Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) DemonDani válasza TESCO-Zsömle (#4000) üzenetére


DemonDani
addikt

képzeld a putriban vannak aztán LCDk és mikor kikötik az áramot akkor megy a zaciba... lesz áram akkor meg hozzák kifelé... a ház összedől a parabola antennák súlya alatt :DDD

(#3993) Dj Dekko!
inkább vennél Corei7et úgylehet jobban mennének a gamek hd5850en mint ezzel a c2dvel meg 6990-el... extra szánalmas már azért egy c2d ilyen környezetben...

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4002) D-evil válasza Dj Dekko! (#3985) üzenetére


D-evil
aktív tag

E8400as procival akarsz majd egy 6990et kihajtani?:D:D:D:D

(#4003) Dj Dekko! válasza D-evil (#4002) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Így van... mihez nem elég egy e8400, full hd ban?! 4500 mhz üzemel kényelmesen...
De nem csak egy 6990 est akarok így hajtani hanem egy 6990 + gtx 460 ast... remélem nem haladják meg a 750W zabálást....
Fizikára még tervezek egy kicsike nvidiát is.
Aztán idén egy forintot nem költök a gépre...

(#4004) Dj Dekko! válasza DemonDani (#4001) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Persze, ezt a szemléletet megvizsgáltam.
Bele is mennék ha tudna többet... de amire én használom játékok alatt, teljesen mind egy hogy egy 4 ghz i920 rampage extreme alaplapban van az 5850 es vagy egy 4500Mhz as core2-vel hajtom... Semmi különbséget nem láttam.
Vagyis azt akarod nekem mondani hogy egy 5850 essel & i7el ki állnál ellenem 2 darab 6970 es core2 ellen..
Húzhatnád 10 ghz az i7-es procidat barátom...akkor se érné be a gép a 2darab 6970 est...
Még mindig a VGA a domináns elem... nem a processzor... Lehet szánalmas... de azért nem veszek i7 már bocsánat hogy a cpu-z nézegessem... húdejó..i7!

(#4005) DemonDani válasza Dj Dekko! (#4004) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]
e8500 24fps (3,16)
i920 33fps (2,66) :U
ezek meg azonos mhzen:
[
L:http://www.legionhardware.com/images/review/ATI_Radeon_HD_5870_Crossfire_CPU_Scaling_Performance_Part2/Crysis_02.png][link]
i920 34fps (3,6)
e8k 34fps (3,6)
de minimum fps 22 vs 18...

[link]
i920 109ps
e8k 68fps :DDD

[link]
109fps vs 99fps i920nak

[link]
89 vs 57fps :DDD i920nak

[link]
145 vs 123fps i920nak

[link]
88 vs 51fps i920nak :P

~33%al jobb 2560 alatt azonos mhzen az i7 ez még 1920ban romlana valamelyest a Sandy Bridge meg még erősebb, meg a crysisnál nem számoltam hogy minimum fps 22%al jobb

nameg a cpuval nem csak gamelni lehet... programokban meg esélytelen lenne már az e8000... azért 4mag sokszor mocorog már de 2maggal sem lenne kérdés hogy alázná az i7 :)
erősen túlbecsüld azt a farkast, erős meg minden de inkább 2-3éve volt jó...

----

Még mindig a VGA a domináns elem... nem a processzor... Lehet szánalmas... de azért nem veszek i7 már bocsánat hogy a cpu-z nézegessem...

Asus Rampage Formula X48
Intel Core2 Duo e8400 4.35 GHz-1.22-1.23V

látom nem azért vettél wolfdalet meg 100k-s lapot hogy a cpu-z-t nézegesd... epicfail hagyjuk inkább mert még megsajnállak :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4006) D-evil válasza Dj Dekko! (#4003) üzenetére


D-evil
aktív tag

de nem fogod tudni kihajtani,nem érted meg???
ha beraksz egy 6990et mellé vagy egy 6970et, semmi különbséget nem fogsz észrevenni.mert kevés a procid hozzá.
egy őstagnak hadd ne kelljen már ezt elmagyarázni.
minek dobsz ki plusz 80k-t?
inkább cserélj procit + vegyél 6970et és sokkal jobban jársz...

(#4007) D-evil válasza DemonDani (#4005) üzenetére


D-evil
aktív tag

egyetértek...

(#4008) Dj Dekko! válasza DemonDani (#4005) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

33% jobb. Kemény... az i7.... i7 komlett rendszer csere 160 körül lenne... egy normálisabb jóh... 130 ezer ft... kapok durván +33% többletet ahogy te mondod.
Vagy megveszem a hd 6990 es + 133% legalább... melyik éri meg jobban?!
Gondolkoztál rajta?!

