Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) satee76 válasza Intruder2k5 (#35450) üzenetére


satee76
aktív tag

Igaz ma már..De ez a verzió 2008 körüli, tehát ha kommunikál akkor piszkálva van...
Nem is tudna mivel kommunikálni mert az everest Lavalys termék volt 2010-ig, aztán lett belőle Aida, és ma már Finalwire termék. Nincs támogatása. Sajnos nincs kinek írni :R

(#35452) bacsis válasza Intruder2k5 (#35427) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem az a mottóm, hogy nicns lassú hardver, csak nem rávaló szoftver ;)
Na meg az, hogy a hardver ára csökkenhet, de a tellejsítménye semmit sem veszít...
Szóval ha akkoriban el voltunk egy 286-oson, akkor ma is ugyanolyan jól el lehet vele lenni...
tegnap sikerült összekalapálnom a Compaq deskpro 386S PC-t, 16Mhz-es 386SX proccal...
egy combosabb 286 szorongatja ;] na és?
nemrégiben teláltam rá a jó öreg Test Drive2-re... furcsa mód az valahogy anno kimaradt... remekül fut a 386SX-en, és pont olyan élvezetes vele csapatni, marha jó a manuális váltása, mintha 20 éve toltam vele...
Jahh itt van a nagy gépen a Dit Rally, amit egy 6 hengeres Phenom és egy R9 280X hajt... hol az egyikkel csapatom egy Logitech Momo társaságában, hol a kis TD2-t, egy kiszuperált billentyűzettel, és mindegyikkel tök jól el vagyok.. szóval én asszem elég jó élő példa vagyok, hogy lehet a modern játékok mellett/után a régebbi klasszikusokkal is ellenni ;)

(#35453) Intruder2k5 válasza bacsis (#35452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jajjj, a Compaq... Ami Neked van, annak is a HDD-n van a BIOS-a? Trükkös egy jószág volt az is, rámentél fdisk-el, aztán volt nincs BIOS settings. :)

(#35454) bacsis válasza Intruder2k5 (#35453) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

floppy-n van a BIOS, illetve az az alaplapon, csak a beálíltásokat lehet ilyen elégffurcsán előcsalogatni... floppy-ról tudja bebootolni :) de már megy a gép hibátlanul, hamarosan írok róla egy cikket :)

(#35455) MurdR válasza gerlaip (#35443) üzenetére


MurdR
veterán

:C :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35456) Intruder2k5 válasza bacsis (#35454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, maga a konfig megmaradt ott is, csak úgymond a program törlődött, tehát nem tudtál állítani semmit sem utána, mert nem lehetett belépni a BIOS-ba, hiába tapostad az F10-et, ha törölted a BIOS partíciót.

(#35457) csabyka666


csabyka666
addikt

Bűvült a lista
Socket7-es lappal, procival, SCSI vinyóval és SB16 SCSI kártyával, kábellel, Compaq alaplap, HP és Quantum vinyó. Folyt. köv... :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35458) Sonja


Sonja
veterán

Megtaláltam egy régi proci dobozát, benne a gyári 0 perces hűtővel, még a celux is rajta van, amivel rögzítve volt! :) Még az eredeti ára is rajta van. :D

A proci most ebben az alaplapban van. Teljesen működőképes egyébként, most szedtem ki a kisebb gépből, ahol eddig teljesítette a szolgálatot. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35459) Ádyka válasza csabyka666 (#35457) üzenetére


Ádyka
őstag

Tök jó cuccok. Nagy része biztos érdekli bacsist. Főleg a bazi nagy maxtor. :D Az 5TX29-et imádtam.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#35460) MurdR


MurdR
veterán

Kedvet kaptam elhozni otthonról a régi 486-osomat.
Mondjuk asszony már így is meg akar ölni a több száz telefon miatt :D
De szeretek veszélyesen élni ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35461) gerlaip válasza Sonja (#35458) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez proci még ma is megállja a helyét. Szép az MSI lap is, jól mutatna benne valami szép piros Radeon. :C

