Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) bacsis válasza Sanchez638 (#35850) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez nem változtat a léynegen :)

(#35852) gban válasza bacsis (#35851) üzenetére


gban
Közösségépítő

Általánosságban mondani hogy ez vagy az szar: lehet, hülyeség, vagy óvoda, a tied szar, az enyém jó... :P
Tapasztalatokat leírni (ahogy felettem is, nekem is régóta van a gépemben a 120-as Seagate, illetve sok rossz Maxtor, még több Samu járt nálam): tényközlés

Postázást nem vállalok.

(#35853) bacsis válasza gban (#35852) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Troll ON:
Meg az is tény hogy az AMD melegszik, az ATI meg nem tud VGA drivereket írni :))
TROLL OFF
:R :R

(#35854) Sanchez638 válasza bacsis (#35853) üzenetére


Sanchez638
addikt

fogadjuk el, mindenkinek más a tapasztalata :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35855) csabyka666 válasza gban (#35852) üzenetére


csabyka666
addikt

Az én stratégiám az, hogy általában használt cuccokat veszek, amik bizonyítottak már. Sokat lehet spórolni, és kisebb eséllyel nyúl bele az ember egy hibás szériába.
A 2-3 éves eszközök még közel sincsenek az élettartamuk végén, de az ár - persze típustól is függ - esetenként fele is lehet a vételárnak.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35856) bacsis válasza Sanchez638 (#35854) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze, nem is erről van szó :)
gban nagyon jól leírta a lényeget:
Általánosságban mondani hogy ez vagy az szar: lehet, hülyeség, vagy óvoda, a tied szar, az enyém jó
:)

(#35857) gerlaip


gerlaip
addikt

Flame helyett egy kérdés:

Fel szeretnék hajtani egy ideje egy Radeon 9700pro-t, de mint tudjátok nem egyszerű feladat. Így maradt az ebay. Van három hirdetés, amiből nekem kettő gyanús, mert egyenár, ugyanaz a hirdető és eredeti kép nélkül:

Gyanús1
Gyanús2

Illetve van egy szimpatikusabb, kicsit koszos, de elég hitelesnek tűnik, és a leírás szerint működik:
Tetszik

Mi a véleményetek?

lámavakond

(#35858) MaXX81 válasza gban (#35852) üzenetére


MaXX81
tag

Lehet többen vettek Samsungot meg Maxtort mint Seagate-t és ezért tűnik jobbnak a hiba arány.

(#35859) MaXX81


MaXX81
tag

2001-be vettem az első gépemet amiben egy 40GB maxtor dolgozott 7 éven keresztül probléma nélkül, igaz a hangja olyan volt már mint egy sugárhajtóműnek. Majd 2008-ba cseréltem le egy 500 GB samsungra és azóta köszöni szépen jólvan. Szóval akadnak azért kivételek, lehet azért mert szerencsém volt és lehet azért is mert nem 24/7 megy a gép.

(#35860) gban válasza MaXX81 (#35859) üzenetére


gban
Közösségépítő

Meg pl. kíméled, nem a lábadnál van a gép és nem rúgsz bele két percenként, stb.

Postázást nem vállalok.

(#35861) MaXX81 válasza gban (#35860) üzenetére


MaXX81
tag

Hát például. :)

(#35862) DarthSun válasza nakos1212 (#35831) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Doboz ? Külső kártyának ? Az milyen ? :B

(#35833) gban : bíztató kilátások.

(#35834) bacsis : persze azon már elmegyeget, az 512M ami már nagyon karcsú, az meg megint más kérdés hogy én 8G- ra bővítek, lehet hogy felesleges, Win7 boot után olyan 800M ramot zabál a gépeimen, ha betöltögetem az általánosan használt cuccaimat akkor 1.5-1.7G körül mozog.

(#35840) bacsis : +1

(#35853) bacsis : az S3Trio meg hűtés nélkül is megy, tehát ez a legjobb :DDD

(#35860) gban : ja, legtöbbször a mechanikai behatás ( jópár modellben van már gyorsulásmérő, nem véletlenül ) ami hazavágja, bár amire vigyáznak az is tönkremehet, szerencsejáték a vinyóvásárlás.

(#35863) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyahh milyen cikkeket, korábi kommenteket szúrjunk be az első hsz-be? :B

(#35864) #68216320


#68216320
törölt tag

Van valakinek rálatása, hogy egy 386-os max. mekkora HDD-t képes kezelni? Most egy 127MB-os van benne, de win95-öt tennék fel és ahhoz már sovány.

