Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101301) Ry0K3N válasza KROK640 (#101295) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Pont öregnek raktam össze egy 4770-es i7-et a régi FX gépem maradékából mellé egy Giga 750ti-vel hogy tudjon RAW fotókat szerkeszteni. Még nem tudom mi igényem lesz XP éra téren, jelenleg egy 8600GTS van benne de ha az elfogyna lesz pár kártyacserebere. :D

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101302) Fenyő válasza DarthSun (#101266) üzenetére


Fenyő
őstag

Pedig a driver overhead egy masszívan létező dolog SS7 platform alatt, és nem nem FX-el vagy 9800-as lesz a leggyorsabb valós felhasználás alatt, lehet 3Dmark meg néhány opnegl teszt alatt jobb, de korabeli 98-00 közötti d3d címek alatt újabb driverekkel masszívan visszaesik a teljesítmény, van hogy felére/harmadára (volt egy jó teszt is vogonson (sok karival, driverrel és nem szintetikus hanem játéktesztekkel) ami ezt nagyon jól ki is hozta, de most nem lelem (de itt van pár kiragadott hozzászólás a témában amit keresés kiköpött; pl1, pl2, pl3, pl4 )) a driver overhead végett. Nvidiaval 8.05 alatt hozza a legjobb teljesítményt, 12.41 után pedig drasztikusan esik vissza a teljesítmény, tehát azzal a karival lesz a leggyorsabb, amit még/már ez a driver támogat, tehát a Gerforce3-al. Mondjuk az más kérdés, hogy szvsz még ezt is felesleges belerakni egy SS7 rendszerbe (tesztelgetést leszámítva), több szempontból is, egyrészt kár stresszelni az SS7 lapok agp vrm-jét, gyakran nem túl acélosak, másrészt ahová már kéne egy GF3, régen kevés a cpu, szóval a valóságban egy MX400-nál több totál felesleges egy ilyen rendszerbe, de igazából egy V3 2000-el vagy rendes TNT2-vel sem lesz sokkal lassabb a korabeli címekkel. Radeonokkal kicsit más a helyzet, mert egyrészt sosem volt rendes 9x driverük, pl. a table fogot (ami sok régebbi címhez kell a korrekt megjelenítéshez) csak a 7.12-es catalysttől tudták megoldani, az meg csak 2k/xp-hez volt már csak, 9x alatt csak ilyen részlegesen bekapcsolható registry tweakkel. Egyéb karinknál is, ilyen 2000-2001 körüli drivrekkel hozza a legjobb teljesítményt, mert az akkori drivrek alacsonyabb cpu overheadje mellett a 3dnow support is akkor volt a zenitjén a driverekben, utána azt is dobták és a gyenge fpu miatt érzékenyen érinti a k6-x-ot, valószínű egyébként ezért nem érződik annyira ez a hatás opengl alatt, mert ott továbbra is megvolt a 3dnow support.

envagyok: metálos gémeket itt megtalálod, savage4-hez 8.20.31-9es driver a legjobb szvsz (szigorúan 9x/me ofkorsz, 2k/xp alatt nincs értelmes drivere), ill ha van hozzá bios frissítés azt is érdemes feltenni, Diamond, Creative stb karikhoz biztos van, BX-es lapokban anélkül előfordul, hogy fagyogat, SS7-el viszont nekem nem volt gondom velük, ha szoftveresen jól be volt lőve. Savage 3D-hez viszont szerintem nincs nagyjából mindenhez jó driver, az ilyen cserélgetős lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#101303) Pikari válasza Fenyő (#101302) üzenetére


Pikari
őstag

Ez teljesen így igaz. A benchmarkolás, és a valós felhasználás két külön dolog. Nekem a G200 és a Savage4 hozza a legjobb eredményeket socket7en.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#101304) FoxiestFox válasza Fenyő (#101302) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Máig keresek megoldást egy Radeon 7500-on Win 98 alatt működésre bírni a fog table-t... egyik kedvenc régi laptopom nem jó retro gamingre ennek hiánya miatt. :(
A registry tweak nem működött rajta, amit találtam még évekkel ezelőtt.

