Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Abu85 válasza gbors (#2697) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt írtam én is. A GTX 460 elmegy, enyhén limitálja az biztos, mert sokat esik a teljesítmény Full HD felett.
A teljes értékű GF104-re mondtam, hogy limitálná. De nyilván ezért nincs ilyen termék.

(#2698) TTomax: Azért lesz rajta 2 GB, mert 1 GB kevés, viszont ezzel a felépítéssel 2 GB a következő lépcső.

(#2696) Hakuoro: Ebben az a szép, hogy szapulják az AMD-t az utóbbi két driverben kikapcsolható FP16 demotion miatt, amikor az optimalizáció, vagy nevezzük úgy, ahogy az NV hívja CSALÁS a GeForce driverekben ki sem kapcsolható. :DDD Egy publikusan nem elérhető fájlt szokott az NV küldeni, amit le kell futtatni a deaktiváláshoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2702) tzsolesz válasza Oliverda (#2700) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van. Pusztán a memória sávszélesség növelésével nem lehet generációt váltani. Majd a speckók megmondják.

(#2703) TTomax válasza Abu85 (#2701) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tényleg?Az 5970-re nem volt kevés?2G már szépen fogyaszt,főleg ha ebből fél giga felesleges...
Jajj már megint csal az nV... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2704) gbors válasza Abu85 (#2701) üzenetére


gbors
nagyúr

nem egészen - azt írtam, hogy szerintem a full GF104-et sem fogná vissza. a teljesítmény fullHD felett inkább a raszterizálás miatt eshet sokat - míg a GF100-nál 32 pixel / clock jut a 48 ROP-ra, itt már csak 16 pix jut a 32 ROP-ra.

ja, az 1GB már sokszor kevés az Eyefinity-hez.

DemonDani: igen, az nekem is feltűnt az architektúra ábrákon, hogy 4 TEX / SIMD, és semmi kavarc. ha ez tényleg így lesz, és lesz benne 120 TEX...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2705) Abu85 válasza TTomax (#2703) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 5970 2x1 GB volt.
Igazából senki sem csal, de eléggé gáz, ha egy cég annyira szelektíven gondolkodik, mint az NV. Mindketten csinálják az FP16 demotiont, de ez csak akkor baj, ha az AMD alkalmazza. Valójában az Nv-nek az a baja, hogy az AMD jobban oldotta meg, és többet gyorsulnak a Radeonok. Ezt a problémát úgy lehetne rendezni, ha a GeForce driverben is kikapcsolható lenne az optimalizáció, és megkérné az NV a weboldalakat, hogy kikapcsolt optimalizációval teszteljenek. (mi szó nélkül megtennénk) Erre az AMD is azt mondta, hogy neki megfelel. Az nem felel meg az AMD-nek, hogy a Catalystben kikapcsolod az optimalizáció, míg az NV-ben ottmarad.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2707) DemonDani


DemonDani
addikt

A Tesszelátornál az Off-chip buffer a 2 tesszelátor egység miatt szükséges ugyan?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2708) Abu85 válasza DemonDani (#2707) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Az arra jó, hogy információkat tároljon el a rendszer a következő képkockához. Minkét tesszellátornak van saját tárolója. A komolyan tesszellált felületeket lemented, és később nem kell felbontani, csak beilleszteni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2709) DemonDani válasza Abu85 (#2708) üzenetére


DemonDani
addikt

az off-chip feltételezem vramra utal, mennyire vram igényes dolog ez? egy komplexebb játéknál egészen annak hangzik, de feltételezem hogy megoldották valahogy, vagy ez is eggyel több indok a 2gb vram mellett?

bár komolyabb game talan a hawx2 van ahol nagyon "elvan" a tesszelalas

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2710) Abu85 válasza DemonDani (#2709) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eléggé. A modellek meglehetősen méretesek, de csak a modell szelete kell. Persze ettől a tesszellálás még nem lesz gyors. Továbbra is rengeteg felesleges munkát végez a rasztermotor. Ha jól tudom, akkor a Cayman is 2x2 grides feldolgozást használ. Egy kis háromszögnél a négyből három pixelt feleslegesen tesztelsz.

