Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) gerlaip válasza DarthSun (#35800) üzenetére


gerlaip
addikt

Oké. :K
Ezekre a 3.valahányosakra gondoltam, de a 3.8 volt a legkönnyebben elérhető.
Az is hol? Hát persze, hogy csak a drivers.hu-n.
Nem is értem, hogy az AMD miért nem hagyja fenn a régi ati catalystokat.

lámavakond

(#35802) DarthSun válasza gerlaip (#35801) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Régebbi Ati cuccokat itt is keresgélhetsz :

ftp://78.46.141.148/driver/ATI/Radeon/
ftp://78.46.141.148/driver/ATI/
ftp://78.46.141.148/driver/Collections/1/ati/
ftp://78.46.141.148/driver/Collections/2/VGA/ATI/
ftp://78.46.141.148/driver/Collections/3/graphics/ATI/
ftp://78.46.141.148/mirrors/metropoli/DISPLAY/ATI/
ftp://78.46.141.148/mirrors/ftp.mdscene.net/Legacy%20Hardware%20(MIPOLI)/DISPLAY/ATI/

(#35803) Ranagol_5 válasza DarthSun (#35792) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Jo nagy butasagot csinaltok akkor. El sem tudod kepzelni hanyszor scannelik vegig a gepedet/ip-det naponta. Nekunk 3 ip tartomanyunk van meloba, es latom, hogy mennyit probalkoznak. Azt meg elne hidd, hogy majd a kis desktop routered vagy a panda, avast windows tuzfal harmas kozul barmelyik is befoltozza neked a biztonsagi reseket amire a frissitesek vannak. :D Tudom, hogy sokszor lassitjak a gepet meg ha beakad meg is cseszheti a rendszert, de nem veletlenul adjak ki oket, es nem is viccbol, vagy hogy teged szivassanak.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#35804) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#35803) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pl Kaspersky-nek mikor folyamatosan felugrál az üzenet, hogy innen meg innen ilyn ip-ről "támadás" érte?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35805) frescho válasza Ranagol_5 (#35803) üzenetére


frescho
addikt

Nem csak scannelnek, hanem probalkoznak is mindenfele modon script kiddy modtol kezdve pwd brute force-on keresztul iql/css... injectionokig. Vannak olyan rovid idoszakok, amikor a bejovo forgalom 10 szazalekat adjak amig be nem lep a vedelem, pedig eleg nagy a forgalmunk.

https://frescho.hu

(#35806) Ranagol_5 válasza frescho (#35805) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Tudom, hasonló a helyzet itt is. Ezért kezdek úgy minden napot, hogy elolvasom, hogy van-e új biztonsági rés valamelyik szoftveren, amit használunk, és ha van, igyekszem addig befoltozni, amíg nem jön ki rá a frissítés..

sanchezsa: Attól még, hogy kiírja, nem biztos, hogy meg is véd..

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#35807) DarthSun válasza Ranagol_5 (#35803) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, lehet, én nem figyelem a dolgot, mit lopnak el tőlem?, lóvét nem forgalmazok sosem neten, már sokszor rá akartak beszélni de pénzügyeket csak a bankban. Max a jelszavakat nyúlhatják le, azt meg észreveszem ha valaki a nevemben írogat a Logoutra, vagy nemtudok belépni a postafiókomba :DDD

Ha meg egy frissítés mondjuk fizikailag kinyírja az USB- s cuccaimat, lecseréli a bevált video-driverem, összeomlik a gépem, akkor idegesít kissé.