#4006) D-evil
Azon még megakadt a gondolatom amit mondasz hogy 6970 + 950 es i7 ...
Úgy még nem lenne rossz alternatíva... :U

[ Szerkesztve ]

(#4009) DemonDani válasza Dj Dekko! (#4008) üzenetére


DemonDani
addikt

+133% XDD haha hagyjuk tényleg álomban élsz menj vegyél belőle CF-et MINIMUM!!! :DDD

mint mondtad 2 game nem fut szépen 2 game 150ezer forint xd vagy a komplett rendszeren +60-70% tényleg nem tudom mi lehet jobb :D nameg 160ezerből már komplett sb alapú gépet rakok össze... :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4010) zuchy válasza Dj Dekko! (#4008) üzenetére


zuchy
őstag

Kevés lesz az a proci, de majd meglátod. Nem fog 133%-ot hozni, mert ahhoz ki is kéne hajtani a kártyát. Az órajel még rendben lenne, de a 2 mag édeskevés ilyen kártyához és az architektúra is régi már. i7 kell alá legalább. Nem véletlenül szajkózzák feljebb is ezt. De hát vedd meg, majd rájössz.

A második alternatíva viszont jó választás. (I7 950, HD6970)

PC-STYLE.hu

(#4011) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Megfogadom a tanácsotokat... vásárolok egy i7 et + 6970 est... :U

(#4012) Robb202


Robb202
tag

Nem tudom melyik fajta I7-es procival újítanál de szerintem már a Socket 1366-ra nem érdemes.

Én úgy vagyok vele, hogy architectúra váltásnál kell váltani. Én a high end asztali mellett köteleztem el magam a munkám miatt is. Annó 2008 decemberében vettem az I7-es konfigomat és mai napig jól elmegy.

Tehát szerintem érdemes kivárni a Sandybridge E-t. Következő félévben jön, elméletileg őszre már megvehető lesz. 8 mag brutális teljesítmény. Ezzel a procival kihajtható lesz a 6990.
Én is erre gyúrok. Ez kb jó les a következő 3 évben amíg nem jön az újabb high-end asztali proci család új foglalattal.

(#4013) D-evil válasza Robb202 (#4012) üzenetére


D-evil
aktív tag

150k áll rendelkezésére.nem 250k:D

(#4014) Robb202 válasza D-evil (#4013) üzenetére


Robb202
tag

Ezt csak azért írtam, mert későbbi eladhatóság szempontjából a mostani I7 már jóval kevesebbet fog érni.
Természetesen a pénztárca fog dönteni. Bár úgy gondolom szeptemberig még van idő gyűjteni :)

(#4015) TESCO-Zsömle válasza Robb202 (#4012) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megint ez a "kihatja-e"...

Q9300-assal is kihajtható, ha elég monitort kötsz rá.

Egy több ismeretlenes egyenletet nem lehet tisztát két tagra redukálni. Mindenki elfelejti, hogy a "kihajtás" nagyban függ a grafikai beállításoktól.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4016) DemonDani válasza TESCO-Zsömle (#4015) üzenetére


DemonDani
addikt

Egyszerűbb a procit írni, mint azt hogy esetleg itt meg itt jobban fekszik az i760 memóriavezérlője meg cache felépítés, stb... de akkor mondjuk úgy hogy az új játékoknak általánosan jobban fekszik egy Corei7/5 platform, ha ehhez hozzáadjuk azt hogy ismerik a 4magot és nem csak hallásból, akkor megint nem csökkenni fog a teljesítmény :DDD
A Sandyk mellett kicsit problémás a tuning, mert a szorzó mégsem annyira hatékony azért mint a rendszerbusz gyorsítása, de ez 10-ből 1 helyen lesz bukta, persze mindig úgy van, hogy pont azon az 1 helyen kéne, de a Mhz-el nem lesz gondja, 4,4-et általánosságban mennek, és nem is melegednek annyira mint az elődök, szóval a régi hűtés is bátran megtartható, és nem csak emlékbe ;]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4017) DemonDani válasza Dj Dekko! (#4008) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]

tessék elkészült a vga párosítós teszt... lehet nézni

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4018) attiLANte


attiLANte
tag

Lehetséges, hogy a HD6670 sorozat néhány napon belül piacra kerül mindenféle előzetes bejelentés nélkül? :F

Csak azért kérdem, mert február 3-tól a német ADLI-ban (illetve az itthoni áruházakban is) kapható lesz egy új asztali PC, amit elvileg ezzel szerelnek:
"Brillant – neueste AMD Grafiktechnologie.
AMD Radeon™ HD 6670 DirectX® 11 Grafik mit 512 MB DDR5 Grafikspeicher"

Elírás lehet a dolog mögött, vagy esetleg újabb átnevezésnek leszünk tanúi (de akkor mi lesz a valódi HD6670-nel)?

