Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) m3ss válasza Freddy76 (#5097) üzenetére


m3ss
veterán

jok azok a kepek! vagy legalabbis van par nagyon jo kozottuk szerintem. de ha nem tetszik, biztos talalsz a masik topicban is vkit aki vallalna :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5102) Freddy76 válasza TayRol (#5100) üzenetére


Freddy76
addikt

Háááááááááát, azért nem itt kezdődik, mert ha itt kezdődne, akkor egy képet sem mernék készíteni a kislányomról :)) .

De ha arra célzol, hogy ez a szint az, amire az ember mondhatja: "Profi vagyok, és ilyen képeket készítek neked, sok pénzért!", akkor egyetértek veled maximálisan. Az általad linkelt képen pont az van benne, amit a másiknál hiányolok: a természetes, szép bőrszín, az élettel teli gyermek. Nem értem ezt a fakítást mindenhol...

Még egyszer bocsi az ultra offért, de meg kellett kérdeznem.

Más: mostanában érzem azt, hogy kitenném kritikának egy-két képemet. Melyik oldat ajánlanátok feltöltésre? Nem fogok sok képet tölteni, csak néhányat, és fontos lenne, hogy ura maradjak a képnek, vagyis ha azt akarom, hogy kerüljön le, akkor az történjen is meg.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5103) TayRol válasza Freddy76 (#5102) üzenetére


TayRol
veterán

igen, ugy ertettem hogy ettol kezdodik amiert mar pénzt mernék elkérni.:)

regisztralj a flikr-re. vagy picasara.

(#5104) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én meg ellene megyek picit a bagázsnak, egy féle stílusban készít képeket, ami alapvetően lágy, vintage hatású képeken alapszik, Tőle ezt kapod. A babafotók többségének egy kellemes hatást kell elérnie, lehet jó sok színnel, kicsit túlszaturált képeket készíteni, de az más stílus, más fotóstól, más szemléletet, más igények kiszolgálására.
Ez számlával kiszállással együtt, ennyi, aki olcsóbb, az valahol valamint nem vesz meg...
De ezzel újfent visszatértünk oda, hogy van aki ezt megfizeti, van akinek sok az keres olcsóbbat, van akinek tetszik ez a stílus, van akinek nem. :)
Az olcsóbb nem minden esetben rosszabb, azért ezt melléteszem, de alapvetően azért rangsorol az ár...

[ Szerkesztve ]

(#5105) Freddy76 válasza cOxeR (#5104) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem az árral van problémám, az rendben is van. Nekem a képek nem jöttek be, meg az, hogy emiatt én voltam a vak / hozzá nem értő / nemtrendi / amatőr, leginkább mindez együtt. És egyáltalán nem mondom, hogy én jobb képeket készítek, sőt, az amatőrség első lépcsőin járok.

Persze soha nem is fogok pénzt kérni a képeimért, és ha valakinek nem tetszenek a képeim, max. akkor verem meg, ha nem teszi egyértelművé, hogy a kislányom szép, csak én vagyok rossz fotós :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5106) fattyu válasza TayRol (#5100) üzenetére


fattyu
veterán

Én spec rühellem kenmegmondomrockwellt, de ettől független ilyen színű gyerekem lenne rohannék orvoshoz.

Ne mondjuk már ez fasza...

Dorothea-t érdemes vizslatni ha már

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5107) m3ss válasza TayRol (#5100) üzenetére


m3ss
veterán

hmm miert olyan jo ez? ilyen kepet -kis tulzassal- itt barki tudna loni. szinte zero utomunka, egy egyszeru elkapott kep. nem vmi gep vagy lencse reprezentalashoz lotte ezt csak? ehhez kepest a linkelt kepekben en azert tobb munkat latok, atgondoltabbak :) de hat kinek mi tetszik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5108) cOxeR válasza Freddy76 (#5105) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez így rendben is van, nem is kell, hogy ez tetsszen, ha a szaturáltabb képek állnak közel hozzád. :)
Nálunk ez pl. családon belül is megoszlik... én mondhatni szaturáció mániás vagyok alapértelmezetten, feleségem meg a lágy képeket szereti... minden ember más.

Úgy kell választani fotóst, hogy azt a stílust képviselje, ami Neked tetszik, és a másik oldalról is el kell tudni fogadni, hogy van akinek nem tetszik a képviselt stílus.