(#101305) Fenyő válasza FoxiestFox (#101304) üzenetére


Fenyő
őstag

Driver függő is a dolog, hogy melyikkel működik, 4.3-as pl ez egyik ilyen.

Pikari: Minél gyengébb az S7/SS7 proci annál hamarabb, vagyis gyengébb karikon jelentkezik a bottlencek, egy kisebb k6-2-höz simán egy Banshee, Savage4, G200 lehet optimális választás, persze itt is a gf3 lesz a leggyorsabb, csak teljességgel életszerűtlen, max tesztpadra való kombó.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#101306) DarthSun válasza vrob (#101280) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sztem a DX4 és az 5x86 simán tekinthető két külön korszaknak.

Sztem is, jó nagy különbség volt köztük. A korabeli versenyben a Cx5x86 volt a leggyorsabb clock to clock, az AMD csak 200- on tudta megelőzni, persze oda már kompresszor kellett Ákosnak.
Én a 486VLB- t ettől függetlenül PODP- vel szereltem.

(#101292) sidi : akkor tényleg nagy volt a 400MB, talán valamivel később jöttek a lapos 1GB Seagatek, ezekről csak álmodozhattam anno.

(#101294) Yutani : kollégámnak volt régen Mozart kártyája, áradozott róla.

(#101299) Ry0K3N : GTX770/XP/Win10 : visz minden XP éra körülit. A HD6850/XP is. Win11/GTX1650- en próbáltam nemrég az Unreal1- et(DX patch), nem indult, ezt majd még megnézem, HD6850/XP- vel fut, bár ez még inkább Win98 korabeli cím. Másik anomália pld, az első SuperBike nem fut XP alatt, 98 alatt ok.
Amúgy általános tapasztalat hogy az XP éra címek 99+%- a fut modern gép/Win10-11- en.

(#101300) Ry0K3N : nem valószínű hogy kinyírna bármit is, legfeljebb nem vagy kevésbé sikerül a tuning, vagy esetleg nem indul, inkább egyéni hepp, hogy az alaplapi vezetőkön kevesebb Amper futkározzon, lehet hogy tartósabb is úgy a lap, vagy a kondik :U Pld a retró P5A-B lapban a R9800Pro nem is indul, pedig van rajta tápcsati, tippelték hogy már a lap slotja által adott villany is kevés, a start-init eleve bukik.

(#101301) Ry0K3N : a 8600GTS elég jó XP alá, csak késői címek fogják meg esetleg, tippre kb 2010 és utániak. A SSamHD asszem 2009, ultrán nem, de medium garafikán ok vele.

(#101307) DarthSun válasza Fenyő (#101302) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értem, de a tesztsoromban játékok is vannak, azokkal is bitang teljesítményt adott a S7/SS7/R9800Pro, bár én FPS kedvelő vagyok, lehet hogy ott más a helyzet... :U , de azért az FPS- hez kell a legtöbb FPS :DDD

(#101308) DarthSun válasza FoxiestFox (#101304) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fog table ?, azt nem is figyusztam, melyik címekben okoz gondot ?