(#4019) DemonDani válasza attiLANte (#4018) üzenetére


DemonDani
addikt

:DDD fura lesz ha az aldis medion által gyártott cfgben debütál xd

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4020) ftc válasza attiLANte (#4018) üzenetére


ftc
nagyúr

Ideje lenne

[link]

(#4021) Pítőr válasza attiLANte (#4018) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Valóban!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#4022) csatahajós


csatahajós
senior tag

Mondjuk várható volt, de úgy néz ki Február végén jön az Antillák

Ha minden igaz a kínai új év vége idén 18-19.-e, tehát az utána következő héten várható (nagyjából 3 hét múlva).

(#4023) attiLANte válasza ftc (#4020) üzenetére


attiLANte
tag

Nem értem miért kell ülni a babérokon - ha kész a cucc, tolják ki rögvest a polcokra... ;]

Van egy német nyelvű bemutató arról a bizonyos HD6670-es Medion konfigról ( link ). Két közeliből sikerült összetákolnom egy nagyobb képet, íme:

Sajnos ebből a szögből semmilyen jelzés nem látszik a kártyán, úgyhogy marad a várakozás - holnap talán kiderül az igazság...

csatahajós: ez a Holdújév is mindig jókor jön...

(#4024) TESCO-Zsömle válasza csatahajós (#4022) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én arra leszek kíváncsi, mennyiért fogják adni. nV most 700$-ig fedi a piacot GTX 580-al. Remélem nem lövik ba a két duál-GPU-s szörnyet 700-999$-ig, ahogy a procik csúcsa is van...

Csúf világ lenne...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4025) JX


JX
csendes tag

Sziasztok !

Csak azt szeretném kérdezni hogy az mennyit fog vissza a GTX 460-as videókáryán ha az alaplap PCI-E 16X (P35 LAP) és nem 2.0-ás.
Vagy érdemes lapot cserélni ???
Köszönöm a válaszoka :R t.

(#4026) lsc válasza JX (#4025) üzenetére


lsc
nagyúr

Pont nem idevaló kérdés, de annak a kártyának még elég.

Az élet kegyetlen .

(#4027) JX válasza lsc (#4026) üzenetére


JX
csendes tag

Köszi ez megnyugtató :R

(#4028) attiLANte


attiLANte
tag

Mégis igaz lehet ez a HD6670-nel szerelt Medion PC...
A kis mocskok: AMD Radeon™ HD 6670 Graphics (For OEM Only)

Mi meg várhatjuk, hogy végre megjelenjen... :U
Úgy látszik még túl sok 5570/5670 van raktáron/polcon, amiket előbb ki kellene szórni. Persze megtehetnék ezt egy kis árcsökkentéssel egybekötve (egy év után már nem ártana), de úgy látszik ez már népmesei elemnek számít manapság - az AMD-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#4029) TESCO-Zsömle válasza attiLANte (#4028) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

de úgy látszik ez már népmesei elemnek számít manapság - az AMD-nél is.

Nincsenek jók meg rosszak, csak rengeteg n+1 fejű sárkány...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4030) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD PowerTune

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4031) Zin


Zin
senior tag

vicc ez az aniko... :W

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#4032) toldy


toldy
őstag

Az amd féle fizikáról mit lehet tudni? Elvileg bármely gpu befogható fizikai számításokra? A közeljövőben mely játékok azok amik támogatni fogják ezt? Ami még érdekel hogy pl én veszek egy radeont berakom a gépbe, és van egy SB procim, akkor annak az igp-je is befogható lesz fizikázni? Nem tudom témába illő kérdés-e ez. :R

Az élet nem habostorta.

(#4033) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

reggelt...

kérdés: ma, miért nem alkalmaznak 512bites "memóriaelérést"?...mindenhol 64/128 max 256-ot látok..Anno 2900XT-nél bevált, vagy nem?:U

szerk:
ha OFF, bocsánat...:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4034) lsc válasza - = Zk = - (#4033) üzenetére


lsc
nagyúr

Mert ddr5-el elég 256 bit mellett is a sávszélesség, ráadásul az 512 es nyák drágább /szerintem/.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4035) - = Zk = - válasza lsc (#4034) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem. tehát "célszerű" minimum 256bites, GDDR5-ös memóriával felszerelt radeont venni....
nos, meglátjuk, mások miként vélekednek erről... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4036) lsc válasza - = Zk = - (#4035) üzenetére


lsc
nagyúr

értem. tehát "célszerű" minimum 256bites, GDDR5-ös memóriával felszerelt radeont venni
Így nem igaz, attól is függ mire és mekkora felbontáshoz kell.