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35462) csabyka666 válasza Ádyka (#35459) üzenetére


csabyka666
addikt

Írtam neki, nehogy kimaradjon a jóból. :) Őszintén szólva ekkora batár nagy vinyót, ha ez vinyó egyáltalán, még nem láttam! Ráadásul a hangkártyára volt kötve, mondjuk lehet, hogy csak tévedésből.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35463) csabyka666 válasza gerlaip (#35461) üzenetére


csabyka666
addikt

Háhá, nekem 4400+-om van, Abit AN8-as lapban, 4 giga DDR400-zal. Hamarosan retrószámba megy a konfigom, de amíg az én igényeimet kiszolgálja, nem cserélem le! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35464) gerlaip


gerlaip
addikt

Most egy ilyennel szemezgetek:

Nagyon tetszik a bordája :C

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35465) Sanchez638 válasza gerlaip (#35464) üzenetére


Sanchez638
addikt

azt a borda "feliratozást" nagyon bírom, sok mindenki kijátszotta :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35466) gerlaip válasza bacsis (#35452) üzenetére


gerlaip
addikt

Én ehhez nagyon hasonlóan látom.
Itt volt nálunk a sógorom, és kipróbálta a gépemen a Dishonoured játékot, ami elmondása szerint már egy "nagyon ócska grafikával" rendelkezik. Ha jól tudom, ez a Thief fejlesztő csapatának előző játéka. Megnéztem, és azért ez még mai szemmel is vállalható grafika, viszont a Half Life 1 hangulatvilága is legalább olyan hatásos, ahogy most újrajátszom a retró konfigomon. Szóval a spanyolviaszt nem kell újra feltalálni.

A másik ilyen érdekesség tableten a Real Racing 03 játék. Biztos találkoztatok már vele. A játék közben döbbentem rá, hogy a fejlesztő csapat egy része a Need for Speed Porschét is fejlesztette, egy csomó hasonló megoldást találni.

Szóval minden gépre megvannak a megfelelően futó, és élvezetes játékok.
A sógorom pl. nem értette, hogy minek állítok össze 13 évvel ezelőtti konfigot, amikor Virtualbox-szal előállítható a mai gépen is.
Persze csak az kb annyira van tőle, mint a virtuális valóság, a valóditól, ráadásul a szoftver és hardverkörnyezet biztos, hogy nem fogja azt produkálni virtualbox-szon, mint egy rendes gépen. Na mindegy, ebbe kár is belemenni.

Én most akarom három gépesre bővíteni a gépparkot. Lenne egy a kilencvenes évektől a 2001 körüli gammákig, egy gép a 2002-2006 közötti dx8.1-dx9-es játékoknak, és egy amin mostaniak futnak. Az asztal alá befér, és minden szalad rajtuk, amire csak rákívánok. :D

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35467) gerlaip válasza Sanchez638 (#35465) üzenetére


gerlaip
addikt

Elég régóta fáj a fogam Radeon 9700/9800-asokra, de elérhetetlenek, és ahogy mondjátok, azokból is szinte alig van hibátlanul működő darab.
Mi a helyzet a 9600XT-kkel. Kinéztem ezt a 128MB-osat, azt gondolom, ezek elég gyorsak, mert a 256MB-osokra lassab ramokat raktak, és a kor játékaihoz nem is kell több.
De mi a helyzet a megbízhatósággal?
Látok egy Asust elég olcsón, és egy Vivo-s ismeretlen márkájút jóval drágábban.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35468) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Üdv! Lehet nem a legjobb helyre jövök ezzel, de retro konfigba megy a dolog:
Szóval a tápom már elég gázos, nem bírja meghajtani a CD meghajtót. K6-2-re szeretnék most Win2k-t telepíteni. Az eredeti vinyót, amin 98 van semmiképpen sem akartam bántani, ezért havertól szereztem egy másikat, az 7,5GB. Rádugtam USB-n a laptopomra és láttam, hogy van egy XP telepítve rá. Beleraktam a régi gépbe, elkezd bebootolni, kérdezni hogy csökkentett mód, normál, vagy legutolsó működő, de bármit választok kék képernyőt ad egy pillanatra és restart.

