Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) b. válasza huskydog17 (#42999) üzenetére


b.
félisten

Persze ez így van. Nincs tapasztalatom igazán a radeon kártyákkal, az utolsó egy 4870 volt Sapphire. Az nekem király volt.Most épp egy 5700 megy a gépemben, de ez kölcsön van.
Nvidiánál mások a hűtések a tesztek alapján,még azonos nevezék esetén is, gondolom a kisebb fogyasztás miatt. Majd most kiderül a navinál hogy abszolválják a gyártók az azonos fogyasztást. Jobb érzés, mikor tudni lehet hogy szinte bármilyen hűtés képes karban tartani a GPu-t. Ezért is örvendetes a Navi ilyen téren történt előrelépése.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43002) Yutani válasza b. (#43001) üzenetére


Yutani
nagyúr

Milyen a blower hűtő? Hangos?

#tarcsad

(#43003) b. válasza Yutani (#43002) üzenetére


b.
félisten

nincs rajt most oldallap a házon,így egész jól elboldogul az 5700 al,de ezek alapján az XT-t már nem vállalnám be, ez is határeset.. ha rádobom az oldallapot akkor meg 80 + fok , COD alatt, igaz csak egy venti van a házban és nincs klíma a helyiségben.( az elég alja Manli (gallardo) gyártmányú RTX 2060 78 fok körül megy, de halkabb ennél.) Kicsit agresszívabbra állítottam a venti profilt,mert nagyon meleg van amúgy is, hallható sajnos, hangos. Amúgy minden ok vele,de érthetetlen ez a hűtés" minőség" számomra egy ilyen frankó kártyán.
Custom verzióban szerintem egy közép minőségű hűtés simán ellesz vele, nem lesz szükség csúcs modellekre aki spórolni akar, ehhez a GPU hoz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43004) Kupszi válasza Televan74 (#42990) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Érdekesség hogy csíkszélesség csökkentésről van szó, ami hozza magával hogy kevesebb fogyasztással beéri a kártya, ennek ellenére 2.5 slotos hűtések jönnek. Ha jön a 6nm, akkor már 3 slotosnak kellene jönnie.
Néha elgondolkodok rajta, hogy hova jutottak ezek a hűtések, egyre csak nagyobbak , és szélesebbek, a hosszúságról nem is beszélve. Számomra az elfogadható méret az egy RX 590 Nitro hűtés, az se kicsi de kompakt.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#43005) Televan74 válasza huskydog17 (#42999) üzenetére


Televan74
nagyúr

Talán a Vega -ban nem láttak annyi potenciát. Navi -ban több lehetőséget látnak a gyártók is.Talán nem véletlen hogy az MSI is tervez rá Gaming szériás kártyát. :)

Nekem volt IceQ hűtéssel szerelt HD 3850.De szupi is volt.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#43006) Yutani válasza Televan74 (#43005) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerettem ezeket a hűtéseket meg az ARCTIC Silencereket is. Csakhogy úgy elszabadult a VGA-k fogyasztása, hogy már elég nehéz csendesre megcsinálni egy blower hűtőt. Melyik NV kártyán van csendes blower? 1060? Az 120 watt. 200 wattra nem lehet csendes blowert csinálni szerintem.

#tarcsad

(#43007) fasyrt válasza Televan74 (#43005) üzenetére


fasyrt
őstag

U, de jo is volt. Nekem egy 4830-as HIS IceQ szerzett sok örömet.
Sokaig varialtam hogy a passziv kek Zalman VGA hütö legyen vagy ez a HIS, es nem bantam meg. Aztan cimbi kapott zalmant, de örültem, hogy csak egyszer kellett szerelni azt a szendvicset... :D

Rövid 5700-asokrol hallott valaki valamit?

(#43008) Z10N


Z10N
veterán

AMD Radeon RX 5700 XT Reference Cards are EOL?