A HAWX 2 nem probléma, mert a driverben lecserélik a tesszellálási algoritmust egy hatékonyabbra. Túlzottan luxus, hogy a raszterizálás hatékonysága 50% alatt legyen. 90% az a minimum, ami elfogadott, akkor kevés erőforrás megy veszendőbe. Ezzel a játék jelentősen gyorsabban is futhat, hiszen a raszteres kalkulációk felét nem kell eldobni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2711) Atom_Anti válasza Oliverda (#2683) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Szép munka, szeretem mikor valaki ennyire előrelátó :R .

Többnyire megtudtunk minden fontos technikai adatot a mai nap, de reméltem véletlen valamelyik oldal a teszteket is kiteszi ;].

(#2712) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Radeon HD 6900: az új architektúra

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2713) SzlobiG válasza vzsryl (#2712) üzenetére


SzlobiG
félisten

"Ezen felül lesz TDP menedzselő része a Caymannek, ahogy a GF110-nek is van. A nagy különbség az lesz, hogy ez vezérelhető lesz az OverDrive szoftverből, nem lesz megkötve a kezünk"

Érthető a megoldás ezzel bent tudnak maradni a 300W-ba, de aki kicsit is ért hozzá úgy is kikapcsolja aztán had szóljon. ;]

(#2714) Tirexi válasza SzlobiG (#2713) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezzel a bizonyos kikapcsolással nem vesztek garanciát?
Csak kérdezem.

(#2715) Abu85 válasza Tirexi (#2714) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mivel nem tudod kikapcsolni. :D Nem hasonlítsuk ezt a szolgáltatást a GF110 TDP limiterjéhez. Teljesen másról van szó. Az AMD TDP limitert már a HD 5000-nél is alkalmazott, ráadásul teljesen hardveres védelmet. Az NV egy félig hardveres védelmet használ, amit természetesen ki lehet ütni, amíg nem érkezik egy új driver.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2716) Oliverda válasza SzlobiG (#2713) üzenetére


Oliverda
félisten

"TDP menedzselő rész"

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2717) TTomax válasza Abu85 (#2715) üzenetére


TTomax
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2718) DemonDani


DemonDani
addikt

Kiapadni látszanak közben a szembe szomszéd készletei :DDD
Érdekes hogy pont addig volt raktáron GTX580 amíg az AMD-nek meg kellett volna jelennie (ez ugye elmarad most)
Hogy kiszámolta az Nv biztos annyival jobb lesz a HD6970, hogy ők is tudják, hogy ha megjelennek róla a tesztek onnantól eladhatatlan az 580 ;] Ördögi

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2719) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Én a 6770ről szeretnék érdeklődni, mikor startolnak a új jövevények?
Néztem róla adatokat és tényleg 256bit lesz?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2720) DemonDani válasza Gaboman (#2719) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát nem tudom mire gondolsz, olyan mint 5770-et leváltó 6770, nem lesz.
Nem váltják le az 5770et, 40nm-en biztos nem. Majd talán jövő év április-május táján fáradjon vissza :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2721) shteer válasza Gaboman (#2719) üzenetére


shteer
titán

hol nézted azokat az adatokat :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2722) Gaboman válasza shteer (#2721) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Vgaspeed, vagy ezekből lett az 6850/6870? :F
Valaki világosítson fel a 6770ről. :B

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2723) DemonDani válasza Gaboman (#2722) üzenetére


