Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) csatahajós válasza Atom_Anti (#1650) üzenetére


csatahajós
senior tag

A dual GPU-s kártyánál nem kell feltétlen lemenni 150W-ig, mert ugye az itt megadott TDP az boardpower, nem pedig a GPU fogyija, de az tény, hogy a 225W-os board powerból már nehéz összehozni egy duplát értelmes órajelek mellett, talán übercherrypciked chipekkel. De ahogy írta itt valaki 700+ USD-ért megtehetik ezt is.

(#1652) DrJános


DrJános
aktív tag

Mióta hallottam hírét a 6xxx nek azóta várom a pontos infókat, most talán megkaptuk őket.

Azt most még senki sem árulja el, hogy az Antilles mit is takar de lehet, hogy hivatalosan rendesen lebutított Cayman lesz.

Ha ez lesz akkor én biztos vagyok benne, hogy néhány gyártó mikor engedélyt kap az Oc termékek kidobására akkor össze fog dobni teljes értékű Cayman XT X2-t és szépen ráírják a 450 es fogyasztást ( ill valamivel kevesebb mert a hűtőt nem kell duplán számítani) :C :DD

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1653) csatahajós


csatahajós
senior tag

És íme:

(#1654) csatahajós válasza csatahajós (#1653) üzenetére


csatahajós
senior tag

Eléggé retail modellnek néz ki, éppen ezért érdekes a szingli CF csatlakozó...

(#1655) Oliverda válasza csatahajós (#1653) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem rossz bár így külsőre nem sokban különbözik az 58x0-ektől. Ami nekem nem igazán tetszik az a két miniDP port pontosabban a teljes méretű DP port hiánya. Az alsó DVI helyére nyugodtan mehetett volna egy normál DP port.

Mondjuk személy szerint annyira nem bánt a dolog mert szvsz ez a sorozat nálam valszeg kimarad most.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1656) csatahajós válasza Oliverda (#1655) üzenetére


csatahajós
senior tag

Egyetértek, kell a fenének már manapság két dual DVI amikor a DPt mindenre lehet alakítani (sőt a HDMIből is lehet DVIt csinálni ha jól tévedek). Feltételezem a fő ok az az hogy DVI-os monitor még mindig sokkal több van a piacon mint DP-s.

Ami viszont poén a slideok alapján, hogy a két miniDp porton keresztül ki lehet hajtani 6 monitort, azért az nem hangzik rosszul (pl nálunk a cégnél jöl jönne ez a funkcionalitás mindenféle több százezres Matrox karik helyett).

A hűtőre leszek kíváncsi, hogy abban tudtak-e előre lépni valamit, főleg an agy kártyáknál lehet érdekes a magas TDP miatt (meg pl kíváncsi vagyok hogy ennek a hűtő deklinek is ki van-e vágva a hátulja).

[ Szerkesztve ]

(#1657) Oliverda válasza csatahajós (#1656) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, de ha rajta marad egy DVI meg egy HDMI (amiből ugye lazán lehet DVI-t csinálni) akkor már rá lehet kötni két olyan monitort amin csak DVI van. Aki meg három monitort akar az ne sajnáljon legalább egy olyat venni amin van DP is.

Amúgy ami leginkább nem tetszik a miniDP-nál az a biztonsági zármechanizmus hiánya. Jó, én sem cibálom a gépet összes-vissza amikor rá van dugva a monitor de azért nem árt ha valami nem engedi, hogy kicsússzon onnan a csatlakozó. Na meg most lehet venni majd drágapénzért egy átalakítót hogy a sima DP-s kábelt rá tudd dugni a kártyára. :U

A hűtővel kapcsolatban engem az érdekelne, hogy ennél a sorozatnál vége be vetik-e a vapor chamber-es gyári bordát. Még pár éve reklámozták, hogy majd ezt fogják használni valamikor de azóta sem hallottam róla semmit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1658) csatahajós válasza Oliverda (#1657) üzenetére


csatahajós
senior tag

"A hűtővel kapcsolatban engem az érdekelne, hogy ennél a sorozatnál vége be vetik-e a vapor chamber-es gyári bordát. Még pár éve reklámozták, hogy majd ezt fogják használni valamikor de azóta sem hallottam róla semmit."