Az Anniversary Edition ara ezek utan az egekbe fog szokni :D

Mas: 3DM11?! Well played ASUS, Well played :DDD

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43009) Abu85 válasza huskydog17 (#42999) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Többször írtam korábban. A custom akkor éri meg, ha tudsz spórolni az előállítási költségen a referenciához képest. Amennyiben ez nem lehetséges valami miatt, akkor nincs értelme a customnek. Például a Vega esetében azért nem volt esetenként, mert az AMD előírta, hogy milyen komponenseket lehet rendelni, tehát hiába tervezik át a NYÁK-ot, lényegében ugyanazokat a komponenseket kell majd rendelniük. Ha valaki nem azzal a céggel van szerződésben, ahonnan az AMD előírja a rendelést, akkor meg van lőve a custom tekintetében, mert csak drágábbra jönne ki a custom modell, vagyis azzal, hogy tervez egy ilyet, nemcsak elkölt egy rakás pénzt, de még a saját nyereségét is csökkenti. A custom csak akkor éri meg, ha le tudják vele faragni a gyártási költségeket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43010) Z10N válasza Abu85 (#43009) üzenetére


Z10N
veterán

Egy barmilyen BOM listad van? Friss, esetleg par eves kartyakrol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43011) Thrawn válasza Abu85 (#43009) üzenetére


Thrawn
félisten

A custom akkor éri meg ha többért tudod eladni mint amennyibe neked került.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43012) Noukoum válasza b. (#43003) üzenetére


Noukoum
veterán

Ilyen hőségben a többi kártya is melegszik. Az meg hogy rosszabb a ref mint egy custom nem csoda

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43013) keIdor válasza Z10N (#43008) üzenetére


keIdor
titán

3DMark11 1080p az derék.:D
Én hiányolom a 3DMark 2002-t 640x480-ban vajon mit tud?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43014) Yutani válasza Abu85 (#43009) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez most nekem sületlenségnek tűnik. :N

#tarcsad

(#43015) Abu85 válasza Z10N (#43010) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs. A TUL szokta mondani, hogy mikor hogy van.

(#43011) Thrawn: Az nem elég jó, mert attól még a profitod egy részét megette a custom dizájn magasabb előállítási költsége. Ez egy kártyára nézve lehet, hogy elenyésző egy dolláros tétel, de ha eladsz mondjuk kétszázezret, akkor ott már kétszázezer dollárt buktál csak amiatt, hogy customöt terveztél. Ezért lényeges, hogy ne legyenek megszorítások a komponensek kiválasztásánál, mert ha nem tudod megvenni a saját komponensbeszállítódnál a cuccokat, akkor aránytalanul nagy hátrányba kerülsz. Ha meg tudod venni, akkor az úgy már jó, mert a mennyiségi tényező miatt kedvezőbben tudsz alkudni.

(#43014) Yutani: Miért mit gondoltál? A két szép szemünkért csinálják a customöt? :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43016) b. válasza Noukoum (#43012) üzenetére


b.
félisten

ref és ref között is van különbség. Ha egy ref hűtő hangos de közben jól hűt az nem nagy probléma számomra, vagy kevésbé jók a hőfokok, de halk, az is egy elfogadható megközelítés. De az hogy hangos és rosszul hűt az a legrosszabb verzió, még ebben a melegben is.
Nem vagyok hozzászokva ahhoz , hogy 8 -cal kezdődő szám legyen a GPu hőfoka előtt,de annyira nem vészes, nem nézegetem inkább . :DDD
Kicsit jobban aggaszt hogy nagyon gyorsan hűti vissza a GPU-t terhelés megszűnése után. COD alatt mondjuk 83 fok, vége a pályának és mire betölti a lobbyt már 64 fok, kb 10 másodperc. Túl nagy ez a hőingás , nem tesz jót a GPU nak.Ezt kellene valahogy szabályozni, lassítani.
Kissé káosz nekem egyenlőre az Adrenalin és a ventiprofilja, még most ismerkedem vele.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43017) gbors válasza Abu85 (#43015) üzenetére


gbors
nagyúr

Kicsit súgok, mert ezt már olvasni is kínos ;) Előfordul, hogy a customot drágábban adják, mint a refet...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43018) Abu85 válasza gbors (#43017) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elő, és mennyit spórolnak még az olcsó komponenseken. Ez az üzlet benne. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43019) Thrawn válasza Abu85 (#43018) üzenetére


