Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) gbors válasza Abu85 (#1100) üzenetére


gbors
nagyúr

szuper. akkor végül is mit hozott az a játék DX11-ben, a mínusz sok fpst leszámítva? :F

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1102) Bici válasza Abu85 (#1100) üzenetére


Bici
félisten

Ez azt jelenti, hogy a texturázást a tesszeláció után kell elvégezni?
Mert ha elötte, akkor az uvw map-et kell ennek megfelelően torzítani, ami szerintem nagyon macerás, vagy ha ezt nem tesszük meg, akkor az egész texturának aránytalanul magas felbontásúnak kell lennie.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1103) Abu85 válasza gbors (#1101) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát az effektek minősége sosem az API-n múlt. A DOF egyébként nekem bejön, bár annyira tényleg nem észrevehető. A Metro 2033 igazából csak arra kellet, hogy legyen valami indok az SLI-s Femi rendszerekhez. Be is pakoltak két DX11-es erőforrászabáló effektet. Ha ezt tényleg komolyan gondolják, akkor jobban is meg lehetett volna oldani.

Bici: Tesszellálás után kell textúrázni. Ez is viszi a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1104) Bici válasza Abu85 (#1103) üzenetére


Bici
félisten

Végiggondoltam.
Ha a dx11-féle tesszelálás nem szedi szét az UVW koordinátákat, akkor a tesszelálás utáni texturázás egyenértékű azzal, hogy először texturázás, aztán tesszelálás, mert a későbbi texturázásnál is ugyanúgy kell UV-zni. Nem tudom, hogy ez mennyire érthető, és hogy a játékmotorok hogy reagálnak a teszelálásra, de pl. 3dsMAX-ban megoldható, hogy tesszelálok (meshsmooth + displacement map), utána UV-zok, ezután kiveszem a tesszelálást "alóla", és ha később visszateszem a textura fölé, akkor ugyanaz lesz az eredmény. Persze, ügyesen kell szétdarabolni a modellt, hogy ez igaz legyen, mert apró csúszások előfordulhatnak, de azért megoldható. Legalábbis, hirtelen nem jut eszembe olyan eset, amikor így ne működne, de otthon még kipróbálom egy bonyolultabb modellen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1105) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Júniusban tervezek vásárolni egy HD5970-est,szerintetek megéri vagy olyan hamar jönnek rá a HD 6000-esek hogy inkább ki kellene várni?Az az igazság hogy kb fél évet vártam a fermire és most tudtam meg hogy az alaplapom meg nem elég jó egy új vga-hoz(Pci 1.0 és nem 2.0) ezért teljes konfigot vennék nyáron de akkor már olyat ami egy jó darabig abszolút felsőkategóriát képviselne és nem kellene túl hamar cserélni benne bármit is.

(#1106) Angel1981 válasza KillerKollar (#1105) üzenetére


Angel1981
veterán

Szia!
A nagy nagy valószínűséggel 28 nm-en készülő HD6000 széria nem várható év vége előtt, de inkább jövő év eleje a valószínű.
A másik problémával kapcsolatban pedig, nézd meg ezt a tesztet:

[link]

Engem is meglepett, hogy milyen keveset számít a sávszél - mondjuk a 2 chipes 5970 kicsit megkavarhatja a dolgokat. (A PCI 1.0 a PCI 2.0 8x-nak felel meg.)

(#1107) KillerKollar válasza Angel1981 (#1106) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Köszi a választ,úgy hallottam hogy az 5970-et kifejezetten rosszul érinti a PCI 1.0,30%-al visszafogja(ezt egy itteni user írta és mutattak nekem egy tesztet is valahol azt hiszem 5970-ről és tényleg sokkal lassabb volt,lehet hogy a 2 mag miatt nemtudom).

(#1108) Angel1981 válasza KillerKollar (#1107) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, dupla chip, dupla memória, kétszer kell betölteni mindent.
Tudom, hogy nehéz megállni, de sztem várj jövő tavaszig ---> Sandy Bridge, HD6000, PCE 3.0, USB 3.0, SATA 6 Gb (tudom, tudom, ez utóbbi 2 már most van, de talán addigra már chipsetbe lesz integrálva). :)

(#1109) KillerKollar válasza Angel1981 (#1108) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Egyrészről én ennyit biztos nem tudnék várni másrészről rájöttem valamire:Az informatika világában baromság bármire is várni.Olyan gyorsan fejlődik hogy egyszerűen mire kijön az amire vártál már bejelentik hogy 2 hónap múlva lesz egy sokkal jobb úgy hogy ne vedd meg mert inkább várd ki aztán mire az kijön megint bejelentenek valamit és ez így megy a végsőkig...Sajnos túl hosszútávra lehetetlen tervezni,de hát ez van :'(