(#35808) DarthSun válasza DarthSun (#35807) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom rendszergazda vagy, ezt folyamatosan írogatja a routerem a logjában :

Denial of Service incident detected SYN Flood (FW101)

Ezmiez, támadás kívülről :U

(#35809) gerlaip válasza DarthSun (#35802) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi. Azért kár, hogy a hivatalos AMD oldal nem őrzi ezeket a drivereket.

lámavakond

(#35810) DarthSun válasza gerlaip (#35809) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Semmi együttérzés nincs bennük a retrokedvelőkkel szemben :DDD

(#35811) gerlaip válasza DarthSun (#35810) üzenetére


gerlaip
addikt

Oké, elfogadom, hogyha jó egy driver, akkor a legújabb is kezeli a legrégebbi hardvert, de kötve hiszem, hogy minden konfigurációs környezetben így lenne. Szóval kutya kötelességük lenne korábbi drivereket a hivatalos oldalon fenntartani, mondjuk egy utolsó tökéletes drivert amit telepíteni lehet Win9X-re, vagy XP-re stb, ami mondjuk elkezelget egy Rage128-at vagy mittudomén. Ez olyan, hogy megvettük az ATi-t, de amit korábban gyártottak annak a supportját leszarjuk, mert azt még nem mi gyártottuk.

lámavakond

(#35812) DarthSun válasza gerlaip (#35811) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az egészhez nem is kéne csak egy 3x2TB SAS vinyós szeró, Raid5- ben, szélessávú feltöltéssel, arra minden régi cucc ráférne, nemigaz hogy egy ilyen cégnél nem lenne rá néhány milla ( forintban ) hogy beiktassák.

(#35813) Sanchez638 válasza DarthSun (#35812) üzenetére


Sanchez638
addikt

még milla se hiszem hogy kéne... Majd ram disk-el :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35814) DarthSun válasza Sanchez638 (#35813) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

ÁÁ, gondolni kell egy nagykiterjedésű áramszünetre is, mondjuk egy napkitörés ha ne adj Isten, telibe kapja kis bolygónkat. Bár az meg lehet hogy a vinyókat is leamortizálná.

(#35815) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Folytatgatom a K5 projektet. Mai menü a driverkeresés volt a hangkártyajelölteknek :

ISA Yamaha : ChipFelirat : Yamaha YMF719E-S 9750 WAFA
NYÁKFelirat : A151-A00 FCC ID : LWHA151A00

PCI Yamaha : ChipFelirat : Yama XG YMF724F-V
CímkeFelirat : SV550/Yamaha724

PCI ESS : ChipFelirat : ESS Maestro-2EM ES1978MS B268 TTV21621S
NYÁKFelirat : Maxi Studio ISIS

Siker, találtam mindegyikhez, remélem jók is lesznek.

(#35816) nakos1212 válasza DarthSun (#35815) üzenetére


nakos1212
senior tag

azt az a yamaha xg-t nagyon birtokolnám :D

(#35817) DarthSun válasza nakos1212 (#35816) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó kártya ? Még nem tapasztaltam ki. Kíváncsi leszek rá. Ilyen, már volt de visszalinkelem :

(#35818) DarthSun válasza DarthSun (#35815) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Plusz még lefotóztam 3 komponenst, melyekről még nincs kép.

A sztár :

Voodoo1 :

Háló :

(#35819) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Egy ilyen kártya mit tudhat, mekkora értéke van, és egyáltalán, ez egy Voodoo? :)

###

###

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35820) Sanchez638 válasza csabyka666 (#35819) üzenetére


Sanchez638
addikt

áhh kyro :) Nekem is van belőlük.

Dx6, abban ha jól tudom nagyon jó, megkésett vga volt anno.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35821) quailstorm válasza csabyka666 (#35819) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PowerVR Kyro
nem T&L-es DX7
[link]

(#35822) csabyka666


csabyka666
addikt

Óh, látom van róluk pár dolog! Annyi, hogy ez 64 megás, ha lehet hinni a matricának. Még nem teszteltem, a héten talán sor kerül rá.
Árban most mennyit tudhat egy ilyen VGA?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35823) DarthSun válasza csabyka666 (#35822) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Különlegesség. Árra tippelni nemigen mernék. Teljesítménye nem nagy de ritka kártya.

(#35824) csabyka666 válasza DarthSun (#35823) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem is hinném, hogy lenyomja a mai kártyákat, csak kb kellene elhelyezni árban. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35825) DarthSun válasza csabyka666 (#35824) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A vele egykorú kártyákhoz viszonyított teljesítményre gondoltam. Árban majd egy hozzáértőbb kolléga elhelyezi.