(#101309) Fenyő válasza DarthSun (#101308) üzenetére


Fenyő
őstag

Thief 2 korai Nfs-ek, 1nsane a legismertebbek, de itt egy lista, egy másik retró ficsőr az amit az Atik egyáltalán nem tudnak az 8bit paletted textures, arra meg itt egy lista (ez leginkább csak Final Fantasy 7-8-at és a Drivert érinti), azt csak a 3dfx karik tudják maradéktalanul, meg a nv-k FX-ig, az újabbak már nem, a Savage4 is tudja régebbi driverrel, meg Trident Blade3d, ill ha jól rémlik a Matrox g400 is (de az lehet keverem a table foggal, a wikiben benne mondjuk pontosan :DDD ).
Ha ilyen Quake/vagy quake motoros gémmel a teszteltél ott messze nem jön elő olyan súllyal ez a driver overhead, mert opengl-t jóval kevésbé érinti. Azért is mennek pl jól 3dfx karik k6-x alatt mert a glidenek az egyik legkisebb az cpu overheadje.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#101310) Ry0K3N válasza DarthSun (#101306) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Mondjuk nálam inkább az a szempont mi a legolcsóbb cucc ami megfelelő a célra. 750-est szinte hozzád vágják egy 770 ahogy néztem itt inkább aprón ár szempontjából a kösz nem kategória. Nálam a tuning nem szempont csak vigye az abandonware játékot probléma nélkül. :D Csak ide járok néha mert retro gaming topic nincs. A 99% szerintem azért sok ha alap telepítést nézzük. Mindig kell valami unoffical pach vagy valami más faszság hogy elinduljon vagy fixálj valami game breaking dolgot. Pl nem olyan régi eset: CnC generals egyáltalán nem indult. CnC Red Alert 2 - egyáltalán nem indul. STALKER- játszhatatlan volt mert nem működött a zseblámpa. Dead Space nem jutsz tovább az ajtón és brightness maxon van, és ez nem is XP-s. És még sorolhatnám...

Ó ha az alaplapot cseszi szét a feszültség nem gond nálam, majd kukázok másik 755-ös lapot :DDD

Én inkább 2008 esetleg 2007 tájékára tenném, mondjuk megint a kérdés támogatja e valamelyik játék a full HD-t vagy mennyire akarod maxolni. Ott van pl Enemy Territory Quake Wars (2007) egy 8600GTS szeirntem már azt nem tudná kimaxolni.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101311) DarthSun válasza Fenyő (#101309) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ahogy nézem a listába még a Turok1- et is be lehetne írni, asszem azt néztem 9800- al, mintha furcsa lett volna, de nekem nem okozott gondot. Még az NFS3+SW címek kedveltek nálam, de sztem a köd hiánya nekem nem gond.
SS7 tesztlistám :
3DMark99
3DMark2001
Shiny
3DBench2
Landmark2 CPU/FPU/video
Landmark2 CPU/FPU/video overall
Doom1.9s
GLQuake1 StartTimerefresh
NPRQuake1 StartTimerefresh
GLQuake1 640x480 TimedemoDemo3
NPRQuake1 640x480 TimedemoDemo3
Quake2 800x600 OGL StartTimerefresh
Quake2 800x600 OGL Map.demo1.dm2
3DM2001-Dragothic-Low detail
3DM2001-Nature
Quake2 800x600 3DNowOGL StartTimerefresh
Quake2 800x600 3DNowOGL Map.demo1.dm2

Csupa olyan, melyektől távol állnak a tárgyalt problémák :)

(#101312) FoxiestFox válasza DarthSun (#101311) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sok esetben a köddel fedték el az engine hibáit / limitációit, egy NFS cím köd nélkül számomra élvezhetetlen.
Fenyő köszi a tippeket, kipróbálom azt a drivert.

(#101313) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Más.
XP SP3 telepítő csonttá fagy az eszközök telepítésénél, van tippetek, merre induljak?
Az összes portot és integrált eszközt letiltottam már a BIOS-ban.
Memtest órákig megy, nincs hiba.
Mini XP bootol, no problem. Antix Linux bootol és használható, ott sincs gond.

A gép a dual Xeonos IBM M Pro.
Audigy 1, Radeon X800, és egy VIA USB kártya van benne, illetve egy IDE HDD.

(#101314) KROK640 válasza Ry0K3N (#101301) üzenetére


KROK640
veterán

Az a durva, hogy az I7 4770 még az a szint, ami 16GB RAMmal és egy RX580-al még ma is alkalmas gamingre. Mondjuk nem is filléres tétel az I7-es proci hozzá. :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#101315) FoxiestFox válasza KROK640 (#101314) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én mai napig RX570-en gamingelek, 1600x1200 mediumra elég szokott lenni azokkal, amikkel játszom.