Az élet kegyetlen .

(#4037) - = Zk = - válasza lsc (#4036) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhá. jogos a pont.
akkor arra, amire ma a userek közel 100%-a használja: játék.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4038) gbors válasza - = Zk = - (#4037) üzenetére


gbors
nagyúr

a kártya erejétől függ, kell-e a 256-bites memóriavezérlő. az 5770 pl. egész szépen elvan a 128-bitessel is - ugyan limitálja a sávszélesség, de nem olyan vészes a dolog. AMD-éknél nem jellemző a 192-bit, úgyhogy a következő lépés a 256 - ha az 5770-nél sokkal erősebb kártya kell, akkor oda bizony arra lesz szükség.

az 512-bitnek amúgy a komplex nyákon kívül van még egy óriási baja - a szélesebb memóriabusz a chip kerületét növeli, ami olyan területnövekedéssel is jár, ami nem feltétlen hasznos. hogy érthetőbb legyen - anno az RV770-be állítólag azért préseltek bele 10 ALU+TEX blokkot, mert a 256-bites memóriavezérlő miatt sehogy nem tudtak volna sokkal a 250mm2-es méret alá menni, és a 8 blokkal még ott fityegtek a kihasználatlan helyek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4039) MZsoltee válasza - = Zk = - (#4037) üzenetére


MZsoltee
veterán

Játékra igen, bár vannak kivételek, 5770-es is jó játékra, de inkább 6850-et vennék, ha már játék!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4040) - = Zk = - válasza gbors (#4038) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ó, igy már világosabb a dolog. viszont legbelül sejtettem, hogy valamerre errfelé lesz a megoldás, de inkább segitséget kértem :K
köszönöm...

mzsolte
igen, jelenleg 5770-em van, de amint lesz kellemes 6870, lecserélem. igaz, 5870-et szerettem volna, de ha a jövőt nézem, akkor az már a múlt ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4041) MZsoltee válasza - = Zk = - (#4040) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mire kevés az 5770-esed?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4042) - = Zk = - válasza MZsoltee (#4041) üzenetére


- = Zk = -
félisten

erre bonyolult lenne válaszolnom...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4043) DemonDani válasza - = Zk = - (#4042) üzenetére


DemonDani
addikt

milyen környezetben van? remélhetőleg nem az ami az adatlapodon szerepel, csak azért kérdezem...
Meg milyen felbontás? :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4044) - = Zk = - válasza DemonDani (#4043) üzenetére


- = Zk = -
félisten

giga ga ma 790x ds4
4gb geil ddr2
phenom2 940be
de egyelőre nincs nálam a kártya. amúgymeg: 1920x1080-ra fogom használni....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4045) DemonDani válasza - = Zk = - (#4044) üzenetére


DemonDani
addikt

akkor jogos, oda tényleg nem árt egy 6870, esetleg egy GTX560/6950 bár azért elégnek kell általában lenni a 6870nek

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4046) - = Zk = - válasza DemonDani (#4045) üzenetére


- = Zk = -
félisten

(Y)
maradok az AMD/ATi oldalán...:R
szerk.
a 69** kategória horrorisztikusan magas lett vsz:U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4047) Petyyyyy válasza - = Zk = - (#4046) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hozzá kell edződni a horrorhoz, főleg ha a 6990-re gondolsz... :DDD
Bár a valószínűsíthető 500$ fölötti ár a várható telejsítmény tükrében nem is hangzik olyan rosszul. Menten kettőt is rendelek...:))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4048) Jester01 válasza attiLANte (#4023) üzenetére


Jester01
veterán

Hümm, 6670 single slot? :R
Mivel lassan minden grafikus kártya dual slot, ideje lenne a ház és alaplap szabványokat átdolgozni egy kicsit. Persze lehet, hogy már megtörtént csak én vagyok lemaradva :F

Jester

(#4049) dangerzone


dangerzone
addikt

Mire várható a 6990 megjelenése?

(#4050) Petyyyyy válasza dangerzone (#4049) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Debütálás - február vége, március eleje és itthon kb március vége vagy kicsivel később...

Bőwebben

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.