(#35826) csabyka666 válasza DarthSun (#35825) üzenetére


csabyka666
addikt

Értem értem, ironizáltam csak. :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35827) gerlaip


gerlaip
addikt

Ebayen 2 és 7 ezer forint között mozog.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35828) csabyka666 válasza gerlaip (#35827) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja, hát ebay, onnan nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35829) Rive válasza DarthSun (#35823) üzenetére


Rive
veterán

Mondjuk inkább úgy, hogy nem gyakori :DDD
Ritkának annyira nem ritka, elég kiszámíthatóan felbukkan néhány olcsón, főleg, mert nem ismerik fel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35830) Sanchez638 válasza csabyka666 (#35828) üzenetére


Sanchez638
addikt

kyro kártyákat ne árba mérd, nagyobb a használati értéke.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35831) nakos1212 válasza DarthSun (#35817) üzenetére


nakos1212
senior tag

Van hozzá ilyen doboz amivel külső kártyának lehet használni... :D
GUS alap midiket játszogattam le vele és valami eszméletlenül jó szól....

(#35832) csabyka666 válasza Sanchez638 (#35830) üzenetére


csabyka666
addikt

Annak, aki használja, igen. Nekem bontásból van, és csak annak érték, aki látja is benne a potenciált, szóval a 2,4-es cerkás gépbe nem fogják megvenni, mert ott csak az a cél, hogy képet adjon, olyan célra meg kb. ingyen adok alap AGP-s karikat. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35833) gban válasza DarthSun (#35817) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem akkoriban a Yamahák voltak a kedvenceim, ilyeneket használtam igen hosszú ideig.
Először 719-est, majd hamar jött a 724-es. És maradt is igen sokáig.

Postázást nem vállalok.

(#35834) bacsis válasza DarthSun (#35781) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezzel a résszel azért kicsit vitatkoznék.. szerintem egy 2,5-ös P4-en már teljesen rendben megy a Win7, ha van mellette legalább 1-1,5GB RAM meg egy gyorsabb HDD...
A fő gépemben továbbra is 4GB RAM van, és a legmodernebb játékokat is tudom vele tolni... tehát ha még szűkösen is, de a 4G RAM még játékokhoz is elegendő
sanchezsa! a SCSI HDD-t a SCSI kártya (BIOS-a) ismeri fel... pl ott van a 95-ös 4 CPU-s Pentium PRO szerverem, a kézikönyve is csak 7GB-os HDD-kről tesz említést, de én 18gigásokat raktam bele, meg 2db 36gigást,minden gond nélkül vette őket
nem hinném hogy akármilyen vezérlőnek probléma lenne felismerni egy 73gigás példányt...

(#35835) Sanchez638 válasza bacsis (#35834) üzenetére


Sanchez638
addikt

300gb :) Kíváncsi lennék mit tud a 15k(nem szekv átvitel)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35836) bacsis válasza Sanchez638 (#35835) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

gondolom nem '95-ös vezérlőre akarod ráfűzni :)
szerintem nem lesz vele gondod azzal sem :R
a 2U magas EGS szerveremben 2db 146GB 15k RPM van RAID0-ban az OS-nek, és 4db 300GB-os 10k RPM-es van szintén RAID0-ban az adatoknak... erre archiválok.. tudom hogy nem egy életbiztosítás 4 HDD-s RAID0-ra menteni a családi fotókat meg az egyéb nem pótolható adatokat, de bátor ember vagyok :DDD
na szóval tesztelgetem én is, mire képes, és olyan 70MB-os írást tudtak kipréselni magukból, amit tud akár egy mostani 1terrás SATA HDD is, tehát annyira nem estem hasra a hardveres RAID0-tól a 10k RPM-es HDD-kből, deeeee hozzá teszem azt is, hogy ezt a 70 MB-os tempót végig tudták a diszkek minimális szórással, és nem lassultak be egy picit sem :)

Jobb oldalt a 146GB 15k RPMe-s HDD-k, bal oldalt pedig a 300GB-os 10k RPM-esek

(#35837) Sanchez638 válasza bacsis (#35836) üzenetére


Sanchez638
addikt

szerver vinyó biztos nem fog hibázni. venni kell mellé még egy tb vinyót. aztán arra is menteni egy nagyot.

