we will just leave them at the prices they are and maybe do the odd daily deal or weekly deal from time to time. link

▓ Tehát több mint 50 dollár.És végezetül egy gondolat az MSRP árról !
The MSRP's from manufacturers are near impossible to hit, miss leading, there is a reason there are no NVIDIA cards at MSRP from any reseller selling none FE cards, board partners cannot hit it especially when air freighting stock, meaning the resellers most definitely cannot hit it unless they decide to sell at cost pretty much.
MSRP's should be more realistic then people would not be so disappointed. link

▓ Magyarul Az MSRP árakat reálisabban kellene megadni (amennyiért a boltokban valósan fogják árulni), akkor az emberek nem lennének annyira csalódottak. És mennyire mennyire igaza van !

[ Szerkesztve ]

(#53017) Raymond válasza #09256960 (#53016) üzenetére


Raymond
félisten

"Tegnap olvastam Gibbonak a kommentjeit Ugye OCUK eleve csak Anglia és Íreket hajlandó kiszolgálni. Egy EU kereskedelmi rendszerben ez is egy erős téma volna hogy jogilag lehet e ilyet.
Pl árulok Kovid gyógyszert megmondhatom e hogy csak Magyaroknak meg Lengyeleknek ?"


1) WTF, dude? :W
2) Termeszetesen mindenki csak olyan piacon van jelen amilyenen akar, ha valamilyen orszagokba nem akar szallitani akkor nem szallit, EU ide vagy oda.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53018) arn válasza beef (#53014) üzenetére


arn
félisten

Korlatozni kell az eladhatosagot egy kartyara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53019) Yutani válasza #09256960 (#53016) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most akkor a régi kártyáknak is megy fel az ára? De jó, hogy tavaly okosan megvettem az 5700-et és nem is szándékozom cserélni. :N

#tarcsad

(#53020) b. válasza Pipó (#53015) üzenetére


b.
félisten

Én is ott voltam azon 1991😊
Monsters of Rock. Metallica, AC/DC, Motley Crue.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53021) Jacek válasza b. (#53020) üzenetére


Jacek
veterán

Yess Monster ! én plusz 86 Metallica MTK pálya :D

(#53022) D013 válasza Yutani (#53019) üzenetére


D013
aktív tag

Én is áldom az eszem a tavalyi októberi 114 ezer forintos Powercolor ref 5700-ért. FullHD-ra használva tökéletes, még nagyon sok ideig. Vajon ha tönkremenne mit adnának gariban helyette? Csak mert még az RX5600XT is drágább manapság.

(#53023) Cifu válasza Yutani (#53019) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mivel mind az Ampere, mint az RDNA2 hiánycikk, felértékelődtek a meglévő készletek. Amiből a Turing gyártását tudomásom szerint még nyáron lelőtte az nVidia, tehát az is kiesik a készletből. Kérdés, hogy az AMD az RDNA1 gyártást meddig csinálta és meddig elegendőek a készletek, minden esetre a helyzet úgy néz ki, hogy irgalmatlanul megszívta, aki most szeretne dVGA-t vásárolni... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#53024) EXA válasza Cifu (#53023) üzenetére


EXA
aktív tag

Ez sajnos így van, mesterien időzítettem. És mindjárt CP2077 :U

(#53025) Abu85 válasza Cifu (#53023) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még mindig gyártják a Navi 10-et. Bányászterméket csinálnak belőle januártól, mivel a Navi 2x nem lett csákánykirály.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#53026) Tyrel válasza EXA (#53024) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem a te időzítésed rossz hanem a gyártóké, ők kényszerítettek bele mindenkit egy szar helyzetbe... aztán meg nem szolgálják ki a népet. :W

A Turing nem jó, soha nem is volt jó, tök érthető hogy sokan elkerülték... Bullshit marketing, túl kötött hardver, sok szemét van benne, gyakorlatilag egy fizetős bétateszt az egész, de legalább sebességre sem hozza az elvárt szintet... nem jó, ugyanakkor legalább drága is.