(#35865) DarthSun válasza bacsis (#35863) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Üdvözlöm Helyőrségparancsnok úr ! :D Én még átgondolom :)

PeachMan : alapból 504 mega szokott lenni de diskmanagerrel mehet bele GB nagyságrendű is.

[ Szerkesztve ]

(#35866) MurdR válasza bacsis (#35863) üzenetére


MurdR
veterán

Az bacsistuning című oldaladat mindenképp. :)
Illetve mehet egy kis történet a Windows fejlődéséről, a PC (h)őskoráról (egy kis művelődésképpen Neumann PC, C64, ZX, stb...)

Ha szeretnéd akkor szívesen összeszedek pár linket, és abból tudsz mazsolázni :B

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35867) gban válasza bacsis (#35863) üzenetére


gban
Közösségépítő

Linkeld be pl. azt az oldalt ahol leírják hogy ebben a topicban szabad hirdetni, de csak retro cuccokat, csak a törzstagoknak, újaknak meg minimum 100 hsz után :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35868) #68216320 válasza DarthSun (#35865) üzenetére


#68216320
törölt tag

A diskmanager nekem kimaradt. Az trükközik valamit a szektorszám/fejek száma értékekkel, mint később az LBA tette?

(#35869) DarthSun válasza #68216320 (#35868) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valami hasonló, BIOS extender, csinálsz egy indítólemezt amin rajta van, bootolsz vele, ráinstallálódik a HDD- re, aztán az oprendszer előtt indul és már kezelhető is a mittomén mennyi gigáig a HDD, tök jól megy, kipróbáltam. Fenyő kolléga ajánlotta, Ő jól ért hozzá.

(#35870) DarthSun válasza gban (#35867) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+1, a helyi topikokban is lehet hirdetni, a retroban meg létfontosságú időben megtudnunk a ritkaságok felbukkanását.

(#35871) gerlaip válasza gban (#35867) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez jó ötlet.

lámavakond

(#35872) bacsis válasza #68216320 (#35864) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igaz, valószínűleg IDE-s HDD-re gondolsz, de gey korhű SCSI vezérlővel mehetnek az 1-2-3-4 gigás SCSI HDD-k is, ha a nagy tárhely az igény :)
MurdR! Peersze jöhetnek a linkek, miket pakoljunk be :)
Bár úgyse fogja nézni kutya se :DDD
Viszont Fenyő néhány hsz-ét is belinkelgethetnénk, már csak magunk miatt is, mert ha valaki megint jön, és azt kérdezi, pl hogy hogy kell az ALI chippes Asus P5A-B-t a legoptimálisabban bekonfigolni, nem kéne neki 200-adjára is leírnia pl :DDD
DarthSun! A hivatalos hírdetés linkelgetéséről a megegyezés folyamatban :)

[ Szerkesztve ]

(#35873) csabyka666 válasza gban (#35867) üzenetére


csabyka666
addikt

Én mennyire számítok törzstagnak? Csak mert ez az egyetlen hiteles fórum, ahol áraztatni tudom a bontott cuccokat, és legalább első kézből kaptok infót az eladósorba került - netán - ritkaságokról. :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35874) MurdR válasza csabyka666 (#35873) üzenetére


MurdR
veterán

Csak mert ez az egyetlen hiteles fórum, ahol áraztatni tudom a bontott cuccokat
Folyamatban van egy Retro beárazós topic, ahol az itteni nagyágyúkat fogom felkérni árazásra.
Egyelőre még csak folyamatban van, mert PC, Fotós, Konzol, Mobiltelefon hibrid lesz a topic, és össze kell szednem az embereket akik vállalják kategóriánként a tevékenységet. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35875) Sanchez638 válasza MurdR (#35874) üzenetére


Sanchez638
addikt

Érdekes lesz. :D Főleg egy egy cucc ára :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35876) gban válasza csabyka666 (#35873) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ebben egy ember az illetékes mostantól, a Topicgazda Úr Őkegyelmessége.
Már ameddig tűr és az marad, mert oltogatni fogjuk az tuti :DDD

Postázást nem vállalok.

