Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) I.T.E.M válasza Oliverda (#2300) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2302) SzlobiG válasza cwn (#2296) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom te is az vagy akinek felesleges akármit is írni mert csak a trollkodás/flamelést szereted ezért nem is reagálok az irományodra.

Oliverda: Maradt volna ott.:(

(#2303) S-Attila válasza Oliverda (#2300) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem nem vészes. Engem pl. kimondottan szórakoztat. :)

(#2305) Hakuoro válasza Crytek (#2304) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Ez pletyka :F 4D-s shaderekről szól.
Összesen 1680 sp, egy blokkban 30x4D >> 120/blokk 14x120=1680
Érdekes.... :)

(#2306) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

3Dmark Vantage pletyka:
Extreme ~12000
Performance 24499
Unigine Heaven 1920 1200 4AA +16 AF: 36.6 fps

[ Szerkesztve ]

(#2307) Abu85 válasza Hakuoro (#2306) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2308) cszn válasza Abu85 (#2307) üzenetére


cszn
őstag

;]

[ Szerkesztve ]

(#2309) toldy válasza cszn (#2308) üzenetére


toldy
őstag

Fenébe, írásba nem lehet vissza adni azt az ördögi kacajt. ;]

Az élet nem habostorta.

(#2310) cszn válasza toldy (#2309) üzenetére


cszn
őstag

:))
Egyébként most nézem ez pont 5970 szint performanciban guru3d teszt alapján.

[ Szerkesztve ]

(#2311) Abu85 válasza cszn (#2308) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Basszus. Nem az eredményekre akartam pislogni. :DDD Na mindegy. :P

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2312) cszn válasza Abu85 (#2311) üzenetére


cszn
őstag

Najóvan. Áááhh. Ügyes húzás. :C

(#2313) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Vajon meg lehet szegni egy smájlival az NDA-t? :DDD

(#2314) Abu85 válasza Hakuoro (#2313) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak helyeseltem, hogy linkelgetsz. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2315) Robi BALBOA válasza Hakuoro (#2306) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

GTX 480 3DMark Vantage P21106 and X9309 results obtained in Unigine Heaven (1920 1600 :F 4AA +16 AF) speed is 29.5.

A felbontást remélehetőleg elírták.

Amúgy nagyon szép eredmény, hogy a 5870 17,3fps a 6970 meg 36,6fps ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2316) Gabrika


Gabrika
tag

most már kezdem elhinni, hogy anno még maguk ATIsok sem gondolták, hogy teljesítményben ennyire szépen felfejlődnek és a 10es számrendszer már kevés lesz a típusjelzéshez :DD

na akkor sztem ide most már hamarosan jöhet a hexadecimális termékkód :P

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#2317) SzlobiG válasza Robi BALBOA (#2315) üzenetére


SzlobiG
félisten

Javított tesszelláció. :K

(#2318) zuchy válasza Hakuoro (#2306) üzenetére


zuchy
őstag

8 memória chip van rajta, tehát marad a 256 bit. Ha igazak ezek a tesztek, akkor a GTX480-on hoz 25%-ot. De akkor a memóknak tudniuk kéne olyan 6GHz-t minimum.
Nem tudni az SP-k mennyiségét, nem tudni, milyen elrendezésben vannak, bár gyanítható, hogy négyesével vannak. Talán még a Ropokkal is variáltak valamit, megnövelték a Z-pixel rate-t. :U Én elképzelhetőnek tartom, mivel elvileg valamiben lesz NI-s architektúra. A Barts-ban nem igen találni, akkor ebben lehet.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2319) krystman


krystman
őstag

Helló!

Nem tudom esetleg találkozotte valaki ilyennel, hogy az integrált HD 3200-as kártyát a HD4870-es mellé be lehet kapcsolni? Mert én a BIOS-ba engedélyeztem egy Sorround View funkciót, és így a rendszer alatt mind a két kártya látszik. Az viszont tuti, hogy a 2D-ben, a 3200-as képét látom nem a 4870-et, mert a kettő közt van különbség, pedig a 4870-re van kötve a monitor. Játék alatt is nekem olyan mintha a 3200-as képe jönne át, viszont szépen megy a játék nagyon. Nem tudom, hogy tényleg működike a kettő egyszerre, de érdekes, hogy a rendszer mind a két karit látja. Itt egy kép róla.
[link]

(#2320) Atom_Anti válasza zuchy (#2318) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

A memóriák lazán 6GHz esek lesznek, de lehet 7 is ;)

(#2321) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nah akkor most, hogy is van ez? A 6990 lesz a 2 gpu-s megoldás végül? Vagy még ez is titok? :)

(#2322) DrJános válasza tzsolesz (#2321) üzenetére


DrJános
aktív tag

Az már régóta nyílt "titok" hogy a 6990 az 2 GPU-t rejt csak az a kérdés, hogy milyet? ;]

Annyira várom már azt az időt mikor teszteken láthatom a 6950 6970 6990 remélhetőleg brutális teljesítményét. ;] ( jelenleg ezt semmi sem támassza alá csak tetszene :D )

Az az elvileg 6/7GHz ram nem fog iszonyatosan melegedni?