(#1110) Angel1981 válasza KillerKollar (#1109) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyfelől igaz, másfelől, azért kicsit "hullámzó" a fejlődés intenzitása.
Pl. a Core 2, illetve a 8800GTX forradalmi volt anno. PCIE, USB, SATA generációváltás sincs minden évben.
A másik pedig; lehet, én vagyok naiv, de könnyen lehet, hogy pár éven belül lassulni fog a fejlődés üteme, a csíkszélesség problémák miatt.
2006-ban prezentálta az Intel a tick-tock ütemtervét, ami 2011-ig szól, vagyis akkor 5 évvel előre meg tudták mondani, mi lesz.
Most 2010-et írunk, és csend van a folytatásról; bemutatták a 22nm-t ez igaz, de ha tervszerűen akarnak haladni, azzal csak 2013-ig húzzák ki...
Még most sem tudják biztosan, hogy 16nm-en lehet-e gazdaságosan gyártani tranyókat.
De mint említettem, lehet én vagyok naiv és pesszimista... :)

(#1111) csatahajós válasza KillerKollar (#1109) üzenetére


csatahajós
senior tag

Én azt mondanám, ha megengedheted magadnak akkor ne várj a HD6000-ra. Az 5970 még jó darabig elég lesz és ahogy angel is írta a HD6000 jövő tavasznál előbb nem lesz kapható érdemben, plusz annak is kell 1-2-3 hónap hogy a driverek konszolidálódjanak, tehát minimum 1 év mostantól számítva.
PCI 2.0 viszont tényleg elkellene az 5970nek, bár a 30% az szerintem extrém eset, de biztos, hogy valamennyit visszafog a teljesítményen.

Ami meg az új CPU architektúrákat illeti, vegyél olyan lapot amibe akkor is tudsz bővíteni (AM3 vagy LGA1366), az AMD-nél ráadásul már most a chipsetben van a SATA 3.

Még azt hozzátenném, hogy bár nagyon korai jósolni, de lévén a HD6000 is új architektúrának ígérkezik, valószínűleg valamennyire érvényesülni fog az R600/ Fermi jelenség, azaz nagy lesz, forró lesz és nem fog eleinte überszuperul teljesíteni az ellenfél második lépcsős-next-gen termékeihez képest. Persze az Ati most lépéselőőnyben van, de ki gondolta volna anno, hogy ma , 2010ben ez lesz a szitu amikor az R600-zal bénáztak Kanadában (jó igaz, abba belejátszott az AMD felvásárlás is...)

[ Szerkesztve ]

(#1112) Angel1981 válasza csatahajós (#1111) üzenetére


Angel1981
veterán

Ebben is nagyon sok igazság van - lehet te adtad a megoldást a kolléga kezébe! :)

(#1113) KillerKollar válasza csatahajós (#1111) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hát ha a PCI 1.0 nem fogja vissza annyira a 2.0-ás kártyákat akkor szerintem egyrészről a 2.0 sem fogja visszafogni majd annyira a 3.0-ás kártyákat,másrészt pedig ha tavasszal jön a PCI 3.0 is akkor minden bizonnyal az új 6000-esek még 2.0-ra épülnének főleg(persze az lehet hogy támogatják a 3.0-át de nem fogná vissza őket jelentősen a 2.0) hiszen az ember nem venne teljesen új konfigot a vga igényei miatt,vagy csak olyanok akik úgyis akkor akartak teljes konfigot venni,márpedig ez nekik jelentős bevételkiesés lenne.Ha az AMD gyárt most új architektúrát akkor minden bizonnyal az nv most hogy kész a fermivel talán ki tud majd dobni addigra már viszonylag olcsón egy kellően gyors talán HD6000 verő szériát így hosszabbtávon lenne mire cserélni az 5970-est majd ha elavul(De ugyebár a 4870 X2 kb az 5870 szintjén mozog,most az új driverekkel talán kicsit alatta de egy 5850-5870 közötti szint a GTX 470ének felel meg ami mais még csúcskártya így még legalább 2 évig szerintem kibírni az 5970-es,ráadásul Dx12 még nem lesz jövőre úgyhogy ilyen téren se lennék elmaradva).

(#1114) csatahajós válasza KillerKollar (#1113) üzenetére


csatahajós
senior tag

No hát úgy néz ki mégsem lesz teljesen igazam:

Southern Islands jön ősszel - hybrid architektrúa lesz EVergreen shaderekkel és Northern Islands uncore-ral. Charlienak vannak időnként agyament dolgai, de a Fermit illetőleg elég jjól beletalált a dolgokba és az Evergreen kapcsán is amennyire emlékszem (azt hiszem magát az Evergreen kódnevet is ő szellőztette meg legelőször).