(#101316) Fücsök007 válasza KROK640 (#101314) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ma már nem alkalmas rá, a grafikonok megtévesztőek sokszor, mert a mikroakadásokat nem számolja bele ami szemmel látható játék közben. Az elindul elfogadható fps-el és a vajsima játékmenet sosem volt ugyanaz, pláne ha idővel be is zuhan az fps. ;)

(#101317) DarthSun válasza Ry0K3N (#101310) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A GTX770 nekem ajándékba jött, egyenesen a Királyságból, házhozszállítással, több más értékes cuccal együtt. Tisztára újszerű, most is arról vagyok, remekül átfedi a gépen levő XP/Win10- et. YT videók még 4k- ban is...Megvenni más, még azért kérnek érte lóvét.

A 99% szerintem azért sok - könnyen lehet, mert nálam viszonylag kisebb a kedvelt repertoár.

ha az alaplapot cseszi szét a feszültség nem gond nálam, majd kukázok másik 755-ös lapot : én azért szomorú lennék ha bármi miatt megpusztulna a P45 lapom, meg még az Asrock is, a rev2- es abból is már viszonylag ritka.

(#101318) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#101313) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Közben kivettem az Audigy-t, és feltelepült az XP.
Eh. Majd visszarakom, remélem nem hibás.

(#101319) DarthSun válasza FoxiestFox (#101312) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok, előkeresem az NFS3- at, megnézem ismét hogy milyen szubjektíven. Akkor HD6850- el sem lesz köd, gondolom ? Meg a Turok1- ben sem.. :U .

(#101320) Fenyő válasza DarthSun (#101319) üzenetére


Fenyő
őstag

7.11-es drivertől fölfele már megoldották :DDD , 9x/me a problémás, mert ott a legújabb driver is vmi 6.valahányas.

Szerk;
envagyok: Igen Quake3-hoz van hires pack, ez is szerepel a fentebb linkelt topikban.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#101321) envagyok válasza Fenyő (#101302) üzenetére


envagyok
veterán

Esetleg nagyfelbontású texture packes játékok listája van valahol?
Mintha valamelyik quakehez is lenne, meg UT

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101322) DarthSun válasza FoxiestFox (#101318) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valószínűleg nem hibás, nálam pld az Audigy2ZS megfogta a GTX285- öt, AM2+ lapban. Gőzöm sincs miért, elvileg semmi közük egymáshoz erőforrásokban. X-Fi- vel meg megy szépen, illetve ment, mert a 285 azóta megpusztult, már más kártya van benne.

[ Szerkesztve ]

(#101323) DarthSun válasza Fenyő (#101320) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja...ok, bizonyos dolgokban full tájékozatlan vagyok :B

(#101324) DarthSun válasza envagyok (#101321) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Listát nem tudok, de az UnrealAntology/Gold- ban van modern pack, Quake3- hoz pedig RTX mod is, nekem nincs RTX képes kártyám, a fiamnál láttam futni.

(#101325) arn válasza DarthSun (#101306) üzenetére


arn
félisten

A cyrix 5x86tal tobb gond van… egyreszt a korabeli biosok toredeke tamogatja azokat az utasitasokat, amitol van nemi gyorsulas. Masreszt ha a proci stepping, bios es a csillagok egyuttallasa is megvan, akkor elojohetnek olyan kompatibilitasi problemak, amit eppen ezek okozzak. Raadasul ezek a fixelt rev hwek, biosok, lapok mar akkor jottek, amikor a 486nak bealkonyult, es mar mainstreamben is a pentium ment. Szoval egy olyan hw, ami megjeleneskor szinte semmi pluszt nem hozott, kesobb meg mar volt mas.