Az RDNA1 szintén nem jó, egyrészt soha nem is volt felsőkategóriás változata, szóval aki 3440x1440 vagy 3840x2160 monitorral tolja (és egyre több ilyen van) az a kezdetektől fogva kompromisszumokra kényszerült a legerősebb variánsával is + már amikor kipottyant a gyár ajtón akkor is elavult volt. A Turing egy /rossz/ RT implementációt tartalmaz, az RDNA1 meg semmilyet se.

Szar mind a kettő, legalább is az árához képest. Ennyi pénzért az emberek olyan kártyára vágynak már ami "jövőbiztos", bírni fogja a magas felbontást, bekapcsolható rajta a legújabb effekt is, stb. Ennek maradéktalanul egyik sem felelt meg...

Az Ampere és az RDNA2 az amik valóban jók, ezek azok a kártyák amikre ténylegesen vártak az emberek, és ezért akar mindenki MOST venni videokártyát... Erre az arcunkba sz*rnak ezzel, hogy kb. csak a reviewereknek jut... legyártottak 50 darabot, körbe küldték hogy meg lehessen mutatni hogy ilyen is van, és kész, így jártál paraszt, megvenni nem lehet... vagy ha néha mégis akkor egy autó áráért... :W

Turenkarn

(#53027) Pipó válasza Jacek (#53021) üzenetére


Pipó
őstag

Igen, erre gondoltam! A MoR már ki is ment a fejemből. b. nicsak mim van:

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#53028) Jacek válasza Pipó (#53027) üzenetére


Jacek
veterán

:R :Y

(#53029) kisfurko válasza Pipó (#53027) üzenetére


kisfurko
senior tag

Ó, de irigyellek benneteket. Engem nem engedtek el (AC/DC-ért nem kár :D ).

(#53030) gejala válasza Tyrel (#53026) üzenetére


gejala
őstag

"A Turing nem jó, soha nem is volt jó, tök érthető hogy sokan elkerülték... Bullshit marketing, túl kötött hardver, sok szemét van benne"

Az egyetlen hardver volt az RDNA2 megjelenéséig, ami támogatta az összes DX12U feature-t. Ez miért is olyan rossz? :U
Ráadásul Ampere semmivel se tud többet, csak több feldolgozót kapott és annyi. Ha 3080 alatt veszel kártyát, semmivel se kapsz többet, mint amit a Turing már 2 éve nyújt. 3070 RT-ben is tök ugyanannyi fpst hoz, mint a 2080Ti. Ja, és Turing ugyanúgy támogatja a DXR 1.1-t, mint Ampere/RDNA2 (DX12U miatt muszáj).

Ha meg jövőbiztos kártyát akarsz, akkor várd meg a köv szériát, mert a mostani tuti nem (sem) az. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53031) Yutani válasza Tyrel (#53026) üzenetére


Yutani
nagyúr

De könnyen rámondod bármire, hogy szar. :U

#tarcsad

(#53032) Tyrel válasza Yutani (#53031) üzenetére


Tyrel
őstag

Annyi pénzért amennyit elkérnek értük, szemrebbenés nélkül... ;) Az 5600-5700 széria pl. egy 2020-as szintre húzott Polaris (ill. kb. azt a kategóriát tölti be és célozza, amit a Polaris megjelenésekor), kész, ennyi, csak épp 2x annyiba kerül. Mi is indokolja ezt?... :U

Nekem is 5700 van amúgy, minden rendben vele, jó kártya, de az árához képest azért bőven hagy kívánni valót maga után, ahogy a Turing is. Ez az (előző) generáció nem volt kifejezetten jó egyik oldalon sem.

Az aktuális generáció az, ami tényleg jó... azt meg nem lehet kapni... :(
Meg persze itt is hozzátartozik hogy csak akkor igazán jók ha tényleg az MSRP-n lehet hozzájuk jutni, ami ugye nem teljesül...