(#1115) csatahajós válasza csatahajós (#1114) üzenetére


csatahajós
senior tag

Alátámasztandó ezt egy kis morzsa a chiphellről:

"From cfcnc@Chiphell,Rv9xx series was taped out at TSMC 40nm node recently.Tessellation is enhanced,3D blueray hardware-decode is added.No big improvement in 3DMark Vantage. "

Lehet, még hamarabb itt is lesz, mint ősz, bár nem lesz igazánn agy ugrás ez így...

(#1116) Angel1981 válasza csatahajós (#1115) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, szvsz sem várható nagy teljesítménynövekedés - mindazonáltal kicsit meglepett a dolog. Mondjuk jobban belegondolván érthető - 28 nm-en még legalább 1 év, mire komoly mennyiséget le fognak tudni gyártani, a VGA-k terén meg 12-15 havonta muszáj valamit alkotni - még ha a füst nagyobb is, mint a láng...

(#1117) Bici válasza Angel1981 (#1116) üzenetére


Bici
félisten

Ez sztem csak a Fermi erős tesszellációs képességei miatt jön ki, és legalább addig is teszteli a nép a köv generáció újításainak egy részét, fejlődnek a driverek, stb...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1118) cszn válasza Bici (#1117) üzenetére


cszn
őstag

Abszolút beleillik a képbe. Jön az optimalizált, javított verzió ami valószínű gtx480 verő lesz, majd jön a 28nmes tesztpéldány mint a 4770, fejlődnek a driverek... Aztán meg jöhet a teljes köv. gen. ami meg ki tudja mi lesz. :)

(#1119) Angel1981 válasza Bici (#1117) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, ez is fontos ok lehet.
Nem véletlen, hogy pont pár nappal a Fermi debütálása után kezdenek el szivárogni az ilyen jellegű infók az ATI-tól... :)

(#1120) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A SemiAccurate szerint az ATI már dolgozik a Southern Island kódnevű chipen, ami egy hybrid megoldás lesz továbbra is 40nm-en, ahol a Northern Island és a Cypress-nél használt Stream processzorok kerülnek ötvözésre.
A megjelenés még erre az évre van tervezve. Állítólag a Tape-Out már készen van. Természetesen ezek az információk még csak pletykák, semmilyen megerősítést sem kaptak.

A forrás ezen a linken tekinthető meg:
Southern Island információk

Én nagyon kíváncsian és szeretettel várom! :D
A Semi Accurate mennyire szokott jól tippelni? :DD

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1121) Abu85 válasza huskydog17 (#1120) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mostanában jól működik Charlie kristálygömbje. Bár erről a Chiphellen folyamatosan témáznak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1122) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

További (nagyon érdekes) információk láttak napvilágot az AMD "Southern Island" kódnevű grafikus chipjéről:

A pletykák szerint, amelyek az XbitLabs háza tájáról érkeztek, a grafikus chip-ek olyan memóriavezérlőt, gyorsítótárat, valamint egyéb részegységeket(köztük egy "Ultra Threading Engine" nevű fejlesztés is) tartalmaz majd, amelyeket az azutáni generációhoz fejlesztettek ki a mérnökök. Az alapja viszont a Cypress lesz, ami az 5870-es szíve.

Azt, hogy milyen előnyei lesznek/vannak ennek a hibrid megoldásnak, még nem tudni. Az XbitLabs értesülései szerint a következő 12 hónapban legalább 4, legfeljebb pedig 12 fajta Southern Island kártya fog megjelenni leváltva az Evergreen szériát.

Természetesen hivatalosan semmiféle megerősítés nem érkezett, így ez is "csak" pletyka, találgatás.

Forrás: GameStar.de

Remélem azért bőven nem kell 12 hónapot várni! ;)
Az XbitLabs is jól szokott informálódni ilyen ügyekben? :)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1123) weiss


weiss
addikt

Mennyire valószínű, hogy az új szériában javítanak valamit a h264 lejátszási képességeken?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1124) xXmartXx válasza weiss (#1123) üzenetére


xXmartXx
tag

szerintetek melyiket érdemes megvenni?

Üdv. xXmartXx

(#1125) cszn válasza weiss (#1123) üzenetére


cszn
őstag

Mire gondolsz pontosan, mit kéne javítani?