DemonDani
addikt

Ez nem így lett ahogy a cikk írja, mindössze ennyi.
Jött a 6850 és 6870, a 6850 hasonlít a cikkben látott "tárgyra".
Teljesítménysorrend árakkal: (ez neked talán többet ér...)
30ezer: 5750 és GTS450, a GTS450 gyorsabb, de többet is fogyaszt, és tuningolhatóbb is az 5750 (mindenképpen 1gbosat érdemes figyelni minden kártyából)
35ezer: 5770 itt nincs vetélytárs elég jó kártya, az ati nem cserél le, gts450 gyengébb.
40ezer: gtx460 768mb rammal eléggé legjobb vétel szagú tárgy, ugyan kicsit többet fogyaszt, de kényelmesen tuningolható akár nagyobb vadak ellen is, fullhd felbontásra talán 50ezer alatti 1gb-os az ajánlhatóbb de nagy gáz 768mb-tal sem lesz, az 1gb-os valamivel erősebb és stabilabb képjavítók alkalmazásakor (2560, 1920 4AA 8AA, 1680 8AA).
55ezer környékén pihen a 6850, aki az 5850től kicsit ugyan elmarad, de sokszor jobban teljesít mint a GTX460 és jóval kevesebbet fogyaszt.
65ezer: GTX470 és 6870, ezek ugyan azt a szintet hozzák, viszont a fogyasztás ha számít nagyságrendekkel rosszabb a GTX470-nel itt elsőnek említeném hogy márkásabb tápokból is mindenképpen 400W felettit kötnék a végére (főleg a gépedet látva).

Ezek azok amik téged érdekelhetnek a tiédtől indulva... Az áraknál kevesebbre számíts mint amit írtam, de ne sokkal. Szándékosan írtam kicsit többet... sorry ha valamit elírtam volna, jelezze ha gond van, ne tévesszek meg senkit :B

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2724) Gaboman válasza DemonDani (#2723) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Értelek, köszönöm!
Meglátjuk mi lesz belőle, remélhetőleg januárban esni fognak még az árak.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2725) SzlobiG válasza Oliverda (#2716) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most mi a baj az Iponos megfogalmazással?:D

(#2726) Oliverda válasza SzlobiG (#2725) üzenetére


Oliverda
félisten

...hát még ha csak azzal lenne gond. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2727) D1Rect


D1Rect
félisten

A jövőben lehetséges, hogy a CFX-nél stabilan több mint 100+% teljesítményt jelentsen a második és harmadik GPU?

Olyan szép lenne: csak egy bővítőkártya a CPU-GPU páros mellé, és rögtön belövi magát CFX-be és repül.
Azért lenne jó a 100+% mert akkor a második GPU-t már megéri venni, a harmadikat meg pláne.
Kicsit olyan lenne mint a kici kínai bazár, vegyél többet olcób és nacob teljesítmény.
Tudom, de álmodozni szabad.

Ha csak 100-% skálázódik akkor csak simán baromi jó lesz. :)

(#2728) csatahajós válasza Gaboman (#2724) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ne érts félre kérlek, de mire nem elég a 19"-es CRT kb 1280*1024-es felbontása mellett az 5770 CF, ami miatt annyira a 6770 kell?

Hogy on topic is legyek, jövő év márciusánál előbb nem lesz várható a 6770, nagyon valószínű hogy az lesz a 28nm-es technológia tesztjére készített GPU.

[ Szerkesztve ]

(#2729) Gaboman válasza csatahajós (#2728) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem hogy nem elég, senki nem mondott ilyet, 1600x1200ban használom egyébként.
Bőven jó, nem azért cserélem majd le, csak szeretem a CF rendszereket és következőre egy 6770CF gondoltam majd, persze ez attól függ mit fog hozni az 5770hez képest.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2730) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Mikor leszünk már ott? :D

(#2731) MPowerPH válasza vzsryl (#2712) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most olvastam én is. Nagyot fog szólni, ha sikerülnek a driverek. Megkajáltatják az NV-vel az 580-ast. :C Talán az áraknak is jót fog tenni. :U

Don't Tread On Me

(#2732) shteer válasza Gaboman (#2729) üzenetére


shteer
titán

ez azért szép felbontás... milyen frissítéssel?