(#35877) gban válasza MurdR (#35874) üzenetére


gban
Közösségépítő

Árazás: az a baj hogy igazából egy ár lehet egyszerre rossz is meg jó is.
Kifejtem.
Én nem gyűjtök, csak szeretem a retrot, mindent kipróbálok, de semmit nem tartok meg (kivételek akadnak, de ritka). Ebből adódóan máshogy látom hogy egy cucc mennyit ér, mert én a piachoz mérem az árakat.
Megint máshogy látja aki vesz, nem elad, mert ő a keresletet képviseli.
Egy harmadik meg a gyűjtő, ő meg 3x annyit is reálisnak találhat mint a ténylegesen reális ár, akár veszi az adott cuccot, akár eladja.
Szóval van 3, egymástól eltérő ára egy-egy terméknek:
- amennyiért el tudom adni, mert megtalálom a keresletet simán
- amennyit a vevők adnak érte, ami nekik még épp beleférhet, amennyiért a netet célirányosan böngészve épp találnak az adott kártyából
- amennyire egy gyűjtő tartja, illetve amennyit hajlandó érte adni

Az első kettő látszólag azonos, de mégsem: az elsőnél az az ár amennyiért záros határidőn belül elviszik, vagy tuti kell valakinek pl. itt. A második meg az az ár, amennyiért a neten találni, és akkor tudja csak eladni az eladó, ha valaki pont ilyet keres.

Szóval dícséretes a topic létrehozása, de az árak szerintem egyszerűen nem belőhetők. Kivételek ez alól a tömegcikkek, amiből kínálati piac van - de azok meg leginkább nem eladhatók, így tulképp azok sem kivételek :))

De ez a magánvéleményem, remélem nem veszi rossz néven senki, építő jellegűnek szántam.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35878) Sanchez638


Sanchez638
addikt

a "sima" raid kártyáknál mindegyiknél a rendszeramot használja? (nem gondolok a komolyabb promise vagy adaptec kártyákra) Pl Sil32** vagy HighPoint pci vezérlőkre

gban ez az, értelmetlen lesz a topic. Meg össze összevisszaság.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35879) MurdR válasza gban (#35877) üzenetére


MurdR
veterán

Árazás: az a baj hogy igazából egy ár lehet egyszerre rossz is meg jó is.
Ez így van, így is lesz, semelyik árazós topicban nem lehetsz se szép, se okos. Tapasztalat.
Aki eladni akarja az kevesli, aki venni, az pedig sokallja az árazást.

Kifejtem.
Én nem gyűjtök, csak szeretem a retrot, mindent kipróbálok, de semmit nem tartok meg (kivételek akadnak, de ritka). Ebből adódóan máshogy látom hogy egy cucc mennyit ér, mert én a piachoz mérem az árakat.
Mi is a piachoz fogjuk mérni az árakat. De attól, hogy egy X hw 10000-ért elmegy 2 nap alatt, mert abból konkrétan fél évente felbukkan 1-1 darab, attól az még meg is fogja érni azt a 10k-t.

Megint máshogy látja aki vesz, nem elad, mert ő a keresletet képviseli.
Egyértelmű, kereslet-kínálat. De attól, mert Te nem gyűjtőként vennéd meg a terméket, hanem hobbi célból, attól még igenis megér annyit, amit egy gyűjtő adna érte.
Hálistennek' nincsenek olyan elszállt árak Mo.-n mint olykor Ebayen, mert nem összehasonlítható az átlagkereset a Nyugattal. :)

Egy harmadik meg a gyűjtő, ő meg 3x annyit is reálisnak találhat mint a ténylegesen reális ár, akár veszi az adott cuccot, akár eladja.
Magam is gyűjtő vagyok, telefonokat gyűjtök. Több száz darabbal büszkélkedhetek (:D), így bizton állíthatom, hogy a gyűjtő sem fog megadni 3x annyit érte, ha csak a a hw tényleg aranyárban megy, mert akkor mindegy hogy gyűjtő, vagy hobbi szintű építő a Vevő személye.

Szóval van 3, egymástól eltérő ára egy-egy terméknek:
- amennyiért el tudom adni, mert megtalálom a keresletet simán
- amennyit a vevők adnak érte, ami nekik még épp beleférhet, amennyiért a netet célirányosan böngészve épp találnak az adott kártyából

Ezt nagyjából egynek tartom, kereslet-kínálat.

- amennyire egy gyűjtő tartja, illetve amennyit hajlandó érte adni
Mint mondtam, a gyűjtő sem fog horror árat adni érte. Kevés az olyan nálunk aki full-áron vesz retrot. Nem olyan fizetések vannak itt.