A 90es evekben is probaltam dx4 helyere es most is kiprobaltam egy nagyon kesoi asus sis471 vlb lapban (kb akkori, amikor az 5x86 kijott) - ugyanaz az eredmeny, fps tesztekben atlagban kb 1-2% gyorsulast mertem, neha egyik neha masik gyorsabb (+-10%). De ezt nehez masik kategorianak nevezni barmilyen szempontbol. Az atlagember atlaggepeben epp azt tudta, mint az intel dx4.

A benchmark tablamban vannak eredmenyek tuninolva, c2c, etc dx4, amd/cyrix 5x86al osszevetve.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101326) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

X800-hoz melyik driver ajánlott XP alatt? Itt is érdemes kerülni a kései drivereket?

(#101327) Fenyő válasza FoxiestFox (#101326) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha szeretnél table fogot akkor a koraiak nem lesznek jók :DDD , meg gondolom nem is ss7-be megy, a 7.12-re épülő omegát tudom ajánlni, anno mikor még egy agp-és X800GTO@XL-em volt, azzal volt a legjobb, újabb drivreknek, meg már az agp-és karikkal volt gyakran gondja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#101328) Pikari válasza Fenyő (#101305) üzenetére


Pikari
őstag

itt is a gf3 lesz a leggyorsabb
Ha a 6 fps-t tekintjük a leggyorsabbnak pl collin mcrae 2-ben, mert annyit fog tudni a geforce3 egy 200 mhz körüli procival... a savage4 viszi majd 20-al.

mivel a fent említett 6x86mx-el kb így skálázódnak az újabb nv kártyák.

De már a tnt1 is belassul a 2001/2002 körüli driverekkel, ahol előtte 25 fps volt, már bőven 10-15 körülire zuhan a későbbi driverekkel, ezt egy ideig a legerősebb k2/2 vagy 3 procikkal lehet kompenzálni, de aztán már azokkal sem.

A GeForce2/3 kártyák a széttuningolt celeronok, pentium3-mak vadászterületéhez tartozik, meg azok a kártyák nem is a socket7 éra játékaihoz lettek tervezve, néhány el se fog indulni.

Grafikus kártyát, processzort, drivereket, játékokat mindig az adott korszaknak megfelelően kell összepárosítani, különben jön a diavetítés.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#101329) jokeph válasza Ry0K3N (#101299) üzenetére


jokeph
nagyúr

A 750/750Ti mondjuk nyerő páros, elég erős mindenhez már, és ha szempont - van DSUB csati is. :)
Olcsóbban ott van még a 9600GT, (2-4e, többet nem ér a 750Ti 8e-es árához mérten, csak ha pont ilyen kell) ami az egyik kedvenc favorit régi kártyám, persze ebből sokféle variáns készült, elég széles telejesítmény különbségekkel.
Nekem Zotac GTX 960-am van, 2 ventis, elég kompakt méretben, egy 8 pin-es segédtápot igényel.

GTX 960-al ezeket próbáltam: W3+TFT, COD1/UO/2, StarCraft1+BW, RTCW meg egy sereg apró game-t (PopCap címek, pl. Bejeweled2 blitz, Plants vs Zombies, stb).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#101330) FoxiestFox válasza Fenyő (#101327) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Áh ez a gép inkább ilyen 2002 utáni cuccokra van, illetve az első játékokra amik aktívan használtak SM2.0-t.
Szerintem ezeknél már nem igazán a table foggal oldották meg a ködöt, de franc tudja.