De én is rendszerre gondoltam. Most lecseréltem a f1 samut, 2db Raid0 Sea B. Lp-re, már nincs limitálva semmi itten.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35838) bacsis válasza Sanchez638 (#35837) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerver vinyó biztos nem fog hibázni
Ez alatt mit értesz? :B
Ugyanúgy egy SCSI HDD is tönkre tud menni, csak esetleg strapabíróbb a fizikai behatásoknak, jobban bírja az extrém hőmérsékleteket stb...
De ez sem törvényszerű.. nem véletlenül vezették ki a 15k RPM-es HDD-ket, és a SAS HDD-knél egy idő után már csak a 10k RPM-esek voltak elérhetőek ;)

(#35839) Sanchez638 válasza bacsis (#35838) üzenetére


Sanchez638
addikt

strapa bíróbbak erre céloztam. Van itt nekem 1700/2000 napos ES2 és RE2 hdd-m. Ami még mindig használható. Cipelésre tökéletes.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35840) bacsis válasza Sanchez638 (#35839) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én ezt is máshogy látom...
Minden HDD gyártónak voltak modelljei amik jobban, voltak amik rosszabbul sikerültek, sőt még modelleken belül is vannak/lehetnek óriási eltérések... pl nagyobb sansz van rá hogy xarabb HDD-t kapsz ami újév másnapján készült, ha érted a célzást ;]
Legyen szerver vagy desktop HDD, lehet, hogy valami típushiba csak 2-3 év múlva jön ki...
vannak MFM HDD-im amik "badsector mentesek" rengeteg 1-2 gigás Segate, Quantum, Maxtor, Samsung stb HDD-m van, és vannak hibátlan 40gigás HDD-im is vannak...
mert ezek amik fennmaradtak, egy-egy jobb szériából maradtak fent... de nem mondom azt hogy megbízhatóbb vagy megbízhatatlanabb az egyik a másiknál.. csak szimplán ezek szerencsésebb példányok lettek :)

(#35841) Sanchez638 válasza bacsis (#35840) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha nincs buzerálva és rendes környezet van körülöttük, akkor szerintem még a rosszabbak is kibírják egy jó ideig. Maxtoroknál voltak nekem csak rossz hdd-im, azok hullottak.

Viszont a vékonyakból meglehetősen sok volt nálam ami 100% volt és alig pár napos.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35842) bacsis válasza Sanchez638 (#35841) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajna csak féligazság amit írsz.. így van, ki lehet tolni a HDD üzemidejét, ha nincs kitéve fizikai erőhatásoknak, vízszintesen van beépítve(esetleg függőlegesen) meg van oldva a hűtése, s nem melegszik túl, stb...
Dee az éremnek most is kétoldala van... ha kapsz egy gyengébb szériát ahol a korong anyaga van gyengébb minőségből, vagy a fej, akkor hiába használod úgy mint egy hímestojást, bármikor elkezdhet rajta szaporodni a bad sector, illetve bármikor jöhet egy fejleszakadás... sajna ezeket is tapasztalatból mondom...
amikor a 2T-s Hitachi HDD-m megállt... ment a gép, egyszer csak fagyás... restart után ugyanúgy felismerte a gép, de nem töltött be vele az OS... előtte a HDD 100/100-as volt... tehát semmi hibát vészjósló jel...
utána olvastam az összes 2T-s Hitachi HDD szériahibás lett, és bármikor leszakadhat náluk a fej... le tudtam gariztatni, de a 2TB-nyi adatomnak lőttek...
De jártam így vadi új 1T-s Segate HDD-vel... 4 óra után elkezdett a bad sector gyarapodni rajta.. először csak 1 volt rajta, 1-2 hónap után még egy, majd még egy, és 1,5 év használat után már robbanásszerűen nőtt a felületi hiba...
Szóval én pár ilyen belenyúlás után megfogadtam, ha HDD-t vezsek, csakis használtat.. mert ha esetleg hibás, akkor az jöjjön ki rajta... ha már elmúlt a HDD 1-2 éves akkor azt már viszonylag megbízhatónak tartom :) persze az sem garancia hogy később ne jöjjön elő valami, de mégis úgy gondolom hogy csökken a hibaszázalék :)