Az első kettő látszólag azonos, de mégsem: az elsőnél az az ár amennyiért záros határidőn belül elviszik, vagy tuti kell valakinek pl. itt. A második meg az az ár, amennyiért a neten találni, és akkor tudja csak eladni az eladó, ha valaki pont ilyet keres.
Ez mindennél így van: Valaki elad - Valaki csak árulgat.

Szóval dícséretes a topic létrehozása, de az árak szerintem egyszerűen nem belőhetők.
Egy próbát megér, mindenki a realitás határán fog dolgozni szerintem. Ha meg valami nagyon fehér holló, akkor azt jelzi az ármester, és kész.

Kivételek ez alól a tömegcikkek, amiből kínálati piac van - de azok meg leginkább nem eladhatók, így tulképp azok sem kivételek :))
De ez a magánvéleményem, remélem nem veszi rossz néven senki, építő jellegűnek szántam.
Sten' ments. Pont azért írtam ide, mert a nagyközönséggel is szeretném megbeszélni a dolgokat.

Leszögezem, a topic egyelőre csak próba jelleggel fog működni. Idővel meglátjuk, hogy milyen keletje lesz neki, és milyen flamewar-ok (by bacsis :D) fognak kialakulni.

Ugye több téma/termékcsoport lesz, így az elején (a topic próbaideje alatt) rangokat sem fogunk kiosztani, csak lesznek Topikgazdák, akik tevékenykednek a topicban, és a mindenkori ÁSZF-szerint rendben tartják a hozzászólásokat.

Szigorú szabályokat szeretnék, pl OFF-mentes övezet, és hasonlók. Aki a topicban kikéri a közösség véleményét, az fogadja is el, utólag ne legyen hiszti.
Ha valaki árat szeretne vitatni, arra itt van az AMD K6-III topic, ahol elfér annak a topicnak az "off"-ja/vitája.
És valljuk be, a vita az nem mindig negatív, lásd ezt a beszélgetést. :)

(#35878) sanchezsa
Elég baj, ha már most így látod. :(
Ha itt elfér egy-egy termék irányára, ott miért ne férne el?
Csak éppenséggel más termékcsoportok is bele lesznek vonva.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35880) Sanchez638 válasza MurdR (#35879) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem elég kevés az olyan hw amelyik komolyabb összeget ér. legtöbb 2e-5e Ft között megáll. Pl 386-os gépet, hogy lehetne beárazni? Vagy ha össze rakok egy p3-as csúcs gépet(sima 1 procisat)

Szerintem elég kicsi a réteg aki megvenné "rendes" áron a cuccokat, erre beárazni meg nincs értelme. Max iránymutató, hogy hol érdemes. Bacsis beárazza, általában arra +25-30% rá lehet dobni. Nekem midnig bejött...

Voodoo2-öt mennyire árazod be? 2k-ért valszeg sokan oda se adják, pedig itt Mo-n a kommersz darabok nem érnek többet...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35881) DarthSun válasza MurdR (#35879) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha itt elfér egy-egy termék irányára, ott miért ne férne el?
Csak éppenséggel más termékcsoportok is bele lesznek vonva.

Mi itt szeretnénk látni és megvitatni a retro cuccok árát. Felhívni egymás figyelmét ha valami különlegesség van. Sőt közölni hogy ha van valami eladó, ez a retroban olyan mélyen gyökerezik hogy minden ilyen hozzászólás teljesen szakmai is. Nem akarunk más topicba járkálni, ráadásul egyéb, érdektelen cuccokból kihámozni a lényegest.Valamint sokszor idejönnek mások is akik ilyenirányú segítséget kérnek. Bele kellene venni az első hozzászólásba hogy az adok-veszek ON, aztán nem lenne evvel semmi gond. Ez egy igen különleges topic, ennyi kiváltság a minimum.