Minden értéke/jósága az árához viszonyítódik, legalább is nálam. Amennyi pénzt elkérnek a jelenleg piacon lévő kártyákért - legyen szó akár jelenlegi akár előző gen.-ről - annyi pénzért ezek nem jók. Az hogy egyesek felülnek a bullshit és/vagy hype vonatra és elhiszik hogy ezek tényleg ennyit érnek, az az ő egyéni problémájuk, de ettől a termék még nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#53033) mater799 válasza gejala (#53030) üzenetére


mater799
csendes tag

Jovobiztos kartya? Arra aztan lehet varni mert soha nem is lesz. :D
Lassan az elkepzeles is kihal mint a regi meg bovitheto memoriaval felszerelet vodoo kartyak.
Pusztan SZERINTEM nincs semmi ertelme annak hogy tudja e az a dott kartya az " rtx + et vagy sem ameddig nem jtunk el arra a pontra hogy max 10% fps veszteségem legyen miatta.
Ezen az alapon elindulva talan 3-4 generacio mulva lesznek elerhetoek olyna teljesitmenyu kartyak amik mondjuk tudjak azt hogy 2k 144hz + rtx es nem kell neki majd se dlss se semmi okossag.

MSRP / keszletek: MSRP igen egyszeru -> a vasarlo pofajaba kell hazudni hogy csak ennyi es pont. Ez kivalo alkalom volt hogy maximalizalja a naviknak az arrat ugye.
A keszletek szerintem pedig vastagon mestersegesen vannak visszafogva a meg magasabb ar erdekeben. Eleg visszagondolni arra amikor az MSI megbukott vele hogy egy leanyvallalata tobbszoros aron arulja az uj kartyakat az e-bay en ugye... a magyarazat meg annyi volt hogy veletlenul olyan keszletekhez fertek hozza amihez nem lett volna szabad. :W :W :W
Meg a " valasz " kiadasanal is hulyenek nezik az embereket konkretan.

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#53034) paprobert válasza Tyrel (#53026) üzenetére


paprobert
senior tag

A Turing minden szempontból rendben volt, kivéve az árazást és az teljesítmény/$ mutatót. Ha az utóbbi nem fejlődik, vásárlóként alig van indokod váltani.

Az Ampere műszaki szempontból alig hoz újat, de az árazást többé-kevésbé a helyére rakták. Viszont csak papíron, azaz vásárlóként megint besz*ptad, és eltelt egy fél évtized közben...

Feature set-ben ma már van jövőbiztos GPU, de a VRAM kiosztásokat és a nyers erőt látva szerintem ma nem tudsz olyan VGA-t vásárolni, amire hosszú távon lehet alapozni. Úgyhogy ha jövőbiztosítás a cél, akár el is engedheted.

Szerk.: a #53032-ban általad leírtakkal maximálisan egyetértek.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#53035) gejala válasza mater799 (#53033) üzenetére


gejala
őstag

"Ezen az alapon elindulva talan 3-4 generacio mulva lesznek elerhetoek olyna teljesitmenyu kartyak amik mondjuk tudjak azt hogy 2k 144hz + rtx es nem kell neki majd se dlss se semmi okossag."

Addigra annyit fog fejlődni a grafika, hogy egy Control is retro pixelhalom kategória lesz. Az 1440p@144 legfeljebb azért lesz reális, mert addigra már 4K lesz az alap. :D

(#53036) gejala válasza paprobert (#53034) üzenetére


gejala
őstag

"Az Ampere műszaki szempontból alig hoz újat"

Így van. Nem tudom, miért hiszi mindenki azt, hogy az Ampere többet tud. Semmi olyan feature nincs benne, amit Turing ne tudna. Legfeljebb a SAM támogatás lesz Ampere exkluzív, de nem kizárt, hogy Turing is megkapja.
A Turing volt nagy váltás Pascal után. Csak megjelenéskor még nem jött ki az új arch előnye és sokan még mindig azoknál a számoknál vannak leragadva. De modern motort használó játékban egy 2080S szépen elhúz már a 1080Ti-től (~30%) és a 2060S is majdnem befogja. Lásd RDR 2 vagy HZD.

[ Szerkesztve ]

(#53037) Pkc83 válasza gejala (#53035) üzenetére


Pkc83
őstag

"Addigra annyit fog fejlődni a grafika, hogy egy Control is retro pixelhalom kategória lesz."