Jelentem az 5970-en ilyen vapor chamberes a gyári hűtő.

(#1659) DrJános válasza csatahajós (#1658) üzenetére


DrJános
aktív tag

Tudom közvetlenül nem ebbe a topikba tartozik de ha már felhoztátok akkor elmondanátok hogy a vapor chamberes hűtő miben vagy miért spéci?

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1660) shteer válasza Oliverda (#1657) üzenetére


shteer
titán

nagyon remélem, hogy minimum egy átalakítót csomagolnak hozzá gyárilag :)

..szerintem jónak tűnik

(#1661) Bici válasza Abu85 (#1648) üzenetére


Bici
félisten

Nem lehet, hogy az Antilles a Cayman 28nm-es tesztváltozatára fog épülni? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1662) zuchy válasza DrJános (#1659) üzenetére


zuchy
őstag

Egy nagy kilapított hőcsőn vannak a bordák, nem pedig kis csövek mennek bele a hűtőbe.
Pl 8x6 cm, és azon vannak a hűtőbordák.

PC-STYLE.hu

(#1663) Abu85 válasza Bici (#1661) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. A 28 nm-es technológia lutri az első körben. Azt nem érdemes egy nagyméretű chipen próbálgatni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1664) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Barts pro

"AMD's latest graphics processors is just around the corner, and one of the first of them is the Radeon HD 6800 series. The value version of it is the Radeon HD 6850, its most probable specifications have surfaced. To begin with, HD 6850 is based on AMD's new Barts GPU, built on the 40 nm process. The source mentions that the SKU will have 800 stream cores enabled, from earlier reports we're lead to believe that these stream cores are individually more complex than AMD's traditional 5D (4 simple + 1 complex) approach to unified shaders. There is a 256-bit wide GDDR5 memory interface holding 1 GB of memory, the card uses 5 GT/s memory chips, so the memory should be clocked around 1200 MHz (or 4800 MHz effective), if not more. The core is clocked at 775 MHz. Its FOB (freight on board) price is expected to be US $175. Power is drawn from a single 6-pin PCI-E power connector, the draw is expected to be less than 150W. Partners have the option of using a premium blower-type cooler, or a cost-effective heatsink-type cooler. The latter had been pictured a while back, posted below for reference."

[ Szerkesztve ]

(#1665) smkb válasza DeckardCain (#1664) üzenetére


smkb
őstag

(freight on board) price is expected to be US $175

Erre még sok minden jön, ez az az ára amikor szállításkor a hajóra kerül + szállítási költség + vám + nagyker haszon + kisker haszon + áfa

(#1666) Gabee_hun


Gabee_hun
csendes tag

Úgy néz ki, hogy még egy jó darabig nem nagyon lesz jobb vétel a 768mb-os gtx460-nál. (jelenleg legolcsóbb 38k alatt)

(#1667) Oliverda válasza smkb (#1665) üzenetére


Oliverda
félisten

Ergo (nem túl meglepő módon) amire ideér kb. olyan áron lesz mint az 1 gigás 460.

Gabee_hun: Jó lesz 48nak is az a 38.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1668) smkb válasza Oliverda (#1667) üzenetére


smkb
őstag

Akörül...

(#1669) Neck válasza Oliverda (#1667) üzenetére


Neck
veterán

36-ért vettem újat...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1670) smkb válasza Neck (#1669) üzenetére


smkb
őstag

Gigásról volt szó... a tieda 768megás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1671) Gabee_hun válasza Oliverda (#1667) üzenetére


Gabee_hun
csendes tag

Én a 768mb-osról beszéltem. link
De ha szeretnél belekötni a boltba, akkor itt van egy iponos 42k-ért, igaz ez már oc verzió. link

[ Szerkesztve ]

(#1672) aram01 válasza DeckardCain (#1664) üzenetére


aram01
nagyúr

de jó is lenne annyiért
hallom csúszunk 22-re? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1673) keIdor


keIdor
titán

Új architektúra? WOW, egyre érdekesebb, alig várom már!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1674) DeckardCain válasza aram01 (#1672) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Igen akkor lesz a start.