Van valami módja, hogy azt a rendszert használjam? Gondolom alaplap driverei kellenének neki. Ha azt elég csak simán felmásolni a HDD-re az megoldható.

Előre is köszönöm! :R

Esetleg lehet emberi módon telepíteni a 2k-t CD nélkül? Floppy van.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#35469) Sanchez638 válasza gerlaip (#35467) üzenetére


Sanchez638
addikt

Amit linkeltél az tudtommal a leggyorsabb a szérián belül. 9700 rtika, gondolom mert drága volt. A 9800 meg hűtés bajos volt, aztán meg mindegyik meghalt. Meg a minősége se volt az igazi a kártyának.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35470) gerlaip válasza Sanchez638 (#35469) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez jól hangzik, köszi az infót! Írtam már a srácnak, aki árulja az Asust, remélem válaszol. :DD

lámavakond

(#35471) DarthSun válasza Titmouse09 (#35468) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A CD- nek is mennie kellene ha a táp a többi alkatrészt is meghajtja. Ha mégis CD nélkül kell a Win2K- t installálni akkor így teheted meg :

- Win98 indítófloppyval csinálsz két partíciót ( C:, D: )
- leformázod a C: meghajtót bootolhatóra ( format c: /s )
- átteszed a vinyót egy másik gépbe/gépre ( USB )
- a Win2000 CD-ről vagy másik vinyóról ahol megvan a telepítő, az I386 könyvtárat átmásolod a D: meghajtóra
- visszateszed a vinyót a K6-2- be és bebootolsz a C: partícióról
- a D:\I386\winnt.exe paranccsal elindítod a telepítést...

Ha mégis beindul a CD olvasó, akkor pedig így:
- Win98 CD-ről bootolsz, csinálsz két partíciót ( C:, D: )
- leformázod a C: meghajtót bootolhatóra ( format c: /s )
- a Win2000 CD-ről az I386 könyvtárat átmásolod a D: meghajtóra
- a D:\I386\winnt.exe paranccsal elindítod a telepítést...

A CD meghajtó lehet hogy működne de esetleg az lehet még hogy már bizonytalanul vagy nem olvas ? :U

(#35472) gerlaip válasza Titmouse09 (#35468) üzenetére


gerlaip
addikt

Azért nem bootol, mert egy teljesen más konfigban lehetett a winchester. Én biztos szereznék valahonnan egy XP telepítő cd-t, nem olyan nehéz ilyet találni, egy szűz új oprendszert megérdemelne a gép, sok telepített driver és program lehet, ami a működésben zavart okozhat.

Pendrive-ról lehet egyébként XP-t könnyen telepíteni. A rufus nevű programra keress rá, vagy lehet, hogy régebbi hasonló program kell már az XP-hez.

Darthsun kolléga megoldása is jó. :K

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35473) Titmouse09 válasza gerlaip (#35472) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nagyon köszönöm mindkét választ!
A CD meghajtó azt csinálja, hogy, ha berakok egy lemezt és behúzza a tálcát akkor újraindul. Most, hogy mondjátok még nem próbáltam telepítő CD-t bele rakni, mivel teljesen eldőlt "bennem" hogy azt nem tudom használni.

Elég régi cucc ez, vajon már akkor is volt USB boot? Ha igen a Rufus-t ismerem már, az is megérhet egy próbát. XP CD-m is van.

Köszi a tippeket! :))

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#35474) DarthSun válasza Titmouse09 (#35473) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A k6-2- höz való ( SS7 ) alaplapok még nem tunak USB- ről bootolni, nincs natív USB modul, csak betöltődött oprendszerrel + szoftveres driverrel éled fel az USB.