Nem értem mire gondolsz. :N
Az elmúlt években a grafika szinte semmit sem fejlődött csak a gépigény
emelkedett sokat ,gyakorlatilag indokolatlanul. Egy két kiadót leszámítva
semmi energiát nem fektetnek az optimalizációba inkább vegyél kétszer
olyan gyors vga-t holott nem is lenne rá szükséged.
Egyébként van jövőbiztos kártya , mindíg is volt csak lejjebb kell adni
az igényekből. :K
Például: Fhd 60Hz: Gtx 1660 super/Ti , Rx 5500xt
Fhd 144Hz : Rtx 2060 super , Rx 5600xt
Qhd: 60Hz: Rtx 2070 super , Rx 5700xt
Qhd 144Hz: Rtx 2080 super/Ti

A 4k-t meg az új kártyák hiánya miatt el kell felejteni. :K

[ Szerkesztve ]

(#53038) Alogonomus válasza gejala (#53036) üzenetére


Alogonomus
őstag

Plusz feature nincs benne, de elméletileg az Ampere belső adatmenedzselése már a jövőt jelentő DXR 1.1 igényeit figyelembe véve lett kialakítva. Szóval míg a Turing a DXR 1.0-s kódot tudja hatékonyabban futtatni, addig az Ampere a DXR 1.1-est. Aztán hogy mennyi igazság van a marketing mögött...

(#53039) gejala válasza Pkc83 (#53037) üzenetére


gejala
őstag

"Az elmúlt években a grafika szinte semmit sem fejlődött"

Mert nem jött új konzol gen. Most viszont beindul a fejlődés. És 3-4 gen múlva már PS6-nál fogunk járni.
Ráadásul ha összehasonlítod a Controlt egy pár éves játékkal, óriási a különbség. RT nélkül is, de RT-vel már abszolút.

(#53040) Cifu válasza Pkc83 (#53037) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az elmúlt években a grafika szinte semmit sem fejlődött...

Őőőő... Dehogynem. Nézz meg egy Flight Simulator 2020-at például.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#53041) Petykemano válasza Abu85 (#53025) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez miért történik így?
...Így amikor ennyire hiány van az új termékekből...?

A navi10 250mm2 7nm szilíciumot jelent. Nem tudnak 250mm2-nyi lapkaterületet hasznosabban felhasználni? Ebből talán kijön egy PS5, vagy feltehetőleg kb egy Navi22 is. Az nem jelentene nagyobb bevételt? Nem tudom, mennyiért lehet eladni jövőre egy bányászatra szánt navi10-et?

Vagy valami logisztikai kérdés ez? A vevő egyben rendel, egyben fizet, egyben szállít? Nem kell hozzá a disztribúciós lánc, minden zseton az AMD-hez megy?

Vagy ennyire sok a szabad wafer, hogy a többi termékkel megcélzott marzs mellett több nem adható el (árat kéne csökkenteni, az viszont rontaná a marzsot, vagy bizonyos piacokon már nem nagyon lehet hová csökkenteni, mert a kereslet nem reagálna rá rugalmasan), helyette viszont itt van egy teljesen másik piac, amit a fölös waferből le lehet fedni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53042) Pkc83 válasza gejala (#53039) üzenetére


Pkc83
őstag

Nézhetjük a Controlt csakhogy ahhoz meg nincs vga amivel
normálisan futna max grafikán. Na erre mondom , hogy optimalizálatlan.
Pedig ha legalább annyi melót raktak volna bele mint pl a Resi 2 remake-be
akkor egy 2080 erősségü vga-val simán kellene futnia. Csak sza.tak rá.

Az új konzol... Oké.. Tényleg szép a grafika de nem is 4k 120Fps. :(

(#53043) Pkc83 válasza Cifu (#53040) üzenetére


Pkc83
őstag

Az is szép. 2080 Ti-vel 4k Ultra 35-40fps. :Y
Erre mondom , hogy mivel sza.nak az optimalizációra sajnos
vissza kell venni az igényekből.