Thrawn
félisten

Egy MSI Lighning-on pl mi volt az olcsó alkatrész? Vagy egy EVGA Kingpin Edition-ön?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43020) Abu85 válasza Thrawn (#43019) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem értitek. Az olcsó nem mindig jelent fost. Az olcsó az olcsó, méghozzá azért, mert a gyártók a custom modelleket úgy tervezik, hogy a komponensek szintjén lényegében ugyanazokat rendelik egy csomó VGA-ra. Ezt direkt csinálják így, mert ilyen formában kötnek egy szerződést valamelyik kínai céggel, és akkor olyan mennyiségben rendelnek több VGA-ra is jó komponenseket, hogy nagyon le tudják vinni az árat a mennyiség miatt. És persze nyomatják marketingben a faszságaikat, hogy military, meg űrtechnika class, de a lényeg, hogy ha megnézel pár 150-250 wattos TDP-jű kártyát egy gyártótól, akkor nagyjából ugyanazok az alkatrészek vannak mindegyiken, és ez teszi nekik a gyártást olcsóvá. Viszont a Vega esetében ezt például nem lehetett megtenni, mert az AMD meghatározta, hogy miket lehet a VGA-kra rakni. Na most ez addig jó, amíg a kijelölt komponenseket eleve az gyártja, akivel szerződésed van, de ha nincs, akkor egyszerűen olcsóbb a referenciát rendelni a TUL-tól vagy a PC Partnertől. Viszont, ha nincsenek jelentős megkötések, akkor a custom olcsóbb, mert a megszokott komponensekre felhúzol rá egy dizájn, és onnantól kezdve még többet tudsz rendelni a komponensekből, amivel még jobb lesz az alkupozíció.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43021) Noukoum válasza b. (#43016) üzenetére


Noukoum
veterán

És más kártyával hasonló szituációban nincs hőingás? Fura hogy csak ennél produkálja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43022) Abu85 válasza b. (#43016) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

20 fokot esni gyorsan tök normális, elvégre ez szilícium. Ha 50 fokot esel gyorsan, akkor parázz, mert akkor annak már van egy 30 fokos relatíve gyors hőmérsékletet csökkentő hatása a tokozásra is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43023) Thrawn válasza Abu85 (#43020) üzenetére


Thrawn
félisten

Én értem, de azzal a kijelentéseddel nem értek egyet, hogy a custom csak akkor éri meg, ha olcsóbban kihozod, mint a ref kártyát. Nem kell olcsóbban kihoznod, a különbözetet majd a vastagabb árcédula megoldja, csak össze kell raknod azt a kártyát rendesen, hogy tényleg annyival jobb legyen, hogy meg is vegyék.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43024) b. válasza Noukoum (#43021) üzenetére


b.
félisten

Persze hogy van. Miért ne lenne?Mi fura benne? vagy mire gondolsz? A Manli RTx 2060 ra? De az is hasonlóan csinálja sajnos,az is 78 foknál tetőzik, esetleg belenyal a 80 fokba is de halk, cserébe. A Manli az csak Manli, elméletileg a legolcsóbb kártya nem a legjobb hűtéssel.

Az MSI Armor GTx 1070 kártyám az nem ilyen gyorsan hűtötte le GPu-t, 72 fok volt ott a tető alapórajeleken,de ha megszűnt a terhelés egyből lelassította a ventiket és folyamatosan lassultak ahogy hűlt a kártya. kb 1,5 perc volt mire leálltak a ventik, azaz 50 fok alá ért a GPU.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43025) Abu85 válasza Thrawn (#43023) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha ennyi elég lenne, akkor annyit csinálnának a gyártók, hogy lecserélnék a hűtést a refkártyán. Mert erre is van amúgy lehetőség, és akkor nem lenne drágább a gyártási költség, de ez így nem éri meg. Sokkal jobb újratervezni, hogy az előállítási költség is alacsonyabb legyen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43026) Thrawn válasza Abu85 (#43025) üzenetére


Thrawn
félisten

Látom nem ment át még mindig :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43027) Pkc83 válasza Abu85 (#43025) üzenetére


Pkc83
őstag

Olyan kártyáknál mint az új navi lehet az is elég lenne mert alapból jó a
teljesitménye viszont a szar hütés miatt visszavehet a teljesítményből!
Ettől persze a custom megér némi felárat 10-15% szerintem még belefér,
de egy Strix logo nekem nem ér meg plusz 30-60k-t! :)

(#43028) joey04 válasza Thrawn (#43026) üzenetére


joey04
titán

:DDD Engedd el

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43029) gbors válasza Abu85 (#43020) üzenetére