Holland webshop árai

HD 6870 PCB

(#1675) Neck válasza smkb (#1670) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem nem 1GB-ről volt szó...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1676) aram01 válasza DeckardCain (#1674) üzenetére


aram01
nagyúr

az a 67k még vállalható lenne a 6870-ért,kíváncsi leszek a magyar árakra

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1677) DeckardCain válasza aram01 (#1676) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Majd kiderül. Remélem a dollár marad 200 forint alatt...
Személy szerint én inkább a kisebbet várom remélem hozza az 1gigás gtx 460 szintjét.
Ja és ne a budget hűtő legyen rajta ;]

(#1678) FRENK1988


FRENK1988
veterán

fészen láttam egy képet és alá irást is a 6870-ről

Ugylátom vót mán :)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1679) oliba válasza FRENK1988 (#1678) üzenetére


oliba
őstag

Itt csak 775Mhz van írva GPU-nak, mikor elméletileg 900Mhz

(#1680) FRENK1988 válasza oliba (#1679) üzenetére


FRENK1988
veterán

Igen ezt én is láttam.
De egy észrevétel. Ez akar lenni a csúcs 6xxx és csak a GTX460at szorongatná meg? Vagy mostmár a számozás máshogy van?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1681) DrJános válasza FRENK1988 (#1680) üzenetére


DrJános
aktív tag

Ez úgy van, hogy lesz

6950 (5850 "utódja")

6970 (5870 "utódja")

6990 (x2) (5970 "utódja")

Szóval a 6850/70 az már "középkategóriás"

Persze ezek még nem hivatalos dolgok de igen valószínű, hogy így lesz.

A 69xx nem valószínű, hogy annyival erősebb lesz az 58xx nél mint amilyen külömbség volt a 4xxx és az 5xxx között ( sajnos nagyon valószínű, hogy épphogy csak lesz némi előre lépés)

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1682) rocket


rocket
nagyúr



Felso tabalazatban jobb oldalt St. Barts, Kajmán-szigetek, Antillak cimerei vannak :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1683) csatahajós válasza DrJános (#1681) üzenetére


csatahajós
senior tag

"sajnos nagyon valószínű, hogy épphogy csak lesz némi előre lépés"

Hát nemtom, a mai napig én is azt hittem, hogy ez így lesz, de ahogy ma kezd lejönni az AMD bizony nagyon csúnyán átvert mindenkit, ezzel hogy mégiscsak új architektúra lesz stb. Ha igaz hogy a Barts verziók hozzák közel a Cypress teljesítményét 100mm2-vel kisebb területen, tehát számszerűsítve kb az SP-k 60%-val a teljesítmény 90%-t akkor abba bele sem merek gondolni a Cayman mit fog tudni 120%-nyi sp-vel és még akkor mindig nem beszéltünk az Antillesről (aminek szvsz dual Caymannak kell lennie különben sok értelme nincs). Persze nincs duplázás, de tekintve hogy maradtak 40nm-ez azért valami amit letettek az asztalra.

(#1684) rocket válasza rocket (#1682) üzenetére


rocket
nagyúr


Ez a cimer visz mindent ;]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1685) szab0729 válasza rocket (#1682) üzenetére


szab0729
tag

Nem trollkodni akarok, a felső címer Kajmán-szigetek, a középső St. Barthelemy(izgalmas leszállást biztosító reptere van egyébként :DDD, FSX-esek szeretik ) szigete a legalsó Turks és Caicos szigetek. Antillák mint olyan elég sok szigetet és országot magában foglal, gondolom innen az utalás a több GPU-s kártyára:), logika alapján: egyedül a Kajmán-szigetek része a Nagy Antilláknak így abból lesz kettő a csúcskariban. Egy kis föcilecke :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1686) Crytek


Crytek
veterán

Ez alapján a holland ár alapján meg az hogy csak a gtx 460 ellen mennek drágák.
Remélem nemsokára kiderül mi is az igazság!

Next PC Upgrade: 2022

(#1687) Atom_Anti válasza Crytek (#1686) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Új architektúra, ezért meglepően gyorsabb lesz mint a GTX 460 ;). Az árazás pedig ennek megfelelően.