(#35882) gban válasza DarthSun (#35881) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ebben én személy szerint nem értek egyet :B
Egyrészt ha nem akarunk, legfeljebb nem megyünk oda.
Másrészt én annak sem örülök amikor tök idegenek csak ezért jönnek ide, hogy meghirdessenek valamit.
A kettőt összevonva pedig: pont jó lenne ha az idegenek oda mennének árról érdeklődni.
És ennek hozományaként: itt sem kell érdektelen cuccokat nézegetni, mert közülünk tuti senki nem akarja majd itt eladni az 1800-as 478as pénégyét 2000-ért, de még 100 Ft-ért sem.
Szóval igazából hasznos lenne, maximum nem pont nekünk, de sanszosan mi nem is annyira érdeklődnénk ott, mi nagyjából ismerjük az ilyen cuccok értékét.
Az 1-2 ritkább darab meg elfér itt simán, akár találunk egy aprót, akár nekünk fut be egy sosemlátott cucc.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35883) gerlaip


gerlaip
addikt

Igen, ez a topic egyben afféle hardver turkáló, én is ezért ragadtam itt. Érdekes egy retró hardver beárazó topic, oda is érdemes lenne járni, persze, meg kell nézni, mennyire lenne nehézkes vagy könnyű együttműködni. Nyilván nem akarja senki elvenni a "kenyereteket". :-)

lámavakond

(#35884) gerlaip válasza gerlaip (#35857) üzenetére


gerlaip
addikt

Az előző kérdésemre nem írtatok véleményt, találtam egy még olcsóbb radeont az ebayen, ehhez mit szóltok? Ez olyan olcsó, hogy nem lehet vele nagyon sokat bukni.

Szerk.: közben észrevettem, hogy MAC edition. Ez kompatibilitásban gondot jelenthet?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35885) DarthSun válasza gban (#35882) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ebben is van igazság, meggondolandó hogy az én javaslatom meg lehet hogy zsibvásárt hozhatna :U :F

gerlaip : de úgynézem a szállítás meg drága :U

[ Szerkesztve ]

(#35886) MurdR válasza DarthSun (#35881) üzenetére


MurdR
veterán

Mi itt szeretnénk látni és megvitatni a retro cuccok árát. Felhívni egymás figyelmét ha valami különlegesség van. Sőt közölni hogy ha van valami eladó, ez a retroban olyan mélyen gyökerezik hogy minden ilyen hozzászólás teljesen szakmai is.
-Igen, de akármerről is nézzük, itt egy viszonylag összeszokott brigád van, a nagyközönségnek is szüksége lehet segítségre, nem mindenki talál ide. A lokál pedig erre ad lehetőséget.
Te/Ti félre értetek engem. Én nem elvenni szeretnék ebből a topicból, csak megnyitni mások előtt is a kapukat, hogy végig gondolja, nem-e porosodik valami a szekrény mélyén, padlás tetején, ami még értéket is képviselhet. Szerinted hány olyan PC/telefon/fényképező kerül kukába, amiért más a fél f.át odaadná?
A nepperek nem ezt a topicot fogják megcélozni, elhiheted.

Nem akarunk más topicba járkálni, ráadásul egyéb, érdektelen cuccokból kihámozni a lényegest.
Szíved joga, akkor a Te segítségedre nem fogok számítani, ilyen egyszerű.

Valamint sokszor idejönnek mások is akik ilyen irányú segítséget kérnek.
Mivel sokan ide küldjük azokat, amihez mi nem tudunk hozzászólni.

Bele kellene venni az első hozzászólásba hogy az adok-veszek ON, aztán nem lenne evvel semmi gond.
Folyamatban, megbeszélem majd az illetékesekkel. De szerintem ez csak úgy működne, ha a Lokálban lenne a topic, nem szakmai részlegen.

Ez egy igen különleges topic, ennyi kiváltság a minimum.
Ezt sem vitatja senki, a magam részéről megteszek minden tőlem telhetőt.

gerlaip
Érdekes egy retró hardver beárazó topic
Szerintem is, egy próbát mindenképp megér. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35887) gban válasza gerlaip (#35884) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem szóhoz se jutott senki az áraktól (postával együtt értve) :U
Ez a mostani meg bid-es, nem buy it now, és már 10 fuvarral.
Nemrég adtam el 2k-ért Ranagol-nak egy 9800 Pro-t, szerintem ha többet is érhet, nem sokkal.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35888) csabyka666 válasza MurdR (#35874) üzenetére


csabyka666
addikt

Sirály lenne! :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35889) csabyka666 válasza gban (#35876) üzenetére


csabyka666
addikt

Már bejelentkeztem nála azelőtt, hogy így felvitte volna az Isten a dolgát. :D :U
Akkor kaptam engedélyt Tőle, remélem marad is ezen az állásponton. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35890) DarthSun válasza MurdR (#35886) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, asszem bonyolultabb a dolog mint elsőre gondoltam. Mindenesetre a segítségemre bárki számíthat, feltéve ha úgy érzem tudok is segíteni. Pld egy nemrég felbukkant Kyro kártyáról fogalmam sem volt mennyit érhet. A kollégákhoz képest meg van amit nagyon alul, van meg hogy felülárazok.