..szerintem jónak tűnik

(#2733) LK válasza Gaboman (#2729) üzenetére


LK
addikt

Szia! Én is láttam az AMD útitervét,és abban látszik,hogy 5770-ből fejlesztenek valami olcsó kártyát,és 2011 Q1-ben lesz kiadva. Nem értem,hogy akik ezt cáfolják mire alapozzák,hogy nem igaz??? AMD igazgatótanácsában dolgozó cimbijük van? (Én is kérdeztem valakitől és uezt a választ kaptam.) Miért ne vágyhatnék egy 256 bites kissé órajelnövelt 5770-re? Ha 35 ezer körül lesz az f@sza lenne.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2734) keIdor válasza MPowerPH (#2731) üzenetére


keIdor
titán

Igen de jöhetne már. Minél kevesebb 580-at tudnak eladni annál nagyobbat röhögök a zöldeken. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2735) Gaboman válasza shteer (#2732) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezt a felbontást 65hzen frissíti.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2736) gbors válasza keIdor (#2734) üzenetére


gbors
nagyúr

hmmm, hát ez valóban igen fontos... :U

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2737) Atom_Anti válasza keIdor (#2734) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Én meg akkor röhögtem volna jót, ha AMD rögtön a GTX480 megjelenése után kiadja a Cajman-t, a GTX460-t követően pedig a Barts-ot ;]. Nvidia még ma is a sebeit nyaldosná, de AMD nem élt előnyös helyzetével :((.

(#2738) MPowerPH válasza Atom_Anti (#2737) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erre fel az NV is kiadhatta volna a GTX580 GTX480 néven, mert az volt az eredeti terv.
Szerintem az NV már így is kapott verést, GTX480 nem vált be, és a GTX460 se sokági volt best buy, mert jött a Barts.

Don't Tread On Me

(#2739) Atom_Anti válasza MPowerPH (#2738) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ugyan a GTX480 nem let egy sikertermék, viszont már fél éve hangoztathatja hogy övéké a leggyorsabb GPU. GTX580-nak köszönhetően ez így is maradhat további fél évet. Akkor ott a GTX460 ami nem kevés hónapig volt best-buy, a mostanság megjelent Barts pedig hamarosan kap egy GTX560 ellenfelet. Nekem az egész úgy fest mintha AMD bevárta volna az Nvidiát :U .

(#2740) Abu85 válasza Atom_Anti (#2739) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igazán várta be. A Barts ellen hiába megy az NV egy Cayman méretű lapkával. A technikai előny ott van, csak elkérik a pénzt a sebességért. Ez 2011-ben különösen számottevő lesz, mert egyelőre senki sem tudja megjósolni az integráció hatását a belépőszintű VGA-kra nézve, de biztos, ami biztos, mindenki aki forgalmaz Radeont forgalmazhat Fusiont is. Ezt a gyártók ki is használják. Ennél akár tovább is lehet menni. A Sapphire például Inteles alaplapokat is akar, amire lesz is engedély a kiemelt státusz elvesztése nélkül. Hasonló a helyzet az XFX-nél, ők is fojtathatják az Inteles alaplapok gyártását. Nyilván az AMD-nek nem gáz, ha VGA helyett APU-t vesz a nép, de ez a partnereknek szívás, mert az APU-ból nincs pénzük. Valószínű lesznek új koncepciók is a külső VGA-k személyében.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2741) Oliverda válasza Abu85 (#2740) üzenetére


Oliverda
félisten

"A Sapphire például Inteles alaplapokat is akar, amire lesz is engedély a kiemelt státusz elvesztése nélkül. "

Gondolom Zotac néven nem? Az nV-s lapokat is ezen a néven hozták forgalomba. Sőt, Intel-es Zotac már van is. Miért lenne jó ha Sapphire néven hoznák őket forgalomba? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2742) Abu85 válasza Oliverda (#2741) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Sapphire az egy külön cég a Zotactól. Mindkettő anyavállalata a PC partner, de ettől ők külön büdzsével dolgoznak. Nem mellesleg a Sapphire brand nagyobb értékkel bír (ez teljesen normális, hiszen régebbi a brand történelme, többen hallottak már róluk), és bevételben is többet termelnek. A Zotac multimédiás irányba mozdul.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2744) Oliverda