#1124 xXmartXx - És te melyikekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#1126) weiss válasza cszn (#1125) üzenetére


weiss
addikt

Hogy úgy működjön minden, mint az Nv kártyáin, mondjuk ha a ref frame nagyobb mint 4 FullHD-nál, stb.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1127) cszn válasza weiss (#1126) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem ilyen részletes infót nem lehet várni még mostanában.

(#1128) Bici válasza weiss (#1126) üzenetére


Bici
félisten

Pontosan mi a baj az Ati videolejátszós képességeivel?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1129) Oliverda


Oliverda
félisten

A második félévben kezdi tömeggyártani a GF a 28nm-es ARM procikat. Ergo a 28nm elérhető lesz 2H-ban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1130) janos666 válasza Bici (#1128) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem értem. Mintha QuadHD-tól nagyobb felbontású videókról panaszkodna, ami azért kicsit nonsens-nek tűnik így első gondolatra (még a friss "köss rá minél több monitort" divat idején is). Szóval legalább is nem ártana kifejtenie.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1131) weiss válasza Bici (#1128) üzenetére


weiss
addikt

Ez Tudom, tudom, a Blu-ray specifikáció szerint kódolt filmeket most is tökéletesen viszi, de nem ártana ha vinné a nem egészen kóser kódolású mkv-kat is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1132) janos666 válasza weiss (#1131) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Két tipp:
- Vannak DXVA kompatibilis mkv konténeres anyagok is.
- Próbáld ki az újabb FFDShow SVN build-okban lévő DXVA kodeket, vannak benne workaround-ok ilyesmikre.
- Miért fontos a DXVA? Én azért sem használom, mert akkor nem tudnék színtérkorrekciót csináltatni a videó rendererrel, de amúgy sem lenne érvágás a CPU-nak, főleg az mvk-k dekódolása.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1133) weiss válasza janos666 (#1132) üzenetére


weiss
addikt

- Java részük kompatibilis. A gond a kevéssel van.
- Kössz! Kipróbálom.
- FullDH dekódolása Athlon X2 5000+ -on? :N

Summa summarum: nem egy olyan dolog, ami nélkül nem lehetne élni, de ha az Nv meg tudta csinálni nem tudom hány generációval ezelőtt, akkor az AMD-nek is illő lenne felzárkóznia.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1134) janos666 válasza weiss (#1133) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

3: Ha már úgy is felteszed, próbáld ki: Friss FFDShow build ffmpeg-mt software dekódere, az output fixen YV12-re állítva (semmi postprocess filter, vagy hasonló, csak a standard deblock -> azt nem kell letiltani ami alapértelmezett...) majd opcionálisan (de erősen ajánlottan) DX9 hardware-es renderer, de nem a VRM9 vagy az EVR, hanem MadVR (a legújabb v0.11 összeveszik a legújabb forceware driverekkel, de Radeonokon nincs gondja). És persze olyan lejátszó, ami támogatja a MadVR-t -> MPC-HC (tiltsd le az összes internal dekódert, illetve szerintem a source filtereit is, ha van haaili splitter telepítve).
Így tökéletes lesz a kép, és kisbb Athlonon is láttam már így 1080p-s anyagot simán futni. (Ha bejött, és még a 3dlut opciót is ki akarod aknázni, akkor olvasd a blogot a nevem alatt. - Vaktában is bekapcsolhatod próbaképp, hátha segít a teljesítményen is a LUT a realtime számítások helyett, ilyenkor önmagába konvertálja a színteret, vagyis nem nyúl hozzá a forráshoz...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1135) Angel1981 válasza Oliverda (#1129) üzenetére


Angel1981
veterán

Most akkor hol fogja készíteni az AMD a 28 nm-es "HD6000"-t?
GF vagy TSMC?

(#1136) Oliverda válasza Angel1981 (#1135) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudni de ha így haladnak akkor szerintem inkább a GF-nél. Egyrészt abban tulajdonrészük van másrészt úgy fest, hogy hamarabb rendelkezésükre fog állni a technológia. Az sem kizárt hogy az ő gyártástechnológiájuk jobb is lesz mint a TSMC-jé. Már csak a kapacitás a kérdéses szerintem. Nem tudom hogy az ARM mennyit fog lefoglalni ebből.

Persze lehet hogy később mindkét gyártónál párhuzamosan gyártatni fogják a chipeket. Kivéve ha akkora bukta lesz a TSMC 28nm-es technológia mint amilyen a 40nm (volt).