(#53044) Cifu válasza Pkc83 (#53043) üzenetére


Cifu
nagyúr

Arról volt szó, hogy nem fejlődött a grafika. Jön a példa.
A válasz: de az meg nem fut csúcskártyán 4K-ban 120 FPS-el!4!!!4!!! (Tehát nem számít, van más, ami miatt lehet sírni...)

Továbbra sem értem azokat, akik azt hiszik, hogy a csúcs kártyák egyből garanciát jelentenek arra, hogy akkor most neked 120 FPS-el fog minden futni UltraFullBrutál beállításokkal 4K-ban, sőt 8K-ban is... :U

Szerk.: Ja, már látom. Te is azok közé tartozol a jelek szerint, akik azt hiszik, hogy az optimalizáció úgy működik, hogy ha a programozó még rászánt volna két percet a kávészünetéből, akkor utána a hűtőgépen is elfutna a Crysis 4K-ban, 240 FPS-el...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#53045) Pkc83 válasza Cifu (#53044) üzenetére


Pkc83
őstag

Azokat én sem. Hidd el nem tartozom közéjük. :N
De hiába szép egy játék ha nincs min elfusson. Ha meg
visszaveszed a grafikát máris nem olyan szép. Ezért nem értem
a programozókat/kiadókat. Miért nem raknak bele legalább annyi
melót , hogy ha máson nem legalább az épp aktuálisan elérhető
csúcs vga-val teljes pompájába élvezhető(60) sebességgel elfusson? :F

8k... Hagyjuk már. A 4k se megy , max olyan vga-val amit nem tudsz
megvenni. :DDD

Szerk: Szerintem pont én írtam azt , hogy lejjebb kell venni az
igényekből. Én sem 4k-ban játszom és nem halok bele.
Ha kötekedni akarsz akkor keress másik verebet mert én nem vagyok az.
Ja meg fps huszár sem aki csak azért veszi az új hardvert , hogy utána
a benchmarkokkal játsszon. :U

[ Szerkesztve ]

(#53046) gejala válasza Pkc83 (#53045) üzenetére


gejala
őstag

Controlban ha eggyel visszaveszed SSR-t meg volumetric fogot, alig lesz látványbeli különbség, viszont nyersz 20 fpst a húzós helyeken. Úgy már sima ügy 60 fps körül tartani.
RT meg annyival megdobja a látványt, hogy nem gond, ha DLSS kell hozzá.
Ráadásul RT On mellett elég SSR medium is és AO sem kell. Control csak akkor fut rosszul, ha mindent reflexből kimaxolsz. Sőt, ha elviseled, hogy pár helyen nem lesz tükröződés (amit az RT nem fed le), SSR-t is kikapcsolhatod még több fpsért.

[ Szerkesztve ]

(#53047) Pkc83 válasza gejala (#53046) üzenetére


Pkc83
őstag

Még nem játszottam a Controllal csak gameplayt néztem róla,
engem nem fogott meg. De kipróbálom most már kíváncsiságból. :K

Én minden játékot azzal kezdek , hogy beállítom hol fut a legjobban
ami még elviselhető. 60 fps megvan akkor már jó.Több nem szükséges.

(#53048) FollowTheORI válasza #09256960 (#53016) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Most néztem a hw Steve videóját... nagyon jó kártya a Red Devil... de mostmár tudjuk az árakat is. Sehol nincs az AMD által közölt közelében.

6800XT Nitro+ 770 dollár nettó MSRP
Red Devil limited 800 dollár nettó MSRP

És erre jönnek még rá a scalperek.

Ennyit az "olcsóbb" AMD alternatívákról... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53049) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.guru3d.com/news-story/dutch-e-tailer-expects-radeon-6800-delivery-issues-far-into-2021.html

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#53050) Malibutomi válasza gejala (#53046) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az a baj RT-vel hogy ja dob a latvanyon...az elso 20 percben amig nezed hogy hu meg haa tukrozodik.

Aztan elkezdesz jatszani, futsz, losz, stb es pont letojod, ha nem lenne akkor sem veszitenel semmi elmenyt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.