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2323) tzsolesz válasza DrJános (#2322) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem.
Miért is ne lenne brutális s teljesítményük? A RAM-okat meg szerintem le lehet hűteni hatalmas áldozatok nélkül is. tehát ez szerintem nem lesz akkora probléma.
Én azt mondom legyenek 7Ghz-esek, és legyenek egy kicsit melegebbek, de akkor üssenek is. ;]

(#2324) keIdor


keIdor
titán

Nem hiszem hogy annyira melegek lennenek... kisebb csikszelessegen gyartjak ezeket gondolom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2325) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A sávszélesség már elég nagy lesz 6-7ghz-es ramokkal, engem csak az fog bántani ha majd csak 1gb-osak lesznek a karik és majd alig lehet kapni 2gb-osat, ha meg majd lehet is kapni akkor majd olyan felárral, hogy az embertelen, tudom elég még az 1gb, de ez nem lesz sokáig lesz már így, nagyon kapirgáljuk az 1gb vram határait.

Abu szerinted lesz egyből 2gb-os változat is a 6970-ből vagy csak majd jó nagy késéssel várható majd ez is mint az 5-ös szériánál és szerinted van rá esély, hogy a kis tesó is kap 2gb ramot?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2326) Oliverda válasza keIdor (#2324) üzenetére


Oliverda
félisten

Micsodát? A RAMokat?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2327) keIdor válasza Oliverda (#2326) üzenetére


keIdor
titán

Ja.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2328) tzsolesz válasza keIdor (#2324) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azok is 40nm-esek. Ilyenek pont megfelelőek lennének az új 6900-asokra. :K

[ Szerkesztve ]

(#2329) keIdor válasza tzsolesz (#2328) üzenetére


keIdor
titán

Lehet ilyet kap...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2330) Robi BALBOA válasza keIdor (#2329) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"tömegtermelés azonban csak 2010 második felében kezdődik meg" -Elvileg igen. :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2331) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Fudzilla ;]
AMD promotes Cayman as the new R300
"Cayman Radeon HD 5970 should launch in last week of November" :DDD
Még az elnevezéekkel sincs tisztában? :(

[ Szerkesztve ]

(#2332) tzsolesz válasza Robi BALBOA (#2330) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

...és Keldor, erős a gyanúm, hogy a 7Ghz-es lapkákat fogják alkalmazni. Akkor pedig nem lesz hiány sávszélben. :D

(#2331) Hakuoro De miért hasonlítják a radeon 9700-hoz? Az átütő ereje miatt, amit az R300 képviselt 2002-ben? Ami hatalmas meglepetés volt anno? Most is meglepődünk majd? ;]

(#2333) Hakuoro válasza tzsolesz (#2332) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Ezt lehet hogy csak Fuad találta ki. Elég jó címeket tud adni a semmitmondó cikkeinek. De ki tudja..... Hátha tényleg alázni fog ;]

(#2334) Robi BALBOA válasza tzsolesz (#2332) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A sávszél tuti elég lesz, de ez még nem minden, ügye több dolognak kell passzolnia, hogy tényleg átütő teljesítményt nyútson egy adott vga.(driver) -Na jó ez egy kicsit gonosz volt! ;]

Remélem samsung memóriákkal fognak jönni az új karik és nem Hynix-el, mert valahogy nem vagyok nagyon oda értük, az 5-ös szériánál is míg a samuk mentek 5200-5400mhz-et addig a Hynix-ek sírva vitték a 5000mhz-et.

Ezt az R300-as cikket én sem értem teljesem, de szerintem arra akar kilyukadni, hogy a GF110(ha lesz) akkor az olyan lesz mint az NV30(fx5800 :DDD ) a Cayman meg ütnifog mint az R300(Radeon9700).

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2335) Crytek


Crytek
veterán

"Néztem egy kínai oldalon HD6970 (Cayman XT) állítólagos teszteredményeket. Nekem sokat nem mondanak mostanában a szintetikus tesztek, de ha jól láttam 3D Vantageban kb. 25-30%-al gyorsabb a GTX480-nál, a HD6870-re 63%-ot vert. Persze a 3D Mark cuccok sose mutatták igazán mit fog tudni játékban, de ha nem kamu akkor érdekes, mert ebből a GPU-ből lesz 2db a HD6990-en ... persze kisebb órajelekkel, de akkor is.