A másik érdekesség hogy míg TSMC gate-last addig a Globalfoundries a gate-first megközelítést fogja alkalmazni a 28nm-es HKMG gyártástechnológiánál. Nem tudom hogy mennyire kell ehhez igazítani a lapkákat de gyanítom, hogy nem lehet majd tök ugyanazt a lapkát legyártani mindkét gyártónál tök ugyanazon tervek alapján.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1137) Bici válasza Oliverda (#1136) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem nem biztos, hogy a 6-os szériánál már a GF is bekerül a képbe.
Tudtommal az ARM procikhoz alacsony energiaigényű technológia kell, a GPU-hoz meg high power, vagy mi a neve. Szóval nem ugyanaz.
Ráadásul, a GF eddig még nem gyártott GPU-t, így nem biztos, hogy jobb minőséget tudnának biztosítani az ATi GPU-k számára.

Én viszont azt nem értem, hogy egy GPU gyártó miért nem maga gyártja a kártyáit, miért osztozik a gyártópartnerekkel?
Nem lenne jobb, ha lenne a referencia felépítés, amit a pl. a GF gyártana, és akkor a haszon nem egy külső céghez kerülne, vagy akár olcsóbb is lehetne a kártya, vagy jobb tápáramkör kerülhetne rá. A külső partnerek meg nyomathatnák az egyéni cuccokat drágán, ha megéri nekik. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1138) Oliverda válasza Bici (#1137) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban nem biztos. Majd akkor lesz az ha hivatalosan megerősítik.

"Tudtommal az ARM procikhoz alacsony energiaigényű technológia kell, a GPU-hoz meg high power, vagy mi a neve. Szóval nem ugyanaz. Ráadásul, a GF eddig még nem gyártott GPU-t, így nem biztos, hogy jobb minőséget tudnának biztosítani az ATi GPU-k számára."

Ezekhez az ARM-ekhez a HP és nem az SLP gyártástechnológiát fogják alkalmazni. Ez utóbbi nem is lesz kész majd csak valamikor a jövő év első felében. A HP-vel lehet GPU-t is gyártani, arra a célra is megfelel.

Az pedig hogy eddig nem gyártottak GPU-t nem különösebb probléma. Gyártottak helyette CPU-t ami sokkal bonyolultabb és körülményesebb.

Amúgy a Cortex-A9-et az Atom ellen (is) szánják tehát az alacsony csak az fogyasztás nem elég.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1139) Oliverda válasza Oliverda (#1138) üzenetére


Oliverda
félisten

Lejárt a mod idő.

...tehát csak az alacsony fogyasztás nem elég.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1140) Bici válasza Oliverda (#1138) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, nem hittem volna, hogy HP-vel jön ARM proci.
Eddig max. LP-t gondoltam volna. Mondjuk az atom ellen érthető.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1141) Angel1981 válasza Oliverda (#1136) üzenetére


Angel1981
veterán

Mi ez a gate-first / gate-last technológia?
Elmagyaráznád, légyszi?

(#1142) Oliverda válasza Angel1981 (#1141) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvasgass. :D

[link]
[link]
[link]
[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1143) Angel1981 válasza Oliverda (#1142) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszönöm szépen! :)
El is fogom ám olvasni! :P

(#1145) Angel1981 válasza csatahajós (#1144) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi az infót!
Többek közt az is lejön belőle, hogy 2011Q1-nél előbb várható a NI.
Így valóban lehet jogosultsága a SI-nek, de ha ki akarják adni, nem ártana sietni vele...

(#1146) Bici válasza Angel1981 (#1145) üzenetére


Bici
félisten

Mármint úgy értetted, hogy 2011Q1-nél később? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1147) Angel1981 válasza Bici (#1146) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, bocsi, egy "nem" kimaradt...

(#1148) Oliverda válasza csatahajós (#1144) üzenetére


Oliverda
félisten

"Globalfoundries is projected to start making commercial chips at 28nm node sometime in 2011, presumably early in the year."

Ez ennek tükrében elég nagy ellentmondás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1149) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Újabb információk:

A SemiAccurate szerint a Southern Island kódnevű GPU Tape Out-ja kész van és akár meg is lehetne kezdeni a tömeggyártást. A TSMC állítólag az előkészületeken már dolgozik.

Ha minden jól megy, a júniusban, Taiwan-ban megrendezett Computex-en az AMD leránthatja a leplet az jövevényekről. a Southern Island, ahogy azt már korábban is tudni lehetett, a jelenlegi, Evergreen széria frissítése lesz, ám ezekből több részegységet fel fognak használni a Northern Island fejlesztésénél.

Ha ezek az információk stimmelnek, az AMD idén ősszel útjára indíthatja a 6800-as szériát.

Forrás

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1150) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ilyen hamar? Azthittem tél után dobja be.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.