gbors
nagyúr

Így van, mi nem értjük, és egyáltalán nem arról van szó, hogy mondtál valami zöldséget (ami mögött van reális alap, csak túlgeneralizáltad), és most próbálod 20km-es postokkal kimagyarázni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43030) Abu85 válasza Pkc83 (#43027) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem ilyen egyszerű ám. A TUL-nál lévő kontakt még a Vega mellett elég sokat mesélt nekem arról, hogy mennyi tényező van. Arra is figyelni kell, hogy egy terméknek életciklusa van, tehát lehet, hogy az elején jól lehet keresni vele, de később az ára akár 40-60%-kal is alacsonyabb lehet, és a GPU-kon ezt nem tudják behozni, mert a gyártók ugyan tudnak ezeknek az árán csökkenteni, de az OEM-ek úgyis megveszik a GPU-t, míg a dobozos termékek piacán azért sokkal problémásabb a helyzet. Ha nem fizetik ki a GPU-kért a kért árat, akkor az OEM-ek megteszik. Tehát kb. öngyilkosság úgy customöt tervezni, hogy nem viszik le a gyártási költséget, mert nem tudják majd tartani a lépés a piac alakulásával. Ráadásul maga a piac szűkül, tehát alapvetően az a cél, hogy még többet lehessen spórolni, mert kevesebb eladásból kell hozni a korábbi eredményeket.

(#43026) Thrawn: De átment, csak nem így terveznek a gyártók. Őket a pénz érdekli, és nem a mosolyunk. :)

(#43029) gbors: Ugyanazt írom folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43031) Pkc83 válasza Abu85 (#43030) üzenetére


Pkc83
őstag

Értem amit mondasz és van is benne logika! De a végtelenségig úgysem
fognak/tudnak árat csökkenteni(annyira nem is szokásuk) , mert csak egy
ideig csökken a kereslet és egy idő után meg gyakorlatilag megszünik
főleg ahogy jönnek a gyorsabb és újabb termékek! Gondolom az általad
leirtak miatt nem megy a Vegák ára se nagyon lefelé!?
Tehát gyakorlatilag azt mondod , hogy egy custom vga-t jóval kevesebb
pénzből állitanak elő mint egy referenciát és mégis sokkal jobb!?

(#43032) Thrawn válasza Abu85 (#43030) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó, akkor megkérdezem újból: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43033) gbors válasza Abu85 (#43030) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát persze, vagy legalábbis majdnem. Mindig csak kicsit módosul, pont annyira, hogy az új kontextusba passzoljon, de még rá lehessen fogni, hogy már az elején ezt mondtad. Nincs ebben semmi új :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43034) Abu85 válasza Pkc83 (#43031) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vegákat inkább már kifelé viszik, mert olcsóbb a Navi 10-et gyártani. Ott leginkább már a kereskedelmi ár fog lejjebb menni, de a gyártók raktárkészlete lassan eltűnik. Aztán a bolt dolga, hogy mekkora bukóval vállnak meg a készletektől. Általában az a szokás, hogy az elején megakciózzák, és akkor bukni ugyan buknak a régi kártyákon, de nem ragad be. A legtöbb boltnak pedig kompenzál a gyártó, ha van erre szerződésük. Na most ezekben azért nagyon sok lehetőség lehet. A kompenzáció jelenthet árengedményt, vagy pusztán a veszteség konkrét megfizetését. Cserébe a gyártó elvár valamit a bolttól, például valamilyen raktárarányt.

A jó az egyáltalán nem azon múlik, hogy mennyiért gyártják. A gyártási költségekben óriási tényező az, hogy mennyire nagy mennyiségben tud egy cég bizonyos komponenseket beszerezni, és azzal olyan mennyiségi kedvezményekhez jut, ami lényegében olcsóbb előállítási költséget eredményez számára. Ettől a termék még lehet jó minőségű, az ilyen üzletek része nagyrészt az is, hogy a gyártó vállalja, hogy a következő szériákhoz is ugyanattól a cégtől rendeli a komponenseket, tehát persze az a cég áron alul adja el a cuccot a partnerének, de közben köt velük egy olyan szerződést, hogy még évekig számíthat a megrendeléseikre. Tipikus win-win szituációk. Tehát a gyártási költség nem igazán határozza meg a minőséget.

(#43032) Thrawn: Ha rárakták azokat a komponenseket, akkor valszeg mindegyik olcsó volt. Akkora tételben szerzik be ezeket, hogy egy csomó alkut tudnak ezekre kötni. Ettől a minőség még lehet jó.

(#43033) gbors: Ha nem érthető, amit írok, akkor jobban kifejtem. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43035) b. válasza Noukoum (#43021) üzenetére


b.
félisten

sikerült megoldanom, én bénáztam a venti profillal. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43036) Pkc83 válasza Abu85 (#43034) üzenetére


Pkc83
őstag

Olcsónak épp nem mondanám! A német ebayen átszámolva 100k-alatt
nincs is de bőven találni 120 vagy akár 170k körül is! Gyakorlatilag kis
túlzással drágábbak mint az 5700/xt-k! Ez meg viccnek is rossz!