Kínai hír, google fordítóval "

Next PC Upgrade: 2022

(#2336) zuchy válasza Crytek (#2335) üzenetére


zuchy
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy ezekből a GPUk-ból fog állni a HD6990. Ha 63%-al gyorsabb, akkor még két visszafogott órajelű Barts is megfogja.

PC-STYLE.hu

(#2337) rocket


rocket
nagyúr

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2338) TomiLi válasza rocket (#2337) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem értem, hogy egy vga-nak minek öt kimenet.... Ez a hűtés rovására megy, mert nincs helye távozni a meleg levegőnek....

2Gb GDDR5 :C

Bogyóka

(#2339) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Innen jól veszem ki hogy a Liano grafikai teljesítménye egy asztali 5500-al és egy mobil 5730-al egyenlő? Ami azért meglehetősen jól hangzik :R !

[ Szerkesztve ]

(#2340) attiLANte válasza rocket (#2337) üzenetére


attiLANte
tag

Nocsak, nocsak...
Vajh mi lehet az a két darab feltűnően szimmetrikus 4x3-as kondenzátor "erdő" két kis IC-vel a GPU és a DVI kimenetek között, a "P" száránál? :F
Vagy inkább mihez tartozik - netán valami lapul a nyák hátulján, aminek az etetéséhez nélkülözhetetlen?! Vagy a GPU-n belül van szükség valami extra feszre? :U

[ Szerkesztve ]

(#2341) Robi BALBOA válasza rocket (#2337) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Azt egy kicsit sajnálom, hogy nem lett szélesebb a mem busz, de az hogy még a kisebb karin is 2gb ram lesz az nagyon zsír, ezekhez a karikhoz a minimum lesz a FullHD-s monitor 8xAA-val, de inkább 2-3 monitor lenne az ideális. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2342) MPowerPH válasza Robi BALBOA (#2315) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez annyira szép, csak jelenne már meg. ;] :DDD Az az eshetőség, hogy plusz 100%+ -t ver az 5870-re, már megér egy misét.

Don't Tread On Me

(#2343) Insolent válasza Robi BALBOA (#2341) üzenetére


Insolent
aktív tag

Ahogy kiveszem a szavaidból te váltasz erre a csoda 6os szériára.
Vagy rosszul látom :F

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2344) Komplikato válasza attiLANte (#2340) üzenetére


Komplikato
veterán

Külön tesselátor coo-proci? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2345) Robi BALBOA válasza MPowerPH (#2342) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nekem az is bőven elég lenne ha átlagosan meg lenne az 5870 + 50-70% teljesítmény! ;]

(#2343)Insolent : Hát igen szeretnék egy izmos Ati karit, mert amióta eldtam a jó Asus 5870-et azóta egy 9800GTX+-al kell beérnem ami ahoz képest amennnyibe került nem rossz, de van egy pár és még lesz egy pár game ami már nem igazán fekszik neki, igazság szerint a lehendő új Ati kari mellé vettem PhysX karinak.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2346) Insolent válasza Robi BALBOA (#2345) üzenetére


Insolent
aktív tag

Értem, nálad megy a hybrid physx ? nekem sajna nem jött össze,, akárhogyan probálkoztam.
Én a mostani 5850 mellé szeretnék egy iker tesót.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#2347) Crytek válasza Robi BALBOA (#2345) üzenetére


Crytek
veterán

Ez az ati mellé nv physx-re engem is érdekelne,hogyan működik.

Next PC Upgrade: 2022

(#2348) zseko válasza Crytek (#2347) üzenetére


zseko
veterán

+1, szintén :D

HR24.hu

(#2349) shteer válasza Crytek (#2347) üzenetére


shteer
titán

még a logout-os cikk alapján se?

..szerintem jónak tűnik

(#2350) Insolent válasza shteer (#2349) üzenetére


Insolent
aktív tag

Köszi a linket, már ezt is végig mazsoláztam anno, mindhárom lehetőséget,, és csak egy program használta a physx-et. De mivel az egy NV-s tesztprogram nem sokra megyek vele amikor játékokra szerettem volna összehozni, próbáltam egy 8800gts-el és 9600Gt-vel is egyikkel sem jött össze, sajnos. Pedig nem vagyok kezdő sem amatőr, de az istennek sem akarta egyik game sem használni a physx-et. Még a jó öreg 3Dmark sem és társai, szörösfánk, stb..
Elég bosszantó volt, hogy jópáran írták, hogy így meg úgy megy., de nálam sehogy.. :W

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.