(#5109) Freddy76 válasza cOxeR (#5108) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszönöm, nagyjából erre voltam kiváncsi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5110) TayRol válasza fattyu (#5106) üzenetére


TayRol
veterán

nem a kenrokwell miatt linkeltem be, csak erre a képre emlekeztem, hogy tetszik. senki nem mondta hogy odavagyok érte.

ja, es kenrokwellt ahogy latom mar divat utalni. régen nem igy volt.
bár engem ez nem érint, 1(!) tesztjét olvastam el (amit linkeltem).

m3ss: ennyi, kinek mi tetszik. nekem ez. ha barki tud ilyet lőni, akkor is ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#5111) fattyu válasza TayRol (#5110) üzenetére


fattyu
veterán

Igazad is van. Nem szeretni valakit az divat és csordaszellem...

A linkelt képed egy remek példa rá. Az egy jóindulattal is semmilyen fotó de ő osztja az eszet...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5112) TayRol válasza fattyu (#5111) üzenetére


TayRol
veterán

nem, de amilyen hévvel megmondtad a frankot az ipséről... de mondom, kutyát nem érdekel...

szerk: megneztem Dorotheat. szep képeket csinal de a szinek ott sem a valóságot tükrözik. de az is egy izles.

szerk2: valószinu kifacsart izlésem van de nekem hirtelen az a kep jutott eszembe ami tetszik.

ha már meglenne a sajat gyerekem valoszinu az o képét tettem volna be.

[ Szerkesztve ]

(#5113) fattyu válasza TayRol (#5112) üzenetére


fattyu
veterán

Ő kicsit hidegre dolgozik ez tény. Nekem az közelebb áll mondjuk.
De a linkelt rocky kép meg oltári vörös volt ettől független.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5114) TayRol válasza fattyu (#5113) üzenetére


TayRol
veterán

valoszinu innet is tudnék választani.

de ez nagyon OFF, valaki tegyen mar be egy amator kepet hogy visszaálljon a topic.:D

(#5115) fattyu


fattyu
veterán

Na a tengernyi offba teszek ont is. Sokat nem tettem be ide egy jó ideje de legyen akkor már kép is.



a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5116) TayRol válasza fattyu (#5115) üzenetére


TayRol
veterán

3. kép siklo végállomása körül készült? multkor voltam fent csak bazi nagy szmog volt...

jo az a kep. mondjuk MII-vel illik is.:)

(#5117) cOxeR válasza fattyu (#5115) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én meg osztom az észt. :DDD

Az első kép az ami nekem tetszik, egy hangyányi gondom van vele, mégpedig a jobb pohár éles vágása, ha húznál rá egy átmenetes szűrőt, hogy legyen éles törés, akkor már jó is, vagy telibe rajta kellene legyen a pohár. :)

Másodiknak nálam szocis hangulata van.

Harmadik meg harmadik. :)

(#5118) cOxeR válasza cOxeR (#5117) üzenetére


cOxeR
Ármester

hogy ne legyen - már is mennyire más az értelme... :B

(#5119) fattyu válasza cOxeR (#5118) üzenetére


fattyu
veterán

értettem :) Érdekes gondolat megnézem majd otthon. Nem jutott eszmbe devalóban nem rossz

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5120) TripleB válasza narancsnn (#5093) üzenetére


TripleB
senior tag

Milyen fajta? Van benne egy kis stafford- beütés kép alapján. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5121) #56824064 válasza raziel01 (#5084) üzenetére


#56824064
törölt tag

Csak rákérdeztem hogy ők csinálták e. A válaszuk: Egyértelműen NEM!

(#5122) narancsnn válasza TripleB (#5120) üzenetére


narancsnn
senior tag

nem csak beütèse van:) amerikai staff.;)

[ Szerkesztve ]

(#5123) Real_Necro válasza narancsnn (#5047) üzenetére


Real_Necro
veterán

A lila rongy vagy szatyor nagyon elhúzza a szemem, utána számomra is a szemét, valamint a belógó gaz a zavaró. Nekem így álló képben tetszik, talán kicsit még hátrébb mentem volna, hogy az első kanyar is teljesen a képben legyen. Sajnos ha vágod, pont kiesik az első részlet. Esetleg érdemes lenne megpróbálni közelebb menni, egészen a partra, és egy széles látószöggel.... :) Legalábbis én így látom.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5124) Freddy76


Freddy76
addikt

Visszatérve az előző gyermekfotó témához:
[link]

A kritikákkal óvatosan. A fotóst lehet szidni, az alanyt nem :DDD . Építő kritikákat természetesen szívesen fogadok.