(#1688) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Mostantól kussolnom kell, mert megkaptam a preziket. Hát nem véletlenül jött mindenféle adat a pletykákban. Még generáción belül is meg vannak kavarva a dolgok rendesen, de most már érthető, hogy miért lett így csinálva a számozás. Valszeg a TSMC bekavart azzal a 32 nm delete paranccsal. Na de mindegy. Az igazán érdekes a HD 6900 lesz, de az nagyon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1689) toldy válasza Abu85 (#1688) üzenetére


toldy
őstag

HUHUHU ;] :)) Meddig kell csöndben maradnod?

Jut eszembe, ilyenkor hogy van? Barátnőnek/asszonynak se mondhatsz semmit ( aki véletlenül nem szeretne ph-n regisztrálni) ? ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#1690) adamssss válasza Abu85 (#1688) üzenetére


adamssss
veterán

Szóval Te már tudsz mindent?
Mikor lesz publikus?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1691) Abu85 válasza toldy (#1689) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 6900 kapcsán elég sokáig (1 hónap), de ha minden jól megy (márpedig, miért ne menne jól ;] ), akkor egy elemzős cikk lesz akkorra. :)

Tesóm fér hozzá ezekhez az adatokhoz. :) De ő nem ért belőle semmit. ;]

(#1690) adamssss: Mindent nem tudunk mert az AMD is specifikálja még a kártyákat. A végleges paraméterek nincsenek meg, de az architektúráról sokat mondtak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1692) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Szegény Nvidiáék, most azt jó nagy parában lehetnek :DDD. Azt hitték kicsit ráncfelvarrót Radeonok jönnek, de ehelyett bombázók ;]. Tudnak még válaszolni vagy év végére lehúzhatják a rolót mint 10éve a 3dfx is tette :B ?

(#1693) cszn válasza Abu85 (#1688) üzenetére


cszn
őstag

Az AMD profi lett a ködösítésben. :DDD
Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

(#1694) Pekkk válasza Abu85 (#1691) üzenetére


Pekkk
aktív tag

Akkor gondolom elég sok minden változhatott, ha nagyon érdekes lesz a 6900-as széria.

(#1695) Abu85 válasza Atom_Anti (#1692) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Éppen ma ütötte fel a fejét, hogy készülnek egy új chippel. Rákérdeztem. Majd utánanéz a span, hogy volt-e tape out az utóbbi időben. Bár már írta, hogy a paraméterek alapján 700+ mm^2-os chip várható, amire nem igazán alkalmasak a TSMC gyártósorai, így nem tartja valószínűnek.

(#1694) Pekkk: Igen a HD 6900 full új lesz, nagyon sok érdekes ötlettel. A tuningosok főleg szeretni fogják.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1696) Bici válasza Abu85 (#1695) üzenetére


Bici
félisten

GPGPU-sok is szeretni fogják, vagy ők maradnak az nV-nél? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1697) cszn válasza Abu85 (#1695) üzenetére


cszn
őstag

Dzsízösz! A 700+ -t senki nem gondolhatja komolyan. :N

(#1698) Atom_Anti válasza Abu85 (#1695) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Igen éppen olvasom a hírt TPU-n; GF110, 512 CUDA, 128 TMUs, 512-bit 2 GB memória. Ennél többet már nem is lehetne ígérni :DDD.
Megvalósíthatóságára is minimális esélyt adok, főleg hogy méretét is emlegeted, de ha igen akkor olyan árban lenne hogy sokat nem kellene eladni belőle. +ekkor sem biztos hogy gyorsabb lesz mint a HD69xx :N .

(#1699) cwn válasza Atom_Anti (#1692) üzenetére


cwn
tag

kiakasztó a tudatlanságod, meg a kárörvendő magatartásod, holott az ati gyenge mint a lúdfos

[ Szerkesztve ]

(#1700) csatahajós válasza cwn (#1699) üzenetére


csatahajós
senior tag

Kolléga a játék szegmensről beszélt, még ha nem is az most a fő bevételi tényező. Ott viszont nem vitatható szerintem hogy ki lesz a lúdfos év végére :) (Nyilván azt ő sem gondolta halál komolyan hogy az nV ettől csődbe fog menni...)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.