Tipikus win-win szituációk. Igen mindenki nyer csak épp mi
a vásárlók esünk pofára! Néha csinálnak egy kis akciót Black friday
engednek 10k-t egy 140k-s vga-ból ami nekik benne volt vagy max 70-80k-ban!
De amúgy értem amit mondasz , csak az emberek fejében általában az van ,
hogy ami "olcsó" az szar is! :)

(#43037) Noukoum válasza b. (#43035) üzenetére


Noukoum
veterán

Örvendetes. Amúgy teljesítménye milyen? Olyan amilyennek gondoltad!? Hol jobb rosszabb?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43038) Pkc83 válasza Thrawn (#43032) üzenetére


Pkc83
őstag

Az Msi-n a ledek biztos nem kerültek sokba! :D

(#43039) Pkc83


Pkc83
őstag

Powercolor vega 56 több mint 600 euró!! :Y
[link]

(#43040) Thrawn válasza Abu85 (#43034) üzenetére


Thrawn
félisten

Segítek: ezeken nincs olcsó alkatrész. Maga a nyák is lehet többrétegű, mint a ref, ami eleve drágább. Ha azt nézzük, hogy jóval nagyobb áramerősségre tervezik őket, attól csak még drágább lesz. Egy csúcskategóriás IR rectifier úgy kábé ötször drágább, mint az eggyel alatta lévő (amit mondjuk a refre raknak), ergo nincs az a mennyiség amit ha berendelsz az olcsóbb lesz ettől.

Az a baj, hogy nagyon általánosítasz, az éremnek két oldala van. Amiben igazat tudok adni az az, hogy vannak a gyártóknak olyan egyedi kártyái, amik olcsóbbak, mint a ref. ez köszönhető annak, hogy trágya komponensekből legózzák össze (zéró hővezető cső, réz helyett alumínium borda, stb). De vannak olyanok is amiken nem spórolnak, mert nem is lehetséges. És nem is ez a cél, azzal villantani akarnak, azzal rekordokat akarnak dönteni, a többi gyártót akarják lenyomni és nem mellékesen azt akarják, hogy írjatok róluk. Ja és szép vastagon fog a ceruzájuk is, mert egyikőjük sem jótékonysági intézmény.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43041) b. válasza Noukoum (#43037) üzenetére


b.
félisten

Nagyon kiegyensúlyozott, teljesen rendben van.Érezhető hogy nincs túlhúzva, hasonlóan kultúrált, mint a zöld kártyák. Amikkel én játszom(jelenleg COD, Metro) ott 2060 nál lérezhetően gyorsabb ,simán ezt venném az helyett, ha nem szállnak el az árak majd.( persze custom hűtéssel, nem ezzel). 1440P re ezt gondolom jelenleg a megfelelő beugró kártyának és a 2070 még. GTx 1060 ról és az alatt már érdemes lehet rá váltani, 1080 ról-1070Ti ről és Vegákról már nem szerintem.
Lehet megtartom, választhatok most melyik marad nálam. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43042) Abu85 válasza Pkc83 (#43036) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel a raktárkészletek eléggé ürültek, így nem sokat tesznek azért a gyártók, hogy a Vega olcsóbb legyen. Ezt le kell nyelniük a kereskedőknek, majd a veszteséget visszaszedni a gyártón, ha volt velük szerződésük.

(#43040) Thrawn: Ez maximum azokra igaz, amelyeket tényleg a rekorddöntésre terveztek, hogy majd kapnak folyékony nitrogént, és mehet. De ezek egyrészt még a normál árazásnál is sokkal durvábban árazottak, és a céljuk nem több a papírsárkánynál, mert a ténylege eladásoknak még kategórián belül sem teszik ki a 0,0...01%-át.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43043) Thrawn válasza Abu85 (#43042) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezek a papírsárkányok mindemellett megcáfolják azt az állításodat is, miszerint a custom csak olcsóbb lehet a refnél. Nade lapozzunk :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43044) Pkc83 válasza Abu85 (#43042) üzenetére


Pkc83
őstag

Logikus meg nem is! Adhatnának egy picit a népnek is!
Nem lenne sokkal egyszerübb kifutó modelleknél , hogy levinnék mondjuk
felére az árát és akkor olyanok is tudnának jó vga-t venni akiknek nem
futja mindig a legújabb modellekre! Na ez lenne az igazán Win-Win!
:D

(#43045) paprobert


paprobert
senior tag

Mindegyik custom kártya olcsóbb mint a ref?
Nem.