A kép érdekességét adja (talán), hogy Nikon d5100-al liveview használatával készült. Ennek oka, hogy ha a kihajtott kijelzőn fél szemmel nézem a képet, a kislányom kevésbé veszi észre, hogy fotózom, és nem kezd el rögtön a gép iránt érdeklődni :))

Ja, és utómunka semmi. Sajnos semmi időm nincs rá... A képen szereplő model kitölti minden időmet :C .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5125) zolka78 válasza Freddy76 (#5124) üzenetére


zolka78
senior tag

Csak egy laikus véleményét tudom mondani. Én felülről vágnék egy kicsit, és a WB-t is enyhén még hidegebbre venném. Először az volt az érzésem, hogy élesíteni kell, de szerintem felesleges. Gratula a picurhoz, szép gyerkőc.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5126) End-ru válasza Freddy76 (#5124) üzenetére


End-ru
aktív tag

Érdemesebb lenne valami homogénebb háttér elé ültetni a picúrt, ez a mintás valami elég zavaró.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5127) TripleB válasza narancsnn (#5122) üzenetére


TripleB
senior tag

:)
Itt az enyém Kép
Már 10 éves múlt

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5128) narancsnn válasza TripleB (#5127) üzenetére


narancsnn
senior tag

Jajj, de aranyos.
Imádom ezt az "agresszív" fajtát.:))
Jól néz ki vágott füllel.;)

(#5129) narancsnn válasza narancsnn (#5128) üzenetére


narancsnn
senior tag

Uppsz, az előző üzenet off topic akart lenni :W

(#5130) Freddy76 válasza End-ru (#5126) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, azt már én is látom, hogy a "cukiagyerek-holagép" kiindulás nem fog nagyszerű képeket eredményezni, max. jókat... Azért a képeim még így is első helyen állnak a baráti társaságban, leginkább azért, mert egyszerűen senki sem érzi azt, hogy kompaktal szemenvakuzni egy csecsemőt nagyon nem menő, és a vörösszem sem menő.

De már kezdi nem zavarni a gyerkőcöt a gép, vagyis a keresőből komponálva is tudom fényképezni, ami azért fókuszálás-stabilitás szempontjából előny. Emellett már magától ül, és fel lehet kelteni a figyelmét, pl. egy megfelelő helyre pozicionált mackóval, vagy rózsaszín elefánttal. [link]

Innentől jön - amit írtál - a háttér és környezet megválasztása. És innentől kezd egyre inkább nélkülözhetetlenné válni egy normális, derítlésre használható vaku. Egyelőre a képeim nagyobb része ISO 800, vagy afölött készült: a gyerek este 5-7 között a legaktívabb, a legfotogénebb, viszont a fények miatt ilyenkor emelni kell az ISO-t (a fix 50-es obi nyitható 1,8-ig, de ez meg sokszor túl vékonyka mélységélességet eredményez). A d5100 szerencsére ezt bírja, de egy lágy fénnyel derítve csökkenhetne az ISO, és nőhetne az élesség. Gondolom, mivel még nem használtam rendes vakut, ugyans tényleg kezdő vagyok... Csak ez a vaku dolog is olyan nehéz kérdés...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5131) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

1-2 újabb kutyás kép. :)

Rocky figyel Nem tudom miért tetszik de tetszik :)
"Vadászat"
Rocky ül
Rocky néz Itt elég rossz volt a fény, de végre egy kép ahol komoly kutyának tűnik :)

A kritikákat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5132) #56824064


#56824064
törölt tag

Na ha már kutyáknál tartunk itt az én kiskutyám is :D[link]

(#5133) narancsnn válasza #56824064 (#5132) üzenetére


narancsnn
senior tag

Határozott arc :)
A kép is nagyon jó, kicsit olyan érzésem van, mintha a fényképezőt húzná. :C

Lassan kutya topic lesz?! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5134) #56824064 válasza narancsnn (#5133) üzenetére


#56824064
törölt tag

Köszönöm. Valami ilyesmit akartam hogy a szemet oda vezesse ahova kell nekem valahogy ott is tartja a szemem lehet ezzel egyedül vagyok :DDD ilyen kép sikerült most róla igaz nem könnyű úgy fényképezni ha egy több mint 40 kilós kutya rángat:D

(#5135) JohnyBlue válasza Freddy76 (#5130) üzenetére


JohnyBlue
őstag

És innentől kezd egyre inkább nélkülözhetetlenné válni egy normális, derítlésre használható vaku.

A beépített vakura dobjál rá egy papírzsepit :B és vegyél vissza a vakuerőből :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5136) End-ru válasza JohnyBlue (#5135) üzenetére


End-ru
aktív tag

Korábban volt szó róla, pingpong labda és társai, nekem egy kis kísérletezés után leginkább egy tejfölös doboz vált be úgy hogy a vaku felőli részére alufóliát tettem, így csak a plafonról és a falról derít.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5137) Freddy76 válasza End-ru (#5136) üzenetére


Freddy76
addikt

Tehát a beépített vakura egyszerűen "ráhúzol" egy tejfölösdobozt, úgy, hogy a vaku a dobozba erősített alufóliára villan? Így a fólia visszaveri a fényt, amit a doboz "szór"?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5138) nesa válasza End-ru (#5136) üzenetére


nesa
veterán

Nalam ilyen megoldas van.