(#101331) Ry0K3N válasza KROK640 (#101314) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Alaplapot akartam venni. Féláron ajánlották a 4770-es hozzá. Mondom ok. Na az alaplappal átbasztak de legalább a proci működik.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101332) DarthSun válasza arn (#101325) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tapasztaltam, megörököltem a Hippo lapot, benne 120- as Cyrix, próbáltam a rejtett featurákat bekapcsolni, talán 1 működött, a többire fagyás vagy megkergült. De a linkelt táblázatban látszik hogy SPi- ben hasított. Ennek ellenére a SIS471- be PODP- t tettem, 100- on jól larcol, de egy idő után instabil, +venti a gyári fölé megoldja, de inkább visszatettem 83- ra.
Az időrendi sorrendet értem, de nálam inkább az erő+feeling számít.
Látom a táblázatodban hogy clock to clock nem nagy a különbség, de 120- on azért már 130% körül a DX4- hez képest. Quaket is teszteltél, csoda hogy 10FPS körül tudnak, oda inkább már Pentium kell.

(#101333) Fenyő válasza Pikari (#101328) üzenetére


Fenyő
őstag

6x86-om sosem volt napi használtban annak ilyen szinten nem ismerem a lelki világát, K6-x-hez 8.05 volt a határvonal (ez 2001 első felés driver), aminek még alacsony volt a cpu overheadja és jó 3dnow supportja (6x86-al itt lehet különbség, hogy ahhoz lehet még korábbi driver jobb), összességében ezzel hozta a legjobb teljesítményt, lehet egy-két gémben gyorsabb volt vmelyik korábbi driver, de egyrészt nem számottevően, másrészt nagyon visszafele se lehetett sokat menni, mert a nagyon korai drivreknek meg gyakran kompatibilitási nyűgjei voltak az ss7 platformmal.
Persze semmilyen geforce-ot nem fog kihajtani egy ss7 rendszer ebben egyet értünk, és nem is pakoltak gf3-at ss7 mellé akkoriban, de mx400 még előfordult, ilyen amíg nem tudok platformot, de a kari még belefér, manapság azért mert olcsó és könnyen beszerezhető és nem teljesen dőreség, ha kellően korai driverrel használják, szóval szerintem ilyen 1-2 generációnyi eltérés még belefér a komponensek között, az a valóságban is gyakran megesett.
Amúgy high end k6-3-hoz ilyen v3 2000, TNT2, G400, Ati Rage128 Pro, Savage4 Pro illik leginkább, a low k6-2-höz meg banshee, riva28/tnt, savage 3d /savage4, Trident Blade3d, g200, rage128 sima, de ezt többször leírtam a topikban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#101334) MasterDeeJay válasza jokeph (#101329) üzenetére

Maxwell nagy ugrás volt. 750ti-nek megfelelő GPU van a notimban és futtaható rajta modern játék kis annak ellenére hogy nem felel meg teljes dx12-esnek. (cyberpunk is megy rajta)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#101335) Ry0K3N válasza DarthSun (#101317) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Az a 770 szép vaskos darabnak néz ki. Mi a tököm márka ez a HV? [link]

Jó hát én abból a hardwareből dolgozok amit találok :DDD elmegy elmegy oszt jólvan

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101336) vrob válasza DarthSun (#101306) üzenetére


vrob
aktív tag

Elbizonytalanítotok. :) De annyira nem volt az nagy.
Nem vagyok benne biztos, hogy 93-ban vagy 94-ben, de inkább 93 rémlik, hogy már létezett IDE 1GB HDD is.
És nem SCSI, munkára, rendesen mint konzum piacra szánt termék.
Volt az ismeretségemben akinek Gigás volt ... szerintem már 93-ban ...
Drága volt mint a fene, de akinek a másolás volt a "munkája", annak ez kellett :D

(#101337) Ry0K3N válasza DarthSun (#101319) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

NFS3-nak nem volt Glide only effektje még ezen kívül vagy én emlékszem rosszul ami nem volt D3D alatt?

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101338) FoxiestFox válasza DarthSun (#101319) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azzal már megy az nglide, abban tuti lesz emulált köd.