(#35475) Sanchez638 válasza gerlaip (#35472) üzenetére


Sanchez638
addikt

Xp usb-ről, és ha "elfelejti" hogy usb-ről telepít és a grafikus résznél kéri a (nem tudom milyen fájlt) ott nem ismeri fel az usb-s eszközt. Azzal mit lehet kezdeni?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35476) gerlaip válasza Sanchez638 (#35475) üzenetére


gerlaip
addikt

Az oprendszer telepítés utáni alaplapi telepítésekre gondolsz?

lámavakond

(#35477) gerlaip válasza DarthSun (#35474) üzenetére


gerlaip
addikt

Én is ettől tartottam, de biztosra nem tudtam. Legjobb cd-ről telepíteni. Már az ember után dobálnak ingyen is cd és dvd írókat és telepítő cd-ket, szóval Titmouse09 problémáján a legkönnyebb ilyen módon segíteni.

lámavakond

(#35478) DarthSun válasza Sanchez638 (#35475) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valszeg nem ok a pendrivere portolás, az XP a saját driverei indítgatása után eldobja az USB- s boot és adatszektor közötti kapcsolatot. Rufussal próbáld kreálni a telepítő pendrivet, az megbízható.

(#35479) Sanchez638 válasza DarthSun (#35478) üzenetére


Sanchez638
addikt

többel is próbáltam, de mindig ugyan az a hiba. Ahogy írtad, eldobja a pd-t. De neki állok majd valamikort megcsinálom a fix telepítőt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35480) Titmouse09 válasza DarthSun (#35474) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nos a CD meghajtó már POST közben újraindítja a gépet, ha van benne lemez. :((

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#35481) DarthSun válasza gerlaip (#35477) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát igen, én is nemrég kaptam grátiszba 4 db LG CD írót, szinte újak, irodai gépekben voltak ahol alig használták.

Titmouse09 : a CD meghajtóba csatlakozó molex tápcsatit nézd meg, kihúzás, újracsatlakoztatás néhányszor, kontaktspray használata. Adatkábel ellenőrzése, cseréje esetleg.....

[ Szerkesztve ]

(#35482) Titmouse09 válasza DarthSun (#35481) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Kábelekkel nincs gáz, megpróbálok majd haveri áron szerezni egy meghajtót, ha az sem jó, akkor marad a CD-mentes verzió.
Egy öreg gépbe úgyis praktikus ha van CD meghajtó.
Köszönöm a segítséget!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#35483) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Azzal mit lehet kezdeni, hogyha egy vinyó felpörög utána kis idő után leáll. Olyan mintha olvasásnál állna le.

WD Blue 1TB (2011)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35484) DarthSun válasza Sanchez638 (#35483) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez is tápellátási gondtól lehet, nálam is volt ilyen. Régi 400 GB- os, 3 lemezes Samu ezt csinálta USB- s házban, nem volt elég neki a táp által leadott Amper, a tányér nem tudja tartani a fordulatot és amiatt kidobja a fejeket parkolópályára, majd leáll. Áttettem USB lengőre és egy 80W- os IBM táppal táplálom, így nem áll le.

(#35485) Sanchez638 válasza DarthSun (#35484) üzenetére


Sanchez638
addikt

Meg a másik, hogy winfos telepíti a zilesztő progit, de csak tölt folyamatosan.

Telepítette, aztán eltűnt a hdd a winfosból. A hdd nem áll le.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35486) DarthSun válasza Sanchez638 (#35485) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Látszólag működik a vinyó de már behalt az adatforgalom :K

(#35487) Sanchez638 válasza DarthSun (#35486) üzenetére


Sanchez638
addikt

I/O hiba lehet jelszavas vinyónál? És ha ilyen akkor le lehetne szedni valahogy a jelszót?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35488) DarthSun válasza Sanchez638 (#35487) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet. Ha pld jelszavazós laposban vagy hasonló BIOS- ú desktopban rakták rá akkor kuka a vinyó sajnos, hacsak nem szerzed meg a jelszót.