Video rola az alufolia nagysagaval lehet babralni akar ugyis hogy csak plafonra lojon, nekem most ugyvan hogy nemzavaroan de derit szembe is.

[ Szerkesztve ]

(#5139) Freddy76 válasza nesa (#5138) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez egy műanyag valaminek tűnik, flakon? Ez van kivágva, ráerősítve a vakupapucsra valahogy (bele van húzva a sínbe, ha jól látom), és behajlítva úgy, hogy 45 fokot zárjon be a vaku "lámpájával" a műanyag apra erősített fólia. Minél nagyobb a fólia, annál kevesebb fényt enged szembe.

Óriási.

Első blikkre lehet, hogy ez olcsóbb, mint egy SB700. :DD Szerintem kipróbálom. Nekem egyelőre nem kell nagy fénytechnika, csak annyi, hogy a lakásban, amikor viszonylag közelről fényképezem a gyereket, legyen valami derítés, hogy ne kelljen az ISO-t az egekbe emelni.

Kisfiad hogy van?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5140) nesa válasza Freddy76 (#5139) üzenetére


nesa
veterán

igen ez egy kozel feher flakon volt, kicsit gazlang felett melegitve hajlitottam tuti ami tuti de ha nincs gazlang akkor is meglehet csinalni.
Rendkivul hasznos,megfogsz lepodni, otthoni hasznalatra teljessen ok, a vakura tekerj majd ra +1 et , ha kell az expokompenzacioval is lehet mokolni de TTL modba eleg jol teszi a dolgat.

(#5141) Freddy76 válasza nesa (#5140) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszi. Nekem egyelőre tényleg csak arra kell, hogy a kislányomat fotózzam, és csecsemőt ugye nem vakuzunk szembe... De ezt te is tudod :).

Lementem a kukába, és kibányásztam egy fehér Ariel mosóporos dobozt, amit ma dobtunk ki. Az nem baj, ha fehér? Legyen inkább kicsit színes, tehát sötétebb?

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5142) nesa válasza Freddy76 (#5141) üzenetére


nesa
veterán

feher siman jo szerintem, ha kicsit elhuzza a WB LR3 ba frankon belovod 1x, utanna az ott latott szamot a vazon is bealitod es tokeletes lesz.
Nekem a nagyszobaba 4400 ra van alitva, ahol tok feher a plafon ott az auto WB is megteszi, de ugyis latnifogod.

A muanyag olyan 5,5-6cm szeles legyen magassaga meg kb 4,5-5cm.

Kezdetnek akar az egesz feluletet letakrhatod foliaval aztan teszteled hogy jo igazan, nekem ugy kezdett igazan jo lenni ha a szelen 1,5-2mm sav kimaradt, de most kb 8-8mm levan szedve.

[ Szerkesztve ]

(#5143) narancsnn


narancsnn
senior tag

Gyerekek! :DD

Én is megcsináltam, mret állásra jelentkeztem, és kellett a fotó.
Legjobbkor kezdtetek erről beszélni, hatalmas ötlet.
:R :R :R

(#5144) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeznétek két képemet!?:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5145) dannyl válasza bongeszo (#5144) üzenetére


dannyl
addikt

Nagyon jók, bár ezek a szocreál horrorfilmes színek nyomasztanak :DDD Valósabb színekkel szerintem jobbak lennének (legalább is a második).

(#5146) narancsnn válasza bongeszo (#5144) üzenetére


narancsnn
senior tag

Szia!

Hát Nekem is ugyan ez az érzésem. Az első képnek is a szerkesztése is elég fura. Szerintem néha több a kevesebb.

üdv

(#5147) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a kritikát! :R

De ez a zombis hangulatvilág nagyon bejön nekem, az az igazság...

(#5148) nesa válasza bongeszo (#5144) üzenetére


nesa
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#5149) TayRol válasza bongeszo (#5144) üzenetére


TayRol
veterán

a 2. nemrossz, de én máshogy vágtam (komponáltam) volna.

(#5150) #56824064 válasza bongeszo (#5144) üzenetére


#56824064
törölt tag

A helikopteresnél zavar hogy nincsen benne az egész propeller így nekem olyan a hatása mintha nem egész kép lenne, a színek tetszenek. A kislányos képnél meg szerintem a kevesebb néha több.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.