Sok custom kártya olcsóbb mint a ref?
A nagyon belépő kártyák biztosan kevesebbe kerültek anyagárban.

Miért nem csak átbrandelik és raknak saját hűtőt a ref. board-ra?
Mert így ki tudnak hagyni, át tudnak ugrani egy beszállítót a kereskedelmi láncban, és az ő profitját is zsebre tudják tenni.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#43046) Tyrel válasza paprobert (#43045) üzenetére


Tyrel
őstag

Biztos én vagyok rosszindulatú meg tájékozatlan, de szerintem a referencia kártyákon kifejezetten nagy az árrés, azért tudnak bizonyos customok árban nagyon közel lenni hozzá, és e mellett egy egyértelműen jobb terméket kínálni.

Nekem így tudatlanként parasztként az a sejtésem, hogy a referencia kártya alapvetően egy AMD brand termék, amit ő ugye megrendelésre csináltat a TUL-al. Értsd. az AMD szemszögéből az egész kártya tokkal-vonóval a termék, azt adja tovább az értékesítő partnereknek.

Tehát mondjuk a 400$-os 5700 XT (légből-kapott számok jönnek, csak az arány a lényeg) gyártási költsége 200$ amiből legyen 100$ a GPU, 100$ meg köré a minden más. A TUL összeszereli minden egyéb alkatrésszel, és eladja az AMD-nek 240$-ért, így realizálva magának egy 20%-os hasznot rajta.
Ebben az esetben van egy 240$ bekerülési költségű terméke az AMD-nek, amit tovább ad a partnereinek, tegyük fel mondjuk 25%-os haszonkulccsal, kereken 300$-ért. Hozzá téve persze a szigorú instrukciókat, hogy nyomjanak rá matricát és dobozolják be, aztán 400$-ért lehet árulni. Lényeg hogy az AMD haszna a teljes terméken van, egy nagyobb árból veszi le a százalékát.
Így az AMD nyer 60$-t minden kártyán.

Ezzel szemben a custom design-ok esetében az AMD igazából csak a GPU-t adja el a partnereinek, nem egész kártyát. A fenti feltételezésből indulva legyen továbbra is 100$ 1db Navi GPU gyártási költsége, amit az AMD elad a partnereinek. Ebben az esetben viszont egy sokkal kisebb árra ill. félkészebb termékre alkalmazhatja csak a saját 25% haszonkulcsát, és akkor ott tart, hogy 125$-ért adja el a GPU-t.
Így az AMD csak 25$-t nyer minden eladott kártya után, a referencia design 60$-os nyereségével szemben.

Bár a fenti számok egész biztosan valótlanok, de az arányok ill. a mögöttes logika szerintem valós lehet:
- szerintem azért intézik szándékosan mindig úgy, hogy a megjelenés első pár hónapjában kizárólag referencia kártyákat lehessen kapni, mert azokon sokkal nagyobb a hasznuk
- és egyúttal szerintem azért sz*r eredendően a referencia designok hűtése, mert az MSRP-hez képest sokkal kisebb benne a mozgástér. A TUL-nak egy referencia kártyát 200$-ból ki kell hoznia, míg egy gyártópartner 125$-ért megveszi csak a GPU-t, majd az MSRP-ig fennmaradó 275$-nyi többlettel úgy legózik ahogy akar.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#43047) Noukoum válasza b. (#43041) üzenetére


Noukoum
veterán

Őszintén szólva túl szép lenne ha a custom árak nem szállnának el itthon (is).

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43048) huskydog17 válasza Tyrel (#43046) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Értem a logikád, csak akkor az a kérdés, hogy az NV miért engedi azonnal launch day-en a custom megoldásokat elrajtolni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#43049) beef válasza Tyrel (#43046) üzenetére


beef
őstag

Szerintem sokkal egyszerűbb a magyarázat. Nincs anniy GPU induláskor, hogy minden customnak jusson annyi, hogy megérje nekik foglalkozni vele.

(#43050) Kupszi válasza beef (#43049) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Én is erre gondoltam, az AMD mindig is küszködött hogy az indulás előtt nem tud annyi GPU-t eladni a partnereknek, amennyit a konkurens gyártó. De azt tegyük hozzá nem is ugyanannyi pénzből gazdálkodnak.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.