(#35843) Sanchez638 válasza bacsis (#35842) üzenetére


Sanchez638
addikt

Új hdd-t én sem vennék, pont ahogy leírtad(bár sok más alkatrészt sem) :D. Bár ezt senkinek nem tudtam elmagyarázni miért kell, mert mindenki újba hisz :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35844) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#35837) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Csak seagate-et ne..
Wd RED

...842 Bacsis: 4 óra után ha el kezd fosni egy HDD az nem feltétlen szériahiba, minden "álltalános desktop hdd"-ből csak egy párat ellenőriznek szúrópróba szerűen, így simán kaphattál egy hibás darabot.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#35845) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#35844) üzenetére


Sanchez638
addikt

tele vagyok "rossz" 1tb vinyókkal, abból a wd a 3/4, 1db sea van benne.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35846) gban válasza Ganz-[HUN] (#35844) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem meg a Seagate-k nem rosszak, igaz, ezt úgy a 250-esekig mondanám, nagyobb nem nagyon gyakori nálam :B
Ami gáz szerintem, és sok a rossz (szintén eddig a tartományig) az a Samsung.

Postázást nem vállalok.

(#35847) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#35844) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tök mindegy hogy azért került ki a gyárból mert nem ellenőrízték, nem esett bele a szúrópróbába, vagy mert nem vették észre a hibát stb.. a léyneg hogy kikerült forgalomba és bizony egy selejtes példány volt... ebbe a hibába ennél a HDD-nél nem estem volna bele ha 1 éves korába próbáltam volna megvásárolni.. hiszen addigra félig tropa volt és nem vettem volna meg :)

Megint hülyeséget beszéltek szerintem...
Nincs ilyen hogy a seagate a jó vagy a Hitachi, vagy a WD, vagy a HGST...
Már rég nincs ilyen.. a kis gyártók beolvadtak a nagyokba/elbuktak...
Egyik gyártó sem engedheti meg magának hogy gyengébb legyen a másiknál... ha így lenne, akkor az is szépen olvadna be vagy zárná be a kapuit...
minden gyártónak vannak jobb, és minden gyártónak vannak rosszabb szériái, és sokszor szerencse kérdése hogy jobb vagy rosszabb szériát fogtál ki... ugye pont azért mert vannak olyan hibák amik 1-2 évvel a megjelenés után buknak ki...
De ez minden gyártóra igaz lehet... ha a %-os kibukást néznénk, nem tudom, de biztosra veszem hogy mindegyik gyártónál közel azonos százalékú a kiesés...

(#35848) gerlaip válasza quailstorm (#35821) üzenetére


gerlaip
addikt

Nagyon érdekes a teszt, a 4500-as Kyro II jó teljesítménye meglepett, úgy látszik ezeknek a T&L hiánya tett be...

lámavakond

(#35849) gerlaip válasza Ganz-[HUN] (#35844) üzenetére


gerlaip
addikt

12 éves Seagate-em zokszó nélkül működik, kicsit furább a hangja, mint a WD-nek. Engem inkább a Samsungok működési kultúrája/kultúrálatlansága idegesít. Milyen dolog az, hogy gumibakon keresztül rázza az egész kuckót...

Szerk.: ez a 7200-as fordulatosokra érvényes.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35850) Sanchez638 válasza bacsis (#35847) üzenetére


Sanchez638
addikt

Azért az első 1tb-s hdd széria nagyon sz@r volt...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.