(#101339) vrob válasza sidi (#101297) üzenetére


vrob
aktív tag

Nekem is voltak 20-as és 40-es MFM-ek, kompletten vezérlővel. De csak eladásra a 90-es évek közepén, persze fillérekért akkoriban.
Micsoda érték lenne - nem is pénzben - ha akkor inkább elraktam volna egy szekrény mélyére a következő évtizedekre :)

A Taxi nem egy magyar játék volt? A youtube-on próbálkoztam, de nem találom.

(#101340) DarthSun válasza Ry0K3N (#101335) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, teccik is nagyon, meg zabál is rendesen :D
Kössz a linket, nem is kerestem/találtam meg így, valamint én sem tudom miféle márka a HV, megpróbálok rákeresni, ha létezik valami infó.
A matricák voltak kicsit elengedve rajta, de megoldottam, enyhén rokokó alakra hoztam a drágaszágot :B
Jó hát én abból a hardwareből dolgozok amit találok : legtöbbször én is, ez az eset is mutatja, bár mára már feltörtem a nyomor kategóriából a szegénybe, jópár cuccot tudtam vásárolni is. Előtte viszont sok jött ingyen és baráti áron.

(#101341) DarthSun válasza vrob (#101336) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Könnyen lehet, valszeg nekem volt drága a nagyobb HDD, akkoriban tűrhető volt a keresetem, de építkeztem.

(#101342) Ry0K3N válasza jokeph (#101329) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

9600GT és az egész széria az nem hajlamos a szokásos csíkozós artifactozós fekete képernyős halálra? Ebből az időből elhet hallni ugye a sok sütögetős esetet. De tényleg elég olcsó most főleg ahhoz az érához.
Nekem Giga 2x6 csatis 960 van, nagyon frankón kiszolgált a kártya csak hát CP2077-hez már vajmi kevés. Most egyenlőre pihen a dobozban.

Blizzard játékok meg Quake engine játékok. Na ez pont az a kategória amiknél majdnem mindegy mi az oprendszer 98 tól 10-ig majdnem mindig problémamentesen általában elindulnak mindenféle beavatkozás nélkül :D
CoD : United Offensivet pont nemrég toltam végig a C2D 6750+8600GTS kombón és valamiért szaggatott-fps droppolt egy két helyen. Úgy tudom szarul volt optimalizálva, csak nem tudom mennyire. Fel kéne tennem egy fps figyelő progit XP alá. Oda milyen lehetőségek vannak aminek értelmes kezelőfelülete van? (khömm riva tuner khömm)

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101343) DarthSun válasza Ry0K3N (#101337) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hopp, mintha csak Glide lenne, de van valami D3D mód is, megvizslatom, ha megtalálom a CD- t.

(#101344) DarthSun válasza FoxiestFox (#101338) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nglide...akkor ezt is felvésem sárga cetlire.

(#101345) Ry0K3N válasza DarthSun (#101340) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Jajj mit csináltál azzal a szegény kártyával? :DDD Ahány rendszert teszteltél vele megkapta a plecsnit? :DD

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101346) DarthSun válasza Ry0K3N (#101342) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fraps ?

(#101347) DarthSun válasza Ry0K3N (#101345) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy is vehetjük, tele van kitüntetésekkel, mint egy veterán :DDD

(#101348) jokeph válasza Ry0K3N (#101342) üzenetére


jokeph
nagyúr

A legerősebb 9600Gt nekem is csinálja, nem kizárt hogy előttem volt kínálva rendesen.
Elvettem a shader clockból 100 MHZ-et és hibátlan lett, a többi gyengébb 9600GT-m makulátlan.
Meg azért is kedvelem a 9600GT-t, mert van hozzá akár W10x64-es driver iss (igaz, hogy vagy 8 éves, de legalább nem tudják elrontani). :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#101349) Ry0K3N válasza vrob (#101336) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Igaz ez csak 94 November dee [link] 2 Giga.
Simán lehetett 93-ban 1 giga.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#101350) DarthSun válasza vrob (#101339) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A MFM cuccoktól én is hamar megszabadultam, bizonytalanul működtek, meg nagyon nagy zajt produkáltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.