Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2022) smkb válasza tzsolesz (#2020) üzenetére


smkb
őstag

Nyilván a 6870-nek a GTX470-et kellene megszorongatni, ha már erősebb a HD5850-nél, pont ezért nem is értem, miért a GTX460/1GB hoz haonlítgatja az AMD (gondolom ez a népszerűbb GTX), mikor a ref. órajeleseknél a HD5850 is gyorsabb volt. Igaz a számos 800 körüli OC modell, mint MSI HAWK, Gainward GS GLH, Palit Sonic Platinum, Gigabyte SOC, Zotac AMP, EVGA BE és FTW (mind 780-850 esek) 249-259 usd-ért kelletve magukat már partiban lehetnek a HD6870-el. Mivel ref. órajeles GTX460-at alig gyártanak, széles spektrumot kell lefogni a HD6870-nek. Én arra számítok, hogy kb fej-fej mellett lesz egy 800/1000-es gyári OC modellel. Mivel árban itthon is nagyon jók ezek az 'out of the box' OC kártyák (59.000 től már kapható a Gainward GS GLH), azért fel van adva árazásban a lecke a HD6870-nek. Ráadásul ezek az OC GTX-ek is még húzhatók, nyilván a HD6870 is.

De itt most a boltokban kapható teljesítményekről van szó, felejtsük el a házi tuningot.

Így pl a tesztekben eleve úgy lenne jó, hogy ezek kártyák is szerepelnéek, nem csak a ref. GTX460/1GB, ami szinte csak mutatóban létezik, illetve ha van HD6870 OC akkor az is.

Minden ami boltból vásárolható teljesítmény.

Pár nap múlva kiderül a tesztekből mekkorát tévedtem :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.