(#35891) csabyka666 válasza DarthSun (#35890) üzenetére


csabyka666
addikt

A régi cuccokkal az a baj, hogy használati értékük szinte egyáltalán nincs, ezért lesz nehéz beárazni. Marad az ebay módszer: feltenni hihetetlen árakon, aztán vagy-vagy.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35892) MurdR válasza DarthSun (#35890) üzenetére


MurdR
veterán

Ne aggódj, szerintem még annál is bonyolultabb :DDD

Pld egy nemrég felbukkant Kyro kártyáról fogalmam sem volt mennyit érhet
Nem törvényszerű, hogy mindennek ismerd az árát.

A kollégákhoz képest meg van amit nagyon alul, van meg hogy felülárazok.
Nem vagyunk egyformák. Éppen ezért szeretném, hogy legalább 2 szakavatott legyen, aki a PC részlegen fog tevékenykedni.

Jómagam a telefonokat vinném egy kollégával, a konzolra is van egy jelöltem, bár még nem beszéltem vele.

A fotósra ötletem sincs. :N

Nagyon kezdeti stádium ez az egész, nem is hiszem, hogy 1 hónapnál hamarabb ez elindulna.
Jól össze szeretném szedni a dolgokat, hogy ha elkezdjük, akkor már legyen egy vonal, amit formálni/követni tudunk. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35893) Tim82 válasza MurdR (#35892) üzenetére


Tim82
nagyúr

A fotósra ötletem sincs.

Mondjuk megkérdezed Mercutio_-t és *Ropi*-t, hogy kit ajánlanak... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35894) DarthSun válasza csabyka666 (#35891) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Használati értékük van, a retrosoknak, sőt olyan nagy a használati értéke hogy annyit nem tudnánk fizetni érte, ezért keressük az olcsóbb megoldásokat.

(#35895) Sanchez638 válasza MurdR (#35892) üzenetére


Sanchez638
addikt

Abból szempontból viszont nagyon érdekel a dolog, hogy mik kerülhetnek elő a zugokból a beárazások hatására.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35896) csabyka666 válasza DarthSun (#35894) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez igaz, de 1000 emberre jut 1 retro kedvelő, ott szűkül be a dolog.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35897) DarthSun válasza csabyka666 (#35896) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen kb olyan az arány. Jóég tudja, akkor kb 10000 retrokedvelő van MO- on :U

(#35898) MurdR válasza Sanchez638 (#35895) üzenetére


MurdR
veterán

Abból, hogy olykor-olykor kívülálló is beolvasott a Retro telefon topicba, került hozzám nem egy, nem két csemege. ;]

DarthSun: annyi biztos van, de ez a meghatározás is több szintre osztható:

-Van, aki nem hajlandó megválni a ZX-től: level1.
-Van, aki karácsonykor előveszi a C64-et egy kis nosztalgiára: lvl3
-Van aki időnként leül a DOS6.22 elé, és TTD-zik fél órákat: level5.
-Van, aki összerakja gyerekkorának álmai 386-osát: level9.
-Van, aki az álmai 386-osát ki is fullozta: level15.
-Van, akinek a virágtartó láda is IBM brand gépből van, és az adventi koszorút is 1megás edo ramokból rakja ki: level bacsis. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#35899) DarthSun válasza MurdR (#35898) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hűű, akkor megközelítem bacsist, level 15 vagyok sztem ;] ( rohadt jó a listád :D )

Nekem is van 2 retro telóm, Nokia3410 és SiemensC70, mindkettőt ébresztésre használom. A Siemens- t nemrég váltotta egy Androidos tepsi, 3 hónapja még a retro- t használtam :DDD

(#35900) MurdR válasza DarthSun (#35899) üzenetére


MurdR
veterán

Összerakosgatnék én 486-osokat is magamnak, csak akkor meg olyan lenne a lakás, mint egy 90-es évek beli műszaki áruház. :DDD
Pár noti még van, amit be szeretnék szerezni, de annak a helyfoglalása nem számottevő. :)

Tim: Oksa, írok is Nekik. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.