Ha nem hardveresen lett jelszavazva és Win7 vagy feletti oprendszerrel használták és nem volt megosztva a "mindenki" opcióval vagy a fileok saját használatba vétele be volt kapcsolva, akkor meg Linuxal le kell szedni az összes partíciót és újrarakni, az használ.

(#35489) Sanchez638 válasza DarthSun (#35488) üzenetére


Sanchez638
addikt

mivel 2db wd vinyó, gondolom külső tokos és biztos ott van valami titkosítás.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35490) DarthSun válasza Sanchez638 (#35489) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

NAS ? Az avval felrakott jelszó/titkosítás nemtom leszedhető-e. A master-boottal együtt gyalulj mindent, hátha segít.

(#35491) Sanchez638 válasza DarthSun (#35490) üzenetére


Sanchez638
addikt

nem nas, hdd tok. WD-nek tudtommal van rá szoftvere.

Hogy? "A master-boottal együtt gyalulj mindent, hátha segít."

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35492) DarthSun válasza Sanchez638 (#35491) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha csak tok akkor is úgy. Lényeg hogy mindent törölj, betöltő-record, első rejtett partíció, majd a többi.....

(#35493) Sanchez638 válasza DarthSun (#35492) üzenetére


Sanchez638
addikt

De hogyan, pl winfos alól nem tudok semmit csinálni. Legalábbis én nem D:

Low lever format szoftveres nem hatja meg és hardveres sem

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35494) DarthSun válasza Sanchez638 (#35493) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Linuxos CD- vel indítasz, aztán a partícionálójával leszedsz mindent a diskről, az újjabb linuxokon már rendszerint kényelmes, grafikus partícionáló progi van. Ha az sem tudja leszedni, akkor a firmware- be került a jelszó, onnan meg nem lehet kiszedni, legalábbis a HDD topikban azt mondta a szakértő.

(#35495) gerlaip


gerlaip
addikt

Most egy hétre lelépek nyaralni, nem lesz net, még mobilnet sem, csak egy-két helyen, turista menedékházban. Nagyon jó lesz :DDD
Viszont utána, augusztus elején lehetséges, hogy megejtésre kerül a kondicsere az NF7-esen gban leírása szerint.
Drukkoljatok, vagy ha valaki van Miskolc közelében, akiről tudtok, hogy megbízhatóan vállal ilyet, akkor jelezzétek.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35496) DarthSun válasza gerlaip (#35495) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó nyaralást ! Ha erdőben járkálsz, ne feledd, a medve nem játék :DDD . Vigyél 4G- s, műholdas telefont ;]

(#35497) bacsis válasza csabyka666 (#35462) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem tévedés... ha a linkelt hangkártyára volt kötve a HDD, akkor az azért lehetséges mert azon a hangkártyán van egy egyszerűbb SCSI vezérlő is :)
Titmouse09! NEkem gyanús hogy zárlaos a CD meghajtód akkor csinál ilyent, hogy restartolja a gépet... illetve még az is lehet hogy az IDE kábel sérült, pl 2 fém közé oda van csípődve s mikor némi adat forgalom történik vagy feszültségáramlás, akor szépen restartol a gép... Tegyél a gépbe egy másik ODD-t és/vagy cserélj IDE kábelt is, és megszűnik a probléma :)

(#35498) Sanchez638 válasza bacsis (#35497) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ezek a hangkarin lévő vezérlők mennyire használhatóak?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35499) DarthSun válasza Sanchez638 (#35498) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az optika megy róluk az biztos, lehet hogy van olyan amelyiknek van saját biosa, akkor a HDD is mehet, ezt nemtom.

(#35500) Titmouse09 válasza bacsis (#35497) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

A kábel jól működik HDD-vel mindkét csatlakozóján.
Havernak van CD meghajtója, majd elcsorom tőle és kipróbálom :D

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.