Oliverda
félisten

[link] :DDD

...akkor ennyit a 6990-es slide-ról. :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2745) MPowerPH válasza Atom_Anti (#2739) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem volt itt bevárás. Ez az egy GPU-s duma meg csak az NV egyik mentsvára, ami már nagyon régen csak őket nyugtatja. Az AMD más utat választott, és ezen az úton simán megoldható 2 GPU egy nyákon. És a fogyi még így is jobb, sebességben is jobban állnak, és a driverek is elég jók lettek, nagyon magas a CF hatásfoka.
Az NV meg ha kihozza a GTX560-at, az AMD csökkenti a 6800-as széria árait, és máris sínen vannak. Ugyanis a bevezető ár kicsit megemelkedett azóta, ami annyit tesz, hogy bőven hoz a kártya eladása profitot. És nem elfelejteni, hogy lesz HD6950 is, aminek az árazása szintén egész jó pozícióba eshet.

Don't Tread On Me

(#2746) Atom_Anti válasza MPowerPH (#2745) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Tisztába vagyok ez csak az NV mentsvára, (de nagyon is működik) ugyanis sokan nincsenek tisztában a technikai részletekkel és nekik elég hallani a leggyorsabb GPU szöveget. Vagyis, Nvidia megtudja tartani a presztízsét.
Abu85:
A vásárlóknak a GPU mérete is teljesen mindegy, ha Nvidia ugyanazon vagy olcsóbb áron tudja kínálni kártyáit mint az AMD. Hiába nagyobb méretre a GTX460 GPU, de még is olcsóbb mint a Barts. A GTX560 ráadásul még gyorsabb is lesz :U.

[ Szerkesztve ]

(#2747) Abu85 válasza Atom_Anti (#2746) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerinted a leggyorsabb GPU presztízsértéke nagyobb, mint e leggyorsabb VGA-é? Ha így lenne nem lett volna GTX 295, ami mint tudjuk veszteséges projekt volt, és le is állt a forgalmazása három hónapig a start után.
A vásárlókat nem érdekli, de a gyártópartnereket igen. Ez a stratégia kevésbé vonzó része. A BFG tönkre is ment benne, míg az XFX inkább átállt. Jövőre még "jobb" a helyzet, mert bizonytalan mindenki az integráció miatt. Az meg nyilván közvetve a vásárlónak sem kedvező, hogy a partnerek kihullanak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2748) Atom_Anti válasza Abu85 (#2747) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Nem, mindenesetre jól hangzik és van marketing ereje. Ha AMD nem késlekedik és nem üldögélnek több mint egy évet az új GPU fejlesztésén, akkor e fontos címtől is meg lehetett volna fosztani az Nvidiát. Gyártók, játékfejlesztők, vásárlók mind AMD felé húznának ;).

(#2749) cszn válasza Atom_Anti (#2748) üzenetére


cszn
őstag

Miből gondolod, hogy az AMD fejlesztői csak koktélokat szürcsöltek idáig? Gondolod pár hónap alatt össze lehet dobni egy sokkal jobb GPU-t? :U A 460-ra is elég gyorsan jött válasz.
Nem mellesleg még nem tudjuk, hogy milyen lesz pontosan a Cayman, annyi biztos, hogy sokban eltér a mostaniaktól. Mindjárt itt van és az 580 is csak most jelent meg.
Csak a pontosítás kedvéért a GTX 580 ráncfelvarrás 8 hónap volt GTX 480-hoz képest.
A Cayman meg lesz 15 hónap kb. 5870-hez képest.

(#2750) zuchy válasza cszn (#2749) üzenetére


zuchy
őstag

Pont ezt akartam írni. Szerintem rendben van, hogy évente jön egy újabb széria. Na meg a mostanit is ki kell futtatni, hogy azért valami haszon is legyen mán. :)

Csak a pontosítás kedvéért a GTX 580 ráncfelvarrás 8 hónap volt GTX 480-hoz képest.
A Cayman meg lesz 15 hónap kb. 5870-hez képest.

Na igen, és a Cayman az már új architektúra lesz. Persze azt sem a HD5870 megjelenése után kezdték el fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.